╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Targul International Gaudeamus.

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

Targul International Gaudeamus.

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 25 Noi 2012 - 18:48

Buna dragilor! Smile Astazi a fost ultima zi in care a fost deschis Targul International Gaudeamus. Sper ca ati fost dintre voi pe acolo. Eu am avut ocazie sa castig un concurs organizat in scoala si sa pot merge, gratis, acolo. Smile Am cateva intrebari pentru voi, cei care au fost sau n-au fost.

Pentru cei care n-au fost:
    - V-ati fi dorit sa mergeti?

Pentru cei care au fost:
    1.V-a placut?
    2.Ce carti v-ati cumparat?
    3.Ce autori v-au atras?
    4.Ce carti nu v-ati permit sa cumparati?
    5.Cati bani ati dat pentru cartile cumparate?
    6.Sunteti multumiti de ceea ce ati gasit?

1. Da, mi-a placut. Ar fi fost mai bine daca nu era atata aglomeratie. Smile
    2, Pai, mi-am cumparat LImba romana - Ortograme explicate de Ecaterina Chifu si Cismigiu et Comp. - Grigore Bajenaru.
    3. Nu a fost un autor care sa ma atraga in special, m-au atras mai mult titlurile.
    4. Am intrebat de cartile Annei Carey la cei de la Adevarul si cartile erau in jur de 25 de lei, volumul, nu mi-am permis sa le iau avand in vedere ca sunt doua si aveam in jur de 40 de lei la mine.
    5. Pe prima am dat 20 de lei, iar pe a doua 5 lei.
    6. Sunt multumita, insa imi doresc sa fii avut mai multi bani la mine, deoarece chiar erau niste titluri care m-au atras.

Ma bucur ca am avut ocazia sa merg acolo, a fost minunat, un rai al cartilor. Voiam sa-mi iau si Mandrie si prejudecata, Ratiune si simtire si alte n carti, cu titluri care m-au atras, insa, n-a, bugetul Sad - Plus ca mai vazusem o carte depsre istoria femeilor in cariera spionajului, insa era mult prea scumpa :-o

P.S. Sper ca topicul este bine postat. Smile
    P.S.S La intrebari, puteti adauga si alte intrebari, dumneavoastra desigur. Daca doriti, imi puteti cere sa editez si lista cu intrebari Smile

No Name ☆
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 04/06/2012

Re: Targul International Gaudeamus.

Mesaj Scris de No Name ☆ la data de Dum 25 Noi 2012 - 19:54

Nu am fost Crying Din pacate... A fost mai frumos decat la bookfest? Off cat regret. Ai fost si pe la Litera/Leda?
    Au aparut noi titluri? Off prea multe intrebari. Va aparea volumul trei din Eve de Anne Carey, ca tot ai adus vorba de ea:P ?

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 13 Dec 2012 - 18:38

Buna, No Name! Big Hug Imi pare rau ca n-ai fost, insa o sa mai ai si alte ocazii si alte targuri, deci... N-am fost la bookfest deci nu-ti pot spune daca a fost mai frumos, insa a fost foarte frumos in general, mie mi-a placut foarte mult sa fiu inconjurata de mii de carti. Smile Da, cred ca au aparut noi titluri avand in vedere ca multi si-au facut reclama la niste carti aparute chiar atunci, cu cateva zile inainte de targ sau chiar in timpul targului. Smile
    Volumul trei din trilologia Eve de Anna Carey va aparea anul viitor mi se pare ca pe 13 aprilie, insa atunci apare la americani. Insa am auzit ca editura Leda va face eforturi sa o aibe in stoc - tradusa, insa va costa- si poate-poate, va fi postata si pe internet, eu una de abia astept.
    Noi nu am fost la Litera si Leda, trebuia sa ne tinem de grup si cum suntem copii responsabili nu puteam sa mergem de capul nostru.

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 4 Mai 2013 - 21:25

- V-ati fi dorit sa mergeti?
    Da. Mi se par interesante chestiile astea. Smile Nu prea ma duc eu la targuri, cam deloc Crying Dar imi place sa ma distrez si sa descopar chestii, dar o singura data am fost intr-un targ. Cred ca asta e foarte misto, mai ales ca tu ai fost si gratis Laugh

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Sam 25 Mai 2013 - 12:41

Nu, nu am fost niciodata. Mi-ar placea mult sa merg, poate voi avea ocazia alta data, caci sunt interesata de niste carti... Cred ca a fost super, exceptand aglomeratia. Eu, oriunde merg, imi iau multi bani la mine daca vine vorba de ceva de cumparat. In excursiii iau in jur de 60-70 de lei, rar 100 de lei. Daca as fi mers, as fi cheltuit toti banii doar pe carti [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Acum este: Mar 21 Feb 2017 - 4:51