╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Scooby Doo, unde eşti tu!

Distribuiti

●Crystαℓ●
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 20/10/2012

Scooby Doo, unde eşti tu!

Mesaj Scris de ●Crystαℓ● la data de Sam 20 Oct 2012 - 13:09

Scooby-Doo, unde eşti tu!

"Scooby-Doo, unde ești tu! (engleză Scooby Doo, where are you?) este prima serie a serialului Scooby Doo creată de William Hanna și Joseph Barbera, care a fost difuzată pentru prima dată în Statele Unite ale Americii în fiecare sâmbătă începând cu data de 13 Septembrie 1969. Acest serial a avut 2 sezoane. Primul (1969-1970) a avut 17 episoade, iar al doilea (1970-1971) a avut 8 episoade.

Vocile în limba engleză:
    Scoobert "Scooby" Doo - Don Messick
    Norville "Shaggy" Rogers - Casey Kasem
    Fred "Freddie" Jones - Frank Welker
    Daphne Blake - Stefanianna Christopherson (sezon 1), Heather North (sezon 2)
    Velma Dinkley - Nicole Jaffe

Vocile în limba română
    Dublajul în limba română a fost realizat de Mediavision.
    Fred "Freddie" Jones - Adrian Ciglenean
    Daphne Blake - Afrodita Androne"

Părerea mea: Cu siguranţă acesta va rămâne un desen care mereu ne va aduce aminte de copilărie.

Temari
    Banat

Sex : feminin

Data de înscriere : 23/08/2012

Re: Scooby Doo, unde eşti tu!

Mesaj Scris de Temari la data de Dum 16 Dec 2012 - 20:26

Scooby Dooby Dooo!
    La inceputul fiecarui epidod, cat si la sfarsit.
    De-a lungul anilor Scooby Doo ne-a lasat impresionat cu actele sale de "curaj", impotriva monstrilor, fantomelor,creaturilor?
    Creaturi cele mai tin minte....
    Gripper.
    Fantomele de inghetata: vanilie,capsuni si ciocolata
    Varcolacul.... stiti era mai multcrocodil dar ii se zicea varcolacul
    Masca de fier. Asta ma sepria rau detot.
    Si multi altii

Teru
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 17/02/2013

Mesaj Scris de Teru la data de Dum 17 Feb 2013 - 11:32

Scooby doo a fost unul din desenele copilăriei pe lângă Powerpuff girls,Familia Flinstone şi Tom&Jerry. Acum dacă m-aş uita/ ceea ce mai fac uneori, văd cât de idiot -şi totuşi mă uit- e desenul. E aşa de irealist încât nu e de mirare că îmi plăcea aşa mult lol. Dar da, când eram mică îmi plăcea şi acum nu îl urăsc dar deh, mai creştem şi noi şi începem să realizăm multe.

Unchained
    Nou venit
    Nou venit

Sex : masculin

Data de înscriere : 16/10/2012

Mesaj Scris de Unchained la data de Lun 18 Feb 2013 - 13:48

Asa este, crestem, dar desenele copilariei vor ramane acolo, in inima noastra si nu le vom uita. Smile Scoody Doo a fost unul dintre desnele mele preferate cand eram mic, mereu ma jucam cu sormea prin casa. xD Mai distrugeam cate ceva uneori, dar ce nu fac copiii. Laugh Nu stiu de ce, dar imi placea mult de Shaggy. Laugh Poate pentru ca era un nebun fricos. Laugh Nici macar eu nu stiu de ce. Think xD Sora mea era mereu Daphne si inteleg de ce. Laugh Dar eu tot un ciudat raman. Think Laughing

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 10/11/2011

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Sam 2 Mar 2013 - 10:07

Îmi plăcea foarte mult Scooby Doo, şi nu ratam niciodată oportunitatea de-al viziona alături de mama şi fratele meu.
    Încă mai ţin minte cum râdeam când Scooby şi Shaggy se speriau şi o luau la sănătoasa Laugh Dar cel mai mult îmi plăcea replica lui Shaggy "zoings" Laugh
    Un desen foarte frumos.... Mereu va rămâne în amintirile mele Big smile

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Sam 4 Mai 2013 - 9:59

Scooby Doo, ce viata minunata ai tu! Cam asta obisnuiam sa zic cand urmarea acest desen animat.Mai ales era cu fantome [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]Desigur, neadevarate.
    Mereu mi-a placut cum prindeau toti sarlatanii costumati in fantome, toti faceau o echipa minunata, mai ales Scooby si Shaggy, cand se speriau si sareau unul in bratele celuilalt sau o luau la fuga [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Mereu i-am adorat...

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 4 Mai 2013 - 22:40

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Asta da desen frumos. Si acum ma uit cand vin de la scoala si mananc obligata de mama sa stau la masa. Ce-mi place de Shaggy ca mananc mereu si e asa slab [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] E fratele meu pe viata, nici eu nu mananc mai mult ca el. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Niciodata nu mi-a placut de altcineva mai mult. Cred ca am fost mereu un copil ciudat, diferit [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Am detestat-o din toata inima pe Daphne si nu imi placea nici de Fred [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]. N-o sa uit niciodata de desenul asta si sigur o sa-mi mai placa mult timp de acum!

Bubu Uchiha
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 26/06/2013

Mesaj Scris de Bubu Uchiha la data de Sam 6 Iul 2013 - 9:36

Scooby Dooby Dooo!
    Ioi cat am putut iubi acest desen. Nu ca acuma nu l-s iubi,dar cand eram micaparca eam mai curajoasa aucma ma sperie fantomele din el. Imi placea mult, mai ales ca erau filmuletele acelea lungi... Si stiu ca in unele episoade mai apareau Dcooby-Dee, Scooby-Dam si Creepy-Do, iar Creepy era un catelus micut, care era foarte curajos.Imi placea la nebunie, desi aucma unele fantome ma cam sperie.Cel mai tare ma sperie soferul de curse fantoma.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 20 Iul 2013 - 16:44

Scooby Dubi Doo
    Unde esti tu?
    Noi suntem pusi pe treaba.

Si cam atat imi amintesc. Xd Nu eram fana a acestui desen, dar fratele meu da. xD Si cand se uita el la desen, eu nu ma puteam uita la nimic. [-( Nu a fost corect. Mereu ne certam din cauza asta. Uneori, recunosc, ma speriau episoadele. Erau atat de misterioase, si monsti aceia ... xD Acum nu am nici un interes sa ma uit la el, nu prea ma atrage. Dar este un desen ok. ^^

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 16/04/2012

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Mier 11 Sept 2013 - 18:49

A fost un desen minunat, mi-a placut mult. Ii adoram pe Scooby si Shaggy la cat de frica le erau lor, iar ceilalti nu aveau nicio treaba. Erau epice fazele cand cei doi mancau atat de mult si nu aveau nimic. Un desen foarte frumos, nu printre preferatele mele, dar tot m-am uitat la el. ^^

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Joi 26 Sept 2013 - 8:24

Am copilărit pe el Love it
    Un desen de excepţie, în special primele episoade, nu ce a apărut acum la TV [în special noua serie în care îi prezintă pe ei ca fiind mici]. Totuşi mă bucur că fratele meu se uită la el şi se pare că îl adoră.
    Vreau şi eu să mănânc cât Shaggy şi să nu mă îngraş Laugh- Vise Rose, doar vise - Nu mă speriau deloc acei monştri. De fapt eu râdeam de frica lui Scooby şi Shaggy. Adevărul e că erau crimă şi pedeapsă. În special când săreau în braţe unul la altul s-au se costumau în găini ca să le arate celorlalţi cât de laşi sunt Laugh
    Genial.

Acum este: Mar 17 Ian 2017 - 4:38