╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Demonul cu chip de inger

Distribuiti

S@kura-cool girl
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 28/12/2012

Demonul cu chip de inger

Mesaj Scris de S@kura-cool girl la data de Vin 28 Dec 2012 - 23:35

Cap 1 Amintirile si intoarcerea in sat

Acum stau pe patul meu cu cearsafuri albe si privesc tavanul de culoare albastru deschis gandindu-ma la moartea parintilor mei,de aceea am si plecat din satul meu natal la 7 ani,au fost omorati de Orochimaru chiar in fata meamea,in acelasi timp mi-a lasat si mie semnul blestemat,iar de parca nu ar fii de ajuns mai am si un demon inchis in mine,este un lup de culoare albastru,gri si rosu si are 12 cozi.Dupa moartea parintilor mei mi-am parasit satul plimbandu-ma din sat in sat si antrenandu-ma foarte greu in fiecare zi,insa acum am 13 ani si am decis sa ma intorc in satul meu natal,adica in satul frunza,insa am sa ma antrenez in continuare pentru a ma putea razbuna,am jurat langa trupurile neinsufletite ale parintilor mei,iar cuvantul unui ninja este mai presus decat orice!Apropo am uitat sa ma prezint,parul meu este lung pana la fund si roz,iar ochii mei sunt de un verde deschis ca iarba cruda,numele meu este Sakura Haruno,si cum vam mai spus am 13 ani,iar maine ma voi reentoarce in satul meu natal,asa ca acum am sa ma culc deoarece la ora 4 voi fii pe drum,deoarece acum sunt in satul ploi.

Dimineata veni cu repeziciune,iar cand razele soarelui ajung in ochii mei facandu-ma sa ma trezesc,ma ridic din pat si ma duc la baie ca sa imi fac siesta,apoi fac un dus caldut si ma indrept spre sifonier de unde imi iar rucsacul cu haine pe care lam pregatit cu o zii in urma,iar de acolo imi scot o pereche de pantaloni scurti negri,un tricou rosu mulat cu semnul Haruno pe spate,si o fusta rosie despicata lateral pe ambele parti tot cu semnul Haruno ,imi pun bandajele pe main stanga pana sub cot,iar pe piceorul drept isi puse cutia cu arme,imi trantesc rucsacul in spate lasandul atarnand pe umarul drept,apoi imi indrept privirea catre noptiera vazand poza cu mine si parinti mei inainte sa moare asa ca ma duc si o iau cu grija bagand-o in geanta.

DUPA 7 ORE DE MERS...

In sfarsit am ajuns in sat,ma plimb linistita pe strazile acestuia,toti aveau bandanele legate in locuri diferite insa le purtau cu mandrie si se uitau mirati la mine deoarece eu nu purtam niciuna,dar mi-am continuat drumul in liniste spre viitoarea mea casa.Ajunsa acolo am facut un tur,se pare ca nu era cu etaj,erau doar 2 camere,o baie,o sufragerie destul de mare cu tele vizor si o bucatarie in care se afla si oun aragaz bun de folosit.Dupa ce am inspectat casa m-am dus in camera mea unde mi-am despachetat hainele apoi am mers spre biroul hokageului.Ajunsa acolo am batut la usa iar o femeie mia spus cu o voce blanda sa intru.

-Tu trebuie sa fii Sakura!zise aceasta(era o femeie inalta,cu par lung blond,cu ochii caprui si cu un piept generos).Ti-am aflat povestea,maine vino la academie la ora7 si atunci iti vei primi si bandana satului...

Irene.
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 15/07/2011

Re: Demonul cu chip de inger

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 29 Dec 2012 - 8:30

Buna *hug*
    In primul rand iti urez un calduros "Bine ai venit pe forum!"
    Ficul este interesant si vreau next-ul ^^
    Tu l-ai postat unde nu trebuia xD Are personaje din Naruto - Sakura Haruno- Deci trebuie postat la Fan Fiction Naruto- Ficuri in desfasurare! ^^ Il voi muta eu acolo. Spor la scris si la idei!
    O zi buna! Kiss

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 3 Mar 2013 - 10:17

Bună, draga mea! Big Hug Îmi place foarte mult ceea ce citesc aici, îmi pare rău pentru Sakura, a fost nevoită de mică să renunţe la copilăria ei şi să se întreneze pentru a fi puternică să-l invingă pe Orochimaru. Nu mă aşteptam să fie în stare să se descurce de una singură de la şapte ani. Să vedem cum va mai fi ziua de la academie! Big Hug Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie!

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 16/04/2012

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Lun 1 Iul 2013 - 10:33

Fic inchis din cauza inactivitatii. Daca doresti sa il redeschizi, imi dai un pm si se rezolva. ^-^

Acum este: Vin 20 Ian 2017 - 17:55