This is heal?[+18]

Distribuiti

BlackAngel
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

This is heal?[+18]

Mesaj Scris de BlackAngel la data de Joi 14 Feb 2013 - 15:08

Hey sunt noua.E primul fanfic.Sper sa va placa.

Ninge usor.Pamantul este acoperit de un covor pufos de un alb imaculat.Zapada.Ramurile copacilor au inghetat formand crengute de argint.Sunt trezita din gandurile mele de un sunet enervant.Clopotelul.Este pauza,dar mai bine stau in clasa.Privesc cu coatele rezemate de pervaz privelistea incantatoare.E minunat!O mana calda imi atinge umarul stang.Aceea mana era al colegului meu de banca,cel mai bun prieten,cel care ma intelege.Fratele meu,Naruto Uzumaki.Un blond zapacit cu ochii de culoarea marii.Eu,sunt sora lui.Yuko Uzumaki.Ma intreaba daca sunt bine,iar eu ii raspund aprobator dand din cap. Eram tulburata si suparata.Era prima data in viata mea cand imi era dor de mama si de tata.
    FlashBack:
    Kushina:Cum sa fac asta? Cum sa-i despart pe acesti copii?Cum sa o despart pe Yuko de fratele ei?
    Sarutobi:Iti inteleg nelinistea,dar pentru binele satului trebuie sa o faci.
    Kushina:Uchiha vor avea grija de ea?
    Sarutobi:Timp de 12 ani.Dar,daca ve-ti invinge si impotriva lui Kyuuby o vei recupera.
    End of FlashBack

Parintii mei au sigilat inauntrul meu un mostru puternic.Un vultur malefic cu 2 perechi de aripi negre.Acesta se numeste Vulturul cu 4 aripi.Din cauza ca hokagele de atunci a aflat ca vulpea cu 9 cozi vine dupa puterea vulturului trebuia sa ma desparta de Naruto.Dar,daca invingeau vulpea aveam sansa sa raman cu ei si Naruto.Parintii nostri au murit,sigilandu-l pe 9 cozi in Naruto.Am crescut cu Clanul Uchiha.Ca nimeni sa nu-si dea seama ca sunt sora lui Naruto parintii mei adoptivi mi-au facut inca de bebelus baie in frunze de nuc.Acestea au schimbat culoarea parului meu.Din blond s-a facut negru.Mi-au schimbat si numele.Adevaratul nume era Naruko dar acestia l-au schimbat in Yuko.Nu dupa mult timp Hanaruka si Yukizo Uchiha au fost asasinati.Am crescut aproape singura.Cei ce aveau grija de mine erau Itachi si Sasuke Uchiha....
    Naruto observa starea mea de spirit si ma imbratiseaza.Vroiam sa plang,dar nu era genul meu.Am invatat de la Itachi sa nu plang in fata nimanui.Se suna.Era ora de biologie care era predata de directorul scolii.Jyraia.Unchiul nostru.Avea grija de noi....ups.Reformulez.Aveam grija de ei.De cand sotia sa,matusa Tsunade a avut un accident de masina si a murit am grija de Naruto si Unchiul Jyraia.Gatesc,spal hainele si cam toate treburile unei femei.Ora s-a terminat usor.Acum putem pleca acasa.
    Naruto:Tu Yuko placi pe cineva?
    Yuko:Nu....,,Da.Kiba Inuzuka''Nu exista nimeni.
    Naruto:Crezi ca Hinata ma place?
    Yuko:HiNATA?E topita dupa tine.
    Naruto:De unde stii?
    Yuko:Mi-a spus.De parca nu stii ca Hinata si eu suntem BFF.
    Naruto se intoarce grabit,spre scoala sa ii spuna Hinatei ca o iubeste.Eu ma grabesc pana la urma sa ajung acasa.Eam obosita.Uff,am uitat.Aveam de facut mancare.Intru pe usa din lemn de brad si merg spre camera mea.O camera cu peretii mov,cu stele fosforescente lipite pe ei(Da am 16 ani).Am si un pat cu lenjerii de culoare bleumarin si parchet maro-inchis.Mobila neagra.Ma schimb si incep sa iau cele necesare din dulap si frigider.Azi fac mancare italieneasca.Paste si spaghetti.Fac si pui la rositor.Voi face si ramen caci daca nu Naruto se va supara.Usa se aude scartaind.A venit unchiul.
    Jyraia:Buna scumpo!
    Yuko:Unchiule!Azi fac paste,pui la rotisor si ramen.
    Jyraia:Aha....ok.Naruto vine imediat.E cu Hinata afara.
    Yuko:Ok.
    Am inceput sa gatesc sub privirile unchiului.Pastele si spagettile sunt gata.Puiul la rotisor arata excelent.Ramenul nu e gata.E ora 17:50.Vine si Naruto.Incepem sa mancam.Dupa masa urc in camera mea .In camera am si o baie.Intru in baia cu gresie bleu-marin la fel ca faianta.Pe deasupra gresiei am un covoras pufos negru.Un jacuzzi in care ma bag si ma relaxez.Dupa 15 minute ies si imi iau capotul meu negru pe mine.Este scurt pana la genunchi si foarte sexy Blush .Cand vreau sa cobor,defapt am coborat in bucatarie l-am vazut pe cel dupa care sunt topita.Kiba Inuzuka.Acesta se holbeaza la e ca la masini straine.Unchiul era stresat.Era o afacere cu clubul lui Kiba.Acesta la prima vederere parea un pervers si jumatate dar nu era asa....Sper.
    Jyraia:Yuko!!Iesi in camera ta!Acum!
    Yuko:D...da unchiule.
    Ce?Era prima data cand unchiul tipa la mine.Ce se inampla?Nu e din cauza tinutei.Deseori m-a vazut asa.Am urcat cu ochii plini de lacrimi.Plang,dar sunt fericita.Kiba se uita cu un zambet pervers la mine.Off e ora 16:30 trebuie sa vina Kurenai-sensei.Ea e antrenoarea mea.La fel ca Sasuke eu manuiesc sabia.Katana.Kiba a plecat.
    Naruto:A venit Kurenai sensei.
    Yuko:De ce a tipat Jyraia la mine?(ii spuneam unchiului ,,Jyraia'' cand eram suparata pe el)
    Naruto:Hey nu-ti face griji pentru asta.Era suparat.
    Am coborat intr-o bluza rosie cu blugii negri si Katana cu mine.Am inceput antrenamentele.Dupa 2 ore am urcat si vroiam sa merg in camera mea dar usa lui Jyraia era intre-deschisa si am auzit:
    Naruto:Cand ii spui lui Yuko de mafie?striga Naruto.
    Jyraia:Hey daca afla despre mafieva fii distrusa.Mai ales ca il iubeste pe Kiba.
    Naruto:Ce?Nu se poate!
    Jyraia:De ce?Fiindca a trait cu Uchiha nu are sentimente?Orcum Kiba nu ede ea.
    Naruto :Ii spun lui Yuko!
    Jyraia:Sa nu indraznesti!
    Dar am cazut in genunchi lasandu-ma pe usa.Lacrimi cadea pe obrajii mei rosii.Jyraia fugi catre mine si ma imbratisa dar am rupt imbratisarea.Acesta ma privi cu durere,stiind ca mi-a distrus viata.
    Yuko: De ce?De ce?Si Kiba de ce nu e de mine?Sau nu sunt eu de el?
    Jyraia:Nu e pentru tine!E un pervers prost care te vrea doar pentru o noapte!Tu stii ca toate colegele tale au fost in patul lui?Nu toate dar multe din ele.Sakura,Temari,Ino,Karin,TenTen,Tayuya.
    Yuko:La Ino,Karin si Tayuya ma asteptam dar...TenTen....Sakura,Temari?Stiau ca il iubesc.De ce?
    Am cazut in bratele unchiului,iar Naruto iesi nervos neputand sa ma vada suferind asa.Am plans mult.Chiar sufeream.Era prima oara cand iubeam..A doua zi,amintindu-mi ce mi s-a intamplat m-am imbracat si am intrat in camera lui Naruto care era doar cu un prosop in jurul sau.M-am apropiat de el si i-am spus:
    ,,Ori vii cu mine,ori stai aici.''Acesta ma privii nedumerit.Eram cu o valiza in spate.Privirea lui spunea ,,Unde mergem?'' la care am raspuns:
    FlashBack:
    Yuko:Alo,Sasuke?Unde esti?
    Sasuke:Ce ai patit?Plangi?(intreba acesta disperat)
    Yuko:Da.Ne putem intalni?
    Sasuke:Stai,dar nu ne-am vazut de 10 ani.Unde sa vin?
    Yuko:La pizzeria ,,2 Motani''
    Era seara.Brunetul pandea pe geamul Pizzeriei sa vada daca vine bruneta.Aceasta veni extrem de sexy imbracata.O rochie neagra scurta pana 2 palme mai sus de genunchi,putin decolata si sandale negre.
    Yuko:....(povestii cele intamplate)
    Sasuke:Ce?E ingrozitor.
    Yuko:Ma poti ajuta?
    Sasuke:Poi sefu'...
    Yuko:Ai un sef?In ce te-ai bagat?
    Acesta se ridica o cuprinse de talie si o ridica de pe scaun aducand-o mai aproape de el.Zambi pervers si se apropie de ea mai tare soptindu-i:Vino la noi in mafie.Aceasta se inrosi si zambi plecand.Dar inainte de asta spuse :"Ma mai gandesc''.
    End of FlashBack
    .

Temari
    Banat

Re: This is heal?[+18]

Mesaj Scris de Temari la data de Dum 17 Feb 2013 - 12:40

Interesant fic, ideea chiar nu am mai auzit-o, din cele spuse nu imi dau seama care este cuplul ficului.Prima data ma gandeam la Yuko si Kiba, dar pe sfarsit ma gandeam la Yuko si Sasuke.Chiar interesant...Ma rog....Sper sa fie ceva...un pic pervers, doar nu deaia ai pus [+18]. Haide Yuko, alatura-te mafiei!
    Anunta-ma cand pui next!

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Lun 11 Mar 2013 - 17:04

Bună, draga mea! Cum sunt singură acasă, m-am gândit să trec şi pe aici. Mai întâi vreau să-ţi spun că ai foarte multe de lucrat. Uite aici un link care sper că te va ajuta cât de cât; http://lcpf.fanforum.biz/t349-primi-pasi-pentru-un-fic-de-calitate . Nimeni nu se naşte învâţat, iar ca să ajungi să scrii bine, trebuie să exersezi destul de mult. Singurul lucru cu care consider că trebuie să începi este estetica, pentru că atunci când dai de un text aşezat urât în pagina, vrei să ieşi şi nu mai eşti curioasă de idee, chiar dacă poate ştii că acea persoană scrie extraordinar de bine. Încă o chestie, se scrie în faţa dialogului cine spune, doar în piesele de teatru. Nu cred că faci o piesă de teatru aici, nu-i aşa ? Trebuie să se înţeleagă din narare care cine, vorbeşte.
    Încă ceva, cea mai indicată culoare a unui font este negrul (nonculoare) şi ar fi indicat să o foloseşti şi aici.
    Îmi pare rău pentru Yuko şi sper că totul va fi bine în viitor. Aş fi interesată să aflu mai multe despre Kiba. Cam nătărău şi Naruto, deoarece nu-şi dă seama când soră-sa iubeşte pe cineva, şi totuşi, un moş ca perversul Jiraiya, poate.
    Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie! Big Hug

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Lun 1 Iul 2013 - 10:32

Fic inchis din cauza inactivitatii. Daca doresti sa il redeschizi, imi dai un pm si se rezolva. ^-^

Acum este: Lun 27 Feb 2017 - 20:22