Simsala Grimm

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

Simsala Grimm

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 17 Feb 2013 - 9:21

Simsala Grimm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Atunci când aţi fost mici, ar fi fost imposibil să nu vă fi uitat pe Minimax seara, atunci ştiu că începea de obicei. Aceste poveşti sunt puţin modificate, modificate în sensul că la acţiunea lor mai participă şi cele două personaje din imaginea de mai sus. Poveşti sunt toate ale Fraţilor Grimm Smile Ele încep de obicei cu ei doi, iar aceştia merg să ajute personajele principale pentru a reuşi să cucerească inima unei prinţese sau să răpună o vrăjitoare. Ştiu că-mi plăceau tare mult când eram mică, când începeau nu mă mai puteai dezlipi de televizos.
    De curând am început să caut desenele care mi-au plăcut la nebunie pe vremurile acelea şi l-am găsit şi pe acesta. Smile Consider că este foarte frumos, ca după ce părinţii ţi-au citit o poveste, să te poţi duce să o vezi şi ca desen animat. Smile

Bubu Uchiha
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/06/2013

Re: Simsala Grimm

Mesaj Scris de Bubu Uchiha la data de Sam 6 Iul 2013 - 10:19

Iooii! Ii iubesc pe cei doc... nu mai stiu cum il cheama, desi parca pe unul il cheama Doc, sau ma rog nu conteaza.Imi placeua la nbeunie, stiu ca seara veneam de-afara ca sa ma uit la ei,apoi ieseam din nou.Nu pierdeam nici un episod, chiar daca pe unele le vedeam iarasi si iarasi si iarasi nu ma puteam satura de le.A fost o pasiune si stiu ca deobicei cam de-acolo stiam eu toate povestile Fratilor Grimm, chiar daca erau modificate, erau tot ele.

Acum este: Sam 25 Feb 2017 - 6:47