Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Hello.

Distribuiti
    Teru
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Hello.

Mesaj Scris de Teru la data de Dum 17 Feb 2013 - 0:36

Salut! Sunt Teru, nu am mai făcut introduceri de mult timp, dar voi încerca pe cât posibil să vă satisfac curiozităţile dacă aveţi întrebări.
    So, sunt fan anime/manga de ani buni, nu îmi amintesc exact cum sau când am început să vizionez sau să citesc dar contează prezentul, ne? Animeuri preferate sunt: Kuroshitsuji, Naruto /îmi place mai mult manga dar eh, de anime m-am apucat întâi, Code geass, DRRR!, Kaichou wa maid-sama, Nabari no ou, Ouran high school host club. După cum se vede nu am un gen stabilit la anime-uri, dar la manga citesc shoujo alese, psihologice, şi ce îmi mai cade prin "mână". Acesta e unul din hobbyurile mele. nu că aş avea prea multe, sunt leneşăv heh. Muzică ascult în mare rock şi pop.. mai mult cred că dau spre kpop, cel puţin în ultimii 2-3 ani.
    Întrebările le aştept cu plăcere~♪

Bai-bai.
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Re: Hello.

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 17 Feb 2013 - 7:00

Bună! Bine ai venit pe forum! Eu sunt Andreea, încântată! N-ai prea umplut spaţiile de la profilul tău, iar după limbajul folosit aş crede ca ai vârstă mai avansată, nu-i aşa ? Mă bucur să văd încă un fan Naruto, chiar sunt fericită, sper să te distrezi aici şi să-ţi faci mulţi prieteni, să te simţi ca acasă! Big Hug
    Întrebări: Ai vreo carte preferată ? Mai ţii minte care a fost primul anime văzut ? Ai un personaj dintr-un anime pe care-l adori ? Ţi-a părut rău de unele când le-ai terminat ?
    Cam asta ar fi, să ai o zi bună ! Big Hug
    Teru
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Teru la data de Dum 17 Feb 2013 - 11:21

Salut Elga, îmi pare bine de cunoştiinţă~
    Da să zicem că sunt mai înaintată în vârstă, dar eh, nu există vârstă pentru anime sau manga contrar părerii poporului haha. Şi întrebările hm..
    Ai vreo carte preferată ?
    Carte preferată nu cred că am. Sunt destul de picky dar nu am. La un moment dat m-a atras Maestrul şi Margareta dar cred că există cărţi mai bune şi mai interesante of course care pot fi citite in afară de asta.

Mai ţii minte care a fost primul anime văzut ?
    Asta e lovitură sub centură. Ţin minte că am văzut ceva din Sailor Moon, Dragon Ball. Dar cred că primele anime văzute şi terminate ar fi Pokemon, Mew Mew Power sau Shaman king. Nu mai ştiu ordinea.

Ai un personaj dintr-un anime pe care-l adori ?
    Dacă aş zice că am un singur personaj , aş minţi. Dar chiar îl iubesc pe Uchiha Itachi. Consider că e unul din cele mai reuşit personaje anime, evăr! Şi pe lângă el stă şi Sebastian Michaelis din Kuroshitsuji şi Lelouch din Code Geass. Dar pentru Itachi am un loc special în inima mea. :3

Ţi-a părut rău de unele când le-ai terminat ?
    Ohh da. Unele anime-uri sunt muuuult prea scurte. Sau sunt continuate în manga care are şi aia de Nşpe mii de capitole şi nici acţiunea nu e ca în anime/îmi displace asta.

Merci că ai trecut pe aici ♥

Ultima editare efectuata de catre Teru in Joi 21 Feb 2013 - 20:54, editata de 1 ori
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Dum 17 Feb 2013 - 13:35

Bunaaa Teru.~
    Imi pare bine de cunostinta, eu sunt Claudia. Sper sa iti placa pe aici, sa te simti cat mai bine, sa iti faci multi prieteni si cel mai important sa te distrezi. Vad ca ai o gama variata de anime-uri, trebuie neaparat sa ma apuc si eu de Kuroshitsuji. Ia sa vedem ce intrebari am pentru tine.
    1. Am observat ca ai vazut Code geass. Acum o vreme voiam sa ma apuc si eu de el dar nu am mai apucat. Tie cum ti s-a parut? Merita vazut?
    2. Ai zis ca o dai pe kpop. Totusi, pun pariu ca mai mult de SHINee, Big Bang, TVXQ, 2NE1 si Girls' Generation nu ai auzit. Vreau sa spun ca de fiecare data cand un membru spune ca asculta k-pop, cam la asta se rezuma, fata de mine care am numai 2 ani [acusi se fac 3] de cand ascult si am o gama foarte variata de artisiti. In fine ideea mea era Ce trupe asculti? Melodia preferata? Trupa/Artistul preferat?

Welcome again si sper ca nu te-ai suparat legat de ce am spus cu k-pop. ^^
    Teru
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Teru la data de Dum 17 Feb 2013 - 17:28

Nice to meet you too Claudia~
    Chiar trebuie să vezi Kuroshitsuji, nu vei regreta deloc! eu l-am revăzut de vreo 2 ori. Aşa, şi întrebările:

1. Code geass este unul din cele mai bune anime-uri văzute şi crede-mă că am văzut multe. Chiar merită deşi la început ţi se poate părea plictisitor, dacă te ţii de el vei ajunge să îl iubeşti. Eu prima dată m-am lăsat după al 5lea episod dar după ceva timp l-am continuat şi am regretat că m-am lăsat atunci. E un anime de nota 10.

2. Am spus mai sus că am dat calumea pe kpop în ultimii 2-3 ani dar practic ascult de 4 ani sau chiar 5. Aşa, SNSD nu ascult. Sunt prea multe şi nu mă atrag cu nimic în ceea ce priveşte genul de muzică. Dar ascult B.A.P, Big bang, Block B. Ei m-au reintrodus în kpop , SuJu, BEG,2NE1,MBLAQ, Epik High and so on. Dar astea sunt main. Melodii preferate am multe, prea multe de la toate trupele kpop şi rock. E posibil să fie câte jumătatea din discografia fiecărei trupe şi ar fi cam greu să le înşir.
    sakura chan
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de sakura chan la data de Dum 17 Feb 2013 - 18:53

Heia! Incantata sa te cunosc eu sunt Anto. Bine ai venit pe forum si scuze de intarziere,
    Am si eu cateva intrebari pentru tine:
    1 - Ce tari ti-ar place sa vizitezi?
    2- Asculti si Jrock / Jpop?
    3- Iti place sa citesti? Daca da care este cartea ta preferata?
    Cam atat.
    See ya!
    Teru
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Teru la data de Dum 17 Feb 2013 - 19:06

Hello there Anto. Îmi pare bine~♪ şi nu îţi face griji, stai bine cu timpul. Şi mersi de întrebări /anticipat :3

1. Ce tari ti-ar place sa vizitezi?
    Japonia definitely. Şi coreea de Sud sau UK. Deşi nu m-ar deranja să călătoresc în toată lumea.

2- Asculti si Jrock / Jpop?
    Jrock ascult. Muuult~~ şi nu mă satur. Şi jpop, well, nu mă atrage dar sunt unele trupe care îmi plac gen KAT-TUN şi NEWS şi ascult şi pop-rock ca Anna Tsuchiya.

3- Iti place sa citesti? Daca da care este cartea ta preferata?
    Îmi place să citesc. Dar cu timpul stau mai prost. Şi legat de cartea preferată, am răspuns mai sus. ^^

Ne mai vedem pe forum~

Acum este: Joi 23 Mar 2017 - 14:21