╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Viață încețoșată

Distribuiti

AiShiteruu
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 07/10/2012

Viață încețoșată

Mesaj Scris de AiShiteruu la data de Sam 20 Oct 2012 - 14:40

Capitolul ○1
    ◇Murind

O viață scurtă, fără rost, lipstită de viitor, de inplinire, de fericire. O viață aruncată la gunoi.
    Șed pe marginea scărilor, așteptând s-o văd pe soră-mea mai mare, Jessica. Stau cu capul între genunchi, înnebunind. Ce-a fost în capul ei atunci când a venit în locul ăsta blestemat?
    Din casa in fața căreia stăteam, se aud urlăte și geamuri sparte. Nu am curajul să intru acolo. Nici măcar cu gândul nu reușesc să-mi imaginez cât haos ar putea fii înăuntru.
    Într-un moment în care îmi luasem gândul de la scandalul ăsta, se aude un pistol. Se sparge geamul de deasupra capului meu. Am țipat din cauza sperieturii, dar nu m-am rănit.
    Mai aștept în jur de jumătate de oră, o jumătate de oră infernală, după care ajunge poliția. Perfect!
    Probabil că vecinii i-au chemat. Adică, dacă s-a folosit și pistolul...
    Îmi ridic capul și mă uit la polițiștii care m-au ridicat de pe scări, întrebându-mă dacă sunt rănită.
    Dezaprob din cap și le zic că o aștept pe soră-mea.
    Sunt convinsă că o aștept degeaba. Oricum n-o să mai iasă de acolo întreagă, poate chiar deloc.
    Mă așez din nou liniștită, ascultând infernul din casă. Ascultând focurile de armă, urletele, polițiștii.
    După lungi minute dureroase, se deschide ușa pe care iese cel mai bun prieten al meu, Shin. Nu m-a șocat prea tare faptul că o ținea pe soră-mea, neînsuflețită, în brațe.
    „Arihanna, hai acasă.” îmi zice Shin.
    Ne îndreptăm către mașina lui, iar din buzunarul Jessicăi cade un bilet, pe care îl pun în geanta mea.
    Mă urc în mașină, punând-umi centura.
    În câteva minute ajungem acasă. Locuiam singuri, toți trei. Shin era cel mai mare, avea 18 ani. Jessie avea 16, iar eu, cea mai mică, 14.
    Pentru mine, părinții nu au existat nici o dată. De când mă știu am crescut cu soră-mea.
    Luăm corpul neînsuflețit al surorii noastre, și îl așezăm pe patul ei. Îl las pe Shin acolo, iar eu mă duc să comand cina. Nimeni nu gătește aici.
    Nu am scos un cuvânt toată ziua. A fost totul prea ciudat.
    Mă pun în pat gândindu-mă la Jessica. Îmi amintesc de biletul ce îi căzuse.

Dragă viață,

Încă nu mi-am realizat visele. Încă nu am început să trăiesc.
    Însă tu nu-mi permiți să te cunosc. Cine știe? Poate nu sunt demnă? Poate sunt egoistă? Sau poate trebuie să mor și gata.
    Însă ca oricine altcineva, am și eu dorințele mele. Nu sunt multe, sunt doar vise pe care nu am reușit să le adeveresc.
    Nu vreau ca sora mea să-mi ducă dorul. O iubesc prea mult ca să-mi doresc să sufere.
    În schimb vreau ca părinții mei să moară după mine. Să plângă, să urle, să înnebunească... Nu-mi pasă.
    Aș fi vrut să-mi termin școala... Dar asta nu va fi posibil.
    Și în final, nu vreau un mormânt sofisticat sau vreo statuie dedicată mie. Vreau doar o cruce de lemn.
    Asta a fost. Îi doresc tot norocul din lume Arihannei.

Neînsemnanta,
    Jessica

După ce am citit scurta ei scrisoare, m-am pus pe bocit. Îmi va fi dor de zâmbetul ei, de ochii săi albaștri, de fața ei fină.
    Nu am să o uit niciodată.

P.S.- Inspirat din viața reală.

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Re: Viață încețoșată

Mesaj Scris de Reeah la data de Sam 20 Oct 2012 - 18:45

Buna Big Hug
    Mai intai, atunci cand vrei sa alegi un font mai special pentru text-ul tau, incearca sa nu fie o culoare obositoare, asa cum a fost albastrul.
    Iar in al doilea rand.. inspirat din viata reala? Vorbesti serios? :-o E prea marfa atunci =]]]]]]]
    Arihanna? Ma crezi ca n-am mai auzit de numele asta? :]] Este chiar frumos si de abia astept sa vad prin ce peripetii va trece, probabil alaturi de Shin.
    Spor la scris scumpo Big Hug

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 18/11/2011

Re: Viață încețoșată

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Dum 3 Mar 2013 - 20:55

Din cauza inactivităţii sunt nevoită să trimit acest fic la fic-uri Închise.
    Dacă te hotărăşti să îl continui îmi trimiţi un pm şi se rezolvă. ^^

Acum este: Mar 24 Ian 2017 - 21:14