╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Accidentul

Distribuiti

andreea.z
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 24/12/2012

Re: Accidentul

Mesaj Scris de andreea.z la data de Lun 11 Mar 2013 - 22:25

Nu o sa ma lungesc mult cu vorba. Big smile ...Spor la citit! Kiss Agrement
    Capitolul 17

Tigara lui parca impingea ca un tac de biliard luna. Tragea cu nesat din ea si apoi o lasa sa se odihneasca intre degete, luand o gura din paharul aromat. Linistea mortuara a camerei era zdrobita de sunetul scos de respiratiile noastre calme. Nu ma privea.
    -Plec. I-am spus incercand sa-i atrag atentia. Dar el se intoarse pur si simplu spre mine si stanse tigara in scrumiera. Nu i-am putut distinge fata luna fiind in spatele lui, dar stiam ca se uita la mine. Ma ardea cu privirea, sangele a inceput sa imi fiarba in vene, asteptand sa se imprastie peste tot ca o explozie. Am cazut in genunchi. Ceva ma zgaria in interior, isi infingea ghiarele in mine, rupand carnea. Nu puteam sa fac nimic, dar piele imi era transpirata si fata distorsionata de la durere. Se ridica de pe scaunul lui lent, in intuneric si se apropie de mine. Ma ridica incet, de parca nu ar fi vazut cat ma durea, de parca eu as fi fost nebuna sa cad jos din senin. Imi cuprinse soldul si isi aseza mana dedesubtul maini mele ridicand-o. Apoi ma invarti, dansam. Picioarele mi trimiteau sageti in tot corpul, talpile lasau urme rosiatice pe pardoseala veche...dar eu dansam. Dansam cum nu o mai facusem pana atunci. Ma agatam de el cu disperare in ciuda durerii si zambetul de pe fata mea nu era fortat. Muzica aparu din senin parca la comanda ochilor lui ageri. Apoi el a rupt dansul. Mi-a mangaiat obrazul, luandu-mi durerea.
    -Pleaca.
    Mi-a facut semn sa plec daca vreau, dar am mai stat, am mai stat mult dupa aceea. L-am privit cum se misca prin biroul lui, gandindu-se la ceva.
    -E destul de tarziu, ar trebui sa te culci.
    -Mai stau.
    Se apropie de fereastra, stand cu spatele la mine.
    -Ma gandeam sa renovam partea stanga a anexei. Glasul meu suna ragusit, in incercarea de a ocoli un subiect delicat.
    -Anexa stanga? Nu cred ca e nevoie.
    -Arata destul de ponosita, ar trebui sa lasam macar pe ceilalti sa faca putina curatenie acolo.
    -Ti-am spus ca nu ai voie acolo.
    Era enervat de situatie. Isi indesa mainile in buzunare si ridica putin capul.
    -Tocmai asta e problema, Sasuke. E si casa mea. Am trecut peste faptul ca lipsesti, am trecut peste faptul ca imi duci fica departe fara voia mea, dar nu pot sa trec peste asta. E prea mult. Am impresia ca nu te-am cunoscut niciodata. Stau in casa unui strain.
    -Te-a durut? De asta ai cazut in genunchi? Nu i-am spus nimic
    -Fa bine si nu te mai intoarce in partea aceea a casei.
    -Ma ameninti?
    -Sakura, se intampla lucruri mai importante decat asta.
    -Asa crezi?
    -Daca cred? Scoase un pufnit si isi stramba gura intr-un zambet de superioritate. Ar trebui sa-mi multumesti ca te tin departe de toate.
    -Ma acuzi ca nu sunt responsabila? Ei bine poate daca mi-ai spune mai multe as fi.
    -Ar trebui sa mergem la culcare.
    -Nu. Tu ar trebui sa mergi. Eu o sa ma asigur ca aflu ce se intampla aici.
    -Te-as sfatui sa-ti vezi de treburile tale doamna Uchiha.
    -Da asa e, sunt doamna Uchiha si asta imi da dreptul sa aflu ce se intampla in casa mea.
    -Nu credeam ca o bibliotecara ar fi asa de hambitioasa.
    -Nici eu nu credeam.
    -Macar in privinta asta suntem de aceeasi parere. Apropo, cand ii vizitam pe ai tai?
    -Ar fi mai bine sa-i chemam pe ei aici, sa vedem ce parere au despre faptul ca nu-si pot vedea nepoata.
    -Sunt sigur ca ai avea tu grija sa observe asta.
    Incepu sa rada amuzat de discutie si eu am zambit la gandul ca lucrurile mergeau mai bine.
    -E 12 si 22 de minute ar trebui sa te grabesti sus.
    Am iesit din birou si am inchis usa in urma mea. Pe holul casei se jucau umbrele copacilor de afara. Era placuta linistea. In seara aceea venise tarziu in camera. Cand a ajuns i-am auzit pasii inceti si relaxati apoi s-a lasat in pat langa mine.
    -Noapte buna Sakura.
    Credeam ca el inchise ochii si adormi, dar ii simteam respiratia mai regulata ca niciodata. M-am apropiat de el si inconstient l-am strans in brate. Eram atat de fericita ca era langa mine. Ma gandeam ca dimineata avea sa plece fara ca macar sa imi fi dat seama. Dar nu o facuse. Dimineata veni si trupul lui statea tolanit langa mine treaz de parca nu ar fi dormit niciodata, dar cu parul ciufulit si dezordonat.
    -Surpriza!
    L-am sarutat dragastos intr-un exces de iubire.
    -Multumesc.
    Ochii lui negri ma priveau cu dragoste si lumina il facea sa para atat de angelic. Isi strecura o mana pe sub spatele meu si ma ridica deasupra lui admirandu-ma.
    -Nu stiam ca esti asa frumoasa dimineata.
    Era atat de clar, atat de luminat.
    -Si nu stiam ca rosesti mai repede pe la orele 7.
    Rase amuzat de mine si de faptul ca ma simteam stanjenita in fata lui.
    -Am putea sa mergem sa bem cafeaua. Am spus gandindu-ma ca voi dovedi ca totul este sub control.
    -Am putea, dar de ce sa cobor pana jos cand pot sa am ceva mai bun aici. Si jos mi-ar placea, de fapt mi-ar placea sa fac dragoste cu tine in fiecare coltisor din casa, oricunde.
    Ma aseza pe spate, intorcandu-se peste mine, muscandu-mi usor piele gatului si mangaindu-mi coapsele. Lumina diminetii ne contura trupurile transpirate, care zaceau mai tarziu intinse in asternut. Dar asta nu-l impiedica sa o ia de la capat.

Jossephine
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 06/11/2011

Mesaj Scris de Jossephine la data de Mar 12 Mar 2013 - 0:58

Hi, sweetheart ! ^^ Mă bucur nespus de mult că ne-ai făcut surprinza asta şi ai adus next-ul - Mulţumiţi-mi - A fost datorită mie nu-i aşa? Datorită fanului tău nr. 1 :o3 - Glumesc xD -
    Deci, Sakura a prins curaj şi i-a spus până la urma soţului ei ce nu-i convine Bravo ei, era şi timpul să deschidă gura Sasuke nu i-a primit părerea cu indulgenţă din câte vad, cam iritat tipul +_+ Însă, chiar şi iritat, văd că a reuşit să o facă pe Sakura să uite cu ajutorul unei nopţi împreună. Heh, bărbatul ăsta o manipulează cum vrea el un lucru mă macină : Ce păţise Sakura când căzuse în genunchi? Pentru că observ că pe nesăbuitul ăla îl apucase dansul, în loc să o întrebe ce a păţit, ciudat mod de a o face să se simtă bine, şi totuşi, destul de romantic.
    Un miracol, a rămas lângă ea PÂNĂ DIMINEAŢĂ?! :O Eşti sigură ? O_O Trebuie trecut în calendar, chiar a fost o surpriză.
    Totuşi, Sasuke devine mai misterios, mai ignorant şi mai indiferent. Începe să aibă o atitudine rece şi distantă, de ce? Nu ştiu, dar pun pariu că o să aflu eu cumva.
    Deci, din nou vin cu marea mea concluzie, - bomba comm-ului - Sasuke , sunt sigura mie în sută, că individul ăsta are ceva de ascuns +_+ şi acel lucru e foarte bine ascuns de Sakura, cel puţin până acum, dar, ca orice secret, va ieşi cumva la iveala şi toţi vom afla misteriosul secret din spatele cortinei
    Deci, de abia aştept următorul capitol - să-l aduci numai pentru mine că ceilalţi nu merită , glumesc xD - şi vreau să văd ce mai au cei doi de gând să facă.

Your 1st fan,
    Jose

Ultima editare efectuata de catre Josephine in Mar 12 Mar 2013 - 18:02, editata de 2 ori

*DeEa*
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 08/02/2012

Mesaj Scris de *DeEa* la data de Mar 12 Mar 2013 - 12:51

Mersi ca m-ai anuntat de next.
    Capitolul a fost minunat... imi place Smile Un singur lucru nu il inteleg... unde lucreaza Sasuke si de ce nu ii spune Sakurei adevarul... ce e el de fapt?
    Ei bine, doar tu sti.
    P.S. s ma anunti data viitoare de next si SA NU MAI UITI

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Mar 12 Mar 2013 - 15:54

Bună, draga mea! Mă bucur că ai revenit în forţă cu încă un capitol! Big Hug Ştiai că te iubesc, nu-i aşa ? Sakura încă n-a rezolvat-o şi se pare că o partidă de dragoste a convins-o că nu trebuie să mai caute acul în carul cu fân, cel puţin aşa pare de aici. Sper ca totul o să se rezolve, nu-mi place s-o văd tristă, mai ales că ficul este acoperit de acest lucru, are un sentiment atât de negru şi cuprinde aparenţa fericirii. Nu ştiu ce să zic, nici după ce Sakura îi spune că ar fi frumos să fie renovată acea anexă, el nu-şi doreşte să-i arate ? De ce-o ţine departe ? De ce probleme pe care practic nu vrea să le împartă cu soţia lor, că până la urmă e "la bine şi la rău", unde-i asta în relaţia lor ?
    Tot am impresia că acum este calmul de dinaintea furtunii şi că oricând se va putea întâmpla ceva foarte rău, Sakura să fie foarte supărată şi să nu mai ştie ce să facă... Nu ştiu ce să zic, mi-e teamă pentru tot. Şi sunt sigură că, chiar dacă acum pare că totul este fericit, întregul va fi cuprins de lucruri urâte.
    Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie! Big Hug

andreea.z
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de andreea.z la data de Vin 15 Mar 2013 - 22:00

Multumesc pentru tot! Hi! ...Spor la citit! Kiss

Capitolul 18

Pe usa intrau o multime de oameni care mai de care mai eleganti, cu o tinuta de gala. De sus, din capul scarilor puteam sa vad toata sala plina ochi de staturi impunatoare si doamne ferchezuite pana la ultima unghie. Se vorbea usor, dar discutiile nu erau foarte personale astfel incat sa dea de banuit. O doamna invarsta se apropie in timp ce eu coboram usor, sprijinindu-ma sa nu cad de balustrada scarilor. Sandalele imi impodobeau elegant glezna cu micuta lor curelusa, ce se vedea doar pentru ca ridicam putin rochia neagra, lunga. Ma privi de sub coafura ei inalta si blonda. Rochia ei era alba si tinea lejer intre degete un pahar cu picior plin cu sampanie. Penele din jurul cocului o faceau sa para mai extravaganta decat era necesar, dar si asa se vedea ca trecuse prin multe si stie la fel de multe. Sasuke nu se zarea niciunde, printre oamenii aceia de peste tot. Il cautam cu privirea.
    -Se pare ca nu prea te descurci cu tipii astia, asa-i?
    Mi-am intors privirea catre stanga, de unde se auzise glasul dur si ragusit al doamnei.
    -Tsunade. Imi intinse mana delicat.
    -Sakura Uchiha.
    Privirea ei se indrepta spre sala. Ridica un pahar de pe tava unuia dintre chelneri si ma servi.
    -Uite aici. Nu vrem sa fii asa incordata toata seara. I-am multumit zambind si sorbind din pahar. Priveam la una dintre damele care discuta cu un domn ce parea a fi sotul ei.
    -Ea e Mizuka. Se agata de fiecare brat care promite bani. Astfel a si ajuns sa se invarta prin cercurile astea.
    Doamna Tsunade imi facu cu ochiul si imi arata un alt cuplu.
    -Ei sunt domnul si doamna Masashi. Ea este o femeie supusa si ascultatoare, in schimb el e un animal. Nu glumesc cand spun asta. Pot sa pun pariu ca jumatate din femeile din sala au fost victimele avansurilor lui. Si uite, acolo, in colt e Jiraiya, ca tot veni vorba. E la fel ca si ceilalti din incaperea asta. Se uita la mine razand infundat si dadu peste cap sampania, luand alt pahar.
    -Ar trebui sa-l golesti. Doar nu ai de gand sa stai o seara intreaga cu el in mana.
    Am mai luat o gura destul de mare din pahar. Ciocnind cu dansa si razand de fetele celor din sala.
    -O vezi pe cea de acolo?
    -Femeia bruneta?
    -Da, da aceea. A facut odata alergie la capsuni la masa guvernatorului. Sa fi vazut ce obraji ortunzi avea!
    Radea aproape tinandu-se de burta si lasand capul pe spate astfel incat cercei scoasera un zgomot micut.
    -Ai o casa destul de frumoasa, Sakura. Cred ca Sasuke e implinit langa tine.
    -Multumesc.
    -Vino.
    Ma lua de mana si ma trase spre un grup de oameni distrati si plini de zambete. Ma prezenta, lasandu-ma sa mai spun si eu cate ceva intre discursurile ei lungi si pline de glume deocheate. Era o femeie de viata. Cand ne-am retras pe una dintre canapele, dupa ce am colindat toata sala si am realizat ca Sasuke e de negasit, a inceput sa-mi povesteasca cate si mai cate.
    -Nu, nu am copii. Dar mi-as dori sa am intr-o zi. Sakura, traieste-ti viata chiar daca trebuie sa treci peste multe pentru asta.
    -Sunte-ti o doamna foarte inteligenta.
    -Spune-mi Tsunade, altfel ma simt ca o baba. Rase putin apoi se incrunta la mine. Vad ca te tot uiti dupa impielitatul ala de Sasuke.
    -Da. Ar fi trebuit sa fie aici. E banchetul dat de el in cinstea reusitei lui in afaceri.
    -Nu-mi pasa daca vrei sa stii sau nu, dar eu iti voi spune. Nimeni din cati oameni vezi tu aici nu tine cont de faptul ca Sasuke lipseste. Nu le pasa. Oricum e vorba doar despre bani.
    -Ca bine spui.
    -Trebuie sa te dezmortesti. Imi mai turna un pahar din vinul rosu si apoi duse sticla la gura. Nu conteaza daca cineva m-a vazut facand asta, pentru ca oricum vor uita la cat vor bea in seara asta. Vezi ce fete fericite au?
    -Par destul de fericiti.
    -Ei bine sunt. Dar nu sunt fericiti pentru ca vorbesc cu o persoana draga lor, sunt ferciti pentru ca se gandesc la bani. Multi dintre ei au avut casatoriile aranjate pentru bani, iar cand mapamondul a aflat ce a facut Sasuke, cand s-a maritat cu o fata oarecare, s-au ivit discutii. Dar cui ii pasa? Sasuke e un tip inteligent niciodata nu i-a lasat sa se bage in treburile lui.
    -Cred ca a facut bine, sunt ca niste rechini.
    -Asa e. Hai sa plecam de aici!
    -Ce?! Stai! Nu putem sa plecam asa pur si simplu.
    -Esti prea intepata. Vino, m-am saturat de plictiseala de aici.
    -Si am iesit imbracate in hainele acelea de pe aleea casei mele, cu picioarele goale, intr-o masina pe care nu o cunoasteam. In seara aceea am baut bauturi de care nu mai auzisem, dar care aveau un gust extraordinar. Am dansat pana la epuizare alaturi de Tsunade, care arata mana mea impodobita cu inelul de logodna fiecarui tip care se apropia. A fost prima seara cu ea si spre dimineata, cand m-a lasat in fata usii, rochia era patata si cearcanele mele se puteau vedea de la o posta. Sasuke statea pe canapea si ma privi cum intru, clatinandu-ma. Rase de mine si ma ajuta sa fac dus.
    -Probabil ca as cere prea mult daca am merge pana in pat.
    -Nu fac dragoste cu tine Sasuke, in starea asta.
    Rase de mine si ma ajuta sa ma asez in pat.
    -Daca Tsunade a reusit asta cu tine, atunci e un miracol de femeie.
    -M-ai taci, unii incearca sa se odihneasca!
    Inchise usa si iesi zambind din camera.

Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Sam 16 Mar 2013 - 0:45

Hi, darling ^^ ! Am fost foarte surprinsa ca ai adus urmatorul capitol, ma bucur foarte mult Kiss
    So, Tsunade a aparut in peisaj? Laugh Se pare ca nici macar intr-un fic nu se poate tine departe de bautura :> Laugh Ai prezentat-o foarte elegant, mi-a placut mult asta ^^. Am vazut ca Sakura se simtea foarte bine in preajma ei, dar unde era Mr.Uchiha? In loc sa stea langa sotia lui, e plecat naiba stie unde, Sakura ar fi trebuit sa stea cu ochii pe el ca pe butelie Think dar a scapat :-w . Am observat cat de repede s-au apropiat Tsunade si Sakura, a fost chiar dragut cand am vazut ca ii tine companie si o face sa rada - in locul lui Sasuke -. Ultima faza a fost excelenta Laugh S-a intors acasa beata crita si ghici ce? Sasuke o astepta, hoow cute. ;o3 Sincer, am inceput sa rad cand am vazut ce voia el sa faca Laugh " Probabil as cere prea mult daca am merge pana in pat" a fost fenomenal Laugh "Nu fac dragoste cu tine Sasuke, in starea asta" - bun raspuns Laugh sac, sac, sac, un refuz >;P Si totusi, el este atat de dragut si de adorabil. Are si el toane, ba e asa, ba e altfel, of of of, ce ne facem noi cu el? Wink)
    Deci, a fost un capitol uluitor si de abia astept sa vad ce idei iti mai vin ^^

Your 1st fan,
    Jose

Ultima editare efectuata de catre Josephine in Dum 17 Mar 2013 - 18:37, editata de 1 ori

Sunako
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 02/03/2013

Accidentul

Mesaj Scris de Sunako la data de Sam 16 Mar 2013 - 10:01

Tare frumos imi place eorm sper sa bagi urmatoarele capitole sa sti ca iti citesc ficul de mult cred ca l-am citit pana acum de 20000000.....0 ori daca nu baagi repede urmatoruol capitol eu mor imi place faza cand vine beata

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Sam 16 Mar 2013 - 17:08

Bună, draga mea! Am citit capitolul de dimineaţă, însă cum mă simt rău, de abia acum sunt în stare să dau şi un comentariu. Esenţa capitolului a fost foarte bună, însă am impresia că Sakura a ratat o mare şansă de a afla cine este Sasuke şi cu ce afaceri se ocupă, deoarece Tsusnade se pare că ştia totul. Nu ştiu care-i diferenţa dintre a te căsători cu o fată oarecare şi cu o prinţesă, având în vedere că nu multe sunt ca Sakura. Ultima parte, dintre Sakura şi Sasuke a fost superbă, atât de scumpi! :o3
    Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie!

andreea.z
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de andreea.z la data de Mier 20 Mar 2013 - 22:52

Capitolul 19

Holul casei era lung si intunecos. Era liniste in toata casa. Ea dormea linistita. Mi-am rezemat spatele de peretele lung si mi-am ridicat piciorul sprijinindu-ma. Asteptam sa vina. Ma gandeam la ce se intamplase si ca in curand avea sa se termine totul. Pe usa intra el, relaxat, tarsaindu-si pasii pana la capatul scarilor de unde il priveam eu. Era intuneric. Nu ma putea observa, dar umbra lui putea fi vazuta cum se indreapta catre camera. Puse mana pe clanta si vru sa apese.
    -Ai de gand sa intri?
    Se intoarse brusc catre mine, recunoscandu-mi vocea si ma privi putin nedumerit.
    -Ar fi vreo problema?
    Tresari cand i-am atins spatele cu degetele. Respiratia lui deveni mai accelerata.
    -Tu ce crezi? Ar fi?
    Se intoarse catre mine indepartandu-se.
    -Daca as fi in locul tau nu as profita de faptul ca esti fratele meu, eu nu tin cont. Ai la fel de multe pacate ca oricare altul, poate chiar mai multe si asta ma apropie si mai mult de tine.
    Mi-am lasat mana sa se odihneasca pe clanta usii si l-am privit cu dezinteres.
    -Sa nu te mai prind pe aici in nici o seara.
    Am intrat in camera, unde ea dormea ravasita in cearsafurile dezordonate. Am privito mult timp candindu-ma cum voi iesi din asta. Cand soarele rasarise nu aveam inca nici o idee.

Zgomotele de jos imi chinuiau dimineata. Era atat de multa galagie incat m-am trezit si am deschis usa, strecurandu-ma pe hol si facand halatul sa fluture pe langa mine. Din capul scarilor am putut sa o vad pe Tsunade care radea de zor cu Sasuke despre o gluma facuta inaintea sosirii mele. Stateau la masa in fata unor cafele aburinde. Sasuke era cu spatele la scari, dar Tsunade isi tinea degetele pline de giuvaieruri, incrucisate in jurul canii.
    -Ti-am gasit trubadurul, draga mea.
    -De obicei se intoarce singur.
    Coborasem scarile si acum traversam camera catre coltul drept spre masa unde erau asezati cei doi. Sasuke se intoarse spre mine si chipul lui familiar si vesel inunda incaperea.
    -Buna dimineata! I-am zambit in semn de raspuns si m-am asezat la masa.
    -Mancam?
    -Da, va veni imediat masa.
    -Itachi nu coboara?
    -Nu. A venit tarziu aseara.
    Sasuke lua o mina serioasa si sorbi din ceasca de cafea privindu-ma in ochi. Tsunade nu observa, fiind prea ocupata sa admire draperiile inalte.
    -Vorbeam cu Sasuke despre vacanta de anul trecut. Tsunade interveni scapandu-ma de privirea nervoasa a lui Saskue. Anul asta se organizeaza in Michigan, pe insula Republic. E randul lui Mitory sa o inchirieze anul asta.
    -Cine e Mitory?
    -E proprietarul mai multor firme de distributie si se invarte de mult timp prin cercul nostru. E un mosneag de treaba si mai mereu destinde atmosfera plus ca Tsunade a pus ochii pe el de mult.
    -Nu ma axez pe cei invarsta, niciodata.
    Tsunade il privi pe Sasuke in contradictoriu. Apoi isi intoarse privirea spre mine.
    -Ai de gand sa mergi?
    -Habar n-am. Nu am mai facut parte la astfel de evenimente.
    Sasuke interveni lasand cana jos.
    -Nu e nimic deosebit. Se aduna toata crema la aeroport cu destinatia Republic. O multime de oameni plini de bani, taraindu-si copii dupa ei si imbarcandu-i intr-un avion separat. Te vei obisnui.
    -Cand e organizata plecarea?
    -Ar trebui sa te grabesti cu bagajele, draguta. De azi intr-o saptamana. Tsunade isi apasa degetele pe rand in masa, facand zgomot.
    -Voi fi gata, nu am atatea haine de impachetat ca tine, Tsunade.
    -Tsunade nu prea o sa aiba nevoie de ele.
    Sasuke obisnuia, se pare, sa rada de Tsunade si de faptul ca era putin extravaganta.
    -Da asa e. Doar e o insula, nu mergem in Alpi! Ai noroc de Sakura.
    -Da asa e.
    -Incetati. Imi stricati dimineata. Pleci azi Sasuke?
    -Probabil ca o sa am putina treaba, dar asta mai tarziu.
    -Ce mai face Hikari?
    -Am vizitat-o de curand. Se descurca. A spus ca ii e dor de tine.
    Tsunade il privi, iar el la randul lui ii arunca o privire inceata.
    -Ma bucur ca se simte bine. Sper sa o pot vizita in curand.
    -Nu-ti face probleme, poate o sa o aduc acasa mai devreme decat ne-am imaginat.
    -Ar fi bine.
    Am stat pana la pranz pe canapea vorbind diverse lucruri si razand, dupa ce Tsunade a plecat. Spre seara a plecat si el, iar eu m-am retras in camera. Ma deranja ca ramaneam singura, dar imi umpleam timpul cu alte lucruri. Mi-am adus aminte de privirile dintre Sasuke si Tsunade. Se cunoasteau de mult timp si ea m-ar fi putut ajuta sa aflu mai multe, dar daca ii era devotata lui Sasuke nu as fi scos de la ea nimic. Si dupa cum se vede, sunt prieteni vechi si asta e un obstacol pentru mine. Oricum vine vacanta si la cat o sa bea ea nu o sa mai tina cont de ce zice. O sa aflu ce se petrece, daca propriul meu sot nu are de gand sa-mi spuna.

Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Joi 21 Mar 2013 - 8:45

Hi ! ^_^
    Mii de scuze ca am venit cu edit-ul atat de tarziu >< A trebuit sa rezolv ceva :-j
    Deci, a fost un capitol uluitor. Primul paragraf mi-a dat de gandit Think M-am cam incurcat intre personaje si nu mai stiam care e Itachi, care e Sasuke, etc. dar chiar si asa, a fost un moment plin de mister :o Fata care dormea era Sakura nu? ..adica, asta e impresia mea Think dar poate fi altcineva :-s lucru ce ma sperie Laugh
    Venirea lui Tsunade a fost o surpriza ^_^ Mai incalzea atmosfera. Un lucru nu inteleg, de ce Sasuke este atat de rece dintr-odata? adica, nu era asa. Ba e cald, dragut si romantic, ba e rece, ignorant si greu de suportat. Are toane ><.
    :o Se pare ca cei trei vor merge intr-o vacanta nu? Think Cred ca batranul de care se vorbea era Jirraya Laugh am dreptate?
    :o De abia astept sa apara Hikari in peisaj, chiar si asa, Sasuke nu prea a vorbit despre ea Think
    Acum, e posibil ca, daca Sakura se mai apropie de Tsunade, sa afle insfarsit de slujba misterioasa a lui Sasuke Think E posibil, nu stiu sigur Think
    Deci, a fost fenomenal si de abia astept sa vii cu urmatorul ^^

Your 1st fan,
    Jose

Ultima editare efectuata de catre Josephine in Lun 25 Mar 2013 - 9:56, editata de 1 ori

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 21 Mar 2013 - 15:25

Bună, draga mea! Ţie îţi place să pui capitolele doar seara, no ? Când nu sunt eu pe lângă calculator, lasă că vine vara aia şi frec eu menta pe net până la două dimineaţa. Nu s-au întâmplat multe în capitolul ăsta, însă începutul m-a lăsat profund în ceaţă ? Cine avea probleme şi cine dormea pe cearşafuri ? Sakura ? Nu era Sakura... I s-a aprins becul Sakurei şi o va îmbăta pe Tsunade, uite o idee bună. Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie!

~Kim™~
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 23/01/2013

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Sam 23 Mar 2013 - 12:05

Buna! Imi place ficul tau foarte tare si sa stii ca ma impresionat toate capitolele de pana acum si vreau sa iti spun ca de abea astept urmatorul capitol al tau. Te pwp Kiss si spor la scris si multa inspiratie Smile Agrement Big Hug Hi!

P.S: Sa ma anunti si pe mine cand aduci nextul!!!

Raluca :D
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 01/02/2013

Mesaj Scris de Raluca :D la data de Mier 27 Mar 2013 - 19:08

Vai peste ce fic am dat Wink ....
    Deci imi place asa mult....sincer de cand am citit am inceput sa citesc primele capitole ma gandeam ca cei doi vor ajunge impreuna Laugh .....
    De ce Sasuke asta undeori ii asa dragastos cu Saku iar alte ori este ..nu stiu cum sa zic....adica tot nu inteleg de ce nu vrea sa o lase in anexa satnga(parca) a casei...Ce este asa important acolo..?? What?
    Si totusi daca au pierdut primul copil de ce nu lucreaza la al doilea sau Sasuke s-a cam plictisit de Saku?? Down .....aaa si nu inteleg ceva...Itachi o place sau de ce se comporta asa ciudat?? Confuz Confuz
    Oricum este foarte tare ficul tau...adica de la santaj (ca doar is santajeaza ca o sa il bage la inchisoare daca nu se da drept logodnicul ei) se ajunge la iubire Laugh Love ....Nu vezi prea des asa ceva Laugh
    Spor la scris in continuare si te-as ruga sa ma nunti si pe mine cand postezi nextul ....Mersii Kiss ...Ne mai vedem....
    ~Sayonara~ Big Hug
    Hi!

andreea.z
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de andreea.z la data de Joi 28 Mar 2013 - 22:45

Va multumesc mult! Kiss Spor la citit. Agrement
    Capitolul 20

Holurile erau pustii si intortocheate. Nimeni nu si-ar fi dat seama ca esti acolo. In fata fersetrelor pe unde intra soarele se puteau vedea firisoare de praf rotindu-se in aerul inchis. Era neumblat de ani pe covoarele lungi. Stiam ca incaperile sunt incuiate, dar voiam sa ma plimb pe acolo. Langa fiecare usa era cate un tablou, cu cate un chip pictat, vechi, dar valoros. In mijlocul holului, era un tablou nou. Proaspat pictat, pe care domnea trupul unei fetite. Avea o rochie alba, pana la genunchi, iar picioarele ii erau cufundate intr-o pereche de pantofiorii negri, la fel ca parul, aproape taraindul pe jos. Era frumos pieptanata, intr-o ordine calculata.. De la dinstanta nu i-am putut vedea chipul, dar apropiindu-ma i-am dinstins ochii. Albastrul lor era ireprosabil. Ochii mi se marira. O recunosteam. Intr-un colt, sus, pe o tablita de aur scria cu litere frumos randuite "Hikari Engill". Nu ii mai recunosteam parul. Era atat de lung, iar chipul, si zambetul ii disparusera. Pe fata morbida a copilei din tablou era o mina serioasa, de parca te-ar fi cunoscut, pe tine, cel care te uiti mirat la dansa. Langa tabloul cu ea, domnea un altul. In el era o tanara cu o statura impunatoare, dar chipul ei dadea aceeasi senzatie ca precedentul. Rochia ei albastru marin ii trecea in valuri de genunchi, iar in piciare purta pantofiorii albi. Un par bogat, dar nu la fel de lung ca cel a lui Hikari, ii impanzea umerii. Dar ceea ce imi atrasese atentia la acel tablou, nu era parul roz sau pielea palida, trupusorul firav sau statura impunatoare, ci ochii. Ochii erau cei care iti indemnau privirile spre el. Irisul negru era scos in evidenta de verdele in care innota. Petele mici, negre care se prelingeau prin verdele acela erau uimitoare. Parea atat de real. Din instinct m-am uitat spre locul unde vazusem placuta tabloului celalalt. Nu era acolo. Domnea frumos in coltul opus, de jos si sustinea literele negre "Cythraul Syaitan". Avea un nume strain si nu stiam daca are vreo semnificatie. Am facut un pas inapoi si am privit ambele tablouri. Cele doua copile semanau atat de mult. Chipul lor era identic, dar daca le-as fi vazut de la distanta as fi spus ca sunt ca soarele si luna. Langa fiecare tablou se afla cate o usa pe care am incercat sa o deschid. Dar imi era peste putinta. M-am indepartat de anexa stanga si am coborat jos. Sasuke statea la bucatarie si invartea cheile pe degetul aratator.
    -Sasuke.
    -Da?
    -Nu mi-ai povestit niciodata cum au murit parintii tai. Iarta-ma ca abordez un asemenea subiect d...
    Nu ma lasa sa termin si rase, oprindu-ma.
    -Stiam ca o sa intrebi asta intr-o zi. Unul din ei a avut un accident. Mama mai exact. Si au murit.
    -Amandoi?
    -Da.
    -Dar ai zis ca doar mama ta a avut accident!
    -Da. Iar tata nu a putut trai fara ea. Sa zicem ca s-au tras unul pe altul spre moarte. Asa e gena noastra. Rase putin asezandu-ma pe piciorul lui.
    -Vrei sa spui ca daca eu as muri tu nu ai putea rezista?
    Privirea lui se incunta, apoi privi in gol spre usa bucatariei.
    -Daca tu ai muri, as fi nevoit sa fac un lucru pe care in mod normal nu l-as face niciodata.
    In incapere se aseza o liniste de nepatruns. Afara se auzea vantul fluierand in jurul casei. Priveam in jurul meu, tinandu-mi mana aplecata peste a lui. Canile erau frumos randuite si lucioase, peste tot era o ordine incredibila, dar in viata mea era ca dupa un razboi. Nu stiam atat de mult si pe atunci habar nu aveam cate erau de stiut...habar nu aveam. In ziua aceea Sasuke se comporta rece. De fapt nu se comporta nici macar rece. Intra in biroul lui, inchise usa, iar cand iesi era ametit si se clatina pe propriile picioare. Se aseza langa mine, in pat, imi intoarse spatele si dormi pana dimineata.
    In zori de zi, usa camerei se tranti de perete. Am tresarit si m-am ridicat in capul oaselor, sprijinindu-mi spatele de perna. Era furios. Ma tintui cu privirea si isi grabi pasii spre coltul patului.
    -Ti-am spus ca nu ai ce cauta in nenorocitul ala de loc.
    -Iar eu ti-am spus ca ma voi duce. Ma bucur ca am lamurit.
    -Ridica-te.
    -N-am de gand sa-mi misc nici un picior din patul asta.
    Ma apuca de cot si ma ridica din pat, conducandu-ma afara din dormitor.
    -I-ati degetele de pe mine Sasuke!
    -Taci, dracului din gura!
    -Sa nu-ndraznesti sa vorbesti asa!
    Ma trase dupa el, nebagandu-ma in seama. Ma impinse in biroul lui, in pijamalele mele demodate si inchise usa. Ma privi cateva secunde, apoi inconjura incapere asezandu-se pe scaun.
    -Singurul lucru pe care nu l-ai inteles nici pana azi este ca nu sunt un om foarte bun.
    -O, crede-ma ca l-am inteles din plin. Am inteles ca nu esti un tata indeajuns de bun sa-ti tii copilul langa tine, am inteles ca nu esti un sot bun, incat sa vii sa-ti iei sotia de la spital dupa ce a pierdut o sarcina, am inteles ca nu esti in stare sa ai o familie, dar cel mai important lucru pe care l-am inteles de cand stau inchisa in casa asta este ca am reguli, in propria mea casa!
    -Pe care evident, nu le respecti.
    -O, imi cer scuze Majestatii Sale ca indraznesc sa merg in propria casa.
    -Locul ala nu merita vizitat.
    -Nu o sa te inteleg niciodata, daca nu o sa-mi spui nimic legat de tine. Suntem casatoriti, la naiba, iar eu nu-ti stiu decat numele!
    -Sunt lucruri pe care nu trebuie sa le stii. Numele e tot ce e necesar.
    -Asa consideri tu? Numele e tot ce e necesar cand ti-o tragi cu o tarfa distrusa, dar cand sotia ta iti cere mai mult, merita sa-i dai mai mult.
    -Sotia mea cere lucruri rele.
    -Sa te cunoasca e un lucru rau?
    -Nici nu-ti inchipui.
    -Daca tu asa consideri, atunci eu am plecat din casa asta si daca ies pe usa aceea, nu ma voi mai intoarce vreodata.
    -Daca iesi pe usa nu te voi lasa niciodata.
    -Atunci ar trebui sa-mi spui.
    -Nu e nimic de spus.
    Am stat cateva minute gandindu-ma in timp ce el ma privea direct in ochii. Puteam sa miros colonia lui, aerul incarcat cu stres si epuizare.
    -Atunci nu e nimic pentru care sa raman. Si am iesit din birou, urcand scarile, cu gandul ca in curand voi vedea casa in care stau acum, pentru ultima data.

Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Joi 28 Mar 2013 - 23:36

Bunaa ! ^_^ M-ai surprins cu capitolul :o a fost...incredibil Neutru Mi se pare mie sau tocmai l-a parasit? Think
    Omg, saracutul Laugh a ramas singur. Nu stiu daca e cea mai buna alegere a Sakurei dar nu pot spune ca e proasta Think nu stiu daca e bine sa plece, mai ales ca nu pare genul care sa stea degeaba daca e parasit Think "Daca iesi pe usa nu te voi lasa niciodata" a amenintat-o? O_O de necrezut, mai intai o iubeste apoi o forteaza sa vina dupa el si acum o ameninta? mai lipseste sa o ia la bataie Neutru Adica, cum isi permite el sa o trateze asa? nicio femeie nu ar rezista [-( asa ca nu o judec pentru ca vrea sa plece. Oare cum o sa reactoneze atunci cand o sa o vada pe Sakura iesind pe usa? oare o sa stea pur si simplu sa se uite, sau o sa isi ceara scuze? Neutru Chiar si asa, se pare ca Sasuke prefera sa se certe cu Sakura decat sa-i spune ce e in dracia aia de parte a casei. Adica, ce poate fi atat de special acolo pentru care Sasuke se lupta atat de mult? Ce naiba? e sotia lui, de ce ar trata-o asa doar pentru o parte a casei Neutru pentru niste usi inchise, nu are sens. Actiunile lui ma baga in ceata, e ciudat rau ><
    Vreau sa vad ce se va intampla in next, cum vor rezolva situatia ? sunt curioasa ^^
    De abia il astept pe urmatorul ^^

Your 1st fan,
    Jose

Ultima editare efectuata de catre Josephine in Dum 31 Mar 2013 - 14:03, editata de 1 ori

~Kim™~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Vin 29 Mar 2013 - 8:35

Buna! Imi place cum ai descris absolut totul, chiar si dialogul dintre cei doi mi-a placut! Asa ca, te rog de 1000 de ori sa aduci next-ul cand de curand posibil. Si apropo, la acest capitol ma luat fiori pe tot corpul.
    Si daca uiti sa ma anunti Very Angry Bici Very Angry ....

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 29 Mar 2013 - 16:15

Bună, draga mea! Aşteptam de mult capitolul acesta, chiar mă întrebam ieri când ai de gând să-l aduci. Lucrurile şi toată acţiunea este din ce în ce mai intensă, însă nu-l înţeleg pe Sasuke. De ce nu-i spune soţiei sale mai multe despre el şi viaţa lui personală ? În ce sens este acesta atât de rău ? Îi este cumva frică că nu îl va mai iubi după ce-i spune ? Sau ce e în capul lui ? Oare totul are legătură cu ceea ce a spus Itachi când a venit s-o ia pe Sakura de la spital şi i-a spus că cine ştie cu ce târfă, sau ceva în genul ăsta, şi-o mai trage şi Sasuke. Am eu impresia sau Hikari nu este singurul copil al lui Sasuke ? Ştii câţi ghimpi am acum în stomac din cauza nextului ? Mi-e frică pentru că nu vreau ca Sakura să plece acăsică la ea şi să reia acea viaţă monotonă. Şi, până la urmă, când vei lămuri toată această situaţie derutantă ? Eu aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie!

andreea.z
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de andreea.z la data de Sam 13 Apr 2013 - 19:35

Ma scuzati ca nu am mai postat de mult, dar am avut de ales intre doua idei si mi-a luat cam mult. Big smile Va rog sa ma iertatii dragilor nervos . Uitati continuarea, spor la citit sper sa va placa! Big Hug
    Capitolul 21

-Am terminat, tati.
    Glasul fetitei suna dulce, ademenitor si suav din coltul camerei. Era intuneric, iar piciorusele ei albe se leganau deasupra pardoselei. Statea pe o canapea, lasandu-si mainile sa atarne in poala ei. Parul negru ii cadea pe umerii reci si se prabusea pe podea. Era atat de lung, parca mai lung ca ultima data. Isi ridica o mana, dandu-si parul dupa ureche, dezgolindu-si chipul. Ochii ei erau tristi, dar infometati. Erau mai goi ca in tabloul de acum un an, se gandea el. Rochita albastra facea ca petele sa fie mai vizibile. Isi sterse cu degetele purpurii ramasitele rosiatice de pe buze, atat de natural, de parca o mai facuse de atatea ori, de parca devenise un reflex. De data asta nu fusese necesara toata palma, invatase sa o faca curat, ordonat. Nu se murdari decat pe rochita. Sasuke deschise usa, iar fetita isi duse mana la ochii ferindu-se de lumina. Facu semn cu degetul, iar in camera intrara doi oameni care adunara partile componente ale trupului destramat pe podea, apoi le taraira afara in tacere. Cand usa se inchise, Sasuke se apropie de micuta fiinta si o saruta pe frunte, parental.
    -Te-ai descurcat mai bine ca data trecuta, Hikari.
    Fusesera ultimele lui cuvinte si iesise din camera,lasand trupul fara vlaga sa se odihneasca in continuare in intunericul ce ii pria atat de mult. Trecuse de perioada cea mai grea, inceputul. In curand o va putea scoate afara, pregatindu-se pentru raul absolut. Gandindu-se la asta colturile gurii i se ridicara intr-un zambet suav. Pe holurile intortocheate o zari pe Tsunade, care se apropia de el cu o mina serioasa pe chip. Ii puse in fata o hartie, impingandui-o spre chip. El trecu furios dupa ce o recunoscu si cu mainile in buzunare o ocoli pe Tsunade.
    -Va trebui sa o faci sa semneze. Nu mai e timp.
    -Daca e cineva care nu va semna pactul ala, acea persoana e Sakura.
    -Crezi ca va rezista fara asta?
    -Fara mine sigur nu va face fata, iar eu voi fi aici.
    -Faci asta de atat de mult timp, e doar inca un pact, o intelegere.
    -Am treaba, iesi.
    Tsunade nu mai spuse nimic si iesi din biroul lui. Injura printre dinti. Stia ca nu va putea sa duca sarcina la capat, iar el avea nevoie de viitorul copil. Fara pactul acela nu-l va avea. Dar cu pactul semnat si copilul nascut, nu o va avea pe Sakura.

Era seara. Am intrat in camera noastra in lumina lunii. Dormea atat de linistita, era deasupra cearceafului mototolit sub picioarele ei. Neglijeul ei era dezordonat, dar ii tinea in frau sanii frumosi conturati. M-am aplecat peste ea. Simteam ca nu pot sa nu-i ating. Am luat unul in palma mea dreapta. Era atat de plin, se potrivea perfect, parca fusese turnat in palma mea. Se misca usor, scotand un scancet dintre buzele rosiatice. Mi-am trecut un deget peste sfarcul care reactiona imediat. Era atat de mica sub mine. Se trezi si ma privi in ceata, apoi isi ridica capul cersind un sarut. Ma facu sa zambesc, dar nu i-am rezistat. Buzele ii erau aproape umflate dupa ce am terminat. I-am sarutat gatul fraged muscand in unele locrui in care sangele palpa mai tare. Dupa ce i-am scos neglijeul sanii ei se aratara in toata splendoarea, rosiatici. I-am sarutat abdomenul de mii de ori pana am ajuns jos. Pulpele delicate se contractara in jurul meu. Trupul ii fremata sub atingerea mea. Ii puteam auzi fiecare bataie a inimii care devenea din ce in ce mai grea. Voiam sa fac eu dragoste cu ea, nu voiam sa o las sa faca vreo miscare in plus. I-am simtit degetele cum se infipsera in spatele meu. Cand m-a simtit in ea spatele i se indoi atat de elegant incat as fi vrut sa vad asta la nesfarsit. Scancea la fiecare miscare a mea. M-am aplecat spre urechea ei, muscandu-i lobul usor.
    -Gemi atat de frumos iubito. Mi-am cuibarit capul intre umarul ei si gatul alb. Am facut dragoste cu ea de atat de multe ori incat ii simteam parfumul pielii peste tot. Stiam ca o umplusem pe ea de toata finta mea. Am ramas intre pulpele ei, iar ea ma cuprinse cu bratele. Era ciudat cum eu, atat de puternic ma simteam protejat de o fiinta atat de slaba ca ea, dar era adevarat, depindeam de ea, de prezenta ei.
    -Vreau sa-mi daruiesti o fetita.
    -O sa-ti dau tot ce doresti.
    -O fetita diferita, care sa semene cu tine. Va avea ochii verzi, parul roz.
    -Va fi exact cum vrei tu Sasuke.
    Imi zambi sincer.
    -Sa nu ma parasesti niciodata.
    De data asta ea nu mai spuse nimic. Mi-am ridicat capul si am privito serios. Se uita in alta parte.
    -Ai inteles?
    Isi intoarse privirea catre mine, apoi dadu din cap, dar nu scoase nici un sunet, din nou.
    -Cand o sa pot, o sa iti spun totul, absolut totul.
    Ma privi pret de cateva secunde.
    -Te cred.

Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Sam 13 Apr 2013 - 19:35

Buna, Andreea ! ^^ Ma bucur ca insfarsit a venit urmatorul capitol, turbam daca mai asteptam putin xD
    Surprinzator, am ramas muta O.O. Deci, fata lui Sasuke e vampir ?! O.o nu gresesc nu ? O.O deci, si Sasuke e vampir corect? Think Nu m-am gandit ca o sa se intample asta o.o interesant. Cine s-ar fi gandit? O.O
    Inafara de scena de la inceput care m-a lasat muta, a fost un capitol atat de romantic Love it simteam ca-mi explodeaza termometrul imaginar cand citeam in continuare randurile capitolului Love it atat de dragut xD Scena dintre cei doi a fost super romantica, cred ca ma topesc Love I-a marturisit ca vrea o fetita? ce dragut, dar ma intreb cum o sa reuseasca Sakura sa faca o fetita cu UN VAMPIR ?! o sa supravietuiasca? cred ca e prea devreme totusi sa ma gandesc la asta. Sakura a ezitat sa raspunda cand el a zis sa nu-l paraseasca niciodata. De ce ? O.o nu mai simte iubire atat de puternica pentru el? gandul asta ma sperie :-s
    Siii...s-a termiant Neutru Oh @!%# Very Angry s-a terminat capitolul >< , la naiba ! T.T
    Deci, vreau urmatorul capitol, repede, nu vreau sa stau si sa turbez asteptand T.T ca o sa imbatranesc pana la urma si fac riduri T.T
    Deci, next-ul repede da? :o3 sunt foarte curioasa ce o sa se mai intample ^^

Your 1st fan,
    Jose

Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Raluca :D la data de Sam 13 Apr 2013 - 22:22

Mersii ca mai anuntat de next Kiss
    Scuze ca nu am lasat comm data trecuta dar am citit capitolul de pe telefon si nu am putut sa iti las comm dar de citit l-am citit Smile
    Pana la urma Saku a ramas cu el??Am crezut ca va pleca....Si stai putin...fetita lui Sasuke este vampir ????? Si daca fetita lui este vampir asta ar insemna ca si el este nu??? Din cauza asta nu poate sa ii spuna totul Sakurei??Si despre ce pact vorbea Tsunade?? Nu mai inteleg nimic mai cam bagat in ceata....un lucru inteleg sau asa pare ca inteleg Laugh Doar mie mi se pare ca Sasuke o iubeste pe Sakura??????
    Spor la scris in continuare si sa aduci nextul cat mai repede
    Sayonara

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Sam 13 Apr 2013 - 22:38

Bună, draga mea. Mă bucur să văd că acest capitol a ajuns până la urmă. Totuşi nu-l înţeleg pe Sasuke. Ce este fiica lui ? Un vampir ? Ceva întunecat ce omoară ? Sad Şi mai vrea să i se facă o fetiţă ? Şi mă gândesc acum, poate chiar ăsta e motivul pentru care Sakura a pierdut sarcina, fiind una mai grea, neumană.
    Şi despre ce pact este vorba ? Ce pacturi a mai făcut şi în trecut ? El face cumva copii pe bandă rulantă sau ce ? Şi cum adică fără pact nu va avea copil şi dacă va avea pactul şi copilul născut, n-o va avea pe Sakura ? Nu-l înţeleg.
    Şi în pana mea, Tsusnade nu este deloc de partea ei şi nu-i oferă deloc informaţii. Naiba, încep să-i urăsc pe toţi. Ce este Hikari ? De ce a făcut dragoste cu Sakura ?
    Şi de ce Sakura nu va fi de acord cu pactul ? Cumva copilul va fi doar al lui Sasuke cu acest pact, iar ea nu va avea drepturi asupra lui ? Cee ? Doamne. Aştept capitolul următor.
    Spor la scris şi multă inspiraţie! Kiss Te rog să te grăbeşti cu el, deoarece vreau să scap de mister.

~Kim™~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Lun 15 Apr 2013 - 19:58

Buna Andreea! Ma bucur ca ai adus next-ul. Big Hug In acest capitol, eu nu am inteles nimic. Neutru In primul rand, Hikari e un vampir? Sasuke a facut dragoste cu Sakura iar acum vrea o fetita? M-ai bagat in ceata, m-ai pus pe ganduri si ma faci sa-mi pierd mintile. Ce naiba se intampla aici? Capitolul acesta e plin de mistere, asta e parerea mea. Si asat chiar imi place! Sper ca urmatorul capitol sa-l aduci curand. Sa ma anunti cand il aduci. Si as fi fericita daca as afla si eu parerea ta despre capitolul meu.
    JA NEEE!

Sunako
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 02/03/2013

Mesaj Scris de Sunako la data de Mier 24 Apr 2013 - 15:53

Salut scumpa mea ANDREEA imi cer mi de scuze ca nu am mai trecut de mult la ficul tau cu un com daci imi cer scuze sper sa ma ierti
    Ce pot spune sunt putin in ceata si ar trebui nextul ca poate ma mai lamuresc .Astept cu nerabdare NEXTUL apropo daca poti lasami id tau in privat

Cu dragoste eu Admina

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Dum 10 Noi 2013 - 13:27

La cererea autoarei acest fic a fost redeschis. Spor la scris!

Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Raluca :D la data de Dum 13 Iul 2014 - 20:02

Andreea cand aduci continuarea la fic?  

Acum este: Vin 2 Dec 2016 - 20:02