Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Indura si taci

Distribuiti
    Rocky_Punk
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Indura si taci

Mesaj Scris de Rocky_Punk la data de Sam 5 Ian 2013 - 15:27

Indura si taci

O noapte ploioasa si furtunoasa se asterne peste orasul imens Tokyo,care candva era satutul Konoha.Stau si privesc luna care plange cu mine.Astazi va voi spune,cum am ajuns asa.In scaunul acesta,paralizata.
    A fost acum 20 de ani.Konoha vechiul satuc pasnic,era acoperit ca astazi de norii negri.Tunete si fulgere s-au napustit,ca niciodata.Ma luptam cu Orochimaru.Nu stiu cum s-a intamplat sigur.Stiu ca am simtit o durere in spate si nu puteam misca.Nu vedeam nimic,dar auzeam cu ma striga,fiul meu si fiica mea.
    ,,Bunica Tsunade!,Tsunade-sama!''.Erau Naruto si Hinata.Nu sunt copii mei dar stau in casa mea si au grija de mine,nu pentru avere caci ii cunosc de copii si nu sunt lacomi.Acum,tot facand jutsu al frumusetii,degeaba.Vremea ma ajuns.Am 70 de ani e normal.Oricum,aici va locui Jyraia cu copii mei,avand grija de avere si daca au nevoie de ceva,sa le dea cu pretul vietii.Nu mai am mult de trait.Imi pare rau ca in viata mea,m-au interesat banii si bautura,nu am vazut ca satul se distruge sau ca oameni mor pentru el.Ma simt bine,am nepotei.Noruka si Hiko.Copii lui Naruto.Imi pare rau totusi,caci nu am copii mei,nu am cunoscut sentimentul unei mame.Pacat.
    Adorm pe scaunul vesnic cald,si imi intrerup gandurile.Era dimineata si aud o voce calda. ,,Mama?Ce faci aici?Puteai sa racesti,Of, of, of putei sa ma chemi,gandeste-te la sanatatea ta''.Era Hinata.Mi-a adus ceaiul cald de dimineata.M-a ajutat sa cobor in bucatarie.Am mancat micul-dejun.Coboara si Naruto.Nici nu o saluta pe Hinata si se arunca la picioarele mele. ,,Mama esti mai bine?''.I-am dat un raspuns calm dand afirmativ din cap.Am mancat micul-dejun si am rugat-o pe Hinata sa ma duca in gradina daca vrea.Vroiam sa admir gradina.Dupa aceea Hinata merge sa pregateasca copii sa mearga la scoala.Incerc sa ma descurc singura si intru in casa.Mai stau cu Hinata la taclale.Dintr-o data inima imi batea putin mai incet,simteam ca nu mai am aer.Hinata chema Ambulanta.Am mers la spital unde vedeam pe geamul de la salon,Hinata era pe hol si era ingrijorata.Plangea.Dupa o ora am vazut ca si Naruto apare.Doctorii ii lasa pe Naruto si Hinata sa intre.Hinata plangea in hohote.A intrat un doctor,care veni sa-mi dea o voeste groaznica.Mai am doar 4 saptamani de trait.Voi sta in spital in acest timp.Hinata trebuia sa mearga acasa dar nu se misca de langa mine.Jyraia si Naruto aveau grija de copii.Au trecut 2 saptamani si multi din ninja Konohai au venit.Eram scarbita.Toti erau pentru avere.Ino,Sasuke,Gaara,Shikamaru si multi alti.Sakura si Sasuke nu erau in Tokyo,fiindca avea afaceri in Italia,Franta si tari straine.Ei nu au venit pentru averea care stiau ca nu o vor primii findca totul ramanea la Naruto si Hinata care m-au ingrijit timp de 20 de ani.
    Mai era o saptama.Hinata nu se misca de langa usa salonului.Doctorii nu puteau face nimic.Incercam sa ma abtin dar sufeream.Plangeam.De ce?Nu!Nu am dreptul sa intreb!Stiu ceam facut.Nu se poate.Era ziua,oftam lung si lacrimile curgeau.Nu aveam loc sa mai ma abtin.Hinata era alaturi de mine,pe cand ceilalti erau plecati.M-am stins intr-un oftat lung. In sala era o liniste apasatoare.Hinata ma striga incontinu. O vedeam,de acolo dintr-un loc luminos si frumos.
    Hinata POV:
    E Luni.Stau in camera lui Tsunade,simt parfumul ei,care imi face inima sa planga.Privesc cerul innorat de pe balconul care adormea deseori.Tresar usor simtind doua maini reci care ma prind de talie.Era Naruto.Trebuia sa mergem la ceremonia de inmormantare.Copii mei plangeau,strigand-o pe Bunica Tsunade.Ce trist.Nu vreau banii ei o vreau pe ea inapoi.Toti se uitau cu ura la mine,copii,Naruto si la Sakura si Sasuke din acest motiv:
    Kakashi citeste testamentul:
    ,,Eu Tsunade,las cu limba de moarte 80% din averea mea de 8000$ copiilor mei,Naruto si Hinata Uzumaki si restul de 20% cuplului Sakura Haruno si Sasuke Uchiha.Casa mea o las in grija nepotiilor mei pe cand vor creste Noruka si Hiko Uzumaki,si copiilor lui Sasuke Uchiha si Sakurei Haruno.Sotului meu ii las toate cele 13 masini cu conditia sa apere sigilul lui 12 cozi,monstru-tigru de gheata care este ascuns in sefiul din spatele peretelui cu tabloul lui Al 4-lea Hokage.
    Naruto POV:
    Mergem acasa tristi,caci s-a stins din viata persoana ce o iubeam extrem de mult.Sakura si Sasuke se mutau la noi din motivul apararii comori in valoare de 8000$.Ma bucur ca o sa-i avem langa noi pe cei doi.Si-asa casa e cam goala,fiindca Jyraia e mai mult pe drumuri,cu afacerile sale.De-acum,la porunca lui Tsunade noi patru plus copii nostri vor fi antrenati ca sa putem controla chakra.Trebuia sa aparam sigiliul.E deja seara si fiecare se baga in camera lui.
    Sakura POV:
    E o casa in care te poti pierde usor.Fac o baie revigoranta in cada imensa.Dupa aceea imi iau pijamaua de culoarea floriilor de cires si ma bag in pat.O liniste apasatoare,care este dintrusa in scurt timp de Sasuke.Ma cere in casatorie,iar asta ma uimeste,facandu-ma sa bufnesc in ras.Acum?In acest fel jalnic?Dar orcat de jalnic ar fi eu tot accept.Sarbatorim asta intr-un fel romantic...avand o noapte fierbinte Blush .
    Dimineata toti cei sase membri ai acelei mici familli incepeau pregatiriile.Fiecare aveau cate un sensei diferit,dupa abilitatiile sale.Evident,si-au facut siestele de dimineata,si au plecat in gradina.Kurenai Yuhi o antrena pe Hinata,Jyraia renuntand la toate afacerile,pe Naruto.Anko,pe Sakura,iar pentru Sasuke cel mai potrivit era Kakashi.De copii se ocupa Iruka,si asa mereu cate 4 ore pe zi.

Sper sa va placa ! Accept si astep criticile voastre Big Hug si ma grabesc sa vin repede-repejor cu nextul!

Ultima editare efectuata de catre Rocky_Punk in Lun 7 Ian 2013 - 20:07, editata de 1 ori
    Rocky_Punk
    Inactiv
    Inactiv

Bunica Tsunade

Mesaj Scris de Rocky_Punk la data de Dum 6 Ian 2013 - 23:57

Cap. al -II-lea

Floarea de Cires

Sasuke POV :

Era luni.O primavara frumoasa.Florile de ,,Sakura'' cadeau invelind pamantul rece,dupa ploaia de ieri.Stau si o privesc pe ,,floarea mea de cires'' dragoste vietii mele.Ne-am casatorit de o luna,si vom ava gemeni.O fetita si un baietel.Saruka si Sokoku.Sunt fericit,dar ceva ma nemultumeste.Totusi,mai astept.Oricum nu e important acum,simt ca sunt puternic.Asta conteaza mult.Insfarsit Sakura se trezeste.Ochii ei de un verde crud ma fac sa tresar cand ii privesc.Isi face siesta de dimineata si coboram jos.Copii sunt placati la scoala,iar noi incepem antrenamentul.O vad pe bruneta cu ochii ei lila ce ma fac sa tanjesc dupa ea dar,sa nu uit voi deveni tata. Totusi,imbracamintea ei,o rochie mov,de trei palme mai sus de genunchi ii arata picioarele de fotomodel.Rochia e stransa in jurul saniilor pana la abdomen.Incerc sa ma comport normal,desi e greu.Totul decurge bine,antrenamentele se termina dupa 4 ore fara pauza.Ajunge blegul acela blond cu ochii de culoarea marii aducandu-si acasa copii aceea care mi-ar placea sa-i distrug cu cruzime si fara pic de mila.Ma suna seful meu,deci ma grabesc si merg in gradina.
    -Domnule Pain s-a intamplat ceva?intreb pe un ton ciudat.
    -Da domnule Sasuke,spune acesta ironic si nervos.Cand mama naibii sa te ia imi adici sigiliul ala?Cat iti trebuie?
    -D..domnule,inca nu se poate.Sper sa ma intelegeti.Am nevoie de inca 7 luni,incercand sa-l calmez,explicandu-i situatia.Sotiamea e insarcinata in 3 luni si...
    -Nu-ti fa griji,pot astepta.Si sotia mea e isarcinata,in 7 luni.Inteleg.
    Omul acesta s-a inmuiat auzind despre sarcina Sakurei.Am rasuflat usarat,pana ceam vazut fata ..,,lila'' in spatele meu.Ce era sa fac?Daca spunea cuiva eram distrus.Am trantit-o de peretele acelui palat soptindu-i,plimbandu-ma cu mana pe corpul ei plin de forme:,,Daca afla cineva de asta o sa ramai si vaduva,si fara copii''.Bruneta tresari,putin roz in obraji,din cauza atingerilor mele.Am luat mana de pe ea si am plecat in Marele Palat,ranjind diabolic.
    Hinata POV
    Sunt speriata putin,de ce face asta.Chiar el?Daca ar stii Sakura,sau Naruto.Nu!PENTRU EI TREBUIESA TAC.Am intrat in casa.Ora 12:30,momentul cand luam pranzul.Sasuke era asezat langa Rozalia ce-mi era ca o sora.M-am asezat intre copii mei si am inceput sa mancam.Sasuke murmura in timp ce punea suc in paharul Rozaliei ,,Se pare ca domnisoara Uzumaki a intarziat''.M-am schimbat la fata,la care Naruto pufni in ras.Era enervant,dar nu puteam sa spun asta nimanui.Sasuke era un mafiot,si inca mana dreapta al lui Pain?Ucigas in serie,de la 13 ani in scoala de corectie.Copii au plecat la joaca,Naruta a plecat sa doarma,Sakura vroia sa se relaxeze in piscina din spate,iar eu tremurand din toate partile am ramas cu brunetul cu ochii negri ca abisul,din care nu mai puteai iesi usor.Am spus cu frica si sfiala ,,Daca mai spui ceea ce nu trebuie,te ia naiba''.El bufni in ras si pleca sus.Ce trebuia sa fac?Din cate intelesesem vrea si toata averea Mamei,adica averea lui Tsunade.Stateam muscandu-mi buzade jos.Ce puteam face?Speram sa nu se agraveze lucrurile,caci asta ar fii in dezatru pentru ca in acest caz,eram legata cu mainile la spate.Daca ciripeam,era sa regret toata viata acest lucru.Insfarsit vin ingerii mei,care ma roaga sa le fac placinte cu mere.Mi-au luat din durerea si eram mult mai vesela.Coboara si restul gastii.Naruto,ma prinde de talia subtire si ma saruta,pe cand brunetul scotea fulgere din priviri,si aveam aceasta satisfactie,stiind ca sunt doar al lui Naruto.Copii incep sa chicoteasca,si fug afara.Dupa 2 ore mii si mii de placinte erau gata.Fiecare manca cu pofta.Apoi Naruto incepu sa dea un anut de care ma temeam.
    Naruto POV :
    Deci,in timpul in care Sakura va naste,va fii internata si va trebui sa stea 2 saptamani in spital,pentru recuperare.Eu voi pleca cu perversul acela batran(aratand cu degetul spre omul din prag cu mi de bagaje)in 2 zile.Hinata sa ai grija de Sasuke,radea acestacu pofta,a si copii vin cu noi si Iruka..Eu merg sa ma odihnesc.Pleca si batranul pervers cu mine sus,avand camere fata in fata.
    Hinata POV :
    Tremuram din toate oscioarele,pe cand brunetul mai avea putin si izbucnea in hohote de ras,dar pentru Sakura se abtinea.Daca Naruto pleca,el ma putea atinge,sau cine stie,mi-e frica.Ce sa fac?Lacrimi se vad in ochiimei,la care brunetul izbucneste in ras mai sa cada de pe scaun,la care Sakura zambeste,ce credea?Ca bruntul avea probleme psihice...Era asa!Sakura radea de ''prostia'' sotului ei urcand sus.El ma privea de sus pana la abdomen,caci doar atat vedea fiindca stateam pe scaun,la masa.A scos un ,,hmm'' si ranjea.Eram inocenta de asta eu eram victima?Dar daca ii spuneam lui Naruto distrugeam antrenamentele si familia mea....2 Saptamani...singuri.Copii mergeau si ei cu Iruka,Naruto si Jiraya.Singuri...imi putea face orice....

Sper ca v-a placut,vin cu nextu cat de repede pot va si astept criticile voastre cu bratele deschise Big Hug .

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Re: Indura si taci

Mesaj Scris de Reeah la data de Mar 15 Ian 2013 - 22:17

Bună ! Oh, ideea este foarte bună, chiar nu mă aşteptam la un Sasuke atât de rece, credeam că este bun. Păcat. Sakura este însărcinată şi el se gândeşte la Hinata? Ce mai om, cum îşi permite ? Mi-e milă de Hinata, cu siguranţă între ei se va înfiripa, sau nu, ceva în tot acest timp, iar Sakura cu Naruto... vor rămâne cu buza umflată. Începutul cu Tsunade a fost înduiosător. :x
    Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie !
    Rocky_Punk
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Rocky_Punk la data de Vin 18 Ian 2013 - 16:29

Scuze ca nu am mai intrat sa postez.Ahm...distractie placuta.

Cap al -III - lea
    Sasuke POV:
    Dimineata incepe nasol rau de tot.Ma suna seful.Avem o problema.A aflat ca sigiliul nu era in acel seif.E ascuns intr-un loc stiut doar de Hinata.Vroiam sa vorbesc cu ea dar domnul Pain a spus isi va trimite fiica,in locul lui Iruka sensei care a fost rapit.I-am spus blondului imbecil ca Iruka va fi inlocuit.Parea putin ingrijorat dar incercam sa il linistesc si am reusit.Am auzit o bataie in usa.Deschid si vad o bunaciune de fata.Un par negru,prins intr-o coada cu 2 siuvite negre,la fel ca parul.Avea ochii inocenti,se vede ca a fost obligata sa faca asta.Din cate stiu este prietena buna cu Hinata .Iar ea nu era fica lui Pain a fost adoptata.Defapt rapita.Ii spun sa intre.Arata foarte bine.Yuko.....hmm.

Yuko POV :
    Intru si il vad pe Naruto.Fratele meu.Am fost rapita si daca voi spune ceva cumnata mea,Hinata si nepotei mei...ar fi morti.Intru cu pasi mici.Acest mic palat e frumos,dar pe langa palatul lui Pain e miniscul.Il salut pe Naruto si ma prezint.Durerea aeasta e insuportabila,de ce?De ce nu am crescut langa el?Sa inchid subiectul.Nu arerost sa ma cert cu mine.Iam spus ca copii trebuie sa fie mereu supravegheati din cauza chakrei instabile .Mi-a spus ca de acum voi locui aici si mi-a zis ca va pleca.Va lipsi 2 saptamani.Va plca mai repde.Maine.Am urcat in camera mea.Hinata ma imbratisa fiindca noi ne cunosteam de mult timp.Va spun alta data cum..Am desfacut bagajele si am coborat jos.Erau toti.Am vazut copii,si unchiul Jyraia.Cand m-a vazut,era sa se inece.Ma cunostea,aveam ochii mamei,si langa ochiul stang aveam o mica cicatrice la fel ca a mamei,una in forma de ,,U''de la Uzumaki...Lacrimile in ochii nostri erau vizibile.Vroia sa ma imbratiseze,sa afle cum am ajuns aici?...de ce am venit?dar i-am facut discret,un semn cu mana,sa stea acolo sa nu banuiasca nimeni nimic.Am inceput sa discutam.Ma intelegem bine cu copii si cele Sakura.Ciudat,caci nu stia adevarul cel care vroiam sa stie mai mult.Naruto. Sakura nu stia nimic..Sasuke se implica in misiunea mea. Era cu ochii pe mine sa tac si sa pun la capat misiunea.Am terminat pranzul.Am urcat sus in camera.Aveam un balcon in camera.Plangeam.Am auzit scarile si mi-am sters lacrimile.Era Sasuke.Ma prins de barbie,si imi ridica capul sa-i privesc ochii plini de ura.Mi-a spus ca ma descurc bine amenintandu-ma ca e cu ochii pe mine.Seara a venit repejor.Naruto dormea.Maine era ziua cea mare.

Naruto POV:
    Este 06:30.Ma trezeste Jyraia.Iau micul-dejun si fac o baie.Cobor jos.Dar stai,ma opresc pe penultima scara si merg sa trezesc copii.Erau gata.Yuko ii imbracase.Poftim?De ce?Nu conteaza.Dar ea afacut micul-dejun caci toti dorm.E ora 07:30.Suntem pregatiti.Toti 4 adica eu unchiul si copii ne luam adio de la Yuko.
    ]

Naruto pleaca.Yuko ramane in casa.Ceilalti membri ai familiei se trezesc si coboara in bucatarie.Mancarea e inca calda.Sasuke pleaca la Pain.Sakura are deja burtica maricica.Este in luna a 5-a .Merge sa se plimbe prin stratul de flori.In bucatarie cele doua incep sa vorbeasca:
    HINATA:Naruto nu stie nimic.Stiu ce simti.Ti-e greu nu?
    YUKO:Nu-ti face griji Hinata totul e bine,nu voi renunta.Voi apara sigiliul.
    HINATA:Sasuke nu s-a luat de tine...spuse Hinata rosiind in obraji.
    YUKO:Intr-un fel.spuse Yuko parca nehotarata.
    Hinata se aseaza marturisindu-i lui Yuko, inecandu-se in lacrimi ce face Sasuke.Yuko ce poate face?Daca o ajuta...ea va fi moarta impreuna cu ei toti.Ce sa faca?Yuko are un plan.Camerele lor sunt una langa alta.Cand va fi in camera cu ea,daca vrea sa-i faca rau sa bata in perete.Sa-i faca pe plac,caci in cel mai scurt timp va bate la usa,va veni ea ori o va trimite pe Sakura.Daca va fii in alt loc sa fluiere.Zis si facut.Acum totul e rezolvat,dar Yuko tot nu e impacata.Ce crede Naruto despre ea?E sora lui.Ce crede el daca o vede langa copii lui...e doar un,, sense,,i nu? De ce are grija de el? Ce crede el?
    ]

Prima zi fara Naruto.Liniste,din pacate prea multa.Hinata arata bine ca intotdeauna.Sasuke la fel de pervers ca de fiecare data o cheama in camera lui.Ea incepe sa fluiere.Yuko o aude,fuge pe scari unde o vede pe Sakura,spunandu-i ca Hinata nu se simte bine,ca e in camera ei.Yuko vorbeste cat poate de tare,dar in acelasi timp cat poate de normal sa nu ridice suspiciuni.,,Sakura, ii e rau era intinsa pe pat.Oare e grav?''Sasuke aude asta si se ascunde in dulap,iar Hinata sufla usurata.Se face ca cade pe pat.Intra Sakura.
    SAKURA:Hinata esti bine?Ma sperii ce cauti aici?
    HINATA:Eu..nu stiu..eu...spune balbaindu-se.
    SAKURA:Oh...nu e nimic.Vino jos.Am pregatit ceai.
    Fetele coboara lasandu-l pe Sasuke cu gura cascata in dulap. Laugh Ce s-a intamplat.Era mana lui Yuko.Din caza ca a spus ceva de pat,ca ii era rau...Sasuke era ager la minte.S-a prins.A iesit din dulap furios.Yuko cu cine tine?Daca afla Pain,Naruto e mort.Si dragi ei ingerasi nepotiiaia mucosi....gandea Sasuke cu ura.Noaptea se adancea tot mai tare.El intra in camera lui Yuko.
    SASUKE:Bitch....stiu ca e mana ta spune nervos brunetul aruncand fulgere din priviri.Daca afla Pain esti moarta.Si blegul de frate-tau.
    YUKO:Ce?Mi-a spus Hinat ca nu se simte bine,si am vazut ca a intrat in camera Sakurei.Credeam ca e grav.
    Sasuke avea o mutrita de pampalau,se scarpina in varul capului spunand extrem de confuz ,,Aha...scuze.Vina mea ''

Sper cava placut.Bye-Bye si vin cu nextul repejor
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 18 Ian 2013 - 16:48

Bună ! Îmi pare bine că ai adus un nou capitol, să vedem ce avem noi aici... Naruto are o soră de mult pierdută? Nu ştia că are o soră? Hinata ştie şi totuşi nu i-a spus nimic lui Naruto? Sasuke este atât de prostănac ? Nu credeam că îl va putea păcăli Yuko atât de uşor.
    Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie!
    Rocky_Punk
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Rocky_Punk la data de Vin 18 Ian 2013 - 20:51

Am venit cu nextu'.Multumesc Reina pentru comm-uri. Big Hug Ma incurajezi.
    Cap- al IV- lea
    Zilele trec usor.In micul palat oboseala si stresul isi fac de cap.Yuko si Hinata asteptau sa vina Naruto.Trebuia sa ajunga.Sasuke era plecat.Sakura era cu dureri groaznice. Usa clantei fu apasata.Yuko a fugit.A fugit in bratele lui Naruto.Incepu sa planga.Nu-si dadea drumul de la pieptul sau.Naruto privea nedumerit.Ce se intampla?Nu o cunostea si era uimit ca nu vede urma de gelozie pe fata Hinatei.S-au asezat la masa si Yuko incepe sa dezvaluie totul.

Yuko POV:
    Tin minte ca era vara.Mama m-a trimis la magazinul din colt.Acolo un om bland cu pelerina neagra ma luat de mana.Am aflat adevarul.Femeie aceea nu era mama mea.Era doica care credeam ca e mama si viceversa.Acel ,,PAIN''(durere) mi-a spus.Mama mea era o roscata frumoasa,si tatal un barbat blond si toate erau innebunite dupa el.Ei nu m-au putut pastra.Era in joc viata ta.Tu esti salvatorul.Asa scrie in sigilile stravechi.,,Baiatul cu par de grau, detine Kyuuby si va invinge raul''.Trebuia sa stau departe de tine.Eram roscata,ca mama ce o vazusem doar in poze..Pain m-a vopsit,sa nu stie nimeni cine sunt,iar acum sunt bruneta..Cred ca stii,cicatricia in forma de ,,U'' e tot ce am.Si pe tine.Am vazut iadul la Pain.Ma obliga sa..fac lucruri oribile pentru bani..De mica auzeam urlete de durere,gemete de satisfactie.Droguri,fum de tigara si toate tampenile.Am omorat pe cineva la 12 ani.L-am impuscat pe bietul om.Eram obligata sa ador sangele.Am fost mereu batuta de Sasuke.Ma batea ma...mereu...ma....isi batea joc de mine.Am fost oprita de Naruto care turba de nervi.

NARUTO:Ce e cu Sasuke?Il omor auzi ce spun?intreaba turbat.
    YUKO:Nu stii?Te rog e periculos .E Hibrid.
    NARUTO:Hibri...ce?
    YUKO:HIBRID...jumatate varcolac jumate' vampir.El are 1045 de ani.Arata bine nu?Si vroia sa-i faca rau Hinatei.Daca stie ca stii adevarul veti fi morti.Yuko izbucni in plans ragandu-si fratele sa pastreze tacerea.Copii cum au venit,au fugit la joaca sus am uitat sa mentionez.Jyraia asculta tacut.Hinata speriata se arunca in bratele blondului.
    NARUTO:Nu-tifa griji Yuko.Ii fac eu felul,dar nu acum.Trebuie sa fim pregatiti daca este cu adevarat atat de puternic.
    YUKO:Nu-l cunosti e periculos.Mi-e fricaSi Sakura e vampir.Eu acum ceva timp am fugit de la ei,dar pe drum m-au prins.Vroiam sa fug la...matusa.O cunosti.Kurenai.Stie totul.Mi-a spun unde esti fiindca am fugit de mii si mii de ori.Poti lasa copii la ea.Kyzohu baiatul ei e casatorit cu Junky.Ea nu poate face copii.Pot avea grija de ei.Daca stau aici...e periculos.Sakura e in luna a-8-a.Incepe sa-i fie pofta de sange.E acea ,,perioada'' a vampirilor.
    Razboiul acum incepe.Antrenamentul e greu.E mult dar trebuie.Naruto pleaca cu Jyraia au un plan.Duc copii.Sasuke se intoarce.Isi scoase putin coltii.Hinata nu era acolo.El o vroia acum pe Yuko.Vroia sange.Se urca pe masa.Urla ca un varcolac,si privea ca un vampir corpul fetei.Dar,aude masina.Se da jos si se linistes-te.Ii face lui Yuko semn sa taca.Naruto intra.Cu Jyraia desigur.Se asaza la masa facand galagie ,,Ne este foame''.Yuko pregateste ceva de mancare.Care era planul?Hmm.Masa egata.Toti mancau.Dar....
    SASUKE:Unde-s copii?
    NARUTO:Poi...vroia sa spuna ceva urat sa-l loveasca sa il distruga dar linistit a spus.Sunt pe maini bune prietene.
    SASUKE:Ok.Eu plec.Yuko vii sus.Pari obosita.
    Yuko inghiti in sec.Urca scarile.Of...am uitat sa spun.Yuko stia planul si il urma.Mergea sus.Sasuke deschise usa de la camera lui Yuko.,,INTRA BITCH!'' spune el cu un zambet pervers.
    SASUKE:Scuze...mi-a fost dor de tine.Stii...erai o copila mica.Neajutorata.Acum arati al naibii de bine.
    YUKO:Nu o fac cu mosnegi. Very Angry
    SASUKE:El tusi prefacandu-se ca nu a auzit.Lasa...eu ies.
    Atunci Yuko si-a ridicat putin tricoul,avand pila in buzunar si-a facut o zgarietura si s-a pus pe pat tragandu-l pe Sasuke langa ea.Sakura era o vampirita malefica dar ii iubea pe Naruto,Hinata si celalti.A venit in ajutor.A ramas cu gura cascata.
    SAKURA:Imbecilule.Ce faci?Inteleg ca e aceea ,,perioada'' dar trebuia sa-mi spui si mie.Ea e prea inocenta nu e potrivita spuse Sakura la urechea acestuia dupa ce la tras din camera.
    Yuko asculta totul.S-a speriat fiindca credea ca Sakura il va linisti dar acesta ii rase si deschise usa camerei lui.Yuko si inchise usa razand si incuind camera.Vara cheia sub usa.Yuko nu putea face nimic.Noroc.Geamul era deschis.A sarit,cazand din copacul de la geam cu rani graave.Naruto a auzit o bubuitura A iesit speriat.Se uita la geam si il vazu pe brunet cu sange la gura,era propriul sange.Era ,,perioada'' aceea in care doar timp de o luna vampri au voie sa omoare oamenii caci daca nu murea.Nu si cazul lui Sasuke.El fiindca era Hibrid o putea face oricand,de aceea Sakura rase ironic mai devreme.Naruto era socat.Credea ca Sakura ede partea lor.Pacat
    .

Naruto POV:
    Sasuke iesi turbat din casa,cu gura plina de sange.Era insetat.Trebuia, desi era Hibrid sa bea sange.Am fugit in masina si plecati am fost.Am mers la Gaara.El a inteles.Am sunat toti prieteni ninja ai Konohai,sensei.Am mers intr-un loc nestiut de nimeni.La capatul unei stradute era un bloc.Am intrat.Era un bloc nelocuit.Era al lui Tsunade.Am urcat la etajul 6.Usa din stanga am spus parola: Hidden Konova Village si usa s-a dechis.Am intrat in Konoha veche.Era distrusa.Am hotarat sa o reconstruim.Am inceput sa reconstruim Konoha.AM Aflat de la Yuko caci Toate acele persoane Sasuke Sakura Pain si restul de raufacatori erau clone.Adevaratii mafioti sau ce sunt ei sunt in aceasta lume.Au o usa secreta,nu stiu unde si locuiesc la fosta locuinta al clanului Akatsuki care a reinviat.Eu sunt Hokage.Copii se antrenati.Am urcat in biroul lui Tsunade.Acolo era o cutie neagra.Am deschiso si inauntru era un sigiliu.Am desfacut sigiliul.Acolo era o formula.Am facut ce trebuia si am trimis un semnal in toata lumea si ninja ai Konohai din toate partile au venit in Konoha.Eu am gasit doar 100 de oameni,ninja ai Konohai.Multi au decedat.Cadavre de morti.Fata de cei 950 de vampiri hibrizi si ce stiu eu ce creaturi ai Akatsuki eram putini.

Dupa cativa ani,orasul in care locuiau Hinata Yuko si ceilalti a intrat in razboi si a fost distrus.Acum Naruto era Hokage.Copii luierau genini.Yuko era ANBU la fel si Hinata impreuna cu Kiba si Sai.Kakashi era sensei la academie impreuna cu Iruka a scapat.Akamaru a fost muscat de un vampirsi nu va mai imbatrani.Fiindca e un caine si plus ca are si chakra nu e vampir,dar nu va imbatrani.Va trai inca vreo 5 secole.Totul e frumos dar ceva il nelinistes-te pe Naruto.Sigiliul lui 12 cozi adica tigrul polar.Un tigru alb.I se mai spune tigrul de gheata.Acel sigiliu era la Akatsuki dar noroc ca doar el si Yuko il puteau deschide.Acum in Konoha era pace.Ei retriec copilaria.Ei sunt in satul natal .Acum vine greul.Vor muri.Jigodile de monstri genetici ai lui Akatsuki ii vor ataca.Naruto era insfarsit fericit.Ii era dor de Konoha.Ceea ce e original sunt pietrele cu fetele Hokagei-lor care nu s-au daramat.Au fost doar intarite i-ar inautrul lor erau sediile secrete ale Konohai.Oamenii s-au inmultit.Au venit din satul chei,din satul nisip si toate satele ce erau pe langa Konoha.Sari,Hanare,Temari si multi altii s-au alaturan Konohai.
    Era linistit acest locsor.Era linistit pana cand Hinata a fost rapita de Deidara si Sasuke.Doi perversi mereu ca 2 motani in calduri.Insfarsit au ajuns la organizatie si o arunca pe Hinata intr-un subsol rece.
    CATIVA DIN NINJA AI KONOHAI:

Sper ca va placut Crying pacat ca va parasesc dar nu mai am idei.AAAAA.Daca vreti puteti pune personajelor intrebari. Agrement
    Hey prieteni sunt eu Naruto.Daca aveti ceva de intrebat fiti sinceri.Eu,Hinata,Jyria,Ino sau oricine vreti va va raspunde intrebarilor.Chiar si celor din Akatsuki.Bye-Bye
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Sam 19 Ian 2013 - 18:01

Bună, draga mea ! Îmi pare bine că ai adus continuarea, nu mă aşteptam ca Yuko să aibă atâta curaj şi să-i spună totul lui Naruto. Nici nu mi-ar fi trecut prin cap că Sakura şi Sasuke sunt vampiri. Am rămas cu gura căscată când am citit. A fost tare Yuko cu faza că ea nu se culcă cu moşnegii.
    Hinata a fost răpită? Auch, săraca de ea, chiar de către doi perverşi, păi cred că va avea viaţa un calvar alături de ei.
    Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie !
    Rocky_Punk
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Rocky_Punk la data de Sam 19 Ian 2013 - 22:05

Cap al - V- lea

Hinata POV:
    Usa se deschide si lumina holului ma orbeste.O femeie cu par mov,cu o pelerina neagra are o tava in mana.Pune tava cu mancare pe jos.Ma dezleaga cu grija si aprinde lumina.Uau..Aceasta casa e imensa,findca camera aceasta este ca doua la un loc.Aceasta femeie se numeste Konan.Am fost colge de liceu.Este mana dreapta al lui Pain.Totusi nu era,cum dorea.Era ca mine,rapita si chinuita pana le-a castigat increderea.Vroia sa vina in Konoha dar familia ei era in pericol.M-am aruncat la picioarele ei implorand ajutor.Aveam nevoie de ajutor.Konan tresari,lacrimile ivindu-se in ochii ei albastri.S-a dat cativa pasi inapoi,iesind din camera.Am ramas jos privind usa,care se deschise din nou.Era Konan urmata de doua siluete de copii.Naruka si Hiko.Ei au fugit in bratele mele.Lacrimi fierbinti tasneau din ochii mei.Konan zambea emotionata.Nu a spus nimic inafara de ,,Fa ca mine,arata-le fidelitate.Impreuna ii vom invinge.Konoha NE asteapta.Spuse frumoasa Konan accentuand cuvantul ,,ne''.Vroia sa ma salveze.Iesi din camera.Eram fericita caci copii erau bine.Aveam un plan.Am mers pe furis sa caut sigiliul ce putea fi desfacut doar de Naruto si Yuko.Am ajuns la capatu holului unde era o usa neagra.Am apasat clanta.Am vazut sigiliul pe o masa din piele neagra.Am luat sigiliul si vroiam sa merg in camera la copii mei.Nici nu am intrat bine caci am fost prinsa de par.Ma durea atat de tare dar nu puteam tipa.Cine stie ce pateam eu sau copii.In spatele meu era un blond cu par lung.Deidara.Zambi pervers.Nu stiam ce va urma dar am aruncat lui Hiko sigiliul si le spun ,,fugiti ,,cu ochii plin de lacrimi.Am inceput sa ripostez,sa nu ii prinda pe copii.Il tineam pe blond de mana El imi da o palma si scuip sange.Cad la pamant dar viata copiilor e in joc.Il tin de picior pe blond,cu ultima forta iau un kunai din gentuta si il infing in spatele lui.Cade la randul sau intr-o balta de sange.Ma ridic cu greu si primul lucru care il fac este sa privesc pe geam.Copii au ajuns destul de departe.Inima mi se sfasia.Konan apare din cauza ca aude zgomot si il vede pe blond.Lacrimi apar si sopteste un ,,Scuze'' stins. Se apropie si imi da un pumn in stomac,nu foarte puternic, dar destul de tare incat sa cad ametita.Apare Pain.Turba de furie.Aveam ochii intre-deschisi si am vazut ca Konan primi o palma.Il ridica pe Deidara si il pune pe umarul ei, sa il duca jos.Acum inteleg.Konan era un suflet bun si chinuit.Nu ma lovise tare,dar a facut asta sa creada Pain ca a avut loc o lupta stransa.Usa se tranteste din nou si intunercul ma sperie.Adorm cu acese cuvnte in minte ,,Succes puilor.Va iubeste mama.''.

Naruto POV :
    Stau in birou si primesc o veste ce ma innebuneste.Hinata a fost rapita.Dau cu pumnul in masa,dar asta nu era tot.Si copii lipseau.De ce ei?Ingerasii mei.Ma ridic turbat de furie si ies la poarta Konohei.Vor razboi?Vor primi.Ajung la poarta.Acolo,vad un copil cu cevain mana.NU!NARUKA!Fug inaintea ei.Ea e fetita mea,are doar 8 ani.Hiko 14.Fetita avea un sigiliu.Era plina de sange.Am ajuns la ea,cu lacrimi in ochi si o imbratisez.Ea spune in hohote de plans:
    NARUKA:Tati,Mama a trimis sigiliul acesta.Pe drum ne-a atacat pe mine si Hiko unchiul Sasuke si matusa Sakura.Am aruncat cu sagetele in ei,sagetele din gentuta dar ei radeau.Hiko ti-a trimis o scrisoare.Am scriso cand neascundeam.M-a aparat.Am fugit.
    Am ramas socat.De ce copilul meu?Ce au facut ei.De ce femeia ce o iubesc?Am duso pe Naruka la spital.Este ca mama ei.Puternica.O fetita slabuta,de 8 anisori a venit prin padure,noapte si zi singura,hainele rupte,frig si a aparat sigiliul.Sunt un tampit.Mereu fac asa.Persoanele dragi le pun in pericol.Am mai aflat ceva de la Naruka.Imi povesti cum Hinata il tinea pe Deidara si ei au fugit.Cum ca Deidara vroia sa ii dea bere lui Naruko si sa il duca pe Hiko la un club.Tampitul.O sa-i mut fata din loc.A povestit ca Akatsuki sunt o organizatie veche ce il avea pe fratele lui Uchiha Sasuke in grup.Acel Itachi.Akatsuki si Like Death sunt organizatii diferite.Like Death sunt clanul Uchiha si Haruno.Imposibil.Stau la patutul lui Naruko.De ce ea?

La cealalta organizatie, Like Death,Sasuke statea linistit cu paharul de vin in mana,ticluindun nou plan.Trebuia sa ia sigiliul.Sakura imbracata de club ii lua paharul din mana,asezandu-se pe genunchiul drept al brunetului il propune o mica pauza.O vanatoare de sange.El zambeste pervers ,o iape rozalie in bratesi urca in masina.Acolo,la clubul Night Bite muzica erala maxim.Mii de fete si baieti.Cei doi se despart si isi cauta praziile.Dupa o lunga vanatoare cei doi se aseaza la o masa.Sakura se simte putin rau.A avut complicatii la nastere atunci cand era in Tokyo,asa ca acum mergea la un specialist. Un doctor vampir.O urca in masina.Pe parcursul drumului Sakura avea dureri.Trebuia sa nasca.Ajunsa la spital doctorita o duse in cabinet si timp de o ora Sasuke statea si asculta putin tensionat tipete de durere.Dupa inca o ora doctorita iesi si ii spune lui Sasuke......SUSPANS.
    POZE:
    Sasuke:

Sakura (din cauza tricoului largut nu se vedea burtica):

Pain:

Deidara:

Konan:

Familia lui Naruto in tinerete

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Lun 21 Ian 2013 - 17:52

Bună, scumpo ! Mă bucur că ai pus capitolul ăsta. Doamne, câte lucruri s-au schimbat... Nu-mi vine să cred că (,) Konan este încă de partea satului frunză, nu mă aşteptam. Iar Hinata este încă acolo... Sper că Pain nu bănuieşte că iubita lui are alte planuri. Bine că au ajuns copiii bine, cu răni, dar în viaţă.
    Mi-e milă de Naruto, îmi dau seama că îi este teamă pentru soţia lui. Sasuke ce face ? Ce află ? Mi-e teamă că o să zică medicul că nu a supravieţuit copilul...
    Aştept capitolul urmtător, spor la scris şi multă inspiraţie !

A K A T S U K I_PAIN
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de A K A T S U K I_PAIN la data de Dum 14 Apr 2013 - 18:24

Buna draga mea!Ma bucur ca am putut da de ficuri cu AKATSUKI.Sunt inebunita dupa organizatia asta,de nu mai pot. Te astept cu next-ul,desigur sa ma si anunti.A K A T S U K I_P A I N te pupa. Smile
    EDIT Rallu: Comentariul tau incalca regulamentul. Este prea scurt, trebuie cel putin doua randuri. Astept sa ti-l editezi in urmatoarele 48 de ore.
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 27 Apr 2013 - 11:13

Heeei! Ce-mi place fic-ul tau! E super ideea ( nu ca as fi citit eu prea multe fic-uri ca sa-mi dau seama asa bine ). Ma bucur ca te-ai gandit sa il postezi Smile Oare ce ii va spune lui Sasuke? O doamne, O doamne! Chiar ma gandeam....Konan asta de aici e cam ciudatica, imi place de ea! Dar nu imi place cand vad la sfarsitul unelor capitole " SUSPANS!!! ", imi pare rau daca asta te face sa te simti prost, dar cred ca trebuie sa decid singura daca sunt in suspans si tu ti-ai da seama din comul meu...stiu ca te-a suparat/intristat ca am spus asta, dar nu e nevoie, pentru ca e un detaliu minor, singura greseala pe care am gasit-o in toate capitolele tale. Fic-ul e chiar super si poate ma anunti si pe mine de next ca sa nu fiu o intarziata cand il pui! Smile Te pup!
    Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Vin 26 Iul 2013 - 23:44

Bună!
    Din cauza inactivităţii acest fic se închide. În cazul în care doreşti să îl continui dă-mi un p.m. şi voi rezolva în cel mai scurt timp posibil. 

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 28 Mai 2017 - 13:34