Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Heroes come back 2: War of hearts (+16)

Distribuiti
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Heroes come back 2: War of hearts (+16)

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 17 Sept 2012 - 22:34

]
    Important de citit: Ma gandeam ca asta sa aiba legatura cu primele doua sezoane: Povestea continua si Heroes come back!! Ei bine ma gandeam Sakura sa fie moarta, la fel si Itachi si sa treaca trei ani de la razboiul ninja. Madara si Obito s-au ascuns, iar Sasuke si echipa sa, formata doar din Juugo si Suigetsu, sa dispara imediat dupa terminarea razboiului. Naruto e eroul tuturor, bineinteles. Obito si Madara pierd razboiul fiindca momentul lunii pline trece si Sakura si Itachi lupta, asa morti cum sunt,nu mai apuca sa foloseasca planul Lunii. Sasuke se alatura si el luptei dupa ce afla ca Madara nu e Madara, ci Obito. Iar dupa terminarea razboiului, Sasuke dispare....
    P.S, ma gandeam ca ficul asta mai degraba sa fie un univers paralel fata de celalalte doua, in care Sakura avea un frate mai mic pe nume Sasori. In rest totul e la fel, inafara de finalul ficului Heroes come back, unde Sakura si Itachi traiau, insa in asta, ei de fapt au murit de mana lui Obito si Sasuke.

1. Timpul care s-a scurs...

Cuvant inainte:

"Se spune ca inceputurile sunt cele mai grele…prima intalnire, primele cuvinte rostite, prima iubire…dar e si mai greu cand trebuie sa intorci spatele si sa o iei de la capat. Iti mai amintesti cand erati cei mai buni prieteni? Inca te simteai ca un strain, un copil ce nu are loc intre copii, iar apoi dupa an, nu ai mai fi plecat de acolo… Insa, timpul s-a scurs, iar necazurile si durerea au sosit. Abia ai trecut peste toate. Mereu si mereu a trebuit sa pleci din loc in loc si mereu a trebuit sa cladesti totul de la prima caramida. Inceputurile sunt grele, insa sfarsitul e dureros..."

*Al treilea an decand ultimul razboi ninja s-a terminat. Lumea a fost salvata, insa multe vieti au pierit. Multi prieteni pierduti, multi aliati valorosi si persoane iubite... Pierderile astea infime, infime prin durerea lor, a schimbat si a maturizat pe multi. A maturizat chiar si eroul acestei povesti. Ziua in care amandoi au plecat departe... Sakura, Sasuke....Disparuti fara urma in neant. Pe unul, moartea l-a rapit in incercarea de a salva vieti, iar celalalt, tradat, folosit, confuz, s-a retras fara a, mai privi inapoi. Acum, eroul aramas singur fara cei doi mai dragi prieteni. Din fericire, fortele aliate au castigat razboiul, insa dusmanii inca traiesc, asteptand sa dea o noua lovitura. Madara Uchiha si Obito... Pana la urma, nu le iesisera planurile deloc fiindca intr-un mod ciudat si nefirersc, Sasuke a ajutat la oprirea planului Lunii, asta probabil fiindca cel care se dadea Madara l-a mintit si l-a folosit. A jurat oricum atunci ca intr-o buna zi tot va distruge Frunza. Totusi, nu s-a mai auzit nimic de atunci de el. Nici macar o dovada ca ar mai trai...
    Dupa atatia ani, inca tot nu imi vine sa cred ce s-a intamplat. Inca imi amintesc cuvintele ei inainte sa paraseasca de tot lumea asta cruda, m-a iertat, si mi-a spus sa ma iert si pe mine. S-au intamplat atatea... Inca imi amintesc exact cuvintele atat de dulci si dureroare..."

flashback:
    -Nu plange, Naruto! E timpul sa lasi durerea si vina deoparte. Stiu ca te doare, imi spunea ea in timp ce imi cuprinsese cu palmele capul. Te-ai pedepsit destul timp sigur. Nu te mai invinovati de moartea mea, nu tu esti de vine, ci el. Dar azi, l-am invins, iar eu ma pot odihni in sfarsit in pace dupa atata timp, fiindca toate secretele au iesit la iveala. Sunt moarta, insa ma simt libera.
    -Libera? Cum? o intrebam eu confuz si cu lacrimi in ochi.
    -Ia-ma de mana, si promite-mi ca o sa fi din nou acelasi tantalau ca pana acum, care mereu face pe claunul si isi termina toate frazele cu "-dattebayo".
    -Sakura-chan, inca nu ti-a pierit cheful de a rade de mine! spun eu razand, insa putin cam melancolic.
    -Naruto, sunt foarte serioasa, nu mai am mult timp, in curand, trupul asta se va dematerializa, iar sufletul meu se va elibera de el. Nu vreau sa devii o persoana mohorata, chinuita si lipsita de viata. Vreau sa ramai acelasi Naruto Uzumaki dintotdeauna, care radea in fata durerii, care mereu dadea tuturor cheful de a lupta si care nu renunta niciodata. Eu nu mai sunt, dar tu esti. Continua ce ai inceput sa faci, Hokage-sama!! spunea ea toate cuvintele astea atat de sigura pe sine, incat parea ca faptul ca era moarta nu o afecta deloc, si imi insufla si mie increderea si forta de a continua pe care le pierdusem cand ea murise.
    -Am inteles-dattebayo!!
    -Foarte bine, si sa nu aud ca dupa ce voi pleca, vei incepe sa plangi ca o fetita, ca fac si pe dracu in patru si o sa te bat, ca sa ai de ce plange!*
    endback

"Apoi, imediat corpul ei a inceput sa se lumineze si sa se sfaramiteze incet. Era clar, parasea si ea aceasta lume. O scurta imbratisare a mai apucat sa-mi dea, apoi, a disparut pe veci. Cred ca i-ar fi placut sa ii vorbeasca si lui Sasuke, dar desteptul lumii a plecat imediat, nic macar nu s- uitat inapoi, dar oricum, am surprins o singura privire de la el, care era pentru Sakura. Mi s-a parut ca vad pentru pima data in ochii lui, regretul si compasiunea pentru Sakura. Poate ca plecase atat de repede fiindca nu suporta sa o vada moarta, il vazuse asa si pe fratele sau. Or fi fost prea mult pentru el.
    Inca durere mai exista in sufletul meu, pana la urma, fata de care am fost indragostit toata viata mea, murise, iar cel mai bun prieten al meu, disparuse. Totusi, o viata intreaga il voi cauta si il voi aduce inapoi, unde ii e locul..."

scurt, dar promit ca urmatorul va fi mai lung.

[

Ultima editare efectuata de catre ღ❀Krÿn❀ღ in Mier 7 Noi 2012 - 22:17, editata de 3 ori
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Re: Heroes come back 2: War of hearts (+16)

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Mar 18 Sept 2012 - 15:55

Imi place mult ficul Love
    Desi mi se pare trist faptul ca Sakura si Itachi sunt morti Sad Bietul Naruto... A ramas singur.
    Eh... Eu astept next'ul Big smile Sper ca il vei aduce cat de repede poti ^^ Spor la scris si la idei si sa ma anunti daca vrei Big smile
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Mier 19 Sept 2012 - 21:52

2: Cadoul perfect!

"Trei ani... Trei ani in care nu am mai trait nicio bucurie. Razboiul mi-a luat si tatal si sora mai mare. Am ramas doar cu mama. Mie dor de ei, dar mai ales de ... nee-san. S-a dus si m-a lasat singur, in ciuda promisiunii facute, nu si-a tinut-o. Nu ma simt complet fiindca, asasinul ei a scapat, iar moartea ei nu a putut fi razbunata. Nu-l invinuiesc pe Naruto nii-chan pentru ca nu si-a putut tine promisiunea de a razbuna moartea surorii mele. As face-o cu mana, dar, nu o sa ma pot compara niciodata cu Sharinganul, nici macar nee-san care era printre cei mai puternici din generatia ei, nu a putut. Mi-e dor de nee-san, prea mult. Adesea ii vizitez camera cu speranta sa o gasesc acolo, dar e mereu goala si prafuita. Mi-as fi dorit ca ea sa fie aici cu mine..."

flashback
    * O dimineata linistita soseste peste Konoha...
    -Sakura, azi e o zi speciala, sper ca nu ai uitat sa...!
    -Normal ca nu am uitat! Stiu ca azi Sasori implineste zece an si i-am gasit cadoul perfect! spuse tanara cu parul roz aprins zambind cocheta si vesela.

-La multi ani, Sasori! spusera cativa copii, invitati la ziua celuia strigat pe nume.
    Erau copii de toate varstele, colegi de clasa si amici de-ai surorii sale mai mari cu care se cunostea de ani de zile. Atmosfera era vesela, mai ales ca Naruto era inima petrecerii, jucand rolul de macar pentru jocul: " pune coada magarului". Veni si vremea cadourilor si toata lumea imparti cadouri, pana cand ultima ramasese sora sa mai mare. Sasori se uita ciudat la mica cutiuta rosie si ii desfacu pamblica verde curios. Se astepta la vreo tehnica secreta din partea Sakurei, sau la un kunai special, insa cadoul dinauntru era departe de asteptarile sale, fiindca el descoperi, un biberon.
    -Nee-san, asta e bataie de joc! spuse Sasori rusinat fiindca cei de fata vazura cadoul si radeau.
    -Cum poti sa spui asta? Ti-l ofer din inima, ca sa iti amintesti mereu ca esti fratele meu mai mic, spuse Sakura pe un ton viclean, stragandu-si fratele de obrajori.
    Imediat fu luat in poza cu Sakura bagandu-i biberonul in gura si imbratisandu-l cu foc. Pe cat de tare zambea ea in toate pozele facute, pe atat de stanjenit era el.

Mai tarziu, dupa ce toata lumea plecase, Sakura iesi in curte la lumina soarelui de dupa masa, privind valurile portocalii intesate in peisaj. Parea gandita, peisajul ii furase toata atentia. Sasori, sosise si el in curte si se indrepta direct spre sora sa, ca sa ii ceara socoteala pentru ca la facut de ras in fata tuturor.
    -Nee-san! De ce m-ai facut de ras? Chiar era nevoie sa faci asta? Era mai bine sa nu imi fi oferit nimic, oricum stie tot universul ca nu ne-am inteles bine niciodata! Niciodata nu m-ai placut!
    -Bine spus, pana si sobolanii imi plac mai tare ca tine! spuse aceasta pe un ton foarte dur, nici macar privindu-si fratele. Demo, spuse dintr-o data schimband radical tonul vocii intr-unul bland, sculandu-se de pe iarba moale, spre fratele ei, asta fiindca eu pe tine nu te plac, ci te ador! spuse ea zambind calma mangaind parul si fata micului Sasori. Si de aceea, mereu voi fi langa tine, maimutel!
    Atat de calda sa se simtea palma ei, si atat iubire transmitea acel mesaj... Mai zabi odata larg, oiar apoi pleca fara a mai spune ceva, considerand ca cuvintele nu sunt mereu necesare pentru a explica ce simte. Sakura i se parea dintr-o data cea mai iubitoare fiinta din lume, atat de iubitoare incat si daca ar oferi lumii din iubirea ei, tot i-ar mai ramane.
    "Nee-san, esti atat de grozava! Cu siguranta vei ramane idolul meu pe vecie! De asta te-am provocat intr-una, ti-am facut probleme! Vroiam sa stiu daca tu ma recunosti chiar daca nu o spui, dar azi, ai spus-o! Arigatou, nee-san!"*
    endback

"Inca nu sunt resemnat! Inca sunt la fel de furios ca in clipa in care am aflat de moartea ta, ca te-au folosit ca o marioneta cu tehnica aia A lumii Impure, si te-au obligat sa il omori pana si pe tata, ti-au rapit pana si dreptul de a muri sau de a alege! Cate ai putut indura, nee-san, cate?

Deci asa cum stiu si eroii povestii, dusmanii, inca nu au pierit si isi refact fortele. Am aflat gandurile celorlalti, insa trebuie sa inceapa adevarata actiune, fiindca:"Heroes come back" si vor trece printr-un "war of hearts" pentru a rescrie finalul.

Intr-adevar, de ani de zile nu s-a mai auzit nimic de Madara si Obito, insa eu, naratoarea, stiu ce fac ei si unde se afla. Si pun pariu ca se gasesc multi curiosi printre voi. Cei doi se afla ascunsi in una din vechile ascunzatori Akatsukiin locurile acelea intunecate, luminate mereu doar de intuneric, punand la bataie un nou plan impotriva eroului, Naruto Uzumaki.
    -In cateva luni, jinchurikiul lui 9 cozi va ajunge hokage, trebuie sa evitam asta cu orice pret, spuse Madara, privind un desen enorm cu un Sharingan.
    -Nu-ti face griji, momentul pe care l-am asteptat ambii trei ani de zile a sosit!
    -Stiu, dar cum va impiedica asta ca Naruto Uzumaki sa devina hokage!?
    -Nu-ti face griji, noi nu ne putem apropia de el, dar stiu persoana potrivita care ar putea, odata revenita, va prelua controlul pentru noi! Nu avem nevoie decat sa o chemam! spuse Tobi zambind feroce, facandu-l pe Madara sa isi dea seama la cine se referea acesta!!
    Freya
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Freya la data de Mier 19 Sept 2012 - 22:06

Salut!!! Hi! Sunt prima la comm.....Ideea este foarte misto! Agrement Nu-mi vine sa cred ca spun asta,dar....Sasori este asa de dragut cand ii pasa de ceva Pana acum ficul tau mi-a cam captat atentia Abia astept sa bagi nextu sa vad ce se mai intampla Te rog anunta-ma cand pui nextu. Te pup Kiss
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Joi 20 Sept 2012 - 17:43

Nu sunt prima
    Capitolul a fost excelent, dar cel mai mult mi-a placut flash back'ul Mi-am imaginat faza cand Sakura i-a spus lui Sasori acele cuvinte si a fost asa de frumos
    Oare la cine se refera Tobi? Presupun ca la Sasuke, asa-i? Sau ma insel?
    Eu astept next-ul Spor la scris si la idei
    Te pup!
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 20 Sept 2012 - 20:42

3: Amintire vie!

Sasori statea in fosta camera a surorii sale mai mari si privea pe geam panorama satului si a statuilor hokagilor. Aceea era o zi mai diferita de restul fiindca, e ziua in care Sakura murise, iar de atunci, in fiecare an, Sasori ducea la mormant cate o floare de cires si se ruga pentru sufletul surorii sale. Asta era al treilea an cand mergea. Cimitirul era foarte linistit, si se afla pe locul fostului cimitir. Era o zi cu soare senin si mangaietor. Sasori se plimba prin cimitir cu o crenguta de cires inflorit in mana. Respira adanc ca si cum avea emotii. In cateva secunde ajunse la mormantul surorii sale. Aseza crenguta pe piatra si se ruga cateva minute, apoi privi piatra din nou. Se simtea mereu mai aproape de sora sa acolo si decate ori avea nevoie, mereu mergea acolo.
    -Mi-e atat de dor de vechile vremuri, nee-san. Mai sti cand ne certam adesea fiidca fugeam de la orele din academie fiindca mise pareau plictisitoare si odata a trebuit sa ne transformam in mama si tata ca sa afle ei, dar pana la urma am fost prinsi amandoi fiindca expirase tehnica mea? spuse Sasori razand melancolic.
    Rase singur cateva secunde, apoi privi trist piatra. Il durea mai tare faptul ca nu ave cine sa ii raspunda. Nu mai auzise de ani de zile vocea surorii sale, decat din niste filmulete cu ea, facute in familie.
    -Nee-san, sunt atat de trist. De-ar fi posibil sa te intorci, de ar exista o tehnica care sa te aduca inapoi la viata, dar nu ca Invierea Lumii Impure, ca de exemplu, cea pe care o foloseai tu ca sa aduci oamenii la viata, tehnica de reincarnare, cea pe care ai invatat-o de la Chyo. Of? Ce rost are?! De trei ani vorbesc intr-una cu o piatra, de ce tocmai azi ma simt atat de frustrat? Te simt mai straina ca de obicei. Vreau sa vorbesc cu tine, nu cu o piatra, vreau sa te simt sa te ating! Cand de fapt, vorbesc cu o piatra doar ca sa imi alin tristetea. Nu e in regula deloc!
    -Chiar ti-e dor de ea, nu-i asa, Sasori? spuse o voce masculina, usor ragusita.
    -Naruto..., rosti Sasori numele cu mirare.
    Naruto se afla in fata lui Sasori cu un buchet de flori. Era trist si el, fiindca privirea lui era melancolica. Naruto aseza buchetul pe piatra si o atinse apoi.
    -Daca vrei sa mai ramai, eu plec!
    -Nu e nevoie Naruto nii-san! De fapt, noi doi nu am mai vorbit de mult, mai ales decand ai responsabilitati si misiuni atat de mari. Vreau sa simt ca inca suntem prieteni.
    -Si eu, amice, spuse Naruto zambind melancolic. Mai sti cum ne-am cunoscut?
    -Nu fiindca eram foarte mic, dar mi-a povestit nee-san. Mi-a spus ca te-ai dat fratele meu mai mare pe cand aveam trei ani, ca sa atragi fetele!
    -Mda, faceam o gramada de prostii pe atunci, dar sti, e placut sa retraiesti acele momente.
    -Nu ai mai aflat nimic de Sasuke? intreba Sasori schimband subiectul dupa o liniste pustie.
    -Nu, din nefericire, afurisitul tot nu vrea sa apara! Nici un semn de viata, ar putea fi si in strafundurile pamantului, ar putea fi in cealalta parte a lumii sau ar putea fi mai aproape de cat am crede noi! spuse Naruto suparat si serios.
    -Soka! Cand voi termina academia peste o luna, vreau si eu sa te ajut sa afli inf...!
    -Esti prea tanar! Iti inteleg dorinta, dar nu pot schimba regulile si legea!
    -Esti nedrept! Si eu care credeam ca Naruto Uzumaki le poate face pe toate! spuse Sasori furios, plecand de acolo.
    -Le-am putut, odata demult, cand Sakura era inca in viata, fiindca si un erou are nevoie de cele mai dragi persoane pentru a reusi, spuse Naruto in soapta.

Trecu si acea zi destul de trista. Sasori pleca furios acasa, iar Naruto dezamagit. Mereu se intampla sa fie trist in acea zi, desi ii promisese Sakurei ca va ramane acelasi, si a ramas, fiindca aasa era el in esenta. Nu era zi fara sa se prosteasca sau sa zica ceva iesit din comun, si reusea sa o faca in mod natural, fara sa se prosteasca. Sasori, a incetat in timp sa fuga de la academie si se refugiase in carti si antrenament ani de zile, pana reusi sa devina cel mai bun din generatia sa. Asta s-a intamplat in vietile celor doi, in acei ani, insa e timpul sa revenim in prezent. Tobi si Madara asteptau ca noaptea sa vina, pentru a-si putea pune planul in aplicare. De ceva timp, cei doi plecara spre un loc parasit, aflat langa o mare periculoasa. Drumul era lung, dar nu cat ambitia celor doi. Era timpul ca sa isi refaca fortele dupa ani de asteptare.

In Konoha, sosi o noua zi, mult mai vesela ca cea trecuta. Oamenii colindau linistiti satul care avea o alta infatisare, fata de vechea Konoha. Toate cladirile pareau mai moderne si mai contemporane, avea inaltimi mai mare, dar verdeata care caracteriza satul odata, nu disparuse. Semana enorm cu orasele europene si americane, parand un al doilea Azrath( oras fictiv din primele sezoane, unde locuia clanul Shadows). O fata blonda, inalta, cu parul prins intr-o coada stransase plimba alaturi de doi baieti. Pareau a fi prieteni. Unul manca chipsuri, iar celalalt se scarpina in ureche.
    -Shikamaru, spune-i lui Choji sa nu mai manance atatea chipsuri, sunt nesanatoase!
    -Ino, inainte de razboi, nu ai avut nici o problema cu asta, dar dupa ce s-a terminat, ne-ai torturat cu ce e bine sa mancam si ce nu! Daca tu te-ai apucat sa mananci ciudatenii, mananca-le dar lasa-ne macar pe noi in pace!
    -Shikamaru!
    -Esti problematica! Te rog, mi-e prea lene sa intru acum in incrucaturi cu tine!
    -Ino-san, ai inceput sa te comporti ca Sakura, doar ea ne mai obliga sa mancam bomboane-soldat si tot felul de chestii ciudate, noroc ca a reutat repede, fiindca gadea angelic. Mama ce-mi mai placea pizza de casa pe care o facea uneori.
    Abia dupa un timp Choji isi dadu seama ca o intristase mult pe Ino, cu amintirea Sakurei. Ea deveni foarte tacuta dintr-o data. Shikamaru ii facea intretimp semne lui Choji sa taca si sa nu mai aduca aminte altadata de Sakura.

flashback
    *Era o zi vesele de august, soare din plin, vacanta si fete bronzate. Si de ce sa nu ia si ninja o mica pauza, ca de exemplu, o fuga pana in parc la un picnic.
    -Sakura-chan, sper ca nu ai mai gatit ciudatenii, ca ultima data! spuse Naruto suspicios, uitandu-se la cosuletul cu mancare pe care Sakura il tinea in mana.
    -Da, frunte-lata, sper ca ai invatat sa gatesti mai normal! comenta Ino serioasa scotand o pizza din cosulet.
    -Pizza? intreba Choji pofticios.
    -Da, e special facuta pentru tine, spuse Sakura tragand cu ochiul, enervand-o pe Ino.
    'Sigur o face intentionat ca sa ma enerveze pe mine. Vrea sa fie in centrul atentiei! Hm! Frunte-lata!' gandi Ino geloasa.
    Choji inhata repede pizza si gusta prima felie. Ramasese masca, gustul era delicios. Cu totii erau curiosi sa vada ce are de spus Choji despre pizza, daca era buna sau rea.
    -Cred ca iau tot cosul, Sakura-san!
    -Choji, lasa-ne si noua! interveni Ino cand vazu ca Choji manca totul de unul singur.
    -Scuze baieti, doar ca e cel mai delicios lucru mancat de mine vreodata!*
    endback

-Ino, nu e momentul sa devi trista! spuse Shikamaru trezind-o pe Ino la realitate.
    -Nebuna! De ce mereu a fost mai buna ca mine la toate?! O urasc pentru asta, dar o urasc si mai mult pentru faptul ca a murit! De ce ea dintre toate persoanele din sat, s-a gasit sa isi sacrifice viata tocmai ea? Egoista naibii, la mine nu te-ai gandit!
    Shikamaru si Cohiji se uitau uimiti unul la celalalt. Dadeau din umeri fara raspuns, mirati de reactia lui Ino. Se asteptau sa fie trista, dar Ino reactiona ca si cum Sakura era in viata. Probabil doar ca timpul trecut a vindecat din rana.

Ultima editare efectuata de catre ღ❀Krÿn❀ღ in Sam 22 Sept 2012 - 0:03, editata de 2 ori
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Vin 21 Sept 2012 - 14:39

Ce mai capitol Smile
    Mi-a placut foarte mult ^^ Bietul Sasori... Imi pare atat de rau pentru el, dar si pentru celellalte persoane din sat Sad
    Se pare ca Ino se comporta ciudat. Asa mi se pare mie Big smile Oare ce au degand Madara si Tobi?
    Astept next'ul ^^ Spor la scris si la idei! Kiss
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Mar 25 Sept 2012 - 15:25

Inainte de a incepe, m-am gadit mai bine, pe Itachi il las in viata in fic, asa cum a fost si in celelalte sezoane, pe Sakura tot moarta, iar asta e un fel de Naruto akippuden cu pornosaguri Evil

4. Inchisoarea cerului!(partea 1)

-Ino, esti sigura ca te simti bine? Reactia ta, e putin cam stranie! o intreba Shikamaru cam temator.
    -Sunt bine, doar ca azi ma simt nervoasa fiindca ieri, ieri a fost acea zi... Dar m-am resemnat, de aia am rectionat asa.
    Naruto se plimba si el prin Konoha, inca gandindu-se la ce se intamplase in urma cu o zi. Era destul de abatut, dar asa era in fiecare an, cand era acea zi trista. Din intamplare se intalni cu Hinata, care era intr-un fel, iubita lui, de trei ani. Cu toate astea, nu erau chiar atat de apropiati, fiindca Naruto mai simtea multe pentru Sakura, iar moartea ei, i-a indepartat mult. Se uita la ea mirat, fara sa zica ceva. Hinata simtea enorma tristete din sufletul lui Naruto.
    -Naruto-kun... Inca te tulbura ziua de ieri, nu? Nu ti-a cazut bine faptul ca te-ai certat cu fratele mai mic al Sakurei. Nu te ingrijora, stiu ca ati fost prieteni buni odata, doar ati fost camarazi, spuse Hinata zambind, referindu-se la Sakura.
    -Ma bucur ca esti atat de intelegatoare. Esti cea mai grozava femeie din viata mea! spuse Naruto luand-o pe Hinata in brate.
    'Dar cu siguranta tot ea ramane mai grozava. La naiba! Cat Sakura traia, eu si Naruto eram mult mai apropiati fiindca ea ne-a adus impreuna! De ai fi o cale sa te intorci, sa ne aduci din nou pe aceasi cale, fiindca de trei ani, relatia asta e rece ca un sloi de gheata! Iar pe deasupra, chiar am tinut la tine! Sakura, onegai!' se gandi Hinata privind la cer.
    -Ce zici zici de un ramen? intreba Naruto cu o usoara expresie de prostanac.
    -De ce nu? spuse Hinata rosind ca un mac salbatic.

Se pare ca Konoha o duce destul de bine, dar ce spuneti de cele doua ramasite ramase din Akatsuki? Madara si Tobi calatorira o gramada de kilometri de-a lungul coastelor tarii de foc. Deja se insera, iar ei erau foarte aproape de locatie. Valurile erau foarte salbatice cand se tranteau de stancile inalte, iar vremea era furioasa, de parca dintotdeauna era asa in acele locuri. Din mare ieseau varfuri ascutite de piatra, spargand valurile in drumurile lor agitate. Deasupra celei mai inalte stanci, se inalta o fosta inchisoare cu o reputatie de ce mai ingrozitoare din toata Asia. Era cea mai mare si mai buna, sau fuse. Acolo erau inchisi ninja puternici si periculosi, printre care fuse inchis odata si Naruto Uzumaki. Locul se numise candva Inchisoarea cerului, poate fiindca turnurile mari, acum distruse dupa dezastrul ce se intamplase acolo, se inaltau pana la cer. Desi fuse o inchisoare de maxima securitate, acum nu era decat o ruina. Zidurile erau distruse, iar acoperisurile mari erau disparute. De trei ani, nu mai functiona, dupa moartea celui care conduse inchisoarea, nimeni nu se mai ocupa de ea.
    dintr-o data, doua umbre, strabatura coridoarele inchisorii, se indreptau spre marginea stancii pe care se afla inchisoarea. Erau cele doua fantome ale trecutului, Obito si Madara.
    - Se spune ca m-ai demult, Uzumaki Naruto a fost inchis aici. Probabil calcam acum exact pe unde a calcat si el, spuse Obito zambind viclean.
    -Iata si stanca!
    -Asa e, Cutia dorintelor se afla ingropata in fundul marii, chiar la baza acestor stanci. O singura dorinta, iar lumea se va teme din nou de noi.
    -Sper, asta e planul tau! Te-am lasat sa il pui in aplicatie, ca discipol al meu. Nu ma dezamagi.
    -Niciodata, Madara!
    Cum ajunsera in fata stancii, cum si sarira pe apa, in mislocul unui vartej puternic. Chiar si ei abia se tineau pe picioare, atat de puternic era vartejul.
    -Singurele lucruri de care am nevoie e ori un obiect personal, ori ADN-ul, dar eu le am pe amandoua.
    -Eu ma voi ocupa de cealalta parte a planului. Statuie Demonica! rosti Madara impreunandu-si mainile spre a face un sigiliu.
    Apele incepura sa se cutremure puternic, iar din adancuri iesi legendara Edo Tensei, acelasi monstru folosit de Obito in cel de al patrulea razboi ninja.
    -Acum, ridica din strafundurile oceanului, Cutia Dorintelor.
    Statuia incepu sa umble distrugand stancile ce iesea din apa. Se apleca si in cateva secunde, miscandu-se greoi, ridica din apa, o cutie imensa, gravada pe fiecare suprafata cu cate o fata ce exprima o emotie diferita. Madara si Obito erau de-a dreptul incantati. Momentul asteptarii tocmai luase sfarsit, iar inceputul sfarsitului sosea din nou odata cu dorinta ce va fi pusa.
    Statuia aseza cutia pe apa, iar Obito se apropia tinand o suvita de par si obiectul personal.
    -E timpul pentru dorinta... Vreau sa se intoarca la viata! Dar mai vreau ca forta Yin, sa o invaluie, nu vreau urma de puritate sau iubire in sufletul sau, vreau ca ura si supunerea fata de rau sa ii invaluie inima si sa nu fie ce a fost inainte. Si iti promit ca iti voi aduce sacrificiu uman.
    Din cutie, iesira mai multe tentacule de lumina care luara parul si obiectul din mana lui Obito.
    'Functioneaza, pana la urma, a meritat sa am grija de el acum mai bine de douazeci de ani. Chiar ma mosteneste.' gandi Madara privind atent la ce se intampla.
    Pamantul incepu sa se cutremure din nou, iar apele se agitau tot mai des. Din departare, apa incepu sa creasca, pana cand o sparse un trup alb, de femeie. In fata lor, la cativa metri departare, dorinta lui Obito se inalta deasupra apei, pana putu sa mearga pe ea. Parul lung si matasos ce o caracteriza atat de mult, se intindea ca o perdea in bataia vantului. Femeia se indrepta spre ea, nu avea nimic pe ea. Pe ceafa femeii, se forma semnul Yin, forta intunericului.
    -O priveliste cu adevarat incantatoare, as putea spune! adauga Madara.
    - Un vechi dusman, care a murit in incercarea de a ma opri sa il ucid pe Naruto si alte persoane dragi. Chiar si acum savurez acea noapte, cum tipa sa incetez, cum si-a sacrificat viata, ea si multi altii, si doar pentru Naruto Uzumaki.
    -Oricum, puteai sa iti doresti sa apara si imbracata, adauga Madara usor furios.

scuze daca e prea scurt.
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Mar 25 Sept 2012 - 18:23

Frumos capitol Big smile
    "-Oricum, puteai sa iti doresti sa apara si imbracata" Ce faza fenomenala Laugh Exact la asta m-am gandit si eu.. Cine stie ce o fi si in mintea lui Obito Laugh
    Eu astept next'ul ^^ Spor la scris si la idei dar in special la scoala Kiss
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Mar 25 Sept 2012 - 23:46

5. Reintoarcerea trecutului (partea a doua)

Era o noapte senina in Konoha, iar luna stralucea frumos pe cerul intesat cu stele. Printre frunze, mai vajaia cate un vant alinat. Pe un drum impadurit, doi tineri se reintorceau acasa, dupa o misiune obositoare. Pareau a face parte din ANBU, insa nu isi purtau mastile.
    -Misiunea asta a fost de-a dreptul obositoare. Itachi, tot drumul m-ai lasat sa vorbesc singura. Ce ti-a mancat pisica limba?
    -Nu, Lisa-san. Sunt doar obosit.
    -Mda. In ultimul timp te porti straniu. Ce? Ai auzit ceva despre fratele tau sau poate de aia doi dati disparuti?
    -Doar despre Sasuke. Ar putea fi din nou in tara, spuse Itachi gandit.
    -Eu nu l-am vazut niciodata pe viu, ci doar in poze. E destul de simpatic, nici nu ma mir ca jumatate din fetele de varsta lui din sat, erau moarte dupa el. Cu cine seamana, cu tatal, cu mama ta?
    -Cu kaa-san( mama)!
    -Intr-adevar, are trasaturi destul de fine ale fetei. Sti, in ultimul timp, am o presimtire foarte ciudata. Acum sunt chiar serioasa. Simt ca, in urmatoarele saptamani, se va intampla ceva important, nu stiu daca e de bine sau de rau, dar e legat de aia doi, Madara si Tobi. Simt ca pun ceva la cale chiar in clipele astea si simt ca vor lovi din nou Konoha. Ce ciudat ca simt tocmai eu asta, care nu m-am intalnit niciodata cu ei. Singurii care ati avut conflicte directe cu ei ati fost tu, Kakashi-sempai, Sakura, Naruto si micul tau fratior, spuse Lisa relaxata.
    Totusi, cuvintele ei il pusera adanc pe ganduri pe Itaci. Dintr-o data, isi dadu seama ca fu prea multa liniste in acei ani. Itachi se gandi ca intr-adevar ar putea urma lucruri grave, mai ales ca in cateva luni urma si numirea ca hokage al lui Naruto, iar acum, cu zvonurile despre posibila reaparitie a lui Sasuke, ar putea sa se intample intr-adevar ceva.
    -Daca presimtirile tale se pot dovedi reale, fi cu ochii in patru atunci. Pana la urma, asta e puterea clanului tau, a ta. Presimtirile de genul asta pot fi reale.
    -Tocmai asta ma ingrijoreaza si pe mine. Uneori, ma sperie tehnicile pe care le-am mostenit.
    -Da, sunt foarte puternice si exacte. Ai stiut ca va sosi un razboi, ai simtit ca vor fi morti importante, si cel mai important, ca nu am sa il mai vad pe Sasuke pentru mult timp. De asta, te rog sa iei in serios orice vezi in viziunile tale.
    -Am inteles! adauga Lisa serioasa.

Madara, Obito si persoana rechemata la viata se aflau inca in inchisoare. Din fericire, acea femeie isi gasise haine, insa mintea ei era goala, cum isi dorise Obito, gata de supunere. Acum, cei doi puteau sa ii bage in cap orice vroiau.
    -Ce vei face acum cu ea? Trebuie sa ii spui totul.
    -Mda, ii voi spune numele, trecutul, misiunea.
    -Tu nici macar nu ai habar daca stie vorbi.
    -Hm, spune ceva. Spune: " Misiunea mea e sa il asasinez pe Naruto Uzumaki!"
    -Misiunea mea e sa-l asasinez pe Naruto Uzumaki.
    -E ca un papagal, insa e mai bine asa decat daca ar avea vointa proprie, fiindca daca ar avea, exista riscul sa ne tradeze, spuse Madara serios.
    -Nu ne vei trada niciodata si vei face exact ce ti se va spune, ai inteles?
    -Da, raspunse ea privind in gol cu o privire goala.
    -Atunci, misiunea ta e sa te infiltrezi in Konoha si sa afli tot ce se intampla acolo, iar cand va sosi momentul ii vei trada pe toti, ai inteles? spuse Obito aproape furios, iar cand vazu ca acea femeie nu ii raspunse, o lovi peste fata cu pumnul, facand-o sa cada pe joc. Raspunde!!
    -Da, shishou! spuse ea incercand sa se ridice de pe jos.
    -Foarte bine, de maine, misiunea ta tocmai va incepe.
    -Cred ca ar trebui sa pornim. In orice clipa locul asta poate abunda de shinobi, cu siguranta cineva tot a observat ca ceva e in neregula aici, spuse Madara ridicandu-se de pe un bolovan.

In Konoha, toate pareau buna si frumoase. Era o noapte frumoasa iar Tsunade, inca actuala hokage, se inbatase bine o noapte intreaga, iar biata Shizune fu partasa la toate scenele lui Tsunade.
    -Tsunade-sama, eu zic ca ar trebui sa incetati, e a treia sticla deja.
    -Nu-mi spun' mie, o servitoar', ' sa fac! adauga Tsunade moarta de beata ce era. Nu vez' ca-mi plang a-amaru'? Ier', tocmai mi'a murit eleva, trebu', trebuie sa uit cumva de chinu' as-sa!
    -Demo, Tsunade-sama, au trecut trei ani.
    -Mai bine taci si gus-sa si tu! Nu vrei, bin', las' ca-m' ramane mie des'sul! Cand era Sakura ai', era mai fain ca cu tin', ca ea gus-sa fie ca vroi, fie ca nu!

Flashback
    *In urma cu trei ani, acelasi local.
    -Tsunade-sama, nu ar trebui sa consumati atata alcool, adauga Shizune agitata.
    -Taci, Sakura, gus-sa si tu putin!
    -Arigatou, shishou, dar eu urasc alcoolul, spuse Sakura zambind fortat.
    -Adica ma urasti pe min'! spuse Tsunade furioasa spargand sticla pe care o avea in mana.
    -Sakura, pentru binele amandurora, fa ce iti spunea ea, e mai oribila cand e beata, decat treaza.
    Sakura inghiti sec o secunda luand aminte la ce spuse Shizune.
    -Poate ca voi gusta putin, iar Sakura gusta shake-ul, dar nu ii placu si colac peste pupaza, Tsunade ii lua sticla din gura si ii turna toata bautura pe gat in jos, pana o termina. Dupa cateva minute, nici Sakura nu mai era treaza prea tare. Dupa ce termina o sticla destul de mare de shake, isi puse capul pe masa, simtindu-l foarte greu, la ce ametita era.
    -Ti-a placut? o intreba Tsunade, iar Sakura ridica mana in sus, aratand semnul ok.*
    endback.

-Mda, biata de ea.
    -Oricu', ii vei tin'tu locu'!
    -Iya Tsunade-sama!
    -V-am cautat, Tsunade-sama, aparu dintr-o data Kakashi la localul unde erau Shizune si Tsunade. Avem din nou probleme la Inchsioarea cerului.
    -Si? trim-mite o echipa! Nu vezi ca sunt ocupat'? Ce o sa va face' can' Naruto va f' okage in locul meu, to' la min' o sa v-veniti? Mai taci si mai adum'mi o sicla!
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Mier 26 Sept 2012 - 17:13

Ce ciudat vorbeste Tsunade cand e beata Laugh Inca nu-mi vine sa cred Laugh
    Sper ca Sakura nu va face ce vrea Tobi si Madara....
    Sper ca se va intampla vreo minune, sau asa ceva Big smile
    Eh.... Mie mi-a placut la nebunie acest capitol si deabia astept sa vad si next-ul ^^ Asa ca, spor la scris si la idei, dar si la scoala Wink
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 15 Oct 2012 - 15:31

~Kira: Ei bine mai treci pe la REGULAMENT! Daca doresti sa adaugi ceva poti pune in comul in care postezi capitolul! Dar ce ma supara mai mult este ca nu ai respectat regula cu 2 RANDURI COMPLETE! Sa nu mai vad asa ceva! Am bagat eu primul com aici ^^

Sper ca Sakura nu va face ce vrea Tobi si Madara....
    De ce spui ca Sakura nu va face ce vrea Tobi si Madara? Poate e KUshina sau mai stiu eu cine?

6: Reintoarcerea lui Ayame!

Kakashi rasufla comfuz, iar Shizune ii facu semn sa plece. Pe cine putea trimite el? Pana la urma ii veni o idee: Sa ii trimita pe Naruto, Itachi si Lisa in misiune. Deci, Kakashi o lasa pe Tsunade sa cada in patimile alcoolului si pleca la rugamintea lui Shizune sa plece. La ora 10 noaptea, Itachi, Lisa si Naruto, toti trei fiind ANBU, se intalnira cu Kakashi undeva la marginea satului si plecara spre Inchisoarea cerului. Aproape spre dimineata, ei ajunsera acolo, la acel loc distrus si parasit. Nu parea nimic a fi in neregula la prima privire. Plimbandu-se prin acel loc, lui Naruto ii navaleau in cap deodata o multime de amintiri ale acelui loc. Lisa era si ea cu Itachi si atinse o piatra, simti ca ceva important se intamplase acolo.
    -Ce-ai vazut?
    -Nu stiu, nu imi dau seama. Cieva chiar a fost aici si s-a intamplat un lucru foarte important. Singurul lucru care mi-e e o imagine a unei cutii cu fete.
    -Cutii cu fete? intreba Naruto. Aceea e cutia dorintelor, oare, cineva a perturbat-o?
    -Ar trebui sa aflam! Unde a fost ascunsa? intreba Itachi serios.
    -Va arat eu.
    Naruto ii conduse pe toti la locul unde a fost scufundata curia, si spre stupoarea sa, era tot acolo, neclintita sub apele repezi si adanci. Di nefericire, nu aflasera mare lucru si nici nu credeau ca avea vreun rost sa se streseze cu asta.

O noua zi si noi griji. Naruto se arata vesel dis de dimineata cu un chef de mancat ramen la Ichigaru, de nestavilit. Hinata, nelipsita era alaturi de el, impartasind o dimineata frumoasa. La Orizont, se arata Konohamaru, acum si el in varsta de cincisprezece. Ii era cam dor de Moegi, care plecase intr-o calatori de cunoastere. Se intreba adeseacum arata, ce face si daca or sa se mai vada. Alaturi de el mai era Sasori si Udon, care ramasese acelasi copil mucos.
    -Naruto nii-san, striga Sasori vesel fugind catre Naruto care statea in brate cu Hinata. Konohamaru m-a invatat o noue versiune a tehnicii Sexy jutsu! Stai sa vezi ce grozava este.
    -Sasori, nu e locul potrivit!
    Insa era prea tarziu, Sasori se transformase intr-o satena cu ochi negri si par lung si incarlontiat. Cand vazu, Naruto aproape ca vomita, iar Hinata mai avea putin si lesina. Ambii erau mai rosii ca sfecla.
    -Hey, mititelule, inceteaza! N-am chef ca localul meu sa ajunga de rasul lumii din cauza ta!
    -Scuze, domnule Ichigaru! spuse Sasori descurajat transformandu-se la loc.
    La un moment dat, de dupa o perdea, aparuse Ayame cu un bebelus in brate. Parea o surpriza imensa pentru toti, deoarece dupa terminarea razboiului, Ayame se casatori si plecase departe cu sotul ei. Naruto fu cel mai socat sa o revada, parea foarte schimbata. Ultima data cand o vazuse, era o adolescenta indragostita de Kakashi, insa acum, era o femeie matura, cu parul scurt ai prins cu o clema. Nimeni nu s-ar fi asteptat la o asemenea surpriza.
    -Ei, nimeni nu are degand sa ma salute?
    -Ayame, esti chiar tu? intreba Naruto uimit. si copilul..e al tau?
    -Da, e al meu. Hinata, ma bucur sa te revad. Ati crescut mari cu toti! Konohamaru, Sasori... cum o mai duci? Am inteles ca inveti foarte bine. Te vad chiar schimbat si serios. Nu mai esti acelasi, spuse Ayame putin melancolica amitindu-si de copilul zglobiu si voinic care era. Isi amintea cu mereu se certa cu Naruto si Sakura.
    -Mda... Dar tu cum o duci? Ce nume are bebele?
    -E fetita si se numeste Nya! spuse ayame zambind.
    -Banuiesc ca avem pe aici un bunic foarte fericit, spuse Naruto zambind.
    -Dar voi doi, Naruto? Va vad cam apropiati, s-au intamplat multe in lipsa mea, hm? intreba Ayame vicleana ridicand spranceana. Ultima data cand te-am vazut erai indragostit foc de Sa...!
    -Ayame! o opri dintr-o data tatal ei. Sa nu stricam ziua. Vino putin aici. Pentru ei, Sakura e un subiect TABU, la fel si Sasuke.
    -Oh, imi pare rau!

O amiaza placuta pana la urma. Mai tarziu, tot in acea zi, Itachi, Naruto si Kakashi se intalnira in secret pentru a vorbi ceva foarte important.
    -Deci, pentru ce ne-am adunat doar noi de nu am putut veni cu Hinata? Nu-mi place sa tin secrete fata de ea.
    -Am vesti despre Sasuke, spuse Itachi direct. Banuiesc ca te intereseaza. De asta ti-am spus sa vi doar tu.
    -Daca pui asa problema, dar ce sti? intreba Naruto impacientat.
    -S-ar parea ca Sasuke a fost vazut la sranita cu Nisipul, undeva prin sud. Pot fi false deoarece Sasuke se ascunde foarte bine de vazul lumii, insa trebuie sa ne agatam de orice daca vrem sa il regasim, macar pe el.
    -So ka. In sfarsit a aparut! Sper din tot sufletul sa fie real. Insa, de ar putea fi la fel de posibila si reaintoarcerea lui Sakura-chan. Ar fi fost atat de fericita sa auda asta.

Sosi seara, cei trei se pregateau in secret sa vizeze granita de sud, insa Naruto primi pe ultima suta de metri o solicitare de la Tsunade. Trebuia sa mearga in satul Shimure, sa ii contracareze, in locul unde si Sakura murise ucisa.
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Mar 16 Oct 2012 - 16:14

Aleluia, a sosit next-ul Laugh Credeam ca nu-l mai aduci Laugh
    Hmm... Sunt tare curioasa in legatura cu continutul urmatorului capitol, sa stii Smile
    Oare Sasuke chiar a fost pe la granita satului Nisipului? Sunt tare curioasa *hmm*
    Eh.. Astept next-ul ^^ Spor la scris si la idei! *-*
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Mier 7 Noi 2012 - 22:05

Capitolul 7: Fantasma
    Partea 1: Locul unde a murit floarea de cires

-Dar baa-chan, de ce nu trimiti pe altcineva?! tipa Naruto agitat.
    -Asta fiindca restul sunt ocupati. Trebuie sa opresti ceata de talhari care ataca satul Shimure!
    Naruto inghiti sec cand auzi numele satului, deoarece era acelasi loc unde Obito o ucise pe Sakura cu sange rece. Dintr-o data, Naruto realiza ca va o experienta de neuitat sa revada acel loc dupa trei ani. Chiar si pe chipul lui Tsunade se vedea o oarecare ingrijorare, insa asta era situatia, si numai pe Naruto il avea la indemana.
    -Vei merge impreuna cu Neji si Anko.
    -Am inteles! spuse Naruto suparat iesind din birou.
    *Fir-ar, era unica mea sansa sa il regasesc pe Sasuke, poat ca Itachi si Kakashi-sensei se vor descurca fara mine, insa trebuie sa ii anunt.*
    Naruto pasi apasat cateva clipe pe holul lung si intunecat, dupa care disparu precum fulgeru. La iesirea din sat, Naruto ajunse mai devreme decat Anko si Neji, fiindca Kakashi si Itachi il asteptau.
    -Soka, Tsunade-sama te-a retinut, dar dece? il intreba Kakashi pe Naruto.
    -Fiindca ma va trimite intr-o alta misiune. Va trebui sa mergeti doar voi.
    -Naruto, mi se pare mie, sau e ceva ce te apasa mai mult decat faptul ca nu poti veni cu noi? il intreba Kakashi pe un ton serios.
    -Da, locul misiunii. E chiar in satul Shimure. Si stiti bine si voi ce s-a intamplat acolo acum mai bine de trei ani.
    -Soka, locul ala, ar trebui sa ramana un tabu pentru toata lumea, adauka Kakashi. Atunci Naruto, noi plecam, ai grija doar ca amintirile sa nu te copleseasca, spuse Kakashi parand apoi dus pe ganduri, aminitindu-si cum auzise in acele vremuri despre moartea elevei sale.

flashback:
    *A fost asasinata! spuse Shikamaru cu evitare in glas.
    -Ce fel de gluma e ast,a Shikamaru?! tipa Tsunade nervoasa la el.
    -Nu e nici o gluma! spuse Ino plangand.
    Intre timp,Kakashi a aflat ascultand la usa, iar vestea il intrista foarte tare. Asculta fiecare cvintel, se pare ca ce era mai rau se intamplase. Durerea si regretul il cuprinse si pe el. Era foarte trist si furios in acelasi timp pe persoana care ii asasina eleva. se hotarase sa intre uimindu-i pe ceilalti.
    -Kakashi!spuse Tsunade surprinsa.
    -Eu, am auzit tot!
    -Da, din nefericire e o nenorocire mare! spuse Tsunade lacrimand usor.*
    endback.

Deci, Itachi si Kakashi plecara, iar Naruto ramase si ii astepta pe Anko si Neji. Dupa un timp, ajunsera si cei doi si plecara extrem de tacuti. Intre timp, satul Shimure era sub stapanirea talharilor, care nu vroiau doar banii si averile, dar si femeile si fete tinere din sat. Era o problema grava care trebuia oprita imediat. Oamenii erau terorizati, iar femeile traiau cu teama in suflet sa nu fie smulse de langa familile lor. Cei trei trebuiau sa ajunga cat mai repede.
    Oamenii pareau niste sclavi in propiul sat. Le era teama sa nu fie ucisi si era tinuti ca ostatici. Noroc ca cei trei ajunsera destul de repede. Talharii ce pazeau totul, ii zarira si isi anuntasera seful, un grasan cant un porc de jumatate de tona. Ajunsera in fata intrarii in sat, le era parea ciudat ca nu era nimeni, insa portile se deschisera, iar dupa ele erau sute de talhari gata de ucis. toti trei ramasera impietriti, erau multi si aaveau arme care mai decare mai periculoase.
    -Cred ca ne asteptau de ceva timp, spuse Anko!
    -Nu conteaza, o sa-i batem pe toti si o sa-i trimitem unde le e locul! spuse Naruto cu acelasi optimism molipsitor pe care il are inca de la nastere.
    Asa ca cei trei au incepu sa se lupte cu talharii. Era o mare diferenta intre ei si talharii, poate ca erau vreu 100 impotriva a trei, insa ei erau shinobimputernici, iar ceilalti, erau doar oameni cu arme. Dupao lupta cei drept, obositoare, ei eliberara satul, iar talharii care scapasera fugisera care incotro, insa trebuiau sa ii prinda si pe aceia. Ar fi stat Naruto sa il aclameze oamenii cum ii place lui, dar Anko si Neji nu il lasasera, asa ca lasasera in urma satul si fugisera in padure dupa talharii ramasi. Toti trei se indreptau spre un camp deschis si distrus. Pe campul acela, talharii aveau un fel de tabara. Unica lor sansa se scapare era o biata fata rapita acoperita cu o capa neagra.
    -Eliberati fata, oricum nu veti scapa! spuse Neji. Nu va vom avertiza inca o data!
    -Nici cand, daca va apropiati o ucidem!
    -Trebuie sa ne asumam orice risc. Nu avem ce face, adauga Anko calma. Hey, Uzumaki, treci la atac, te acopar eu si Neji.
    Dintr-o data Anko arunca cu niste shurikenuri,, iar unul dintre talhari, le opri cu o tehnica de foc sub forma de sfere mici. Neji si Naruto alergau intre timp in laturi pentru a gasi o deschizatura. Inte timp, Anko infoca doi serpi si il ucise usor pe acel talhari, insa sarira altii doi in ajutorul celuia care tinea beata fata ca ostatica. Insa Neji actiona si el si ii ataca poe cei doi . Vazandu-se incoltit, Talharul o impinse pe fata pe jos, si arata un kunai explosiv, avea degand sa se arunce in aer cu tanara cu tot. Naruto incerca sa il opreasca cu tehnica sa Rasengan si il dobori pe jos, insa kunai cazu din mana talharului si exploda. Naruto actiona prea tarziu, totusi din fericire, Neji reusi sa salveze fata, iar Naruto fu prins de explozie carbonizandu-se. Din fericire, explozibilul de pe kunai nu era prea puternic.
    -Omule, iara-si te-ai bagat peste mine, era momentul meu asta! Si eu o puteam salva de explozie! spuse Narutp parand foarte caraghios in fata celor doi.
    -Mda, prostanacul tot prostanac ramane, adauka Anko zambind vicleneste.
    -Esti bine? o intreba Neji pe fata. Ar trebui sa iti dai asta jos!

scuze ca e scurt si cam sec si probabil si plictitisitor, dar nu prea am idei pentru partile astea de inceput, dar promit ca lucrurile se vor schimba, adevarul e ca nici nam rabdare sa stau sa scriu nu stiu cum.
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Joi 22 Noi 2012 - 15:42

Scuze ca vin atat de tarziu cu un comm dar am probleme cu scoala...
    Capitolul a fost superb si ma intreb oare cine este acea fata pe care au salvat-o Naruto, Neji si Anko... *hmm*
    Mai mult nu am ce sa spun legat de capitol, ci doar ca astept next-ul Smile
    Spor la scris si la idei, draga mea! Kiss
    O zi buna Smile
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 23 Noi 2012 - 17:58

-Esti bine? o intreba Neji pe fata. Ar trebui sa iti dai asta jos!
    Fata sari din bratele lui Neji si se indeparta speriata de el. Pe Anko o cam enerva, fiindca venisera sa o salveze, nu sa ii faca rau. Naruto incerca si el sa o calmeze pe fata si se apropie usor de ea.
    -Te rog, nu te speria, noi nu suntem talhari! poti avea incredere in noi!
    -Iya..., se auzi vocea obosita ca al unei batrane.
    -E tare ciudata, ce mai si cu asta? spuse Anko furioasa. Poate ca daca ii voi arata vreun sarpe o sa!
    -Fara asa ceva! E normal sa fie speriata! interveni Naruto peste ea apoi mai incerca inca odata sa se apropie de fata. Nimeni nu vrea sa iti faca rau, spuse Naruto apropiindu-se incet de ea cu intentia de a-i da cagula jos pentru a vedea cine e.
    Fata dadu un pas inapoi, rasufland puternic speriata, insa se decise sa ii lase sa o ajute. Deja peisajul palea a dimineata. Soarele era la orizont si lumina acel loc distrus de o mare lupta. Inca se mai vedeau urmele unei parjoleli intinse pe o zona enorma. Locul era un camp deschis si distrus.
    -Hey, Uzumaki, hai odata! Zici ca tie frica sa vezi cine e, desi ai instat intr-una!! adauga Anko impacienta.
    Insa, adevarul era ca Naruto se simtea extrem de ciudat in preajma acelei fete. Simtea ca ii era teama sa vada cine e, insa, dupa ce inghiti sec, ii dadu gluga jos si mare ii fu socul. Dintr-o data, totul se invartea cu el. Anko si Neji pareau si ei la fel de uimiti. Fata aceea nu doar ca le era cunoscuta, dar era o persoana care trebuia sa fie moarta de mult timp.
    -Ce gluma mai e si asta?! spuse Anko agitata cu o uimire mare in ochi. Nu se poate una ca asta!
    -Ea e...! incerca Neji sa ii pronunte numele, insa uimirea pentru el era atat de mare incat muti aproape. Byakugan! spuse Neji verificand harta vaselor de chakra ale fetei. Fara indoiala, corespund suta la suta! Dar cum e posibil cand ea a murit?! Ce naiba se intampla.
    Dintre ei trei, Naruto era cel mai afectat! Pulsul si tensiunea ii crescura atat de mult incat transpira incontrolabil. Cazu pe jos in fund, fara a fi in stare sa scoata vreun sunet. Dintr-o data, o lacrima se scurse din ochiul sau stang. Avea impresia ca se simte victima celei mai mari batjocuri din lume, iar dintr-o data, simtea ca nu mai era sigur de nimic. Pentru un moment parea un vis ireal, insa era de fapt o realitate pura. Fericit, trist, furios, speriat? Ce putea sa simta in astfel de momente?.
    -Ar trebui sa o ducem in Konoha... adauga Anko inca uimita.
    Tot drumul catre sat cei trei nu spusera un cuvant. Tanara isi puse inapoi gruga pe cap, tematoare. Nu intelegea nimic din ce i se intampla. Cine erau cei trei si de ce o duceau cu ei, insa cel mai rau era faptul ca nici macar nu avea cine sau de unde vine.

Cand ajunsera in sat, era deja soarele pe cer si stralucea vesel. Tsunade intre timp isi bea cafea linistita in birou, alaturi de Shizune care avea grija de Tonton. Dintr-o data, cineva batu la usa. Dupa ce Tsunade dadu permisiunea sa se intre, pe ea rasarira cei trei impreuna cu tanara miserioasa. Exact aceeasi liniste, acelasi aer tensionat. Lui Tsunade i se parea mult prea familiara situatia ca sa ignore.
    -Ce e cu fetele voastre lungi? Naruto, arati exact ca acum trei ani cand ai aflat ca Sakura a murit! Sper ca nu e din nou vreo veste proasta ca aia! adauga Tsunade chiar ingrijorata.
    -Nu tocmai, Hokage-sama! adauga Anko. Problema e alta, se pare ca viata inca iare multe surprize. Vorbind despre acea fata....
    Anko dadu gluga fetei jos dupa ce termina de vorbit. Reactia lui Tsunade fu pe masura. Isi scapa cana cu cafea pe jos si avea o privire plina de aceasi disparare si uimire. Nu putea scoate nici macar un cuvant pe gura. Shizune isi puse mana la gura privind si ea extrem de uimita.
    -Tsunade-sama! Fata asta seamana enorm cu...!
    -Cine ea ea?! intreba Tsunade uimita intervenind peste Shizune. Cum e posibil asa ceva!! Ea trebuia sa fi murit de mult! Naze? E din nou vreo capcana a dusmanului asta?! intreba Tsunade.
    -Nu stim. Cert e ca atunci cand am verificat-o cu byakuganul, harta vaselor ei de chakra corespundea perfect cu...!
    -N-o spune!! Nu-i pronunta numele! adauga Naruto. Vreau sa fiu sigur ca e exact ea, aceasi persoana! Nu vreau sa imi fac iluzii degeaba, indiferent cum s-a reintors la viata, cum a reinviat din morti! Vreau sa fiu sigur ca e chiar ea!!!!
    -Atunci, hai sa aflam adevarul! spuse Tsunade luand-o pe tanara de mana si iesind din birou urmata de ceilalti.
    Tsunade incerca sa faca tostele testele posibile ca sa fie sigura ca stia despre cine e vorba. Ii facu un test ADN, ii verifica dentitia, verifica daca nu era defapt vreun Zetsu si multe altele. La sfarsit, toata lumea constata ca nu era nicio gluma, dar se nastea o intrebare mare: Cum s-a reintorsc la viata? Nu parea deloc a fi cineva reinviant cu Tehnica Lumii Impure. Biata fata nu intelegea nimic din ce i se intampla si cine erau acele persoane.

Intre timp, Itachi impreuna cu Kakashi se indreptau spre granita pentru a verifica daca Sasuke chiar trecuse de acolo si daca era posibil de ce se reintorsese. Era o caldura toritoare si inca mai aveau de mers pana la destinatie. Toata noaptea alergara si inca nu ajunsera. Aveau sa descopere ceva despre Sasuke sau nu?

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Vin 23 Noi 2012 - 18:14

Ce bine ca ai adus next-ul Smile
    Ma intreb daca fata aceea este Sakura sau nu? Pe mine m-ai lasat mult prea curioasa in legatura cu asta, deci astept cat mai repede un nou capitol Wink
    Sper ca vei aduce next-ul cat mai repede ^^ spor la scris si la idei! Kiss
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 8 Mar 2013 - 14:20

Fic inchis din cauza inactivitatii. Daca doresti sa il redeschizi, imi dai un pm si se rezolva. ^^

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Lun 24 Apr 2017 - 14:19