╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Acccidente, traume căpătate pe parcursul şcolii.

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

Acccidente, traume căpătate pe parcursul şcolii.

Mesaj Scris de Reeah la data de Mier 6 Feb 2013 - 13:09

Am deschis acest topic deoarece este probabil ca unii dintre noi să aibă experienţe marcante petrecute în timpul şcolii, la şcoală sau pe timp de vacanţă în curtea şcolii. Depinde. Vouă vii s-a întâmplat ceva de genul ?
    Mie sinceră să fiu nu, însă am fost împinsă să postez acest subiect după ce ieri o colegă era să fie călcată de maşină chiar pe trecerea de pietoni, în faţa şcolii. Eu plecasem acasă pe jos şi numai aşteptasem microbuzul şcolar, iar colega mea când traversa, a văzut că prima maşină a oprit, a doua venea în viteză şi a frânat chiar la picioarele ei. Colega mea a spus în gura mare; hai sictir!, şoferul a început să râdă, cum râdeau şi unii "prieteni" de-ai ei, colegele mele ţipau - povestesc din ce mi s-a povestit şi mie. Bine, totul s-a sfărşit bine, adică nimeni accidentat, nicio amendă, nimic. Însă mă întreb, oare nu e chiar periculos ? Adică dacă vezi că unul a oprit, tu de ce nu opreşti, ci conduci cu viteză ? Mi se pare absurd, mai ales că o fată a fost accidentată anul trecut tot pe trecerea aceea de pietoni.
    Aştept şi poveştile voastre, care pot fi ori ale voastre, ori ale colegilor, profesorilor etc.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 10/11/2011

Re: Acccidente, traume căpătate pe parcursul şcolii.

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Mier 6 Feb 2013 - 16:41

Sinceră să fi, mie personal nu mi s-a întâmplat încă nimic rău la şcoală. Smile
    Când eram în clasa a 4-a, am aflat că pe o colegă o bătut-o unu în faţa şcolii, căci nu a reuşit exact ceea ce-şi propuse, deoarece l-au văzut nişte oameni care treceau prin faţa şcolii din întâmplare şi l-au oprit. Neutru
    Prin clasa a 2-a pe o colegă a lovit-o o maşină şi era cât pe ce să moară... Neutru
    Acum, la gimnaziu, nu s-au mai întâmplat incidente de genul acesta, căci acum au angajat poliţişti ca să ne păzească şcoala după toate cele întâmplate.

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Dum 10 Mar 2013 - 18:13

Nu mi s-a intamplat ceva de genul acesta la scoala, dar am o multime de prieteni si colegi, care au avut parte de astfel de accidente, faza rea: eram si eu de fata.
    Stiu ca atunci cand eram in a7a, iarna la scoala se forma polei, iar baietii se dadeau pe el. Am avut un coleg, Adrian( mi-a placut de el cand eram in a6a Laugh ), care a fost impins de " dusmanul" sau exact in momentul in care se tragea. Din pacate a cazut jos, dar nu se mai ridica.
    Eram de fata si m-am speriat. El a inceput sa tipe de durere, iar un copil s-a dus si la chemat pe dirig. Locul s-a umplut de sangele lui, iar cand i-a fost curatata fata de sange si dus la doctor, avea capul spart.
    Sau, un baiat, anul acesta, la liceu, a vrut sa coboare scarile( cam abrupte de felul lor) si un coleg de-al lui i-a pus piedica. A cazut si si acesta si-a spart capul, in plus ii curgea sange din nas. Iarasi am fost de fata...
    Si ultimul moment de acest fel, a fost cand prosti, scuza-ma de exprimare dar este adevarul, s-au luat la bataie. Unul a ramas cu nasul spart. Doar atat.
    In rest, nimic interesant Laugh .

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Vin 26 Apr 2013 - 10:33

Eu nu am patit-o niciodata. Dar am unii colegi, si sunt de pe la toate clasele....care sunt batuti in curtea scolii de alti copii. Ma ingrozeste gandul asta. Sunt batuti si injurati si traumatizati pentru ca nu stiu cu ce i-au enervat pe ei. Si asa se intampla, ii bat pana se plictisesc ei. Si faza e ca n-au nicio gara, nicio treaba, dau in ei ca la sacul de box si in fete si in baieti. Si cretinii aia de profesori stau ca bosii in cancelarie si habar n-au, ca nimeni pana acum n-a spus nimic. Ca si desteptii nu le dau in fata, sa nu se vada cumva. Avem si noi camere, inauntru si afara, dar afara camerele sunt numai pe doua parti, si gardienii stau la poarta si atat.

Acum este: Lun 5 Dec 2016 - 0:25