Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

~Fetiţele Powerpuff~

Distribuiti
    Bella.Haruno
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

~Fetiţele Powerpuff~

Mesaj Scris de Bella.Haruno la data de Dum 2 Dec 2012 - 21:26

~Fetiţele Powerpuff~

Fetițele Powerpuff (engleză: The Powerpuff Girls) este un serial american de desene animate despre trei fetițe (Blossom, Bubbles și Buttercup) care dețin din naștere superputeri. Au fost create prin combinarea elementelor dulce, acrișor și ceva fermecător, la care s-a adăugat accidental elementul X (engl.: Chemical X). Ele își dedică viața luptei împotriva criminalității și a răului din lume, alături de creatorul și totodată tatăl lor, Profesorul Utonium. Serialul este creat de desenatorul Craig McCracken, și a fost produs până în 2001 de Hanna-Barbera, iar apoi de Cartoon Network Studios.
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    1.Blossom (în traducere floare) este poate cea mai inteligentă și isteață dintre toate fetițele. De multe ori ea le coordonează pe surorile ei și ea ia decizii importante. I s-a reproșat de către surorile ei că vrea prea des să preia controlul. Este remarcată printr-un păr lung roșcat și prin corneea ochiului său, de culoare roză. Ea deține o putere specială: suflul de gheață cu care poate îngheța orice.
    2.Bubbles (în traducere balonașe) este o fetiță cuminte, sfioasă, bună la suflet, miloasă, chiar dacă uneori este naivă. Ea poate vorbi cu veverițele și, în episodul în care Blossom a descoperit că are suflu de gheață, i s-a spus că are ca putere specială abilitatea de a vorbi în limba spaniolă. Se remarcă printr-un păr blond și prin corneea ochiului, de culoare bleu. Ține foarte mult la părul ei, și devine violentă dacă cineva i-l strică.
    3.Buttercup (în traducere, floarea pintenul-cocoșului, cuvânt format din alipirea cuvintelor butter (unt) și cup (pahar)) este cea mai violentă dintre fetițe. Nu este foarte isteață, ba chiar naivă uneori și nici nu învață foarte bine. Are un comportament impulsiv și este de multe ori nepoliticoasă, dar este determinată să lupte mereu curajos împotriva forțelor răului. Se remarcă printr-un păr brunet tăiat scurt și prin corneea verde a ochilor.
    The End
    Temari
    Banat

Re: ~Fetiţele Powerpuff~

Mesaj Scris de Temari la data de Dum 16 Dec 2012 - 20:07

Inca imi mai plac.
    Tin minte ca odata Buttercup a primit bani de la zana maseluta si i-a spart dintii lui Bubbles pentru asta, ca sa rimeasca mai multi.
    Say fete ii faceau parullui Blosson Bubbles l-a facut un iepuras, iar Buttercup poista de curse.
    Le iubeam si inca le mai iubesc.
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Sam 2 Mar 2013 - 10:02

Eram înnebunită dupa Fetiţele Powerpuff, cel mai mult îmi plăcea de Buttercup. Simţeam că mă regăsesc în personalitatea ei Love it
    Deşi acum, când mai prindeam şi eu câte un episod dimineaţa, nu mai mi se părea aşa interesant, dar oricum va rămâne mereu în sufletul meu alături de celelalte desene cu care am copilărit şi care mi-au făcut copilăria una atât de fericită şi frumoasă.
    Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Sam 4 Mai 2013 - 10:02

Eram nebuna dupa aceste trei fetite, era unul din desenele animate preferate mie pe vremea aceea. Stiu ca ma jucam cu doua prietene de ale mele si salvam lumea( casa) de varmiu [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 4 Mai 2013 - 22:47

Ce-mi place desenul asta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Chiar astazi cand mai bagam ceva in mine ma uitam si am vazut episodul ala cu Baietii Poc si Puff cand fetitele i-au sarutat [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Am ras pana n-am mai putut [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Mereu imi placea sa ma uit la ele si mereu radeam. Nu-mi faceam probleme ca o sa piarda vreo lupta sau asa, eu eram fascinata de puterile lor si ma gandeam cand eram mica ce misto ar fi sa pot sa zbor si eu [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Chiar ma gandeam acum la toate desenele frumoase de cand eram mici Smile
    RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Sam 15 Iun 2013 - 19:50

Doamne iubesc serialul asta animat Love it Ce ma uitam la el pe Cartoon Network cand eram mica, eram pur si simplu innebunita. Aveam si un tricou negru cu ele. Si acum m-as mai uita daca s-ar putea ^.^ 
    Inca imi amintesc inceputul: Dulce, acrisor si ceva fermecator Love  Fetitele erau as de scumpe si dulci, mai ales Bubbles. Vai ce prostanac mai era si MojoJojo, sa nu mai zic de aia verzi [nici nu mai stiu cum se numea]. 

Daca as putea, asa da timpul inapoi sa fiu un copil mic care se uita la astfel de desene : )
    Bubu Uchiha
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Bubu Uchiha la data de Sam 6 Iul 2013 - 1:14

Dulce acrisor si ceva fermecator.Din asta sunt facute fetitele powerpuff, dar profesorul Utonium a mai adaugat din greseala inca un element, elemtnul X ( si aici apar fetitele si va dua una)
    Glumesc. Imi plac foarte mult fetitele PowerPuff, de cand erma mica le iubeam.Imi place de ButterCup.
    Iooi si cand Blossom a ramas pe jumatate din cap cheala, cand se cojeau, cand profesorulle-a facut bebelus sau cand erau adolescente ce tare era!
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Mar 9 Iul 2013 - 12:15

Da, Fetitele Powerpuff, al desen animat care mi-a marcat copilaria. Stateam lipita de televizor cand il prideam pe Cartoon. Imi placeau toate, nu aveam o preferata, si cand se luptau cu Mojo Jojo. Tare mult as vrea sa fiu din nou mica sau macar sa dea si acum pe Cartoon, ca au inceput sa difuzeze numai porcarii. Nici nu mai am la ce sa ma uit acolo.
    Fan Art
    Donator
    Donator

Mesaj Scris de Fan Art la data de Mier 10 Iul 2013 - 6:41

Bubbles era preferata mea. Bubbles in sus, Bubbles in jos, Bubbles in dreapta, Bubbles in stanga. Bubbleees! Aveam si un imn eu cu prietenele mele despre Powerpuff Laugh 

" Acum ne uitam la Powerpuff, Powerpuff!
     Si fetitele-astea chiar sunt Powerpuff, Powerpuff!
     Nimeni nu le-ar putea inlocui, Powerpuff, Powepuff!
     Nimeni mai perfecte ca ele n-ar mai fii! Powerpuff, Powerpuff! "

Eram o poeta la varsta aia Laugh Powerpuff e cel mai tare! Suuuus cu Powerpuff! Laugh
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 20 Iul 2013 - 16:28

Ah, desenul asta mi-a mancat ceva din copilarie. La inceput il adoram, era interesant, nou. Acum nu ma poti obliga sa ma uit nici daca imi cumperi tot mall-ul din Craiova. (Toate hainele din el [-( Am o slabiciune pentru acel mall . :3 ) Blossom era preferata mea. Era adorabila! :x
    Bubbles, cea blonda cu codite, am o papusa cu ea. xD
    Exista un joc cu ele, cu batai, muream sa-l joc cand ma plictiseam. :3
    A fost un desen dragut, dar nu mai sunt interesata de el. XD

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 28 Mai 2017 - 19:28