Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Jocul Mortii

Distribuiti
    Rocky_Punk
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Jocul Mortii

Mesaj Scris de Rocky_Punk la data de Joi 3 Ian 2013 - 18:55

Jocul Mortii
    Cap I: Suferinta

Este o noapte intunecoasa fata de celelalte.Luna se ascunde dupa nori.Stau la geam cu ceasca mea de ciocolata calda....asa fac in fiecare noapte.Sunt obosita,pleoapele imi sunt grele dar gandurile sumbre nu ma lasa sa dorm.Sunt trista.Mereu am fost inchisa in mine,plangeam pe ascuns cand aveam ocazia fiindca nu am avut vreodata o prietena care sa ma asculte.Nu am fost iubita vreodata....niciodata apreciata.Toti ma jignea fiindca imi placeau culorile inchise.Negru,mov,maro si rosu imi placea.Eram ca un monstru pentru cei din jur.Am crescut,tot singura.Mama lucra de la 04:00 dimineata si nu ma ducea la scoala.Nu a fost cu mine cand am lintrat in clasa I....cand am luat premiul intai la primul concurs.La sfarsitul anului...Dar o inteleg.Ce nu stiti era cese intampla intre cei 4 pereti ai casei mele.Aveam un tata betiv care imi batea mama.Scene horror si tipete....eram un copil,nu dupa mult timp am plecat la parintii mammei mele,de la oras am ajuns la tara dar nu eram fitoasa.Imi placea dar si aici,toti radeau de mine,imi era frica de rame si paianjeni ce nu-i vazusem vreodata.Nu stiam sa urc in copaci,eram o neindemanatica,Nu vreau sa imi spun numele real de aceea imi voi da un pseudonim YUKO HATAKI.Ajunsa aici am liniste,aer curat si ma simt bine.Dar aici nu mi-a lipsit ura.In total suntem 10 nepoti,5 fete si 5 baieti.Familia ma ura caci semanm cu tatal la trasaturi fizice,morale nu.Am sufletul bun sicand sunt jignita tac.Aici nu am fost bogata si nu aveam ce-mi doream ca la oras,dar nu eram saraca.Aveam strictul necesar.Verisorii ma respingeau mereu.Singurii din partea mamei ce ma iubesc sunt bunicii si una din sora mamei .In rest toti ma urasc.Ma barfesc desi imi sunt familie.La scoala la fel,respinsa.Am invatat sa tac si sa inghit,prietenul adevarat fiindu-mi doar Dumnezeu.El m-a ajutat mereu.Am 14 ani si sunt diferita.Urasc sa ma imbrac in fuste sau rochii. Ma lupt cu viata si ma intreb deseori...cu ce motiv am fost creata....fara prieteni si familie....Am vreun talent?P.S (De aici incep sa inventez...panaa acum a fost real)
    Cap al II-lea 15 ANI!
    E vara dupa cum stiti sunt nascuta pe 20 august,a trecut mult de cand sunt aici,e o zi obisnuita,fac un dus si iau micul-dejun.Ma piaptan si ma pregatesc caci azi merg sa ma inscriu la un liceu,Liceul de arte ....vreau sa devin desenator manga si sa fac anime.Mama ca de obicei e ocupata si merg cu un grup de prieteni falsi sa nu merg singura,.Ajung insfarsit unde am dorit.La liceu.Aici intalnesc un baiat ca mine,Shun.Cum sunt eu o zapacita si jumatate ma izbesc in el scap toate foile mele cu desene benzi desenate ficuri si toate cele :
    YUKO:Scuze,....iarta-ma n-am vrut...
    SHUN:Nu-i nimic....si tu vrei sa te inscrii la Desenator Manga?
    YUKO:Mda...dar nu cred ca am sanse?
    SHUN:Eheee nu spune asta,,,,imi plac desenele tale.Mergem?
    YUKO:Bine...
    Ajungem in cabinetul directorului,un om cu burtica si chelios in varfulcapului,cu ochelari (nu de soare)de vedere si imbracat intr-un costum negru,un om de treaba care ne-a acceptat cererile si ne-a dat cartiile si oralul,dupa care ne informase despre program 08:00 sa fim la scoala.Dupa acea iescu Shun si fiecare pleaca in directia lui.Am uitat dar o fac acum...il descriu pe Shun.
    Un baiat cu par castaniu cu ochii albastri ca marea in care te pierzi usor,imbracat in blugi albastri si un hanorac negru,un tip simpluca mine,Eu eram imbracata in blugi de o nuanta de albastru ce batea spre alb....un tricou alb simplu,jacheta mea de piele neagea si tenisi negri lungi,care erau cu o palma sub genunchi.Ajung la 14:30 in casa dua care ma schimnb si imi faac un sandwich cu cascaval,saam sau vad eu ce gasesc.Ma schimb in pijamaua mea rosie formata din pantaloni tricou si o camasuta deasupra.Intr-un castron mare pun cat popcorn incape si merg la TV sau la lapptopul meu rosu,,,Vad eu in ce toane is.Nimanui nu-i pasa ca azi era ziua mea.Nici mie defapt,ma gandeam la Shun....dar cee asta?Imi bate inima asa tare pentru un baiat prima data,Incerc sa uit dar nu pot,sfarsec adormind gandindu-ma la el.Era 00:00 ca de obicei,,,,cobor in bucatarie si vad camera mamei cu usa intredeschisa.A venit obosita,geanta-i arunccata si e in pat dezvalita,in pijamua ei albastra....o invelesc si o imbratisez cu lacrimi in ochi ies din camera.Urasc sa arat ca sunt sensibila si merg sa-mi iau un 3 in 1...nu mai era ca atunci cand aveam 10 ani sa beau hot chocolatte....Urc sus si imi iau telefonul....privesc pe geam si ascult Blaxy Girls....oare trebuie sa pierzi?,,,,,
    E dimineata....prima zii de liceu...imi fac siesta de dimineata si ma imbrac:iau blugi negricu o bluza albastra inchis Puma...aceeasi tenisi parul negru intr-o coada cu 2 shuvite rebele....Cobor cu ghiozdanul modern ce se poarta pe umar ca o gentuta.O trantesc pe scaun...mama nu e acasa ca de obicei....o sun si ii spun ca o iubesc si ca e prima zii de liceu.De acum voi avea banii mei,la liceu primim bursa.300 lei pe luna.Liceul e bun....cum am intrat oare?Mananc rapid trantind usa dupa mine si o incui.Mama area si ea cheia ei si poate intra in casa.
    Sper ca va place....scuze pentru greseli Blush si va rog fara compatimiri de genu : saraca de tine,vai si nustiu ce..ce a fost a fost...va rog... Big Hug va pup si astept pareri.Acum nu are legatura cu titlul dar va avea pe viitor....
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Re: Jocul Mortii

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 4 Ian 2013 - 14:07

Bună! Deci, ăsta e noul fic, nu? Termini unul şi de apuci de altul, bravo! Mai întâi, acum am priceput care este treaba cu nick-ul tău, e bine că vrei să-ţi păstrezi anonimatul, eu una n-am nimic împotriva, este mult mai bine pentru tine.
    Îmi pare rău pentru Yuko, dar acum, momentan, totul este bine. Bravo ei că a reuşit să intre la un liceu de Arte şi unde a vrut ea. Te-aş ruga să apeşi space dupa fiecare semn de punctuaţie, aşa estetica textului se va îmbunătăţi. Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie!
    Rocky_Punk
    Inactiv
    Inactiv

Cap al III-lea

Mesaj Scris de Rocky_Punk la data de Sam 5 Ian 2013 - 13:39

Cap al III- lea

Din prietenie,dragoste
                                             Am venit de la scoala foarte fericita.Am gasito pe mama acasa.A spus ca de acum vom sta impreuna mai mult timp,caci de acum poate lucra acasa.Primea banii doar semanand acte care le trimite prin posta.Era o veste uimitoare,care am impartasit-o cu cel mai bun prieten:Shun.Am iesit in parc.Ne-am apropiat unul de celalalt foarte mult.Nici nu ne-am dat seama ca deja s-a terminat primul semestru.Acum era iarna iar sub ghetutele  negre,scartaia zapada.Am fugit vazandu-l pe Shun ca ma asteapta.Eram pregatita sa-mi declar dragostea pentru el cand....
    -Am o veste minunata spuse el schitand un zambet dulce.M-am indragostit de cineva.De Zuzu,noua colega.Ieri am vorbit cu ea si maine vom avea prima intalnire si cred ca ma poti ajuta.Nu stiu cum sa ma comport.
                  Auzind asta inima imi batea tare.Nici nu apucasem sa vorbesc caci aparu Zuzu.Nu era mai atragatoare sau frumoasa ca mine.Era o casanie cu ochii negri.Am spus cu ultimele forte.,,Felicitari si ne vedem maine.''
            Ei au plecat.Eu am ramas plangand.De ce Doamne?Imi iei tot ce iubesc.Cu mama nu am stat deloc de cand eram mica....am avut parte de suferinte.De ce?M-am intors acasa.Mama nu era,dar pe frigider era un bilet ,,Sunt la munca,e urgent ne vedem la 18:30''.Suuuper cand am nevoie de ea nu e.De ce?Cu inima franta merg catre baie.Umplu cada si stau acolo cam o ora.Ma relaxez.Dar degeaba durerea nu a plecat.Am iesit si m-am pus la culcare.Ce trist.Viata imi ia totul.
               E 07:30.Ma trezesc cu ochii rosii de la plans.Ma imbrac cu ce prind si plec sa-mi ajut prietenul.Daca eu nu am noroc in dragoste,el sa aiba.Am ajuns in locul acela minunat unde trebuia sa ne intalnim.Era un loc cu iarba verde,flori frumoase,dar era iarna si nu mai era nimic.A ajuns si el.Am inceput sa vorbim pana cand el observase ceva la mine.A vazut ca sunt tacuta.
    -Hey ce e cu tine?Spuse el razand.
    -Nu e amuzant bine?spun cu lacrimi in ochi.Eu te iubesc si nu stiuce sa fac.Tu o iubesti pe Zuzu...
    -De ce nu mi-ai spus,intinde mana peste umarul meu,
    -Vroiam dar arunci am aflat de Zuzu,oricum ce rost are?Nu o vei lasa pe ea penru mine...incep saplang,chiar ce uram sa fac in fata unui baiat.
    - Nu pot Yuko,nu simt aceelasi lucru,nu-ti fa griji,vei gasi pe....il intrerup nervoasa.
    -Stii ce?E usor de zis,credeam ca tii la mine dar esti ca ceilalti,un idiot.Am fugit acasa plangand.

Capitolul e scurt.Scuze dar nu prea am avur imaginatie si tmp,urmatorul va fii pe placul vostru  Smile

~Kira: Un capitol trebuie sa aiba minim 30 de randuri!
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 13 Ian 2013 - 20:03

Bună ! Îmi pare rău de întârziere. Aşa, acum să vedem, capitolul a fost foarte bun. Îmi pare rău pentru Yuko, chiar nu merita să afle că băiatul pe care-l place este îndrăgostit de altă fată. Sper ca totul să se rezolve, iar prietenia dintre cei doi, să nu fie afectată. Dă Doamne să nu fie supărat Shun că a fost făcut idiot... Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie !
    Christine
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Christine la data de Vin 3 Mai 2013 - 1:29

Buna...de-a bea acum am ajuns pe la ficul tau sunt cu capul in nori total.Asa sa o luam cu inceputlu,ficul e bazat pe o idee pe care eu nu am mai intalnit-o si imi place foarte mult.Off saracuta de Yuko,dar nu trebuie sa fie batuta in cuie adica na Shun se poate indragosti de ea pana la urma.Nu stiu de ce dar presimt ca ne vei surprinde cu cu next foarte tare.Spor la scris si daca se poate te-as ruga sa ma anunti cand pui next,nu de alta da nu vreau sa intarzi Kiss
    Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Mier 24 Iul 2013 - 14:53

Bună!

Din cauza inactivităţii mă văd nevoită să închid acest fic. În cazul în care vrei să continui, dă-mi un p.m. şi se rezolvă în cel mai scurt timp.

Acum este: Joi 23 Mar 2017 - 14:14