Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Cantec de dragoste

Distribuiti

Itzuca
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Cantec de dragoste

Mesaj Scris de Itzuca la data de Vin 16 Noi 2012 - 21:16

Era o zi obisnuita pentru mine.Merg la scoala tanjesc dupa Neji iar apoi acasa A am uitat sa ma prezint ;sunt Sakura Haruno si am 16 ani.Sa va zic de Neji.Neji este baiatul dupa care tanjesc toate fetele din scoala ;printre acestea fiind si eu.
    Bun ajung la scoala imi trantesc ghiozdanul si imi citesc lectia la japoneza ca sa nu ma prinda profa cu lectia neinvatata ca deobicei invatam dar ieri am stat pe Facebook toata ziua.In loc de profa de japoneza vine dirigu`.Firar domn`diriginte(Iruka) asta cate surprize mai are.E asa bleg incat o data a intrat in WC peste doamna Tsunde iar aceasta era intr-o pozitie....nu vreti sa stiti.Cand clasa noastra la servit cu suc si cu biscuiti cu ocazia nu stiu ce zile de nastere acesta a inmuiat biscuitii in suc si a pus praf de creta ca cica ,,creta e sanatoasa".E nebun ,si in loc sa imi dea carnetul meu(eu fiind pe clasa a 9 a)mi-a adus carnetul unui copil de a 5a nu stiam cum am luat 4 in teza.Am bocit trei zile pana mi-am dat seama ca nu e carnetul meu.MA ROG....
    -Copii avem un elev nou ...Sasuke , cred ca il stiti a fost la un concurs la pian la scoala noastra si va luat pe toti
    -Da ,spusesem noi in cor
    -Sasuke du-te gaseste-ti un loc..stai ,ce zici langa domnisoara Haruno
    -Ok
    -Bine copii va las am ora la a 6 a C!Pe maine la ora de mate....hihihihi.Apropo azi nu faceti japoneza!
    Sasuke asta era tacut.Avea ochii atat de negrii ca o mare de plansete ...parul un fel de albastru spre negru(nu chiar bleumarin).Avea trasaturi fine .Puse mana dintro data pe umarul meu si....
    -Salut eu sunt Sasuke.Tu trebuie sa fi Sakura
    -Da !zisem eu plictisita
    Deodata a uitasem mai adanc in ochii lui si ma cuprinse niste fiori..si ma rosisem.
    Acesta incepuse sa sangereze sub ochii mei prin bluza alba se vedeau petele de sange/
    -Vai de mine ce ai patit?
    Acestuia ii curse o lacrima pe obraz si ma luase de mana..
    -Nu vrei sa stii!
    Il luasem de mana discret si incet mersesem pana in incaperea unde femeia de servici isi tinea solutiile de curatare.Aveam noroc ca acolo mai avea si niste creme si bandaje.
    -Sasuke sa nu te simti rusinat dar te rog da-ti jos tricoul!Vreau doar sa te ajut
    -In regula
    Isi daduse jos tricoul si ramasesem uimita.Desi avea atatea julituri si lovituri avea un corp parca sculptat de Joseph Cornell.Luasem putin unguet in mana si ii intindeam pe pielea zdravan lovita.
    -Sasuke cum te-ai lovit?
    -Am picat din copac!
    -Nu ma mintii ca nu merge cu mine!Te rog se vde ca te-a batut cineva!
    -Sakura ce iti voi zice acum sa ramana intre noi alfel tu si cu mine nu mai avem ce discuta
    -Te ascult
    -Cand aveam noua ani,mama mea a murit . Tatal meu suparat a fost luat de valul bauturii.Umbla cu femei ,umbla in cluburi iar cand vine acasa ma bate.Imi verifica carnetul si daca vede o nota mica ma arde cu tigara.Te rog jura-te ca vei [astra secretul.
    -Jur!Cum ti-ai pierdut mama -
    -Pai eu....mi-am pierdut mama.....

Doua lacrimi amare se scurse pe chipul baiatului.Fara a mai sta o clipa l-am luat in brate.I-am soptit printre suspine incet ,,E in regula,esti cu mine tine minte chair daca nu ma vei considera o persoana neimportanta sa sti ca sunt aici si te iubesc pentru ca si eu nu am pe nimeni
    -Chair Sakura?Frati pe veci
    -Frati.Te iubesc!
    Sper ca va placut voi continua si unde intru sa continui pe asta nu radeti de intrebare ca sunt noua
    Melodia capitolului http://www.youtube.com/watch?v=NjPBn_jfmPU
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Re: Cantec de dragoste

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 16 Noi 2012 - 22:24

Acest topic nu a fost deschis unde trebuia. L-am mutat eu la Fan fiction Naruto > Ficuri in desfasurare ^^
    Unde vei posta continuarea? Ei bine in acest topic. Intri in topic si vezi ca jos in coltul din stanga este un buton alb pe care scrie "Post Replay". apesi pe el si iti va aparea o noua fereasta unde vei scrie capitolul. Apoi apesi trimite si gata ^^
    Pentru mai multe informatii pentru incepatori utilizati acest link : Acesta Pentru intrebari utilizati acest link: Acesta. iar un membru al Staff-ului va va ajuta cat de repede posibil ^^
    Pentru mai multe sfaturi legate de ficuri si cum poti sa iti perfectionezi ficul utilizeaza acest link: Primi pasi pentru un fic de calitate!
    unde criticii acestui forum va vor indruma ^^
    Cand esti sigura ca ai evoluat dupa sfaturile criticilor poti cere o "revizuire"/critica la acest link:
    Cereri de critici Te rog sa nu iti sa citesti si Regulamentul
    care este foarte important si te rog sa il respecti ^^

Legat de fic:
    ei bine nu ma pot pronunta. Ideea este asemanatoare cu cea a unui fic pe care il urmaresc dar fiecare isi creioneaza ideea in felul lui propriu dezvoltand-o dupa bunul plac ^^
    Astept si urmatorul capitol si sper sa iei in considerera sfaturile date de critici in acel topic ^^
    Pentru inceput, este bine Continua sa evoluezi ^^
    Spor la scris si multa imaginatie! Sper ca ti-am fost de ajutor ^^
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Sam 19 Ian 2013 - 13:18

Bună ! Îmi place foarte mult cum ai început, chiar mi-a făcut o mare plăcere să citesc. Nu am mai întâlnit înainte un fic în care Sakura să fie îndrăgostită de Neji, chiar nu. Iar Sasuke... îmi pare rău pentru el, mă bucură totuşi că nu este un dur. Îmi pare rău şi pentru că tatăl lui nu-l înţelege..
    Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie !
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 8 Mar 2013 - 14:10

Fic inchis din cauza inactivitatii. Daca doresti sa il redeschizi, imi dai un pm si se rezolva. ^^

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Vin 28 Apr 2017 - 16:56