╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

In the Dark[+16]

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

Re: In the Dark[+16]

Mesaj Scris de Reeah la data de Mar 19 Mar 2013 - 15:46

Bună, draga mea Rallu! Big Hug N-am crezut că o să mai văd curând vreun capitol din partea ta şi mă bucură enorm că ai adus unul. :x Am câteva lucruri de protestat şi sper să nu fie nicio problemă că ţi le spun eu, chiar dacă nu sunt critic. Nu mai spune "nimica" pentru că nu este corect, ci "nimic". Fii atentă la pe-urile din faţa cuvântului "care", le-ai ratat pe toate. În rest să ştii că n-ai pocit cuvintele cine ştie ce. Smile Acţiunea a decurs foarte frumos, iar capitolul ţi-a reuşit, a fost sublim. Îmi place şi mai mult că a fost din perspectiva lui Sasuke, rawr! :x Mi-aş fi dorit ca ei doi să doarmă în acelaşi cort... Sad Însă aceasta-i soarta, iar Sakura îl "urăşte". I-a dat sutienul jos Down Ce om! Fără să-i facă şi altceva... Karin şi Pain să formeze un cuplu ? Mă crezi că nu-mi amintesc să mai fi văzut un fic cu acest cuplu formidabil ? Da, sunt de aceeaşi părere ca şi Sasuke, nu le stă deloc bine împreună, mai ales că ambii au idei proaste, cum naiba să te giugiuleşti pe hol când ştii că oricine te poate vedea ? N-am idee! Presimt că mai sunt doar patru capitole şi mi-e frică, pentru că ştiam că ficul nu are multe capitole şi că o să-l termini curând. Plus de aceasta, mi-e teamă de final şi de circumstanţele acestuia, dacă ideile tale au rămas aceleaşi o să fie de rău...
    Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie! Kiss

RR
    Administrator
    Administrator

Data de înscriere : 09/01/2011

Mesaj Scris de RR la data de Mier 27 Mar 2013 - 11:08

Thank you sooo much for the commentd. Va multumesc fetelor Big Hug
    Deea, mersi ca mi-ai atras atentia la chestiile astea. De cuvantul nimic, mi-am dat si eu seama de ceva vreme ca tot zic nimica, dar asa vorbesc in fiecare zi cu ai mei si cand scriu, deobicei nu gandesc >.< De acum inainte am sa fiu foarte atenta, mai ales la propozitiile cu pe care Smile

Capitolul 19
    Patru zile

Dedicat Kirei si Reahei, all for you girls

Sasuke Pov.:

Inconjurat de mii de copaci, priveam cele trei stanci si cele doua persoane care se aflau intre acele pietre. Dupa mimica acelor persoane putea-i usor sa-ti dai seama ca erau foarte concentrate asupra ceea ce faceau. Cred ca era un ritual unde persoana femenina avea sa se sacrifice, iar cealalta spunea incantatiile. Nu-mi pot da seama de ce gen este persoana care spunea incantatiile fiindca purta o masca pe fata si o pelerina, care ii invaluia corpul de vazul lumii. Nu ma misc din pozitia care eram, ci privesc mai departe ritualul. In mai putin de un minut un portal alb se deschise. Pe acesta ies trei persoane, toate aparent invarste. In timp ce femeia si cei doi barbati isi fac aparitia prin gaura alba, fata care se sacrifica, cade secerata la pamant. Nimeni nu se parea sa-i pese ca aceasta avea sa moara.
    Incetul cu incetul corpul fetei incepe sa se dizolve lasand in urma doar praf si nimic mai mult. Odata cu disparatia fetei, portalul s-a inchis.
    Cele trei persoane mature se uitau imprejur foarte nedumerite, nu stiau ce s-a intamplat. Din neant apare un baiat brunet care sare la gatul celor trei. Din pacate nu pot recunoaste fetele lor, dar imi pot da seama cat de fericiti sunt. Asta imi aminteste de ce...
    Ce se intampla? Imaginea se sterge de parca ar fi de nisip, iar in fata imi apare un altfel de peisaj. Acum vedeam acele persoana stand la o masa mare de lemn. Chipurile lor erau mult mai invarsta, parca acum aveau sa-si dea duhul, doar baiatul brunet era mai tanar decat acestia.
    Cu siguranta erau o familie, iar doi dintre ei erau parintii celor doi bruneti. Zambete largi puteai observa pe chipurile lor fragile. Dupa atata timp erau in sfarsit impreuna, dar cat timp avea asa tina?
    Din nou peisajul se schimba. In acest moment ma aflam in fata unui cimitir unde baiatul brunet si tanar aseza flori de cires pe trei morminte. Plangea. Lacrimi de durere si singuratate se prelingeau pe chipul lui. Da, era singur. Simteam ca nu mai avea pe nimeni. Nu avea prieteni, iar o sotie sau copii nici nu se puneau in calcul. Acesta se aseaza langa un arbore lasand dezamagit capul jos si plangand in continuare pe cele doua poze, pe care le-a scos din buzunar acum un moment. Imi era mila de sufletul lui. Trist ma apropii cu pasi mici catre el.
    -Buna, s-a intamplat ceva? Iti pot fi cumva de folos? intreb eu persoana neajutorata punandu-i mana pe unul din umerii incordati. In cele doua poze, pe care el le privea, era intr-una familia lui, iar in cealalta o fata cu ochii verzi.
    Nu imi raspunde. Ci ridica dintr-o data capul lasand ochii rosii ca sangele plini de lacrimi la iveala.
    Nu se putea, acesta eram eu!

-Aaa, nuuu!! tip ca un nebun. Eram tot transpirat si dupa cum observ ma aflam inca in cort.
    -In sfarsit te-ai trezit. Daca mai dormeai mult te omoram si plecam, lasandu-te aici! murmura Sakura ironic si totodata cu scarba. Ma uit la ea nedumerit. De ce era ea in cortul meu? Si unde sunt ceilalti? Parca stiindu-mi intrebarile rozalia imi raspunde:
    -Print chipes ca un monstru, in primul rand nu am vrut sa stau cu tine, ci am fost nevoita fiindca Karin si Juugo au disparut prin padure, iar Sui s-a dus sa faca proviziile pentru calatorie. Iar doi la mana, nu te mai uita asa la mine ca si cum as ve ni de pe o alta planeta. Ridica-te si hai sa mergem!
    Era dura. Sau mai bine spus cuvintele ei erau aspre. Stiu ca in adancul inimii ei, ea inca ma mai iubeste. Hmm, cred ca ar fi bine sa ma imbrac si sa plecam pana nu se intuneca din nou.

Sakura Pov:

Ce idiot poate sa fie si Sasuke. Chiar daca nu-l pot omorî, din cauza ca, dupa aceea Naruto ma va urî, am sa-l fac sa sufere. Desi nu credeam ca voi spune asa ceva, dar i-am gasit punctul slab. Acel punct fiind eu.
    Prima parte a planului de a-l face gelos nu mi-a iesit cum am sperat, dar totusi mi-a mers. Acum urmeaza partea a doua a planului. Oare ce va face Sasuke daca isi va vedea marea lui iubire in ananghie? Hmm, voi afla curand.

In acest moment ne aflam in fata unei case foarte vechi dupa parerea mea. Acoperisului ii lipseau tigle, iar peretii crem de beton erau foarte murdari. Nu cred ca mai locuia nimeni de multi ani.
    Intram curiosi in incapere cautand cu ochii pergamentul Reinviarii A. Totii mergeau in fata mea, eu stand in spatele lor si uitandu-ma prin prejur.

-Sasuke, l-am gasit! tipa dintr-o data Suigestu speriindu-ma.
    Toti ne indreptam catre el privind curiosi pergamentul rosu de matase. Brunetul ia obiectul in mana si il ascunde in mantaua lui de piele.
    -Nu asa de repede frumuseilor! o voce misterioasa ne avertizeaza aruncand cu un kunai catre noi. Cine avea tupeul asta sa ne deranjeze la furatul unui pergament?
    -Cine sunteti si ce vreti? tip eu apropiindu-ma de persoana respectiva. Proasta miscare am facut fiindca in spatele meu apare o alta persoana, care ma prinde de ambele maini, apoi ridica un kunai la gatul meu. Ce idiot mai este si asta? Nici macar nu poate sa-mi tina mainile bine legate. Imediat ma eliberez... stai asa. Uitandu-ma la Sasuke vad cum fruntea i se incrunta, iar ochii lui se uita disperati la mine. Cred ca ar trebui sa le fac jocul necunoscutiilor acestora. Imi facea placere sa-l vad pe brunet asa de neajutorat cand iubirea lui, asta fiind eu, este prinsa in ghiarele unui tantalau.
    -Da-mi drumul fraiere, nu te atinge de mine! Sasuke, ajuta-ma!
    Cu ochii de nevinovata si cu vocea speriata, il privesc pe Sasuke disperata in timp ce corpul meu se zbatea usor in strangerea tipului din spatele meu.
    -Na na na. Va dam fata, daca ne dati pergamentul inapoi. Daca nu, bombonica asta o va pati rau de tot! graieste vocea necunoscuta.
    Spaima citeam in ochii lui Sasuke. Nu stia ce sa faca. Cu siguranta va da pergamentul pentru mine.
    -Bine, va dam pergamentul, dar lasati-o pe Sakura libera!
    -Papusica are un nume, Sakura deci! Mmm, ai o piele gustoasa! raspunde barbatul lingandu-mi gatul. Ih, era de-a dreptul scarbos. Cand s-a spalat ultima data pe dinti?

Il vedeam cum nervii ii clocoteau, iar sangele ii se urca la cap. Proasta miscare facuse idiotul din spatele meu si se pare ca inca continua cu acest joc. Imi saruta gatul de jos in sus ajungand incetul cu incetul catre buzele mele rozalii. Sasuke, fa ceva pana nu-l omor pe fraierul asta. Ii asa de scarbos, aproape ca-mi vine sa vomit.
    Chiar cand buzele strainului aveau sa mi le atinga, inchid ochii vrand sa ma eliberez si sa-l lovesc, dar nu am reusit fiindca acesta ma lasase libera.
    -Ti-am spus sa nu te atingi de ea!
    Lovituri de pumnii aud in incapere. Cand sa deschid curioasa ochii observ ca se rezolvase totul foarte usor. Necunoscutii erau batuti la pamant, iar Sasuke venea acuma catre mine.
    -Sakura esti bine? ma intreaba acesta foarte ingrijorat.
    -De ce ti-a luat asa de mult sa ma salvezi? Ce ninja varza mai esti si tu? De stiam, ma ocupam singura, ma rastesc nervoasa dandu-i o palma.
    Na Sasuke, cum te simti acum? Sa te am la degetul mic.
    Imi place jocul asta, imi face inima sa-mi bata de fericire. Il voi distruge psihic pe Sasuke.

Sper ca este destul de lung dragii mei Smile Imi pare rau ca am pus atata dialog : (
    Minim un comm si ma apuc de next.

Capitolul 20: Vizita

Ultima editare efectuata de catre Rallu in Vin 5 Apr 2013 - 14:18, editata de 1 ori

Sunako
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 02/03/2013

Mesaj Scris de Sunako la data de Mier 27 Mar 2013 - 13:52

Sall imi place foarte dar foarte mult ficul tau ai o idee original ma rog doar pe jumatate originala dar imi place am fost ocupata cu scoala si nu ti-am mai dat comuri sa stii ti-l urmaresc de mlt uite ca sa ma pedepsesti mai baga un capitol caci mas simpti foarte rau din pedeapsa ta te te te te te te rog sa il bagi 1!!!!!!!!!!!! Mai vb sa imi citesti ficurile si sa dai com daca se poate sa ma simpt si mai rau pa deci pa

NU spune niciodata nu vrei caci inseamna ca NU poti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Mier 27 Mar 2013 - 15:55

Bună, draga mea! Îţi mulţumesc pentru dedicaţie! Big Hug Ai pus întrebarea la sondaj cu sezonul doi... nu ştiu ce să zic, aş vrea să-l termini odată pe tot, dar nu vreau să-l termini acum. Nu ştiu, eu vreau o a doua parte ! Asta-i clar, mai ales că văd unde se îndreptă lucrurile. Sper ca acel vis să-i fi arătat lui Sakuse că cel mai bine este să aibă grijă de Sakura, pentru că dacă nu, după moartea părinţilor lui, va rămâne singur. Mă şi gândesc la partea a doua! :x Vaaaai, când mai este atât de puţin şi se termină... Vaai, şi ce drăguţă a fost Sakura când s-a jucat puţin cu psihicul lui Sasuke, aş fi făcut-o şi eu în locul ei! Dar ce-i cu tine de ai pus next-ul atât de repede ? Laugh Nu mă aşteptam să văd încă un capitol atât de devreme, îl aveam pe listă pentru la vară. Laugh Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie!

Raluca :D
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 01/02/2013

Mesaj Scris de Raluca :D la data de Dum 31 Mar 2013 - 21:30

Hello dear.....M-am gandit sa dau si eu pe aici...
    Deci ce fic nu am cuvinte....L-am citit cu sufletul la gura de la inceput pana la sfarsit Smile
    Deci nu imi vine sa cred ce intorsaturar de situati a luat totul....la inceput Sasuke se juca cu Sakura iar acum se joaca ea cu el Laugh ??
    Asa Saku fii rea Laugh ...dar nu foarte rea.....ai inima gandestete ca tu nu esti ca si el....desi intr-un fel acum simti si tu pe pielea ta cu este ca persoana pe care o iubesti sa iti ucida parinti(el a tinut foarte mult la Itachi,dar acesta i-a ucis pe toti)....dar din cate am inteles eu Sasuke nu a stiut de l ainceput ca pe parinti ei ia ucis....ca cei din ANBU sunt mascati deci nu avea de unde sa stie ca sunt parinti Sakurei nu??
    Si stai....pana la urma ea se va sacrifica pentru fericirea lui Sasuke si a lui Naruto?? ...Stii stau sa ma gandesc....daca ea se va sacrifica pentru fericirea lor ei vor fi pe deplin fericiti??? What?
    Ehh ma gandesc ca ne vei lamuri tu cu toate in capitolele viitoare....
    Daca ai putea te-as ruga sa ma anunti si pe mine de next ...Mersii
    Spor la scris in contnuare....
    ~Sayonara~ Hi!

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 1 Apr 2013 - 16:55

Buna mami Big Hug
    Vaiii .... cum am putut sa nu dau com pana acum? o.O Stii deja parerea mea despre fic, capitol. Doar vorbeam pe chat Laugh
    Vad ca ai pus sondaj ... Se pare ca ai o idee pentru sezonul 2 <3 eu il vreauuu. Neaparat! :-w
    Despre capitol, ... este superb! Iti iubesc ficul ! :x Sper ca Sas`ke si Sakura sa fie mai repede un cuplu <3 E clar ca amandoi se iubesc dar sunt orgoliosi rau :-w
    Vreau next-ul repede! ;o3
    Spor la scris si multa imaginatie! :3

~Kim™~
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 23/01/2013

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Lun 1 Apr 2013 - 18:28

Ralluuuuu, sunt suparata pe tine! De ce nu mi-ai zis si mie ca ai un fic atat de extraordinat si de nemaipomenit? De ce? De ce? Deci sa revenim la capitol, este super si as vrea sa aduci next-ul cat de curand posibil! Eu, o sa ti-l citesc mereu, si chiar as dori un al doilea sezon! Iti iubesc acest fic. Si te rog eu frumos, din toata inimioara mea sa ma anunti si pe mine!
    JA NEEEEEEE!!!!!

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Vin 5 Apr 2013 - 12:35

Capitolul 20
    Vizita

Soarele rasare pe cerul maiastru anuntand o noua zi. Aceste trei zile pe care le mai aveam de trait parca nu se mai terminau. Aveam sa le traiesc stand aici in labirindul asta invechit si plictisitor.
    Ma intreb.. oare puterile mele sunt indeajuns de puternice incat sa aduca parintii lui Naruto inapoi? El si-a pierdut parintii la nastere nestiind ce inseamna iubirea parinteasca. Naruto mi-a fost mereu alaturi m-a ajutat, la fel si Hinata si toti ceilalti din sat. Ei mi-au dat increderea si puterea de a merge mai departe atunci cand inima imi era franta. Tsunade, a fost ca o a doua mama pentru mine. Ea m-a invatat tot ce stiu. Of, ce dor imi este de ei. Dar stai, mi-a venit o idee.

Mergand pe holul care ducea catre iesire ma intalnesc cu Sasuke care ma priveste uimit. Ne oprim amandoi din mers uitandu-ne unul la altul. De aceasta data nu-l priveam pe brunet nici cum. Doar ma uitam neutra la el asteptand intrebarea.
    -Unde pleci asa aprovizionata? Parca ii era friica se intrebe. Ce credea ca fug asa evident?
    -Le fac o vizita prietenilor nostri! accentuez nostri pentru a-si da seama ca sunt si ai lui si ca in viitor va trebui sa-i accepte.
    -Vizita? Cand te intorci? se uita la mine cu friica. Acum chipul mi se inroseste de nervi. Chiar crede ca o sa raman in Konoha si o sa las promisiunea in vant? Nu ma cunoaste deloc idiotul asta.
    -Stai linistit ca am sa ma intorc, dar nu pentru tine, ci pentru Naruto. El merita sa fie fericit!
    Nu a mai spus nimic. Doar a lasat capul jos cu parere de rau. Asa ii trebuie daca ii un egoist si un prostanac. Of, mai bine plec pana nu se intuneca. Vreau sa ajung inapoi inainte de apus. Ies din ascunzatoare si incep sa alerg sarind de pe un coapc pe altul. Nu trece mult si simt cum cineva ma urmareste. Maresc viteza si in acelasi timp imi pregatesc un kunai pentru a ma putea apara de persoana misterioasa care ma urmarea. Dupa nu mult timp ma opresc brusc si ma intorc inapoi in pozitie de lupta. Kunai-ul care il tineam in mana atingea gatul misteriosului. Se pare ca se oprise la timp.
    -De ce ma urmaresti, Sasuke? nelasand Kunaiul din mana il privesc nervoasa pe brunet.
    -Vreau sa vin cu tine! raspunde acesta foarte serios atintindu-ma cu privirea. Cred ca baiatul asta s-a lovit la cap si nu mai gandeste bine. Parca ii ura pe toti cei din sat si sa nu mai spun ca acea ura era reciproca. Acum ce vom face. Intrarea din Konoha era pazita. Eu puteam trece foarte usor de paza pentru ca ma cunosteau, dar el? Tot orasul va fi alarmat. O lasa ca stiu eu ce voi face.

Ajunsi in fata portii din Konoha, pasim amandoi nesiguri. Oare va functiona planul mesterit de mine? Vom vedea noi.
    -Sakura, ma striga unul dintre paznici care ma cunostea de cand ma antrenam cu doamna Tsunade. Acesta se uita uimit la mine, dupa care isi muta privirea catre bruneta de langa mine. Da, asa e, l-am transformat pe Sasuke intr-o bruneta foarte atragatoare. Nu ai cum sa nu ii reziste vreun barbat. Paznicul ii face ochiul, zambind in acelasi timp larg. Sasuke murea langa mine de nervi, iar pe mine ma pufnea rasul.
    Paznicii fermecati de bruneta ne lasa sa trecem fara a pune alte intrebari. Ajunsi in sat ne punem pelerinele care ne acopereau fetele pentru a nu fi recunoscuti si ne amestecam prin multime.
    Nimic nu s-a schimbat de cand am fost rapita de un om care nici macar nu-si cunoaste propriile sentimente. Toata lumea din sat este asa linistita. Mi-a fost asa de dor. De abia astept sa o vad pe Hinata, Naruto, Ino si pe Sai. Numai in ei am cea mai mare incredere, iar daca ar fi sa ma intalnesc cu toti atunci as alarma tot satul si l-ar prinde pe Sasuke. Of, cred ca ar trebui sa ne miscam. Stand pe ganduri nu voi ajunge nicaieri.
    Cu pasi mici si rapizi mergem pe strada principala, apoi o luam la dreapta ajungand in fata unei vile mov cu semnul hyuuga pe portile de lemn a casei. Ne asiguram ca nimeni nu ne vede apoi ne strecuram la unele din ferestrele casei unde stiam sigur ca acolo era camera Hinatei. Ajunsa la fereastra bat de doua ori in geam asteptand ca cineva sa o deschida. Crezand ca Hinata doarme, deschid cu un kunai fereastra, apoi ne strecuram amandoi in camera.
    -Naruto? Hinata? murmur eu uitandu-ma cu ochii larg deschisi catre cei doi. Amandoi dormeau imbratisati in patul Hinatei. Ma uit catre Sasuke care se uita la ei de parca ar fi ceva normal. Nu eram obijnuita sa-i vad pe cei doi asa de apropiati.
    Brunetul plictisit fluiera dintr-odata speriindu-i pe cei doi indragostiti inclusiv pe mine. Acestia debracati se ridica in picioare lasandu-si corpurile la iveala. Brunetul se repezeste sa-mi puna mana la ochi de parca as fi un copil, iar eu fac la fel.

Acum stateam jos in bucatarie impreuna cu Hina si Naru care inca erau socati. Nu le venea sa creada ca a venit si Sasuke impreuna cu mine. Aceasta liniste ma innebunea. Am venit sa-mi petrec ultimele momente din viata cu ei, dar nu, noi stam aici si ne uitam unii la altii nespunand un cuvant.
    -Deci Hinata si Naruto, ce ziceti sa mergem sa mancam ramen? Ar putea sa vina si Ino impreuna cu Sai daca nu va deranjeaza. Sparg linistea adanca cu zambetul pe buze in timp ce ii priveam curioasa.
    -Amm.. desigur! raspunde Hinata.
    -Toata lumea se va bucura cand vor auzi ca v-ati intors! incepe Naruto sa strige ca nebunul sarind la gatul nostru. Eu ma uitam speriata catre Sasuke, care ma privea nedumerit.
    -Am... stiti, noi am venit numai in vizita. Nu vrem ca toata lumea sa stie ca am venit, doar ca sa alarmam satul, mai ales ca Sasuke este foarte cautat. Noi vrem doar sa petrecem putin timp cu voi. Iar peste trei zile ne vom intoarce definitiv, promit. Am reusit sa-l conving pe Sasuke sa se intoarca inapoi in sat, asa ca ar trebui sa o covingeti si pe doamna Tsunade ca el, ma uit catre brunet cu nu zambet amenintator, este acum de partea binelui.
    Toti trei se uita la mine cu gura cascata intrebandu-se daca totul este adevarat. Brunetul se va intoarce in sat, am sa ma asigur personal de acest lucru, iar eu... sper ca nimeni nu va afla ca eu nu ma voi mai intoarce acasa. Uf, inainte de a-mi da lacrimile incep sa-i imping pe cei trei de la spate catre usa. Nu vreau sa pierd nici un moment din aceasta zi.

Ajunsi la Ichiraku, ne asezam cu totii si comandam cate o portie de ramen. Bineinteles ca eu si Sasuke inca eram acoperiti cu pelerinele pentru a nu fi recunoscuti. Dupa ce comanda ne-a sosit incepem sa mancam cu totii lacomi. Era asa de bun, ca pe vremuri. Si acum imi amintesc cum Naruto manca cel putin cinci boluri de ramen si tot nu era satul. Ce amintiri placute. Toata ziua numai am ras de boacanele facute de blond si de saraca Hinata, care era chinuita de el. Chiar si Sasuke se distra. Era prima data cand il vedeam razand cu adevarat. Poate nu am gresit cand am spus ca s-a schimbat. Cu siguranta mai are ceva bunatate ramasa is el, iar Naruto se va ocupa ca aceasta bunatate sa iasa afara.
    Am vizitat tot satul chiar si scoala si locul de antrenament care erau pline de amintiri.

Apusul anunta sfarsitul zilei si sfarsitul amintirilor mele. Eram la iesirea din sat, iar acolo ne asteptau Ino si Sai. Blonda sare cu lacrimi in ochi la gatul meu. Ii raspund imbratisarii strangand-o si eu foarte tare parca nevrand sa-i mai dau drumul. Asa am facut cu Hina si cu Sai, ce sa mai zic de saracul Naruto care nu mai putea respira de la strangerea mea. Trebuia sa ma abtin sa nu plang, trebuia sa-mi tin in frau lacrimile. Cand sa plecam vine Sai catre noi.
    -Ce ar fi ca echipa 7 sa faca o poza impreuna? Nu stiu daca am sa va mai prind asa emotionali ca astazi, rade satenul scotand din buzunar un aparat foto si punandu-l pe Naruto intre mine si Sasuke ne face poza. Sai imi inmaneaza poza mie, pe care o pun in gentuta mea. Le fac trista cu mana plecand cat mai repede posibil din acel loc. Nu vroiam sa-si dea seama. Pa pa Konoha, amintiri frumoase, copilarie.

Catre drumul nostru catre ascunzatoare ma opresc la jumatate si incep sa plang. Imi pun palmele peste fata si las trista capul in jos. Nu vroiam ca totul sa se termine asa. Mereu mi-am imaginat ca voi avea un viitor fericit impreuna cu familia mea, copilasii mei si cu prietenii. Nici macar nu am putut sa-mi iau ramas bun de la ceilalti. As fi vrut sa o vad pe doamna Tsunade si pe perversul de Kakashi.
    Aveam sa mor la varsta de optsprezece ani. Cel putin voi fi impreuna cu parintii mei. Asteptati-ma!
    Bratele puternice a le brunetului ma strang la pieptul lui cald. Nu mai imi pasa de nimic acum. Vreau doar sa plang pana in zori. De ce eu? Imi urasc sentimentele. Chiar se va sfarsi totul asa?

Imaginea cu Sasuke as a Girl:

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 5 Apr 2013 - 15:02

Bună, Raluca! Nici n-am deschis mesajul privat, doar am văzut titlul lui şi direct la ficuri am zburat, mulţumesc mult pentru el! Kiss Eşti o dulce! Cât de frumos a fost acest capitol! Atât de emoţionant şi de trist... Şi, sinceră să fiu, sper din tot sufletul că Sasuke o să se răzgândească, deoarece eu chiar nu vreau ca Sakura să moară. Chiar dacă preţul ar fi mare, şi răsplata ar fi frumoasă, pentru că ar fi reînviate nişte persoane importante... Însă parcă am impresia că ar fi mult mai bine ca lucrurile să fie lăsate aşa. Am acea senzaţie că o să izbucnesc în lacrimi, chiar dacă n-am mai făcut-o de mult la un fic. Dar ce spun eu aici ? Ficul acesta este ficul meu de suflet şi va rămâne mereu, indiferent dacă se termină sau nu! Hm, Naruto şi Hinata erau dezbrăcaţi ? :]] Săraca Hinata, nici nu îmi pot imagina cât de ruşinată era, mai ales că a fost surprinsă într-o ipostază indecentă cu Naruto. Însă mă miră că părinţii ei o lasă, adică nu are doar optisprezece ani ? Ahh, Sasuke femeie! Nu credeam că am s-o mai văd şi pe aceasta, sau bine, citesc, prea curând. Dar a fost foarte amuzant. Eh, oare în aceste două zile care au mai rămas, Sasuke şi Sakura nu vor face nimic, nu se vor apropia deloc ? Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie! Succes la şcoală şi cu tezele!

Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Raluca :D la data de Vin 5 Apr 2013 - 15:17

Hey...
    Mersii ca mai anuntat de next Kiss
    Deci acest capitol a fost superb....nu pot sa cred ca Saku mai are doar doua zile si va murii...... Crying
    Adica Sasuke chiar o va lasa sa se sacrifice ea pentru fericirea lui???Pentru ca stiu sigur ca Naruto nu ar fii de acord cu asa ceva
    Ce ma bucur ca s-au distrat in Konoha...dar totusi oamenilor din sat nu li s-a parut nimic ciudat...adica toti o cunosteau pe Sakura si nah....pare cam dubios..
    Spor la scris in continuare si sper sa aduci nextul cat mai repede....
    Cum de tu incepi scoala saptamana viitoare??ca parca este o saptamana vacanta??
    ~Sayonara~ Hi!

~Kim™~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Vin 5 Apr 2013 - 21:54

Hey Rallu! Ma bucur enorm de mult pentru ca ai adus NEXT-ul! Kiss Poate, inca mai exista o mica speranta in Sasuke. Dar, el chiar vrea ca Sakura sa se sacrifice pentru familia lui si a lui Naruto? Think Sad Dar, sper ca sa nu se intample asa ceva, altfel ar iesii un anunti socant pentru Naruto. Ce poti sa-ti spun? Doar ca, mi-a placut faza cu Sasuke transformat in fata! Laughing Laugh Laughing Te felicit! Smile Deci, asa cum ti-am mai zis, ficul tau e pe primul loc in topul meu! Love it Sa ma anunti cand aduci NEXT-ul!
    JA NEEE!

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 6 Apr 2013 - 8:06

Buna mami! Kiss
    Multumesc pentru ca m-ai anuntat ^^ M-am bucurat foarte tare cand am vazut <3 Imi pare rau ca vin cu un com tarziu, am avut niste probleme cu cateii :'(
    Capitolul m-a inveselit :x Este superb! M-ai facut foarte, foarte curioasa Laugh Faza cu Sas;ke transformat in fata a fost penala Laughing

-Sas`ke!
    -Mda ...?
    -Esti seeeeeexyyy! :">

-Sper ca v-ati imaginat batranica sexy spunand asta Laugh -

Astept cat mai repede next-ul! ;o3 Spor la scris si multa imaginatie! Big Hug Kiss

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 21 Apr 2013 - 21:20

Sunt atat de emotionata incat nici macar nu am idee cum am ajuns pe aici...totul e in ceata. Astea sunt fic-urile mele preferate! Cu ninja si multe emotii! Si ce orgolii au aia doi, mama ce bataie le-as da la amandoi....sa se trezeasca odata la realitate, sa vada cat se iubesc si sa fie un dragut cuplu...si sa nu aud de vorba aia care ma enerveaza la culme " mai rarut ca-i mai dragut ". Ufff, acum las eu sentimentele sa puna stapanire pe mine. Inspira, expira, inspira, expira, inspira, expira! Asa...m-am calmat! In momentele alea superbe, adica grozave, in care aveam parte de scene emotionante si fericite faceam dansul ala idiot cum dansau gemenele alea si strigau " vraji-gemene,vraj-gemene", asa si eu " sasusaku, sasusaku". Sa nu zici ca am inebunit dar daca erau atatea sentimente...si eu n-aveam loc in inimioara sa le simt pe toate odata!... Sunt sigura ca Sakura nu va muri: sper sa nu moara, mai bine zis. Imi imaginez ca ori n-o sa poata sa-i aduca pe toti inapoi ori ca supravietuieste printr-un miracol. Inimioara mea nu vrea sa se intample o asa tragedie...si nu numai eu as suferi, ci si Sasuke ( care inca merita bataie ). Ce am apreciat eu la fic-ul tau e ca...cu toate Sasuke ar fi putut sa-i faca rau Sakurei sau sa o violeze, nu a facut-o ca in alte fic-uri. Ma bucur si ca Hinata si Naruto sunt impreuna! Daaa! Asa trebuie sa fie in anime, sper si eu... Descrierea ta m-a dat pe spate ( serios, chiar ma leganam prea mult pe scaun si chiar era sa cad ) nu pot sa cred ca nu ma plictisesc cand ne descrii locurile, de obicei ma enerveaza partile astea. Sper ca totul sa fie bine, ceea ce e ciudat pentru ca eu sunt suficient de sadica incat sa-mi doresc in general numai finaluri tragice pentru ca m-am plictisit de atata bucurie. Abia astept next si daca nu te superi sa ma anunti si pe mine....si poate sa ma ierti ca ti-am scris aici romane... Laugh

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Dum 28 Iul 2013 - 0:53

Capitolul 21 
    Doua zile
    Dedicatie speciala lui Damaris *hug*

Sasuke Pov:

Zilele trec, iar sentimentele mele pentru Sakura nu s-au schimbat deloc. Chiar avea sa se sacrifice pentru noi stiind ca va muri? O parte din mine nu voia sa o lase sa-si sacrifice trupul penru ceva, ce poate inainte imi aducea fericirea, dar acum doar gandul ca ea nu va mai fi, ma face cea mai trista persoana din univers. Cealalta parte imi spune ca familia este mult mai importanta si ca ar trebui sa o las sa moara fiindca oricum ma uraste. Nu mai stiu ce sa fac, am ajuns la capatul disperarii.
    Doua batai puternice se aud la usa camerei mele. Ma intreb cine poate fi asa de devreme. Ma ridic alene din pat deschizand plictisit usa. Persoana care imi deranjaze linistea era chiar Sakura, care tinand un cos mare de picnic, statea in fata mea zambind.
    -Stii, m-am gandit mai bine si cred... ca ultimele zile din viata mea nu ar trebui sa le irosesc varsand toata ura pe tine. Vreau sa savurez din plin aceste doua zile ramase. Tu ce zici? Vi la picnic cu noi? Karin si Juugo sunt deja la lac, iar Suigetsu s-a dus in oras sa cumpere ceva de mancare.
    Ma uitam uimit la ea cum s-a putut schimba asa peste noapte. Dar are dreptate, nu putea sa stea aici inchisa in labirindul acesta prafuit, trebuia sa iasa la aer. Si cred ca si eu am nevoie de putina pauza, mai ales dupa toate aceste furtuni de sentimente.

Ajunsi la destinatie ochii-mi incep sa analazize natura care ne inconjura. Totul era de verde deschis, viu, care iti dadea o senzatie placuta. Imi placea acest loc, era asa plin de viata si asa de linistit. Ma intreb cand a putut Sakura gasi un astfel de loc. Am sa o intreb, dar... parca citindu-mi ganduri, aceasta imi raspunde cu un zambet larg pe buze:
    -L-am gasit din intamplare pe cand mergem seara sa ma plimb pentru a lua aer curat inainte de culcare. Si Sasuke... nu te mai holba atat la mine fiindca devine iritant. Du-te si pregateste picnicul impreuna cu Karin si Juugo pana eu ma voi imbaia in lac.
    Pentru a doua oara pe ziua de azi am ramas uimit. Aveam impresia ca facea pe sefa cu mine, iar sentimenele de friica si ura pentru mine parca nu mai existau. Am devenit mai confuz decat eram. Mai bine ma duc sa-i ajut cu aranjatul picnicului.
    -Karin, Juugo... unde sunteti?
    Nu ii puteam vedea nicaieri. Parca au intrat neanuntati in pamant si se ascundeau de lumea de afara. Hmm, mai bine ma apuc sa pregatesc eu picnicul. Poate asa voi fi distras de la... Sakura.
    Minutele trec, totul era pregatit, bineinteles inafara de mancarea care trebuia adusa de Suigetsu, iar restul... nu era de gasit. Daca stau bine sa ma gandesc cred ca Juugo si Karin inca o fac lata intr-un tufis, iar Sakura s-ar putea sa fie inca la lac. Ar fi bine sa ma uit dupa ea, sa nu cumva sa fi patit ceva. Si ridicandu-ma oftez adanc dupa care incep cautarea. Nu dupa mult timp, dand niste crengi de copaci inalti deoparte, o gasesc pe petala mea de cires. Aceasta privea zambind cerul insorit. Este pentru prima data cand o vad zambind asa natural, iar inima incepe sa-mi bata asa de puternic.

Imi dau si eu hainele jos ramanand doar in boxeri. Cu pasi mici intram si eu in lac prin spatele Sakurei. Cand ajung in spatele ei, o prind tandru de talie si o trag catre mine. Aceasta nu era speriata fiindca simtise ca eu sunt vinovatul. Dar nici de zbatut nu se zbatea, parca ii placea sa-mi simta corpul aproape. O intorc catre mine, sanii ei goi presandu-se de pipetul meu, iar ochii ei privindu-i adanc pe ai mei. Inca zambea, iar asta ma facea foarte fericit, ceea ce insemna ca eu.. o.. iu-besc. Da, o iubesc. Nu mai imi pot ascunde sentimentele. Am sa las trecutul deoparte si am sa incep o noua viata cu ea. O ador, tanjesc dupa ea de prea mult timp si tot ce am facut a fost de a ma juca cu ea. I-am distrus sentimentele. Trebuie sa-i spun ce simt.
    -Sakura, eu..
    Incerc sa-i spun acele doua magice cuvinte, dar rozalia imi pune degetul aratator pe buze. Isi baga degetele in parul meu, dupa care imi trage capul mai aproape de astfel incat buzele sa se apropie. Puteam sa-mi aud propriile batai ale inimii. Doi centimetrii mai erau pana ca buzele noastre sa se uneasca intr-un sarut, dar dintr-odata ne auzim straigati.
    -Sasuke, Sakura... unde sunteti? Am adus mancarea, iar Juugo si Karin sunt si ei acolo.
    Perfect, chiar acum s-au trezit toti sa vina. Cand ii caut eu, nici urma de ei, cand is cu fata inimii mele in brate, toata lumea se gaseste sa vina. Imi vine sa urlu de nervi, dar din pacate nu aveam timp. Am plecat repede din apa si ne-am imbracat mai repede decat viteza luminii. Inca speriati, fugim inapoi la locul picnicului, unde ceilalti aranjau masa.
    -Unde a-ti fost? ne intreaba Suigetsu foarte curios venind catre noi.
    -Sakura mi-a aratat locul acesta magnific, incerc eu sa-i raspund fara sa ma dau de gol.
    -Si atunci de ce sunteti rosii?
    Karin se uita la noi si astepta sa raspundem la intrebare, dar multumita Sakurei atmosfera aceasta ciudata este distrusa. Toti au uitat despre ce era vorba. Singurul lucru, pe care il aveau in minte era mancare.

Ziua trecut repede. Am glumit, am ras de Suigetsu, care se prostea precum Naruto; as putea zice ca sunt frati la prostii. Of, Naruto, frate, imi este asa dor de tine. Sper sa ne putem revedea curand, noi toti fiind teferi. Iar astazi pentru a doua oara, am vazuto pe Sakura razand cu lacrimi. Era asa fericita, parca gusta fiecare moment care il mai avea de trait. Mai avea o zi, iar eu ca un idiot nu am oprito. Nu mai este nevoie sa se sacrifice pentru familile noastre, este destul daca ea va fi langa mine mereu. Cred ca ar trebui sa-i spun.

Se intunecase, asa ca am decis sa adun tot si sa plecam inapoi. Pe drum Karin, Juugo si Suigetsu mergea in fata, parca facand-o intentionat. Dar nu-mi pasa, atata timp cat ii puteam spune Sakurei ce aveam de spus.
    -Sakura, trebuie sa-ti spun ceva.
    Aceasta vine mai aproape langa mine, luandu-ma, spre surprinderea mea, de mana. M-am oprit brusc din mers. Mana ei firava inca o tinea pe a mea. Din nou imi zambii, iar ochii ei verzi ma priveau nerabdatori. Buzele-i intredeschise ma tentau foarte mult.
    -Eu..
    Nu, nu mai puteam rezista tentatiei. Am prinso de ambii obraji si am sarutato fara nici-o ezitare. Buzele mele le atingeau tandru pe ale ei, gustandu-le dulceata. Fiori imi treceau pe sina spinarii, iar asa zisi fluturasi incepeau sa zboare.
    Dupa un minut am rupt incept sarutul neluand privirea de pe chipul ei angelic. Singurul lucru care l-am putut zice a fost:
    -Te iubesc!
    -Si eu te iubesc! imi raspunde rozalia fancadu-mi semn ca am ramas in urma.
    Si.. am esuat in ai spune ce vroiam sa-i spun. Dar e prea fericita, nu vreau sa distrug aceasta minunata atmosfera. Am sa-i spun maine dimineata. Sper...

Imi pare rau ca am intarziat, dar nah: Scoala & Radio & Munca. Dar am sa ma revansez eu cumva luna asta. Oricum mai sunt doua capitole, deci cred ca am sa termin luna asta [sper] si ANUNT: Am sa fac si sezonul doi Wink

Uitati si titlurile urmatoarelor capitole:
    Capitolul 22: O noapte de neuitat
    Capitolul 23: Sfarsitul Nostru

Ultima editare efectuata de catre Rallu in Mier 31 Iul 2013 - 11:31, editata de 2 ori

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 28 Iul 2013 - 1:46

Edit-> Am zis!
    Tuu... tu.... adica ei... si el, si ea.... dar tu! Criminala mica! Vrei sa ma omori? Ooo da, asta vrei, sa mor. Sa manaci coliva pe care Rose o s-o pregateasca. A FOST EPIC. Oooo da, o spun mare si clar, sa se stie. 
    Adica.... a fost... si s-a simtit... Love it Ah! Magnific Love it Fantasitc. Am zis! 
    In primul rand, cum e posibil sa se duca acolo si sa rada fara sa ma ia si pe mine? Asta e tortura. Ii tin eu minte (d).
    In al doilea rand, Sasuke a spus CE? Repete te rog, pentru inoroaga surda de mine. Huh? Ca o iubeste? A spus-o? Da, da, da Love it Asa a facut! A recunoscut-o si a spus-o! Ooooo da, asa se face baby ^^. Sunt mandra de el. Love 
    Ce mai pui si ca, o da, asa s-a intamplat, Sakura a recunoscut de asemenea! Deci nu cred, asta o s-o scriu in carnetul inorogilor, e de tinut minte! E un moment unic si epic.
    Ah da, si nu mai e nevoie de sacrificiu, partea sadica din mine nici macar nu-i duce dorul, ma bucur ca Saku o sa fie in regula. Love it Sasuke se multumeste doar sa-i fie ea alaturi, da?  Love Ah, ce frumos. Nu, stai putin, imi dau lacrimile. M-am emotionat si e vina ta, awwwwwwww. Trist 
    Apropo, am crezut ca mor la faza aia in care ai spus ca Juugo si Karin o fac lata in vreun boschete Laughing . Sper ca au folosit un Durex ceva ca nu-mi plac plozii Laugh .
    Ah, da, era sa uit! Doamne, ce inoroaga mai sunt si eu. SAKURA A RAS. Un ras sincer, inocent si din suflet Love it Asa imi plaaaaaaaace, fericire baby Agrement ! 
    Oooo da. Ati vazut? Capitol special pentru mine Love it , si fara pic de modestie, merit!Ah, si eu te iubesc, Rallu Love it Love it  Love it Chiar imi faceam griji ca trece vara si nu mai pui next-ul, nicio clipa nu am crezut ca nu o sa-l mai pui, ma intrebam doar cand. Big Hug
    Sper (SPEEEEEER)  sa scrii mai repede next-ul, te rooooooog. Imi doresc mai mult urmatorul capitol, care mai are si un titlu genial, decat vreau sa mananc ciocolata germana sau belgiana. Love it Fa-mi pe plac, te rog, si scrie. 
    aaaaaaaaaaaaaaa? Stai putin sa tip in perna de fericire. SEZON 2 LUMEEEEEEEEEEEEEE. Rallu si Jesus ne iubesc, Raluca face sezonul 2 Heart Heart Heart Heart Heart Heart Heart Heart Heart !!!
    Pff, si eu care credeam ca ultimul meu com de aici a fost un roman, aici am scris vreo 3 Think Dar nu-mi pare rau, ca fic-urile epice merita  !

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 28 Iul 2013 - 10:45

Te iubesc! (goo) De când aşteptam un nou capitol aici... :x  Mi-a plăcut foarte mult, mai ales scena incitantă de la lac, dar... Titlurile capitolelor următoare mă pun pe gânduri, mai ales ultimul. Plus că, din câte ştiam eu, nu va fi un happy-end. Dar totuşi ei vor face dragoste, sigur Sakura nu vrea să moară fecioară. (D) Incitant... Dar totuşi sunt pe jar, aşa că treci şi tastează capitolul următor. (d) Spor la scris! (kiss)

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 28 Iul 2013 - 11:02

Asibfghjkl!
    Tu! Cum de nu stiam ca aduci next? :-L
    A fost ... frumos! <3
    Deciiiiii, Sas`ke o iubeste. Stiam eu! [-(
    Si Sakura. :3 O, da da da da! :x 
    Ma bucur ca s-au sarutat, nici nu stii de cand astept acest moment. ^^
    Off, sper sa aduci repede nextul. :-L "O noapte de neuitat". Ma gandesc laaa .... :"> Da, la "aia" ma gandesc *hehe*.
    Deci mai ai 2 capitole si termini? o.O Eu asa cred. :-s Sper sa te apuci repede si de Sezonul 2 (sunt ataaat de fericita ca va fi un sezon 2 :x )
    Spor la scris! *kiss*

Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Raluca :D la data de Lun 29 Iul 2013 - 17:44

Ce bine ca ai adus next-ul dupa mult timp Smile 
    In sfarsit i-a spus ca o iubeste Winner  Ieeee Laugh  Sper sa ii spuna ca nu mai trebuie sa se sacrifice  Crying 
    Oricum sper sa vii cat mai repede cu next-ul si daca poti anunta-ma Smile 
    Pana la un capitol viitor sa ai parte de multe idei bune Smile
    ~Sayonara~  

Bubu Uchiha
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 26/06/2013

Mesaj Scris de Bubu Uchiha la data de Mier 31 Iul 2013 - 14:20

Tu, eu, adica ea, ce? Adica nu mai inteleg nimic, e ciudta sa dua primul comm, adica ficul e din 2011 si eu ma trezescsa ajung prin 2013, frate! Masina timpului chiar a functionat, imi vine sa sra in sus de bucurie, este de-a dreptul superb, chiar ca m-ai lasta fara cuvinte. Cand a vrut Carter sa mi-l dea tu "Nuuu" si dupa te-ai suparat pe e,a dra eu ii multumesc.Ma bucur la nebunie sa vad un fic SasuSaku ninja in desfasurare, sunt favoritele mele. Si cele cu Yakuza, droguri, bla, bla. Scuze ca mi-a luat asa de mult sa-l citesc, dar alalateri am citit 16 capitole, ieri deloc si azi... azi am citit cta am citit, corect? E minunat, dar serios?Maniacul acela... Sa vrea sa o sarute pe Sakura, vai ce ma bucur,adica, ma bucur fiindca furmosul de Sasuke a salvat0o pe Ciresica, pe Ciresica mea, adica a lui. Cred ca se topes de nervi aoclo. Cred ca sieu, adica, serios? Cum sa reziste el, marele pervers Uchiha cand cineva cu mainile jegoase si nespalat pe dinti se atinge de bombonica lui... Vorba aceea grrrr....Stii la ce ma refer. Oh! Da bruentul s-a intors in sat, iar Ino nu i-a sarit de gat? Nu ma mir,l-a descoperit pe Sai, deic e ok. Adica cle putin eu asta spe,r oh, da baby! Si se va intoarce in oras? Fra Sakura, nu te las! Rallu, stiu ca mintea ta perversa nu va lasa sa se intample asta... Off... da si-aia, adica fix atunci si-au gasit sa vina si ei la picnic cand cie doi erau pe care sa se... Off. Si cand el i-a cautat nu erau de gasit, of, da ce naspa pto sa fie si-astia, ca deja imi vine sa sra la gatul lor de nervi, serios, grr. Orfanul n-ar da-o pe Sakura pentru parintii lui, eh? E bine, adica, sincer, chiar ma bucur de asta, ma brunetule, de ce nu i-ai zis de faza aia, e un icneput bun si sa-i zici c-o iubesti.
    Astept urmatorul capitol si daca nu ma anunti te mananc cu fulgi cu tot, serios! Grr... Deci ma anunti si daca poti, il aduci urgent, da?Te puuuup!

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Mier 7 Aug 2013 - 14:52

Capitolul 22
    O noapte de neuitat

Sasuke:

Somnoros ma duc cu ochii intre-deschisi catre bucatarie. Desi am dormit foarte bine aseara, mai ales dupa acea zi impreuna cu Sakura, ma simt ciudat, de parca am uitat ceva. Dar nu mai conteaza, important este sa-i spun Sakurei ca nu va mai trebui sa se sacrifice si ca putem fi impreuna mereu. Am fost asa un dobitoc la inceput si doar am facut-o sa planga si regret acest lucru.

Ma indrept catre bucatarie unde aud zgomote mari. Ma opresc in fata usii fara sa o deschisd, ci doar ascult concersatiile din bucatarie.
    -Sakura, la multi ani! Ti-am luat un set de bandaje si de prim ajutor ca sa ne poti bandaja atunci cand ne vom rani, aud vocea lui Suigetsu.
    -Iar acest cadou este din partea noastra. Este un set de lenjerie, eu am ales modelul, iar Juugo culoarea. Toate cele bune, draga Sakura.
    -Va multumesc tuturor. Nici nu ma asteptam la o astfel de surpriza. Ma intreb unde este Sasuke?
    Firar. Simteam eu ca am uitat ceva. Astazi este ziua Sakurei. Cum am putut fi asa de idiot incat sa uit ziua pretioasei mele petale de cires. Cu pasi lini plec din fata bucatariei si ma duc catre camera mea. Ma imbrac cu un tricou negru, o pereche de pantaloni albastri si imi iau de asemenea si o pelerina neagra pentru a nu fi recunoscut. Acum va trebui sa ma grabesc sa-i gasesc rozaliei un cadou. Dar ce?

Sakura:

Astazi este ziua mea de nastere si singurul care nu m-a felicitat a fost Sasuke. Vreau sa-l vad. Desi am incercat sa-l urasc, am esuat. Nu pot uri ceva ce iubesc asa de mult oricat as incerca, desi a fost distractiv sa ma joc cu el.
    Ceilalti au fost asa de draguti cu mine si mi-au facut chiar si-un tort. Toata dupa-amiaza ne-am distrat, am ras, am mancat aproape tot tortul si am dansat. A fost o zi amuzanta, doar ca el lipsea. Toata noaptea nu am putut dormi din cauza zilei de ieri, cand Sasuke m-a sarutat si mi-a spus ca ma iubeste. Oare este adevarat? Sau a fost doar o minciuna? Nu.. mai bine ma duc in camera mea fiindca deja ma doare capul.

Stand intinsa in pat aud un ciocanit moale in usa. Oare cine poate fi la aceasta ora tarzie? Deschid trista usa, dar spre uimirea mea, nu era absolut nimeni. Cred ca mi s-a parut mie. Inchid usa si dau sa ma intorc catre patul meu, dar sunt prinsa intre doua brate puternice si bandajata la ochi pentru nu a vedea nimic. Incep sa intru putin in panica, dar la auzul numelui meu incep sa ma linistesc. Stiam ca era Sasuke, cel putin asa simteam, mai ales dupa auzul vocii lui dulci. Dupa cateva secunde simt cum ne teleportam intr-un alt loc. Ma intreb unde m-a adus?
    -La multi ani Sakura! imi sopteste acesta, dezlegandu-ma de la ochi si dandu-mi drumul din stransoarea lui.
    Cand am vazut unde m-a adus si cum era totul aranjat, am inceput sa plang de fericire. Eram in acelasi loc unde am fost si ieri, la lac. Pe pajiste era o patura mare, pe care erau aranjate doua pahare, boluri cu ramen si tacamuri, iar in jurul paturei erau aprinse lumanari, care faceau atmosfera mult mai romantica.
    Ma intorc fericita catre Sasuke si sar la gatul lui cu lacrimi in ochi. Credeam ca a uitat si ca nu ma iubeste, dar acum stiu ca ma iubeste foarte mult, daca nu nu ar fi facut asa ceva pentru mine. Il sarut scurt pe buze, apoi ma asez pe patura incepand sa mananc ca sparta.
    -Sper ca nu te deranjeaza ca am cumparat ramen. Stiu ca nu e precum la noi in sat, dar stiu sigur ca Naruto s-ar fi bucurat daca mergeam sa mancam ramen, spune acesta razand de parca si-ar fi amintit ceva amuzant.
    -Nu, e perfect, ii raspund cu zambetul larg pe buze.

Era o noapte perfecta. Dupa cina am ramas cum eram. Nu faceam nimic, doar ne sorbeam din ochi. Iubeam totul la el, acel zambet strengar care il avea cateodata, acel mister, pe care-l purta mereu cu el, acei ochi negri in care ma pierdeam de fiecare data si inima lui mare, care si-o deschidea mereu atunci cand eram eu in preajma lui.
    -Poftim cadoul! Acesta ma trezeste din visare intinzandu-mi o cutiuta mica. Eu o deschid curioasa ramand uimita la vederea lantisorului. Era lantisorul, pe care l-am vazut la prima plimbare in orasul de langa noi cu noua mea "echipa". Si-a amintit ca acesta este bijuteria la care ma uitam. Piatra roz din mijlocul cercului de metal stralucea in razele lunii. Sasuke se apropie de mine, ia lantisorul, iar eu dandu-mi parul deoparte, mi-l prinde dupa gat.
    -Iar acum? Ce facem? il intreb eu privindu-l in ochi curioasa. Nu voiam ca noaptea aceasta sa se termine asa de repede.
    -Acum urmeaza desertul!

Isi apropie chipul angelic de al meu tot mai mult. Buzele-i rosiatice i se deschid cuprinzandu-le pe ale mele intr-un sarut dulce si adanc. Limba lui patrunde in camera mea umeda unde o intalneste pe a mea. Limbile noastre se jucau ca nebunele, voiau mai mult, la fel si noi. Inima incepea sa-mi bata tot mai tare, parca vrand sa iasa din piept. Il imping pe brunet pe patura, rupand pentru un moment sarutul, dar apoi continuand. Ii simteam bratele pe spatele meu, ceea ce-mi dadea fiori pe sira spinarii, cum cautau sa ma dezbrace. Dupa cateva secunde ma simt mai usora, din cauza faptului ca Sasuke deja imi daduse hainele jos, ramanand doar in chilotei. Acelasi lucru fac si eu cu brunetul. Ii dau tricoul jos, apoi pantalonii, iar in acelasi timp acesta se juca cu bobitele sanilor mei. Fiecare loc de pe corpul meu, care era atins de buzele si degetele lui fine, imi ardeau, parca luand foc.
    In acest moment ma aflam sub el, nu stiu cum am ajuns asa, dar nu-mi pasa. Il doream asa de mult, nu mai rezistam. Mainile mele se jucau cu parul lui moale in timp ce el cobora cu saruturile tot mai jos. Acum imi dadea chiloteii jos cu dintii. Eram rusinata de sunetele, pe care le scoteam si de corpul meu micut. Imi pun o mana la gura pentru a incerca sa opresc aceste sunete, dar Sasuke mi-o indeparteaza.
    -Sunt cele mai frumoase gemete, pe care le-am auzit pana acum. Lasa-ma sa le ascult in continuare.
    Sasuke se apleaca catre buzele mele sarutandu-le cu pasiune. L-am imbratisat lasandu-ma purtata de val.
    Eram doar noi doi si luna de pe cer. Nu am sa uit nicioadata ziua mea de nastere, a fost minunat. Am sa plec cu gandul impacat.

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Mier 7 Aug 2013 - 14:53

AAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    Party fratilor 

Sa-mi frec doua palme, nu pot sa cred.
    Lauda: PRIMAA! Ah, da, tineti minte, EU sunt prima mereu, si merita sa ma laud cand sunt prima la un fic epic si genial si fantastic si absolut orice sinonim cu cuvintele enumerate mai sus.
    Tuuu, fiinta excelenta, stii ce ciuda mi-e ca e asa scurt? Mai voiaaaaaam. Ah, de ce?De ce doamne, nu ma iubesti? De ce ai lasat-o sa scrie asa putin? [-( Oricum, a fost magnific. Orice cuvant. Orice fraza. Orice propozitie. Orice fragment, de la prima silaba la ultima, totul Love it Am crezut ca mor de curiozitate citind, da, mi-ai dat tu pe fragmente, dar l-am mai citit o data acum, numai asa... ca mi-a placut mie mult Love it 
    In primul rand, nu pot sa cred ca sasuke a UITAT! Asa ceva nu se face, never [-( V-am spus eu ca e nasol, Rallu a venit doar cu dovada [-(. Pacatos inorogit care e, sa vada el ca-l castrez din cauza ca a uitat. 
    In la doilea rand, CEEE?Tu vorbesti serios? CIna romanticaaaaaaaaa, adica picnic, adica ma rog, ai prins ideea, sunt prea emotionata ca sa mai vorbesc corect sau sa ma exprim ca omu'. Adoooooooor asta. Mi se pare aasaaaaaaa dragut. 
    Cand ai spus de inima mare si deschisul atunci cand era in preajma ei, am crezut ca ma murdaresc cu ciocolata. ADOR ASTA. In sfarsit un Sasuke bun si caruia ii pasa si care isi arata sentimentele, ah, da, asa se face, baby. 

Apoi... deci.. eu.. ăăămmmm... aoleu... omg. Ce sa spun? Nu stiu ce as putea scrie, pentru ca sunt ATAT de emotionata de cred ca tremur. AU FACUT.. CE FAC... ei bine, ai prins ideea. Pur si simplu... ma asteptam, dar parca tot pe nepregatite m-a luat. A fost superb, cred ca numai hentai visez eu la noapte, numai din cauza ta. Mintea mea bolnava si inorogita nu trebuia sa citeasca faza aia, numai imagini indecente am avut in minte Laugh))) Dar si Sasuke a fost tare, ca sunt cele mai frumoase gemete pe care le-a auzit Laughing Deci am crezut ca fac stop cardiac de ras. 

SPPPPEEEEERRRR, sa aduci capitolul caat mai repede, ultimul, cel mai frumos, TE ROG!. O sa te stresez, o sa te bantui, o sa te bat cu popcorn si tot il pui! pentru ca il vreau, il vreau mai mult decat vreau nutella/ snickers/ mancare. Si e mare lucru Love it Te rog, intelege cat de mult mi-l doresc. 

Si sa nu te puna Sfanta Placinta sa intarzii cu lunile cu capitolul, ca ... nu, nu stiu ce fac, dar ma pot gandii la ceva. 

Xo.Xo.

Ultima editare efectuata de catre *♣Cocktail♣* in Joi 8 Aug 2013 - 23:59, editata de 2 ori

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Mier 7 Aug 2013 - 15:10

Rallu :-L
    Pe mine de ce nu m-ai anuntat cand ai pus next? Stii ca trebuie sa ma anunti special printr-un pm, nu pe chat. [-(
    Capitolul ... superb la sfarsit. Asteptam aceasta parte de foarte mult timp. <3
    Capiolul mi-a placut, foarte frumos. ^^
    Sper ca uramtorul sa vina repede si sa fie lung, Sakura sa nu moara si sa faci mai repede sezonul 2. Vezi? Sper multe. [-(
    Spor la scris! (:

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Vin 9 Aug 2013 - 7:27, editata de 1 ori

~Kim™~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Joi 8 Aug 2013 - 23:10

Edit! Voi edita cand imi voi reveni din somnolenta.

Rallu, de ce imi faci asta? T_T De ce nu m-ai anuntat si pe mine la capitolul trecut? De ce? As fi vrut sa-ti las si eu comentariu. T_T 
    Dar acum, ma bucur totusi ca iti las la acesta. Smile  Esti la fel ca-ntotdeauna. Mereu faci niste capitole superbe. Pacat ca termini sezonul. Dar e bine ca incepi altul.  
    Sper ca luna asta sa postezi mai des capitolele si daca nu poti nu te fortez. Dar nu pot sa uit de acest fic al tau. >.< Trebuie neaparat sa aduci sezonul urmatorul luna asta. XD Trebuie!  
     Ma voi tine scai de tine ca sa-l aduci. (D) Dar voi face asta dupa ce aduci urmatorul capitol. ^^ Iti voi da trei zile pauza ca sa te relaxezi apoi voi incepe. Asa cum iti fac la rpg, asa iti voi face si la fic, dar doar cand nu o sa fi ocupata ca sa nu fiu rea. >.< Spor la scris incontinuare. Si sa aduci repede next-ul!  
     Te-am pupat, sysu! Kiss 

Ultima editare efectuata de catre ☆Kim☆ in Lun 12 Aug 2013 - 10:17, editata de 1 ori

Bubu Uchiha
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 26/06/2013

Mesaj Scris de Bubu Uchiha la data de Vin 9 Aug 2013 - 14:55

Raluuuuuu!!!!!!!! Te tin eu minte.Acum pui si tu nextul cand eu eram la bunici, oh... Lasaca mai vorbim noi. Scuze caam intarziat cu commul, dar totusi, mai bine mai tarziu decat niciodata, corect?
    Esti geniala, era sa uit! LA MULTI ANI, SAKURA! Cred ca ai avut o zi de nastere surprizatoare, mai ales ulrima parte... Ti-au plaut cadourile, nu? Eu sincer sper ca da. Ce pot sa iti mai zic? Oh, mititica de tine, ai rezut c brunetul a uitat de ziua ta? E da, chiar a uitat, bine ca si-a amintit ca altfe nu ne oferea noua aceste delicatese. Banuiesc ca te-ai simtit super tare.... mai ales ca ati fost inlocul tu preferat si codul minunat, iar partea in care ai inceput sa faci dragoste cu Sasuke,,mmmm:sleep:  A fost de vis, nu? Te-ai indrgostit de el si nu mai scapi, nu? Love Sa ma chematila botez si poate mi-limprumuti si miepe Sasuke dupa ce ne Bautura amandoi, cu TEDi bine-nteles.

SASUKEEEEEEEEEEE!Cum ai putut sa uiti de ziua saraciifete? Macar bine ca ai aflat in cele din urma si i-ai facut acel cadou delicios si pentru cititoriiii  Angel Eu nu sunt purin perversa, sunt foarte perversa.  O da, scumpii! Fi mai atent pe viitor si vezi ca aiuitat sa ii spuisa nu se mai sacrificie, scumpule,ca altfel.... Bici 

Eallu, esti geniala si multumescde anunt. 

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Dum 1 Sept 2013 - 12:09

Capitolul 23
    Sfarsitul nostru

Sasuke:

Soarele imi batea in ochi, obligandu-ma sa am trezesc, ceea ce ma enerva foarte mult. Incetul cu incetul deschid usor ploapele, cautand totodata, cu mainile, ceva. Dupa ce simt ca trupul Sakurei nu mai era langa mine, ma ridic brusc de pe patura moale, pe care stateam, si cu ochii larg deschisi, privesc in jurul meu. Nu era nicaieri de gasit. Hainele ei disparusera, iar singurul lucru, pe care il descopar, este un biletel parfumat. Il deschid, citind curios cu voce tare continutul:

Draga Sasuke,

Iti multumesc mult pentru noaptea trecuta. Stiind ca am putut fi in bratele tale o noapte intreaga, ma face cea mai fericita persoana din lume. Sper ca tu si Naruto sa fiti fericiti alaturi de familia voastra, asa cum am fost eu cu a mea.
    Sasuke, nu te voi ruga sa ma uiti, ci dorinta mea este de a-ti cotinua viata. Sper sa gasesti pe cineva care se te iubeasca la fel de mult precum te-am iubit.

Te iubesc,
    Sakura

Nu! Uitasem complet de acel ritual. Voiam sa-i spun ca nu mai este nevoie sa se sacrifice si ca puteam sa ne cream propria noastra familie in Konoha. Nu se putea termina totul asa intre noi. Mai aveam atatea de facut impreuna.
    Ma imbrac rapid si incep sa alerg in directia unde ritualul avea sa aiba loc. Sper sa ajung la timp si sa o salvez, fiindca daca voi esua, nu ma voi ierta niciodata. O iubesc prea mult ca sa o las sa plece de langa mine, iar de acest lucru mi-am dat foarte tarziu seama, ma urasc.

-Sakura, repeta dupa mine.
    -“Subete no kami no na no shita ni... “
    Le puteam auzi vocile, slab, dar le auzeam. Acum incepea ritualul, iar eu trebuie sa ma grabesc, astfel voi ajunge prea tarziu.
    -"...Haruno ichizoku wa, subete no kengen o shūshū suru koto o inoru.“

Simteam cum vantul incepea sa adie in directia de unde proveneau sunetele. Nu era deloc de bine. Maresc viteza, chiar daca picioarele ma dureau, trebuia sa opresc totul. Dupa cateva secunde ajung la cele trei stanci unde avea loc ritualul. Ma opresc, parca eram inlemnit.
    Sakura era in mijloc, corpul ei incepand usor sa se ridice si sa prinda o culoare mai roza in jurul lui. Tobi statea pe una din stanci si ii spunea Sakurei cuvintele ritualului.

-"Watashi wa sūnenmae no tatakai no nan sen mo no yukue fumei no heishi sū sen yobikakeru."
    -Sakura! tip catre ea disperat. Tobi vazandu-ma, spune un jutsu in urma careia se crea un cub puternic din chakra. Iau cateva kunaie si arunc cu ele in peretii cubului in care ma aflam. Eram captiv si neputincios. Singurul lucru pe care il puteam facea, era sa vad cum trupul Sakurei avea sa dispara.
    -"Tachiagare!"
    -Nuuu!
    Nu muri, te rog. Te iubesc, Sakura. Esti singura femeie cu care pot fi fericit, daca mori tu, eu nu voi mai puteai trai. Asa vrea sa-i fi spus inainte aceste cuvinte, dar am fost un mare cretin si nu am putut. Acum vedeam un portal care se deschidea cu ajutorul Sakurei. Trupul ei stralucea tot mai tare, iar chipul ei luminat de chakra roz care o inconjura si-l intoarce catre mine. Un zambet i se asterne pe buze, iar ochii ei inlacrimati se inchid treptat.
    Rusinat las capul in jos. Nu ma interesa cine avea sa iasa prin acel portal nenorocit. De ce trebuia chiar ea sa moara? De ce? Nu am dreptul de a mai trai, asa ca petala mea de cires, iarta-ma ca nu ti-am putu asculta dorinta, dar fara tine nu pot trai. Iau un kunai si il indrept catre inima.

-Sasuke, Sakura... totul e o capcana!
    Cand kunaiul avea sa-mi despice inima in doua, ma opresc la auzul vocii lui. Prietenul meu, Naruto, a venit sa ne salveze. Dar era prea tarziu fiindca ritualul era pe sfarsite. Ridic brusc capul uitandu-ma in toate directiile. Parca o flama de speranta mi se aprinse in adancul inimii. Il vad pe Sai impreuna cu Naruto cum aruncau kunaiuri catre Tobi si faceau diferite jutsuri de atac. Poate mai exista o sansa.
    Ino si Hinata reusesc dupa mai multe incercari, sa o desprinda pe Sakura din acea chakra puternica, iar cubul meu se dizolva odata cu oprirea ritualului. Disperat, alerg catre fete luand-o pe rozalie in brate.
    -Traieste?
    -Da, are nevoie doar de odihna, murmura Ino cautandu-l cu privirea pe Sai.
    -Dar de unde ati stiut?
    Eram foarte curios. De unde stiau unde sa ne gaseasca si cand aveam probleme. Blondina imi face semn cu capul catre o pasare mica desenata su adusa la viata de Sai. Aa, deci la plecarea noastra din sat a pus el un mic spion. Totusi sunt bucuros ca a facut-o.

-Suntem atacati, pe pozitie!
    Avertizarea lui Naruto ma face sa-mi dau seama ca defapt totul chiar a fost o capcana pusa de Tobi. A folosit-o pe Sakura pentru a invia vechi soldati care au murit in lupta de Hanagashi. Erau cei mai puternici soldati, iar 25 dintre ei ne inconjurau. Sper sa iesim vi din aceasta situatie.

Sakura:

Zgomote puternice imi inundau urechile trezindu-ma din somnul meu adanc. Am ajuns deja in iad? Deschid cu friica ochii si privesc derutata in jurul meu. Nu, inca traiam! Dar cum era acest lucru posibil? Ma ridic cu greu in sezut din cauza durerilor, pe care le aveam. Rotindu-mi capul catre dreapta, il zaresc pe Sasuke, care lupta cu doua persoane. Parea obosit si fara putere, ceea ce ma ingrijora foarte tare.
    Intr-un moment de neatentie, Sasuke cade la pamant ranit. Una dintre acele doua persoane isi ridica sabia vrand sa-l loveasca pe brunet, dar nu puteam sa las ca acest lucru sa se intample. Ma ridic furioasa de pe pamantul uscat si imi canalizez chakra ramasa in pumnul drept. La atingerea cu pamantul, o crepatura se crea intre Sasuke si cei doi luptatori.
    -Esti ok?
    Fug catre el luandu-i un brat si punandu-l dupa capul meu. Trebuia sa mergem dupa ajutor fiindca asa avea sa murim. Amandoi, tinandu-ne unul de altul, incepem sa alergam cu toate puterile noastre catre sat. Cele doua persoane ne urmarea si ele, ceea ce ne ducea in culmea disperarii. Puterile nu ne mai tineau mult, iar nimeni nu ne putea ajuta. Fugim catre podul de lemne din fata noastra.
    -Unde credeti ca fugiti?
    Vocea unuia dintre acele doua persoane ne opri la jumatatea podului. Imi intorc capul ingrijorata inapoi. Amandoi tineau in mana o sabie si stateau la capatul podului. O nu, aveau sa taie franghile, trebuia sa ne grabim.
    -A! Sasuke, tine-te bine!
    Ma uitam la mana mea care o tinea pe a lui. Cei doi taiasera franghiile, iar eu cu o mana ma tineam de o bucata de lemn. Trebuie sa ajungem sus, dar Sasuke e mult prea greu ca sa-l trag si pe el. Lacrimi incep sa-mi inunde fata palida.
    -Sakura, nu plange.
    -Sa-su-ke...
    -Doar unul din noi poate trai si aceea esti tu. Da drumul mainii fiindca asa vom muri amandoi. Te rog, Sakura.
    Nu voiam sa-l las. Nu dupa toate cele intamplate. Il iubesc prea mult pentru a-l lasa sa moara asa. Era doar vina mea. Dorinta mea era de a trai alaturi de el, chiar daca m-ar fi urit toata viata lui.
    -Petala mea de cires, nu plange. Eu am fost un idiot pentru ca nu ti-am zis mai devreme ce simt pentru tine. Esti singura fiinta de pe aceasta lumea pe care o voi putea iubi. Mi-ai deschis inima si ai crezut mereu in mine ca ma voi schimba, dar... face o pauza ...asta imi este soarta. Dupa tot ce am facut merit sa mor. Acum este randul meu sa-ti spun sa traiesti Sakura. Daca nu pentru mine, atunci pentru Naruto. Va avea nevoie de tine, asa cum am avut eu de tine. Te iubesc!
    -Nuuu! SASUKE!! Nu ma lasa singura, nuuu.
    Mana lui ii daduse drumul mainii mele si cazuse in abisul de sub noi. Trupul lui cadea in viteza, negrul acoperindu-l tot mai mult, iar inainte de a nu a mai fi vazut, mi-a zambit trist. Pentru prima data in viata imi doresc sa mor, dar el vrea ca eu sa fiu alaturi de Naruto si asa voi face. Nu stiu daca voi mai putea fi vreodata fericita. De ce avea ca totul sa se termine asa intre noi? De ce trebuia ca tu sa mori?
    -Te iu-besc!! SASUKEEE! VINO INAPOI!

Lupta o castigasem cu putin ajutor din partea celorlalti din sat. Ceremonia de inmormantare se terminase si ea de ceva vreme. Chiar daca nu am inmormantat trupul lui, aveam piatra unde de acum inainte o vom vizita. Toti plecasera inafara de Kakashi, Naruto si eu. Priveam tristi numele lui Sasuke incriptat in piatra funerala. Il iau pe Naruto de mana si ne asezam amandoi jos.
    -Sper sa ne pazesti pe amandoi, oriunde te-ai afla!
    Ridic capul catre cerul innorat si trist. Picuri de ploaie se zdrobeau de noi. Chiar si cerul plangea in aceasta zi. Imi indrept capul din nou catre mormant si asez buchetul de flori, pe care il tineam in mana de ceva vreme, iar Naruto aseaza poza cu noi trei impreuna cu Kakashi-sensei de cand eram mici. Ce vremuri.
    -Prietene, e doar vina mea, iarta-ma! Daca as... , il opresc pe Naruto din vorbit. Nu era vina lui, nu era vina nimanui. Asa a fost sa fie si trebuie sa ne obijnui cu acest gand.

Ne ridicam amandoi de langa mormant si plecam, dar nu inainte de a mai privi inca o data locul lui.
    Sa dormi in pace, iubirea mea.

Ee, ve-ti vedea voi Whistling 
    Va pup dulce si le multumesc tuturor celor care au citit acest fic Big Hug

Ultima editare efectuata de catre Rallu in Dum 1 Sept 2013 - 16:48, editata de 2 ori

Acum este: Sam 21 Ian 2017 - 6:23