Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Ultimul film pe care l-ai văzut?

Distribuiti
    Roseta Christoper
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Re: Ultimul film pe care l-ai văzut?

Mesaj Scris de Roseta Christoper la data de Mier 26 Dec 2012 - 18:50

Ultimul film pe care l-am vazut, a fost cel de aseara " Codul bibliei" partea 1. Ce pot sa spun, mi-a placut a fost foarte interesant. Chiar daca era ora 00:00 noaptea, eu vream sa vad si partea a 2-a, asa ca va puteti imagina cat mi-a placut. A fost difuzat pe Kanal D, iar in seara aceasta se difuzeaza si partea a2-a. Este ceva gen actiune. Filmul consta in descoperirea scrierii originale ale bibliei, prima biblie lasata pe pamant. Un cercetator/ credincios, cred ca ambele, reuseste sa descifreze codul, dar a doua zi este omorat. Cred ca il puteti gasii si pe net, eu vil recomant.
    Si alt film pe care vi l-as recomanda ar fi "Ho ho ho", este o comedie de Craciun si un film grozav. In el joaca si Stefan Banica junior, prezentatorul de la vocea Romaniei - nu imi amintesc acum numele sau- si alte personaje. Filmul este in lb. roamana.
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 3 Ian 2013 - 17:02

Ultimul film pe care l-am văzut se numeşte Wrath of the Titans. A fost interesant şi chiar l-aş recomanda, dar acum depinde şi pe ce site o să ajungeţi să-l vizionaţi, mie îmi veniseră nervii când am văzut că se bloca de atâtea ori. Îmi rămăsese inima în gât în ultimele zece minute ale filmului, dar asta-i altă treabă.
    Ca să vă fac mai curioşi vă dau şi mica descriere a filmului:

A trecut aproape un deceniu de la înfrângerea eroică a monstruosului Kraken, iar Perseu încearcă să ducă o viaţă liniştită de pescar şi să fie un tată ideal pentru fiul său Helius. Între timp o luptă pentru supremaţie se dezlănţuie între zei şi titani, după ce ultimii, conduşi de liderul lor, Kronos, se eliberează din adâncurile infernului.
    Când Hades şi Ares încearcă să-l detroneze pe Zeus cu ajutorul lui Kronos, Perseu nu-şi mai poate ignora adevărata chemare, aceea de a face din nou ordine în Olimp...

Rating: +15

Acum să vedem dacă o să le placă şi altora. Sincer, eu am plâns la sfârşitul filmului, mi-a fost milă de Zeus, nu consider că trebuia să... dar ce fac eu aici? Vă stric suspansul.
    A fost interesant să văd cum un tată îşi regăseşte puterea odată cu amintirea fiului său, cu asta, Perseu a putut trece peste multe. Au fost interesante şi sacrificiile făcute pe parcursul filmului, dăruirea oamenilor, zeilor, semizeilor şi a altor creaturi din mitologie, pentru pace, ordine şi oameni.
    Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Sam 4 Mai 2013 - 9:28

Ultimul film pe care l-am vazut pe net este Mumia Revine 2. Sincer mi-a placut, dar au fost parti care m-au cam speriat.
    Ce pot sa spun, mereu am fost interesata de Egiptul Antic, mai ales de legendele de acest gen, si chiar daca filmul e mai vechi, il recomand.
    ●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Sam 1 Iun 2013 - 21:44

Ultimul film pe care l-am văzut a fost astăzi, şi anume A Walk to Remember. Nu credeam că după The Hunger Games şi The Notebook voi mai vedea un film care să îmi placă atât de mult, dar m-am înşelat. Şi cum eu am o slăbiciune pentru filmele de dragoste şi în acelaşi timp triste, hai doar să spunem că mi-a fost imposibil să îmi stăpânesc lacrimile atât pe parcursul filmului, cât şi după ce s-a terminat. Nu vreau să vă relatez ce s-a întâmplat în film pentru că aş strica suspansul, dar am regăsit acolo celebra frază: "Our love is like the wind. I can't see it, but I can feel it". Nici nu îmi vine să cred că mi-a luat atât de mult timp până să mă hotărăsc să îl văd, e de-a dreptul superb.
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Acum tot ce mai am de făcut e să văd şi Dear John, şi să îmi pregătesc batistele....
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 2 Iun 2013 - 1:07

Buna. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Ale, ce ma fac eu cu tine? Plangacioasa mica. :o3

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:Ştie cineva sentimentul ăla mizerabil pe care îl ai după ce vezi A Walk to Remember? Nu? Okay..

Daca nu scriai asta eu nu ma uitam la
    A Walk to Remember, care m-a impresionat dar nu m-a facut sa plang - doar atunci cand London s-a dus si i-a multumit tatalui sau, dar nu stiu de ce >< Poate de oboseala ... adica cine s-ar mai uita pe la 1 la un astfel de film? Corect spus. Cine ar mai fi treaz la ora asta? xD -
    Cunosc si eu sentimentul. Nu stiu sa-l descriu, l-am mai simtit cand m-am uitat la Hachiko -la care am plans incontinuu-
    Ce vreau sa spun este ca filmul este superb si merita vizionat.
    Te-ai uitat la The Hunger Games? :o3 Dadadada <3 La el am plans -putin-. Este superb. :o3 Chiar a fost ultimul film pe care il vazusem inainte de A Walk to Remember. xD
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

ă

Mesaj Scris de Reeah la data de Mier 12 Iun 2013 - 20:35

Ultimul film pe care l-am văzut se numeşte Viaţa lui Pi. 
    E un film minunat. Pi îşi primeşte această poreclă după ce înşiruie câteva table cu numărul lui PI demonstrând că-l ştie pe tot.
    Ajunge pe un vas japonez, iar acesta se scufundă, el pierzându-şi familia. Totuşi nu se termină aici, pe vas erau şi animale sălbatice ce-i aparţineau tatălui lui Pi. În barca de salvare stau ascunse o hienă şi un tigru bengalez, iar Pi salvează o zebră cu picioarele rupte şi un urangutan la care Pi ţinea foarte mult. Priveşte neputând face ceva cum hiena omoară zebra şi, la urmă, sfâşie gâtul urangutanului. Hiena moare la rându-i ucisă de tigru. Întrebarea voastră e: Pi va reuşi să supravieţuiască în mijlocul unui ocean având ca partener un tigru?
    Citatul care mi-a plăcut cel mai mult: "Dar ceea ce ne va afecta totdeauna cel mai mult este că nu ne rezervăm un moment pentru a spune "adio"."

Profesoara de română mi-l recomandase şi a fost pe măsura aşteptărilor.

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Mier 3 Iul 2013 - 23:19

Ultimul film vazut a fost Easy A sau in romana "Pacatoasa". E un film destul de dragut, mai ales cat te plictisesti, te prinde repede si nu te lasa pana la sfarsit.

Dupa ce o minte pe buna ei prietena Rhiannon ca si-a pierdut virginitatea in bratele fictivului student George cu scopul de a evita o excursie cu cortul in compania ciudatilor parinti ai fetei, eleva de liceu Olive Penderghast dobandeste nedoritul statut de tarfa a scolii si este ostracizata de catre colegii puritani pentru existenta asa-zis promiscua pe care ar fi imbratisat-o. Inteligenta, vicleana si cu un simt al umorului foarte dezvoltat, Olive decide sa manipuleze aceasta morisca a zvonurilor nefondate in avantajul ei pentru a obtine foloase materiale si a deveni populara in scoala. Pe masura ce viata ei cotidiana incepe sa semene cu cea a eroinei Hester Prynne din romanul "The Scarlet Letter" al lui Nathaniel Hawthorne, Olive Penderghast este parasita de prieteni, se simte din ce in ce mai singura si intelege ca intentia sa nevinovata de a-i ajuta pe colegii homosexuali, supraponderali sau fara succes la femei sa para atragatori sau pe psihologa liceului sa iasa basma curata dupa ce si-a inselat sotul cu elevul Micah se poate intoarce ca un bumerang impotriva ei si ii poate ruina sansele de a deveni iubita lui Todd.
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 7 Sept 2013 - 16:39

Ultimul film pe care l-am vazut eu... Think Hmm
    Hachiko. 
    E vorba despre un caine care trebuia sa ajunga intr-un oras din Japonia, dar n-a mai ajuns, ci s-a ratacit intr-o gara. Un profesor l-a gasit si a fost de acord sa-l pastreze pana ii gaseste proprietarul sau un camin bun. Nevasta lui nu a fost de acord sa-l tina, nu suporta cainii, dar fiica lui il adora pe Hachi. Nu au gasit stapanul sau pe cineva care sa-l ia, asa ca au decis sa ramana la ei. Sotia lui a fost de acord intr-un final, iar Hachi a ramas in grija lor. Profesorul se ducea cu un tren la munca si o data nu s-a mai intors, a murit la locul unde muncea. Hachi a ramas in grija fiicei, care s-a maritat. Dar a fugit de acasa si s-a dus in gara sa-si astepte stapanul. Acolo a stat cam zece ani, sau noua, nu mai stiu, pana a murit de batranete. Inainte sa moara, a vazut un tren din care stapanul lui a iesit, iar apoi si-a dat duhul. 

A fost un film awesome, mi l-a povestit o fata acum multi ani si m-a impresioant asa mult ca am tinut minte, iar acum cateva zile, Debb mi l-a dat sa ma uit la el. :3 E o poveste asa de frumoasa. <3
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 7 Sept 2013 - 20:21

Hmm, eu am văzut un documentariu foarte interesant pe care îl ador. Este cu felinele mele preferate. :o3

African Cats

African Cats - (2011)

Big Cats

IMDB:7.3/10 din 3090 voturi

Gen:Documentar, Aventura

Durata:89 minute

Regia:Alastair Fothergill | Keith Scholey

Actori:Samuel L. Jackson

Documentarul “Africa Cats: Kingdom of Courage” de la studiourile Disney, despre viaţa naturală africană, urmăreşte două familii de feline pe măsură ce-şi învaţă puii să se descurce în sălbăticie. Samuel L. Jackson narează acest documentar despre lupta leoaicei Mara, un pui de leu fără mamă, care trebuie să găsească o cale de a fi acceptată în grupul de lei. Sita e o femelă ghepard ce se chinuie să crească cinci pui într-un teritoriu populat de hiene gata oricând să-i înhaţe şi să-i ucidă pe micii gheparzi. Kali, un leu puternic, şi cei trei fii ai săi încearcă să preia conducerea grupului din care face parte şi tânăra Mara.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Sam 29 Apr 2017 - 2:45