Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Ella ♣
Moderator
Moderator
Sex : feminin

Can you hold my hand? ~ Forever alone

la data de Sam 1 Dec 2012 - 19:56
Guess who's back? Back again? Dee Dee is back, tell a friend. Whaaaaaaa now everybody report to the dance floor, to the dance floor. Ok, sunt o nebuna, care tot deschide ficuri, nu stiu cum ma voi descurca, dar ce conteaza? Asa e frumos, sa ai idei si sa vezi cu care fic se potriveste.^^ Asadar asta e un alt fic de al meu [facut in colaborare pana la un anumit punct, si continuat de mine dupa.] So, lectura placuta. ^^

Caρitσℓuℓ 1
Buη veηit iη ℓuмєa fσtσgrafiiℓσя

[Sasuke Uchiha]

Stateam ghemuit dupa tufisul din aleea parcului central din Milano. Era o zi frumoasa de primavara, cu soare puternic care imprastia razele calduroase spre toti oamenii care incet, incet se dezmorteau dupa o iarna grea. Florile multicolore abia trezite si ele la viata, aveau un miros imbietor care defila grandiose prin aer, imbatand multimea de tineri iesita la o plimbare dupa orele stresante de scoala. M-am uitat la ceasul de la mana si am vazut ca acele lui aratau ora paisprezece si zece minute. Mi-am ridicat privirea si ma uitam atent prin toate partile ca nu cumva sa o scap, apoi brusc am vazut-o intrand in parc. “Fata mea” era insotita de niste prietene cu care, dupa mersul agitat si gesticularile dese, purtau o discutie destul de aprinsa. Se oprira langa o banca, unde vedeta mea isi puse mainile in san si privea furioasa spre una dintre amicile ei. Parul ei roscat cu tente blonde, era prins in doua codite impletite care ii dadeau un aer foarte jucaus. Rochia alba, simpla, vaporoasa si lunga pana la genunchi, era accesorizata cu o palarie maro in stil cowboy si cizme de acceasi culoare. Era absolut perfect! Repejor mi-am pus camera la ochi si am fixat-o. Lumina soarelui cadea minunat pe fata tinerei, iar cadrul era superb.
Cand eram gata sa apas pe buton, roscata ii dadu o palma blondei cu care se certa si pleca de acolo. Megea repede, cu capul plecat plangand, in timp ce eu inca avand aparatul la ochi, incercam sa tin pasul cu ea si sa nu dau cu capul in vre-un stalp. La un moment dat se opri, isi sterse lacrimile si respira adanc sa se linisteasca. Eu m-am ascuns dupa un cires batran, aria mea vizuala fiind tot pe fata. Era devastata, ochii ei de un albastru adanc ca al oceanului exprimau durere si suferita. Cred ca nu e tocmai momentul potrivit pentru o sedinta foto. Totusi exact cand m-am asteptat mai putin, o rafala puternica de vant se strani, ridicand rochia roscatei. Aceasta curpinse cu o mana palaria, ca nu cumva sa o zboare vantul, iar cu cealalata incerca sa de-a in jos rochita buclucasa, miscandu-si unduios corpul in acelasi timp. Isi muta privirea spre locul unde ma aflam, asa ca am profitat de ocazie si am imortalizat momentul. Ah, de cand astept sa ii fac fetei asteia o poza calumea. Am ranjit cand am vazut fotografia care, dupa parerea mea merita toti banii. Expresia tinerei era surprinsa, desi zambea, dar in acelasi timp avea o tenta de enervare si o nota sexy, care imi provoca un fior pe sira spinarii.
Cu singuranta ar trebui ca fata asta sa se duca la scoala la modeling, care din intamplare sunt inscris. Stiu, pare ciudat. Ce as cauta eu, un fotograf profesionist in devenire, la un liceu unde sunt inscrise viitoarele modele?! Simplu, dar straniu. La acea scoala pot intra si cei care vor sa desluseasca tainele fotografiilor. Numai ca la modeling accepta numai fete si la fotografi numai baieti de aceea cursurile sunt impartite in asa fel incat fetele sa nu se inmtalneasca cu baietii. Noi suntem dimineata, iar ele dupa-amiaza. Nu ai ce sa faci din cauza regulilor tampite ale directorului, cu toate ca uneori stateam dupa ore si le dadeam o raita fetelor. De ce sunt regulile facute, pana la urma? Ca sa fie incalcate, normal. Asa suntem capabili sa stim de ce sunt in stare si pe scena si in dormitor, in ciuda tuturor amenintarilor cu suspendarea.
Am inceput sa ma plimb prin parc in cautarea unei noi “victime”… cand peste ce am dat ! Amicii mei, Naruto, blondul gastii si cu capul in nori, impreuna cu Kiba, care e mai mereu pus pe sotii, erau destul de apropiati de Hinata Hyuga, bomba sexy de la modeling. Cei doi isi plimbau nestingheriti mainile pe trupul brunetei cu forme pline, care nu riposta deloc. Se pare ca voi baieti aveti chef de un ménage a trois. Am scos camera din geanta si i-am fotografiat pe cei trei.
-V-am prins, nebunatici mici, imi spun cu un ranjet imens pe fata.
-Pe cine ai prins?
M-am intors rapid si intruntat spre desteptu’ din spatele meu, caruia eram gata sa ii caftesc una, dupa sperietura asta. Acolo, in fata mea stateau Hiei si gagica-sa Amaye, un maniac al fotografiilor si o zapacita a modei. Hiei era cel mai realist din gasca noastra si totodata ca si fratele care nu l-am avut niciodata. Era brunet, tuns scurt, iar o parte a lui fiind vopsita intr-un roz tipator. Ochii lui erau la fel de albastrii ca si ai roscatei de mai devreme si probabil ce mi-a captata cel mai mult atentia si acum, si prima oara cand l-am cunoscut, a fost acel cercel din ureche legat cu un lant pana de cel din buza inferioara. El este la aceeasi liceu ca si mine, iar prietena lui este tot model i devenire dar nu la aceeasi scoala. Amaye cu parul alb prins mereu intr-o coada lunga si ingrijita de cal, parea o fata tare de treaba si timida la prima vedere, insa era o adevarata bestie a petrecerilor si o amatoare a aventurilor de-o noapte asta bineinteles, inainte sa il cunoasca pe Hiei. Acum, fie vorba intre noi, tanara s-a mai cumintit, insa brunetul imi spune ca uneori o mai apuca „setea” de nebunii si atunci cade lat daca ma intelegeti. Am scuturat putin din cap, apoi le-am arata celor doi porumbei despre ce si cine vorbeam.
-Sasuke esti un mare bastard, spuse Hiei ranjind diavoleste
Dupa ce analizara destul de mult poza, ca sa nu le scape nici cel mai mic detaliu, dintr-o data incepurea sa ma axeze cu privirea… sau mai exact prin zona fruntii. La un moment dat se oprira din admirat si afisara un zambet larg spre mine.
-Sas’ke nu imi vine sa cred cat de bine poate sa iti stea cu cercel smecher in ureche si cercel sexy in spranceana, imi spuse fata punanad o mana pe stranceana stanga si urechea dreapta
-Au! I-ati dracu’ mana idi… Amaya! Inca ma doare! Abia azi dimineata mi le-am facut, tip ca disperatu’ de la durerea provocata
Sincer sa fiu, nu prea imi permiteam sa o numesc oricum pe Amaya. De fapt daca ma gandesc mai bine nu imi permiteam deloc sa ii spun fetei decat pe nume. Era mult mai sigur pentru prietenie mea cu Hiei.
-Deci cand ai de gand sa le arati poza? Trebuie sa radem putin de ei, spuse Hiei stramband jucaus din nas
-Imediat ce ii vei intreba pe baieti in ce pozitie au pus-o pe Hinata, spun eu ironic
-Tipic lui Hiei, completa Amaye. Dar tot esti scumpul meu, incheie aceasta dandu-i un sarut scurt pe buze brunetului.

Mergeam linistit pe coridorul liceul, cautandu-i in toate partile pe Kiba si Naruto. Unde ar putea sa fie? Azi dimineata vorbisem cu blondul si sustinuse sus si tare ca va veni la ore cu amicul lui. Ma intalnisem si cu Hiei si de jumatete de ora incercam sa dam de ei.
-Hey Shikamaru nu i-ai vazut pe Kiba si Naruto? Il intreb pe prieternul meu rocker
-Nu, raspunse el repezit. Abia am ajuns.
-Sasuke aici de fata are sa le arate o poza cu care vor avea de furca ceva timp incolo.
Poti s-o mai spui odata Hiei. Am scos fotografia din mapa mea speciala si i-am dat-o si satenului sa o examineze. Nu s-a putut abtine si a scos un fluierat de uimire. Deodata am auzit un icnet de durere din partea cuiva, apoi i-am vazut pe cei doi nebunatici… tarand dupa ei o fata?! Bine de datat asta au intrecut rau masura! Ne-am repezit la ei, apoi imediat am smuls-o pe tanara din ghearele lor.
-Jos labele de pe ea nenorocitilor! Am stras-o la piept pe victima
-De data chiar ati intrecut orice limita, le spuse infuriat brunetul facand un pas in fata spre eie
-Ooo zau sa baieti! Sunteti doar gelosi ca noi am gasit-o primii! Spuse printe sughituri Kiba
Eu Shikamaru si Hiei ne-am aruncat priviri fugare unii spre altii, dand de inteles ca ne-am prins ca cei doi sunt morti de beti. Biata fata! Cred ca traumatizat-o rau de tot. Noroc ca am ajuns la timp. Tanara inca ma tinea strans in brate, vrand parca sa nu-mi mai de-a drumul vreodata. Pot spune ca imi placea. Imi dadea o senzatie placuta de caldura si liniste, parul ei lung si roz ca o bomboana dulce imi managaia usor pielea gatului, care se facu imediat ca de gaina, ochii ei verzi ca iarba cruda ma faceau sa ma regasesc, iar parfumul ei delicat de flori de cires ma imbata cu fiecare inspiratie. Cine o fi ea?!
-Iarta-i pe prietenii nostri, i se adresa calm Shikamaru. Se pare ca ei nu au mai ajuns acasa noaptea trecuta asa ca acum avem ceva de furca cu ei. Nu a fost cu intentie din partea lor.
-Are dreptate, am continuat eu. Deobicei nu sunt asa, dar ieri au avut o zi plina si o noapte si mai si. Stai linsitita esti pe maini bune, noi avem ganduri pasnice. Totusi ce cauti aici? Nu vreau sa par nesuferit, dar dupa cum vezi sunt numai baieti pe-aici.
-Ei bine tocmai ieri m-am inscris si mi s-a spus sa fiu aici la prima ora, numai ca m-am cam ratacit putin si am dat peste… ei, spuse fluturandu-si mana spre cei doi care incercau sa isi mentina echilibrul unul de altul.
-Hiei, tu si Shikamarum o sa va ocupati de Naruto si Kiba. Aveti grija sa nu ii vada vre-un prof asa. Eu am sa o duc pe domnsioara unde are nevoie, zic punandu-mi bratul in jurul gatului ei. Deci cum ziceai ca te cheama papusa?

Irene.
Moderator
Moderator

Re: Can you hold my hand? ~ Forever alone

la data de Sam 1 Dec 2012 - 19:57
Buna *hug*
Clau :o3 Nu ai idee cat de fericita sunt ca te-ai decis sa iti postezi si minunatia de fic aici <3 Ce pot spune? Il iubesc! Ideea este geniala. Pur si simplu m-a atras de la inceput :x Inca nu imi vine sa cred cat de fericita sunt atunci cand iti citesc un fic. Este pur si simplu superb. Cititor fidel!! Fan nr. 1 !!!
Vreau next-ul repede!! Desi stiu ce v-a urma nu ma satur din a reciti acest fic superb! ^^
Andi
Critic
Critic

la data de Lun 3 Dec 2012 - 19:09
Emineeem <3, frumos inceput Laugh. Scuze ca ajung asa tarziu. Imi aminteam capitolul asta altfel. Sasuke era mult mai pervers, Sakura mai speriata si Hinata mai putin curvistina:)). Capitolul asta a fost cam scuuurt. Ca de obicei ai descris frumos, mi-a placut mult partea de la inceput, cum s-a chinuit Sasuke pana a facut poza:)). A fost destul de ok atitudinea lui, adica pana acum nu i-ai creat o imagine diferita, este un baiat normal, putin pervers ca si ceilalti. Ce il face putin mai diferit sunt acele pierce`uri. Totusi, daca ma gandesc mai bine nu e rau deloc Sasuke asta. Cat despre Sakura, nu prea am ce zice. A aparut destul de putin in rolul de victima. O sa aflam mai multe despre ea capitolul urmator. Naruto si Kiba au fooost... hmmm, interesanti as putea spune. Ce bad boys sunt ei:>. Prima data cand am citit "Hiei" m-am gandit la tipul ala din YuYu Hakusho sau cum s-o scrie, dar Hiei al tau e mult mai dragut[poza e foarte tare] si Amaya e la fel de simpatica :o3. Mi-a placut mult dialogul dintre cei doi indragostiti si Sasuke. A fost amuzant, complex si a avut o nota perversa. Pana nu uit, replica lui Sasuke de la sfarsit a fost geniala. "Deci cum ziceai ca te cheama papusa?", habar n-ai cat am ras la faza aia. Si descrierea momentului in sine a fost perfecta. Ce imi mai place este faptul ca Sasuke este foarte pasionat de treaba lui si lucrul asta se observa foarte usor. De as avea si eu determinarea aia sa scriu la mate si sa invat la romana.
Cam atat, scuze din ca am intarziat si nu uita sa aduci rapid capitolul. Nu ne lasa in suspans:P
Ella ♣
Moderator
Moderator

la data de Sam 5 Ian 2013 - 16:37
Caρitσℓuℓ 2:
Littlє вad вσy

[Sakura Haruno]

Mi-am marit ochii la brunetul din fata mea. Papusa?! Acum cateva secunde era ala pasnic. Am scos un oftat scurt si silentios, apoi i-am spus fara vlaga numele meu: Sakura Haruno. Baiatul s-a prezentat si el, promitandu-mi ca o sa ma ajute sa ajung acolo unde trebuie. Eram constienta ca tipul cu care mergeam pe holurile scolii era un pervers la fel de mare ca si betivanii aceea care m-au tot urmarit. Din cate stiu eu, scopul intr-un liceu este dezvoltarea unei abilitati fizice sau mintale. Aici, scopul este sa stai cat mai departe ca sa n-ajungi violata. Dupa faza de azi, simteam ca nu mai am incredere in nimeni. De ce nu puteam eu sa raman la vechea mea scoala?

Ce e drept, ma bucur pentru tatal meu, sarmanul, care a trecut printr-o perioada foarte grea dupa moartea mamei mele. Acesta si-a gasit o femeie foarte frumoasa aici, in orasul asta, dar datorita distantei atat de mari, se vedeau foarte rar, asa ca tata a decis sa ne mutam aici. Practic, am facut serviciu contra serviciu. Eu i-am impus sa ma trimita la o scoala de modeling, iar el mi-a impus sa o accep pe noua mea "mama", chiar daca nu ii spuneam asa si chiar daca ea nu ma inghitea prea mult. Insa dupa ziua de astazi, presimt ca as fi putut sa-i cer tatalui meu orice altceva, numai asta nu.

-Stai, i-am zis lui Sasuke, unde ma duci?
-Nu stiu, din moment ce tu nu-mi spui...
-Adica noi ne plimbam pe-aici degeaba? i-am spus, dandu-i mana la o parte de pe gatul meu, dupa care m-am dat cativa pasi inapoi.
-Ai grija! spuse el, repezindu-se catre mine, reactia lui facandu-ma sa ma intorc si sa vreau sa fug.

Am spus bine sa vreau sa fug, pentru ca eu eram fix in capul unor scari, iar drumul pana jos era destul de lung. Insa era prea tarziu, deja calccasem un gol si imi pierdusem echilibrul. Eram gata sa tip, sa zbier ca o zapacita, dar buzele imi erau crispate si atat de reci, iar timpul de reactie atat de scurt...

In secunda urmatoare, am simtit cum o mana ma cuprinde de ambii sani, iar cealalta aproape de zona intima, intr-o oarecare imbratisare. Sunt trasa rapid in spate, traumatizata si speriata la culme. Pentru un moment am crezut ca aveam sa fiu covoras pentru dusumele, iar acum eram teafara si nevatamata. Respiram alert, iar inima mi-o luase la goana ca naiba! Am vrut sa mi-o linistesc, insa cand am incercat sa-mi pun mana in zna inimii, am dat de acel brat puternic care ma trase - Si abea acum realizasem se unde ma trase. Stiam eu! Stiam ca nu pot avea incredere in perversul asta! Am inceput sa ma zbat si sa urlu ca sa-mi dea drumul, pana cand, intr-un final, am reusit.

Clopotelul suna pe coridoare cu atata putere, incat cred ca am ramas fara impanu' stang. Sau drept... Sunetul puternic m-a facut sa tresar, insa asta nu il scapa pe Sasuke asta de o explicatie. De altfel, nu era tocmai cel mai fericit moment din viata mea, si sunt absolut sigura ca nici primul chiul din viata lui.

-Mi-ai promis ca ma duci la director, nu ca incerci si tu ce au incercat si prietenii tai! m-am rastit eu.

Brunetul a facut cativa pasi inapoi si s-a sprijinit cu o mana de balustrada. Ma privea nevinovat, in timp ce se abtinea sa nu bufneasca in ras. Cand l-am vazut ca se da atat de mare si tare, primul meu gand a fost sa fug. Era exact cum am mai spus... Aici trebuia sa te lupti ca sa nu fi violata. Un fior mi-a cuprins sirea spinarii, cand mi-am reamintit asta. Mi s-au inmuiat picioarele iar buzele mi s-au crispat. Si cu toate ca imi era pur si simplu nelegiuit sa-i vorbesc, am avut puterea sa-l inrunt.

-Nu ti-am promis ca te duc la director, ti-am promis ca te duc acolo unde ai nevoie, mi-a spus calm.
-Si tu chiar crezi ca am nevoie sa fiu dusa intr-un loc intunecos unde sa-ti bati joc de mine cum ai chef? i-am taiat-o eu.
-Hey, erai cat pe ce sa cazi pe scari. Ar trebui sa-mi multumesti!
-Ti-as fi multumit daca ai fi avut macar bunu' simt sa-ti dai labele jos dupa ce m-ai tras!

M-am intors cu spatele la el, rugandu-ma la tot ce e mai sfant sa nu mai dau vreodata de Sasuke sau amicii sai dusi cu pluta pe marte. Serios, liceul asta ar trebui impartit in doua, cel putin! Eram speriata, iar inima mea batea cu repeziciune, de frica. Imi era teama ca nu cumva baiatul acela sa se tina dupa mine, fapt pentru care m-am tot uitat in stanga si in dreapta. In spate n-aveam nici macar o graunta de curaj sa ma uit, ca nu cumva imaginea lui sa-mi apara in fata ochilor, dar m-am uitat, odata sau de doua ori, ca sa ma asigur.

Respiram greoi si incercam sa gasesc o usita, sau ceva care sa-mi dea de inteles ca daca apas pe clanta o sa intru in biroul directorului. Scoala asta noua era atat de intortochiata! Nu ma mir ca aici vin numai betivi care sunt capabili sa vada capre martiene in timpul orelor. Oare se preda ceva calumea aici? Jur ca daca dupa prima zi de scoala nu fac putin modeling sau nu fac orice alt curs inafara de anatomie, imi fac bagajele si ma mut la alt liceu mai normal!

Brusc, in minte mi-a venit ceva: privirile mirate ale tuturor baietilor care se plimbau pe coridoare in timpul pauzei. Dar n-am vazut nicio fata care sa ma priveasca urat sau ciudat – de fapt, nu vazusem nicio fata pe coridoare. Nimerisem cumva liceul gresit? In gand imi fluierau in ecou vorbele lui Sasuke care spuneau ca nu vrea sa para nesuferit, dar in liceul asta sunt numai baieti. Ce-i drept, la inceput baietii astia au fost dragti cu mine... Si in plus, poate ca Sasuke ala chiar a vrut sa ma ajute si m-a prins cand era cat pe ce sa cad pe scari, chiar daca nu s-a uitat si de ce parti m-a prins. Eh, poate ca ar trebui sa las baietii de o parte. Niciodata nu te poti increde in ei.

Dupa cautari indelungate, am dat de o usa mare, alba, pe care era mazgalit cu marker o gramada de injuraturi. Nici usa nu parea a fi prea noua. Ceea ce imi atrase atentia la ea, insa, fusese tablita aurie aproape scoasa din cuie pe care am resusit sa citesc cuvantul simplu, „Director”. Am batut la usa si imediat ce am auzit confirmarea de a intra, mi-am facut sfioasa aparitia in biroul directorului. Acesta mi-a spus sa iau un loc, si asa am si facut. Ridica de pe birou un dosar pe care era scris de mana, citet, numele meu. Il deschise si se uita pe paginile albe ale acestuia.

-Domnisoara Haruno, din cate vad aici n-ati urmat tocmai niste cursuri specializate la fosta dumneavoastra scoala. Vreau sa va spun ca modelingul nu este doar o fataiala in fata aparatului de fotografiat. Trebuie sa adopti pozitii cat mai bine adaptate temei alese de catre fotograf si sa aveti grija sa nu va scape niciun detaliu. Sunteti sigura ca vreti sa faceti acest pas?
-Sigur, raspund eu cu un entuziasm cat se poate de fals, scarbita de atata politete.

Isi aranja ochelarii pe crestetul nasului, insa asta nu il facea mai diferit decat un Donald Duck cu probleme. Schimba foaia dosarului si il cerceta cu atentie, apoi rasfoi rapid foile, aruncand o privire fugara. Dupa, a inchis dosarul si l-a lasat jos, pe birou, la fel facand si cu ochelarii sai mari, rotunzi.

-Am vorbit cu tatal dumneavoastra si mi s-a spus sa va pun in tema cu tot si sa ma asigur personal ca sunteti o eleva de incredere. Prin urmare, as vrea sa va pun la curent cu un lucru: Scoala noastra este impartita in doua. Dimineata vin domnisorii, mai precis fotografii, iar dupa-amiaza au loc cursurile pentru modele.

Mi-am ros buza de jos, vechiul meu tic nervos, in semn ca ma simteam iritata. Domni, domnisoare, dumneavoastra... Apreciez ca directorul incearca sa fie politicos, dar ce face el aici depasesc cu mult pronumele de politete! Cel putin, nu este ca tata, un Romeo pentru Julieta. Femeii pe care a gasit-o ii place sa fie alintata cu prea frumoasa sau prea marita sau mai stiu eu ce pronume de reverenta, iar tata ii face pe plac de fiecare data. Asta e prima mea zi aici si deja simt ca innebunesc de la atatea politeturi. Nu ca mi-ar prinde bine badarani ca aia doi pe care nici nu pot sa-i numesc persoane sau cu Sasuke, disperatul ala cu cercei „smecheri” – Chiar daca argintiul lor imi atragea privirile.

Vazand ca directorul facuse o pauza destul de lunga, privindu-ma insistent, am decis sa-i dau un indemn, soptind mai mult decat spunand cu voce tare, un firav „Continuati”.

-Ei bine, programul tinerelor domnisoare incepe de la ora douasprezece. Insa astazi am nevoie urgent de ele, si de dumneavoastra, de asemenea, la ora unsprezece. Si pe deasupra si de tinerii fotografi. Nu stiu daca ati auzit vreodata de Yuki Yamanaka.
-Cantaretul? Am spus eu curioasa de ceea ce avea sa spuna in continuare directorul.

Acesta dadu aprobator din cap si continua:

-Mai mult, este fratele unei eleve de aici, din liceu. Cu asta pot spune ca se mandreste liceul nostru. A creat repede o legatura cu un domnisor de la fotografi si a ajutat alti trei cu pozele pentru revista scolii. Ne-a ajutat mult, iar cand a spus ca are nevoie de niste fete si de cativa baiet din colectivul nostru pentru un videoclip, pur si simplu nu l-am putut refuza.

Ochii mei ramasesera atintiti asupra directorului care zambea inexplicabil. Ramasesem perplex cand am auzit ca scoaala asta are legaturi cu cel mai mare ton al sezonului – Yuki Yamanaka. Se pare ca scoala asta nu e asa de delasat asa cum am crezut. Am zambit si eu, dandu-mi seama ca directorul nu avea de ce sa ma minta. Brusc, directorul a pus mana pe ochelari asezandu-i din nou pe crestetul nasului, expresia schimbandu-i-se brusc.

-Nu uitati, insa, ca dumneavoastra ati sosit in sezonul doi al acestui an scolar si ca va trebui sa fiti pusa la curent ca inca un detaliu. Revista scolii are un mare succes deoarece pozele noastre sunt cunoscute. Drept examen, la sfarsitul fiecarui semestru, lasam fotografii sa-si aleaga un fotomodel cu care sa lucreze intens pentru cele mai bune poze. Este ca un fel de examen pentru voi si ca un fel de reclama pentru liceul nostru. Sa nu uitati acest aspect. Nu ma intereseaza ca veti fi franti dupa coregrafii, insa trebuie sa aveti in vedere ca aceasta e totusi un liceu respectabil!

Cu elevi beti si cu perversi „pasnici” mi-am spus in gand. Dar deja imi schimbasem parerea despre acest liceu, intr-atat de mult, incat am si uitat ca scoala asta are si elevi asemeni. Parca il iertasem si pe Sasuke pentru ca ma apucase de parti indecente, dar si pe baietii aceia care ma fugarisera peste tot. Dupa o discutie indelungata, directorul a decis sa ma accepte in liceul sau, spunandu-mi ca ne vedem la 11 in curtea scolii, acolo unde avea sa-si faca aparitia Yuki. Privind ceasul, care indica ora 10:30, mi-am dat seama ca sa ma duc acasa si sa ma intorc dupa o jumatate de ora ar fi fost o porcarie. Am iesit din biroul directorului, iar ca sa ma asigur ca nu o sa mai am parte de surprize neplacute pe ziua de azi, m-am refugiat in baie, intr-o cabina oarecare. Am inchis usa si am incuiat-o pe dinauntru si m-am asezat pe toaleta. Imi cautam disperata telefonul prin bucunarele blugilor, dar nu dadeam de nimic. Mi-am desfacut geanta si am inceput sa caut prin ea iPhoneul meu, dar fara succes.

In cizme? Imi aminteam momentele de dimineta in care mama mea vitrega ma cautase peste tot ca sa se asigure ca n-am nicio modalitate de-al contacta pe tata de la scoala. Ce mult i-ar fi placut sa ma pierd pe strazile din Milano . Dar l-am strecurat cand nu se uita in cizme si am scapat de ea si de verificarile ei. Am ctroboit prin incaltari, pana la fund si, constatand ca nu sunt acolo , mi-am dat seama ca-l pierdusem. Asta, sau poate eu nu imi aminteam bine... Trebuie sa-mi reamintesc unde l-am pus. Neaparat. Am rememorat drumul pana aici si mi-am dat brusc seama ca mutasem mobilul in buzunarul de la bluza mea eagra, cu modele. Bingo! Mi-am strecurat mana in buzunar si... nimic.

Usa de la baie s-a deschis larg, iar in pragul sau aparu o persoana, dar nu am putut sa-i vad fata datorita glugii pe care o avea pe cap. Stai, usa asta parca era incuiata, nu? Nu?! Statea sprijinit de tocul usii, cu mainile in buzunare, parca prezenta mea acolo n-ar prea fi contat pentru el – Sau ea? Cand si-a dat gluga jos, am incremenit. Fiecare parte din corpul meu tremura fara incetare iar inima isi relua bataile puternice, mai sa-mi iasa din piept, de teama. Ochii mei ramasesera atintiti asupra acelei persoane, a carei moaca nu cred ca aveam s-o uit prea curand.

-Asta e al tau? Intreaba Sasuke Uchiha, nemernicul care imi facuse dimineata una de neuitat, intinzandu-mi telefonul. Imi promisesem sa-mi schimb parerea despre toti cei de aici, si despre el, si despre aia doi care m-au fugarit prin liceu, dar se pare ca nu prea imi dau permisiunea sa fac asta.
-Da-mi-l inapoi! Am spus, intinzandu-ma dupa el, dar baiatul il trase in asa fel incat sa nu ajung. Ai innebunit? Asta se numeste furt!
-Daca ti l-am adus inapoi nu inseamna ca l-am furat, spuse el cu un zambet de smecher pe buze.

Am inceput sa sar dupa telefon, dar el il tot ridica si tragea in asa fel incat eu nu puteam sa ajung. Cum ajunsese el aici? Daca stau bine si ma gandesc, aici e baia fetelor! Oare m-a urmarit?! Doamne, de ce nu puteam sa am si eu o prima zi de scoala, nu stiu... Poate ca normala? Dupa cateva minute in care a fluturat telefonul dintr-o mana intr-alta, am incetat sa mai incerc sa-l recuperez. Asa nu merge. Trebuie sa-l santajez cu ceva, trebuie sa-l am cu ceva la mana.

-Tu nu ar trebui sa fi la ore acum? am intrebat, gandindu-ma ca poate se va speria daca va auzi ca o sa-l spun directorului.
-Aaa, nu, raspunse el sec.
-Ce-ai spune daca asta ar ajunge la urechile directorului? Spun , simtind in sfarsit ca am invins si ca am un oarecare control asupra lui.

Brunetul ce arunca acum telefonul dintr-o mana intr-alta zambea jucaus si ma privea atent, asta pana cand a pufnit in ras. Ma uitam la el ca la felul paispe’ intrebandu-ma de ce mama dracu rade asa cu pofta. Gata, numai suport! M-am intins din nou sa-mi recuperez telefonul, dar imi simtise miscarea si-l trasese in apre el. La naiba! Fix de asta mai aveam nevoie!

-Ce-ai spune daca faptul ca am fost certat de director ar ajunge la urechile lui Yuki Yamanaka? O, iti spun, ar fi de un milion de ori mai rau, mai ales ca e cel mai bun prieten al meu.

Am ramas perplex. Doamne, aici toata lumea il cunoaste pe Yuki Yamanaka? Si mai presus de asta, profita ca sa lecuiasca profesorii si directorul? Recunosc ca e un superstar, si publicitatea facuta ar fi un eveniment megabenefic pentru un liceu ca asta, dar nici chiar sa santajezi profesorii cu asa ceva. Nu pot sa cred. Oare nu puteam sa cer si eu o pisica sau un caine? Nu, imi trebuia scoala de modeling. Acum daca tipul asta are vreo tentativa sa ma violeze, sunt sigura ca niciun profesor nu ar sari in apararea mea. Am oftat prelung, stiind ca n-am cum sa castig in fata lui.

Mi-am luat geanta si mi-am dat-o in jurul gatului. Mi-am aranjat putin bluza si mi-am scuturat pantalonii in caz de orice, apoi mi-am pus mainile in san.

-Ai de gand sa mi-l dai? Te rog?
-Asa mai merge, spuse el, aruncandu-mi telefonul.

Nici nu l-am prins bine, ca niste voci de fete au inceput sa-si faca aparitia. Vocile deveneau din ce in ce mai amplificate si cu fiecare sunet vedeam pe fata brunetului cate un firisor de frica. M-a impins inauntrul cabinei, iar cand am vrut sa tip, mi-a pus mana la gura. A inchis usa si a intors incuietoarea pana cand usa a incetat sa se mai deschida. S-a lasat pe vine, lasandu-ma si pe mine odata cu el la pamant. Am vrut sa ma zbat si sa tip, dar cuvintele sale care spuneau ceva gen „Taci, sau daca nu, o sa ne prinda impreuna si o sa-si faca niste iluzii de va trebui sa ne mutam din oras” m-au potolit. Stateam cuminte la locul meu, ascultand vocile fetelor care probabil se machiau si aranjau, vorbind despre celebritatea ce avea sa vina in scoala...
Reeah
Ex Staff
Ex Staff

la data de Mar 15 Ian 2013 - 22:00
Bună ! Uite încă un fic de-al tău care este superb, atâta talent în tine, o fată de şaptisprezece ani ! O.o Ideea este fenomenală, Doamne iartă-mă, îmi place la nebunie. Mă bucur că l-ai continuat :x Săraca Sakura, într-o şcoală normală sau mai puţin normală, c-o mamă vitregă şi cu nişte beţivi pe urmele ei. Oare Sasuke a prins-o intenţionat din părţile intime, sau aşa s-a nimerit ? Întrebări multe, dar grele. Oh, aş vrea să văd o poză cu cei doi, stând în cabina de toaletă, Sasuke cu mâna la gura Sakurei. Laugh Am impresia sau Ino este sora lui Yuki, vedeta asta.
Aştept next-ul, spor la scris şi multă inspiraţie ! Succes cu şcoala !
Ella ♣
Moderator
Moderator

la data de Mar 5 Mar 2013 - 15:19
Capitolul 3:
And everybody knows my name here
I'm the head of game yeah!

Sasuke:

La naiba, la naiba, la naiba! Numai la asta ma puteam gandi. Pur si simplu nu stiu cat de mult voi mai putea suporta acest chin. Imi venea sa tip de durere si sa dau naibii totul. Deja ma inrosisem la fata ca racul in incercarea de a-mi tine respiratia, ochii mai aveau putin si imi ieseau din orbita si simteam ca totul se invarte in cerc. Nu stiam cum sa-i spun mai bland si mai incet, de teama ca o sa tip de sa ma auda toata scoala. Cine dracu’ m-a pus sa o urmaresc pana la baie? Simteam ca nervii mi se urca pe sira spinarii exact ca un fior adanc ce imi cuprindea simturile. Am inceput sa o strang pe tarana din ce in ce mai mult de incheieturile mainilor ei, in incercarea de a uita de calvarul asta.

-Sasuke, imi sopti nervoasa fata. Da-mi drumul la incheieturi, ma doare.
-Si pe mine m-a durut cand ti-ai infipt tocul ala cui in degetul de la piciroul meu, i-am spus cat de incet eram in stare.

Tanara se uita in jos, parca lasandu-se mai tare pe piciorul meu, facandu-ma pe mine sa imi iau campii si ma trantesc cu tot corpul, din pozotia ghemuita pe care o aveam, de perete. Isi muta imediat piciroul si se aseza mai bine, lipindu-si spatele de pieptul meu, zambind satisfacatoare si soptind „Dulce razbunare”. Jur ca fetele ar trebui sa aiba permis de port-tocuri! Ce s-ar intampla daca la fiecare intalnire fetele si-ar calca partenerii cu tocurile lor sexy in timp ce acestia le fac avansuri pe sub masa?!

-Eu pot pleca de aici. Doar sunt fata. Tu esti liber sa-ti petreci tot restul zilei incoltit intre patru pereti, imi susoti usor.

Dadu se se ridice, insa n-am lasat-o. Sa iasa pe acea usa inseamna sa o deschida. Sa deschida acea usa insemhna sa fiu vazut si eu. Sa fiu vazut si eu inseamna condamnare la o viata murdara in care toti, pana si cei mai buni prieteni ai mei, sa-si bata joc de mine. Am tras-o de mana iar aceasta cazu in bratele mele fara sa faca prea mult zgomot. I-am pus mana la gura, in cazul in care ar vrut sa ma injure si am asteptat in liniste pana cand acele fete imposibile au iesit intr-un final din baie. Am rasuflat usurat, ne-am ridicat in picioare si am iesit intr-un final din acea cabina stramta. Tanara isi aranja putin bluzita si parul apoi isi intoarce concentrarea spre mine, punandu-si mainile in san si asteptand probabil o explicatie.

-Uite cum sta treaba. Nu stiu cum era la scoala la tine, dar aici daca o fata este prinsa cu un baiat, indiferent ca sunt in baie, in clasa, ori in alta parte si indiferent in ce pozitie sunt, fie deasupra, fie dedesupt, fie la doi metri distanta unul de altul, aici este considerat act sexual. De ce crezi ca suntem impartit? Baietii dimineata, iar voi dupa-amiaza? Noi mai incalcam regulile. E absolut imposibil sa nu dai peste o fata mai ales in zile ca acestea cand sunt toti prezenti. Tot ce trebuie sa facem este sa nu fim vazuti de director, care bantuie acum prin scoala.

Sakura, din cate tin eu minte, isi ridica o spranceana, pensata perfect, uitandu-se la mine ca la un ciudat. Sunt absolut sigur ca se intreba ce tot indrug aici, insa asta e adevarul.

-Bine, asta e total absurd. De ce ar face cineva asa ceva? Ma intreba ea curioasa.
-Ei bine, noi credem ca directorul a avut multe... „esuari” in dragoste si probabil de aici a pornit toata strictetea asta. Stiu ca nu pare mare chestie, insa aparentele inseala. Daca acele fete ne-ar fi vazut in cabina, imediat s-ar fi dus la director, acesta ne exmatricula, iar pe langa asta eram, umili si luati peste picior chiar si de cei mai buni prieteni. Uite, probabil ca fetele iti vor explica mai multe, insa pana atunci eu iti spun sa ai mare grija peste cine dai si ce faci.

M-am dus la usa baii, am deschis-o usor si am bagat capul afara in recunoastere. Coridorul parea liber, asa ca am zbughit-o imediat spre baia baietilor de alaturi. Am rasuflat usurat ca am trecut si peste asta cu bine, apoi dupa ce mi-am mai tras sufletul, am iesit linistit din toaleta. Pe coridor doua modele se indreptau spre mine, zambind, si am dat din cap la randul meu, trecand printre cele doua. Ne-am intors toti trei, mergand acum cu spatele, fetele afisandu-si dintii perfect albi si sorbindu-ma din priviri, acelasi lucru facand si eu, fara sa uit sa trec la atitudinea de „bad boy”. Am mers asa, cu spatele, zambind smecher, pana cand am dat de cineva, care ma opri si ma facu sa ma impiedic.

M-am intors, vrand sa il iau la injurat pe dobitoc, insa cand am vazut ca in fata mea era directorul, mi-am muscat limba sa nu mai pot spune nimic. Directorul Maddox avea o fata trandafirie, neteda si un par roscat, spalacit. Parul si ochii se aflau intr-o alaturare nefericita. Iar genele si sprancenele aveau o culoare atat de stearsa incat se pierdeau in piele, lipsind trasaturile fetei de contur, de parca s-ar fi refacut dupa niste arsuri grave. Purta o cravata legata strans, intr-un nod perfect, exact deasupra nasturelui de la guler. Clar nu era vorba de un rebel innascut. S-a uitat fix la mine, iar eu i-am intors o privire la fel de fixa.

-Ce faceti aici domnisorule Sasuke? De ce mergeti cu spatele pe coridorul scolii? Va uitati dupa vre-o fata? Stiti bine ca in cazul in care...
-Vedeti pe cineva in jur inafara de noi doi? Il intrerup enervat.
-Nu face pe desteptu’ Uchiha! Sunt cu ochii pe tine! Ma ameninta el, devenind dintr-o data autoritar.

Am dat din cap plictisit si am plecat de acolo sa imi caut prietenii. Ma uitam in toate partile ca un dement, intrebandu-ma unde i-au dus Hiei si Shikamaru pe aia noi natarai. Mergeam concentrat si serios pe holurile scolii, diferite personaje salutandu-ma, iar eu abia peste cativa pasi dandu-mi seama de acest lucru si facandu-le cu mana in treacat. Unde puteau sa fie? Brusc, am fost impins de la spate, luand in primire dulapurile apoi inainte sa ma lovesc la cap am auzit un „fratioare” foarte strident si ascutit. Bineinteles ca mi-am dat seama foarte rapid ca era vorba de Yuki si sora-sa. Am privit cum blondina sare pur si simplu la gatul fratelui ei, iar acesta o cuprinde bine si o invarte in aer de cateva ori, fericit sa o vada dupa un turneu foarte lung, de vre-o doi ani. M-am apropiat de ei, apoi mi-am deschis si eu bratele larg si am spus ca ma bucur ca s-a intors acasa.

Yuki Yamanaka semana lei cu sora lui. Parul blond ca al fetei si ochii aceia de un albastru adanc si strident. Ino isi ceru scuze ca m-a impinsese, insa nu am dat importanta acestui aspect, din cauza toaletei ei. Trebuia neaparat sa ii fac o poza. Purta o bluzita maro cu o curea la mijloc, peste ea fiind un bolero visiniu, o pereche de blugi prespalati, o pereche de botine de aceeasi culoare ca si bluza, toate acestea fiind accesorizate cu o gentuta care imita pielea leopardului. Ino adoptase o pozitie ca si cand ar fi defilat pe un podium, la o prezentare de moda, in timp ce eu am ranjit multumit si am apasat pe bunotul aparatului.

-Superb! A iesit perfect. am spus incantat.
-Sasuke nu crezi ca si eu as merita o poza?! Se auzi o voce din spatele meu.

Toti trei am intors capetele si am dat peste Hinata Hyuga. Bruneta cu ochii lila si cunoscuta dupa reputatia ei de... „dama de companie” era imbrcata intr-o rochie neagra, simpla, stransa la talie cu o curea, peste ea fiind un bolero ca al blondei, insa al ei fiind mov deschis, dresuri si o pereche de cizme negre cu toc. Langa ea era o tanara fata cu picioare lungi, un piept bogat, piele stralucitoare si bronzata uniform. Avea aspectul stralucitor si lucios al unei devotate adepte a scolii de aplicare masiva a fardului. Sprancenele erau pensate pana la limita existentei, iar intregul arsenal de par rozaliu ca al Sakurei era prins cu agrafe in forma de fluturasi micuti si sclipitori, asezati ordonat.

-Lexy! Am tipat cat am putut de tare. Ce bine imi pare sa te vad!

Am cuprins-o de mijloc si am ridicat-o putin in sus, zambind pana la urechi. Lexy era una dintre dansatoarele principale ale lui Yuki. Cei doi mereu se intoceau la vechea scoala, dupa turneele grele si concerte obositoare prin toata lumea. Incepusem sa palavragim, apoi imediat o vad dupa colt pe Sakura, care se uita foarte nedumerita in toate partile. Deodata m-am oprit din vorbit, m-am intors spre ea si i-am facut semn cu mana sa vina incoace. Aceasta vazandu-ma o zbughi imediat spre mine, dar se opri brusc cativa pasi mai la distanta de noi uitandu-se... hmm... speriata? Am stat cateva momente si vazand ca nu se misca din loc, m-am dus spre ea, am apucat-o de umeri si am impins-o pana la gasca. Am prezentat-o in mare, iar fete s-au bucurat ca vor avea o noua „prietena”. Imediat in boxe se auzi anuntul directorului care ii informa pe elevi sa se prezinte in sala de teatru unde Yuki isi va face anuntul.

Ajunsi acolo fiecare s-a asezat pe scaune, pe unde au apucat, iar in scurt timp directorul incerca sa isi dea seama daca microfonul functioneaza ca deobicei. Ma uitma plictisit si satul de toate astea, dorindu-mi din totul sufletul sa se termine mai repede. Dupa alte minute infernale, Yuki isi facu paritia pe scena si isi incepu asa zisul discurs.

-Dragi prieteni va bucurati ca m-am intors?

O mare de fruieraturi si urari de bucurie invaluisera sala. Aceeasi intrebare stupida! Desi era prieteni la catarama ma enerva de fiecare data cand venea la liceu si era urcat pe scena. Trebuia sa faca putin pe grozavul ca altfel nu se putea.

-Revenind, spuse el scurt. Probabil ca stiti ca in curand voi lansa o noua piesa, insa am nevoie si de un videoclip. De aceea ma aflu astazi aici. Voi avea nevoie de cinci modele care sa invete coregrafii si sa arate fabulos. De asemenea am nevoie si de trei dintre cei mai buni fotografi care sa faca poze din culise si mai apoi sa le dea drumul „fara sa vrea” mass-mediei. Acestea fiidn spune... Sasuke Uchiha, Hiei Akihiro si Naruto Uzumaki, felitari tocmai ati fost alesi ca fotografii mei personali pentru urmatoarele trei saptamani, pe durata filmarilor.

Am ranjit pana la urechi. Nu numai din cauza ca stiam ca eu voi fi ales, ci si pentru faptul ca directorul, sigur, fierbea in suc propriu. Nu era o surpriza ca eu voi fi printre „fericitii” alesi... eu eram mereu printre ei. Insa de data asta ma surprins sa aud numele lui Hiei, in locul lui Kiba. Ceva imi spune ca cineva va fi foarte furios...

-Fetelor voi nu veti fi alese acum. Peste doua zile voi veni din nou impreuna cu doi intre cei mai buni dansatori ai mei si va vom alege si examina. Intre timp as vrea ca voi sa pregatisi un dans, de care vreti voi numai ca am o conditie. Vreau sa fiti energice si senzuale in acelsi timp. Nu va voi spune mai mult nici despre videoclip, nici despre piesa. Veti afla la momentul potrivit. Iar acestea fiind spune s-a incheiat si vizita mea aici.
Reeah
Ex Staff
Ex Staff

la data de Mier 6 Mar 2013 - 15:02
Bună! Big Hug Mă bucur foarte, dar foarte mult că ai adus capitolul ăsta, îl aşteptam! :x Scena din baie a fost fabuloasă. Mi se par exagerate regulile, sunt chiar foarte. Acum pe bune, dacă se prind doi copii, îmbrăcaţi complet, stând în colţuri diferite, se crede act sexual sau ce ? Cam idiot... În fine, eu de abia aştept şi capitolele următoare, chiar dacă am impresia că ştiu ce se întâmplă. Era cumva înainte +18 ani ? Laugh Ah, ce amintiri... Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie! Big Hug
Raluca :D
Nou venit
Nou venit

la data de Sam 23 Mar 2013 - 15:31
Buna..Buna...Peste ce fic interesant am dat noi aici Big Hug
Deci imi place asa de mult cum decurge totul....Sa stii ca sunt de acord cu Sasuke posibil ca directorul lor sa fi suferit careva esecuri amoroase de a fi asa de strict Laugh
Imi plac mult cei doi...si sper sa ajunga impreuna.....Oricum ne vei surprinde tu Tongue
Spor la scris in continuare si daca poti anunta-ma si pe mine de next....daca nu e prea mare deranjul bineinteles Big Hug
Te Kiss ~Syonara~
Irene.
Moderator
Moderator

la data de Mar 26 Mar 2013 - 10:04

•°♡°•
Buna *hug*
Cine-i aici? Cine-i aici? ... Kira e aici! ^^ De ce e aici? Ca sa citeasca unul din ficurile ei preferateee <3
Clau :o3 Stii ca iti iubesc ficul? ;o3 Este superb! <3 Toate ficurile tale sunt superbee Love it
Desii l-am citit, nu stiu pana aunde dar sunt la zi - cred- cu capitolele nu imi mai amintesc nimic -_- Deci ... pentru o iutuca ca mine ... pui te rog next-ul?? ;o3
Sunt aici, il astept ;o3 Nu te grabesc ...... Pe cine incerc eu sa pacalesc? Vreau next-ul urgent! ;o3
Sa-l aduci ... da? ;o3 Te puuuup! Kiss
Spor la scris si muuulte imaginatie! *hug*
•°♡♡°•
Ella ♣
Moderator
Moderator

la data de Joi 11 Apr 2013 - 10:56
Capitolul 4
Trynna kiss him

Sakura:

Stateam pe banca, in dundul salii de sport, privind fiecare persoana eliberand, pe rand, incaperea. Imi sprijinaeam fata in palme, rotindu-mi ochii dupa fiecare student care pleca pe acea usa, fericit si cu zambetul pe buze. De ce nu puteam face si eu acelasi lucru? Am oftat zgomotos si am inchis ochii cateva secunde. Nu pot sa cred! Trebuia sa invat cele mai lascive dansuri ca sa pot intra in echipa lui Yamanaka. Si eu care sperasem atat de tare ca ma va lua doar pentru frumusetea mea... Nu m-am gandit niciodata ca va trebui sa fiu selectata printr-o proba de dans. Eu habar n-aveam sa dansez! Sunt o proasta. Cum am putut sa cred ca as putea juca intr-un videoclip fara sa stiu macar sa dansez.

Mi-am frecat ochisorii cu palmele abtinandu-ma sa nu plang. Ma comportam exact ca un copil mic care muncise mult ca sa deseneze ceva anume iar la sfarsit parerea parintelui sau cel mai drag ii sfasiase inima. Ce puteam invata in doar doua zile? Pe de alta parte, pe ce bani as fi invatat sa dansez in doua zile? Tatal meu avea bani, recunosc, insa niciodata nu i-ar fi cheltuit pentru mine. Relatia dintre mine si tata era doar o intelegere. Nu il interesa ce vreau eu de fapt, il interesa doar ce vrea iepurica lui. Exact cum eu am ajuns la acest liceu, in acest oras peo intelegere, asa am trait toata viata, inca de cand mama ne-a parasit.

Cu tot frecatul asta pe la ochi, am scapat doua lacrimi pe parchet. Mama mea era singurul meu sprijin. Iar acum cu vrajitoarea asta pe post de mama n-am dreptul la nimic. Cu cine sa vorbesc despre necazurile si nevoile mele? Cine sa ma inteleaga? Mai ales ca acum eram intr-un mediu in care nu cunosteam absolut pe nimeni si in care puteam ajunge in asternuturile cuiva in trei timp si trei miscari, fara vointa mea. Ma simteam atat de singura, atat de nesigura pe mine in orice decizie, atat de nedorita. Cui sa ii spun toate astea?

Mi-am sters lacrimile si mi-am deschis ochisorii, marindu-i cand am vazut ca sala se golise. Am vazut cum Yuri se dadea jos de pe scena si discuta cu oamenii sai si cu cei trei baieti alesi. I-am cercetat atent, din cap pana in picioare, apoi privirea mi-a picat pe brunet. Il priveam pe Sasuke si imi reaminteam momentele de dinainte. Aerul sau misterios, rautacios si indiferent ma facea sa cred ca el stie mai mult decat lasa sa se creada. Cunoaste mai multa lume si, in schimb, poate fi biletul meu detrecut peste selectia de dans direct in videoclip. Trebuia doar sa ma strecor pe sub pielea lui si sa-i joc jocurlasa cum si lui ii place sa-l joace.

Am asteptat pana cand el a iesit afara pe usa. Mi-am luat repede telefonul si am tulit-o.Am deschis usa si am inceput sa alerg. Sau ma rog, am vrut sa alerg. Nici n-am facut bine primi doi pasi ca m-am lovit de ceva a€" ceva puternic. Mi-am ridicat fata si l-am privit uimita pe Sasuke, care se uita la mine cu un zambet al dracului de smecher pe fata. M-am incruntat pentru o secunda, dar apoi mi-am amintit pentru ce eram aici. Mi-am muscat buza ca sa ma mobilizez, apoi privirea mi s-a schimbat instantaneu.

-Nu incerca sa ma urmaresti, papusa, zise el, luandu-ma total prin surprindere.

Ramasesem fara cuvinte. Gura mi se uscase si pe moment nu mai stiam ce sa spun. Gata, Sakura! Trebuie sa ii fi pe plac. Fi rea! Fi rea! Fi rea! Te rog, fi rea! Am schimbat privirea intr-una provocatoare. Mi-am lipit trupul de al sau si mi-am pus o mana pe obrazul sau, cealalta fiind pe pieptul sau, simtindu-i pectoralii.

-Ai dreptate, iubire. Dar daca tot suntem aici, doar noi doi, de ce sa nu ne jucam putin?
-Nu ma lua pe mine cu a€žiubirea€ pentru ca nu ma impresionezi deloc, zise el, in timp ce ma tragea cu bratele si mai aproape de el, strangandu-ma. Si nu incerca sa ma seduci papusa, pentru ca la cum arati, s-ar putea sa ajungem unde cu siguranta o virgina nu ar vrea sa ajunga. Asa ca nu ma provoca.

Nu am luat in seama advertismentul lui. N-o s-o faca! Stiam sigur ca n-are cum! Inauntrul salii de sport erau inca o gramajoara de oameni si cu siguranta nu ar fi riscat sa ne vada. Nu ca as fi vrut! Trebuia sa fiu rautacioasa ca si cum as fi doritoare. Trebuia sa intru in videoclipul acela cu orice pret. Si in plus, nu sunt chiar atat de prostanaca incat sa nu ma asigur ca cineva e prin jur. Mai ales ca, din cate il vazusem pe Sasuke pana acum, se cam ferea sa fie prins cu fetele. Era exact asa cum spusese si el: Oricunde in liceu un baiat este prins cu o fata, se considera act sexual.

-Nu. Tu nu ma provoca pe mine. Pentru ca la corpul asta, draguta, sunt in stare sa tanjesc ca o pisicuta in calduri si sa fac orice sa te am. Fac o pauza scurta, timp in care imi urc unul dintre picioare la nivelul taliei lui.

Fara sa mai stea pe ganduri, imi apuca piciorul. Ma tranti brutal de perete si, cu cealalta mana, imi prinsese parul cu putere. Si-a unit buzele cu ale mele intr-un sarut puternic, pe care nu il puteam controla. Nu credeam ca o sa fie atat de greu sa il manipulez... Dar, de fapt, el ma manipula e mine. Am zis sa continui. Un sarut si niste gesturi erau nimic pe langa adevaratul meu scop. Poate ca o sa inceteze. Poate ca a vrut doar sa ma testeze, sa vada daca spun adevarul. Da, asta trebuie sa fie! Ca sa fiu si mai convingatoare, mi-am bagat mana in parul sau si l-am strans cu forta, scotand gemete infundate ca si cum mi-ar fi placut sarutul. Limba sa se juca pervers cu a mea. Mana sa stanga se plimba nestingherit pe piciorul meu iar eu ma aratam tot mai doritoare, desi nu eram. L-am lasat sa-si desfete gusturile cu pielea gatului meu, sperand in continuare ca tot ce face este doar pentru a ma testa.

Am rezistat si am incercat din rasputeri sa-i intorc fiecare gest, cu acelasi gand, insa in momentul in care si-a bagat mana pe sub bluza mea si a umblat la incheietoarea sutienului, mi s-a oprit inima in gat. Nu l-am lasat sa imi deschida incheietoarea si l-am impins un pic. Deja ajunsesem prea departe. Dar ma speriasem ingrozitor cand vazusem ca nu percepuse mesajul. Am inceput sa ma smucesc si sa tip la el sa-mi dea drumul, dar el parca avea urechile astupate. L-am pocnit serios peste mutra si am dat sa fug.

N-am apucat, insa. Brunetul fu rapid si ma apuca de mana ma trase spre el, dar nu suficient de tare cat sa-i cad in brate. Probabil nici nu vruase. L-am privit pierduta, in timp ce zambetul sau parca vorbea pentru el. Nici nu stiam ce sa-i spun. Sa continui sa-l vrajesc doar din cuvinte avand grija sa nu mai sara pe mine si a doua oara sau sa imi trag mana si sa-mi iau talpasita. In tot acest timp de gandire am stat pe loc, nemiscata. Ce era sa-i zic? Am chimbat cateva priviri cu el si nu puteam sa nu observ bloajinitatea lor. Cum de acea privire se schimbase dintr-o data?

-Stiam eu ca esti prea moale pentru asa ceva. Spune, ce vroiai de fapt?

Pentru o secunda, m-am mirat, dar apoi expresia fetei mele revenise la normal. Pe cine incercam sa pacalesc de fapt? Chiar nu vedeam ca Sasuke era prea istet pentru mine? Sunt sigura ca nu avea de gand sa ajunga prea departe. Sunt sigura ca intentia lui fusese sa ma sperie inca de la inceput. Stia ca eu nu sunt demna de asa ceva si stia ca in spatele acestor gesturi era un motiv. Nu aveam cum sa-l pacalesc. Astepta inca de dinainte ca el sa ma tranteasca de perete o palma zdravana pentru faptele lui. Astepta sa-i marturisesc motivul pentru care faceam ceea ce faceam. Vazand ca nu mai am cum sa-l fraieresc, mi-am inchis ochii. Apoi i-am deschis. Brunetul mi-a eliberat mana si mi-a sustinut privirea.

-Vreau sa intru in echipa lui Yuki.
-Si-atunci de ce nu te duci la preselectii? Nu e chiar atat de greu pe cat pare.
-Am nevoie de o intrare directa. Vreau sa spun ca vreau sa fiu asigurata. Sa stiu inca de la inceput ca o sa fiu in echipa lui.

Brunetul si-a ridicat o spranceana, facand o pauza ceva mai mare.

-Uite cum sta treaba, incepu el, punandu-si mainile in san. Daca nu vrei sa vii la preselectii ca sa nu dansezi in fata baietilor, va trebui sa dansezi in fata mea. Imi spui ca trebuie sa-ti fac o intrare. De unde stiu eu cat de buna esti la dans? Altfel, nu te bag.

Am inghetat. Pur si simplu, stateam acolo si ma uitam la el ca o prostanaca. Dumnezeule, cum dracu ar fi trebuit sa fac ca sa scap de primul dans?! Pe buna dreptate ca, dupa ce m vedeam bagata in videoclip as fi platit un instructor sa ma antreneze. De fapt, nu aveam nevoie sa platesc unul. Sunt sigura ca oamenii lui Yuki ar fi angajat unul penru fiecare dansatoare, sau macar unul pentru toate dansatoarele. Am inspirat adanc si am incercat sa gandesc putin altfel. Poate ca Sasuke este unul dintre cei mai aprigi perversi ai scolii, dar este foarte inteligent. Daca m-a intuit? Probabil ca el stie deja ca eu habar n-am sa dansez a€" lasciv, bineinteles. Daca astepta ca eu sa-i recunosc acest fapt?

Am oftat. Mi-am muscat buza de jos si imediat, in secunda urmatoare, l-am intrebat:

-Sa presupunem ca nu... bat putin in retragere, dar apoi continui: ca nu stiu sa dansez dansuri din astea. Ce facem atunci?
-Nu sti sa dansezi, zice el, hlizindu-se la mine.
-Mersi ca imi esti de ajutor.

Ma intorc cu spatele la el si imi dau ochii peste cap desi in sinea mea tip si zbier ca o nebuna cu handicap. Urlam si nu cred ca mai aveam mult si cedam nervos. Nu era ca si cum chiar as fii fost o obsedata care nu primeste ceea ce vrea e menita spitalului noua. Doar ca nu mi se parea corect a€" de altfel, ce altceva din viata mea fusese corect cu mine pana in prezent? a€" si toate aceste lucruri imi aminteau de faptul ca nu mi s-a oferit nimic din ceea ce vroia. Dar nu am spus nimanui. Poate de aceea sunt atat de nervoasa acum. Toata energia aia negativa luata asupra mea plus unu rezulta o explozie totala. Si totusi inca ma tin in frau.

Am dat sa plec, insa sunt oprita de o mana pe umarul meu.

-Nu fi morocanoasa. N-am zis ca nu te ajut. Am spus doar ca nu sti sa dansezi.

Cu siguranta, lucrurile care mi le spusese imi captara atentia.

-Deci? Ce ai de gand sa faci?

-Nu ma intelege gresit, dar daca vrei sa pun o vorba buna pentru tine trebuie intai sa inveti sa dansezi. Facu o pauza si, vazandumi mahnirea de pe chip, continua ceea ce incepuse: Frumoasa esti, calitati ai, la fel si defecte.

-Poti sa treci la subiect? Il grabesc eu.

-Matusa mea este o coregrafa extraordinara. Iti vine sa crezi sau nu, dar ea a invatat`o pe Shakira sa danseze si i-a facut coregrafia lui Jennifer Lopez intr-unul dintre celebrele ei videoclipuri in mai putin de 12 ore. De ce nu incerci si tu?

Prima mea reactie cand am auzit aceste lucruri a fost sa ma uit la el ca picata din cer. A doua mea reactie a fost sa-l intreb de ce ma minte in halul asta si de ce vrea sa-mi distruga sansele ca, intr-un final, sa ajungem la a treia mea reactie a€" la a sari de gatul lui cand vad cartea de vizita pe care tocmai mi-a dat-o. Il strangeam atat de tare in brate si-i multumeam de atatea mii de ori, ca si eu le pierdusem sirul. Sasuke nu zicea nimic. Abea atunci mi-am dat seama cat de tare il strangeam. M-am departat de el si mi-am cerut sincere scuze, topaind de fericire mai apoi.

Eram mai mult decat fericita ca voi putea participa la preselectii. In plus, Cel mai bun prieten al lui Yuki era de partea mea. Nu pot sa cred ca tot ceea ce vroiam mi s-a dat intr-o secunda. Pentru un moment, mi s-a parut poate prea frumos ca sa fie adevarat. Poate pentru ca pentru mine, in toata viata mea, nu mi s-a intamplat nimic bun. Am refuzat totusi sa-mi aprofundez aceste ganduri triste incercand din rasputeri sa ma bucur de momentul meu. I-am zambit brunetului si i-am multumit, intinzandu-i mana. Dupa ce am dat noroc cu el, fapt care mi s-a parut putin ciudat avand in vedere ca in urma toar cu cateva momente ne giugiuleam si atingeam aproape peste tot.

-Ai fix doua zile si doua nopti ca sa inveti tot ce ai nevoie sa inveti. Si nu-ti face griji, iti asigur eu cursuri gratuite.

Am aprobat din cap, apoi mi-am luat la revedere de la el. In timp ce ma pregateam sa intru in sala de curs, m-am pus pe studiat cartea de vizita. Nu mi-am aruncat ochii prea mult pe nume si pe numarul de telefon. Am fost mai interesata totusi de adresa. Am citit fiecare litera si am incercat sa vizualizez strada rescpectiva. Nu sunt de mult in Milano, dar ma documentez de ceva vreme despre locurile din zona.

Am incetat sa ma mai gandesc la asta, lasand-o pe mai tarziu. Mi-am indesat cartea de vizita in buzunarul blugilor si am pasit in clasa. Le-am zambit celor cateva fete pe care le cunoscusem cu cateva minute in urma. Am cautat cu privirea un loc liber si, tot trecand printre banci in cautarea unui loc liber, hotarasc sa ma asez singura intr-o banca de la geam. Imi asez cartile pe banca si astept inceperea orelor. Nu ca as fi prea nerabdatoare in prima zi de scoala, ci mai begraba vreau sa se termine cat mai repede, ca eu sa pot pleca si sa imi pot invata linistita de lectiile mele de dans.
Reeah
Ex Staff
Ex Staff

la data de Joi 11 Apr 2013 - 21:41
Bunăăă! Mă bucur foarte mult că ai adus capitolul următor! Totuşi m-am întristat foarte mult, mai ales gândurile sale şi momentul când a început să plângă. Îmi pare rău că soţia tatălui său îi cam face viaţa un calvar şi cu prezenţa. Mă bucur că Sasuke o sprijină cât de cât şi că i-a făcut rost şi de cursuri gratuite.
Totuşi mă întreb de ce face atâtea lucruri pentru Sakura. Oare a pus ochişorii ăia negri şi scumpi pe ea ?
Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie! Kiss
Andi
Critic
Critic

la data de Mier 5 Iun 2013 - 1:11
Genial capitol, chiar genial. A fost foarte pervers[sa faci capitole ca asta mai des: ))]. Atitudinea Sakurei a fost neastepta si sincer, m-a dezamagit putin. A fost cam curvistina. L-a lasat pe Sasuke sa o sarute doar pentru niste lectii de dans?[-(. Uraaat! Dar sa recunoastem! E Sasuke Uchiha, cine nu ar fi procedat ca Sakura?
Descrierea a fost ok. Putea fi si putin mai multa descriere, dar oricum mi-e imi place. Actiunea nu cred ca a fost grabita, iar dialogul... genial XD. Imi place mult atitudinea lui Sasuke. E frumos, destept 8->, ce iti mai poti dori de la el? *joke*. Ideea capitolului a fost foarte inspirata, iar asezarea in pagina a fost buna.
Asteptam cu nerabdare nextu=p~
Ella ♣
Moderator
Moderator

la data de Vin 7 Iun 2013 - 19:26
Capitolul 5
Welcome to the candy shop

[Sasuke Uchiha]

Într-un final, când unii aveau impresia că vor îmbrătrânii aici, alţii dorind să nu se mai termine, iar eu bâţâindu-mă înainte şi înapoi în linişte ca şi când aş fi fost unu’ cu probleme psihologice, ţinând strâns la piept un CD şi repetând în gând „Hai odată”, sunetul dulce al libertăţii vestea prin binecuvântatul clopoţel sfârşitul săptâmănii şi anunţa oficial începutul weekend-ului. Mi-am pus ghiozdanul pe un umăr şi dus am fost. Imediat ce ieşeai pe uşa clasei trebuia să te mişti repede ca un jaguar, să fi tare ca un tigru şi să fi flexibil ca un şarpe, deoarece coridoarele şcolii deveneau inevitabil jungla Amazoniană, mai ales într-o zi de vineri cum e azi. Toţi se grăbeau să iasă odată din acest penitenciar numit liceu şi să sărbătorească eliberarea condiţionată de doar două zile. Dacă nu erai atent puteai foarte uşor să fii pus la pământ şi să fi călcat în picioare, mai ales în zile speciale când băieţii şi fetele ieşeau odată, iar astazi se întâmpla să fie una din acele zile. Mă strecuram printre adolescenţii grăbiţi, încă având CD-ul la piept, cu ochii în patru ca nu cumva cineva să mi-l ia de sub nas. Aveam de gând să fiu primul care îl ascultă, iar nimeni şi nimic nu îmi va sta în cale. Acest CD de care am grijă ca de ochii din cap, conţine în exclusivitate un demo al noului single al lui Yuki.

De când îl cunosc şi de când devenise faimos, era pentru prima oară când blondul îmi încredinţa un demo care nici nu a fost prelucrat în studio. Eram mai mult decât încântat, eram în extaz. Mă rugase să îl ascult şi luni să îi spun ce părere am despre cele câteva secunde. Am ieşit, din fericire, în curtea şcolii teafăr şi nevătămat, exceptând cele câteva coturi primite în burtă şi sub barbă. Ajuns în curtea mare, am constatat că directorul liceului era deja pe poziţie, pe undeva lângă poarta şcolii, luându-şi rolul de uliu, uitându-se aprig la fiecare elev în parte, acordându-mi o deosebită atenţie numai mie. Lângă el se afla directoarea adjunctă, de altfel soţia celui de mai sus, urmea cu precizie orice mişcare a Hinatei. Deobicei eu şi bruneta eram primi care se dădeau la fete, respectiv băieţi şi de care cei doi directori trebuiau să se ocupe mai întâi. Cu toate astea, regret să vă anunţ că astăzi planurile s-au schimbat radical. Fata era mult prea ocupată să intre sub pielea „noii concurenţe”, sau mai exact să capete încrederea Sakurei care discuta cu Ino.

Pe de altă parte, eu nu ştiam cum să ies mai repede. Nici nu întorceam capul spre cei care îmi strigau numele darămite să-i mai şi salut. Le-am dat bună ziua domnului şi doamnei directoare şi mi-am băgat o viteză, de abia mă puteai ajunge. Câteva străzi mai încolo m-am oprit să ca îmi trag sufletul, iar după ce m-am uitat atent în toate părţile de mai multe ori, am scos din ghiozdan CD Player-ul. Am pus CD-ul înăuntru, după care mi-am pus căştile şi am apăsat play. Melodia început încet, dar pe măsură ce continua volumul ei creştea, apoi dintr-o dată am auzit vocea lui Yuki cântând versurile. Era absolut extraordinară. Era pentru prima oară când o melodie de-a lui mă curerea din prima. Tot drumul până acasă nu m-am putut dezlipi de butonul replay. Îmi plăcea aşa de mult încât începusem să îmi imaginez cum ar arăta videoclipul, dacă aş fi eu regizorul. Ajuns în faţa uşii, am constat că aceasta nu era încuiată. Am deschis-o încet, strecurându-mă înăuntru, apoi furisându-mă să văd cine naiba mi-a invadat teritoriul. În living era mătuşa Sukyona, pe scurt Suky. Aceasta era una dintre cele mai renumite şi căutate coregrafe din lume, şi nu exagerez. Deşi era mătuşa mea, diferenţa noastră de vârstă de doar patru ani, m-a făcut să îi spun soră. Poate pentru că atunci când eram mic mă aşteptam la cineva mai bătrân, iar de atunci aşa a rămas, sora Suky şi ca ironie a sorţii şi ea s-a obişnuit să îmi spună frăţior. După cum spuneam, zăpăcita surioară a tatei, de douăzeci şi unu de ani, roşcată şi cu inconfundabilii ochi ai familei Uchiha muta de zor canapeaua şi fotoliile. Ce mama...

- Sasuke! Frăţiorul meu preferat, cât mă bucur să te văd.
- Ăăă...şi eu mă bucur să te văd, dar ce cauţi aici?!
- Ei bine nu ştiu cât de mult o să îţi convină dar studioul meu unde pregăteam coregrafii e la dezinsecţie. Se pare că a fost contaminat. Aşa că mă gândeam că nu te vei supăra dacă voi sta la tine în acest weekend. Aveam nevoie de un spaţiu pentru că, înainte să întri pe usă, am vorbit cu o domnişoară care are urgentă nevoie de mine.
- Şi despre ce fel de „urgentă” e vorba?
- Păi mi-a spus că tu i-ai dat cartea mea de vizită şi...
- Stai puţin! O cheamă cumva Sakura? Sakura Haruno?
- Da! Se pare că nu ştie să danseze lasciv şi vrea ca eu să o învăt şi să îi pregătesc şi o coregrafie pentru acea reprezentaţie de luni în faţa lui Yuki şi a întregii şcoli. Deci te superi dacă rămân?

Îţi baţi joc de mine?! Nu îmi venea să cred cât de mult noroc aveam. O voi urmări pe dulceaţa aia cum învaţă să danseze lasciv? Cred că va fi un weekend foarte, foarte interesant, mi-am spus în sinea mea, rânjind diavoleşte.

La ora patru fix soneria sună strident. Mi-am ridicat alene privirea spre sora Suky care vorbea de ceva timp cu Yuki despre coregrafia din viitorul videoclip. Ea şi starul pop sunt prieteni foarte apropiaţi, deoarece se cunosc de pe vremea liceului când blondul compunea melodii, iar Suky îşi dezvolta propriile mişcări de dans. De aceea la fiecare melodie nouă, Yuki apelează la sora mea pentru că ştie că nu îl va dezamăgi. Soneria încă suna sâcâitor, iar roşcata îmi făcuse semn disperată să mă duc şi să deschid. Abia m-a ridicat de pe canapeaua comodă, apoi mi-am târât picioarele leneş până la uşa şi am deschis-o. Ştiam exact cine e de partea cealaltă aşa că nu m-am mai sinchisit să privesc pe vizor. Bascheţi negri, o pereche de pantaloni de trening roz, un maiou negru, pe deasupra un hanorac cu manecile trei sferturi, descheiat, părul prins în coadă şi pe un umăr o gentuţă. Când mă văzu în pragul uşii, îşi făcu ochii mari cât cepele. Se uita la bileţeul din mâna ei, la numărul pe de uşă, apoi din nou la bileţel şi la uşă, în final cazându-i ochii pe mine. Se făcuse albă la varul ca şi când ar fi făzut o fantomă la propriu.

- Ce cauţi aici?! Ţipă traumatizată fata.
- Bine ai venit! Am spus eu şarmant. Te rog intră, am continuat deschizând uşa larg şi dându-mă la o parte.
- Nici gând! Trânti ea.

Am aşteptam puţin gândindu-mă că poate, poate se hotărăşte să intre, dar de unde atâta noroc? Stătea acolo pe holul blocului, ca o statuie. Începusem să mă enervez aşa că am apucat-o de încheietura mâinii şi am tras-o înăuntru. Îşi scăpase pe jos geanta, iar când a vrut să se aplece să o ia, i-am prins şi cealaltă încheietură şi i-am ridicat mâinile sus. Am trântit-o de uşă şi apoi mi-am lipit corpul de el ei. Priveam indiferent acea expresie absolut înspăimântată. Eram aşa de aproape de ea încât îi simţeam căldura care o emana corpul ei.

- Sunt foarte curios Sakura. Spune-mi şi mie, eşti dispusă să înveţi să dansezi lasciv şi o coregrafie în două zile şi toate astea în condiţii de stres? Am întrebat-o prinvind-o cu ochii întredeschişi şi analizându-i toate trăsăturile.
- Nu... nu înţeleg la ce te referi, a răspuns ea stins, abia mai putând să respire.

Am început să râd subtil, genul acela de râs malefic pe care îl auzi în filme la tipii răi. Am prins-o de bărbie cu mâna liberă şi i-am ridicat-o puţin, după care am eliberat-o şi mi-am plimbat mâna peste toate rotunjirile ei. După, i-am şoptit că va afla în curând despre ce condiţii de stres vorbesc, apoi i-am străbătut cu limba gâtul, pornind de la bază, până la ureceha ei. Am apucat-o cu buzele şi am tras de ea, provocând-o pe tânără să scoată un scâncet, ceea ce şi s-a întâmplat, apoi i-am dat drumul. Am intrat in living şi m-am aşezat comod pe un fotoliu, gata să înceapă acţiunea. Dacă privirile mele desfrânate, vorbele perverse şi atingerile din greşeală îl locurile ei nepermise, toate astea în timp ce se va lăsa în jos, sau îşi va mişca intens şoldurile nu sunt condiţii de stres, atunci mă las de meserie.

Tânăra s-a oprit în mijlocul camerei, privind în jurul ei, având grijă să evite orice contact cu mine sau cu persoana mea, deşi ştia că nu mă mai săturam să mă uit la ea. Rânjeam ca un prostănac, dar nu mă puteam abţine. Imediat ce Suky va termina convorbirea cu Yuki, va veni momentul pentru care am stat ca pe acele două ore. Într-un final roşcata îşi făcu apariţia în living. Era ca deobicei îmbrăcată în colanţi şi într-un tricou gri cu Minnie Mouse. Îi fac semn cu degetul catre Sakura şi spun.

- Ea e Sakura, după care mut degetul către sora mea şi îmi întorc privirea catre rozalie, continuand.
- Iar ea, scumpete, este noua ta antrenoare şi coregrafă.

Observam privirea sa uşor iritată când am terminat propoziţia, stârnindu-mi simţurile. Aceasta oftă zgomotos, închizându-şi ochii pentru câteva momente, apoi a fost trezită la realitate de Suky care a întrebat-o dacă aşa are de gând să se antreneze. Tânăra îşi strânse geanta la piep şi o rugă pe roşcată să o lase să se schimbe, iar aceasta dădu din cap şi îi arătă baia. După câteva minute fata veni în living şi când mi-am ridicat privirea... să-mi frec palme ce văd eu aici! Micuţa pisicuţă speriată se transformase ca prin miracol într-o tipă tare mişto. Mi-am muşcat buza de jos, privind-o în timp ce traversa camera. Colanţi negri, lungi până la genunchi şi un maiou alb până sub buric. Suky zâmbi şi ea în timp ce o analiza şi făcea ture în jurul ei. O rugă să îşi desprindă părul, iar aceasta se supuse ordinelor date, scuturându-l senzual. Nu puteam să nu admir picioarele ei zvelte şi formele-i perfect conturate de hainele mulate. Ei asta numesc eu viaţă! Suky ia explicat de ce se afalu în apartamentul meu, în loc să fie în studioul profesional al roşcatei, sfârşind prin ai spune că e nevoită să facă totul aici. Fata se uita ca la maşini străine la biata mea surioară, apoi îmi aruncă o privire traumatizată. Hehe domniţă te afli pe un teren minat fiindcă pot face tot ce doresc pe propriul terioriu.

- Bun Sakura, am înţeles că vrei să înveţi să dansezi lasciv. Vezi tu înainte trebuie să vedem ce parte a corpului te avantajează cel mai mult, iar cu ajutorul mişcărilor să o scoţi în evidenţă. Cam asta presupune dansul lasciv, pe lângă faptul că stimulează sexul opus, îi spune fetei mai în şoaptă şi arătând spre mine.

Am să mă prefac că nu am auzit nimic. Suky începuse din nou să se plimbe în jurul tinerei, analizând-o în detaliu, ca nu cumva să îi scape un amănunt important. Mă întreb dacă îmi dă şi mie voie să o analizez în stilul meu.

- Din câte văd eu aici eşti o fată foarte frumoasă. La tine bustul, nu e cine ştie ce, spuse apucând-o de sâni, făcând-o pe Sakura să se îmbujoreze. Sunt ceva mai mari şi mai voluminoşi ca unii medii, dar nu asta e partea care te favorizează. Pe tine te ajută mult rotunjirile bombate de la spate, continuă dându-i o palmă peste fund.

O iubesc pe femeia asta! Nu are pic de inhibiţii. Cred că ar fi putut foarte bine să îi dea şi maioul jos ca să se convingă mai bine, dar au oprit-o faţa roşie de jenă a Sakurei, şi puţin probabil, salivatul meu. Se duse la combină şi puse muzică dance. Îi spusese că mai întâi vrea să vadă cum dansează normal, să ştie ce fel de antrenament îi trebuie.

Neinteresant! Nu pot să cred că trebuie să mai aştept o vreme. Oare unde mi-a fost capul? Trebuia să mă aştept că nu va veni la mine, se va urca pe o masă şi îmi va face o demostraţie. Mi-am scos mobilul din buzunar, m-am aşezat mai bine în fotoliu şi am început să îl butonez. Eram nevoit să îmi găsesc o ocupaţie până începe să prindă mişcările. Şi aşa în timp ce eu deveneam tot mai cufundat în jocul pe care îl găsisem rătăcit în telefon, Sakura se încurca tot mai mult, abia mai putea să lege doi paşi. Pe bune?! Se pare că trebuie să întervin ca deobicei. Oftez zgomotos, dând telefonul de o parte. Mă ridic în picioare şi încep să aplaud rar, ironic, zâmbindu-i nervos. Aceasta se uită la mine un pic speriată, însă îşi reglă privirea într-una săgetătoare şi în acelaşi timp curioasă.

- Chiar aşa Sakura, dragă? Te încurci şi când e vorba să dansezi normal? Aşa faci şi în club?
- Păi sunt puţin ruşinoasă, spuse ea mai mult în şoaptă.
- Iartă-mă că îţi spun dar dacă nu poţi să dansezi liber în faţa noastră, mă întreb ce vei face când va trebui să dai o reprezentaţie de dans lasciv în faţa întregii şcoli! Am şi eu o întrebare, la ce anume te gândeşti când dansezi?
- Sinceră să fiu mă gândesc la ce mişcări ar trebui să fac şi...
- Greşit! Am întrerupt-o. Când dansezi nu trebuie să te gândeşti la mişcări, ci trebuie să simţi ritmul şi să te dezlănţui, am încheiat ridicând mâinile în aer.

Tânăra oftă adânc şi se aşeză pe canapea, adăugând în treacăt că nu e aşa de uşor pe cât pare. Hai nu mă înnebuni! Pe bune îşi bate joc de noi? Suky mă privi disperată cerând cooperare din partea mea. Trebuia să găsesc o modalitate de a o face pe fată să se ridice şi să ne arate ce are mai bun în ea, dar cum? Muzica se auzea în continuare, însă nimeni nu o băga în seamă... asta e!

- Hai surioară te fac cu un dans? Nu am chef să mă milogesc de ea ca să danseze. Daca vrea să renunţe să mai apară în videoclip ştie foarte bine unde e uşa.

Roşcata se prinse de micuţul meu plan, aşa că îmi făcuse jocul şi dădu muzica mai tare. Am început amândoi să dansăm, apropiindu-ne unul de celălalt, până când am ajuns faţă în faţă. Ne vedeam de treaba noastră, în timp ce Sakura se uita abătută la noi, dar parcă gândindu-se la ceva. Sper ca planul să funcţioneze şi ca acele vorbe să o stimuleze măcar puţin. Vreau doar să o fac să îmi întoarcă spusele, mai ales că eu şi roşcata dansăm perfect în raza ei vizuală. Dansam cu Suky de rupeam stilu’, dar parcă era în zadar pentru că tânăra se uita fascintă la noi doi.

- Ridică-te odată pentru numele lui Dumnezeu, ridică-te şi spune-mi că greşesc! Spune-mi că poţi mai mult de atât, vreau să te văd cum te chinui şi tot încerci să te perfecţionezi! Dacă te dai bătută din prima pentru ce Doamne iartă-mă ai mai venit la liceul ăsta?! Crezi că totul se rezumă la a te fâţâi pe o scenă şi să te laşi fotografiată?! Asta s-o crezi tu! Să fi model nu e de ajuns să fi frumoasă, trebuie să fi şi educată, dar de ce mă chinui? Daca nu eşti în stare nici să ai mai multă încredere în tine, cu atitudinea asta îţi spun sincer că nu vei rezista foarte mult!

M-am dus în camera mea şi am trânti uşa după mine. Am căzut în genunchi şi m-am rezemat de lemnul acesteia privind în gol, în întunericul care cufunda camera. E deja întuneric afară? Iar roşcata nici măcar nu a început antrenamentul propriu zis. Nu pot să cred, am pierdut o groază de timp dansând ca doi idioţi încercând să o facem pe Sakura, într-un fel sau altul, să se ridice şi să încerce să ne urmeze exemplul nostru, când de fapt nici nu ar fi trebuit să vină. Tinerei nici nu ia păsat că noi ne chinuiam să o ajutăm, a lăsat totul baltă din prima. Nu se face aşa! Încerci o dată, de două ori, de trei ori dacă e nevoie, încerci şi te strădui până reuşeşti. Am oftat prelung şi m-am aşezat în pat. Mi-am pus mâinile după ceafă şi am început să mă gândesc. De ce dintr-o dată am devenit aşa nervos?

E adevărat că i-am pus fetei o vorbă bună la Yuki ca să îi acord un mic avantaj, dar cu toate astea de ce insist ca ea să aiba puţin mai multă ambiţie? Până la urmă, dacă renunţă, pot foarte bine să îi spun lui Yuki că a abadonat cursa pentru că nu a fost suficient de tare. Nu ştiu nici măcar de ce îmi pasă aşa de mult dacă învaţă să danseze sau nu. Acum pe bune, asta e prima oară când sunt aşa perseverent cu cineva care lucrează cu Suky. Am asistat la atâtea repetiţii cu fete mult mai frumoase şi mai seducătoare, dar de ce mă concentrez numai pe ea? De ce o tot împing de la spate să continue lupta? Mi-am scos mobilul şi am observat că am multe apeluri pierdute de la Yuki, Kiba, Hiei şi Naruto, care probabil se întreabă de ce nu sunt într-un club la ora asta, într-o seară de vineri. Am scris un mesaj lui Yuki, transmiţându-i că nu mă simt în stare să mă mişc din casă. Ce s-a întâmplat cu tipul şmecher şi indiferent de azi dimineaţă? Cine e leguma asta căruia îi pasă de una care nici nu îşi dă interesul? Sunt confuz... cine eşti, Sasuke?

Ceva rece şi firav îmi mângâia delicat obrazul, făcându-mi mai apoi conturul sprâncenelor şi sfârşind prin a mă trage uşor de cercelul din ureche. Mi-am întredeschis uşor ochii şi am început să clipesc alert de mai multe ori să mă obişnuiesc cu lumina neobişnuit de puternică. E deja dimineaţă? Stăteam nemişcat, încercând să îmi aduc aminte ce se întâmplase cu o seară în urmă, apoi într-o fracţiune de secundă am ştiut tot. Problema că Sakura e prea timidă, insistenţa şi furia mea, care îmi dădură în această dimineaţă o durere de cap de la toţi nervii pe care i-am avut. Mi-am întors privirea spre persoana care mă tot necăjea şi am văzut-o pe Suky, aşezată pe marginea patului meu, după care m-am ridicat şi eu în şezut. Aceasta îmi întinse mâna în care avea o cană cu cafea şi mă îndemnă să beau.

Am luat-o şi i-am făcut semn roşcatei spre noptieră, spunându-i să îmi dea din sertar două pastile pentru dureri de cap. Cum paharul cu apă nu era la îndemână, iar capul îmi bubuia prea tare ca să o aştept pe Suky să îmi aduca unul, voi lua medicamentul cu cafea chiar daca nu e prea indicat. Am crânţănit pastilele care aveau un gust absolut oribil, după care am luat o gură mare din lichidul maroniu şi am înghiţit. Am văzut cum Suky bea şi ea dintr-o cană dar arăta... ei bine a avut şi zile mai bune. Părul ciufulit, ochii roşii, cearcăne, iar mâinile îi tremurau.

- Ce-i cu tine? Arăţi de parcă nu ai dormit două zile şi două nopţi, am spus bând în continuare.
- Eşti pe-aproape, a râspuns ea degajată.
- Pardon?
- Vezi tu Sasuke, după ce te-ai „înfuriat” şi ai spus tot ce ai spus se pare că ai trezit-o la realitate pe fătucă şi m-a rugat imediat să dansăm amândouă după şi după puţin timp am lăsat-o singură şi se descurca de minune. Trebuia doar să avem puţin mai multă rabdare cu ea, dar sincer cred că nici tu, nici eu nu mai aveam, având în vedere că deja se înserase iar eu nu făcusem nimic cu ea. Apoi m-a implorat să rămân trează şi să o învât tot ce ştiu.
- Vrei să spui că ea e încă aici?
- Da, a ciripit ea. Ai fost foarte convingător. Pentru un moment am crezut că te înfuriaseşi pe bune, dar nu mă poţi păcăli, frăţioare.
- Ha?! Dar a fost pe bu... ăă, da! Sunt un actor foarte bun!

Am decis că e mai bine să păstrez pentru mine acea izbucnire. Roşcata mi-a spus că au exersat toata noaptea mişcările de la bazin în sus. Se pare că se descurca forate bine, se prindea repede de mişcări. Numai că spre dimineaţă, când au decis să treacă la mişcările de la mijloc în jos, unde tânăra trebuie să le execute cel mai bine, dar se pare că s-au împotmolit. Au făcut o pauză, dar se pare că tot nu merge ca uns. Am intrat în sufragerie şi am oservat-o pe Sakura care dansa pe o melodie. Din nefericire era pe sfârşite şi am prins numai partea când se aplecă şi apoi se ridică rapid, fluturându-şi părul într-un mod provocator. Am amuţin pentru câteva momente, după care am început să aplaud ca un idiot, rânjind mai ceva ca unul. I-am spus că a fost grozav şi de data asta mi-a zâmbit inocent.

După micul dejun am trecut din nou la treabă. Suky i-a explicat, probabil din nou care e treaba cu mişcarile din şolduri, după care a şi exemplificat, dar tot nimic. Am apucat-o de mână pe Sakura, gata să ofer puţină cooperare, am tras-o spre mine, asftel încât spatele ei să facă contact cu pieptul meu. Aceasta se smuci, strigându-mi să încetez, dar am potolit-o imediat muşcându-i urechea. Hehe, asta merge întotdeauna! Mi-am pus mâinile pe şoldurile ei şi am început să le mişc uşor într-o parte şi cealaltă, făcând-o să înteleagă importanta mişcărilor, astfel încât să-şi scoată în evidenţă ce are mai de pret. Îi explic, prin limbajul corpului, că trebuie să fie cât mai senzual şi cu cât mai mult talent. Surioara mă aprobă, dansând în faţa noastră în timp ce eu încercam din răsputeri să o coordonez pe Sakura pentru a putea imita mişcările roşcatei.

Încet, încet a prins ideea, iar curând nu a mai avut nevoie de ajutorul meu. M-am aşezat pe locul meu obişnuit, pe fotoliu, şi am început să o urmăresc cu atenţie. Se mişca cu îndemânare, simţind ritmurile melodiilor pe care le punea Suky, făcând diverse piruete, după care se mişca lin, apoi brusc devenea ceva mai energică, dar revenea domol la starea iniţială. Spre după amiază deja nu o mai cunoşteai pe tânără. Se lăsa în jos, tot mai jos, apoi se ridica senzual în acelaşi timp mişcându-şi şoldurile pervers iar mâinile şi le plimba pe tot corpul ca o adevărată animatoare în club, încheind cu o piruetă de treisute şaizeci de grade cu fundul scos la înaintare care te lasă lat. Mi se sculaseră şi hormonii şi părul de pe ceafă şi absolut ce se mai putea „ridica”. Când rămâneam numai noi doi abea mă abţineam să nu mă duc la ea şi să îi dau o palmă peste fund. Sau să o cuprind de mijloc cu o mână cu cealalată să o apuc de una dintre fese şi să o strâng, iar în faţă să mă joc cu piele sânilor ei. Să o ling, să o muşc cu toată puterea de să îi las un semn de toată frumuseţea, apoi să o sărut uşor şi să fac cu ea tot ce îmi pofteşte apetitul sexual.

Totuşi de fiecare dată când eram pe punctul de a mă ridica şi de a face cele propuse, Suky apărea din nou. Roşcata era foarte mândră de Sakura care într-un final reuşise să înveţe tot ce îşi propusese. Spre seară când era la duş, am râmas cu Suky în living.

- Şi acum ce urmează? Îi vei face şi o coregrafie? Am întrebat curios.
- Ei bine va trebui să o anunţ că s-a fâcut o mică schimbare de planuri.
- La ce te referi?
- Păi în timpul zilei m-a sunat Yuki şi având în vedere că eu voi face coregrafia noului videoclip, m-a rugat să fac parte din juriul care va alege fetele. Dacă i-aş face coregrafia nu ar fi corect faţă de celelalte fete care participă, plus că trebuie să fie inventivă. Nu spun că nu o voi ajuta, îi voi da doar câteva repede şi din când în când o voi coordona, dar nimic mai mult.

Am clătinat din cap atoateştiutor, deşi nu am înţeles nimic decât că răspunsul e nu. Mă gândeam cum să o fac pe fată să îşi înfrunte teama de scenă. La audiţie nu sta nimeni după ea până e gata. Trebui să fi pregătit oricând. Apoi o idee îmi străfulgeră mintea. I-am spus lui Suky să o aştepte pe fată în camera ei şi să o pregătească pentru că diseară aveam programată o ieşire în club, numai noi doi.
Reeah
Ex Staff
Ex Staff

la data de Dum 9 Iun 2013 - 14:05
Bună, Claudia! Ohh, mi-a fost tare dor de ficurile tale, sunt cel mai bun remediu atunci când vrei să re relaxezi. Prima parte, când Sasuke ieşea de la ore, a fost superbă! Mă şi sinţeam în Amazon. Toată agitaţia, disperarea după libertate... parcă ai fi descris drumul meu până la microbuzul şcolii.
Ahh, mă bucur că Sakura a reuşit până la urmă să danseze lasciv, însă acum vreau să văd ce se va întâmpla în continuare. Spor la scris şi multă inspiraţie. Kiss
Rose
Moderator
Moderator

la data de Dum 9 Iun 2013 - 15:04
Bună pisic. Ştiu că merit bătută, dar eu ştiam aceste capitole şi am considerat că nu e necesar să îţi dau comentariu, dar gata; trebuie să comentez şi eu aici.

Îmi place ideea ta. Este foarte interesantă şi, aş putea zice că, are şi o amprentă de originalitate. În primul rând faptul că băieţii nu învaţă odată cu fetele [ceea ce mi se pare incitant, pentru că protagonişti nu pot face "prostioare" prin şcoală şi în felul acesta lungeşti acţiunea, cunoasterea lor]. În al doilea rând prin faptul că nu doar Sasuke este pervers şi mai este urmărit de director ca să nu facă tâmpenii, ci mai este şi Hinata ceea ce e plăcut şi nu întâlnim prea des. Îmi place acest director şi regula lui legată de fete şi băieţi. În al treilea rând acţiunea nu se petrece într-un liceu obişnuit, ci în unul de modeling, de viitori fotografi. Cu toate că am întâlnit de foarte multe ori faza cu "Sakura fata nouă", nu mă deranjează deloc şi asta pentru că îmi place cum îţi mânuieşti povestea.

Îmi place foarte mult cum scrii tu. Scrii atât de liniştit, frumos şi se vede că îţi place ceea ce faci. Pot observa că te pui în pielea personajelor şi îţi iese descrierea. Nu mă plictiseşti, dar nici nu o caut cu lupa. Ai un echilibru plăcut între cele trei moduri de expunere şi asta e de apreciat într-o poveste.
Vreau să te felicit pentru capitolele mari pe care le faci. Nu mulţi fac asta. Poţi să le faci şi mai mari Laugh

Pisic, tu ai nişte idei geniale şi sunt unele părţi care pe mine mă amuză. Saracu Sasuke, a fost torturat acum la final când o vedea pe Sakura cum se mişcă pe acolo, iar Suky nici că o lăsa pe rozalie prea mult singură cu brunetu. Ehe, ştie ce pează de nepot are Laugh
Mi-a plăcut partea cu: " mi se sculaseră toţi hormonii şi părul de pe ceafă şi tot ce se mai poate "ridica" ". Maxim Laugh)) Măi, dacă aia dor rămân singuri într-o încăpere unde să fie pat sau canapea [că e aceeşi chestie] nu e de bine, Sakura poate ajunge violată Laugh.
Dacă mă surprinzi la nişte chestii minore, nu ştiu cum o să fie partea +18. Prevăd un "boom" mare, că deh, eşti sora mea şi cam ştiu ce e prin mintea aia a ta perversă Laugh

Îmi permit şi eu să te rog ceva: pune următorul capitol cât mai repede T_T.
Pupici.
Andi
Critic
Critic

la data de Mier 12 Iun 2013 - 12:37
Capitolul asta a fost foarte frumos si putin de tot pervers. A fost destul de surprinzatoare atitudinea lui Sasuke. Felul in care incerca sa o motiveze pe Sakura era chiar adorabil, desi in spatele acestei intentii aparent bune era dorinta brunetului de a o vedea pe fata miscandu-se lasciv. Nu cred ca e nevoie sa spun ca Suky e geniala, secventele in care aparea si ea au fost super amuzante.
Sakura a fost foarte perceptiva, ca sa zic asa. Sa inveti in cateva ore sa dansezi e impresionant. Si faptul ca nu s-a dat batuta a fost si mai dragut. Revin la Sasuke pentru ca mi-a placut foarte mult! Fiecare gand al lui era pervers. Omu' asta a gandit pe placul meu tot capitolul! Laugh
Descrierea a fost buna si dialogul la fel. Naratiunea si actiunea au fost okay. [mereu ma plictisesc cand trebuie sa vorbesc despre chestiile astea : )) ]
Imi cer scuze pentru ca am fost nesimtita si nu am lasat comm mai de vreme :'(.
"Aşteptăm" nextu' : *
Ella ♣
Moderator
Moderator

la data de Mier 21 Aug 2013 - 22:58
Fic inchis la cererea autoarei.

EDIT: Fic redeschis. ^^
Ella ♣
Moderator
Moderator

la data de Dum 1 Sept 2013 - 20:39
✰ Capitolul 6 ✰
Lacrimi pentru o noapte

Sakura

M-am trantit pe canapeaua din sufragerie si am inchis ochii. Eram terminata, franta de oboseala si simteam cum mainile si soldurile imi sunt arse de o forta necunoscuta. Sangele imi circula in buze atat de repede, incat simteam parca fiecare bataie a inimii in petalele gurii. De cate ori le-am muscat in incercarea de a ma abtine a trage palme si pumni in gura devoratorului aluia de urechi si de cate ori m-am abtinut in ceea ce priveste comentariile lui Suky numai eu stiu. Am expirat adanc, in timp ce somnul mi se scurgea printre gene. Suky nu plecase de mult timp. Am rugat-o sa stea, sa-mi faca o coregrafie, dar mi-a explicat situatiea de cel putin cinci ori, si nici acum nu am inteles-o. Imi venea sa tip, sa plang de draci pentru ca dupa tot acest efort depus, nu pot participa la preselectiile lui Yuki datorita faptului ca nu am coregrafie.

Mi-am strans genunchii la piept si mi-am lasat fata sa se scufunde intre acestia. M-am chinuit atata pentru degeaba! Ce vroiam eu de fapt? Sa fiu un star? Sa apar in videoclip ca sa castig popularitate in noul liceu? Nu. Nu cautam nimic din toate astea. Si-atunci, ce vroiam de fapt? De ce tineam cu dintii sa apar intr-un video? De ce tineam cu dintii sa ma pregateasca un coregraf specializat? Voiam sa fiu o fata simpla. Voiam sa am o viata normala, sau macar partial normala. Dar nu aveam parte de una asa cum se cuvine. Mama mea murise. Relatia dintre mine si tatal meu este un pact stupid, iar in rest nepasare. Mama mea vitrega ma uraste, desi eu incerc sa fac un efort cat de mic s-o accept ca pe propria-mi mama. Simteam ca nimeni nu ma iubeste. Oare asta incercam sa fac? Sa-mi umplu tot timpul liber ca sa-i vad tot mai putin?

Nu era o solutie sa ma distantez de familia mea, ca sa spun asa, dar era ca o pauza pentru mine. O pauza in care tata nu exista, nici mama vitrega, nici moartea mamei mele adevarate. Deodata, usa de la intrarea in sufragerie s-a deschis. Mi-am ridicat capul si am clipit des ca sa-mi ingrop lacrimile sub pleoape. Sasuke se rezema de usa, cu mainile incrucisate in san, in timp ce zambea. Am strambat un ranjet pricajit si am asteptat sa vad daca are ceva de spus sau vrea doar sa ma chinuie asa cum a incercat si pana acum.

-Deci, am ramas doar noi doi.
-Am numarul de telefon a cinci firme de paza si protectie. Stai departe!
Brunetul a chicotit.
-Foloseste-le mai tarziu, pentru ca diseara mergem in club si sigur o sa ai nevoie. Asta daca protectia mea nu ti-e de ajuns.
-Protectia ta fata de mine nu ma incalzeste cu nimic. Mai ales cand tu esti motivul pentru care am nevoie de gardieni.

M-am ridicat in picioare, strangandu-mi primul rand de haine transpirate intr-un cocolos gigant, pe care mai apoi l-am indesat in rucsac. Mi-am varat elasticul pufos de la par pe incheietura mainii Mi-am ridicat privirea si am tresarit cand am vazut ca Sasuke statea langa mine uitandu-se la mine cu o spranceana ridicata.

-M-ai facut mandru de tine cand ai inceput sa dansezi asa cum ai facut-o. Chiar vrei sa dai cu piciorul acestor nopti nedormite?
Mi-am tras rucsacul pe umar.
-Daca m-ai fi ajutat sa-mi creez o coregrafie ar fi fost ceva. Dar sa ma scoti intr-un club in seara de dinaintea preselectiilor suna ca si cum ai vrea sa dau cu piciorul intregii mele munci.

Am trecut pe langa el, proptindu-mi intentionatumarul de al lui in timp ce-mi croiam drum spre usa. Pasii lui se auzeau in urma mea. Ca sa evit o noua scena, am grabit pasul si am apasat clanta ca sa ies. Am incercat odata, dar nu a mers. Crazand ca nu am impins cum trebuie, am mai incercat odata, dar nici bine nu mi-am presat podul palmei de clanta ca cineva, sau mai bine zis Sasuke, ma lipi de usa. M-am repezit sa-mi pun mainile pe lemnul usii casa nu-mi fac fata una cu usa. Brunetul isi atasase mainile de soldul meu, in timp ce respiratia sa imi insufle caldura in ureche. Mi-am trantit fruntea de usa, realizand ce proasta am fost. Suky incuiase usa.

Un zambet fals mi-a inflorit in coltul gurii. Stiam ca Sasuke il ochise imediat cum am simtit respiratia sa mutandu-si directia spre obrazul meu, sesizand astfel ca isi apropiase mai mult chipul. Simteam cum suflarile sale imi gadila pielea, facandu-ma sa-mi intorc colturile gurii. Si-a infipt dintii in clavicula mea, dupa ce a coborat.

-Ba ai sa vii. Face parte din planul meu de a te baga in clip.

Mi-a sarutat obrazul, dupa care mi-a tras o palma dura peste fund, in timp ce m-a apucat de ingheietura mainii, intorcandu-ma in bratele sale. Am suras. Chiar ma obisnuisem cu fazele astea din partea lui tratandu-le ca pe ceva normal. Stiam ca nu avea sa ma violeze, chiar daca atingerile sale erau indecente. Mainile mele erau pe pieptul sau, iar ale sale erau pe soldurile mele. L-am intrebat printr-un schimb de priviri destul de expresiv ce planuieste, iar el a raspuns foarte calm, cu zambetul larg afisat pe buze.

-Yuki da o petrecere in clubul in care te duc. Am de gand sa-ti fac o introducere frumoasa si, daca dansezi asa cum trebuie, esti ca si bagata. Te iau la opt?
L-am apucat de barbie, privindu-l provocator. Mi-am indoit mijlocul intr-un mod sexy, dandu-l gata cu o singura privire.
-Nici gand, superboy. Eu te iau la opt.

In camera mea, totul era vraiste. O buna parte din fardurile mele erau amestecate si aruncate ba pe pat, ba pe covor. Rujurile, gloss-urile si luciul meu preferat erau ba sub pat, ba pe covor, ba sub covor. Cremele mele pentru ten erau aruncate pe masuta de machiaj. Rimelu si eyelinear-ul meu erau pe noptiera, intr-un morman de creioane speciale pentru conturul buzelor. Restul camerei era plin cu haine mototolite si aruncate. Motivul? Tinuta perfecta era pe mine, o minunata rochie siclam cu negru, iar machiajul perfect era pe fata mea.

Doua batai in usa m-au facut sa tresar, scapandu-mi oglinjoara pe pat. Nici n-am raspuns, ca persoana de la usa a patruns in camera mea. Raven, mama mea vitrega, a inchis usa in urma ei, privindu-ma sfidator. Am schitat un zambet sincer, bucurandu-ma sa o vad.

-Termina cu teatrul, pustoaico. Suntem doar noi doua aici.

Am continuat sa zambesc, dar trist, lasandu-mi privirea in pamant. Aceeasi poveste. Atunci cand era tata de fata, ma lua in brate si ma sugruma cu dulcegarii si sfaturi. Cand ramaneam noi doua, nu-mi vorbea, numai atunci cand ma trimitea sa gatesc pentru cand vine tata acasa, iar cand vroiam sa vorbesc cu ea, imi dadea un ignor pe fata, sau daca nu, ma jignea si ma punea la munca. Iar eu taceam si faceam ceea ce imi spunea, doar doar m-o accepta ca pe fiica sa.

-Considera ti-am dat sah mat in lupta noastra pentru tatal tau. In curand, fratiorul sau surioara ta se va naste, iar tu vei ramane ca un gunoi mizerabil ce esti in afara acestei familii.

Am bulbucat ochii si am deschis gura. Raven si-a dat ochii peste cap si, in ciuda gesturilor ei dispretuitoare, eu nu imi puteam reveni din soc. Incerca sa-mi spuna cumva ca este insarcinata? Doamne, cat am lipsit? Cand au avut timp? Cand s-au intamplat toate astea? Am inchis gura si am incghitit in sec, continuand sa ma uit la ea ca mata la calendar. Raven purta copilul tatalui meu in pantec. Raven imi purta fratiorul vitreg in pantec. Raven purta un copil in pantec. Asta trebuia sa fie o gluma, pentru ca femeia asta habar n-avea ce inseamna sa fi o mama sau cum sa faci acest lucru. Femeia asta nu stia decat sa batjocoreasca, sa se prefaca si sa tipe. Nu putea fi o mama, nu avea cum! Imi este mila de copilul pe care il va naste. Ce crede ea? Ca un copil este un trofeu pe care l-a castigat in lupta noastra inexistenta pentru tatal meu?

M-am ridicat, abea tinandu-ma pe picioare. Abea cand am facut primul pas, mi-am dat seama ca tremuram. Am alergat spre usa, impleticindu-ma, si am iesit. Nu vroiam ca iubita tatalui meu sa ma vada plangand. Am luat cheile de la masina, nefiind sigura daca le-am nimerit, si am dat buzna in BMW-ul meu. Am incuiat usile si am inceput sa plang, tinandu-mi capul pe volan, cufundat in bratele mele. Socul fusese prea mare pentru mine. Faptul ca tata va avea un fiu sau o fiica iar eu voi fi exclusa complet a durut cel mai tare. Daca tata vroia sa-si uite trecutul? Daca el vroia s-o uite pe mama si tot ce tinea de ea ca s-o poata lua de la capat? Daca eu il impiedicam sa faca asta?

De ce Raven nu ma putea accepta cu adevarat? De ce o deranja asa tare faptul ca traiam si eu cu ei? In momente ca astea vreau sa mor. Nu vreau nici sa tip de durere, nici sa strig dupa ajutor. Vreau sa mor in tacere, vreau ca nimeni sa nu mai stie de mine, pentru ca le fac rau tuturor. Ma urasc! Ma urasc pentru ca exist si cu siguranta ma urasc pentru ca m-am nascut! Unde e mama sa ma aline acum? Unde e mama sa ma vada plangand? Imi e dor de familia perfecta pe care o aveam atunci cand tata se intorcea de la munca si o saruta scurt pe mami, iar aceasta zambea bucuroasa. Imi e dor de familia pe care o aveam atunci cand parintii mei imi sarutau fruntea, pe rand, inainte de culcare si stateau imbratisati, alaturi de mine pana cand adormeam. Imi e dor...

Am decis, dupa minute bune de lacrimat pe volan, sa-mi sterg lacrimile si sa trec mai departe. Mi-am refacut machiajul in cateva clipe si am sperat ca roseata din ochi sa dispara. Am blocat toate gandurile legate de ceea ce ma facuse sa plang cu o bariera mintala, repetand „Seara asta o sa fie grozava” de mai multe ori, in timp ce conduceam. Am oprit la primul semafor catre casa lui Sasuke si am rabdat. Cineva tot claxona in spatele meu, neavand de gand sa se opreasca. Imi venea sa iau persoana aia de guler si sa-i mutilez mainile alea doua cu care tinea apasat pe blesteamata aia de sonerie.

Am privit in oglinda si, spre uimirea mea, l-am vazut pe Sasuke tactand ritmul unei melodii cu mainile pe volan. Mi-a facut cu ochiul, dar apoi am vazut cum isi ridica telefonul spre ureche, in acelasi timp in care buzunarul incepuse sa-mi vibreze.

-Hey, supergirl, am auzit de la capatul celalalt al „firului”. A facut o pauza, timp in care am zambit usor. Parcheaza frumusetea aia undeva si hai cu mine.
-Sunt in mijlocul unei intersectii, Sasuke, nu am cum sa parchez aici.
-Serios? Atunci urmeaza-ma.

A facut slalom printre masina mea si masina celui din stanga, aproape ciocnindu-se. Bolidul brunetului o lua la goana inainte, desi inca mai erau treizeci de secunde de rosu. L-am urmat, riscand sa ma lovesc de doua masini si un tir din fata. Am tras de volan. Cautam cu privirea masina lui Sasuke, in timp ce o gramada de masini claxonau disperate in spatele meu. Am chicotit. Era chiar amuzant sa incalci regulile, uneori. Iti schimba radical modul de gandire, macar pentru cateva minute. Te distrezi. Uiti de toate problemele pe care le ai si incepi sa razi si sa te amuzezi, ca sa te degajezi. Poate ca de aceea Sasuke facea meeu lucruri care ii erau interzise.

Am ochit numarul de masina al baiatului si am zbughit-o cu BMW-ul dupa el. Am dat radioului, cautand cu o mana postul pe care il asculta colegul meu de scoala, incercand sa-l identific dupa melodia ce bubuia in afara Mercedesului sau. Si l-am gasit. L-am dat la maxim volumul, bucurandu-ma de toate acele sunete ce-mi vuvuiau in urechi. Big girl now era melodia ce, cu siguranta, innebunea masinile de pe Walker Street, ce mergeau pe langa noi. Am bagat viteza ca sa ma pot tine lant dupa Sasuke si sa nu-l pierd din ochi. Am luat-o pe o straduta laturalnica, unde am si parcat masina. Am coborat, dar nu inainte de a-mi lua posetuta cu mine, Sasuke parcase cativa pasi mai in spate.

Am deschis portiera si am pasit cu grija inauntru, ca sa nu ma dau cu capul de ceva. Mi-am azvarlit geanta pe bancheta din spate, in timp ce-mi tapetam parul buclat la varfuri cu mainile. Apoi mi-am intors capul catre sofer, uitandu-ma cat de umit ma analiza. Am chicotit. Camasa sa alba era descheiata la primi nasturi, delectandu-mi privirea cu pielea pieptului sau. Parul sau era bine aranjat, cu creasta specifica la spate si cu cele doua suvite ce-i conturau intr-un mod sexy tenul. Avea legata de gat o cravata neagra prost aranjata, pusa acolo parca special sa ma tenteze la mai mult. Mi-am muscat buza de jos, dupa care am facut ceva ce am simtit sa fac in momentul acela, deoarece ma simteam rea, simteam ca toate regulile din lume nu erau pentru mine.

L-am prins de cravata si l-am tras spre mine. Am zambit pervers, in timp ce el ma analiza cu o aura la fel de perversa. A dat sa ma sarute, dar i-am pus degetul la gura.

-Sa nu te prind ca te atingi de mine in seara asta fara sa-ti dau eu permisiunea, superboy, am zis pe o tonalitate de fata care stie ce face. In seara asta am sa ma revansez fata de toate lucrurile rautacioase pe care mi le-ai facut pana acum.

I-am luat degetul de la gura, si i-am sarutat buzele muscandu-le serios in mare parte. Acesta a gemut putin iritat de modul brutal in care ii captasem gurita. Mi-am dezlipit buzele de ale sale, lasandu-l sa ma priveasca usor incruntat. L-am impins pe scaunul sau razand cu pofta pentru cateva secunde, apoi m-am oprit, punandu-mi picior peste picior intr-un mod destul de hot, lasandu-l sa saliveze dupa corpul meu.

-Hai, ochii la drum si condu, am spus, indicand cu degetul spre inainte, apoi l-am retras si l-am lins intr-un mod indecent, ca sa vad daca este atent la mine si bineinteles ca a fost.

Si-a scuturat capul si si-a frecat ochii cu mainile, privind drumul. A pus mana stanga pe volan, iar cealalta a asezat-o relaxat pe schimbatorul de ziteze. Amandoi am lasat geamurile in jos, dupa care brunetul a pornit masina si am luat-o la goana cu masina, in timp ce muzica de la radio bubuia in difuzoare.

[align=center] *** [/align]

Ajunsi la club, eu si Sasuke ne-am raspandit prin multime, separat. De altfel, facea parte din planul lui Sasuke. Cu ajutorul lui Suky, brunetul a reusit sa imi faca o intrare printre grupul de animatoare care urmau sa danseze in seara asta. Coregrafa spusese ca este un mod genial de a-mi dezvoltare al dansului lasciv liber intr-un timp scurt. Astfel, nu mai aveam nevoie de o coregrafie. Imi puteam misca propriul corp dupa instinct si iscam sa fac un show pe cinste, fara a fi nevoie de niste miscari prestabilite. Chipurile. Habar nu avea Suky ca eu nu mai aveam sa apar a doua zi la concurs si ca ceea ce planuia sa faca nepotul ei era cu totul altceva, numai pregatirea mea pentru preselectii nu. Sau ar trebui sa-i spun fratele? Incurcate mai sunt si gradele astea de rudenie...

M-am refugiat in vestiarul pentru fete. Sasuke ma dirija de la distanta, auncandu-mi ochiade si aratandu-mi cu degetul, subtil, spre unde trebuie sa ma duc sau ce sa fac. Din cate intelesesem din ce-mi zisese pe drum, nu trebuia sa ma schimb, deoarece tinua mea era suficient de sexy cat sa dea pe spate o gramada de barbati. Trebuia doar sa conving una dintre fete sa faca schimb de tura cu mine. Imi explicase cat de greu era sa o conving una dintre ele sa imi lase mie liber postul lor, pentru ca ele castigau o suma frumusica pe noapte, dar m-am gandit sa pasez toate castigurile mele fetei ce avea sa faca schimbul. Nu aveam nevoie de bani. Tata si curva lui universala inca bagau bani in fundu’ meu si pentru prima oara ma bucuram ca inca mai fac parte din acea familie, chiar daca in curand nu o sa mai fac.

Trag aer in puiept si imping usa vestiarului. In spatele ei se auzeau chicoteli si fete in chiloti si sutien ce-si cautau tinuta perfecta printre rafturile parfumate. O liniste apasatoare se infatisa intre mine si ele in momentul in care m-am aratat lor.

-Tu cine mai esti, pustoaico? Intreba o fata cu parul roscat.
-Karin, am auzit o alta, facand-o pe roscata sa taca. Isi intoarse privirea catre mine si imi zambi intens. Avea parul brunet si ochii ciocolatii si era imbracata intr-un costum deochiat, stralucitor. Tu trebuie sa fi Sakura Haruno, corect?

Am incuvintat din cap. Bruneta se apropie de mine si imi intinse mana.

-Eu sunt Amanda. Dar poti sa-mi spui matusica, daca iti suna mai bine.
-Matusica? Am bulbucat eu ochii.
-Pai... Banuiesc ca asa ar trebui sa-i spui sorei mamei tale vitrege, nu-i asa? Nu pot sa cred ca Raven nu ti-a spus despre mine.

Era a doua oara in acea seara cand blestemam gradele de rudenie. Dar o ruda de-a lui Raven era ultima pe care vroiam sa o vad, dupa toate cele intamplate. Respiram sacadat si imi doream din tot sufletul ca de undeva sa apara Sasuke, sa-i pot da un cot pe la spate ca semn ca vreau sa ma scoata de aici cu orice pret. Dar de unde atata noroc? Oficial asta era cea mai urata zi din viata mea. Amanda (pentru ca preferam ca Amanda sa ramana Amanda si nu „matusica” mea) observa ca nu schitez nici cel mai mic gest si-si retrase mana. Si-o puse in sold si-mi zambi, un zambet ce l-as fi considerat fals daca nu i-as fi vazut sclipirea din ochi.

-Nu stiu de ce sora-mea te uraste asa de mult. Pari un copil dulce. Ma lua de barbie de doua degete si imi ridica privirea spre ea. Si ce te aduce pe aici, Sakura?

Incepusem sa ma balbai si sa transpir. Faa asta era chiar draguta... Poate prea draguta. N-o vazusem niciodata, dar se pare ca ea ma vazuse pe mine. Ciudat... Tocmai dragalasenia ei ma oprea sa cred ca era ruda cu Raven. Asta, sau era doar o mincinoasa care auzise de familia mea, familia Haruno, si vroia sa mi se bage pe sub piele. Oricum ar fi, aveam sa profit de ea. Nici nu vroiam sa ma gandesc ca, fara cineva caruia sa-i iau locul, nu puteam sa ma razbun pe Sasuke, deoarece astea imi erau adevaratele intentii. Chiar daca ma obisnuisem cu pipaielile si jocurile sale murdare, asta nu insemna ca era ceva normal. Si aveam sa ma razbun pe el, folosindu-i planul impotriva lui.

-Putem vorbi putin? Intreb, observand cum glasul imi reveni la normal.

Aceasta aprobase cererea mea bucuroasa si lefacu semn fetelor din cabina ca se intoarce imediat. I-am explicat situatia in care sunt, evitand unele lucruri cum ar fi Yuki sau videoclipul. Aceasta se arata incantata sa ma ajute, apoi isi pierdu urma printre straini. Asta a fost mai ciudat decat credeam eu ca este posibil. Intai mi se spune ca este matusa mea, apoi ma ajuta sa fac ceva necugetat. Si nici macar nu a vrut sa-i dau inapoi banii castigati pe tura ei de munca! Ma uitam mirata din urma ei, incercand sa inteleg. Toate aceste lucruri se intamplasera prea repede. Raven era insarcinata cu fratiorul meu vitreg. Sora ei lucra la un club de noapte privat, recunoscandu-ma, cu toate ca eu nu am vazut-o in viata mea. Totul era atat de confuz... Dar totusi am preferat sa uit. N-am mai vazut-o pe tipa asta niciodata, si puteam sa pariez pe toate economiile mele ca nici in viitor n-o voi vedea. Ce era important acum era ca aveam ocazia sa-l infrunt pe Sasuke folosindu-ma de punctul sau slab, si anume frumusetea unei fete.

Baiatul imi spusese ca in momentul in care il vad pe el si pe Yuki tinand amandoi un pahar de  whisky in mana inseamna ca trebuie sa ma apropii de ei si sa-i fac ochi dulci blondului si sa-i dansez asa cum Suky ma invatase. Acesta era semnalul nostru. Dar ce s-ar intampla daca as inversa putin rolurile? Aveam planul pus la punct. Cu ocazia asta ma faceam remarcata si de Yuki, dar ma si razbunam pe Sasuke. Era perfect!

Am urcat pe scena.

[align=center] *** [/align]

Sasuke ridica paharul spre mine, in timp ce Yuki imi devora esenta corului din priviri. Mi-am muscat buza de jos si m-am apropiat de cei doi, avand grija ca pasii mei sa fie cat mai eleganti si cat mai sexy. Mergand cu mana in sold m-am oprit in dreptul celor doi, facandu-i cu ochiul lui Yuki.  Mi-am dezvaluit perlele albe, in timp ce el isi rotea ochii, examinandu-ma. Isi scoase telefonul scump din buzunar, intinzandu-i-l brunetului.

-Suna-l pe Cupidon si spune-i ca-i raman dator.
-Serios? Rase Sasuke. In cazul asta, faci tu cinste in seara asta. Si-ti garantez ca nu o sa beau putin!

Yuki il tintui cu privirea.

-De ce te uiti asa la mine? Parca spuneai ca imi ramai dator!

M-am apropiat de domnul-gura-mare si l-am prins de cravata, tragandu-l usor spre mine. Dupa ce l-am tras, am inceput sa-i deschei nasturii de la camasa, unul cate unul, incet si tandru, incat devenise confuz.

-Cupidon, nu? Atunci, dragul meu, sa sti ca mie imi plac ingerasii musculosi si bruneti asa ca tine.

Cand am descheiat si ultimul nasture de la camasa sa, baiatul m-a tras in bratele sale. Si-a asternut a mana pe fesa mea, iar cealalta pe mijlocul meu, in timp ce eu aveam palmele lipite de gatul sau. Isi apropia buzele de urechea mea si, fix in momentul in care am crezut ca ma va musca, am simtit soapta sa in ureche:

-Ce crezi ca faci, idioato? Pe el trebuia sa-l ataci.

Am chicotit.

-Schimbare de plan, superboy.

Yuki isi arcui sprancenele cand imi observa gesturile obraznice la adresa prietenului sau. L-am ochit cu coada ochiului cand a dat pe gat vreo cateva inghiitituri bune de tuica, fara sa aiba vreo problema cu gustul acesteia. In momentul in care a trecut pe langa noi, am simtit un gol in stomac. Oare planul meu esuase? Vroiam sa-l seduc pe Sasuke, dar in acelasi timp Yuki sa vada cat de rea pot sa fiu, sa observe cat de bine stiu sa dansez si sa ma leg de un baiat, dar nu. Poate ca Sasuke avea dreptate... Trebuia sa-i urmez planul. Minunat, probabil ca acum o sa-mi scoata ochii cu faptul ca nu am respectat punct cu punct tot ceea ce a zis el! As fi vrut sa renunt chiar acum, dar nu puteam. Sa muncesc la un videoclip stupid zi si noapte pana cad din picioare era de un miliard de ori mai bine decat sa sa vad cum lumea se distruge in jurul meu, cum il pierd pe tata asa cum am pierdut-o pe mama.

Am simtit o palma peste fund.

-Dragute trasaturi, papusico. Cu putin noroc, ai putea face furori printre fanii mei.

L-am muscat pe Sasuke de buza de jos, fara a fi nevoie sa-si deschida gura. Stiam eu ca va merge! M-am intors in bratele sale, acum stand cu spatele la el, tinandu-i cravata in mana. Brunetul inca avea mainile pe soldurile mele.

-Ia-o tu pe pisicuta asta , Sas`ke. Testeaz-o si vezi ce poate face si nu uita sa-mi spui dupa aceea daca merita sa o iau in echipa mea de domnisoare. Apropo, cu ocazia asta, poti sa ma stergi de pe lista ta cu datornici, Cupidon.

Ii facu cu ochiul brunetului care ramasese masca. Nu-i vedeam fata, dar corpul ii ramasese impietrit pe langa mine, imbratisarea sa de la spate devenind brusc rece. Am zambit trist, avand grija totusi sa ascund asta. Imbratisarile sale lipsie de afectiune imi aduceau aminte de Raven. Nu! Mi-am jurat mie insami ca n-am sa mai fac nimic care sa ma lase sa ma gandesc la ea sau la familia mea! Eram aici cu Sasuke. Puteam sa-l seduc si sa-mi joc planul pana la ultima carte. Apoi, cand am fi ramas chit, abea atunci am fi putut relua prietenia noastra de la capat, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.

Mi-am recapatat zambetul pervers intr-o fractiune de secunde si i-am facut cu mana blondului. Il trageam pe Sasuke de cravata sa, iar acesta ma urma fara sa-mi spuna nimic. L-am condus pana in baie, aruncandu-mi din cand in cand ochii peste umar, rotindu-i seducator in timp ce buzele se strangeau de placere numai cand se gandeaula baiat. L-am impins inauntrul baii barbatilor si l-am lipit de faianta printr-o simpla impingere.

M-am aruncat pur si simplu in bratele sale, presandu-mi cu pasiune buzele de ale sale. Erau atat de calde si de moi... Sasuke reactiona imediat, prinzandu-mi pulpele cu palmele sale. S-a rotit pe calcaie, facandu-ma sa ajung eu cea lipita de perete, in timp ce picioarele imi erau acum agatate de mijlocul sau. Mi le-am incolacit in jurul acestuia, in timp ce sarutul dintre noi devenea tot mai apasat si mai pervers, si-atunci am stiut ca nu avea sa se opreasca prea curand. Si-a desprins buzele de ale mele, in timp ce-si prindea mainile de fesele mele, pentru a ma putea ridica.

Ma asternu intinsa peste spatiul liber lasat intre chiuvetele din baie. Incepu sa-mi sarute gatul si sa-l muste puternic, facandu-ma sa gem. Stiam ca asta il va excita peste masura, asa ca mi-am folosit cunostintele in materie de seductie pentru a-l da peste cap. I-am apucat camasa si i-am indepartat-o, iar cand s-a aplecat din nou asupra mea, mi-a prins o parte din par printre degetele sale. Mi-a ridicat putin capul facandu-ma sa ma uit in ochii lui ce pareau acum atat de.. atat de...

Inima imi bubuia in piept. Mainile incepusera sa-mi transpire in timp ce tremuram, oarecum, in bratele sale. Privirea sa atat de sincera si de blanda, atat de sclipitoare, ma induiosa. Dupa atatea muscaturi si miscari de-a dreptul brutale, el era inca in stare sa ma priveasca in felul in care o facea. Am simtit inima sa batand puternic in pieptul meu. Oare undele erau atat de puternice? Oricum ar fi fost, acum resimteam in mine doua ritmuri cardiace.

Si-a unit buzele cu ale mele, dar de data aceasta bland, tandru, atent. Imi mangaia cu petalele sale cand buza de sus, cand cea de jos, atat de lent, ca si cum ar fi fost cele mai fragile lucruri de pe Pamant. Mi-am contopit mainile cu obrajii sai, atingandu-i bland. El ma mangaia incetisor, trezindu-mi fiecare simt de placere, fiecare fior ce-mi trecea pe sira spinarii, fiecare sentiment de indragire. Sau iubire?

Dar stai, ce dracu` fac eu aici? El se juca cu mine, iarasi, iar eu ii dadeam mana libera sa o faca? Chiar atat de fraiera eram? De fapt, scopul meu aici nu era acela de a ma razbuna pentru toate jocurile perverse la care m-a supus? Trebuia sa intorc cumva toata aceasta balmajeala cuminte si romantica intr-una perversa.

L-am prins de guler si l-am intors, ajungand desupra sa. L-am muscat de buza de sus, apoi l-am ridicat. Asa a facut si el, privind in urma mea. Mi-am aruncat ochii peste umar si i-am facut semn din deget sa vina tot mai aproape. In timp ce eu avansam cu Sasuke pe urmele mele – mai bine zis la trei sau patru metri fata de mine – am ajuns in afara baii. Brunetul inca pasea inainte, vrand sa treaca pragul, dar fix atunci i-am trantit usa. Am folosit o smecherie veche ca sa incui usa cu propriile maini, incepand sa chicotesc cand Sasuke a inceput sa dea cu pumni si cu picioarele in usa.

-Da-mi drumul, scorpie mica ce esti! Zise el.
-Iarta-ma, Sasuke. A trebit sa ma razbun cumva, nu-i asa?

O alta bubuitura in usa s-a auzit.

-Dacama lasi aici, n-o sa mai joci in videoclipul lui Yuki nici peste cadavrul meu!
-Si ce daca? In cazul in care nu ma propui, am sa vin la preselectii. Cu siguranta o sa ma recunoasca si o sa ma aleaga. Acum ce mai spui?

A urmat o tacere indelungata. Am ramas langa usa asteptand sa mai spuna ceva. Dar nimic. M-am rezemat de perete, asteptand sa bata in usa, sa ma injure, sa am eu satisfactia ca l-am enervat la culme. Dar nu, nimic nu se mai auzea din spatele usii ce-l adapostea. Oare era o strategie ca sa-l scot afara? Sa ma faca intr-atat de curioasa sa vad daca mai este acolo incat sa-l descui? In acest caz, ar fi fost bine sa stie ca nu aveam de gand sa fac acel lucru.

Cineva m-a batut pe umar. Am impietrit.

-Cum ai iesit de acolo?! Am zbierat, prea socata ca sa continui.
-Sa-ti amintesc ca suntem la parter si ca, apropo de asta, toate baile de aici sunt dotate cu niste termopane gigantice? N-ai fost prea inspirata cand m-ai incuiat acolo. Data viitoare cand vrei sa te razbuni, fi mai sireata de atat.

Isi puse bratul in jurul gatului meu. Am inceput sa mergem, in timp ce il injuram in minte pe baiat de tot arborele genealogic. Am rasuflat de vreo cateva ori ca sa ma relaxez, evitand sa arat cat de enervata sunt. Adevarul era ca aveam la draci in mine incat mai aveam putin si plangeam, insa incercam sa ma abtin pentru ca nu vroiam sa-i dau satisfactie acestui nesimtit care isi batuse, intr-un fel sau altul, joc de mine.

-Stiu ca esti suparata. Si eu as fi reactionat la fel daca as fi avut de aface cu... mine, teoretic. Ma revansez eu intr-una din zile, promit.

Isi puse mana dreapta in dreptul inimii, lasand-o pe cea stanga sa atarne pe umerii mei. Am aprobat robotic din cap, refuzand sa zambesc sau sa-i vorbesc.

-Yuki vrea sa fac niste poze pe aici si sa le trimit la eZine sub titlul de „Viitoarele dansatoare ale lui Yuki sau doar partenerele de pat pentru o noapte?”.

Gesticula cu mana titlul, in timp ce facu o fata de tantalau care ma amuza, cat de cat. Ma conduse in continuare, intrand din nou in sala de dans, unde m-a trimis langa Yuki, ca sa traga ceva poze cu noi doi.

[align=center]***[/align]

Eram in masina lui Sasuke care gonea pe strazile din Milano mai ceva ca la televizor. Geamurile erau deschise iau muzica bubuia in difuzoare. Ce este drept, era dimineata, dar inca nu ne obisnuisem cu linistea aceea profunda a unei noi zile. Ar fi trebuit sa conduc eu, dar cum Sasuke inca se mai tinea pe picioarele sale, am decis ca este capabil sa sofeze. Nu bause mult, doua sau trei paharele de vin, inspre dimineata, dar cine mai poate sti in zilele noastre?

BMW-ul meu inca zacea acolo unde il lasasem si nu aveam de gand sa-l iau numai dupa-masa, pentru ca era mai simplu sa merg acasa cu cineva decat singura. In plus, decat sa dau ochii cu tata dupa vestea-soc a lui Raven, mai bine intram cu Sasu si spuneam ca aveam un invitat. Macar mai trageam de timp. Nu aveam nici timp, nici chef, nici dispozitia necesara ca sa am o discutie tata-fiica despre viitorul meu fratior.

Nu-i spusesem lui Sasuke despre problemele mele, asa cum nici el nu imi spusese de ale lui. Cum ar fi, de ce sta cu matusa lui de cel mult douazeci de ani, cu o minte ingusta ca a unei fraiere de saisprezece? Unde sunt parintii lui? A avut vreodata frati sau surori? Oare m-ar intelege in aceste momente daca i-as spune despre necazurile mele?

Abea cand masina a franat puternic, lasand o dara serioasa in urma, m-am trezit la realitate. Am tresarit usor, incercand sa imi tin in frau un tipat de uimire, rasufland usurata cateva secunde mai tarziu. Am facut un schimb de priviri cu Sasuke, care imi zambea dulce.

-Te conduc?

Mi-am luat geanta de pe bancheta din spate.

-Chiar te rog.

Am coborat din masina in acelasi timp cu soferul meu si am cercetat din priviri casa. Oare chiar vroiam sa intru acolo? Cu siguranta nu. Dar ce puteam sa fac? Sa-l rog pe Sasuke sa raman la el o vreme nu era o alternativa. Dar daca as incerca sa rog pe altcineva? De fapt, cat de proasta pot sa fiu? Nu cunosteam aproape pe nimeni in Milano, inafara de cel care ma ajutase cu coregrafiile, insusi coregrafa si... Si tipa nebuna de aseara care se dadea drept matusa mea vitrega. Si nici pe aceea prea bine.

Brunetul imi facu semn sa o iau inainte. As fi preferat sa mor decat sa o iau inainte, dar decat sa dau de banuit, mai bine mergeam in fata. Am deschis usa si m-am uitat in stanga si in dreapta. Am intrat, invitandu-l pe brunet intauntru, dar fix atunci cand a vrut sa calce pragul, am simtit cum ceva ma trage de par inauntru. Am tipat de-a dreptul speriata cand am vazut ca usa s-a inchis puternic, impinsa de o mana de barbat pe care o puteam recunoaste oriunde – tata. A incuiat yala cu o singura mana.

-Unde ai fost toata noaptea, curva nenorocita ce esti?

Era vocea tatei. Era atat de furioasa, cum n-am auzit-o niciodata. M-a plesnit peste fata atat de puternic incat aproape am resimtit palma in restul corpului. Am tipat pentru a doua oara, in timp ce lacrimile se scurgeau pe chip. Cum reusise sa ma loveasca? El, care in atatia ani de zile, nu s-a atins atat de violent de nici macar un fir de par de-al meu. Din spatele usii se auzeau batai puternice.

-Sakura! Auzeam vocea lui Sasuke.
-Imi explici si mie ce e cu asta?! zise tata, ignorand vocea baiatului. Asta este cumva o poza cu tine?

Mi-am ridicat privirea atat de sfioasa, incat nici aer sa respir, fara voia lui, simteam ca nu pot. Era eZine, ziarul pe care tata il citea in fiecare dimineata si de care abea acum imi adusesem aminte. Ziarul in care, pe prima pagina, se afla o poza cu mine si cu Yuki. Eu-dansand la bara. Yuki – cu camasa descheiata, urland din toti plamanii la mine.

-Eu...eu...

N-am apucat sa continui, ca ma apuca din nou de par si ma transti cu capul de perete. Am tipat de durerea provocata. Simteam cum mi se frange ceva pe interiorul cutiei craniene, dar stiam ca nu putea fi decat o urma, ce se va transforma intr-un cucui cat de curand. Dar durea, durea ingrozitor. Si nu doar fizic, ci si moral. Eram socata. Eram distrusa. Imi era frica.

Bataile in usa au devenit mai puternice decat de obicei. Din ce in ce mai puternice, ca si cum cineva ar fi incercat sa sparga usa. Tata se pregatea sa ma puna la pamant cu o lovitura de picior cand usa s-a deschis brusc iar pe ea a tasnit el, cel care imi facuse acea fotografie care invelea ziarul eZine intr-o imagine nu prea decenta. Am vazut cum isi pregati cotul si, cand l-am vazut pocnindu-l pe tata atat de rau incat l-a bufnit sangele printre dinti, am inlemnit.

Sasu m-a luat in brate si a incercat sa ma linisteasca pret de cateva secunde. Sau, mai bine zis, cat timp tata s-a adunat de pe jos. M-a prins de mana si m-a tras dupa el pana afara. Il urmam robotic, fiind total desprinsa de realitate: tata ma lovise. Atat de rau, incat poate ca daca nu ma salva Sasuke acum, ajungeam in moarte clinica la spital – daca mai ajungeam. Eram de-a dreptul traumatizata. Eram... paralizata.

Ultima editare efectuata de catre Isabella in Dum 1 Sept 2013 - 22:18, editata de 1 ori
Rose
Moderator
Moderator

la data de Dum 1 Sept 2013 - 20:43
edit

Primaaaa! Winner  Mă simt excelent! Love it
Pfoai, e la fel de frumos ca şi ultima dată când l-am citit. Am retrăit acele emoţii, pasiunea, perversiunile. Absolut tot. Fabulos! :x Pe aproape +18. Încă nu are scene de alea. Mai avem de aşteptat.
Lui Sasuke îi cam place să îi dea palme peste fund Sakurei. Văd că a dezvoltat o pasiune nebună pentru aşa ceva. No şi ce fantezii am avut când ai zis că ea avea mâinile pe uşă, iar Sasuke o prinse de şolduri. No, nu sunt normală Laugh
Copil? Aia are un copil?   Gata, vin şi dau cu maşina peste ea. Atât de tare încât o să moară şi dânsa şi plodu.   Nu îmi pasă că acel copil nu are nici o vină. Pffff, abia de acum apar adevăratele probleme. Sper că Sasuke o să fie un cavaler şi o va lua să locuiască la el. Nu pot să cred cât de tare a dat în fic'sa şi dorea să dea şi mai tare.   Dar a intrat Sasuke, exact ca în filme, şi ia dat el vreo două  . Aşa de face. Cât de cavaleresc şi dulce din partea lui să facă asta.
Deci am ajuns undeva pe la final. Acu mă duc pe la mijloc Laugh   Băh, nebunilor! Dacă era poliţia pe stradă ce mai făceau? Partea aia mi-a plăcut :x Sasuke o cam transformi pe Sakura şi da, îmi place. Cravată, l-a tras de cravată. Pervers şi păcătoşi. Mai ales după faza din baie.   Am savurat-o din plin şi mai aveam puţin şi intram în monitor. Nu cred că pot să îmi închipui cum va fi la scene +18 Laugh
"Sună-l pe Cupidon şi spune-i că îi rămân dator." - îţi zic eu: maxim! Laughing   Sasuke, eşti un Cupidon Laugh  Am râs la faza asta, nu glumă Laugh 

Am văzut şi greşeli şi aranjarea în pagină nu prea a ieşit cum trebuie. Să fie o eroare de la copy-paste? Sper că da.

Spor la scris şi sper că vii repede cu următorul capitol. Voi sta pe capul tău   Ok, îţi dau pauză câteva zile după care tastezi iubire.
Pupici pisicule!
Pasila
Scriitor
Scriitor

la data de Dum 1 Sept 2013 - 23:12
Deci nu pot sa cred. Am mai citit odata ficul Think Nu aveam cont pe niciun forum, era demuuuuuuult, cand nu ma pasiona nimic altceva pe net. Ma mir cum de am uitat de el. Ma ierit? ;o3

Acum l-am recitit si e aceeasi impresie pe care am avut-o prima data. Inceputul e minunat, exact ce-mi place sa citesc si am cautat mereu pe net. Gasca lor e super, as vrea sa fac si eu parte din ea. 
Si uite ceva ce nu vad prea des in ficuri. Iamanaka. Un nume nu foarte popular pe net, nu ca Uchiha sau Haruno. Ma bucur ca Ino are un frate, super idee si faza ca Ino e asa populara si ajuta scoala si toate astea... o ador, pur si simplu. Imi place si ideea toata a , e prea tare. Atata munca, God, n-a dormit o noapte! O.O Dans lasciv Laughing tu vrei sa ma omori Laughing Cum as putea citii despre asta cand mintea mea e bolnava? 
Oh, God! Miscari! Si bataie! si tatal ei... si mama aia vitrega si plozi.... tu vrei sa mor? Deci ma-sa e asa o cretina, pe aia o tund si ii omor chestia aia de o tine in iad. Ma-sa vitrega e progenitura Iadului! O urasc, ce cretina, ufffff. Si visam mereu SasuSaku si titlul imi da mereu peste nas cu "Forever alone". Esti rea cu noi! Biiiine, biiiiiiine. 
Apuca-te de scriiiiis! Vreau sa vad ce o sa mai fie si ce o sa mai faca si si si... si cine o sa fie ales si nebuna de Sakura ... cu ce o sa o mai incerce soarta? Ah, prea multe intrebari pentru ora asta. 
 ps: am intarziat cu comm-ul pentru ca ma dusesem la masa, sorry >< vina mea.
ps2: ce capitol imens! Cat ai scris? Adooooooooooooooooor capitolele asa mari :3 asa il vreau si pe urmatorul
*Alexia*
Inactiv
Inactiv

la data de Lun 23 Sept 2013 - 17:54
Buna! Am trecut si eu pe aici si tot ce pot spune este ca iti iubesc fic-ul! Este genial! Imi place ideea ca Sakura sa stea la Sasuke acasa din moment ce tatal ei aproape a omorat-o! Biata de ea, asta e mana lui Reaven! O s-o ucid si pe ea si pe copilul ei, chiar daca el este nevinovat. Reaven va suferi foarte tare!Evil 
Cat m-am distrat cand Sakura invata sa danseze lascisiv, dar desigur ca Sasuke s-a bucurat cel mai tare. Sper sa ma anunti cand pui next-ul! Spor la scris si la idei! Te pup! Kiss
Ella ♣
Moderator
Moderator

la data de Sam 26 Oct 2013 - 10:05
Fic inchis.
Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum