╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

E greu sa fi adolescent, dar e usor sa fi unul rebel!!

Distribuiti

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Data de înscriere : 09/09/2011

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 3 Ian 2013 - 15:18

Cam plictisitor la inceput si eu m-am plictisit cand l-am citit sa vad ce am gresit. Am reluat din ideea adolescentei, am mai avut un fic astfel sau mai multe, dar le-am inchis. Acum vreu sa unesc ideeile si sa spun totul dintr-o alt perpectiva, din perpectiva adolescentului.

Ce e adolecenta? Unii oamenii de stiinta spun ca adolecenta e acea perioada din viata in care copilul
    se dezvolta si se pregateste sa devina adult si blah, blah, blah...Prea multa teorie degeaba!
    Hai sa va spun eu ce inseamna sa fii adolescent. Inseamna sa devii o persoana plina de acnee care
    abia invata sa se iindragosteasca, sa planga si sa isi aleaga prietenii cu grija. Nu vi se mai pare atat
    de usor acum, nu-i asa? Viata unui adolescent nu e nici pe departe usoara. Adultii ai mereu impresia
    ca doar ei se confrunta cu problemele vietii, si ca noi doar stim sa ne plangem, dar uita ca au fost odata
    ca noi. Poate ca daca am fi prima data adulti si apoi adolescenti, am aprecia mai mult viata. Dar sa
    terminam cu trancaneala si sa inceapa actiunea!

Chapter 1: "Acum, draga fata!'

O dimineata frumoasa rasari peste orasul Tokyo.Deja se formau cozi intregi in traficul aglomerat.Soarele abia rasarea, iar deja orasul forfota de viata.O mare de oameni, care se miscau in toate directiile,oameni veseli, oameni tristi, violenti. Soarele aducea cu sine, valuri de lumini portocalii si rosii peste cladirilie inalte, multe fiind deja zgarienori.Se simtea o oarecare tensiune in aer.  Oamenii erau presati de timp, de zgomotul infernal al oricarui oras modern si mare.I n trecut, Tokyo se numea Konoha,  pe cand traiau ninja si frumoasele gheise, care inca traiau in
    povestile batranilor captivand atentia oricui era dornic sa asculte. Dragoni mistici, oamenii cu puteri supranaturale si zei atotputernici. Folclor bogat, ca in orice tara a lumii.
    Soarele trezea pe oricine, chiar si pe cei lenesi, ca pe acest tanar cu ochi albastri si par blond, pe nume Uzumaki Naruto. Regele-stea isi trimise sulitele stralucitoare ca sa il trezeasca pe somnoros. Tanarul Naruto, un adoloescent de abia cincisprezece ani, nu isi dorea nici cum sa se trezeasca, se intorcea cand pe o parte cand pe alta,  pana cand, in cele din urma cuteza sa se ridice in fund. Era foarte somnoros, dar nu se mai putea pune inapoi in pat. Se freca puternic la ambii ochi si casca
    cumsecade. Se uita putin prin camera sa. Domnea un haos de nedescris. Pizza si multa mancare stricata, haine aruncate aiurea, lucruri lasate peste tot, iar gunoiul si praful domneau ca regele si regina peste acest regat binevoitor. Nu lipseau nici slujitorii, ar fi culmea, formati din muste, paianjeni si gandaci, ici pe colo si cate o furnica. La un moment dat, se auzi o bataie in usa, apoi o voce usor pitigaiata de fata. Naruto nu raspunse, ci doar se ridica in cel mai lenes mod si se indrepta spre usa. Camera lui Naruto dadea spre un hol lung si lat, cu mai multe usi. Cea care il striga, era chiar sora sa geamana, pe nume Naruko. Era o tanara draguta, blonda cu ochi albastri ca si fratele sau geaman. De obicei, ea isi prindea parul in doua codite. Naruko era o fata foarte voluptoasa, prea dezvoltata pentru frageda varsta de cincisprezece  ani, iar asta ii aducea uneori necazuri, fiindca unii oameni mai nesimtiti mereu se legau de ea din aceasta cauza. Nici unul dintre cei doi nu era prea inteligent, fiecare fiind mai prostut in felul sau. Naruto era cel mai problematic in familie, mereu era foarte rebel si facea pozne si glume, cei drept nevinovate, fara a rani sentimentele cuiva.
    Naruko era ceva mai linistita. Acum, ea se pregatea sa serveasca mancarea in sufragerie. Adora sa gateasca. A invatat-o menajera mai intai cate ceva, apoi a inceput sa invete singura. Naruko isi dorea in mod deosebit sa devina bucatar sef si fotomodel, cel putin  sa ii serveasca la ceva faptul ca e atat de voluptoasa. Cei doi erau in grija nasului lor,  pe care Naruko adesea il chema " unchiule", pe nume Jiraya. Jiraya avea un paartament de lux, mare si spatios, fiind un avocat de renume. Totusi, acest om in varsta de vreo cincizeci de ani, mai avea si viciile lui: femeia si bautura. Lui Jiraya ii placeau mult
    femeile si bautura, asta insa, in limitele normale deoarece principala sa grija, mai importanta decat cariera erau cei doi nepoti ai sai.
    Jiraya avea grija de ei decand parintii murisera intr-un accdeint de masina, pe cand acestia aveau abia trei luni. Jiraya se hotari sa ii creasca el si se lupta pana la sange cu tribunalele ca sa nu ii ia. Mereu incerca sa le asigure afectiunea si sprijinul  de care acestia aveau nevoie, chiar
    daca nu mereu era prea usor. Totusi, Jiraya reusi sa creasca de unul singur, doi copii cu sufletul mare, invatandu-i sa nu rada de cei mai slabi ca ei.
    -Unchiule, ti-am facut acest pachetel. Te rog sa il mananci inainte de proces, ca sa ai putere mai multa ca sa aperi oamenii nevinovati! spuse Naruko zambind.
    -Arigatou, Naruko! Chiar o sa-mi prinda bine. Gatesti divin! spuse Jiraya mangaindu-si "nepoata" pe cap.
    Intre timp, aparu si Naruto, abia carandu-si picioarele, de lenes ce era.
    -Naruto, banuiesc ca ieri ti-ai facut curat in camera, dupa cum ti-am sus, asa-i?! spuse Jiraya ironic.
    -Haide omule, chiar e nevoie sa incepi cu asta de dimineata? spuse Naruto iritat.
    -Unchiule, daca ai sti ce e in camera lui, eu nu mai intru acolo niciodata, si gandaci sunt! spuse Naruko revoltata.
    -Ar fi bine sa iti faci azi curat in camera! spuse Jiraya pe un ton faorte serios.
    -Tu vorbesti, batran pervers?! Aseara iarasi ti-ai adus o alta iubita! sari Naruto ca ars transformand pranzul intr-o scena comica.
    -Si ce legatura are camera ta cu femeile?!  se enerva Jiraya.
    Naruko privea doar satula si plictisita, oftand puternic. Era ceva normal in familia lor ca asta sa se intample in fiecare zi.
    Mai tarziu, Jiraya pleca, iar cei doi ramasesera singuri, in ditamai casa. Naruko vroia sa vada pe cine vor avea ca colegi in primul an de liceu. Naruto era prea  plictisit ca sa se uite. Nu ii cunostea pe toti, doar pe unii. Datorita unchiului lor, Naruto si Naruko reusira sa intre la cel mai prestigios liceu din
    tara: Elita Konoha, unde de obicei mergeau doar cei de bani gata sau foarte destepti. Naruko si Naruto stiau ca nu prea meritau sa intre acolo deoarece nu au fost cei mai straluciti elevi si nici macar nu stiau daca vor reusi sa faca fata.
    Mai tarziu, tot in, aceeazi si, cei doi urmau sa se vada cu un preten bun de al lor, Uchiha Sasuke, in baiat brunet, cu ochii ca abisul intunecat. Sasuke era un adolescent  destul de prietenos, sarmant si cu un zambet rapitor. Daca tot l-am introdus, hai sa va spun mai multe despre el. Sasuke era fiul sefului de politie si un important om in politica si al unui fost fotomodel. Tanarul mai avea si un frate mai mare, plecat in Europa pentru studii. Sasuke mereu i-a purtat un mare respect fratelui sau, dar nu l-a putut ierta cand acest plecase in strainatate. Tatal sau era un om foarte rece si calculat, iar mama sa era o femeie lipsita de personalitate puternica. In ultimul timp, parintii sai nu se mai intelegeau la fel de bine si stia ca urmeaza un divort. Sasuke insa a ales sa nu se amestece stiind ca nu ii poate forta sa stea impreuna daca nu se mai iubeau. Ceea ce ii mai lipsea lui Sasuke era dragostea tatalui sau, care mereu era mai dur cu Sasuke, considerandu-l uneori inferior lui Itachi si lipsit de caracter, ca si mama sa. Cu gemenii se cunostea de mult timp, chiar de la gradinita, iar in scoala, erau in aceeasi clasa. Mereu au fost prieteni apropiati si buni si nimeni nu a putut starni vreo cearta intre ei. Acum, urmau sa mearga la liceu tot impreuna.
    -Sasuke-san, ce mai faci? il intreba Naruko vazandu-se ca il cam placea pe Sasuke.
    -Salut.
    -Hey, Sasuke! spuse Naruto. Cum o mai duci?
    -Salut, amice! Haideti la un fotbal, spuse Sasuke luandu-l pe Naruto de dupa ceafa, iar pe Naruko pe dupa spate.
    -Chiar mi-ar prinde bine, vreau sa uit ca incepe liceul.
    Cei trei se indreptara spre terenul de fotbal din fosta scoala, unde ii astepta restul gastii. Naruto, cand ii zari, se duse sa joace fotbal, lasandu-i pe Naruko si Sasuke singuri.
    -Sasuke-san, cum o mai duc parintii tai? Se mai cearta? Poate daca tatal tau i-ar face un cadou frumos precum niste rochii frumoase, farduri sau o bijuterie  poate ca s-ar intelege din nou.
    Sasuke nu mai spuse nimic ci zambi doar oarecum trist. Ar vrea el ca totul sa fie atat de simplu pe cat zice Naruko, dar nu e. Prima partida de fotbal dura cam o ora in care baietii se mai certara din cand in cand, apoi iar radeau. Obositi, cu totii se asezara langa Sasuke si Naruko.
    -Hey, Naruko, ce mai faci? spuse un dintre baieti asezandu-se langa blonda.
    -Salut, Suigetsu-san. Stau si eu, pe aici! spuse Naruko zambind.
    Suigetsu era un baiat cu par albastru deschis si ochii de culoare mov. Un baiat foarte sociabil care incerca de mult timp sa o vrajeasca pe Naruko, dar si pe alte fete. Desi mereu s-a crezut un Don Juan, Suigetsu nu era atat de cuceritor pe cat se credea. Suigetsu este fiul unor agenti imobiliari.
    Ca statura, arata ca un adolescent normal, dar cu picioare puternice din cauza fotbalului, totusi de mic visat sa devina boxer. din nefericire, tatal sau mereu s-a opus dorintei lui, iar mama sa niciodata nu l-a sustinut. Cu gemenii si Sasuke se stie din clasa 1 fiind tot impreuna.
    La un moment dat, izbugni o cearta intre Naruto si un coleg din gasca.
    -Tu vorbesti, baiatule caine?! sari Naruto ca ars.
    Era vorba de Kiba Inuzuka, un mare iubitor de caini si fotbal.  Mereu se certa cu Naruto decand se stiau, dar in mare parte erau prieteni buni. Kiba era un baiat saten cu ochi negri si avea un caine de rasa mare numit Akamaru. Toti se uitau la ei cum se certau, dar Naruko era foarte ingrijorata.
    -Va rog, baieti opriti-i! spuse Naruko tinandu-i pe Suigetsu si Sasuke de brate.
    -Acum, draga fata! spuse Suigetsu hotarat.
    Cei doi ii oprira pe Naruto si Kiba inainte sa se bata din nou, la rugamintea fetei. In cele din urma, spiritele se calmara, iar drept recunostiinta, Naruko ii saruta pe Sasuke si Suigetsu pe obraz. Mai urma inca o tura de fotbal pana pe la 4 dupa-amiaza, dupa care se hotarara sa mearga la un local frecventat des de ei: restaurantul Ichigaru Ramen. Naruto adora cel mai mult sa merga acolo findca acolo se gatea mancarea s-a favorita: ramenul.

se poate si critica, cine doreste.

Naruti si Naruko

Ultima editare efectuata de catre Domino in Lun 9 Sept 2013 - 22:00, editata de 2 ori

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 10/11/2011

Re: E greu sa fi adolescent, dar e usor sa fi unul rebel!!

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Joi 3 Ian 2013 - 15:37

Măi, măi... Ce avem noi aici? Un nou fic, care mie-mi place la nebunie! Smile
    Vai de Naruto, la cât de des îşi face el curăţenie în cameră cred că odată şi-odată îl vor mânca şobolanii Laugh
    Ideea ficului îmi place foarte mult şi deabea aştept să văd cum vei modela acţiunea şi personajele mai departe.
    Până atunci, spor la scris şi la idei, draga mea şi să nu uiţi să ne aduci next-ul cât mai repede Big Hug

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 3 Ian 2013 - 19:35

La mulţi ani! Bună ! Ohh, Doamne, Siel, ştiam că mai ai un fic cu tema adolescenţei, pe care desigur că l-am citit, dar nu mă aşteptam să mai deschizi unul cu aceeaşi temă. Credeam că vei rămâne la ficurile cu ninja. Acum, a fost foarte interesant, ai descris bine. Ai avut şi greşeli de tastare, dar nu-i nimic. Ohh, nici nu vreau să-mi imaginez ce cameră are Naruto... gândaci ?! Aoleu, săracul de el.
    Aştept următorul capitol, spor la scris şi multă inspiraţie!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 4 Ian 2013 - 22:55

Chapter 2: " Noi nu ne amestecam cu plebea!"

Sper ca va aduceti minte ca undeva, prin capitolul anterior am pomenit de "copii de bani gata". Pai, cam cine ar putea fi ei? Pot fi copii de vedete, politicieni, afaceristi instariti sau a unor parveniti. De obicei, primul lucru la care te gandesti cand auzi "de bani gata", e clar ca e vorba doar de persooane care chelutie banii aiurea, care nu au suflet. Oare sa fie mereu asa sau mai exista si exceptii? Desigur, pe langa cei de bani gata, pot intra si cei din "plebe" , doar daca sunt destepti ei sau parintii lor sau in cazul gemenilor Uzumaki, tutorele. Hai sa mai vedem din vietiile viitori colegi ale gemenilor.
    Capitala, raiul mastodontilor de beton si a fiarelor, mai adaposteste pe undeva si locuri verzi. Dar cui apartin? Pai, de cand a inceput modernizarea tarii, pe la sfarsitul sec. 18, un mic negustor si-a pus bazele unei mici afaceri, care cu putin cap si minte, a reusit sa o transforme intr-o intreprindele infloritoare. Atat de infloritoare incat, peste o suta de ani mai tarziu, afacerea cuprinde cel mai mare lant de florarii din lume, dar mai are si alte filiale pe langa astea, cum ar fi serele, unele parcuri facute sau intretinute de ei, terenuri arabile si agricultura. Stiti cui apartin? Unui anumit domn numit Inoichi Yamanaka care are o preafrumoasa fiica, pe tanara Ino. Ino este o fata putin cam artificiala, rasfatata, cruda cu unii oameni, draguta cu altii si foarte lingusitoare, asa cum s-ar purta o adevarata " printesa. O adevarata barbie de plastic. Dar sa nu o judecam atat de rau, uneori, totul poate fi doar de fatata. De exemplu, Ino, nu si-a cam cunoscut mama deoarece murise intr-un accident de masina cand ea era foarte mica. Crescuta de tatal sau, mereu rasfatata si inconjurata cu cadouri scumpe si bani, asa cum doar "daddy" stie sa faca pentru mica sa fiica, totusi ea are un lucru pe care multi copii de bani gata nu il au: loialitatea fata de prieteni. Da, Ino are doua prietene: Sawaii si Karin, doua roscate, una naturala cu un par de peste un metru, iar cealalta artificiala. Prietene de mici, impartind chiar si primul bibiron. De obicei, Intre Sawaii si Karin se iscau certuri, pe care Ino reuseste sa le stopeze in majoritatea timpului amintindu-le ce prietene bune sunt.
    Ino stia ca mai avea cam o saptamana de vacanta. Vacanta trecu atat de repede. Acum, ea era acasa asteptandu-si prietenele. V-as spune mai totul despre locul unde sta, dar credeti-ma vi s-ar face ciuda. Va pot spune doar ca sta intr-o casa cat un palat, luxoasa si moderna cu o gradina foarte mare si multe garaje ce adopastesc masinile "regale". Ino urmarea din camera sa vada cand apar amicele ei. , in cele din urma zari ca acestea soseau si iesi inaintea lor. Una din cele doua, Karin, era foarte furioasa, se pare ca ceva ii stricase ziua.
    -Fetelor, ma bucur sa va vad! Vreti sa ne uitam dupa baieti draguti prin reviste si la ultimele trenduri in moda? O sa ne distram. Karin, te vad cam furioasa, ce ai patit! spuse Ino putin ingrijorata.
    -Ce as fi putut pati?! Am dat peste monstrul cu ochelarii precum rotile de caruta! M-a calcat pe noile mele sandale si uite ce mi-a facut. Mi s-a dezlipit papucul! spuse Karin furioasa. Lua-ar circu de tocilara!
    -Kary, incearca sa te calmezi, sunt sigura ca biata Hinata nu a vrut. Si in fond daca le duci la lipit o sa fie ca noi, spuse Sawaii.
    - Ah Sawaii, tot timpul esti cu mintea in alta parte! De parca daca le voi duce la lipit, va mai fi la fel. Doar plebea mai face asa ceva, eu nu! Sper sa nu pic cu aragaz cu patru ochi in clasa, altfel o sa ii invinetesc mutra din prima zi!
    -Karin, eu cred ca reactionezi prea violent, interveni Ino. Iar Sawaii, Karin are dreptate, noi nu ne amestecam cu plebea! spuse Ino foarte hotarata facand-o pe Sawaii sa se descurajeze.
    Din grupul lor, Sawaii parea cea mai cu capul pe umeri, dar sa nu ne lasam inselati, daca era o persoana chiar foarte cumsecade, nu era cu ele, Singura diferenta intre ea si cele doua, era faptul ca Sawaii gandea putin mai diferit, dar avea multa frica de a face ceva, de frica reactiei prietenelor ei, sa nu o creada "proasta si saraca" ca pe cei din plebe.
    -Haideti fetelor, azi avem un program incarcat! Shopping, baieti, oras!! spuse Ino incercand sa mai distinga atmosfera.
    -Hai sa iesim, spuse Sawaii.

Intr-o alta parte a orasului, gasca isi facea de cap. Muzica data la maxim, grafitti si skateboard. Naruko se simtea putin cam stenjenita fiindca era singura fata din gasca, dar se simtea si bine in preajma lor. Totusi, si-ar fi dorit sa mai fie o fata. Din intamplare, Ino si gasca ei de fete, treceau chiar pe acolo pentru shopping. Sasuke se indeparta putin de de grup ca sa vorbeasca la telefonul cu tatal sau. Parea cam tensionat cand vorbea la telefon, lucru sesizat de Naruko. Chiar pe atunci Ino, Sawaii si Karin treceau strada, cand Sasuke le tai calea. Toate se oprira hipnotizate de parfumul lasat in urma de Sasuke. Se uitau dupa el cu gurile cascate.
    -Ati vazut ce baiat frumos? Nu l-am mai vazut in viata mea! spuse Sawaii cu ochii cat cepele.
    -Chiar e un tip dragut, continua Ino.
    -Eu nu vad nimic special la el! spuse Karin mintind evident fiindca si ea isi casca ochii dupa el.
    -E clar ca minti, Karin, spuse Sawaii.
    -Ba nu, eeeeeu prefer ceva ,aaaa, mai bbbbun!!! spuse Karin balbaindu-se. Totusi ma intreb daca e de varsta noastra, poate e o mica sansa sa picam cu el.
    -Deci vrei sa fii cu el in clasa!
    -Nu pentru mine, proastelor, ci pentru voi! Voi doua salivati dupa el, nu eu! spuse Karin uitandu-se dupa baiat. Totusi, e dragut, spuse in soapta, vorbind doar pentru ea.
    Gasca lui Sasuke sesiza de la un timp ca acesta lipsea, asa ca toti se hotarara sa plece dupa ei. Cu totii erau atat de entuziasti si neatenti, ca tabarara peste cele trei fete. Karin, care era mai violenta din fire, nu se putu abtine sa nu tipe.
    -Voi, oamenii simplii, doar incurcati lumea! tipa Karin furioasa. Uitati cea-ti facut, nea-ti dat pe jos!
    -Scuze domnisoara! spuse Suigetsu, nedandu-si seama ca scuzele si zambetul lui o infuriau si mai mult pe Karin.
    Karin deveni intr-adevar mult mai furioasa si profita de faptul ca Suigetsu era pe skate si foarte neatent. Il impinse direct in strada printre masini. Toti ramasesera muti fiindca putea sa e intampla un accident grav. Suigetsu insa tot mergea si mergea pana cand se lovi de masina ca musca de parbriz. Avuse noroc ca masina se opri la timp si nu mai ca cel il atinse. Suigetsu zambi frumos soferului, dupa care cazu pe jos. Tot traficul fu blocat. Dar ce sperietura zdravana trasera toti prietenii lui Suigetsu. Naruko se infurie si ea pe Karin.
    -Hey, de ce imi ataci prietenul? Era sa moara! Stupido!
    -Si ce?! Sa mergem fetelor, o zi mai oribila ca asta nu poate fi. Plebea asta!!!

Sawaii and Karin

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Sam 5 Ian 2013 - 10:03

Vai, deci nu pot să cred cât de nesimţită este Karin Very Angry Cine ştie ce i se putea întâmpla lui Suigetsu din cauza prostiei ei Neutru
    Sunt foarte curioasă în legătură cu conversaţia lui Sasuke la telefon. Oare ce s-a întâmplat de a plecat aşa dintr-o dată? Think
    La faza când ai spus că lui Karin i s-a rupt pantoful am bufnit în râs Laugh La câte prostii presupun că face merita un asemenea "cadou" Laugh
    Eu mă bucur că ai pus next-ul şi te rog să îl aduci şi pe următorul cât mai repede, căci ştii prea bine că eu nu prea am răbdare când vine vorba de ficuri Laugh

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 14 Ian 2013 - 21:46

Chapter 3:" Tocilara fermecatoare"

Pomenise Sawaii de fata aceea, Hinata. Din cate stiu eu, Hinata este o fata cuminte si foarte timida. Mereu doar cu nasul in carti si nu prea populara, Hinata nu avuse niciodata prieteni. Atunci cand era vorba de teste, mereu colegii ei ii cereau sa ii ajute si cand ii refuza, tot ea era cea care pica de prost. De multe ori, si-a dorit Hinata ca situatia ei sa se schimbe, sa fie o alta persoana, dar niciodata nu gasea putere, curajul sau sustinerea cuiva ca sa o poata faca, si daca totusi incerca, era trantita la pamant din nou, nimeni neascultand-o. A fost colega opt ani cu cele trei, Ino, Sawaii si Karin. De multe ori, Hinata visa sa se integreze in grupul lor, vazandu-le ce prietene bune erau, dar tot ce primea inapoi erau doar urlete si un "Valea! Nu vrem tocilari!". Sawaii mai vorbea din cand in cand cu ea, iar Ino, pur si simplu nu se lega de ea din mila, dar nici nu intervenea vreodata. Karin insa, era cea mai inversunata impotriva Hinatei, asta, datorita unui mic incident. Se intamplase ca prin a cincea, Karin sa ramana corigenta la multe materii si nu spuse acasa. Hinata ingrjorata , spuse a lor ei ce se intampla cu Karin. Problema era ca parintii celor doua fete se cunosteau, iar din vorba in vorba intr-o zi cand se intalnira oamenii, se afla si de corigentele lui Karin. De atunci, Hinata o duse foarte rau. Karin se razbunase in urmatorii trei ani intr-una pe Hinata, umilind-o in cel mai rau hal. Si stiti ce era mai rau? Faptul ca ele doua fura prietene inainte, foarte apropiate, si nu numai, dar si Ino si Sawaii o acceptara. Insa dupa acea intamplare, niciuna nu se mai apropiara de Hinata. Acum urmau alti trei ani posibili de umilinte alaturi de Karin, fiindca dasera sa intre la aceeasi clasa. Hm, asta e. Nu toti o duc bine mereu.
    Dupa ce se intalnise Karin, care era cat pe ce sa o loveasca dupa ce o calca pe sandale, Hinata isi continua drumul spre librarie. In timp ce altora nu le pasa deloc de scoala, Hinata era constiincioasa ca trebuia sa se pregateasca pentru noul an scolar.
    Hinata ca aspect, nu prea lasa de dorit. Din nefericire, parintii i-au controlat mereu viata, chiar cu ce sa se imbrace si cu cine sa iasa. Astfel ca Hinata a ajuns o fata stearsa care se imbraca mereu cu ce ii dictau parintii. Azi, ea era imbracata in niste tenesi, blugi stramti si o bluza groasa de trening de un mov sters si urat, cu modele florale. De obicei, Hinata poarta un breton drept care ii acopera ochii de culoarea lila. Ea mereu crezuse ca avea ochii mari si urati, de aceeasi isi lasa un breton mare care ii intra in ochi. Noanta parului ei era totusi frumoasa. Hinata era bruneta cu puternice straluciri albastre. Din nefericre, mereu isi masca parul sub tot felul de frezuri ridicole.
    Dupa ce isi cumpara toate rechizitele, Hinata se opri pe o banca in fata unui parculet, oftand puternic. Se uita atenta la multimea de paparazzi care zapaceau o biata fata. O cunostea din stiri ziare. Se intreba cum ar fi fost sa fie in locul ei, ce viata duce o vedeta, daca viata unei celebritati era atat de amara ca al ei. Hinata simtea adesea ca se saturase de propria ei viata, de persoana care era, dar nu stia cum sa evadeze. Nu era dorinta ei sa devina tocilara, dar nimeni nu intelegea, iar Hinata se temea vreo data sa se planga parintilor ei rigizi de faptul ca ii controleaza viata, iar asta ii distruge complet toata tineretia.
    -De ce nu pot fi ca altii? Mereu sunt consideta o aeriana, o "cosmonauta", o tocilara si ca habar nu am pe ce lume traiesc. Cat mai trebuie sa platesc pentru un lucruri ce s-a intamplat acum trei ani? incepu Hinata sa vorbeasca singura, nestiind ca cele trei "cosmaruri" ale ei o auzira.
    -Hei, "cosmonauto", iar te crezi "tocilara fermecatoare"? spuse Karin intr-un mod foarte rautacios. Apropo, ai de platit niste sandale. Cred ca o sa le cam trebuiasca zece vieti parintilor tai ca sa le plateasca, fiindca o singura viata de a lor nu costa cat astea, spuse Karin zambind, continuandu-si drumul mai departe. Iar cat despre Sawaii si Ino, se facusera ca nu auzira nimic.
    Din nefericire, lucrurile rautacioase spuse de Karin o facura pe Hinata sa planga mult in aceasta dupa amiaza insorita. Ce lume cruda...

Hinata ca o tocilara si hainele ei naspa

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Mar 15 Ian 2013 - 16:11

Hei, mă bucur că ai adus nextul Big Hug
    Biata Hinata... Nu pot să cred cât de urât se poate purta Karin cu ea Neutru
    Oricum, sper că Hinata va ajunge o fată normală până la sfârşitul ficului Smile
    Aştept nextul Big smile Spor la scris şi la idei! Kiss

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 28 Ian 2013 - 20:08

[font=Comic Sans Ms]Chapter 4: " Pe mama o doare la patina!"

Ce mai accident rusinos. Dar hai sa continuam. Ati auzit vreodata de Sakura Haruno? Eu da. E fiica unei vedete internationale, ce mai. In aceste clipe as putea-o localiza undeva prin oras, ascunzandu-se de paparazzi. Eu una nu mi-as dori sa fiu copilul unei vedete, nu mi-ar placea sa fiu urmarita la fiecare pas si sa fiu apoi criticata prin ziare. Dar sunt sigura ca nici Sakurei nu-i place. Singura la parinti, dar deja trecuta de testul divortului, pe la o varsta frageda, pe cand abia rostea cateva propozitii, Sakura a ramas in grija mamei, o cantareata de muzica pop, model, un trend in moda si un sex simbol. Sakurei, ei bine, niciodata nu i-a placut faptul ca mama ei e un sex simbol simtindu-se intimidata. Deci, i-a fost mai usor sa devina o fire dura, rebela, artagoasa, mai cruda ca Ino cu oamenii, fiindca de obicei Sakurei nu ii lua niciodata mult sa treaca de la vorbe la fapte, si sa nu uit, foarte orgolioasa si rautacioasa de cele mai multe, chiar si cu propria ei mama. Se crede de obicei mai matura decat pare, dar faptele ei lasa de dorit, uneori facand aceleasi prostii ca un copil de cinci ani, precum jucatul cu mingea in casa, spargerea lucrurilor, tipete si multe alte lucruri specifice doar Sakurei. Se vede ca ii lipseste mana de fier a unui tata, nu? Nu e tocmai vina ei ca are o personalitate prea puternica si intimidanta pentru cei din jurul ei. De fapt, daca tatal ei si-ar fi dat mai mult interesul in cresterea ei, chiar daca era divortat, iar mama ei se purta ca o mama, nu ca o sora, desi isi iubeste odrasla mai mult ca orice pe lume, poate ca Sakura ar fi fost un pic mai "normala". Credeti-ma, n-ati fi vrut sa vedeti cum era cand era mica. V-ati uitat vreodata la SuperNany, unde arata copii din ce in ce mai salbatici si incotrolabili? Cam asa era Sakura, ca ei, noroc ca a crescut, intre timp, dar cate ingrijitoare o fi alungat pana a a crescut, doar eu mai stiu...
    Draga de Sakura, iesise si ea la o incercare esuata, in oras. Noroc ca a nimerit un taxi repede, ca sa o duca spre centrul capitalei. Totusi, inca nu scapase de paparazzi. Credeati ca acestia nu au masini, nu? Ba au, o armata intreaga. Inarmati cu intrebari, camere si microfoane, o asaltara pe Sakura cu intrebari imediat cum se dadu jos din taxi. Intrebari gen: "Esti fiica sau sora lui Mebuki ? Cum de dansa reuseste sa se mentina atat de tanara? O putem intalni?" Intrebari idioate, nu? Si mai mult, nu o interesau de Sakura, ci de mama ei, ceea ce o enerva si mai rau.
    Totusi, ce cauta Sakura in oras? Tanara opri in fata unei frizerii. Se pare ca avea de gand sa isi schimbe lookul la par. Hai sa v-o descriu si fizic.Ten alb, inalta si zvelta, forme frumoase si echilibrate, lasate mostenire de la mama ei, ochi verzi si vii si un par roz. Stop cadru! Ce naiba, par roz? Se vede ca nu e "normala". totusi, parul ei roz e natural, dar se pare ca o greseala genetica a dat nastere acestei culori. Totusi, nu arata rau, dar din nefericire Sakurei nu ii prea place fiindca tocmai ii cere frizeritei sa ii schimbe culoarea la par. Se pare ca Sakura are geanta plina cu vopsele de toate culorile, iar in timp ce le scoate, hairstylista sta si se uita gura-casca.
    -Astea sunt culorile cu care vreau sa imi faci parul. Vreau sa fiu bruneta. M-am saturat de rozul asta din capul meu! Arat ca o parasuta cu el.,iar cu restul sa imi faci suvite, cat mai multe si mai colorate! Ai inteles?! spuse Sakura pe un ton oarecum rautacios. Si in plus, nu vreau sa mai fiu recunoscuta de paparazzi.
    -Totusi, domnisoara, ce o sa spuna mama dumneavoastra cand o sa a...
    -Pe mama o doare la patina, pentru ea e mult mai importanta cariera decat eu, i-o taie Sakura din scurt.
    -Domnisoara, nu vorbiti asa, o cunosc pe mama ta, de cand erati mica. Mereu v-a adorat si v-a iubit mai mult decat cariera!
    -Auzi? De ce vorbesc eu cu o simpla angajata despre probleme mele? Hai treci si fa-mi parul ca nu degeaba te plateste Mebuki! spuse Sakura pe un ton foarte ridicat facand ca oamenii din salon sa isi ridice privirile asupra ei.
    Hairstylista nu mai spuse nimic. Totusi era mare pacat ca Sakura vorbea atat de urat despre mama ei. Adevarul era insa, ca in ultima vreme se intelegea tare prost cu mama ei datorita concertelor si timpul putin petrecut impreuna. In maniera sa de a vorbi urat uneori despre mama ei, Sakura nu incerca decat sa isi ascunda singuratatea si tristetea. Dupa aproximativ o ora, Sakura era gata. Era bruneta si avea suvite in o mie de culori si noante: rou, verde, portocaliu, mov, albastru si in toate culorile posibile, inafara de roz. Sakura se privi in vitrina si era foarte multumita. O plati pe frizerita cu cardul mamei sale.
    -Totusi, paparazzi nu o sa va recunoasca dupa haine cand o sa iesiti?
    -Stai linistita, stiu cum sa o rezolv si pe asta. Unde e baia?
    -Te duc eu...
    Hairstylista o conduse pe Sakura la baie, unde aceasta in zece minunte isi schimba mai toate hainele. Se pare ca venise pregatita de acasa cu geamantanul dupa ea. Inainte sa se schimbe, Sakura purtase niste colanti cu pete ca de leopard combinati cu niste botine cu shiret, super sexy si mai purta un tricou negru larg si scurt, pe care isi puse niste lanturi cu modele mari. Dupa ce se imbraca,iesit otal scnimbata, arata ca un baietoi, adidasi puma, blugi scurti taiati cu talie susa si un tricou albastru inchis de baschet , o sapca rosie in cap cu modele albe, tot pentru baieti, niste ochelari de soare si o guma in gura. Practic cam adopta stilul american al anilor '80. O schimbare mult prea radicala chiar si pentru ea. Sakura niciodata nu se imbraca finut ca alte fete, uneori se imbraca chiar groteste. Faptul ca in ziua aceea venise atat de "normal" imbracata, era un miracol. Totusi, ce facuse cu celelalte haine? Ei bine, Sakura le indesa in geamantan si iesi de acolo, dar nu avea degand sa plece si cu ele acasa. De fapt, le lasa acolo fiindca avea decand sa vina mai tarziu dupa ele.
    -Astea le las aici. O sa vin eu mai tarziu dupa ele sau mama. Le las in grija ta, sper sa nu se intample ceva nefericit fiindca colantii aceea sunt preferatii mei! spuse Sakura pe un ton foarte amenintator.
    Inainte sa iasa, Sakura isi ascunse parul lung si ondulat pe sub sapca si isi lasa doar doua suvite in fata. Iesise din magazin plinde incredere ca nu o vor recunoaste. Paparazii o lasara sa iasa nerecunoscand-o. Sakura se uita inapoia ei intr-un mod foarte viclean si zambi facand baloane, nu avea nici o treaba. In timp ce ziaristii si reporterii se ingramadeau in fata frizeriei de lux la care mergea mama ei, Sakura se duse in oras, ca sa isi faca de cap cu cardul mamei sale. Abia seara se mai intorsese acasa, golind jumatate din valoarea banilor de pe cardul lui mami, neuitand sa treaca pe la frizerie ca sa isi ia geanta cu haine.
    Acasa, mama ei o astepta disperata si ingrijorata. Stia ca Sakura se trecuse pe la frizeria ei preferata, dar apoi, nu mai stiuse nimic de fiica sa. Cand Sakura intrase in casa, Mebuki se plimba de colo colo foarte ingrijorata.
    -Miss Mebuki, vedeti ca faceti imediat sant in podea, spse Sakura aparand dintr-o data.
    Mebuki o privi uimita apoi fugi catre Sakura cu lacrimi in ochi. Era atat de emotionata si fericita incat nu observa schimbarea de look a fiicei ei. O stranse in brate cumsecade, si abia apoi a inceput circul.
    -Sakura, ce inseamna asta? Ce e cu parul tau? Spune-mi ca e o peruca!
    -Nu! Asta e noul meu look! spuse Sakura foarte senina.
    -O Doamne, simt ca lesin! spuse Mebuki lasandu-se pe canapeaua maronie, dar pe Sakura, nu prea o impresiona circul creat de mama ei.
    -Haide mama, esti cea mai proasta actrita pe care am vazut-o in viata mea. Ce e asa mare lucru, m-am facut si eu bruneta si mi-am pus cateva suvite colorate.
    -Pentru numele lui Dumnezeu, Sakura, iubire, corazon, cerul meu, inima mea, viata mea, tu nu te-ai uitat in oglinda? Arati ca un mop, iar saptamana viitoare incepe scoala, iar tu esti curcubeu in cap si sti cat de stricte sunt regulile in tara asta cu privire la parul vopsit in scoli. Macar de te lasai bruneta. Ar fi crezut lumea ca asta e culoarea ta naturala. Vai doamne, ce ma fac? Am o fiica atat de rebela! spuse Mebuki asezandu-se inapoi pe canapea.
    -Ai terminat cu teatrul asta de doi lei? De parca chiar ti-ar pasa asa de tare cum arata eu. Apropo, mersi de card, mi-a prins bine.
    -Da' ce cauda cardul meu la tine?
    -Pai, nu sti ca azi dimineata cand vorbeai la telefon te-am intrebat daca pot sa iau bani de la tine? Atunci l-am luat.
    Dupa ce terminase de vorbit, Sakura disparu la etaj, in camera sa. Mebuki ramase singura si foarte framantata. o iubea enorm pe Sakura, dar uneori simtea ca nu poate face fata propriei sale fiice. chiar parea dezamagita si trista. Isi dadu seama ca Sakura nu aprecia nimic din ce avea. Felul in care vorbea cu propria ei mama, felul in care cheltuia banii o facea pe Mebuki sa inteleaga ca Sakura era din ce in ce mai rasfratita si o rasfatata incuraila. Nu sti daca asta era o reactie impotriva ei, dar cert era ca situatia era grava.
    -Sper ca lucrurile sa se schimbe cand va incepe liceul. Simt ca nu mai pot face fata Poate ca isi va face prieteni si v-a invata sa aprecieze mai bine ceea ce are. Ma intreb de ce Sakura a mostenit ce e mai rau de la mine si tatal ei. Nu l-am mai vazut de atatia ani. Ma intreb ce face acum.
    Dintr-o data se auzi o muzica data la maxim. Sus, in camera ei, Sakura sarea pe pat si asculta o muzica zgomotoasa. In acel moment, Mebuki se infuriase foarte tare si se duse la etaj ca sa opreasca aceasta nebunie. intr-adevar, Sakura cam facea cat zece copii la un loc. Mebuki batu la usa, insa Sakura nu o auzise. In cele din urma, femeia deschise usa si tipa la Sakura pana o auzise si ii oprise casetofonul.
    -Sakura Haruno, inceteaza cu muzica asta! spuse Mebuki cand telefonul Sakurei incepu sa sune.
    -Alo! Da. Normal ca vin, doar am promis. Stai ca acum cobor. Sa vezi ce schimbare de look am, am scapat in sfarsit de rozul ala monstrulos din parul meu. Bine, ok, pa!
    -Unde crezi ca mergi iarasi cu ciudatii aia? o intreba Mebuki foarte serioasa.
    -La o petrecere, si apropo, ciudatii aia sunt prietenii mei! Asa ca nu ii mai jigni! spuse Sakura foarte serioasa.
    -Serios, ei bine eu sunt mama ta si nu te voi lasa sa mergi la nici o petrecere. nici macar nu mi-ai cerut voie! Si in fond, nu te las sa te mai vezi cu ciu... tinerii aceia. Au o influenta rea asupra ta!
    -Cine te crezi ca sa ma opresti? Si in plus, de ce trebuie sa iti cer voie sau sa iti spun tot ce fac eu?! Cine te crezi? spuse Sakura ridicand mult tonul dintr-o data.
    -Sunt mama ta si am tot dreptul ca sa fac asta! Si sa nu mai ridici tonul la mine, Sakura Haruno! Deocamdata eu te-am crescut si eu iti comand! tipa Mebuki deja foarte furioasa. De ce trebuie sa ma cert mereu cu tine? De ce nu ma poti asculta macar o data in viata ta?
    -Vrei sa sti de ce? Fiindca tu nu sti sa fi mama. Mare branza, ti-ai amintit si tu acum ca trebuie sa imi impui reguli ca o mama, cand trebuia sa o faci cu ani in urma, nu acum cand e prea tarziu. Asa ca da-te din calea mea. Trebuie sa plec la o petrecere spuse Sakura impingandu-si propia mama.
    -Ba nu pleci nicaieri! Esti pedepsita!
    -Haha, ce gluma buna! Ba o sa plec, iar tu poti sa iti inghiti regulile! spuse Sakura cand se trezi cu o palma peste fata.
    Se lasa o mare liniste. Nici macar Mebuki nu credea ceea ce facuse, mai ales ca nu o lovise niciodata pe Sakura. Dar de data asta, lucrurile degenerasera mult. Nu era o situatie deloc usor manevrabila. Mebuki deveni foarte trista si suparata ceea ce facuse. Dar cuvintele Sakurei o ranira atat de mult. Chiar si eu o indreptatesc pe biata Mebuki. Nu e niciodata usor sa cresti un copil de unul singur, mai ales cu o astfel de personalitate. Mebuki parasi imediat camera Sakurei si o inchise acolo, pedeapsa ramanand valabila. La un moment dat, auzise cum ceva fu trantit puternic de usa. Sakura aruncase casetofonul in usa cu mare putere si il stricase. Era foarte furioasa. Se plimba de colo colo furioasa spargand tot felul de lucruri si rupandu-si asternuturile de pe pat.
    -Cine se crede si idioata asta?! Acum s-a trezit si ea! Trebuie sa gasesc o cale sa ma duc la petrecere!
    Sakura se duse catre usa, insa avuse o mare surpriza, usa era inchisa, iar pe geam nu avea cum sa scape. Incepuse sa tipe si sa bata intr-una in usa, era atat de furioasa incat injura si trimitea la naiba tot ce ii venea pe gura. Era prima data cand Sakura facea astfel de crize de furie aratand cat de incontrolabila era ea de fapt. Mebuki era si ea intr-o stare psihica proasta. Nu isi inchisese niciodata fiica. Era foarte nelinistita si isi dorea sa mearga sa deschida usa, dar trebuia sa se mentina pe pozitie. Incepuse sa planga, simtind ca isi face rau ei insasi. Dar mai realiza ceva: ca incepea sa ii fie frica de propria ei fiica. Isi dadu seama cat de putin o cunostea pe Sakura, si la ce crize de furie facea fiica ei, ii trecul negrul gand prin cap ca era in stare poate sa o si atace intr-o zi, sau chiar sa o omoare. Cand ii trecuse astfel de ganduri prin cap, spuse fara sa isi dea seama un" Doamne fereste!'. totusi, era copilul ei si nu putea crede asa ceva desprea Sakura. Tot ce mai putea Mebuki sa faca era sa o asculte pe Sakura tipand, sperand ca se va calma.
    Tipetele Sakurei durara cam pana noaptea tarziu. Din cand in cand se mai oprea si ea fiind obosita si ragusita, dar cand isi aduna un pic fortele incepe din nou sa bata si sa tipe, incerca chiar si sa descuie usa, dar nu putea. Intr-un timp, era atat de disperata incat amenintase ca se spanzura, sperand ca o va face pe Mebuki sa se razgandeasca. Abia atunci Sakura realiza ca nu mai avea rost sa tipe si sa ameninte fiindca Mebuki nu reactionase nici macar la amenintarea asta. Undeva, aproape de ora 12 noaptea, Sakura se puse si ea la somn, dar inca foarte furioasa. Iar cat despre prietenii ce o asteptau, o sunase intr-una pe Sakura, dar aceasta nu raspunse, si renuntasera sa o astepte si plecasera la petrecere fara ea. Oricum, nu era un loc de o fata care nu avea 15 ani nici macar de o luna. Era mai mult o intrunire a celor ce consumau droguri, tigari, bauturi alcoolice si sex. I se putea intampla orice daca mergea acolo.
    [/font]

pantalonii si papucii

tricoul si lanturile

freza Sakurei, doar ca nu are breton si are parul ondulat natural.

Cam atat pe azi.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Mar 29 Ian 2013 - 17:56

Ce bine că ai adus nextul Smile
    Nu pot să cred cum se comportă Sakura cu propria mamă Neutru Eu în locul lui Mebuki nu îi trâteam doar o palmă Neutru Nu aşa se vorbeşte cu un părinte Sad
    Oricum, mi-a plăcut la nebunie acest capitol şi aştept nextul Kiss
    Spor la scris şi la idei! Big Hug

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 15 Feb 2013 - 15:40

Chapter 6: "O sa mai vedem noi!"

Trecuse inca o zi si inca o noapte. Pentru unii totul era bine, pentru altii mai rau. De exemplu, Sasuke ajunse rupt acasa de oboseala, Sakura se certase a doua zi cu mama sa, si nu isi mai vorbira restul saptamanii, Hinata, nu putea decat sa studieze obligata de parintii ei, gemenii se bucurara cat mai mult de restul vacantei, iar Ino si gasca ei isi petrecusera ultima saptamana la munte, doar ele trei. Cam asa isi petrecura ei ultima saptamana de vacanta, care trecu ca prin zbor.
    Iata totusi, ca am ajuns si in momentul "mult asteptat", inceperea noului an scolar. Nici macar tocilarii nu se prea bucurau de terminarea vacantei, cand in sfarsit se obijnuira si ei. Cu dimineata cui sa incep oare prima data? Gata, stiu! Cu Karin. Aceasta domnisoara plina de "fite" dispera sa nu inceapa scoala. Zau, de fapt, mai toti disperau fiindca nimeni nu se trezi cu adevarat din vacanta. Era o asa dimineata profunda, prea buna pentru dormit. In timp ce soarele isi "citea lumea" de dimineata, luminand profund fiecare coltisor al camerei super fitoasa al lui Karin. Ca si prietenele ei, Ino si Sawaii, adora movul. De fapt, toate trei aveau camerele mov combinate cu cate o alta culoare preferata. Totusi trebuie sa recunosc ca si eu as da orice sa am una din camerele acestor fete. Patul mare si rotund al lui Karin era scaldat in lumina diminetii, fortand-o pe Karin sa se trezeasca cu un minut mai devreme ca desteptatorul. Sa o vedeti doar in oglinda. Era atat de cercanata, iar de par nici nu mai zic. Statuse putin in fata oglinzii parca hipnotizata... de somn. Se intinse putin si facu niste gimnastica ca sa se dezmorteasca, apoi se duse in baie ca sa se spele putin si sa se parfumeze, abia apoi urma si imbracarea. Karin vroia sa straluceasca azi la scoala. Isi alesese niste haine foarte elegante, demne de o diva ca ea. Cand le vazu, parca i se luminara ochii, iar entuziasmul din privirea ei arata ca nu mai conta ca e prima zi de liceu. Karin isi lua pe ea o rochie gri si o geaca de piele, asortata cu tot felul de bratari si cercei foarte frumosi. Cum spuneam, demne de o diva. Se machiase fiind atenta la fiecare detaliu. Un rimel, un tus, un fard mai timid pe pleoape si un ruj roz cu o noanta mai naturala ca sa ii scoata in evidenta buzele si parul. Dar Karin nu isi facu mare lucru la par, doar si-l prinse coc si isi lasa suvitele din fata libere. Si sa nu uit de cel mai important lucru pentru garderoba unei fete, geanta. Karin avea o mica poseta, nu chiar geanta pentru prima zi. Dar totusi, era de la un designer celebru cumparata. Da, de la Chanel, un frantuzoi in toata regula.
    Dupa ce se terminase, Karin se uita in oglinda, era mandra de imaginea ei, se pare ca fata asta nu sta rau cu stima de sine. Karin isi dorea sa isi sune prietenele ca sa afle ce mai fac. si putea, fiindca avea un telefon ultraperformant., un Huawei.
    -Ino, Sawaii, ce faceti? V-ati terminat, cu ce v-ati imbracat? intreba Karin atat de intuziasmata si fericita ca si eu m-as molipsi.
    -Waw, cineva e foarte fericit azi ca incepe scoala, spuse Ino zambind inca somnoarasa.
    -Eu inca nici nu m-am imbracat inca, mai e un ceas jumate, spuse Sawaii dormind pe jumatate. M-ai trezit tu acum.
    -Ce lenesa esti Sawaii. Ok, de abia astept sa ne vedem la noul liceu, ma intreb cum va fi. Pa!

La fel si cele doua amice ale ei, odata trezite, se apucara sa se desfete de dimineata.
    Alt loc, alta casa. Sakura se trezi dupa ceasul desteptator. Chiar si ea era foarte somnoroasa, chiar mai somnoroasa decat Karin. Ii era atat de lene sa se imbrace si nu facea decat sa priveasca tavanul. Ce nu s-ar duce la scoala. Totusi, o mica curiozitatea o cam rodea, cum va fi la liceu, cine vor fi colegii ei, oare isi va gasi dragostea? Orice adolescent de 15 ani isi punea probabil aceleasi intrebari. In cele dim urma, Sakura cuteza sa se ridice destul de greoi si sa se plimbe pana la dulap. Se uita in lung si il lat cu ce sa se imbrace. Scormoni prin dulap, care de fapt, era o debara imensa cat o camera mare. Va dati seama ca si Sakura avea ditamai casa si camera. Avea o gramada de haine si papuci. In cele din urma, i se aprinse beculetul. Niste ginsi, niste botine superbe cu top cui de vreo 8 centimetri, un tricou rosu cu gat si o geaca de piele, mai masculina. Sakura cam ador trendurile modei din secolul 20, mai ales ale anilor 80 fiindca o faceau sa para fetita rea. In cateva minute care se transformara aproape in ceasuri, se trezi si Sakura ca intarzie. Normal, o fi ea o fire mai baietoasa si uneori nepasatoare, dar aspectul niciodatul nu-l neglijeaza. Fata asta chiar arata ca o diva, avea un ruj rosu si aprins pe buze, iar ochii ei erau plini de creion si rimel si farduri inchise la culoare, iar parul si-l intinse prizandu-l apoi intr-o coada lunga si dreapta, lasand o suvita sa ii vina in fata. Inainte de a pleca, Sakura nu isi uita accesoriul preferat: ochelarii de soare. Iesi din casa linistita, impreuna cu mama ei ca sa o duca pana la scoala. Urcara ambele in masina si duse au fost.
    La casa lui Naruto, Jiraya era in intarziere, iar Naruto nu se trezea si le era cumva sa intre in cocina de camera al lui Naruto ca sa il trezeasca. Naruko batea la usa si il striga pe Naruto, dar acesta dormea dus, salivand pe perna si visand la ramen.
    -Treaba lui unchiule, eu nu intru acolo. Nu are decat sa intarzie! spuse Naruko putin enervata si satula. Si eu trebuie sa ma pregatesc.
    Exact asa si facura, Jiraya si Naruko il lasara pe Naruto sa doarma aproape o jumatate de ora in plus, pana cand il sculta Sasuke disperat ca din cauza lui Naruto or sa intarzie amandoi fiindca ideea era sa mearga amandoi cu masina tatalui lui Sasuke. Cumva avusera noroc de ajunsera exact cand se anunta sala in care aveau clasa, dar acum ajunsera ultimii fiindca nu isi gasira colegii, dar nu erau singurii rataciti, incredibil, dar toti se imprastiara peste tot si nu se cunoscura decat abia cand ajunsera in clasa. Ino, Sawaii si Karin ajunsera primele in clasa, privind uimite sala in care vor urma sa isi petreaca trei ani de zile sau mai multi, depinde cum vor invata de bine. Sala era cat se poate de moderna, normal, liceul fu de curand amenajat si modernizat. In clasa se gaseau in jur de 30 de banci, insa in care incapea doar o persoana. Aveau o mica biblioteca in spatele clasei, cate un computer pe fiecare banca. In sala aceea se gasea cate un colt din fiecare materie. La geografie aveau un ecran mare in care era harta tarii si si a continentelor. Pe tabla, nici nu se scria cu creta, ci cu marcar special. Exista si un schelet uman fals si cateve reprezentari are unor organe sau functii pe niste planse plus specii de animale. Si mai erau si alte planse cu formule matematice, ca sa aiba de unde sa se inspire copiii. Culoarea peretilor era dominata de porrtocaliu, astfel ca clasa era foarte primitoare, iar in plus elevii aveau sansa sa si-o amenajeze cum doresc.
    -Waw, daca asta e sala in care voi invata..., spuse Ino uimita.
    -Da, e frumoasa, dar singurul inconvenient sunt bancile, incape doar o persoana in una.
    -Si ce? De abia nu o sa ne certam cu cine o sa stam in banca. Suntem trei, nu doua, spuse Sawaii.
    -Evident ca Ino ar fi stat langa mine, spuse Karin imbratisand-o pe Ino doar ca sa ii faca in ciuda lui Sawaii pentru ce spuse.
    Doar ca Ino ii facu semn lui Sawaii ca ar fi ales-o pe ea si sa nu o bage in seama pe Karin cand e putin cu nasul prea sus chiar si pentru ele. In curand aveau sa soseasca si ceilalti. Naruko, Kiba si Suigetsu venira impreuna in sala de clasa tot razand, pana intrara in clasa. Cand cei sase se vazura, sau mai degraba Karin si Suigetsu cand se vazura... Era o liniste de mormant, deocamdata, pana cand Karin sparse gheata.
    -Tu? Ce cauti aici?! izbugni Karin furioasa.
    -Din aceleasi motive ca si tine, aici m-am inscris. Totusi, imi pare bine sa te reintalnesc, roscato, spuse Suigetsu zambind strengareste, dar lui Karin ii parea doar un bou ce zambea ca un idiot. Cum te cheama?
    -Karin si inceteaza sa mai afisezi zambetul acela idiot pe fata ta! Nu esti deloc asa de irezistibil pe cat de crezi.
    -Serios? O sa mai vedem noi, spuse Suigetsu pe un ton atat de viclean ca si pe mine m-a cutremurat.
    Karin nu il mai baga in seama. Naruko era fericita sa intalneasca primele ei colege fete, se saturasera de atatia baieti in jurul ei. Naruko li se paru simpatica celor trei din prima, mai ales lui Ino fiindca ambele erau blonde si aveau ochi albastri. Acum, putea avea si ea pe cineva care sa arate ca ea, avand in vedere ca Karin si Sawaii sunt o pereche de roscate.
    -Buna, spuse Naruko mai timida la inceput. Eu sunt Naruko si inca nu cunosc nicio fata din clasa, ma intrebam daca pot sa stau cu voi pana o sa cunosc pe altcineva.
    -Esti bine venita. Ne-am bucura enorm sa mai avem pe cineva in grupul nostru. Imi place cum te-ai imbracat. Iti sta bine in fusta asta cu de blugi alba cu talie susa si maieul portocaliu. Iti scoate in evidenta talia si... bustul! spuse Ino arucand o privire mai atenta la decolteul lui Naruko.
    -Astia sunt naturali, asa-i? Cum ai reusit sa ii ai atat de mari? Spune-ne secretul tau! o intreba Karin disperata, mai ales ca bustul ei era cel mai mic din grupul lui Ino.
    -Waw, chiar sunt naturali, nu ai decat 15 ani ca si noi. Sugoy, spuse Sawaii. Nu-i asa fetelor?
    -Aha, ei bine, bun venit in grupul nostru, Naruko. Stai sa fac si prezentarile noastre. Eu sunt Ino, ea e Sawaii, iar ea e Karin.
    Naruko in sfarsit isi simti bustul urias util la ceva: o ajuta sa se integreze in grupul celor trei "dive".
    Intre timp, mai sosira si alti colegi noi, printre care si Hinata. Aceasta pasi cu mare frica in clasa. Si pe buna dreptate, Karin cum o zari, imediat se lua de ea.
    -Iat-o si pe Sfanta Mironosita, Hinata Hyuga! Ce-ai patit draga? Te-ai calugarit de porti hainele de pe vremea bunicii? Mai bine aratai acum o saptamana. Apropo, mi-ai adus banii pentru sandala? spuse Karin impingand-o pe Hinata jos pe un scaun si culmea, nimeni nu ii sarea in ajutor, poate fiindca parea o ciudata.
    -Dar nici nu stiu cat trebuie, indrazni Hinata sa spuna in cele din urma.
    -Cum nu sti? Ti-am acum o saptamana ca iti trebuie mai multi bani decat cei facuti in zece vieti de parintii tai, vagaboando! spuse Karin atat de feroce incat o facu pe Hinata sa planga si o trase de par destul de tare.
    Noroc ca Sawaii si Ino intervenira in cele din urma. Naruko se intreba de ce se lua de biata fata abia cum intra in clasa. Se pare ca Karin era cea mai cea din tot grupul. Hinata incepu sa planga incercand sa nu faca zgomot, insa nimeni din clasa nu se duse la ea, insa o priveau toti nedumeriti. Se vede clar ca se cunosteau, dar toti se intrebau ce conflict exista intre cele doua atat de mare incat aproape sa se ia la bataie.
    -Hey, de ce s-a luat de biata fata? o intreba Naruko pe Ino.
    -Mai bine nu afli, e o poveste lunga si urata. Hai sa uitam de intamplarea asta. Karin, incearca sa te stapanesti. Zau asa, porti ranchiuna asta asta de trei ani in suflet, e atat de greu sa o ignori ca si noi? o lua Ino putin la raspundere pe Karin, dar tot degeaba, fiindca Karin avea o personalitate mult prea puternica.
    -Nu, de abia astept sa ii fac felul si in acesti urmatori trei ani. Daca tot e aici afurisita, de ce sa nu profit? Daca vrea sa scape, n-are decat sa se mute la o alta scoala.,spuse Karin asezandu-se jos in banca.
    Intre timp, ma venira alti doi colegi, pe nume Karui si Omoi, astia doi erau mulatri si erau verisori de grad 1. Karui era o roscata cu o noanta aparte la ochi. Erau cumva ca noanta aurului. Umbla mai mereu cu varul ei, Omoi care era un tip mereu vazut cu bomboana in gura si avea un par albicios si ochi negri. Hai sa vedem despre ce vorbesc ei doi.
    -Waw, deja avem vreo sapte fete in clasa, cu tine. Ce ma voi face daca se vor indragosti de mine? Le voi frange inima cand le voi spune ca nu le pot alege pe nici una.
    -Iara iti faci griji inutile, vere! Dar pe mine, m-ai alege daca nu am fi veri, spuse Karui luand pozitie de fotomodel.
    -Nu, noi doi am fi tot prieteni, spuse Omoi zambind. Nu cred ca m-ai atrage deloc fizic, mai ales, cu "aia", spuse Omori aratand cu degetul catre pieptul foarte mic al lui Karui.
    Ea chiar avea o mare lipsa de sani. Dar sa continuam. Karui se enerva pe Omoi pentru ce spuse si ii trase un pumn in cap cu puterea unui ciocan, apoi il stranse bine de gat.
    -Baka, la o fata ar trebui sa te intereseze frumusetea interiora, nu cat e de inzestrata!
    Vai, ce pereche fac si astia doi. Sunt tare comici, asa-i? Dar oricum, nimeni nu ii intrece pe Naruto si Sasuke atunci cand se cearta. Veneau tot certandu-se pe hol.
    -Usuratonkachi, din cauza ta o sa intarziem, s-a sunat deja! spuse Sasuke furios.
    -Nu e doar vina mea, e si a ta. De tine s-au legat fetele cand am venit. Abia am scapat de ele! Sasuke, nu e vina mea ca ai trasaturi asa speciale, spuse Naruto apropindu-si fata atat de tare de Sasuke, ranjind intr-un mod viclean, incat Sasuke ii trase un pumn sanatos in cap.
    -Au, asta pentru ce a mai fost? Sti ca am dreptate. Pe ori unde treci, mereu inebunesti fetele! Cum naiba reusesti?
    -Crede-ma, nu e dorinta mea. Dar mama e un fost fotomodel deci..., spuse Sasuke cu mandrie in glas, clar fericit ca are o mamica frumoasa si intelegatoare precum Mikoto.
    -Da sigur, da-te mare acum! spuse Naruto gelos ca nu e cosiderat atat de frumos precum Sasuke, iar Sasuke ii trase un alt pumn.
    In cele din urma intrara si ei ei inclasa, si clar ca nelipsita reactie a fetelor era roseata si clipitul din gene. Toate rosira, inclusiv Hinata. Sasuke era deja satul de atata frumusete. Ce facuse el ca sa fie pedepsit atat de crunt? Naruto avea o privire plina de gelozie si nu facea decand sa il injure pe Sasuke in gandurile sale. Karin, Sawaii si Ino ramasera mute cand il vazura pe baiatul frumos de care se indragostisera toate trei in urma cu o saptamana. Era viu, in carne si oase si mai aproape de ele ca niciodata. Sasuke trecu ca vantu pe langa ele, dar fara sa le bage in seama. El se duse la ceilalti pe care ii cunostea, desigur ca o saluta pe Naruko.
    -'Neata, Naruko.
    -Buna, Sasuke-san! spuse ea rosind. Ma bucur ca ai reusit sa ajungi la timp in cele din urma. Salut si tie fratioare, vad ca ai binevoit sa te trezesti in cele din urma.
    -Tu sa taci! De ce nu m-ai trezit? o intreba Naruto putin serios.
    -Ti-am spus ca eu nu mai intru in cocina aia a ta numita camera pana nu iti facu curat! raspunse inapoi Naruko.
    -Ma rog...
    -Hei, Naruko, il cunosti pe baiatul acela super dragut? Crezi ca ne poti face cunostiinta cu el? o intreba Sawaii.
    -Da, spuse Naruko privindu-l pe Sasuke.
    - Si auzi, tipul ala blond chiar ti-e frate? Semanati mult. Nu sunteti cumva gemeni? spuse Ino intuziasmata.
    -Ba da. E fratele meu, Naruto. E foarte stupid uneori.
    -Mda, mi-am dat seama, pare foarte caraghios.

Moka-chan
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 24/02/2013

Mesaj Scris de Moka-chan la data de Vin 29 Mar 2013 - 17:51

Deci...Adooor ficul tau!! Love it Love it Este SUPER! Agrement Agrement Sunt curioasa..oare Sasuke si Sakura vor forma un cuplu..sau nu?? Sakura isi va schimba comportamentul cand se va intalni cu Sasuke( spun asta deoarece sunt 100% sigura ca Sakura se va imprieteni cu Sasuke Big smile Big smile )? Confuz Ooo..Deabea astept next-ul! Wink Wink Wink Love it

~Kim™~
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 23/01/2013

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Sam 30 Mar 2013 - 19:21

Hey! Am trecut si eu pe la fic-ul tau, ca sa vad cat de interesant e! Si sincer, chiar imi place! Debea astept sa vad ce se va intampla in urmatoarele capitole, si sa aflu daca Sakura, isi va schimba comportamentul! Si sper, ca ea sa se integreze printre noi ei colegii. Deci, iti urez succes la idei, si spor la scris si multa inspiratie! Big smile Big smile Big smile Big smile Big smile
    P.S: sa ma anunti cand il aduci!

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Sam 30 Mar 2013 - 19:36

-Iara iti faci griji inutile, vere! Dar pe mine, m-ai alege daca nu am fi veri, spuse Karui luand pozitie de fotomodel.
    -Nu, noi doi am fi tot prieteni, spuse Omoi zambind. Nu cred ca m-ai atrage deloc fizic, mai ales, cu "aia", spuse Omori aratand cu degetul catre pieptul foarte mic al lui Karui.
    Ea chiar avea o mare lipsa de sani. Dar sa continuam. Karui se enerva pe Omoi pentru ce spuse si ii trase un pumn in cap cu puterea unui ciocan, apoi il stranse bine de gat.

Bună, draga mea! Kiss Îmi pare rău că n-am mai trecut atâta timp pe aici, chiar dacă mai urmăream capitolele, n-am mai avut şi timp să comentez, iar acum am terminat de recuperat tot. Fragmentul de mai sus este G.E.N.I.A.L. Deci, te rog frumos, îl pot posta pe facebook ? Laugh Doamne, este cel mai tare... cel mai tare moment! Cum poţi avea atâta imaginaţie ? Ai un fic foarte amuzant şi bine structurat, ai mai multă grijă la greşelile de tastare, pentru că, să nu uităm, eşti unul dintre foştii critici ai forumul, aşa că încă trebuie să fii un exemplu pentru ceilalţi scriitori. Încă o întrebare, la acei "fi" din titlu nu mai trebuia un i ? Adică doi i ? Nu ştiu, sigur, eu credeam că da. Hm, Ino, Karin, Sawai nişte personaje destul de... piţi. Aştept şi alte capitole, draga mea, spor la scris şi multă inspiraţie! Kiss

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Dum 31 Mar 2013 - 12:12

Mersi fetele sunteti chiar dragute, as fi adus aseara continuarea, dar nu era gata urmatorul capitol. Va avertizez ca capitolul nu e editat sau corectat. Trebuie sa plec si o sa-l editez mai pe diseara, acum nu am timp. Spor la citit

Cap 7: Dirigu' cel afemeiat si directoarea nebuna

Mai lipsea doar Sakura. atat de preocupata era ea de scoala, ca mai tare conta aspectul, ca si in cazul lui Ino, Karin si Sawaii. Cred eu ca si Sakura e demna de ele, dar asta ramane de vazut. Sakura nu era multumita de cum ii stateau hainele pe ea, parul si mai mult, desi dupa parerea mea, sa arat eu ca ea, asa da orice, inafara de suflet. Fata asta e mai obsedata de fapt ca celelalte de propriul aspect. In cele din urma, pleca si ea spre clasa.
    Se intreba daca va cunoaste pe cineva cu care sa se inteleaga.In cele din urma ajunse si ea in clasa. De pe hol se auzea galagia. Sakura intra fara nicio o problema in clasa agitata. Multi isi intoarsera privirile cand intra si ea in clasa. Sakura se uita usor incruntata la toti cei din jurul ei. Nu parea sa ii placa de cineva, nici de mica ochelarsita din prima banca care avea ochii rosii inca. Ino, Sawaii si Karin o analizara bine pe Sakura. Li se parea bine imbracata si la moda, dar culoarea parului ei lasa de dorit. Totusi, ele incercara sa se imprieteneasca cu ea.
    -Buna, eu sunt Ino Yamanaka. Imi place cum te imbraci, ai stil. Doar suvitele alea prea multe te strica un pic. Si eu am cateva, dar abia se vad. Totusi, mi-a placea sa faci parte din grupul meu.
    -Nu mersi, nu am chef sa imi pierd timpul pretios cu niste mironosite. Carati-va toate trei!
    Ino, Karin si Sawaii ramasera multe. Nimeni nu indrazni sa se comporte atat de urat cu ele vreodata. Orice fata ar vrea sa fie in grupul lor, asa credeau ele pana acum, asta pana cand Sakura le dovedi contrariul. Pe moment, Sakura parea lipsita de chef si nu dorea sa cunoasca pe nimeni, insa in realitate, dispera, doar ca nu cunoscuse inca persoane pe placul ei. Spera ca macar cu baietii sa iasa mai bine.
    Naruto, Suigetsu si dupa ei Sasuke venira sa o cunoasca pe Sakura. Sasuke era cam dezinteresat, nu parea sa o prea placa pe Sakura, credea doar ca era una din fetele care scotea limba dupa el doar fiindca arata bine. Dar sa vedem daca era chiar asa.
    --Buna frumusete astronomica, spuse Suigetsu. Eu sunt Suigetsu, dar ma pot tutui cu Sui, doar, iar asta blond e Naruto, iar el e Sasuke.
    -Buna, Eu sunt Naruto Uzumaki si vreau sa stiu cum te cheama.
    -Zor de zama, raspunse ea amuzata de glasul ragusit al lui Naruto si chipul lui strengaresc.
    -Imi place de tine, ai simtul umorului, spuse Naruto.
    -Ma rog, spuse Sasuke dezinteresat. Nu ma intereseaza sa te cunosc.
    Spuse Sasuke stricand cheful tuturor. Sasuke era atat de lipsit de chef de parca isi irosea energia doar privind-o pe Sakura. Dar nu era singura cu care se purta asa, Sasuke nu baga in seama decat pe cine cunostea, iar de fete nici nu vroia sa auda, mai ales ca avea impresia ca se sufoca in preajma lor. Nu mai vroia alta admiratoare in jurul sau, avea deja destule. Intre timp, mai sosise o fetiscana, care sosise deodata cu dirigintele, ratacita pe holurile liceului. Tanara parea e fata simpatica cu ochi albastri si avea culoarea la par un saten auriu deschis. Era cea mai zambareata dintre toti. Dirigintele o invita sa ia loc undeva. Cand acesta aparu se lasa o liniste mare. toti se uitau la barbatul cu par carunt in cap si ochi negri, destul de tanar insa trecut de mult de prima varsta. Avea in jur de 30 de ani, parea un barbat placut la chip inafara mastii sale de pe gura. Asta era unicul motiv pentru care tacura toti, insa in cele din urma, aparura susotelile si rasul.
    -Baieti, se pare ca avem colege chiar dragute anul acesta, doar cea din prima banca strica toata randuiala, spuse Suigetsu.
    Naruto abia acum o observa pe Hinata. Se uita lung la ea, insa apoi, privirea ii fugi catre Sakura. Simti imediat ca era atras de ea. Se pare ca Naruto deja si avea prima iubire de liceu. Ii placea enorm ochii verzi ai Sakurei.
    -Deci copii, timp de trei ani, voi fi dirigintele vostru. Ma numec Kakashi Hatake si urasc sa fiu intrebat de ce port masca sau sa fiu contrazis.
    -Bine atunci de ce sunteti carunt? intreba Naruto crezand ca va starni rasul, dar nu se auzea decat greierul de afara.
    -Mda, un speciment foarte neinteresant, spuse Kakashi la care de data asta rasera toti cu mare pofta.
    Naruto rosii si se puse inapoi in banca cu capul in pamant. Se facu de ras din prima zi. Ideea era sa se rada de ce zice el, nu de el.
    *Nu pot sa cred ca m-a facut de ras. Eu trebuia sa il fac de ras. Oare imi pierd dexteritatea?* gandea Naruto disperat, macinat de ganduri.
    -Bine, va voi striga pe nume, iar voi va ridicati in picioare cand va strig numele ca sa stiu care cine sunteti. Vad ca am si gemeni in clasa. Naruto si Naruko Uzumaki, Uchiha Sasuke, Haruno Sakura, Kiba Inuzuka, Ino Yamanaka, Karin Shintoe, Hinata Hyuga, Ren Yuke, Layla Omoe, Lisa Shito, Omoi si Karui Yukino, Sawaii Hitomi, Nara Shikamaru, Choji Akimichi, Suigetsu Mugen , Tenten Sato, Gaara si Temari no Sabaku, Sora Akimino, Seimei Suzuki, Sai Kato, Sasame Fuuma, Daisuke Arashi, Eiji Mifune si Shino Aburame In total sunteti doiprezece fete si paisprezece baieti. Va mai trebuie doua fete ca atunci cand va cuplati, sa nu ramana doi baieti pe dinafara.
    Toti scoasera limba. Se uitau unul la altul si parca nu le vedea sa cupleze cu niciunul, numai lui Suigestu si Omoi li se parea ca se vor vedea intr-o buna zi cu toate fetele din clasa de mana.
    -Asta da diriginte, soptea Karin.
    -Domnu' diriginte, pot sa-mi dau numarul de telefon la toate fetele din clasa? Poate ca una va dori sa iasa cu mine, spuse Suigetsu entuziasmat.
    -O ideea excelenta.
    In cateva minute Suigetsu bipui toate fetele din clasa. Toate se uitau uimite si se intrebau de unde avea el numerele de telefon ale tuturor, dar raspunsul era cat se poate de simplu: de pe site-ul scolii. Suigetsu facu ce facu si lua de pe internet toate numerele de telefon ale colegelor sale.
    -Ei, elevii mei dragi, noi vom face fizica si matematica impreuna, asa ca ne vom vedea mai mult decat am vrea pe saptamana. O sa ne cam saturam unii de altii, dar asta e. Voi straduiti-va sa invatati, ca de restul ma ocup eu. Apropo, in curand va veti primi uniformele, iar asta va veni cineva care sa va ia masurile la toti. Nu pot decat sa va mai zic sa respectati incinta scolii si sa va respectati pe voi.
    Intrei timp, pe holurile scolii se plimba din clasa in clasa, directoarea insotita de secretara ei. Domna directioare se numea Tsunade, era o femeie in varsta de 50 de ani, dar arata foarte bine. Ori operatii estetice ori tone de machiar, dar era clar ca gasise elixirul tineretii. Era blonda si dumneaei cu o noanta mai neobijnuita a ochilor, asemanatori cu ai lui Karui. Secretara ei era o bruneta simpatica de vreo 30 de ani si cam impiedicata. Alaturi de ele era un croitor de la firma care promisese sa faca uniformele. In cele din urma, ajunse si la clasa lui Kakashi, 10 A. intra trantind usa in perete speriindu-i pe toti, mai ales pe Hinata care mai avea un pic si lesina de frica. Tsunade era o femeie bine facuta cu un piept imens.
    -Bine copii, eu sunt directoarea Tsunade si am venit sa cunosc special clasa lui Kakashi. Acum va rog sa va alineati ca sa vi se ia masurile pentru uniforme. Sa nu credeti ca veti umbla cum vreti! Shizune aranjeaza-i in rand indian, uita-te la ei ce ingramaditi sunt.
    -Hoy, Tsunade-sama! spuse Shizune grabindu-se sa ii aseze.
    Ficare fu masurat in parte. Suigetsu incerca sa uite intre timp sub fusta lui Karin care ii si trase un toc in cap, facandu-i gaura. Pe asta recunosc ca a meritat-o. Pentru cei doi, nu conta ca era directoare de fata. Inca Suigetsu spuse ca ei doi se iubesc mult, insa karin ii trase un pumn in stomac. Tsunade ii desparti si ii ameninta cum stia ea cel mai bine: spalatul veceielor. Asa, reusi sa ii calmeze pe cei doi. Dupa ce se termian cu masuratorile, fiecare trecu in banca sa.
    -Ei bine copii, sper sa ne vedem cat mai rar! spuse Tsunade zambind rautacios speriindu-i inca odata pe toti.
    -Asta-i directoarea nebuna, spuse Suigestu uitand de Kakashi. A, ma scuzati domnu' dirig, dar ne cam baga in boala!
    -Hm, asta e doar inceputul, credeti-ma! Nici profesorii nu scapa din mana ei, spuse Kakashi serios. Sa faceti cumva sa nu ajungeti niciodata in biroul ei, altfel s-ar putea sa nu va mai intoarceti. Acum sa trecem la un alt subiect, cred ca e timpul sa va arat camerele unde veti sta cu totii. Treaba voastra cum va asezati, important e sa fiti cu cineva cunoscut. Primele servite vor fi fetele. Puteti ramane de azi in ele daca vreti.
    -Ce bine, vom sta toate patru in aceasi camera, nu-i asa? spuse Naruko entuziasmata.
    -Mda, adauga lenesa Karin.
    Cele patru alesesera prima camera, era cea mai feminina dintre toate si acolo si ramasera, apoi, urma a doua camera. Fiecare camera avea cat patru paturi. A doua fu aleasa de Karui, Lisa, Temari si Sasame, desi nici una nu se cunosteau deloc. Ultima camera ramase pentru Sakura, Tenten, Hinata si Layla. .
    Acum, baietilor le erau rezervate cinci camere, iar in una, vor sta doar doi, norocul lor. Sasuke, Naruto si Suigestu alesesera sa toti trei. Kiba ramase singur, dar se va intelege bine cu colegii sai de camera, care vor fi Sai si Shino. Urmatoarea fu luata de Omoi, Rei si Seimei, cea de-a patra fu luata de Daisuke, Sora si si Gaara, iar ultima fu ocupata de Shikamaru, Choji si Eiji. Oricum, ei trei se cunosteau din generala asa ca nu existau probleme.
    Acum, sa vedem ce se intampla in camerele fetelor. Hai sa incepem cu camera Hinatei. Acolo, toate erau mai tacute si isi despachetau lucrurile. Motivul pentru care ei stateau la internat era ca multi vin de departe chiar daca locuiau in oras, insa cum Tokyo este cel mai mare oras al momentului, aceasta parea solutia cea mai buna. Fiecare isi vedea de treaba, pana cand Tenten se apropia de Sakura speriind-o putin.
    -Buna, ma numesc Tenten.
    -Waw, fato m-ai speriat. Esti de groaza. Salut, Sakura, iar cele doua facura un salut baietesc.
    Se pare ca cele incepura cu dreptul.
    - Hei, pe voi doua cum va cheama? intreba Sakura.
    -Layla, incantata. Sper sa ne intelegem. Ea e Hinata, e cam retrasa, spuse Layla in soapta.
    Toate trei se dusera langa Hinata, iar acesta se speriase destul de tare, din nou.
    -De ce nu spui nimic? Nu te mancam, spuse Sakura sezandu-se pe pat.
    -Da, vrem sa iti fim doar prietene mai ales dupa ce ti-a facut Karin.
    -Dar ce i-a facut? o intreba Sakura curioasa.
    -Era sa o bata pentru habar n-am ce. E o proasta infumurata. Se vede ca ea si grupul ei de sarantoace nu au creier. Eu nu am nimic impotriva lor, dar nu ar fi placut sa fie si ele mai umane, decat papusi barbie? spuse Layla fustrata.
    -Am vazut si eu. Nu le pasa ce fel de persoana esti, atata timp cat te imbraci bine si ai capul gol ca ele! Si la mine au venit si cica vor sa ma introduca in grupul lor fiindca ma imbrac bine. Cand le-am auzit mi-am dat seama ce fel de persoane sunt.
    -Hey, hai sa nu mai vorbim despre ele. Mai bine hai sa vedem cum arata scoala. Am inteles ca are piscina afara, unde ne putem relaxa si un bufet in aer liber, spuse Tenten.
    -Ce tare, hai sa vedem, adauga Sakura.

~Kim™~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Dum 31 Mar 2013 - 14:08

Hey! Ma bucur ca ai adus next-ul mult asteptat de catre mine! Chiar imi place cum evolueaza actiunea si cum se desfasoara. Se pare ca Sakura, si-a gasit niste prietene cu care sa se inteleaga, si ma bucur pentru ea. Sper sa aduci capitolul urmator cat de curand posibil. Big Hug Big Hug Kiss Smile Big smile
    Ja neeee! Hi! Hi! Hi! Big Hug Big Hug Big Hug

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 7 Apr 2013 - 17:05

Bunăă! Îmi pare rău că am întârziat atât, am citit de mult capitolul, însă mereu se întâmpla ceva şi nu ajung cu un comentariu. Sunt nedumerită, până acum am citit că era primul lor an de liceu şi acum, Tsusnade a intrat în clasa 10 A. Deci, ce să înţeleg ? Nu trebuia 9 A ?
    Ah, a şi început. Îmi place acest lucru, au ca un fel de campus. Şi internat. E chiar foarte tare, interesant şi... de abia aştept să se treacă la adevărata acţiune, mai ales că toţi stau în şcoală în permanenţă. :x Sper că Hinata îşi va face prieteni şi se va înţelege cu ei.
    Naruto deja s-a îndrăgostit de Sakura ? Nu mă aşteptam.. Hm. Oare Sasuke şi Salura se vor apropia mai mult în curând ?
    Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie! Kiss

Sunako
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 02/03/2013

Mesaj Scris de Sunako la data de Lun 8 Apr 2013 - 9:17

Hey hey hey scumpo ma bucur ca ai adus nextul l-am asteptat ce ide originala sper sa aduci repede nextul caci eu mor aici si macar sa nu mor proasta .Te rog sa ma anunti si pe mn cand pui nextul si daca poti te rog citestemi si mie ficurile si lasami un com cu parerea ta spor la SCRIS SI MULTA INSPIRATIE

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Mar 9 Apr 2013 - 8:43

esti simpatica Reeah. Nu, nu trebuie sa fie 9 A ci 10 A.Scuze daca am scris undeva 9 A in loc de 10 A. Poate nu am fost atenta. De fapt, in Japonia liceul se incepe la varsta de 15 ani sau 16, nu la 14-15. Iar asta fiindca ei au doar 3 ani de liceu. La ei, clasa a 9a e inclusa in ciclul gimnazial. Si de exemplu, ei vara merg la scoala, iar vacanta mare inseamna o luna. Cand noi terminam scoala, ei o incep. si totusi, au mai multe zile de vacanta ca noi. Acolo, crede-ma ca scoala se face putin, dar serioasa, nu ca aici, multa si neserioasa sau ca in occident tot putina, dar tot neserioasa. Mersi de cometarii, apreciez

Theiana.
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 21/08/2012

Mesaj Scris de Theiana. la data de Vin 21 Iun 2013 - 19:03

Hello my darling! Am ajuns si eu pe la fan ficul tau :3 Intersant, de-a dreptul interesant, imi place mult ideea pe care ai abordato. Vai, Sakura este asa de cool, imi place mult cum ai transformato. Nu le sport pe cele trei piti. Iar Hinata este asa de timda. Pfoai, Naruto are o sora geamana? Tare, Mdea, nu te mai stresez cu ale mele comentarii, astept continuarea, sper sa ma anunti si pe mine. Bafa cu ficul in continuoare. Muahh

Alex Florina
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 02/06/2013

Mesaj Scris de Alex Florina la data de Mar 25 Iun 2013 - 10:10

Hei, scuze ca nu am comentat  pana acum la ficul tau, dar....SORRY!
    In fine, imi place foarte mult cum descrii! Ma asteptam ca Sakura sa nu se inteleaga cu colegelen ei de camera, dar s-a intamplat exact contrariul!
    Ficul tau este foarte frumos, o idee originala si nu este imaginar (adica sa povestesti despre o scoala ca-n povesti, unde totul sa fie lapte si miere), este realistic si asta imi place foarte mult!
    Te Kiss si sper sa ma anuinti si pe mine cand vine next!
    Ja ne! Big Hug Love Kiss

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 5 Aug 2013 - 14:21

Capitolul 8: "Te voi proteja cu viata!"

-Hey, ce parere aveti de noii colegi? intreba Naruto infulecand ramenul. Mai ales fetele? Eu zic ca cea care a venit ultima, bruneta cu suvite e cea mai tare, spuse Naruto visand la Sakura cu ochii deschisi si razand singur ca prostu'.
    -Mie imi plac toate, dar zapacita roscata ma cam scoate din sarite, va vine sa credeti? Sunt in clasa cu cea care era sa ma ucida acum o saptamana! spuse Suigetsu savurand un yaurt. Ceva imi spune ca o sa fie 3 ani interesanti.
    -Sasuke, tu ce mai spui, omule, esti cam tacut. Nu te prea intereseaza noii colegi.
    Sasuke isi intoarse privirea de la ecranul laptopului sau. Nu auzise ce ii spuse Naruto fiindca asculta muzica in casti.
    Dintr-o data se auzi o bataie in usa. Naruto dadu acordul de intrare strigand, iar pe usa intra un barbat inalt si bine facut, purtand un trening verde. Avea trasaturi faciale puternice, un nas carnos si sprancele groase. Avea ochi negri foarte patrunzatori si o frezura in forma de castron.
    -Cine sunteti? intreba Naruto derutat.
    -Eu sunt profesorul de sport: Maito Guy! Am venit sa verific starea fizica a viitorilor mei elevi! spuse acelasta afisand un zambet cam idiot.
    Si, se apuca sa ii controleze pe toti. Primul era Suigetsu, Maito ii masura grosimea bratului cu metrul. La fel facu cu Sasuke si Naruto. Ce mai om, sa vina sa isi verifice viitorii elevi.
    -Slab, baieti!! Dar nu va faceti griji, cu Maito Guy langa voi, pana terminati liceul o sa aratati ca si mine de musculosi. Iar asta o sa atraga fetele ca raioul. Asa, acum, dezbracarea!!
    -Ce?! tipa Naruto suspicios.
    Cei trei nu avusera ce sa faca si isi dasera jos tricourile si camesile.  Maito nu era prea multumit de conditia lor fizica. Apoi, plecase lasandu-i pe cei trei cu multe semne de intrebare. Guy trecuse si pe la ceilalti baieti in inspectie, apoi, venise randul fetelor. Prima camera vizata, era cea a Sakurei. Batuse la usa, chiar pe cand acestea se pregateau sa plece in vizitarea liceului.
    -Buna ziua, va putem ajuta cu ceva? spuse Layla deschizand usa exact cand Maito sa bata.
    -O zi buna, fetelor! Am venit sa-mi cunosc viitorii elevi si sa le verific conditia fizica.
    Totusi, Maito nu era singur, ci era insotit de elevul sau preferat, care era cu un an mai mare decat fetele: Rock Lee. Acesta avea exact aceeasi frezura de castron si sprancene groase, de parca ar fi o ruda cu Maito Guy.
    -Salut fetelor! spuse acesta tasnind pe usa in fata fetelor.
    Imediat Sakura ii capta privirea, se uita la ea atent, analizand-o din cap pana in picioare. Ochii sai mari si neobijnuiti o priveau pe Sakura foarte atent.
    -Buna, sunt Rock Lee si o intr-o buna zi voi ajunge ca si Guy-sensei, iar tu vei fi iubita mea! Te voi proteja cu  viata! spuse acesta hotarat.
    Trebuie sa recunosc ca sunt surprinsa placut de vocea lui, desi aspectul lasa de dorit. Sakura ramasese surprinsa, dar raspunsul ei nu intarzia sa apara.
    -De la ce? De la prea mult invatat? spuse ea ironica.
    -Da, daca va fi nevoie! spuse acesta foarte hotarat.
    -Lee, sunt mandru de tine, asa se cucereste o fata! spuse Maito plangand. Trebuie sa fii direct si sincer, astfel, femeile te vor aprecia! Ele urasc mincinosii!
    -Guy-sensei! spuse Lee plangand si el, in timp ce se imbratisa cu Maito.
    -Chiar trebuie sa asistam la spectacolul asta de gay, spuse Layla pe un ton ironic. Nu prea cred ca tipul a avut vreodata vreo iubita!
    -Nici noi, spuse Sakura.
    Chiar era o scena ciudata, dar asa erau ei doi de cand se cunosteau. Guy il cunoscuse pe Rock Lee in urma cu doi ani, dupa ce Lee pierduse un campionat de karate care il facuse sa-si piarda speranta si incdrederea in sine. Maito, atras de ambitia tanarului s-a oferit sa-l ajute pentru a obtine o bursa la Elita Konoha. Il antrenare timp de un an, pana cand intrase. Acum, Lee era elevul preferat al lui Maito Guy, iar acesta asculta de el cu multa credintaa. Poate ca relatia dintre cei doi era mai ciudata, dar se baza doar pe o simpla prietenie si tovarasie, nimic mai mult sau mai putin.
    Guy le "verificase" si pe fete, de la ele oricum  nu se astepta sa aiba nu stiu ce musculatura. Vroia sa afle si despre ele mai mult.
    -Imi place de tine, Curcubeu! Esti subtirica, dar ai brate puternice!
    -Pai am facut doi ani karate si kung fu, spuse Sakura laudandu-se putin.
    -Serios? Si eu!! Acum doi ani am fost invins in competitie de o fata cu parul roz. Era foarte priceputa, dar nu am aflat niciodata cine e. Dar cand am sa o gasesc, am sa o provoc din nou si imi voi lua revansa! Am sa o inving! Voi sterge cu ea pe jos!
    -Eh, misto! Iti doresc succes! spuse Sakura mintind pe fata.
    Mda, bravo Sakura! Ma intreb ce s-ar fi intamplat daca nu-ti schimbai culoarea la par. Oare ti-ar mai fi jurat iubire oarba? Eu zic ca da! Bietul de Rock Lee, habar nu avea ca se afla fata in fata cu dusmanul lui de moarte, si se mai si indragosti de el pe loc. Ce mica e lumea uneori, asa-i?
    -Minunat, pe voi doi o sa va pun intr-o echipa la urmatoarele campionate! Acum sa va zic si voua ce mi-a placut si mi-a displacut! La tine am observat ca ai picioare puternice.
    -Ei bine sa stiti ca si umblatul pe tocuri de 15 cm e un sport si ai nevoie de forta in picioare, deci....
    -Asa este. Tu, ai o forma foarte atletica, faci mult sport? spuse Maito Guy trecand in cele din urma la Tenten.
    -Da, de fapt eu am primit bursa de sport! spuse Tenten putin rusinata.
    -Of, cred ca tu o sa fi eleva mea preferata din aceasta clasa. Iar tu, tu esti cam moale, dar ai compozitia pieptului puternica si un cap tare.  Asa si trebuie sa fie, in viata trebuie sa ai pieptul deschis si sa fi cu capul inainte! spuse Maito in timp ce Tenten, Sakura si Layla radeau pe nesaturate.
    Biata Hinata, trebuie sa se fi simtit foarte jenata. Oricum, dupa plecarea celor doi, nu inainte ca Rock Lee sa ii traga de cateva ochi cu ochiul Sakurei, cele patru colege de camera facura cum stabilira, incepura sa viziteze liceul. In acelasi timp, grupul lui Ino iesisera si ele intr-o plimbare prin liceu, mai degraba cu scopul de a-l cauta pe Sasuke. Intre timp, Mebuki, mama Sakurei aparu la scoala ca sa-si vada odrasla, ingrijorata ca nu cumva sa fi intrat deja intr-o incurcatura ca semn de razvratire impotriva tatalui ei care o obligase sa se inscrie acolo. Pe unul dintre holuri se intalnira.
    -Fata mea, cat ma bucur sa te vad! Sper ca n-ai omorat inca pe nimeni! spuse Mebuki ingrijorata.
    -Super Mebuki, cum poti sa crezi asta? Deocamdata, prima zi e buna, aproape! Mi-am facut trei prietene, am dat de un obsedat si, de niste pitipoance si baietii...ei bine, cam lasa de dorit! spuse Sakura acele cuvinte cu mult venin. Stai calma, azi n-o sa primesti nici un telefon, poate toata saptamana, dar sa te pregatesti!
    - Aratati mult prea tanara ca sa aveti copii, spuse Layla fara sa stie ca pe Sakura o deranja orice comentariu despre ea si mama ei.
    Sakura inca nu era recunoscuta de marele public ca fiind fiica lui Mebuki. In lumea mass-mediei, ea era un nimeni, desi era urmarita peste tot. Lumea era doar curioasa daca cele doua sunt mama si fiica sau surori. Adevarul e ca, Mebuki nu s-a prea afisat cu Sakura nici cand era mica, fiindca, in acele vremuri nu era inca cunoscuta, iar apoi, cand faima sosi, nu se afisa cu fiica ei, de parca o ascundea, dar adevarul era ca nu avea timp, turneele si concertele ii ocupau atat de mult timp, incat nu-si vezuse fiica in cele mai importante momente pentru ea. Mebuki era constienta de greselile ei, dar o adora pe Sakura mai mult decat orice pe lume. Iar in timp ce ea devenea un megastar si un sex-simbol, Sakura in timp ce crestea, devenea tot mai umbrita de acea celebritate.
    Dupa un timp, aparusera si cele patru "superstaruri" ale clasei a 9-a A: Ino, Sawaii, Karin si Naruko.
    -Nu pot sa cred, e Mebuki! Nu credeam ca va voi intalni in persoana! Va ador cariera! Sunteti o legenda, spuse Ino uimita si din nou, pe Sakura nu o cunostea nimeni.
    -Hm, buna! Sunt flatata! spuse Mebuki rusinata stiind ca Sakura avea sa faca din nou urat. Vreau sa o cunoasteti pe fiica...
    -Unei prietene de a ei! intrerupse Sakura.
    -Sakura..., spuse Mebuki derutata.
    -Ea a venit sa ma vada pe mine, mamele noastre sunt prietene, spuse Sakura in timp ce se uita in ochii lui Mebuki.
    Mebuki intelese mesajul Sakurei, iar in privirea ei se citea dezamagire si tristete. Oricum se astepta ca Sakura sa faca ceva, dar nu sa-si renege parintele chiar in fata ei.
    -Mebuki-san, ma puteti invata cum sa devin o femeie stilata ca dumneavoastra? spuse Ino foarte incantata.
    -Sigur, oricand, asta e adresa studioului unde lucrez.
    Dupa ce ii dadu lui Ino un fel de carte de vizita, Mebuki pleca fara a mai spune ceva.
    Sakura asta e o mare figura, nici mie nu mi-a venit sa cred ce a facut. Se pare ca inca se razbuna, iar razboiul mama-fiica continua. O lupta pe un singur front, pe care Mebuki il pierdea tot mai mult pe zi ce trecea. Sakura mai facuse o gafa, dar se pare ca nu ii pasa de sentimentele mamei ei. Se uita lung la Mebuki care pleca, fara a avea vreo urma de regret in priviri, de fapt, era furioasa deoarece sprancenele ii erau arcuite in forma unui V, iar venele de pe frunte mai aveau putin si explodau. In opinia ei, Sakura avea impresia ca Mebuki o facea de ras cu toate incercarile ei de a-si cocolsi fiica si mai ales sa vorbeasca de fata cu prietenele ei asa despre ea. Sakura nu accepta asta si ii trimise lui Mebuki un mesaj foarte urat. Daca vreti va citez si voua ce scria in el:
    " De ce ai venit aici? tu chiar vrei sa ma faci de ras peste tot? De ce ai spus de fata de toata lumea ce fel de persoana sunt? Si inca mai si vrei sa te lauzi ca sunt fiica ta! Nu, multumesc, nu vreau sa afle nimeni despre asta! "
    Dupa ce trimise mesajul, Sakura zambi stiind ca pe Mebuki acel mesaj o sa o supere rau.
    Grupul lui Ino isi continua cautarea pana il gasira pe Sasuke. Desi stiau ca e interzis sa umble pe la camerele baietilor, ele cautara pana gasira camera corecta. In camera lui Sasuke, Naruto si Suigetsu, atmosfera era placuta si relaxanta, pana dadura buzna cele patru fara sa bata macar la usa. Cum intrara, toate patru salivau dupa Sasuke pentru ca-l prinsera exact cand isi schimba tricoul.
    -Sasuke-kun! Buna, spuse Ino agatandu-se de el facand in ciuda celorlalte.
    -Da-te jos! Cine esti? spuse Sasuke serios.
    -Numele meu e Ino Yamanaka!
    -Hey, roscato, ai venit sa ma vezi pe mine? se auzi vocea lui Suigestu  care statea pe pat.
    -Nu-ti face iluzii, tampitule! spuse Karin pe un ton aspru.
    -Atunci pe Sasuke!!
    -Ba nu! E e e eu, su-sunt aici pppppentru ca am venit cu ele! spuse Karin agitata in timp ce se balbaia.
    -Sigur ca da! spuse Suigetsu sarcastic.
    Karin il lovi imediat in burta fara sa-i mai pese. Asa merita, daca nu-si poate tine gura inchisa. Dar oricum, avea dreptate, Karin se afla acolo pentru Sasuke.
    -Hey, soro, ce cauti aici? spuse Naruto iesind de la baie.
    -Buna, Naruto! Am venit sa va vad! spuse Naruko zambind. Ce mai faci, Sasuke-san?
    -Sunt ok! Ele ce cauta aici? Chiar nu vad ca ne invadeaza spatiul?
    Naruko dadu doar din umeri, in timp ce cele trei se suiau deja pe Sasuke.
    Mai tarziu, Sasuke iesise afara, simtind nevoia sa fie singur.  Se plimba pe pajistile verzi din jurul liceului unde dadu de grupul Sakurei. Nici ele nu scapara, Layla si Tenten se simteau deja atrase de el. Hinata se gandea la altceva, ia Sakura privea cerul facandu-se ca Sasuke e invizibil.
    -Asa-i ca-i dragut? spuse Tenten catre Layla.
    -Da, e ca o bomboana. Sa stiti ca baietii blonzi au disparut de mult, acum brunetii sunt la moda! spuse Layla. Hinata, Sakura, voi ce credeti?
    -E simpatic, da! spuse Sakura pe un nepasator si totusi...
    Cand Sasuke isi intoarse privirea catre ele, ochii lui se atintira asupra ei facand-o sa roseasca si sa se intoarca imediat de parca ii era teama sa se uite la el. Sasuke nu scoade decat  un banal "Hm!" si plecase. Era clar, Sakura casuse probabil deja in cealalta extrema, in grupul fanelor.

sper ca nu e prea plictisitor

~Kim™~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Mier 14 Aug 2013 - 14:43

Hey, Krin! Sa stii ca nu a fost plictisitor. Mie chiar mi-a placut foarte mult si a meritat asteptarea. A fost lung, cu mult suspans si interes. Sper sa aduci urmatorul capitol curand si sa ai cat mai multe idei. Deci, se pare ca cele patru sunt topite dupa Sasuke. Ei, la ce sa te astepti din partea lor. 
    Spor la scris in continuare si bafta. 

*Alexia*
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 12/10/2012

Mesaj Scris de *Alexia* la data de Sam 16 Noi 2013 - 18:39

Buna!
    Iti iubesc ficul! Am trecut cam tarziu, dar nu stiam ca ai inceput un nou fic. Ma bucur ca actiunea se desfasoara in lumea moderna. Am observat ca in ultimul capitol postat ai scris ca este plictisitor. Cum sa fie plictisitor?! Este foarte interesant, esti o scriitoare talentata! Am vazut ca nu orea ai mai postat de mult, dar sper sa incepi s-o faci! Sper sa ma anunti cand pui nextul! Spor la scris si la idei! Te pup! Kiss

Acum este: Vin 2 Dec 2016 - 19:58