╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Aveti asteptari de la anul acesta scolar?

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 28 Oct 2012 - 8:08

Da. Ca orice elev constincios am asteptari foarte mari. In primul rand vreau sa iau note de la 8 in sus, iar pana acum am indeplinit asta avand in vedere ca singurul 8 trecut in catalog este la mate, si-n rest am numai note de 9 si 10.
    Vreau sa trec examenele cu 9, si mai mult daca se poate ca eu nu ma supar.
    Daca va fi posibil, vreau sa fiu prima din clasa, dar nu prea cred ca sunt atat de desteapta sa fiu prima.
    Vreau sa le arat talentul meu la scris si celorlanti din scoala, si o sa gasesc eu o modalitate sa fac asta.
    Am intrat in Cercul de lectura si vreau sa fiu cea mai apreciata de acolo de catre profesoarele de romana, de engleza si de france Smile
    Am fost aleasa ca si reprezentant al clasei mele si am intrat in Consiliul Elevilor, doresc si aici sa-mi fac datoria cat de bine pot Smile
    Doresc sa intru la un liceu bun din Bucuresti, inca nu m-am decis care si nici la ce profil avand in vedere ca sunt in cumpana si vreau sa vad cum merg anul asta la matematica si limbile straine, apoi ma decid. Daca nu va fi realizabila chestia cu liceul in Bucuresti, o sa ma duc la liceul din Racari, un liceu bun din cate am auzit, dar doar doi elevi au luat Bacul anul trecut Think Acum nu stiu, poate e si vina elevilor, dar stiu sigur ca acolo acum in a 12-a este o Olimpica pe tara, deci sunt sigura ca liceul e bun Smile

Voi ce asteptari aveti dragilor? Big smile

Noway.
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 04/12/2012

Re: Aveti asteptari de la anul acesta scolar?

Mesaj Scris de Noway. la data de Mar 4 Dec 2012 - 10:25

Pai, sa se schimbe profa de mate in primul rand. Ca da numai 6 si 7. Din notele astea nu te scoate. Stii de 10 iti pune 8. Eu una nu inteleg nimic din ce preda ca face o lectie o zi 2-3 exemple si gata. Am note trase de par la matematica si bio, dar ce sa fac. Diriginta noastra e rea rau Neutru. Tipa la tine daca ridici mana sa te duci la baie, si nici nu te lasa sa vorbesti. Eu una as vrea ca Diriga si profa de mate sa se mai schimbe umpic. Ca pe mine ma baga in sperieti. Sii profa de tehno e rea rau. Macar un 10 vreau si eu la ora ei. Dar ea nu asculta pe nimeni. Ne preda, si a doua saptamana ne da teste din alte lectii. Sper sa se mai indulceasca umpic profesorii dupa vacanta de iarna .-.

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 25 Aug 2013 - 11:34

Da. Am asteptari mari. Uniforme. Or sa ne bage uniforme :-S. Urat.
    Dar in afara de asta, am asteptari sa am aceleasi note bune in ciuda clasei pe care o trec - a opta. Am asteptari sa iau niste note peste 9 la simulari si sa ma distrez. E clasa a opta si astept multa distractie pe langa multa munca. 
    O sa ne schimbe proful de muzica. Bam, nu stiu la ce sa ma astpet aici.
    Ah, si ma astept si la circ la biologie cand o sa facem recapitulare din a saptea cu reproducerea Laughing la om. 

GabyXD
    Inactiv
    Inactiv

Sex : masculin

Data de înscriere : 17/08/2013

Mesaj Scris de GabyXD la data de Mar 27 Aug 2013 - 1:23

Mda,si eu am asteptsri...a opt a ...ce repede a trecut si sper sa i-au note cat mai bune la examen.
    Liz, nu inteleg ce ai impotriva cu reproducerea...eu am asteptat-o foarte mult in a sapte a si deabea in ultima zii de scoala am facut-o. Normal ca am luat 10 si mai mult eu am zis lectia

lNicoleta
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 11/02/2013

Mesaj Scris de lNicoleta la data de Joi 5 Sept 2013 - 18:15

M-am decis sa trec si eu pe la subiectul asta, mi se pare destul de interesant si m-am decis sa postez si eu. Sa incepem. Bineinteles ca am asteptari mult mai mari pentru anul asta, vreau sa-mi maresc notele, sa fiu mai activa, sa incerc sa scap de frica ca voi gresi si etc, etc. In rest nu prea am asteptari..

Raven
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 06/03/2013

Mesaj Scris de Raven la data de Dum 15 Sept 2013 - 17:14

Da, am speranțe că anul ăsta nu o să mă mai las intimidată și nu o să mă mai mulțumesc cu note de trecere, dar nici nu visez la note de nouă și zece. Vreau să învăț din plăcere, să nu mai copiez temele și nici la teste, chiar dacă asta înseamnă să fiu selectivă cu materiile, eh, e vina profilor. :\
    Vreau să mă axez pe materiile de profil, să încerc să le înțeleg, deși dacă am tot aceieași profesori ca și anul trecut, șansele sunt slabe să vreau să stau la orele dânșilor.
    Anul acesta chiar vreau să fiu mai dedicată școlii, deoarece acum le știu tabieturile profesorilor, m-am obișnuit cu noul colectiv, deci totul o să meargă de la sine. 
    Ah, mi-era dor să port iar uniforma. Laugh
    Smile

Acum este: Mar 6 Dec 2016 - 14:06