Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Tom şi Jerry

Distribuiti
    ●Crystαℓ●
    Inactiv
    Inactiv

Tom şi Jerry

Mesaj Scris de ●Crystαℓ● la data de Sam 20 Oct 2012 - 13:13

Tom este anti-eroul înfometat, motanul șmecher și ursuz care nu are decât o dorință, să îl mănânce pe Jerry. Tom încearcă toate șmecheriile posibile pentru a pune mâna pe șoarecele acela, dar nu reușește decât să facă praf casa. În numeroase episoade Tom Motanul încearcă să-l captureze pe Jerry Șoarecele colocatarul său nedorit, creând haos și dezastru. O fi Jerry mic, dar este suficient de inteligent pentru a întoarce lucrurile în favoarea lui când Tom și-o caută cu lumânarea. În perechea Tom și Jerry, șoricelul este șeful. În anumite episoade Tom încearcă sa mănânce păsări, pești sau alți șoareci, însă niciodată pe Jerry sau pe Tuffy. Unele dintre motivele care duc la război sunt: sabotarea planurilor lui Tom de către abilul său inamic, consumarea alimentelor de către Jerry pe care Tom ar fi trebuit să le păzească, răzbunarea, un motan rival, o femelă sau doar din plăcerea unuia dintre cei doi inamici. Tom reușește rar să-l prindă pe Jerry, doar atunci când șoricelul ajută alte victime ale lui Tom. Destul de interesant, la începutul episoadelor din "era Hanna-Barbera" lângă titlu apar chipurile lui Tom și a lui Jerry zâmbind unul la altul, ceea ce este destul de ciudat având în vedere că cei doi sunt inamici. Există, de asemenea mai multe cazuri în care aceștia prezintă sentimente de prietenie unul pentru altul ca de exemplu în episodul "Thomas îndrăgostit" sau în episodul "Jerry și leul" când Jerry se preface că este rănit, iar Tom aduce trusa de prim-ajutor pentru a-l ajuta pe Jerry.

Părerea mea: Un desen animat istoric, rămâne în continuare istoric pentru generaţia care este acum.
    Temari
    Banat

Sex : feminin

Re: Tom şi Jerry

Mesaj Scris de Temari la data de Dum 16 Dec 2012 - 20:08

Saracul Jerry,de cativa ani tot fuge de Tom. Imi e mila de el. Iubeam desenele astea, mai ales cele in care aparea si cainele ala, sat soricleul ala in scutece.
    Era un desen foarte dragut....cu o fetita Robbin si cei doi. Fetita fugea de matusa ei matausa fig sau cum se scrie, a plecat in Tibet cu cei doi...Foarte furmos.
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Sam 2 Mar 2013 - 10:11

Ăsta este un desen animat genial. La majoritatea episoadelor eu eram pe jos, râzând de mama focului Laugh
    Avea farmecul lui, căci facea Jerry ce făcea şi tot reuşea să scape de Tom, dar treceau prin multe împreună şi atunci când erau despărţiţi, se vedea foarte mult că ţineau unul la celălalt.
    Unul dintre cele mai frumoase desene animate Heart
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 27 Apr 2013 - 15:29

A fost si va fi desenul meu preferat. Cred ca as fi avut asa o copilarie nasoala fara sa ma uit cand veneam de la gradinita la Tom si Jeery in timp ce mama se ruga de mine sa ma duc cu sora mea afara. Ufff, asa niste amintiri frumoase. Chiar ma bucur ca am descoperit subiectul asta, nu imi place sa vrobesc despre Tom si Jeery cu colegii sau prietenii, adica serios.... Si saracul Jeery inca fuge de Tom, si sunt asa amuzanti si eu o sa ma plictisesc de ei in momentul in care Tom o sa-l prinda pe Jeery. Xo.Xo
    Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Sam 4 Mai 2013 - 9:56

Mereu i-am placut pe cei doi, sunt asa de haiosi impreuna! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Cand ii mai nimeresc din greseala pe la TV, imi aduc cu drag aminte de copilarie, de vremurile cand stateam cu vecinii si urmarea acest serial. Sincer, cand sunt deprimata, mananc inghetata si ma uit la el, ma mai calmeaza.
    Il ador pe Jerry [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]Mereu a fost asa de istet si precoce. Sarmanul Tom [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Ma bucur ca am gasit acest topic, mi-a amintit de vremurile bune! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Bubu Uchiha
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Bubu Uchiha la data de Sam 6 Iul 2013 - 10:16

Vaaai, ca radeam in hohote, mai nou, ne uitam la Tom si Jerry la zilele de nastere la noi in clas,a fiindca ne amuzam cu totii.Desenele copilariei. Eu una de mcia lke-am purtat o mare dragoste celor doi fiindca tot impulimi aduceau zambetul pe buze impreuna. Tom incerca s-al prinda pe Jerry, facea Jerry ce facea ca tot scapa de Tom.Chestia asta se repeta la nesfarsit, dar de fiecare data intr-un mod comic. Si aici erau desene mai lungi, adica filme animate sua nu stiu cum se numesc.Mie imi placea foarte mult cle cu fetita aceea Robbin in care aparea si matusa Figg.
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Lun 8 Iul 2013 - 22:06

Nu voi niciodata prea mare sa ma uit la Tom si Jerry. Acest desen animat a fost printre primele care mi-a marcat intr-un mod foarte pozitiv copilaria. Inca si acum imi amintesc cum stateam pe pat si ma uitam impreuna cu parintii mei la Tom si Jerry. Era o senzatie unica. Chiar azi am prins pe Cartoon cateva episoade si ma simteam din nou mica fetita, razand inca si acum la fazele comice, care nu se vor invechi niciodata. Mereu ma voi uita cu drag la acest desen animat.
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 20 Iul 2013 - 16:37

Tom si Jerry inca se mai difuzeaza si cand il prind, nu ma mai dai la o parte din fata tv-ului. Am o slabiciune pentru el. Toate scenele din desen erau amuzante. Intr-un fel, eram eu si Alex (fratele meu :o3 ) Noi suntem ca soarecele si pisica (Tom si Jerry). Cand unul vrea pace, celalalt vrea razboi, si noi eram intr-un razboi continuu. Ne uitam la el, eu eram Tom, el era Jarry. Si ma bucuram cand Jerry patea ceva chiar daca imi place de el (ca nu lua asa de multe lovituri ca Tom, dar Tom e pisica, si mie imi plac mai mult pisicilde cate soareci. xD ) Intr-un final, fara sa o mai lungesc, acest desen a fost, este si va ramane superb, si nu-l voi uita niciodata. Intotdeauna am fost curioasa sa vad cum arata fata babei (stapana lui Tom)

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 23 Apr 2017 - 11:01