╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

The Hunger Games - Jocurile foamei

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

The Hunger Games - Jocurile foamei

Mesaj Scris de Reeah la data de Mier 2 Ian 2013 - 14:34

The Hunger Games

Într-un viitor postapocaliptic, peste ruinele unui continent cunoscut odată ca America de Nord se întinde naţiunea Panem. Ca simbol al puterii Capitoliului asupra celor douăsprezece districte conduse cu o mână de fier, în fiecare an este organizat un concurs sadic şi sângeros - Jocurile Foamei. Douăzeci şi patru de adolescenţi sunt răpiţi de lângă familiile lor şi aruncaţi în luptă pe viaţă şi pe moarte, televizată şi urmărită cu frenezie. Doar unul dintre ei se va întoarce acasă faimos, bogat şi... viu. Cine va câştiga cursa nebună pentru supravieţuire?

Inspirat din cărţile autoarei Suzanne Collins, cu acelasi nume.

Parerea mea: Ce pot spune? Filmul este destul de bun, însă tot cartea-i mai bună după parerea mea. După ce citiţi cartea, ar fi de apreciat dacă aţi vedea si filmul, aşa consider că se va imprima mai bine acţiunea sa asupra noastră. Despre acea lume? Totul este posibil, mai ales în secolul douăzeci şi unu.

sakura chan
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 21/02/2012

Re: The Hunger Games - Jocurile foamei

Mesaj Scris de sakura chan la data de Lun 11 Feb 2013 - 22:07

Eu l-am vazut si chiar mia placut, desi unele secvente nu miau placut cam deloc pentru ca aia din districtele 1 sau 2 se credeau cei mai tari si s-au omorat intre ei.
    A fost foarte bine realizat, rolurile si le-au jucat foarte bine si te tine si cu inima cate un purice.
    Oricum a fost interesant.
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 18/11/2011

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Lun 27 Mai 2013 - 21:28

Sincer în prezent The Hunger Games e filmul meu preferat. Spre ruşinea mea nu am citit cărţile, însă am de gând să o fac. Presupun că pentru adepţii cititului cartea e mult mai bună decât filmul, însă mie una mi s-a părut genial. Ideea în sine e unică şi originală, plus că Jennifer Lawrence e actriţa mea favorită aşa că a fost o plăcere să o urmăresc.
    Mi s-a părut foarte captivant şi interesant. Ce pot spune, gestul lui Katniss a fost foarte curajos. Probabil că aceea a fost una din părţile mele favorite din film. La fel ca şi moartea lui Rue sau sărutul dintre Peeta şi Katniss. *-*
    Filmul ăsta are ceva ce mă captivează, probabil mă voi mai uita încă de vreo 20 de ori la el, până mă plictisesc. Laugh
    Well, Happy Hunger Games...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Mar 25 Iun 2013 - 23:08

Buna (:
    Daca nu era pe PROtv intr-o seara si daca fratele (care l-a mai vazut) nu imi zicea cred ca m-asi fi strans de gat!
    Este superb, unul din preferatele mele <3
    Spre rusinea mea nu am citit cartile deci nu pot spune ca prefer filmul sau cartile-.- Dar sper ca o voi face cat de curand, dupa ce termin cu The Whte Queen (Love it)
    Ideea este originala si foaaaarte interesanta.
    Dada Ale. Moartea lui Rue si sarutul dintre Peeta si Katniss au fost ... WOW o.O
    Un film interesant ce merita vizionat. ^^

Felly-Chan
    Donator
    Donator

Data de înscriere : 24/03/2013

Mesaj Scris de Felly-Chan la data de Sam 20 Iul 2013 - 17:58

Din acest film am invatat ca si femeile, fetele daca sunt determinate pot face orice. Iubirea fata de sora ei mai mica m-a impresionat foarte tare, ea s-a sacrificat pentru sora ei, asta da sacrificiu de sine...si intr-un final a castigat si a facut ca Districtul ei sa fie mai cunoscut.

Acum este: Mar 24 Ian 2017 - 21:12