Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Don`t lose hope. When the sun goes down, the stars come out.

Distribuiti
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Don`t lose hope. When the sun goes down, the stars come out.

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 21 Dec 2012 - 9:50

|~ Don`t lose hope. When the sun goes down, the stars come out. ~|

Cнαρтєя 1

-Da …Il urasc! Tot ce tine de sarbatoarea asta idioata mi se pare o porcarie!

Si acestea fiind spuse, minunata faptura cu parul roz precum florile ciresilor si ochii verzi, asemeni smaraldelor a iesit din incapesre trantind in urma ei usa ce a provocat un zgomot puternic. Linistea s-a asternut in biroul frumos decorat care cu doar cateva minute in urma a fost un adevarat iad. Acum stau doar parintii fetei cu sufletul sfasiat de durere.

-Dragule, ce ne vom face? Reuseste sa spuna printre suspine frumoasa doamna ce era tinuta in bratele mari si protectoare ale iubitorului sau sot.

Liniste. Sotul doamnei Haruno era ingandurat. Trebuia sa-si faca fiica fericita, sa o faca sa zambeasca din nou. Sa uite de durerea si ura ce i-au infestat sufletul. Stia a este greu dar ... incercarea moarte nu are. Atata timp cat este spre binele fetei lor, vor muta si muntii din loc. O elibera din stransoarea bratelor sale, o privii in ochii sai violeti din care se scurgeau lacrimi amare. Ii ridica fata astfel incat aceasta sa-l priveasca la randul ei in ochii sai negri precum abisul. O privi iubitor apoi se indrepta cu buzele catre frunte, unde ii asternu un mic sarut. I-a sters perlele ce nu incetau sa se opreasca si o saruta incet si delicat de buzele trandafirii. Minunatul joc al limbilor inceta, barbatul soptinude-i incet si dragastos un : „ Totul va fi bine! „ si se ridica de pe canapeaua in care statea cu minunata sa sotie. Se aseza incet pe scaunul de la birou, is puse ochelarii firavi, si-a deschis pc-ul si incepu sa scrie o scrisoare catre cel mai bun prieten al sau, cu care nu a mai tinut legatura de ani buni.

„Draga prietene,

Imi face o deosebita placere sa comunic din nou cu tine. Imi pare rau pentru lipsa mea de bun-simt de care am dat dovadatoti anii acestia. Imi doresc sa te revad din nou, sa mai depanam amintiri. Imi doresc atat de mult sa fim ca pe vremuri.

Stiu ca nu se cuvine si ca este o foarte mare nesimtire din partea mea. Crede-ma ca imi este si rusine de ce iti voi scrie aici. Sper sa ma ierti ca te rog sa faci asta, ca te bag in asemenea probleme, acum cand esti foarte agitat si ocupat dar ... sunt disperat. Nu stiu ce sa mai fac, ce sa mai cred! Totul este in zadar. De la acel incident vietile noastre, in special a ei, s-au schimbat. Nu mai e ca pe vremuri. Tot ce am cladit atati ani se destrama incet si ma simt oribil, ma simt neputincios sa vad cum totul cade sub privirea mea iar eu nu pot oprii ceea ce se intampla.

Draga prietene, totul a inceput cu acea zi oribila. Acea zi in care a aflat adevarul. Ziua in care am intrerupt legatura cu tine. Ziua de 25 Decembrie.

Buna *hug* Ei bine, aseara, fiind foarte fericita mi-a venit o idee pentru un nou fic. Unul SasuSaku, bineinteles. Smile Si cum se apropie Craciunul, si toti il iubim m-am gandit sa scriu. Nu doar sa tin ideea la mine in cap. Imi pare rau ca acest capitol este scurt. atat am apucat sa scriu aseara in excursie xD Am facut si Capitolul 2 pe care astept sa vi-l arat. Desigur, mai am de lucrat ceva la el. Promit sa-l fac mai lung :o3 Ei bine, despre fic nu va spun. Veti afla mai multe pe parcurs ^^ Eu sper sa va placa si vreau sa va afltu parerile! Imi pare rau pentru greselile ce s-au trecurat, sunt sigura ca sunt multe. Voi incerca sa-l editez cand am timp xD
    O zi buna!
    Lucifer
    Membru
    Membru

Re: Don`t lose hope. When the sun goes down, the stars come out.

Mesaj Scris de Lucifer la data de Vin 21 Dec 2012 - 14:20

Prea multe despre fic nu pot zice pentru ca e asa [rimul capitol si nu stim prea multe....dar iti spun un lucru este foarte misterios ...cred eu....si pe mine ma atrage misterul:D Deci e sasusaku....inseamna ca celui care i-a scris o fi tatal lui Sasuke? Daca nu oare cine? Sasuke si Sakura au fost impreuna sau la ce se refera in scrisoare ....pur si simplu ma face curioasa sa aflu...asa ca pune repede next Big smile Big smile
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 22 Dec 2012 - 15:23

|~ Don`t lose hope. When the sun goes down, the stars come out. ~|

Cнαρтєя 2

“Ei bine asta s-a intamplat. Asta ne-a distrus si este doar vina mea! Daca eu nu comiteam acea greseala nimic nu s-ar fi schimbat, nimeni nu ar fi suferit iar noi am fi ramas prieteni in continuare. Sper ca ma poti ajuta. Asta este singura mea dorinta de Craciun!

Cu drag,
    vechiul tau prieten, Kyo Haruno."

Ii urasc! De ce nu pot intelege? Este tot ce am. Tot ce mi-a mai ramas de atunci. Si acum ii simt lipsa. Totul din aceasta casa imi aduce aminte de el. De ingerul meu cu ochii negri precum smoala si parul la fel de negru ca abisul. Imi este atat de dor de el! As vrea sa-l mai strang o data in brate, sa-i aud vocea duioasa, sa-i aud minunatul suras si sa-i privesc incontinuu chipul angelic. Cea mai minunata faptura care a existat. Cu o frumusete rapitoere, un suflet iubitor cum nu se mai gaseste in zilele astea. De ce a trebuit sa plece? Cand aveam mai mare nevoie de el a plecat. M-a lasat aici, in suferinta, in intuneric. Singura.

Ma ridic incet de pe suprafata moale a patului ce era acoperit cu o multime de reviste, de toate felurile. Foi rupte, indoite, zgariate, desenate. Asa au ajuns toate dupa ce au trecut prin mana mea. Ma indrept incet catre dulap si deschid usa tare, mai sa o scot din balamale si incep sa ma uit plictisita, cautand ceva dragut care sa mearga cu vremea de afara si de care sa nu ma fi plictisit. Dulapul este plin de haine, toate culorile si tipurile de haine posibile. Unele sunt si neimbracate sau purtate decat o singura data iar apoi uitate intr-un colt intunecat. In sfarsit imi gaesc un pulóvar putin larg, cu dungi roz si albastre. Peste imi pun geaca neagra si imi aleg si o pereche de blugi albasti stramti si in picioare imi aleg o pereche de UGG-uri maro. Nu lipseste nici machiajul, creion, rimel, fard , font de ten si alte porcarii , pentru baieti inutile dar pentru fete o adevarata comoara. Imi indrept parul roz pe care il iubesc enorm, imi i-au telefonul si imi pun castile in urechi dand drumul la un din melodiile mele preferate, Kim Bo Kyung-Suddenly. O melodie coreeana ce m-a cucerit.

Ies din camera usor si strabat coridorul incet pana ajung la scari pe care le cobor cu cea mai mare plictiseala. Ma indrept incet catre usa fara sa o bag in seama pe femeia ce sufera in fata televizorului. Am facutr-o sa planga, am facut-o sa sufere. Dar, mie ce-mi pasa? Cand eu sufeream cine se gandea la mine? Cine imi alina golul din suflet? Nimeni! De ce ar trebui sa-mi pese de ea? Ce daca e mama mea, numai mama nu mi-a fost. Niciodata nu m-a ascultat, mereu il sustinea pe tata, pe care am ajuns sa il urasc atat de mult incat sa-i doresc cele mai rele lucruri. Sa sufere incontinuare, sa sufere mai tare! Asa cum am facut eu ...

Ei bine, acesta a fost capitolul 2 xD Mdeah .. scurt . Chiar imi pare rau ca nu l-am facut mai lung cum am zis. De fapt l-am facut dar mi-a venit alta idee si am mai sters din el si ... neah ... xD Promit ca ma voi revansa - mai trarziu -
    Nu uitati ca incepand cu capitolul viitor veti putea pune intrebari personajelor ! ^^
    P.S: Larysa. Ma bucur ca ti-ai facut timp sa-l citesti ^^ Poate au fost, poate nu Tongue Poate e tatal lui Sas'ke, poate nu Laughing Nici eu nu stiu Laughing Multumesc de com scumpo! *hug*
    O zi buna!
    Lucifer
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Lucifer la data de Sam 22 Dec 2012 - 16:00

Ok deci se pare ca Sakurei ii este dor de cineva brunet cu ochii negri...Sasuke.....sper=))Laughing Cea ce ma enerveaza este misterul ce inconjoara ficul asta....dar asta ma face sa il citesc...curiozitatea te roade=)) Ce sa zic...imi place, da chiar imi place, are mult suspans, mult mister si se pare ca Sakura chiar sufera.....oare de ce?? Asta e intrebarea mea...ce s-a intamplat de nu isi suporta parinti?Ce i-au facut?
    Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Joi 27 Dec 2012 - 12:26

Foarte mumos, Kira ! Love it Desi inca sunt in suspans cu tot ce se intampla si inca ma intreb cum va continua totul, imi place pana aici Smile Ce-i drept, inteleg durerea Sakurei T_T nimeni nu o intelege, iar ea se simte pe dinafara pentru ca dragostea vietii ei nu mai e langa ea, dar e suparata ca nimeni nu ii poate alina sufletul ranit T_T Imi este mila si de parintii ei care incearca sa o faca fericita, dar nu prea functioneaza. Dar se pare ca in viata lor a intervenit o schimbare majora din trecut :O Ma intreb ce schimbare Think Din primul capitol ma tot intreb cui i-a trimis tatal Sakurei scrisoarea *hmm* da, stiu, stiu, toate la timpul lor Laugh

Vad ca ideea cu intrebatul personajelor ti-a placut si tie Laugh
    Oricum, astept urmatorul capitol Smile
    Debbie kiss you ! Kiss
    Spor la scris si sarbatori fericite ! Smile
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Sam 29 Dec 2012 - 15:36

Kira tu vrei ca eu sa te strang de gat si nu stii cum, asa-i?
    Ficul e mai mult decat super, e chiar sublim. Laugh Acum serios chiar m-a atras foarte mult, atat de mult mister si suspans. Am atatea intrebari in cap, Ce s-a intamplat? Cine e acel brunet cu ochii negri? [Automat mintea mea se gandeste la Sasuke, dar ma gandesc ca intorci ideea la 180 de grade.] Sakura se simte asa de singura intr-o lume in care nu e inteleasa nici macar umpic si toti vor sa o faca sa se simta mai bine, in loc sa o faca sa vorbeasca despre ce anume o doare ca sa se descarce. Ma enerveaza ca ai facut doua capitole foarte scurte, sper ca urmatorul sa fie mai lung. ^^
    Abia astept sa vad ce idei iti mai trec prin cap. Spor la scris! Kiss you! Kiss
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 2 Mar 2013 - 22:21

Am decis sa imi inchid ficul -ficurile- deorece nu le voi mai continua pana la vara ^^
    Fic inchis la cerera autoarei -eu- ^^ !

Acum este: Joi 30 Mar 2017 - 3:45