Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Niciodata 100% sigur.

Distribuiti
    AlexandraMiau
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Niciodata 100% sigur.

Mesaj Scris de AlexandraMiau la data de Sam 24 Noi 2012 - 10:59

Capitolul unu.

Doua maini mari, cu degete lungi ca de pianist, imi acopereau o mare parte din banca ce era deja destul de mica, facusera un zgomot destul de mare in urma caruia tresarisem. Am ridicat privirea spre cel ce-mi intrerupsese somnul si o pereche de ochii negrii, abisali mi-au inghetat orice miscare pe care planuisem sa o fac. In fata mea se inalta un fel de print ? Nu, era doar un baiat, insa era cel mai frumos pe care il vazusem vreodata. Ma pierdeam pur si simplu in ochii sai, iar parul era mai negru decat negrul.
    Ma privea serios, fara pic de expresie, iar pielea lui alba parca stralucea, desi era practic imposibil ca acest lucru sa se intample.
    Pana la urma am reusit sa rostesc un " Umm " incurcat, rosie in obraji si cu bataile inimii crescandu-mi considerabil.
    - Ai adormit, trebuia sa fii de mult acasa copila.
    Avea cea mai puternica si impunatoare voce pe care o auzisem vreodata, cu un ton gros, dar nu exagerat si cu o dictie perfecta. Un zambet stralucitor ce-mi luasera ochii imediat, cu subinteles, chiar putin pervers.
    - Am atipit doar. Cat poate fii de tarziu ? am intrebat calma privind geamul, dar avea dreptate.
    Afara se intunecase deja serios si luna trona in mijlocul cerului. M-am panicat, intarziasem mult prea mult acasa, probabil era deja noua si ceva, iar mama avea sa-mi faca o morala de s-o tin minte.
    - Aooooh ! Nu se poate, o sa ma maoare mama ! Cat e ceasul mai exact ? Mobilul, oh Doamne ! Am dat de dracu' !
    Agitata, am varat mana in geanta de pe jos, de langa picioarele mele si am inceput sa caut telefonul mobil, dar nu mai era. Perfect ! Intarzisem acasa, ramasesem fara telefon si culmea, era bezna si nu stiam cum sa mai ajung acasa. Si toate astea in prima zi de liceu, la inceput de a noua. Exista oare persoana mai ametita si imprastiata ca mine ? Nu cred. Intrasem in panica rau de tot, nu mai stiam ce sa fac sa ajung mai repede.
    - Hei, calmeaza-te. spuse brunetul scarpinandu-se in cap.
    - Cum sa ma calmez ?! Nu stiu cat e ceasul, nu stiu cum sa ajung acasa si mi-am pierdut mobilul.
    Lacrimile imi intepau ochii, asta era exact ce mai lipsea. Sa plang. Mi-am acoperit fata cu pamele si m-am trantit inapoi in scaun.
    - Imi bag picioarele... am soptit printre suspine.
    Parca prima zi de liceu trebuia sa fie una frumoasa, de neuitat. Pe dracu' ! Adormisem dupa primele 20 de minute si ma trezisem acum. Era cea mai groaznica experienta a mea, nici la examene nu fusese la fel.
    - Haide, te duc eu.
    M-am oprit si l-am privit printre lacrimi pe brunet, care imi strangea lucrurile imprastiate dupa banca. De ce ma ajuta ? Pana la urma nici macar nu stia cine sunt.
    Stergandu-mi lacrimile cu maneca camasi l-am intrebat cum il cheama. " Sasuke " imi raspunse scurt si direct. Era un nume frumos si nu asa de des intalnit.
    - Sakura.
    Brunetul se opri pentru o clipa, apoi continua zambind.
    RR
    Administrator
    Administrator

Re: Niciodata 100% sigur.

Mesaj Scris de RR la data de Vin 21 Dec 2012 - 19:17

Hey Ania Smile
    Ti-am citit ficul si mi se pare dragut *hehe*
    Ai cam multicel dialog, dar se vede ca te-ai straduit sa pui descriere; data viitoare sa pui si mai multa Kiss
    Nu prea stiu ce sa zic de primul capitol, fiindca nu s-au intamplat multe.
    Din atat dialog, am aflat doar ca cei doi sunt: Sasuke si Sakura si ca pentru Sakura a fost prima zi de scola in a noua, dar cum de a stat Sasuke cu ea pana acuma. De ce a adormit? Oare ce s-a mai intamplat in aceea zi *hmm*

Eu iti propun ceva: Tu pui nextul si ne luminezi pe noi cititorii, iar noi[mai mult eu, unde stati mah? Dati comm la fata asta, ca vreau nextul] iti dam comm.
    Te-am pupat si spor la scris Big Hug
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 3 Ian 2013 - 23:00

La multi ani! Buna! Se pare ca te-ai pricopsit cu o noua cititoare. Te descurci sa stii, mie cel putin mi-a placut foarte mult primul capitol si pur si simplu l-am sorbit din priviri, terminandu-l in doar trei minute.
    Oh, si Sakura sa adoarma si sa doarma pana seara tarziu.. Iar Sasuke cine este ? Am impresia ca este un profesor sau un ingrijitor al scolii, nu stiu de ce, umbla un elev noaptea prin scoala, sau i se intamplase si lui acelasi lucru?
    Ai narat foarte frumos si au un stil usor, astept urmatorul capitol, spor la scris si multa inspiratie!
    ^^~Yo~An&el~G!rl~^^
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de ^^~Yo~An&el~G!rl~^^ la data de Vin 4 Ian 2013 - 16:48

Ce amuzant Sa adoarma dupa primele 20 de min. si sa se scoale la vreo noua noaptea Bine ca a fost ,,printul , cu ochi abisali " acolo ca sa o trezeasca si sa o duca acasa

Abia astept NEXT-ul si sper sa fie ceva actiune . Sas'ke , Sas'ke ... ce pui tu la cale ? Nu te vad prea bine asa cumintel ,nefaacand nimic care sa o enerveze pe Sakura sau cam asa ceva .
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 8 Mar 2013 - 14:14

Fic inchis din cauza inactivitatii. Daca doresti sa il redeschizi, imi dai un pm si se rezolva. ^^

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 30 Apr 2017 - 4:16