Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Abuzuri

Distribuiti
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Abuzuri

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 5 Ian 2013 - 18:19

Nu stiu daca mai exista vreun subiect asemanator cu asta, nu m-am prea uitat. Cred ca toata lumea stie ce inseamna un abuz in general. Dar totusi, de cate genuri poate fi?
    Un abuz poate fi cand te exploateaza cineva, cand esti batut, violat, obligat sa faci unele lucruri, abuzul de legi.
    Mie una mie groaza uneori cand vad la televizor atatea "minunatii". Ca tatal vitreg o obliga pe copila sa intretina relatii sexuale, ca una si alta o fost violata cand se intorcea acasa, ca un copil a fost rapit si gasit pe nu stiu unde etc. De jur ca eu una ma ingrozesc. Nu pot nici cum sa intru in mintea unui astfel de om. De multe ori, cand vad la Tv asa ceva, prima data ma ingrozesc si zic un doamne fereste, apoi pur si simplu simt ca turb de furie. Very Angry
    Credeti-ma, de obicei sunt vesela si optimista, dar cand imi amintesc de astfel de lucruri, nu pot sa nu fiu furioasa, iar in acest moment scriu asta cu foarte multa furie. Uneori, imi vine sa intru in Tv cand vad si sa ii strnag de gat sa ii supun chiar eu la chinurile umplite prin care trec bietele persoana si sa ii torturez ca sa vada cum e. Evil Very Angry

Deci pur si simplu simt cum imi creste adrenalina cand ii vad pe pe....cam imi vine sa injur, dar ma voi abtine... pe monstrii aia. Nu stiu, dar voi nu simtiti la fel? Pur si simplu uneori ma dezgust specia umana. De multe ori aud la televizor replici de genu: Numa animalele fac aia? Esti crescut in padure cu animalele? Deci niste lucruri mai idioate nu pot scrie scenaristii si regizorii aia. Un animal, sigur nu o sa faca asa ceva propriei specii.

cat tot veni vorba de animale, ati auzit vreodata de sexul cu animalele? Numia niste tampiti bolnavi la cap ar putea face asta. Very Angry
    Mda, s-ar naste mutanti, doar ca nu s-a intamplat niciodata. Unii zic ca asaceva nu se poate. Ba eu zic ca da. Obsedatii de sex... Crted ca la persoanele astea li s-au dereglat glandele endocrine ca altfel n-ai um sa explici.
    si stiti ce e ciudat, tot mai multi patesc asta? Ce n****a? e de vina poluarea, ne transforma ADN-ul de devenim monstri obsedati de sex si droguri? Deci asa ceva e culmea.
    Deci oamenii aia ar trebui ucisi, dar nu printr-o moarte rapida, asa, incet, lent, cum arata prin filmele Saw, daca ati auzit de ele. Numai ca D-zeu nu permite asta, si ar fi pacat de sufletele alora care ar permite uciderea monstrilor. Nu are rost sa isi condamne sufletul pentru monstrii aia.
    Frate, aia nu au un Dumnezeu ca toti oamenii normali? Very Angry
    Cateodata, stau si ma gandesc cate ar fi evitate daca chiar s-ar fi facut ceva. Think
    De exemplu, sistemul din Romania e bolnav. Ma intreb cate crime si abuzuri puteau fi evitate daca era pus la punct asa cum trebuie.cica nu avem bani ca sa reface sistemul. Da pe n***a nu avem bani, ba avem, dar sunt folositi de altii!!! Poporu moare de foame in timp ce alti au miliarde. Si asta e un abuz, cei bogati abuzeaza de ce saraci. Pacat ca nu mai au romanii curajul si vitejia de demult. Sa renasca din morti Vlad tepes si Mircea cel batran sa tremure iara oamenii de frica lor ca poate doar asa s-ar schimba ceva.
    Stiu ca acum, cativa ani, am vazut la televizor, o batrana care a imprumutat papamnt vecinului ca sa isi construiasca ala nu stiu ce hambar, si, dupa cativa ani, batrana si-o dat seama ca ala isi bate jos de ea. A incercat odata sa scoata din pamant un tarus, si ala a sunat la politie, cica a intrat pe pamanturile lui. Si biata femeie a fost condamnata la 6 luni de inchisoare si era foarte batrana. Condamnata la inchisoare ca a umblat pe propia ei proprietate. Deci asta poate fi numita democratie?
    Sa-si f**** legile de amiaza ca niste oameni mai ordinari ca astia nu am vazut.!!! Scuzati-mi limbajul, dar nu sunt tocmai in toane bune!!!
    Deci, ce parere aveti despre toate astea? Asta e un subiect cd cuprinde tot felul de lucruri de genul asta? Hi!
    Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Re: Abuzuri

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Lun 22 Apr 2013 - 19:56

Buna, Kryn! Vad ca sunt prima pe aici.
    Ma bucur ca ai deschis acest topic( as fi raspuns mai devreme dar nu prea stiam ce as putea spune...), deoarece aceasta este chiar o problema cu care se confrunta prea multi oameni. Am aceeasi parere cu a ta! Tu stii ce cred? Ca daca mai era Ceausescu acum, ca sa ma apropii putin de anii acestia, toate aceste abuzuri nu ar fi avut loc, sau cel putin intr-un numar mai mic. Atunci exista pedeapsa cu moartea, erai pur si simplu impuscat de mai multi soldati, sau batut pan'ce nu mai poti daca ne intoarcem si mai mult in trecut.
    Bunica mea mi-a povestit ca atunci puteai veni noaptea pe strada( sa zicem de la lucru) si nimeni nu iti facea nimic, te simteai in siguranta, acum poti oricand sa fii prins/a de un obsedat sexual, violat/a si chiar omorat/a.
    Asa ceva nu e normal, fratele meu! Acesti oameni nu se pot numi oameni, nici macar animale cum ai spus tu.

Desi nu e prima data cand spun, dar Lumea asta se duce pe rapa pe zi ce trece! Suntem cu un picior in groapa, si cand ma gandesc cate fete sunt violate, chiar si baietii, sau cati copii, ma doare sufletul.
    Mai ales cand aud de tot felul de pedofili obsedati, care chinuie unii copii intr-un hal de nu ti-e mai mare mila. Cu ce e vinovat un copil de 7-8 ani ca sa merite asa ceva? Cu nimic!

Sau tampitii de care spuneai tu... cu animalele [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] E cel mai oribil lucru! Sa vezi ca si animalele ajung violate, daca o mai continua in acest hal [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Chiar cunosc pe cineva caruia ii plac relatii cu animalele, un prieten mi-a spus ca l-a vazut cu un caine prin gradina.Crede-ma ca mi-am facut cruce!

Si saracii sunt abuzati. Ai vazut, le i-au casele, gradinile, tot, tot, tot... si ei cu ce raman? De abia au bani sa se ingrijeasca de bolile care ii macina si te pomenesti ca nici nu mai au unde sta! Ai vazut: sistemul nostru politic e la pamant, nu avem locuri de munca, nu avem cu ce intretine copiii Romaniei, medicii nostrii sunt foarte documentati si buni( am auzit ca sunt foarte apreciati in strainatate) dar de ce sa nu fie apreciati la noi?
    Nici pastile sau tratamente ca lumea nu avem! O fi bune, dar sunt ieftine caci nu avem bani, nu fac decat sa lungeasca viata nu scapi de boli. Stiu ca s-a descoperit un tratament care vindeca chiar cancerul, ne-a spus dirigul, dar noi nu ni-l permitem. De ce? Pentru ca parlamentarii, ministrii, aia, aia se scalda in banii nostri, fac legile cum le viseaza noaptea si traiesc bine... dar numai ei! La noi nu se mai gandeste nimeni, poate doar Dumnezeu ca ne mai da si noua niste resurse de unde sa ne procuram hrana.

Eu tot abuz consider si aceste lucruri, caci romanii mor de foame/frig/chiar agresiuni, iar ceilalti care s-au imbogatit prin mijloace inafara legii stau si rad la soare [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Imi iubesc tara, iubesc Romania, dar cred ca pentru a o schimba, in primul rand trebuie sa incercam sa evitam toate aceste abuzuri... e prea crud.

Acum este: Sam 27 Mai 2017 - 5:31