Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Reeah
Ex Staff
Ex Staff
Sex : feminin

Dragostea online

la data de Sam 26 Ian 2013 - 15:53
Dragostea online

Bună, dragilor ! Cum auziţi mereu de cupluri care s-au cunoscut cu ajutorul internetului, mai exact a site-urilor de socializare, şi au ajuns într-un final să formeze un cuplu sau chiar să se căsătorească, m-am gândit să fac acest topic. Sunt mulţi oameni care chiar preferă mai mult relaţiile online. Voi ce părere aveţi despre asta ? Sunteţi pro sau contra relaţiilor online ?

Părerea mea este că fiecare are dreptul să facă ce vrea, dar trebuie să ai şi grijă. Consider şi că nu este întotdeauna bine să te îndrăgosteşti de un băiat pe internet, nu ştii nimic despre el, nu ştii dacă trebuie să ai încredere în el - şi în majoritatea rândurilor trebuie să n-ai deoarece se poate ajunge la lucruri mult mai grave. Eu spun din propria-mi experienţă că e un calvar să fii îndrăgostită de un băiat pe care niciodată nu l-ai văzut în viaţa reală, ce faci ? Îţi ţin pozele lui de pe facebook de cald ?
Mă mai gândesc şi la ce facem noi aici, adică noi nu ne cunoaştem şi totuşi am creat relaţii de prietenie. Şi totuşi, chiar dacă nu ne ştim faţă în faţă, eu tot aş vrea să mă întâlnesc cu voi, fetele şi unii băiaţi, şi poate chiar am încredere în voi, mai mare decât în cei din realitate, asta pentru că ştiu că nu-mi puteţi face rău cu atâta uşurinţă dacă nu ştiţi prea multe despre ceea ce fac eu în viaţa reală. În fine, m-am abătut de la subiect. Eu consider că relaţiile acestea, online, nu duc la ceva bun decât în rare cazuri. Dar acum pe bune, destinul mai ţine seama şi de facebook, adică, te face să-ţi întâlneşti sufletul pereche pe site-urile de socializare ?
Aştept părerile voastre.
Ella ♣
Moderator
Moderator

Re: Dragostea online

la data de Sam 26 Ian 2013 - 20:59
Hmm interesant topic Deea. Think
Parerea mea? Ei bine cum ai spus si tu Deea sansele ca o relatie sa tina, pe retelele de socializare, sunt foarte scazute. Ce sa mai spunem de casatorie? Acelea sunt cazuri foarte rare si particulare, asa ceva nu se intampla in fiecare zi. Nu pot spune decat ca acele persoane care isi gasesc sufletul pereche prin intermediul internetului sunt mai mult decat norocoase. Totodata e si foarte periculos sa te intalnesti cu persoane care le stii de pe internet, in special cu baieti. Niciodata nu ai de unde sa stii ce fel de intentii se pot ascunde dupa niste poze inocente. Totusi mai exista si baieti buni [pe cale de disparitie, din nefericire] care chiar vor sa se intalnesca cu tine din simplul motiv ca vrea sa va cunoasteti mai bine, nu sa te intrebe la final "Si ce zici de inca o cafea la mine acasa?" Dar bineinteles fiecare face ce doreste, e o tara libera, doar ca eu am grija cu cine si ce vorbesc pe net.
Mrs Anderson
Membru
Membru

la data de Dum 12 Mai 2013 - 19:44
Pai, sincera sa fiu nu prea am incredere in asa ceva, desi sunt multe cazuri fericite, cred ca ati mai auzit si de pedofili sau violuri. Mi-e frica, prefer mult mai mult sa il cunosc in fata, din prima, chiar daca fac ceva penibil, decat sa am sansa sa fiu pacalita si traumatizata pe viata.
Nimeni nu poate sti cine e in partea cealalta...
Pasila
Scriitor
Scriitor

la data de Sam 10 Aug 2013 - 5:42
Mie nu-mi pasa cate cazuri or fi care au reusit sa-si mentina relatia asta.
Nu cred in dragoste online, pentru ca netul e ceva virtual, o relatie se construieste in realitate. Cu priviri, si atingeri.. si d-astea. In concluzie, nu numai ca nu cred in relatiile de genu' asta, dar mi se par si o porcarie. Si ii judec pe cei care incearca, pentru ca e o idiotenie! 
Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum