╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Indura si taci

Distribuiti

Rocky_Punk
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 02/01/2013

Indura si taci

Mesaj Scris de Rocky_Punk la data de Sam 5 Ian 2013 - 15:27

Indura si taci

O noapte ploioasa si furtunoasa se asterne peste orasul imens Tokyo,care candva era satutul Konoha.Stau si privesc luna care plange cu mine.Astazi va voi spune,cum am ajuns asa.In scaunul acesta,paralizata.
    A fost acum 20 de ani.Konoha vechiul satuc pasnic,era acoperit ca astazi de norii negri.Tunete si fulgere s-au napustit,ca niciodata.Ma luptam cu Orochimaru.Nu stiu cum s-a intamplat sigur.Stiu ca am simtit o durere in spate si nu puteam misca.Nu vedeam nimic,dar auzeam cu ma striga,fiul meu si fiica mea.
    ,,Bunica Tsunade!,Tsunade-sama!''.Erau Naruto si Hinata.Nu sunt copii mei dar stau in casa mea si au grija de mine,nu pentru avere caci ii cunosc de copii si nu sunt lacomi.Acum,tot facand jutsu al frumusetii,degeaba.Vremea ma ajuns.Am 70 de ani e normal.Oricum,aici va locui Jyraia cu copii mei,avand grija de avere si daca au nevoie de ceva,sa le dea cu pretul vietii.Nu mai am mult de trait.Imi pare rau ca in viata mea,m-au interesat banii si bautura,nu am vazut ca satul se distruge sau ca oameni mor pentru el.Ma simt bine,am nepotei.Noruka si Hiko.Copii lui Naruto.Imi pare rau totusi,caci nu am copii mei,nu am cunoscut sentimentul unei mame.Pacat.
    Adorm pe scaunul vesnic cald,si imi intrerup gandurile.Era dimineata si aud o voce calda. ,,Mama?Ce faci aici?Puteai sa racesti,Of, of, of putei sa ma chemi,gandeste-te la sanatatea ta''.Era Hinata.Mi-a adus ceaiul cald de dimineata.M-a ajutat sa cobor in bucatarie.Am mancat micul-dejun.Coboara si Naruto.Nici nu o saluta pe Hinata si se arunca la picioarele mele. ,,Mama esti mai bine?''.I-am dat un raspuns calm dand afirmativ din cap.Am mancat micul-dejun si am rugat-o pe Hinata sa ma duca in gradina daca vrea.Vroiam sa admir gradina.Dupa aceea Hinata merge sa pregateasca copii sa mearga la scoala.Incerc sa ma descurc singura si intru in casa.Mai stau cu Hinata la taclale.Dintr-o data inima imi batea putin mai incet,simteam ca nu mai am aer.Hinata chema Ambulanta.Am mers la spital unde vedeam pe geamul de la salon,Hinata era pe hol si era ingrijorata.Plangea.Dupa o ora am vazut ca si Naruto apare.Doctorii ii lasa pe Naruto si Hinata sa intre.Hinata plangea in hohote.A intrat un doctor,care veni sa-mi dea o voeste groaznica.Mai am doar 4 saptamani de trait.Voi sta in spital in acest timp.Hinata trebuia sa mearga acasa dar nu se misca de langa mine.Jyraia si Naruto aveau grija de copii.Au trecut 2 saptamani si multi din ninja Konohai au venit.Eram scarbita.Toti erau pentru avere.Ino,Sasuke,Gaara,Shikamaru si multi alti.Sakura si Sasuke nu erau in Tokyo,fiindca avea afaceri in Italia,Franta si tari straine.Ei nu au venit pentru averea care stiau ca nu o vor primii findca totul ramanea la Naruto si Hinata care m-au ingrijit timp de 20 de ani.
    Mai era o saptama.Hinata nu se misca de langa usa salonului.Doctorii nu puteau face nimic.Incercam sa ma abtin dar sufeream.Plangeam.De ce?Nu!Nu am dreptul sa intreb!Stiu ceam facut.Nu se poate.Era ziua,oftam lung si lacrimile curgeau.Nu aveam loc sa mai ma abtin.Hinata era alaturi de mine,pe cand ceilalti erau plecati.M-am stins intr-un oftat lung. In sala era o liniste apasatoare.Hinata ma striga incontinu. O vedeam,de acolo dintr-un loc luminos si frumos.
    Hinata POV:
    E Luni.Stau in camera lui Tsunade,simt parfumul ei,care imi face inima sa planga.Privesc cerul innorat de pe balconul care adormea deseori.Tresar usor simtind doua maini reci care ma prind de talie.Era Naruto.Trebuia sa mergem la ceremonia de inmormantare.Copii mei plangeau,strigand-o pe Bunica Tsunade.Ce trist.Nu vreau banii ei o vreau pe ea inapoi.Toti se uitau cu ura la mine,copii,Naruto si la Sakura si Sasuke din acest motiv:
    Kakashi citeste testamentul:
    ,,Eu Tsunade,las cu limba de moarte 80% din averea mea de 8000$ copiilor mei,Naruto si Hinata Uzumaki si restul de 20% cuplului Sakura Haruno si Sasuke Uchiha.Casa mea o las in grija nepotiilor mei pe cand vor creste Noruka si Hiko Uzumaki,si copiilor lui Sasuke Uchiha si Sakurei Haruno.Sotului meu ii las toate cele 13 masini cu conditia sa apere sigilul lui 12 cozi,monstru-tigru de gheata care este ascuns in sefiul din spatele peretelui cu tabloul lui Al 4-lea Hokage.
    Naruto POV:
    Mergem acasa tristi,caci s-a stins din viata persoana ce o iubeam extrem de mult.Sakura si Sasuke se mutau la noi din motivul apararii comori in valoare de 8000$.Ma bucur ca o sa-i avem langa noi pe cei doi.Si-asa casa e cam goala,fiindca Jyraia e mai mult pe drumuri,cu afacerile sale.De-acum,la porunca lui Tsunade noi patru plus copii nostri vor fi antrenati ca sa putem controla chakra.Trebuia sa aparam sigiliul.E deja seara si fiecare se baga in camera lui.
    Sakura POV:
    E o casa in care te poti pierde usor.Fac o baie revigoranta in cada imensa.Dupa aceea imi iau pijamaua de culoarea floriilor de cires si ma bag in pat.O liniste apasatoare,care este dintrusa in scurt timp de Sasuke.Ma cere in casatorie,iar asta ma uimeste,facandu-ma sa bufnesc in ras.Acum?In acest fel jalnic?Dar orcat de jalnic ar fi eu tot accept.Sarbatorim asta intr-un fel romantic...avand o noapte fierbinte Blush .
    Dimineata toti cei sase membri ai acelei mici familli incepeau pregatiriile.Fiecare aveau cate un sensei diferit,dupa abilitatiile sale.Evident,si-au facut siestele de dimineata,si au plecat in gradina.Kurenai Yuhi o antrena pe Hinata,Jyraia renuntand la toate afacerile,pe Naruto.Anko,pe Sakura,iar pentru Sasuke cel mai potrivit era Kakashi.De copii se ocupa Iruka,si asa mereu cate 4 ore pe zi.

Sper sa va placa ! Accept si astep criticile voastre Big Hug si ma grabesc sa vin repede-repejor cu nextul!

Ultima editare efectuata de catre Rocky_Punk in Lun 7 Ian 2013 - 20:07, editata de 1 ori

Rocky_Punk
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 02/01/2013

Bunica Tsunade

Mesaj Scris de Rocky_Punk la data de Dum 6 Ian 2013 - 23:57

Cap. al -II-lea

Floarea de Cires

Sasuke POV :

Era luni.O primavara frumoasa.Florile de ,,Sakura'' cadeau invelind pamantul rece,dupa ploaia de ieri.Stau si o privesc pe ,,floarea mea de cires'' dragoste vietii mele.Ne-am casatorit de o luna,si vom ava gemeni.O fetita si un baietel.Saruka si Sokoku.Sunt fericit,dar ceva ma nemultumeste.Totusi,mai astept.Oricum nu e important acum,simt ca sunt puternic.Asta conteaza mult.Insfarsit Sakura se trezeste.Ochii ei de un verde crud ma fac sa tresar cand ii privesc.Isi face siesta de dimineata si coboram jos.Copii sunt placati la scoala,iar noi incepem antrenamentul.O vad pe bruneta cu ochii ei lila ce ma fac sa tanjesc dupa ea dar,sa nu uit voi deveni tata. Totusi,imbracamintea ei,o rochie mov,de trei palme mai sus de genunchi ii arata picioarele de fotomodel.Rochia e stransa in jurul saniilor pana la abdomen.Incerc sa ma comport normal,desi e greu.Totul decurge bine,antrenamentele se termina dupa 4 ore fara pauza.Ajunge blegul acela blond cu ochii de culoarea marii aducandu-si acasa copii aceea care mi-ar placea sa-i distrug cu cruzime si fara pic de mila.Ma suna seful meu,deci ma grabesc si merg in gradina.
    -Domnule Pain s-a intamplat ceva?intreb pe un ton ciudat.
    -Da domnule Sasuke,spune acesta ironic si nervos.Cand mama naibii sa te ia imi adici sigiliul ala?Cat iti trebuie?
    -D..domnule,inca nu se poate.Sper sa ma intelegeti.Am nevoie de inca 7 luni,incercand sa-l calmez,explicandu-i situatia.Sotiamea e insarcinata in 3 luni si...
    -Nu-ti fa griji,pot astepta.Si sotia mea e isarcinata,in 7 luni.Inteleg.
    Omul acesta s-a inmuiat auzind despre sarcina Sakurei.Am rasuflat usarat,pana ceam vazut fata ..,,lila'' in spatele meu.Ce era sa fac?Daca spunea cuiva eram distrus.Am trantit-o de peretele acelui palat soptindu-i,plimbandu-ma cu mana pe corpul ei plin de forme:,,Daca afla cineva de asta o sa ramai si vaduva,si fara copii''.Bruneta tresari,putin roz in obraji,din cauza atingerilor mele.Am luat mana de pe ea si am plecat in Marele Palat,ranjind diabolic.
    Hinata POV
    Sunt speriata putin,de ce face asta.Chiar el?Daca ar stii Sakura,sau Naruto.Nu!PENTRU EI TREBUIESA TAC.Am intrat in casa.Ora 12:30,momentul cand luam pranzul.Sasuke era asezat langa Rozalia ce-mi era ca o sora.M-am asezat intre copii mei si am inceput sa mancam.Sasuke murmura in timp ce punea suc in paharul Rozaliei ,,Se pare ca domnisoara Uzumaki a intarziat''.M-am schimbat la fata,la care Naruto pufni in ras.Era enervant,dar nu puteam sa spun asta nimanui.Sasuke era un mafiot,si inca mana dreapta al lui Pain?Ucigas in serie,de la 13 ani in scoala de corectie.Copii au plecat la joaca,Naruta a plecat sa doarma,Sakura vroia sa se relaxeze in piscina din spate,iar eu tremurand din toate partile am ramas cu brunetul cu ochii negri ca abisul,din care nu mai puteai iesi usor.Am spus cu frica si sfiala ,,Daca mai spui ceea ce nu trebuie,te ia naiba''.El bufni in ras si pleca sus.Ce trebuia sa fac?Din cate intelesesem vrea si toata averea Mamei,adica averea lui Tsunade.Stateam muscandu-mi buzade jos.Ce puteam face?Speram sa nu se agraveze lucrurile,caci asta ar fii in dezatru pentru ca in acest caz,eram legata cu mainile la spate.Daca ciripeam,era sa regret toata viata acest lucru.Insfarsit vin ingerii mei,care ma roaga sa le fac placinte cu mere.Mi-au luat din durerea si eram mult mai vesela.Coboara si restul gastii.Naruto,ma prinde de talia subtire si ma saruta,pe cand brunetul scotea fulgere din priviri,si aveam aceasta satisfactie,stiind ca sunt doar al lui Naruto.Copii incep sa chicoteasca,si fug afara.Dupa 2 ore mii si mii de placinte erau gata.Fiecare manca cu pofta.Apoi Naruto incepu sa dea un anut de care ma temeam.
    Naruto POV :
    Deci,in timpul in care Sakura va naste,va fii internata si va trebui sa stea 2 saptamani in spital,pentru recuperare.Eu voi pleca cu perversul acela batran(aratand cu degetul spre omul din prag cu mi de bagaje)in 2 zile.Hinata sa ai grija de Sasuke,radea acestacu pofta,a si copii vin cu noi si Iruka..Eu merg sa ma odihnesc.Pleca si batranul pervers cu mine sus,avand camere fata in fata.
    Hinata POV :
    Tremuram din toate oscioarele,pe cand brunetul mai avea putin si izbucnea in hohote de ras,dar pentru Sakura se abtinea.Daca Naruto pleca,el ma putea atinge,sau cine stie,mi-e frica.Ce sa fac?Lacrimi se vad in ochiimei,la care brunetul izbucneste in ras mai sa cada de pe scaun,la care Sakura zambeste,ce credea?Ca bruntul avea probleme psihice...Era asa!Sakura radea de ''prostia'' sotului ei urcand sus.El ma privea de sus pana la abdomen,caci doar atat vedea fiindca stateam pe scaun,la masa.A scos un ,,hmm'' si ranjea.Eram inocenta de asta eu eram victima?Dar daca ii spuneam lui Naruto distrugeam antrenamentele si familia mea....2 Saptamani...singuri.Copii mergeau si ei cu Iruka,Naruto si Jiraya.Singuri...imi putea face orice....

Sper ca v-a placut,vin cu nextu cat de repede pot va si astept criticile voastre cu bratele deschise Big Hug .

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

<