╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Va intelegeti bine cu colegii de clasa?

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

Va intelegeti bine cu colegii de clasa?

Mesaj Scris de Reeah la data de Mier 24 Oct 2012 - 16:50

Nu Neutru Nu ma inteleg bine cu TOTI. Sunt unii din clasa de la Gulia - pentru ca noi suntem doua clase unite - care parca sunt scosi din jungla, fac ca toate cele. Toti de la noi din clasa sunt vazuti ca niste oi negre in ochii profesorilor, numai si numai din cauza lor. Plus ca profesorii au devenit mult mai drastici acum, tot din cauza lor.

La voi cum e?

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Re: Va intelegeti bine cu colegii de clasa?

Mesaj Scris de Irene. la data de Mier 24 Oct 2012 - 19:24

Da si nu ><
    Adica colegii mei sunt cei mai rai din tot liceul, nebunii perversi .... -.- nu pot spune ca ma inteleg cu toti pentru ca as miti >< Toti sunt niste "anima" . Ce tot vorbesc? :o insult animalele :-s
    Oricum de luni scap de ei pentru ca ma transfer la alta clasa ^^

†LookInTheDark†
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 09/12/2012

Mesaj Scris de †LookInTheDark† la data de Mier 12 Dec 2012 - 20:39

Am cea mai rea clasa din intreg liceul. Dar ma inteleg foarte bine cu colegii, nebuni, rai, fitosi... toti au defectele lor. Prefer totusi sa ma tin la distanta de unele persoane. Cum ar fi niste fete care azi au tipat la mine cum ca de ce nu l-ema luat apararea in fata dirigintei, vina fiind a lor. Prefer sa nu ma bag cand stiu ca acea persoana este vinovata. Asta ar insemna nedreptate.

In rest ma inteleg cu toti colegii. Nu mi-as fi dorit o clasa mai buna si desi au plecat niste buni prieteni in mare parte am ramas clasa de alta data. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Freya
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 11/07/2012

Mesaj Scris de Freya la data de Mar 18 Dec 2012 - 21:14

Clasa mea a fost cea mai buna clasa din scoala...asta pana a inceput anul acesta.Inainte eram foarte buni,ascultatori si cuminti,iar acum aproape toti sunt fitosi(mai ales unele fete),rai si unii baieti foarte perversi.Acum sincer imi vine sa ma iau de cap cand o tot aud pe profa de biologie ca ne tot compara cu cealalta clasa,adica a-VII-a A,care anul trecut era cea mai rea clasa din scoala,acum se pare ca este total invers.
    Ma inteleg bine aproape cu toti colegii,desi e naspa ca unii dintre ei se cred importanti doar pentru ca au note excelente de aceea ma inteleg mai bine cu cei care au note mai proaste pentru ca nu-s asa de infumurati si cu nasu' pe sus.Cu toate ca toti profesorii zic ca suntem o clasa proasta si cu toate ca suntem foarte diferiti,suntem mult mai uniti decat celelalte clase.Acum sincer chiar n-as vrea sa schim ceva la clasa mea. Smile

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Lun 28 Ian 2013 - 21:16

Cum se face că mai nimeni nu spune că: "am o clasă unită şi mă înţeleg bine cu toţi colegii. Mi-ar părea rău după ce m-aş despărţi de ei! ? Laugh Se pare că nu văd astfel de minuni prea des.

Eu nu ştiu cum de am nimerit acest noroc, dar nici un generală şi nici acum nu am o clasă unită. Eu sunt o fire deschisă, comunicativă şi pot spune că mă înţeleg cu toţi colegii-asta până să mă calce cineva pe coada Laugh
    Însă niciodată nu am fost apropiată cu ei, doar strictul necesar. Dacă aveau nevoie de mine bine, dacă doreau ajutor mă implicam. Nu am stat retrasă, nu am vrut să par cu nasul pe sus şi aşa am reuşit să mă integrez şi să comunic cu toţi. Bine, o recunosc, sunt colegi cu care in 4 ani de liceu abia dacă am schimbat 3 vorbe Laugh şi nu îmi pare rău-pe unul din ei chiar nu îl suport.
    Dacă ar fi să o luăm aşa nu suport nici pe x, nici pe y, dar chiar nu vreau să mă cert şi la urma urmei nu mai am decât câteva luni şi am scăpat.
    Mereu într-o clasă va fi grupul celor inteligenţi, grupul piţipoancelor, pentru că asta e noua generaţie şi nu avem ce să facem.

Ţin minte că în generală spuneam că abia aştept să scap, aşa fac şi acum, iar când mă trezesc la facultate: aolo, mămică vreau la liceu Laugh Roata vieţii.

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Mar 29 Ian 2013 - 15:38

Spre uimirea mea, situaţia s-a schimbat. Bine, încă mai au momente băieţii când sunt enervanţi, dar sunt suportabili. Ne înţelegem bine, nu chiar clasă unită, dar numai sunt conflicturi cum erau la începutul anului şcolar. Laugh E chiar frumos, mă înţeleg foarte bine cu toate fetele, am şi unii cărora nu le adresez decât salutări de dimineaţă şi când plec acasă. Hmm, totul merge bine... Think

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 16/04/2012

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 1 Feb 2013 - 20:51

Hmm... buna intrebare. Think
    Ei bine nu pot spune ca nu ma inteleg cu ei, problema e ca am unele momente cand pur si simplu imi doresc sa ... nu stiu, sa dispar de acolo. Cred ca daca nu as sta pe langa colega mea, probabil ca as fii invizibila. Problema mea e ca unii colegi sunt oarecum mai perversi de felu lor si uneori le mai iau pe colegele mele in brate si chestii de genu` [suntem sase fete cu tot cu mine]. Ideea e ca in acele momente eu sunt ceva de genul "Mda cand se mai termina ziua asta?" Asta e singura mea problema cu colegii, din care mai reiesa unele dar nu mai lungesc subiectul.

Lucifer
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 18/08/2011

Mesaj Scris de Lucifer la data de Mar 5 Feb 2013 - 20:50

Ohhh nu vad sa se termine clasa a8-a si sa scap de ei...nu glumesc.
    Suntem niste draci!!! Deci am de la idioti pana la criminali...in clasa. Da ma inteleg bine cu jumate si cu jumate nu...sunt o fire pusa pe distractie dar sunt si cea mai rea din clasa....nu fac prosti...ma refer la carcaterul meu..sunt afurisita daca ar fi sa o luam asa. Suntem 7 fete in clasa din cele 7 pe una nu o suport...voi stiti ce inseamna cuvantul curva sau dementa? Ei bine fumeaza....injura la ore ca la usa cortului, media 8 la purtare plus ca nu ma suporta si ma enerveaza foarte tare...ii place asta dar ma mai scap si ii spun unele cuvinte dure. Anul trecut toti profii de comparau cu clasa adversa adica a8-a A....ei erau ingeri iar noi draci....ce sa zic....vreo 7 din clasa se inteleg foarte bine cu Domn Director=))....baieti sunt niste porci...nu toti...95% dintre ei sunt animale...restu...ingeri....Doamne am avut un coleg care a asistat la cel mai infricosator lucru...o pisica vie taiata in doua cu o drujba....sa nu dau eu joi test dar cand am auzit m-ai ca mi s-a taiat respiratia. Nu suntem o clasa unita si nici nu o sa fim...bun....avem momentele noastre cand nici dracu nu ne desparte ...vb cu ei dar cu o singura fata din clasa care imi este cea mai buna prietena..adica CrazyLove am o relatia frumoasa de prietenie. Ce sa zic...nu exista o clasa care sa nu aiba cateva oi negre din pacate eu am cam multe oi de astea=))

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Mier 27 Mar 2013 - 10:07

Buna *hug*
    Cum m-am transferat la alta clasa ma gandesc sa spun cum ma inteleg cu actualii colegi...
    unii sunt de treaba, alti nu ... Baietii si 2-3 fete nu ma suporta. Nu stiu de ce, nu le-am facut nimic dar nu-mi pasa Laugh Cu ceilalti ma inteleg mai bine, Nu regret ca m-am transferat la aceasta clasa. Aici am gasit nisteprieteni adevarat pe care ii iubesc! <3 Sunt mai amuzanti si prietensi. De cei care nu ma suporta nu-mi pasa ... nici eu nu-i suport deci ... La inceput am incercat sa fiu prietenoasa cu toata lumea, sa ma inteleg cu toti dar am realizat ca nu trebuie, nu are sens. Ce rost are sa ai 20 de prieteni falsi cand poti avea 5 prieteni adevarati? In concluzie, imi iubesc colegi - unii- Love it

~Kim™~
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 23/01/2013

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Mier 27 Mar 2013 - 10:15

Heey! Ma inteleg bine cu colegii, chiar daca cate o data ne-am mai certat, toti facem greseli si certuri dar cel mai bine e ca ne ajutam unii pe altii cu temele, mai ales la mate deoarece acolo suntem asa de buni. Deci, ce vreau sa spun e ca imi iubesc colegii!

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 18/11/2011

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Joi 28 Mar 2013 - 21:09

Erm, sinceră să fiu, se putea şi mai bine. Nu pot spune că am mulţi prieteni în clasă, deoarece aş minţi. Presupun că majoritatea dintre voi treceţi prin ce trec şi eu: Nu ai în cine să ai încredere, nici măcar în "cea mai bună prietenă", eşti bârfită pe la colţuri şi apoi tot tu ieşi ţap ispăşitor...Sau poate ultima parte mi se întâmplă doar mie. :/ Colegii mei sunt neorganizaţi - lucru pe care eu nu îl suport -, agitaţi, înjură în prostie şi nu poţi spune că toţi cei 28 din clasă facem parte din acelaşi colectiv. Spre exemplu azi am vorbit să plecăm toţi de la biologie, ei, doar 9 au plecat, restul au rămas doar ca să primim noi absenţe....Deci mda, colegi. :/
    Eu sincer mă înţeleg mai bine cu elevii altor clase, ei nu au motive de a te bârfi sau de a te face de râs în faţa colegilor cum fac specimenele din clasa mea. Deci nu, nu mă înţeleg decât cu maxim 7 colegi din clasă, dintre care doar unul este băiat. Ca să vedeţi în ce clasă superbă am nimerit....

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Mier 1 Mai 2013 - 9:49

Hm... colegii mei sunt cei mai rai, adica perversi, enervanti, rautaciosi, paraciosi. Deci, nu, nu ma prea inteleg cu ei mereu. Dar sunt totusi colegii mei si oricat ne certam ca desteptii, ii iubesc, cat de cat [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]De aia astept sa ma transfer la alta clasa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 4 Mai 2013 - 21:31

Da. Noi suntem si numai douazeci si unu si nu sunt multi cu care sa te intelegi Laugh Sunt si cativa care nu vor sa vorbeasca cu nimeni, decat intre ei si sunt retrasi. Fetele din clasa sunt chiar destul de fitoase, dar nu ma cert cu ele pentru ca nici nu merita si n-am eu atata energie de irosit. Baietii sunt chiar de treaba, nu niste magari perversi si prosti Laugh Nu-mi amintesc sa ma cert prea des cu cineva si chiar nu mi-as schimba colegii.

lNicoleta
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 11/02/2013

Mesaj Scris de lNicoleta la data de Dum 20 Oct 2013 - 16:05

Vise, vise sa ma inteleg cu macar unul din colegii mei. Habar n-am ce au cu mine, mereu is mai distanti. Modul in care se comporta e dezgustator, la noi clasa e impartita in doua grupuri, grupul plin de fitosi si grupul cu aia care inca au minte de copil mic, deci eu nu ma incadrez.

Mony Mony
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 02/12/2014

Mesaj Scris de Mony Mony la data de Mar 2 Dec 2014 - 20:06

Buna,sunt clasa a9a si nu ma inteleg deloc!Nici in generala nu prea ma intelegeam dar acum imi pare rau ca nu mai sunt in generala,barfitori,paraciosi,habar n-aveti ce fac baietii fetelor,nu-i mai suport nu sunt o fire inchisa sunt intre si pur si simplu nu ma suporta pentru-ca nu ii bag in seama!

Acum este: Mar 6 Dec 2016 - 14:06