╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Killer of love II: A New Life [+18]

Distribuiti

Irene.
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 15/07/2011

Re: Killer of love II: A New Life [+18]

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 6 Apr 2013 - 15:30

Buna Debb`! Kiss
    Ma bucur foarte mult ca ai adus next-ul ;o3 M-ai facut foarte fericita <3 Ma uimesti cu fiecare capitol :x Este superb!
    Imi pare ... bine ca Karin nu a murit >< Cu toate ca in anime nu o suport, imi doresc sa o calce o masina sau sa o manance un dragon <3 - asta da mod de a muri Love it - ma bucur ca nu a patin ceva grav ...
    Este interesant ... Cat curaj are Sakura <3
    Eu speram sa-l vada pe Sas'ke dar ... ar fi disparut farmecul, corect? Laugh
    Hmmm ... eu chiar credeam ca va zice ca Sas'ke este "acel' tip ... dar ... Sad
    Jose, ficul tau este superb! Vreau next-ul cat mi repedee <3 Spor la scris si multa imaginatie! Kiss
    Imtrebari nu le mai pun Laugh Sas;ke m-a suparat! Sad E un badaran! >Tongue Arzi! Kiss
    Laugh
    Sper sa ma anunti cand aduci next-ul! ;o3

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Lun 8 Apr 2013 - 11:14, editata de 1 ori

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Dum 7 Apr 2013 - 21:30

Bună, scumpete!
    Vai, ce plăcere deosebită :x În sfârşit mă mai delectez şi eu puţin.
    Bravo, chiar mi-a plăcut şi mă bucur că sora lui Sakura nu a murit, cu toate că în anime o detest. Ca să fiu sinceră, atunci când a ajuns la numele lui Sasuke, acu mă gândeam că o să spună "el e", dar se pare că m-am înşelat.
    Tu tot cu ascunsul eşti. Ai învăţat bine. Ca să fiu sincer, aş fi apreciat dacă ai fi băgat-o pe Karin într-o comă sau nah, să nu îşi revină chiar acum.
    Se vede că munceşti mult. Felicitări.

Întrebări/ discuţii.
    Sasuke:
    Nu, amore, nu te ameninţ, doar te previn. Auzi, ai făcut-o intenţionat. Doar ţi-am zis să nu vii noaptea, visam şi eu frumos şi tu mi-ai stricat tot visul.
    Ha, ţi-a scăpat marea iubire Laugh

Sakura:
    Păi oferta rămâne valabilă mereu. Oricând doreşti poţi apela la mine şi... ăăăă, ţi-am zis condoleanţe pentru... pentru sora ta. Am crezut că a murit, da pentru asta am zis ^^"

Pupici şi abia aştept următorul capitol. Spor la scris.

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Lun 8 Apr 2013 - 16:21

Bună, aluna mea! Big Hug Am venit şi eu în sfârşit cu un comentariu. Ce să spun ? Eşti una dintre cele mai bune scriitoare şi mi-era tare dor de acest fic. Sunt foarte surprinsă de modul în care ai reuşit să evoluezi în doar 60 de capitole, sau câte au fost. O.O Scrii mult mai bine faţă de început, însă mai ai mult până la a scrie aproape perfect plus că, încă ai destule greşeli.
    Mă bucur că (,) Karin este încă în viaţă, chiar nu-i doream moartea, este primul fic în care nu-i doresc roşcatei o asasinare rapidă. Când era în spital şi se uita la fotografiile acelor criminali cu cazier, am rămas înlemnită când a ajuns la Sasuke. Eram aproape sigură că o să spună că el este, însă, din contră, noi am dat de un "nu e el" care ne-a spulberat toate aşteptările şi visurile. Bravo, aşa trebuie să faci. Mereu cititorii trebuie să fie surprinşi, nu să se întâmple fix ceva la care se gândesc ei.
    Cum ştiu câte ceva despre criminalistică - visul meu de a deveni criminolog - a fost interesant cum Deidara a reuşit încet, încet să pătrundă în mintea criminalului şi să-i urmeze paşii îndeaproape. Nu mă aşteptam ca o crimă atât de sadică să fie făcută doar cu un cuţit. Deci, criminalul chiar trebuie să aibă experienţă, plus că, din capitolul anterior, rezultă că nu era doar un simplu om, ci ceva mai mult, cel mai probabil un vampir.
    Nu mai ştiu sigur cum era descrierea Aurorei, însă, cumva foarte ingenios, ai readăugat-o în acţiunea ficului ? Mă aştept ca ea să fie femeia care i-a sărit în braţe acelui bărbat-fantomă.
    Încă o chestie, posibilitatea ca Sasuke să fie viu este una foarte mare, eu de exemplu, atunci când descriai că se apropia un bărbat de o casă, mă aşteptam să fie casa Sakurei, sau una dintre ele, nu ştiu. Să se ducă la Sakura şi să ni se facă dezvăluirea că e Sasuke.
    Şi dacă-i în viaţă, îl omor cu una cu două! Nesimţitul, cum măi să se ducă la Aurora, cum ? Nu la Sakura ? De ce nu la Sakura ? Femeia aceea e topită după el şi îl aşteaptă înlăcrimată, de fapt, consider că-şi aşteaptă moartea ca să-l vadă în lumea de dincolo, şi el se duce la altele! E imposibil omul ăsta, imposibil Domne!
    Awww, am un băieţel atât de sadic... Un cuţit, un cuţit, arma unei crime... Atât de frumos şi impecabil! :x Şaizeci de lovituri ? :]] Cred că a fost destul de nervos pe domnul Haruno acest prieten cu Itachi, posibil Sasukiţă.
    Frumos, Domne, frumos! Uite ce capitole frumoase scoţi! Ai doar mai multă grijă la greşelile de tastare, deoarece eu sunt căpiată când le văd şi îmi provoacă o stare de iritare. Şi la estetică... Ai mai multă grijă, deoarece arată foarte urât cu atâtea spaţii enorme prin el. -.-"
    Mi-e cam nesuferit Naruto, adică de ce n-o lasă odată în pace dacă vede că tot îl respinge ? Îi mai pune mâna şi pe fund. -,- Cât tupeu. Doar din respect pentru o femeie, n-aş face aşa ceva, plus că ea are cale liberă şi a trecut deja prin prea multe, deci ar trebui sa-şi dea seama că nu e uşor pentru o femeie ce s-a dăruit trup şi suflet şi şi-a asumat atâtea riscuri, să treacă atât de uşor peste tot şi să se arunce în braţele unui alt bărbat. Neutru
    Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie! <33 Vin cu coasa după tine dacă nu vine repedee! :x

Calliope
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 17/10/2011

Mesaj Scris de Calliope la data de Mier 10 Apr 2013 - 17:39

Buna! Ma bucur foarte mult ca am gasit sezonul 2 la ficul tau, astfel ca am savurat litera cu litera sezonul 1. Wow, nu ma asteptam ca lucrurile sa ia o intorsatura asa de rapida! Deci, nu se stie cum, cand sau unde, am impresia ca Sasuke s-a intors si tot mai umbla dupa Sakura? Ce mai vrea sa-i faca? Ma bucura enorm de mult ca mai ai timp sa postezi si raspunsurile la intrebarile adresate de cititori personajelor. Descrierea ta e superba ca de obicei, nici nu am ce comenta, astept cu nerabdare nextul. Te-am pupat! Spor la scris si la idei!

Intrebari pentru personaje:

Pentru Sasuke: Ce mai vrei mai sa-i faci Sakurei acum? S-o iubesti(ceea ce nu prea cred), sa o chinui, sau s-o ucizi(traiasca tortura)?? Welcome back to hell.

Pentru Sakura: Daca ar reveni Sasuke, ce ai face ? Sunt chiar curioasa la subiectul asta...

Naty ~

Amaa
    Banat

Data de înscriere : 04/03/2013

Killer of love II

Mesaj Scris de Amaa la data de Vin 26 Apr 2013 - 23:25

Imi place asa mult..!! Angel Acest capitol o fost superb Smile Dintre toate fic-urile al tau imi place cel mai mult....are ceva diferit de toate celalalte ( suspansul, actiunea si tot ce se petrece este mult mai complex fata de altele) deci i WOW . Offff doamnee cat suspans...morrr de nerabdare sa citesc continuarea . Vreau next cat mai repede ca de nu morrr de curiozitate.....Abia astept reactia lui Sakura cand va da de Sasuke Laugh . Astept urmatorul capitol Smile Spor al scris Big smile

dee-san
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 22/08/2012

Mesaj Scris de dee-san la data de Mier 1 Mai 2013 - 20:40

Hello there, how are you?

Nu am mai trecut pe aici de atâta vreme, iar acum că văd că ai pus atâtea capitole începe să-mi pară rău. Modul prin care ficul tău m-a cucerit nu a fost unul obisnuit, nu a fost gramatica perfectă sau exprimarea superbă (la care mi-ar plăcea foarte mult să văd că evoluezi), ci pur si simplu faptul că folosesti personaje neoriginale într-un mod foarte original. Îmi plac extraordinar de mult ideile tale si mai ales că mereu adaugi si putin suspans în propozitiile pe care le scrii. Îmi face plăcere să citesc povestea ta, iar dacă ar fi să o pui într-o carte, îti jur că as cumpăra-o.

Acum, câteva întrebări ~

Debbie: de unde ti-a venit ideea pentru fic?

Saku: Crezi că Sasuke e viu?

Karin: De ce asculti de Deidara? Chiar daca, nu stiu, ai nevoie de bani sau ceva, pe bune, stim amandoua ca e un idiot.

Deidara: Cât de greu e să dai o veste ca moartea cuiva drag?

Sasu: Data viitoare vreau să ucizi o femeie. Si ai putea sa faci ca în filme, atunci cand tipă, să-i cosi gura cu ată. Sau dacă e virgină, să o îmbraci într-o rochie albă si să-i prinzi părul (de specificat: negru) în două cozi, de asemenea, să-i lasi ochii deschisi, ca si cum ar fi o păpusă stricată. Sau poti combina ideile. Doar să faci o crimă artistică. Okay?

Clauu ~

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Mier 1 Mai 2013 - 21:58

Siiiiiiiiiii... tobele, va rog : EU!!!
    Sunt atat de emotionata! Am citit tot in seara asta, am pierdut o intreaga ora dar nu-i nimic. Ideea nu e asa originala la inceput (eu spun aici de primul sezon, ca am fost prea curioasa ca sa las com si acolo) dar tu ai dezvoltat-o chiar super! Ma bucur ca ne descrii totul asa frumos si wow! Cat ai evoluat de la inceput! Esti asa suuuuper, imi venea sa-l bat pe Sasuke si acum dar asta e o poveste pana la urma. Si eu, ca toti ceilalti, ma intreb cum naiba mai sunt Sasuke si Itachi in viata? Hm....si uuuuuuu! Dei-kun are o fetita! Love it Ce draguuuut! Si de Karin nu-mi prea place mie dar in ficul tau e simpaticuta. Revenind, nu ma asteptam ca sezonul doi sa fie asa grozav! Ma gandeam eu la ceva, dar cine ar fi crezut? Sunt atat de emotionata (da, inca sunt) incat nu ma pot gandi la nimic altceva asa ca o sa pun direct intrebarile.

For Dei-kun:
    Tu nu mai ai nici macar vreo legatura cu mafia si infractiunile? Sunt atat de suspicioasa acum ca vreau sa fiu sigura. Si sa nu ma iei ca esti marele sef FBI ca o sa-ti primesti o palma. Vreau doar sa fiu sigura, asta e tot.

For Sasuke:
    1) Tu de ce naiba mai ai o inima? Ma rog, probabil ca nu mai bate dar e si ea acolo. Ce s-a intamplat cu toata dragostea si iubirea si caldura de care ai dat dovada inainte, cand te-ai sinucis ca s-o ti pe Sakura departe de tine. Vampir sexy si frumos, vezi ca eu pot fi mai rea ca tine, stiu ca nu crezi asta... dar nu ma face sa-ti demonstrez.

Amaa
    Banat

Data de înscriere : 04/03/2013

Killer Of Love II

Mesaj Scris de Amaa la data de Joi 16 Mai 2013 - 20:40

Offf.....vai ca mor de curiozitate ce se intampla ......ce tot faci ? Nu ai mai postat de o luna si ceva....vrei sa ma omori aici? In fiecare zi ma uit sa vad daca ai postat un nou capitol dar de fiecare data vad ca nu , ceea ce imi starneste curiozitatea referitoare la capitolul ce urmeaza . Abia astept cu urmatorul capitol dar mai repede , te rog , ca mor in fata monitorului pana il postezi Laugh .

Jossephine
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 06/11/2011

Mesaj Scris de Jossephine la data de Sam 25 Mai 2013 - 22:41

Raspunsuri:

Rose:

Sasuke : "Nu, amore, nu te ameninţ, doar te previn. Auzi, ai făcut-o intenţionat. Doar ţi-am zis să nu vii noaptea, visam şi eu frumos şi tu mi-ai stricat tot visul.
    Ha, ţi-a scăpat marea iubire"
    Sasuke ~ Da? Ti-am stricat visul? Ma bucur.

Sakura: "Păi oferta rămâne valabilă mereu. Oricând doreşti poţi apela la mine şi... ăăăă, ţi-am zis condoleanţe pentru... pentru sora ta. Am crezut că a murit, da pentru asta am zis ^^" "
    Sakura ~ Think ookay..daca spui tu ^^

Calliope:

Sasuke: "Ce mai vrei mai sa-i faci Sakurei acum? S-o iubesti(ceea ce nu prea cred), sa o chinui, sau s-o ucizi(traiasca tortura)?? Welcome back to hell."
    Sasuke ~ Daa, poti fi sigura ca o sa o iubesc la nebunie. ;|

Sakura: "Daca ar reveni Sasuke, ce ai face ? Sunt chiar curioasa la subiectul asta..."
    Sakura ~ Aaa, nu stiu :/

⑬ ¢ℓA☋ 。◕‿◕。 :

Debbie - Like an American - : "de unde ti-a venit ideea pentru fic? "
    Like an American ~ Aaa, pai.. am bagat multe idei in ficul asta XD la care din ele te referi? ^^'

Saku: "Crezi că Sasuke e viu?"
    Sakura ~ Neutru de ce as crede asta? Ar trebui sa fiu nebuna

Karin: "De ce asculti de Deidara? Chiar daca, nu stiu, ai nevoie de bani sau ceva, pe bune, stim amandoua ca e un idiot."
    Karin ~ Da, dar... nu stiu, am vrut sa ajut

Deidara: Cât de greu e să dai o veste ca moartea cuiva drag?
    Deidara ~ Destul de greu, ca sa raspund simplu.

Sasu: "Data viitoare vreau să ucizi o femeie. Si ai putea sa faci ca în filme, atunci cand tipă, să-i cosi gura cu ată. Sau dacă e virgină, să o îmbraci într-o rochie albă si să-i prinzi părul (de specificat: negru) în două cozi, de asemenea, să-i lasi ochii deschisi, ca si cum ar fi o păpusă stricată. Sau poti combina ideile. Doar să faci o crimă artistică. Okay?"
    Sasuke ~ Sincer, doar de imbracat si de coafat fete imi arde mie Neutru

♫DAMARIS♪

Dei-kun: "Tu nu mai ai nici macar vreo legatura cu mafia si infractiunile? Sunt atat de suspicioasa acum ca vreau sa fiu sigura. Si sa nu ma iei ca esti marele sef FBI ca o sa-ti primesti o palma. Vreau doar sa fiu sigura, asta e tot. "
    Deidara ~ Bineinteles ca nu, ce legatura as mai putea eu sa am cu ceva de genul asta? [-(

Sasuke: 1) Tu de ce naiba mai ai o inima? Ma rog, probabil ca nu mai bate dar e si ea acolo. Ce s-a intamplat cu toata dragostea si iubirea si caldura de care ai dat dovada inainte, cand te-ai sinucis ca s-o ti pe Sakura departe de tine. Vampir sexy si frumos, vezi ca eu pot fi mai rea ca tine, stiu ca nu crezi asta... dar nu ma face sa-ti demonstrez.
    Sasuke ~ Demonstreaza-mi, ca ma faci curios

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

V

- Nu-mi vine să cred că încerci să-mi bagi pe gât o prostie de genul ăsta. Tu realizezi ce spui măcar ?
    Afirmația primită îi picase ca o lovitură în plex. În același timp, îi pusese nervii la încercare. Acele vorbe nici nu trebuiau să mai fie rostite. Acel nume nu voia să-l mai audă. Îi provoca greață, fața lui îl îmbolnăvea, privirea lui era plină de otravă.
          - Deidara, ascultă-mă cu atenție…
          - Nu, tu ascultă-mă cu atenție ! Nu e nicio șansă ! Trebuie să fii nebun să crezi ceva de genul ăsta ! Vrei dovezi? Uite ! Foile scrise de pe birou se împrăștiară în aer după ce o forță brutală le aruncă. Umpleau camera și zburau prin încăpere, iar apoi aterizau una câte una pe podeaua prăfuită. Vezi ?! S-a dus! Toate foile astea o dovedesc, iar tu vii aici și îndrugi tâmpenii. Te aștepți ca eu să cred așa ceva ?!
          - Ai măcar de gând să asculți ce am de spus?
          - Nu, nu am de gând. Dacă tu zici că e viu, atunci de ce peste tot zice opusul ?! Vrei să te cred? Adu-l aici, în fața mea. Nu o să-mi pierd timpul să-ți ascult ție opinia prostească. Dacă nu ai dovezi concrete, nu ai ce căuta la mine cu astfel de prostii. Așa că, blondul ieși de la birou și se îndreptă spre ușă călcând foile șifonate, deschise ușa și își îndreptă privirea spre persoana cu care discuta, te poftesc afară.
          - O să regreți asta, rosti bărbatul cu păr cărunt înaintând spre ușă. Blondul o trânti în spatele bărbatului, imediat ce pășise afară. Sângele îi fierbea și simțea că o ia razna. Așa ceva ar fi imposibil. Privirea i se prăbuși în pământ, privind documentele. Era dovedit. Omul acela era nebun. Cum putea spune lucruri de genul acesta? Era clar, nu se putea întâmpla, așa că de ce insista? Înaintă amețit spre birou unde era o mapă cu alte fișe, frumos aranjate, care conțineau peste o mie de cuvinte scrise cu grijă, într-un mod mai mult sau mai puțin logic. Luă mapa în mână și o privi încruntat. Să citească acele dosare însemna să creadă ce spune acel psihopat. Nu se putea înjosi atât de mult încât să aibă încredere în acel prost. Și-ar fi umplut capul cu informații nefolositoare și greșite, l-ar fi dus la vorbe pline de aberații si greșeli. Deodată dosarul se izbi de perete și căzu pe podea. Câteva foi ieșiră din el. Una, îi atrase blondului atenția. Fața acelui individ apăruse din nou, doar ca de data asta, pe o bucată de hârtie. În dreapta imaginii scria un nume. Deidara se enervă. Sasuke Uchiha.

*

Băgă cheia în broască și răsuci. Da, era imposibil să-l facă pe Deidara să creadă. Avea nevoie de dovezi, poze, amprente, orice, dar de unde toate astea? Criminalul care îl omorâse pe domnul Haruno era încă un necunoscut, dar el știa, știa cine era. Era sigur că are dreptate, dar nu avea dovezi. Apăsă clanța și împinse ușor ușa vrând să o deschidă, dar ceva bloca. Reuși să o deschidă puțin și își vârâ capul înăuntru. Rămase surprins, dar nu speriat. Un cadavru de femeie îi bloca ușa. Împinse cu putere și o deschise într-un final. Femeia fără suflet fu împinsă în perete când ușa se deschise larg. Un clinchet se auzea din bucătărie. Lingura de argint lovea cu ușurință paharul de cristal. Bărbatul trecut de vârsta a doua înainta tăcut spre încăperea de unde proveneau sunetele. Tocurile scurte ale pantofilor lui de firmă scoteau sunete slabe pe gresia nepătată. Simțea un fum de țigară gâdilându-i nasul. De când nu mai simțise acest miros plăcut de tutun? Își delecta simțurile adulmecând acel miros. Se opri. Își așeză cu grijă mâna pe tocul ușii și privi spre masa din sticlă a bucătăriei. Hârtiile acopereau întreaga suprafață a mesei. El stătea acolo, pe un scaun. Privirea roșiatică se plimba pe rândurile cărții în timp ce, câteodată, mai trăgea lacom din țigara aprinsă.
          - Tu?
          - Ești surprins? Ochii săi roșiatici îl fixară privindu-l cu aroganță.
          - Nu chiar, dar nu mă așteptam să te vad aici, răspunse bărbatul cu părul cărunt privindu-l relaxat.
          - Îmi place, e chiar interesant. Privi cartea pe care o ținea în mână, ” E ușor să ucizi”, povestea nenumărate crime făcute de un ucigaș care a sfârșit prin sinucidere. Ești foarte concentrat pe viața mea, nu?
          Nu răspunse, doar privi foile de pe masă. Sasuke Uchiha, într-o parte, Sasuke Uchiha, în cealaltă. Poze, articole, ziare vechi ce îi purtau fotografia ”Crimă la Los Angeles”, ”Fete dispărute”, ”Mafiot ucis, în șanț,” și multe altele, dar niciodată nu fusese prins.
          - Ce vremuri…
          Devastase New York, Los Angeles, California, Arizona, și multe alte orașe. Vizitase nenumărate țări, văzuse nenumărate locuri, distrusese nenumărate vieți. Toate acestea erau scrise în acea carte. Ca un jurnal scris de mult, privite toate din altă perspectivă, privite de altă persoană și comentate de altă opinie. O închise și o așeză indiferent pe masă, lângă acele foi puse neglijent. Lăsă țigara în scrumieră și îl privi atent pe bătrânul, care cu greu putea fi numit așa, ce stătea în fața lui.
          - De ce ai venit? Întrebă într-un final bărbatul privindu-l pe tânărul așezat la masă.
          - Voiam să aflu ce mai face Deidara.
          - De la mine?
          - Bineînțeles că nu, tu nu ai de unde să știi ceva despre Deidara. Mă interesează o persoană care chiar știe ceva despre el.
          Rămase pe gânduri la cererea sa. Ochii verzi priviră pământul. Se gândea intens la o persoană care l-ar fi putut ajuta, dar cine? Atunci, îi veni ideea. Se întoarse și părăsi încăperea. Ochii brunetului de la masă îl priveau plecând. Își întoarse privirea spre masă și lua paharul de cristal privind vinul ce îl umplea pe jumătate. Îl învârtea privind cum lichidul se izbea de pereții acestuia. La ce se putea gândi în momentul acesta? Nimic nu îi trecea prin minte. Vedea dincolo de paharul pe care îl avea în față. Ochii îi erau atât de goi și lipsiți de emoție, o privire moartă, înfiorătoare. Deodată în fața lui apăru o fotografie.
          - O cheamă Karin. E doar o târfă obișnuită care lucrează pentru Louis, matroana, doar ca ea e ceva de genul târfei private. Acum două luni a fost împușcată, în fine, a supraviețuit și acum e bine și își continuă munca. Are și o soră, o cheamă...
          - Nu mă interesează familia, spune-mi unde o pot găsi. Ochii negri ai bărbatului îl fixară cu privirea. Tipul ăsta avea un scop sigur, și nu îl interesa de alții, își vedea doar de propriile interese. Pufni și afișă un zâmbet, iar apoi continuă să îi dea informații. Fata ”lucra” lunea, marțea și vinerea, doar la miezul nopții, iar de la trei dimineața pleca în același club de fiecare dată, pentru alte partide, iar la șase, când soarele începea să răsară pleca pe aceiași străduță îngustă și mizerabilă, printre blocuri. Locuia acasă la sora ei mai mică, care lucra la un spital de la șase dimineața la șapte seara, un timp convenabil. Pe fața brunetului apăru un zâmbet viclean. Drace ! Avea atâtea planuri. Brusc se ridică de la masă, își băgă mâinile în buzunarele blugilor și înaintă spre ieșire. Puse mâna pe cleanța de la intrare, dar se opri în fața cadavrului de femeie, care stătea în spatele ușii deschise.
          - Scuze pentru asta, dar îmi stătea în cale, spuse în așa fel încât să se facă auzit, iar apoi plecă. Ușa se închise în spatele lui.

*

- Da, Karin, voi ajunge acasă în câteva minute.
          - Da, da, poți totuși să-mi iei o prăjitură cu frișcă? Bineînțeles că poți, mersi. Roșcata închise telefonul. Ca de obicei, ea nu putea comenta sau refuza ceva pentru ca nu avea timp. Băgă telefonul în buzunar și continuă să meargă pe asfaltul rece. Tocurile răsunau puternic la contactul cu asfaltul. Călca apăsat și sigur. Voia doar să ajungă acasă, dar trebuia să se oprească la cofetărie pentru prăjitura lui Karin. Era probabil cea mai rea zi din viața ei. Nu apucase să ia de dimineață micul dejun pentru că ceasul sunase prea târziu, nu se aranjase deloc, la servici se certase cu șefa ei pentru că nu terminase toate fișele medicale la timp, pierduse tramvaiul care mergea spre casă, așa că mersese pe jos, și o stropise și o mașină, ce s-ar mai fi putut întâmpla ? Străzile erau parcă atât de lungi, mai lungi ca de obicei. Fața îi era atât de palidă, ochii încercănați își pierduseră strălucirea vioaie. Poate era din cauza oboselii, încerca să-i facă pe alții să se simtă bine, dar niciodată pe ea însăși. Pașii ei începură să încetinească, totul se învârtea în jurul ei. Închise ochii pentru câteva secunde, încerca să mediteze rapid, câteva clipe pentru a-și recăpăta cât de cât puterile. Ceva umed îi atinse obrazul. Deschise ochii și privi cerul înnorat. Începu să plouă. Picăturile îi umezeau părul, începea să se grăbească, mersul ei devenise un alergat. Gleznele o dureau și simțea că genunchii o lasă, dar continua să meargă spre cofetărie. Corpul parcă îi înghețase, apa pătrunse prin hainele ei, umezindu-i corpul. Se opri. Ajunse în fața cofetăriei în fața căreia era o coadă lungă de oameni care își țineau umbrelele deasupra capului, ea era singura fără umbrelă. Se puse la coadă, era ultima, iar în față era o bătrânică care își căuta de cinci minute întregi portofelul în geanta enormă pe care o avea, mai bine de atât nu se putea. Jumătate de oră trecuse până să pună mâna pe prăjitura dorită. Era împachetată în folie ca să nu se ude, dar rozalia nu scăpa de ploaie. Alergă spre casă și ajunse în fața blocului într-un final. Se chinuise să urce scările după ce alunecase pe una din ele și își julise mâna. În fața ușii nu putea găsi cheia potrivită. Toate acestea se sfârșiră când reuși în sfârșit să deschidă ușa. Se aplecă și își dădu jos pantofii. Vru să meargă spre camera ei, sora ei îi bloca calea.
          - Doamne, Sakura, arăți oribil.
          - Da, păi...
          - Prăjitura mea e bine, nu?
    Rozalia nu mai spuse nimic, doar se încruntă. Da, era conștientă că surorii ei nu prea îi păsa de ce i se întâmplă, așa că nu era surprinsă, și nu se aștepta la altceva. Întinse cu greutate prăjitura împachetată. Era intactă, dar ei i se părea că acea prăjitură era la fel de grea ca o halteră uriașă, mâna îi amorțise complet, tot corpul era amorțit, nu primise nici un ajutor. Roșcata își lua mulțumită prăjitura și plecă în sufragerie. Sakura o urmă obosită. Se așeză pe canapea și se întinse.
          - Sunt atât de obosită.
          - Oh, haide, Sakura, nu te mai plânge. Eu la unsprezece trebuie să plec, și crede-mă, e mult mai greu ceea ce fac eu. Tu stai toată ziua și îngrijești bolnavi amărâți în timp ce eu...
          - În timp ce tu te culci cu toți vagabonzii?
    O liniște apăsătoare acoperi încăperea. Sakura își puse o mână la gură. Nu intenționase să spună asta, fusese doar un accident. Roșcata o fixa cu privirea. O privea furioasă, încruntată, serioasă. Se ridică în picioare.
          - Ce ai spus?
    Rozalia încerca să prindă curaj în fața surorii ei mai mari și se ridică de asemenea în picioare, privind-o amenințător.
          - Cred că m-ai auzit foarte bine.
    Tensiunea începea să se simtă în încăpere, pericol și neplăcere. Deodată o lovitură usturătoare îi lovi obrazul rozaliei și îi întoarse capul nouăzeci de grade la dreapta, înroșindu-i obrazul. Rămase surprinsă. Sora ei mai mare tocmai o lovise. Era un sentiment neplăcut. Să simți că până și sora mai mare e superioară față de tine și nu e egalitate niciodată.
          - Cum îți permiți să-mi spui mie asta ?! Un nimic ca tine ! Karin îi aruncă în față niște cuvinte pline de venin, iar apoi lua prăjitura și plecă nervoasă în camera ei. Sakura rămase acolo, nemișcată.

Ultima editare efectuata de catre Like an American in Dum 26 Mai 2013 - 19:07, editata de 3 ori

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 25 Mai 2013 - 22:41

Buuuna *hug*
    Multumesc ca m-ai anunta si ca m-ai asteptat. Kiss
    Deci, da, imi place totul. Si te omor daca nu pui next-ul inainte de a incepe vacanta. Auzi, "cadou de vacanta". Sa vezi ce cadou iti dau eu tie :-w
    Bun, Deidara ar trebui sa-l creada pentru ca are mare drepate.
    Pff, daca Sas`ke ar fi asteptat sa ii spuna cine e sora mai mica a lui Karin ar fi fost socat.
    Cum de nu incearca sa o gaseasca pe Sakura? xD
    Boon. Karin este din nou in varful listei mele negre. Serios, mai idioata de atat nu poate fi? /: Adica Sakura munceste si este obosita , iar ea, ca o sora buna ce este, nu ii pasa. Doar sa se .... stie. xD Imi e mila de Sakura. xD
    Hmm, stiu sentimentul pe care l-a avut Sakura cand i-a dat Karin o palma. Nu este placut xD Dar ce a facut? A mintit? Nu. A spus ADEVARUL. Karin merita sa moara in cele mai dureroase chinuri. Daca as fi fost in locul Sakurei as fi batut-o. E mai usor cand ai o sora mai mare, nu un frate xD
    Bun. Sa inteleg ca Sas`ke se va duce sa vorbeasca cu Karin. Sper sa nu existe "ceva" intre ei ca ne suparam. Nici macar un sarut pe obraz! Vezi tu ce se intampla daca scrii asta! :-w Smile
    Cum ti-am zis. M-ai facut fooooarte curioasa si nu cred ca voi reusi sa dorm. Te sfatuiesc sa te apuc acum de next, repede ca sambata viitoare voi aduce si eu next-ul - sper - iar daca pana atunci al tau nu e gata ... :-w
    Ursulet, capitolul a fost super, ca toate celelalte. Dar ne cam lasi in suspans ceea e nu e bine! >Tongue
    Data viitoare capitolul va avea mai mult de 2000 ce cuvinte, no? :o3
    Spor la scris si imaginatie! Kiss

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Mar 28 Mai 2013 - 13:43

Bună.
    Ce mă bucur că ai aus capitolul V. Trebuie să recunosc că uitasem unde ai rămas cu acţiunea. Îmi pare rău că am am întârziat cu acest comentariu, dar m-am pus frumos pe citit. Nu puteam rata aşa ceva.

Îmi place foarte mult că încă îl ţii pe Sasuke ascuns. Chiar mă întreb pentru cât timp. Oricum e foarte bine, pentru că nu grăbeşti acţiunea şi introduci tot mai multe persoane [spre exmplu bărbatul cu păr cărunt, mă întreb cine este Think]. O să îşi ia maxim toţi când o să afle că brunetul e în viaţă.
    Eu sper că ai să îl cuplezi pe Sasuke cu Sakura, pe la final. Oricum, presimt că rozalia o să fie torturată la un moment dat.
    Apreciez mult că o pui pe ea în umbră şi cel mai mult pui accent pe Sasuke.

Ce am să îţi reproşez aici. Ai avut unele momente în care propoziţiile au fost cam seci.
    Picăturile îi umezeau părul, începea să se grăbească, mersul ei devenise un alergat.
    Aici, spre exemplu. Nu prea se leagă. De la păr ai ajuns la mersul ei grăbit. Puteai formula altel. Să faci ceva mai amplu, mai frumos, mai elegant.
    "Picăturile de ploaie se revărsau pe părul ei rozaliu umezindul, iar unele fire i se lipeau de fruntea albă. Începu să se grăbească, iar cu fiecare pas făcut viteza îi creştea până când ajunsese să alerge cât putea ea de repede."
    Să zicem că puteai formula aşa.

De asemenea când Sakura primise acea palmă de la sora ei consider că puteai descrie mult mai bine sentimentul de durere. Cu toate că lui Karin nu prea îi păsa de Sakura, rozalia noastră ţine la dânsa şi face tot posibilul să îi fie bine şi acea palmă îi provoca o durere imensă în sufletul ei. Acele cuvinte aruncate cu atât de mult venin, iar au afectat-o pe Sakura si trebuia evidenţiat acest lucru. Trebuie să accentuezi mai bine unele sentimente.

Întrebări/ discuţie.
    Sasuke: Ehm, ar trebui să mai întreb ce mai ai prin mintea ta diabolică? Apropo, dacă mi-aş face nişte şuviţe roz ce aş păţi?

Sakura:
    Capu sus. Nu o lăsa pe Karin să te calce în picioare.

Karin:
    Auzi, cum ai îndrăznit să dai în Sakura? Adică ea a fost drăguţă, ţi-a adus prăjitură. Şi ţi-a zis-o bine! E mai obositoare munca ei, tu doar te culci cu vagabonzii. Eha.

Spor la scris.
    Bye.

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Mar 28 Mai 2013 - 22:40

Stiu, stiu...... am intarziat..... sorry Neutru Ăăăăăm.... upss. Cum sa schimb repede subiectul sa uiti? Pai ca sa vezi .... ca ce mai faci....?... Laugh)
    Iarasi.... tu ori esti nebuna ori cea mai rea persoana EVER Parca ti-am spus sa iei o lesa mai buna pentru suspansul ala. Te tin eu minte pentru asta

Normal, asta e ceva... cu adevarat normal, capitolul e genial: ultra mega super gica AWESOME. ) Nu, nu ma lua pe mine ca exagerez cand stii ca nu e asa. La fiecare fraza pe care o citeam, exista suspans ( ) si muuult mister si ma atragea. Cred ca sunt cu adevarat geloasa pe felul tau de a scrie. Descrierea.... actiunea.... si chiar si dialogul.... prea perfect

Imi imaginam totul, defapt vedeam, cu ajutor de la tine, scenele erau
    Deci asa se simte cand te indragostesti ) Iubesc, iubesc cu adevarat fic-ul asta. Dar n-am loc de atatea sentimente frumoase (sau nu) in inimioara mea
    Toata faza asta.... e asa....horror. Prima data a fost inceputul, m-am speriat putin, mereu ma sperie Sasuke (shht, nu-i spune, trebuie sa par dura), apoi a venit viata si ziua aia " misto" a Sakurei Am ras chiar de nenorocirea abatuta asupra ei
    Karin e o idioata. Desi apreciez maxim ideea originala ca ea sa fie sora Sakurei.... tot n-o suport. E o bitch si gata. Stie si ea, stiu toti. Nu trebuia s-o bata pe Sakura... e ciudata si nasoala Ma bucur ca acum am pe cine sa-mi vars nervi pe care mi i-a facut Sasuke.
    Intrebari: For Sasuke:
    Tu crezi ca eu chiar m-as deranja sa depun vreun efort pentru tine, pudel batran ce esti? Pustiu (nu ma lua ca tu ai sute/ mii de ani), eu nu vorbesc cu inferiorii. Pana n-o sa te schimbi in bine, o sa fii un ratat. Desi pot spune ca-mi plac baietii rai, tu esti... horror. Apropo, ce ai de gand sa faci, sadicule?

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Sam 8 Iun 2013 - 19:39

Like an American a scris:

Devastase New York, Los Angeles, California, Arizona, și multe alte orașe.

California si Arizona sunt state.

servici- serviciu*

Si ai mai avut greseli.. -.- Mi-a placut, a fost foarte interesant. Mi-a displacut reactia lui Karin. Dupa ce ca sta la sora ei, indrazneste sa dea in ea? A fost nesimtita, chiar foarte, eu i-as fi spus mult mai multe. Pklus ca ea este un nimic. De abia astept capitolele urmatoare, spor la scris.

Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Dum 23 Iun 2013 - 21:34

Raspunsuri: 

Rose: 

Sasuke: Ehm, ar trebui să mai întreb ce mai ai prin mintea ta diabolică? Apropo, dacă mi-aş face nişte şuviţe roz ce aş păţi?   
    Sasuke ~ De ce tocmai roz? 
    Sakura: Capu' sus. Nu o lăsa pe Karin să te calce în picioare.
    Sakura ~ Da, sigur T.T 

Karin:  Auzi, cum ai îndrăznit să dai în Sakura?  Adică ea a fost drăguţă, ţi-a adus prăjitură. Şi ţi-a zis-o bine! E mai obositoare munca ei, tu doar te culci cu vagabonzii. Eha. 
    Karin ~ A fost nesimtita [-( Nu trebuia sa vorbeaca asa cu mine [-( sunt sora ei mai mare ! Si nu e adevarat [-( Ma chinui sa fac multe.

Damaris: 

Sasuke: Tu crezi ca eu chiar m-as deranja sa depun vreun efort pentru tine, pudel batran ce esti? Pustiu (nu ma lua ca tu ai sute/ mii de ani), eu nu vorbesc cu inferiorii. Pana n-o sa te schimbi in bine, o sa fii un ratat. Desi pot spune ca-mi plac baietii rai, tu esti... horror. Apropo, ce ai de gand sa faci, sadicule?
    Sasuke ~ Nu vorbesti cu inferiorii? How sad, credeam ca din categoria asta faci parte :-w 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VI

Îi acoperea trupul cu săruturi fierbinți, descoperea fiecare părticica a corpului, o cunoștea pe deplin, prin miros, gust și pipăit. Era atât de nerăbdător să îi recunoască din nou părțile interioare, apetisante, pe care le putea atinge acum, din nou. Gemetele ei îl încântau și îl făceau să vrea mai mult și mai mult, poate mai mult decât avea ea de dăruit. Zâmbea privindu-i goliciunea. Transpirația  o acoperise, strălucea în lumina lunii. Obrajii căpătaseră o culoare rozalie, adorabilă, arătând jena față de el, dar nu se acoperea, era bine. Se întinse deasupra ei, acoperindu-i o parte din corp. Aveau șoldurile lipite, iar genunchiul lui se strecură între pulpele ei. Ea tresări brusc, dar n-o lăsă să facă altceva, căci își uni buzele cu ale ei cu blândețe, în ciuda sunetelor de dorință înfometată pe care le scotea. Ea răspunse desfăcând buzele, dar doar puțin. Astfel, când limba lui atinse linia lor de împreunare, trebuia să împingă ușor. Înclină capul; ea făcu același lucru. Gurile le erau pecetluite. Îi mușca ușor buzele, își trecea limba ascuțită peste ele și repeta. Își depărtă într-un final chipul de al ei și își coborî privirea spre buzele ei. Un zâmbet satisfăcut îi apăru pe față. Buzele ei erau umflate, își pierduseră culoarea, datorită sărutului său. Ochii ei îl priveau licărind. Își ridică mâinile și, cu sfială, îi atinse pieptul încă îmbrăcat. Simțea materialul jachetei de piele mângâindu-i mâna. Cu degetele tremurând, atinse fermoarul pe care îl trase cu mici ezitări. El îi privea mișcările greu de controlat, zâmbind de fiecare dată când ei îi era jenă să atingă. Îi dădu tricoul negru jos. Era atrasă de corpul lui perfect. Brațele lui erau subțiri, și totuși, mușchii erau vizibili, tari, puternici. Își ridică brațele înconjurându-i gâtul și trăgându-l mai aproape. Nerăbdătoare își lipi corpul de al lui și închise ochii. Îi simțea abdomenul tare, pătrățelele îi atingeau stomacul. El își strecură capul în scobitura gâtului ei, mușcându-i cu delicatețe pielea , fără să o rănească, iar apoi își trecea subtil limba peste mușcătură, încheind cu un sărut scurt. Drept răspuns, ea gemu stins, plimbându-și mâinile pe spatele lui. Amândoi se simțeau înfierbântați, căldura venea din interior, topindu-i. El își îndepărtă corpul câțiva centimetri, coborându-și mâna spre cureaua blugilor.
       - Nu! Auzi glasul ei cristalin, ușor șoptit, și îndepărtă mâna ascultător.
     În acel moment, ea făcu un adevărat spectacol din deschiderea cataramei. Degetele ei erau agile, dar uimitor de controlate și încete. Nu era obișnuită să facă lucruri de genul acesta, mai ales să dezbrace un bărbat, dar de data asta, voia să pară îndrăzneață, chiar dacă nu ieșea perfect. Începu să respire greoi, mușcându-și buza de jos. Avea impresia că e înconjurată de aburi de căldură. Se simțea excitată, fierbinte și umedă. Ea deschise unul câte unul nasturii grei ai blugilor, și trase șlițul. El îi săruta gâtul, umerii, mușcând ușor și coborând tot mai jos, lăsând-o pe ea să se ocupe de blugi. Ea privi în jos cu o roșeață puternică în obraji; era înalt, puternic și tare. Brusc, scoase un geamăt scurt, când îi simți gura pe unul din sfârcurile ei întărite. Își folosea dinții, limba, abilitatea gurii de a suge. Ea nu putea să dăruiască destul, iar el nu se putea sătura. Vrând să îi plătească, îi apucă bărbăția frecând-o calculat. El scotea gemete rare, șoptite, greu auzibile, ea îi urma exemplul. Se mângâiau reciproc, provocându-și plăceri incredibile. Mâna lui cobora ghidată de instinct, atingându-i șoldul, iar apoi o lăsă să se odihnească pe pulpa ei, mângâind precaut. Simțea nevoia să aibă o femeie, dar dorința i se oprise asupra acestei femei, iar acum, atingea acel loc dulce și umed, era exact cum visase el că va fi. Își strecură mâna și mai mult în acel loc, degetele străbăteau pielea delicată până când găsiră miezul feminității ei. Nerăbdarea îl copleși. Ea îi dădu drumul și, copleșită de plăcere, întoarse capul pe perna respirând scandat. Atunci simți, simți penetrarea lentă și scoase un geamăt prelung. Aceste lucruri deveniseră necunoscute pentru ea. Își promisese că el va fi singurul din viața ei, și așa avea să se întâmple. O penetra încet, savurând fiecare centimetru de feminitate umedă care îl învăluia. Își afundă capul în scobitura gâtului ei, sărutându-i-l subtil. Cu una din mâini îi apucă ușor genunchiul și îi îndepărtă pulpele mai mult, oferindu-și singur mai mult spațiu. Era atât de cald și de tare, îi oferea plăcerea de care credea că nu va mai avea parte. Văzând că nu era tot, cu mâinile ei firave, tremurânde, trase de marginile blugilor. Scoase un icnet de durere când îl simți înăuntru pe deplin. El îi alina durerea cu săruturi dulci pe care le aplica cu blândețe pe buzele ei trandafirii. Își lipiră corpurile transpirate, el intra și ieșea provocându-i plăcere. O umplea, o golea, o atingea și o mângâia, era asaltată de emoții și senzații. Vreau să țin minte, îi șopti el împingând în repetate rânduri.
       Se încruntă, strângând pătura pe care o ținea în brațe, între picioarele ei, și scoțând gemete scurte. Brusc, deschise ochii înlăcrimați și privi dezorientată în jur, prin întunericul orbitor. Își întoarse chipul spre perete, strângând materialul la pieptul gol. O lacrima i se scurse pe obrazul palid.
       - Sasuke ... Fără să vrea, îi rosti numele, inconștientă. 
    Își atinse abdomenul gol și se întoarse cu greu, privind înainte, cu ochii adormiți, obosiți. Se privi în oglindă. Cearcănele adânci, fața palidă, pielea prea albă, buzele crăpate și deshidratate, chipul înlăcrimat. De ce arăta ca o femeie atât de tristă? Poate pentru că nimic nu mergea bine? Vestea supărătoare o distrusese fără milă, iar acum se aruncase în brațele lui, cât de josnic. Închise ochii, meditând asupra situației. Era deja distrusă, nu mai era nimic de reparat, se dusese totul de râpă. Tresări brusc și deschise ochii, privind bărbatul ce a intrat pe ușă. Apa se scurgea pe corpul bine făcut, în jurul trunchiului purta doar un prosop, iar ochii obosiți o priveau prin întuneric.
       - De ce gemeai atâta? spuse deodată luând-o prin surprindere.
     Ea se întoarse cu spatele, ignorându-l. Nu o înțelegea niciodată, își privea doar propriile interese. Era atât de egoist, și totuși o păcălise cu acea față de prieten loial, erau exact la fel. El o privea furios. Trecuseră cu brio peste petting, iar apoi, spre dezamăgirea lui, ea nu mai voise să continue. Nu avea sens, de ce îl refuzase? El își dorise asta atât de mult, visase la noaptea aceasta, iar ea ... Se întoarse de asemenea cu spatele la ea privind în gol. Voia să o facă fericită. Ea privea de asemenea în gol, dorindu-și ca el să plece, sau ca ea însăși să moară. Atunci îi simți mâna caldă, aspră, atingându-i spatele, făcând-o să tresară. 
       - Spune-mi ce vrei, spune-mi ce dorești, și o să fac să devină realitate, îl auzi spunând cu părere de rău în glas, parcă cerându-și scuze. 
    Îi era greață de el, de atingerea lui, de fața lui, nu voia să-l vadă, și-ar fi dorit să moară ea, chiar acum, să scape de orice greutate sau greșeală care o pândea la următorul colț și să plece. Pleacă, își spuse in minte. Pleacă, își spuse din nou. De ce nu se întâmpla așa? El stătea acolo, în spatele ei, atingându-o cu mâinile umede, și mângâind-o protector. Atât de grețos. Mâna lui îi atinse obrazul, gâtul, spatele din nou, până ajunse la șold, dar în acel moment, ea se ridică brusc, îl dădu la o parte și se îmbrăcă cu halatul albastru pe care îl avea la îndemână. Fără să-l privească, se îndreptă spre geamul deschis, și se sprijini de perete, privind afară. Briza delicată îi alina durerea, îi răcea corpul, îi elimina căldura. Aerul răcoros îi relaxa mintea, încerca să o facă să uite de probleme, dar parcă era imposibil. Deschise ochii, totul era atât de încurcat. Atunci, îi simți răsuflarea caldă pe gâtul ei. Brațele subțiri, puternice, îi înconjurară talia, îi  simți părul capului, ud, ciufulit, atingându-i spatele și un sărut delicat pe umărul stâng, ce încerca să îi aline durerea. 
       - Spune-mi…Spune-mi ce ai, și eu voi rezolva, spune-mi ce te doare, ce nu e bine? Spune-mi doar, eu o sa rezolv. Îți voi împlini toate dorințele.
    Ea privea în gol, el încerca să scoată la iveală emoțiile pe care ea le ținea închise înăuntru, dar la orice gest, ea nu răspundea, refuza să răspundă, sau poate nu voia. 
       - Mă doare să te văd așa, spuse el într-un final. 
    Ea tresări.
     Privea surprinsă în gol. Ochii verzi, triști, se plimbară până la coada ochiului, detectând o posibilă minciună. Înghiți în sec, și brusc, izbucni într-un râs isteric, ce îl făcu să tresară. O privi atent de la spate, lărgind strânsoarea pe care o ținea în jurul taliei ei. Ea zâmbi trist și o lacrimă i se scurse pe obraz.
       - Mă îndoiesc. 

--------------

Bunaa, my dear friends XD Imi pare rau ca am intarziat atata, dar..am descoperit ca am o problema cu lenea :\ Datorita lui Kira am reusit sa scriu asta, daca nu ma batea ea la cap nu il postam nici peste o saptamana Laugh
    In schimb, am citit o gramada de carti - adica doua Laugh - foarte romantice, si.. am incercat sa ma perfectionez :o3 poate mi-a resit, poate nu XD nu stiu :)astept sa-mi spuneti voi ^^ A da, cartile pe care le-am citit sunt scrise de Sandra Brown, Obligat de onoare si Copilul nascut joi Smile

Ultima editare efectuata de catre Like an American in Mier 26 Iun 2013 - 13:42, editata de 7 ori

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 23 Iun 2013 - 21:34

Asibfghjkl!
    Tu! Nebuna, geniala, obsedata! Te dau dracu din tot sufletul! (:Ma bucur atat de mult ca ai reusit sa scrii next-ul! Nici nu stii cat l-am asteptat! <3 O sa te bantui toata viata ca iti este lene sa scrii, privandu-ne de talentul tau! :-w Cum indraznesti? :-L Data viitoare te voi bate pana iti iese mustar din urechi! Ma auzi?! Urmatoarele 3 capitole le vreau saptamana asta! Nu stiu cum faci dar le aduci sau "2 metrii sub pamant" scrie pe tine! :-L
    Cartile alea sunt geniale si ma simt mandra ca te-am pus sa citesti, desi nu pe alea, dar ai facut o alegere buna ^^ In vacanta vei citi si altele, no problem! ^^ Si daca te ajuta si melodiile perverse, nu ezita sa ma contactezi. ^^ Abonatul acestui id poate fi contactat 12/24 ^^
    Ai descris foarte bine actul lor <3 OMG, iubesc capitolul! In prezent, este preferatul meu! ^^
    Stai calma, in 2 minute te voi obliga sa-mi zici ce va urma ^^ Just wait! (:
    Buuun :3 Revenind la continutul acestui minunat fic.
    Tot nu-mi vine sa cred! Stii ce nu-mi vine sa cred! ^^
    Adica la inceput daca se lega ceva, dupa act si apoi barbatul ala ... Multam` fain ca m-ai lamurit! *kiss*

"Spune-mi ce vrei, spune-mi ce dorești, și o să fac să devină realitate"
    "Spune-mi…Spune-mi ce ai, și eu voi rezolva, spune-mi ce te doare, ce nu e bine? Spune-mi doar, eu o sa rezolv. Îți voi împlini toate dorințele."

Unde gasesti barbati care sa spuna asa ceva si sa nu fie la vrajeala? :/ God! I think I`ll die! Geniale replicile! <3 So lovely!
    Geniule, astept capitolele urmatoare, m-ai facut fooooarte curioasa. ^^ Pentru asta te voi pedepsi *kiss*
    Spor la scris (vei avea nevoie) ((:
    P.S: Trebuie sa-mi multumiti ca am stresat-o sa aduca next-ul :o3 Si pentru urmatoarele 3 + 1 (special for me)

Aneta Blanche
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 21/08/2012

Mesaj Scris de Aneta Blanche la data de Lun 24 Iun 2013 - 18:25

• Scuze de intarziere. Iti stiu ficul demult si pot spune ca sezonul 2 ti-a iesit mult mai bine ca sezonul 1 (exceptand ultime doua capitole din el). Din cate am observat esti plina de perversitati pe care le exprimi aici, avandu-le ca personaje pe Sakura si Sasuke. Imi place de tine, ti s-a mai alaturat inca o perversa care abia asteapta sa-ti citeasca capitolele foarte bune care ti-au iesit perfect. Cel mai mult mi-a placut replic: "- Mă doare să te văd așa, spuse el într-un final. ", chiar m-a surprins sa vad ca Sasuke poate fi si el un sensibil, dar eu tot cred ca ascunde ceva, pana la urma e Sasuke, iar el nu se va schimba asa, deoadata. Dar cine stie ce surprize ne mai asteapta din partea ta. Sa aduci repede urmatorul capitol, daca nu voi muri de curiozitate!

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Lun 1 Iul 2013 - 13:06

Ooook... N-am cuvinte, fir-aş eu să fiu. A fost un capitol extrem de bun... Şi acea scenă de amor a fost descrisă aşa bine ´încât m-a luat cu călduri! - Nu e ceea ce gândiţi voi! (D) Însă eu n-am înţeles cine era acea femeie. Aurora? Parcă ea avea ochii verzi. Sakura cu siguranţă nu-i.
    Eww, nu mai pot zice ceva... -.-'', cam atâtea de zis. Aştept next-ul, spor la scris şi multă inspiraţie! 

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Vin 5 Iul 2013 - 13:39

Bună. În sfârşit pot să îţi las un comentariu Laugh

Ce am noi aici. Frumos capitol, mai ales partea scrisă cu italic, ai o imaginaţie foarte bogată. Acum stau să mă gândesc cine cu cine era acolo. Adică pare a fi un vis de a lui Sakura, că Aurora nu are ochii verzi ci îi are roşii [deci nu ştiu care sunt şansele]. Adică ai reuşit cu acest capitol să mă bagi în ceaţă. Nu că nu mi-ar plăcea mie misterul, pentru că aşa se lungeşte acţiunea, dar tu meriţi un trofeu Laugh

Cred că Sakura a visat, dar cine era acel bărbat? No, sunt în ceaţă, să mă luminize careva. Nu cred că am pierdut ceva.

Spune-mi…Spune-mi ce ai, și eu voi rezolva, spune-mi ce te doare, ce nu e bine? Spune-mi doar, eu o sa rezolv. Îți voi împlini toate dorințele.
    Faza asta a fost maximă. Cireaşa de pe tort a acestui capitol.

Întrebări/ discuţie:

Sasuke:

Nu îţi place rozul? :o3 şi mă gândeam că poate îţi aduce aminte de vreo persoană iubită. Ştiu şi eu... :-"

Spor la scris.

~Kim™~
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 23/01/2013

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Mar 9 Iul 2013 - 15:14

Debb esti cea mai tare! Dupa cum ti-am zis si in celalalt comentariu de la primul sezon, mi-ai dat fiori. Si de data asta nu vei mai intarzia cu capitolele. Esti geniala! 
     Nici eu nu am atatea ideei. Chiar mai lasat fara cuvinte. Nici nu stiu ce sa iti zic. Dupa ce ca am citit timp de o ora acest sezon cu aceste capitole nemai pomenite. Dar cu acest capitol, mai bagat de tot in ceata. Deci, mai lasat masca si-n ceata. Un lucru mai am de spus. Capitolele care ma lasa fara cuvinte sunt cele mai bune si mai interesante. Deci, asa e acest capitol plin de drapa. 
     Iti urez succes incontinuare cu scrisul si multe comuri. Te-am pupat Debb!

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Mar 9 Iul 2013 - 16:40

Deci o sa ma sinucid. Daca nu ma omori tu din prima. Imi pare asa rau ca n-am dat com inainte, dar puteam sa jur ca dadusem! Grrrrr! Sorry, Debb. Mi-e si rusine de mine. Sunt cred ca ultima. Dar nu conteaza, o sa fiu prima data viitoare.
    A fost un capitol asa de frumos. L-am citit de cand l-ai pus (nu ma omora). Asa de multe sentimenta frumoaaaase Love it Love it Maiculita!
    Deci a fost genial, l-am adorat! Si el a fost asa de duuulce Love it Deci daca nu pui azi next-ul... fac crize. Tu n-ai dreptul la vacanta, deci eu am voie sa te cical la cap.

"Spune-mi ce vrei, spune-mi ce dorești, și o să fac să devină realitate"

Asta a fost prea tare. Nu se poate sa fii asa geniala! Nu e permis sa intreci limitele. Mi-a intrat in inimioara fraza asta Love it Trebuie sa vad lucruri d-astea mai des. Stiiiiiu, stiiiiu, nu ma lua ca asta e killer of love,  nu-mi poti darama sperantele.
    Sunt asa de curioasa de ce o sa se mai intample de o sa fac BOOM! 
    Sa ma anunti de next. Pe chat prin pm nu ma intereseaza cum, dar vreau sa fiu prima (D).

Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Mar 9 Iul 2013 - 20:00

Răspunsuri :

Rose :

Sasuke: 
    Nu îţi place rozul? :o3 şi mă gândeam că poate îţi aduce aminte de vreo persoană iubită. Ştiu şi eu... :-" 

Sasuke ~ >.> Nu, nu-mi place rozul [-(

VII

- Plec !

Nici măcar nu voia să se uite în ochii lui. ”Contează?” îi spunea el. Da, contează. De ce? E familia ei, la naiba ! Venise aici ca sa scape de ce e mai rău, să se simtă bine și în siguranță. O săptămâna și deja se săturase. Se încălță în grabă, își puse jacheta subțire de primăvară și își luă geanta.

- Unde pleci ? La sora ta ? A, da, și o sa vii înapoi când o să-ți bage bărbați în casă. Du-te; stai cu o curvă.

El stătea acolo, sorbind din cafea, cu cămașa lui dezordonată descheiată la toți nasturii, și pantalonii lui albaștri, scurți. Părul îi era ciufulit, ochii obosiți și roșii de la prea mult frecat. Atât de calm și liniștit, spunea lucrurile acestea de parcă ar fi avut tot dreptul; reușea să o scoată din minți. Brusc, se întoarse spre el și cu o mișcare rapidă, lovi masa bucătăriei cu palmele. El se cutremură.

- Niciodată, dar niciodată să nu mai spui ceva de genul ăsta despre sora mea, pricepi ?
       - Dar e adevărat ! sări el ca ars încercând să se apere.
       - Adevărat sau nu, nu ai niciun motiv să vorbești așa despre ea.

Se priveau reciproc; ochii ei obosiți, închiși la culoare și lipsiți de lumină îl priveau amenințător, el o privea indiferent. Niciodată nu avusese o părere bună despre sora ei și era sigur că niciodată nu va avea. Erau atât de diferite, iar el nu avea de gând să lase femeia de care e îndrăgostit să stea cu o asemenea scorpie. În același timp, voia să o țină aproape. Cu o oră în urmă rostise numele altui bărbat și îl respinsese ca pe o muscă enervantă; cum avea el de gând să uite asta ? De ce nu putea fi îndrăgostită de el, și trebuia să fie îndrăgostită de acel nemernic ? Un nenorocit fără scrupule, pe care Dumnezeu reușise cu brio să-l îndepărteze de lume. Nu era sigur dacă acum erau un cuplu, un cuplu cu probleme, sau un cuplu pe cale de despărțire, nu era sigur nici măcar daca ea îl iubea sau daca încerca să-l folosească, nu știa nimic.

Ușa se trânti în urma ei. Plecase.

*

Soarele încă nu răsărise și nu dădea semne că va apărea prea curând. Ea pășea nehotărâtă privind în jur. Își târa picioarele spre casă; parcă erau legate în lanțuri și atât de grele, abia le putea mișca. Plămânii se umpleau de aer rece, nările parcă îi înghețaseră, gâtul o ardea. Pleoapele îi erau grele, ochii obosiți, încercănați, buzele crăpate și uscate. Urechile îi țiuiau și avea impresia că se învârte totul în jurul ei, că pământul îi fuge de sub picioare. Se opri brusc și privi confuză în jur. Nimic nu mișca, nu era nimeni; niciun om, nicio mașină, doar lătratul unui câine se auzea, Dumnezeu știe de unde. Își umezi buzele și își frecă ochiul stâng cu dosul palmei, aplicându-i și celuilalt același tratament, apoi se puse din nou în mișcare. Fără să-și dea seama, tocmai trecea pe lângă cofetăria preferată a lui Karin, La Bella.  Acolo unde făceau cele mai bune prăjituri, după cum spunea ea. Cofetăria care se deschidea mereu la aceiași oră, la opt și jumătate fix, fără un minut în urmă sau mai târziu. Din nefericire, la patru și un sfert dimineața era închisă. Ce oameni.. gândi ea pe jumătate inconștientă. Blocul ar fi trebuit să fie prin apropiere, la câțiva zeci de metri depărtare. Expiră adânc extenuată și continuă să înainteze. Trecu pe lângă buticul de unde cel mai des se luau țigări sau doze de bere, condus de o femeie de patruzeci de ani cu ochelari și un păr ciudat, grăsuță și cu simțul umorului, dar destul de vulgară; trecu pe lângă stația de metrou unde mereu era bara ruginită, dar cuplurile tinere consideraseră mereu că e un loc perfect unde să te giugiulești la miezul nopții. Continuă să meargă așteptând să vadă străduța îngustă, cu copaci înalți pe lângă blocuri, cu garajele prăfuite și cu mașinile parcate la întâmplare, vechi și nefolosite care abia mai porneau. Pășea obosită, piciorul lovea o piatră care fugea un metru înainte și ajungea din nou la vârful pantofului când înainta, repetând până când își schimbară drumurile. Deschise ușa blocului, apucă bara de fier trăgându-se pe scări, încercând să nu se împiedice sau să cadă. Sora ei avea să fie destul de supărată când va vedea că sora ei mai mică a venit acasă. Jacheta îi apăsa umerii, cizmele de piele îi îngreunau picioarele, geanta căpătase o greutate care avea tone, îi aluneca pur și simplu din mână, dar nu voia să-i dea drumul. Atunci, ceva vâscos parcă i se târa din stomac în sus, spre gât. Tuși de două ori și înghiți în sec. Scoase cheile din buzunarul pantalonilor și reuși să deschidă ușa într-un oarecare mod, după ce se chinuise să găsească cheia potrivită. Apăsă clanța și, secată de puteri, intră înăuntru. Se descălță, folosindu-și doar picioarele fără să se mai aplece, și călcă cu picioarele goale pe gresia rece din hol. Parcă îi intraseră ace în tălpi; gresia i se părea fierbinte, gleznele ei nu mai rezistau, avea impresia că vor plesni; genunchii nu voiau să se îndoaie. Se sprijini de perete înaintând cu dificultate și durere, cel mai probabil, imaginară. Își scoase jacheta cu o mână și o aruncă pe podea. Elimină aerul din plămâni de parcă își dăduse jos o greutate de pe umeri, strânse ochii și se întinse pe canapeaua din sufragerie. Își arcui spatele, oasele spatelui trosniră zgomotos. Fruntea îi era ușor transpirată, tot corpul îi ardea; dar cel puțin acum se simțea mai bine. Răsuflă adânc și privi în jur; acum era acasă din nou.  Brusc, un lucru îi atrase atenția, pe măsuța de sticlă erau două pahare de șampanie și o sticlă. Se încruntă și își umezi buzele uitându-se ba la unul, ba la celălalt. Poate nu era nimic, poate Karin invitase un prieten. Da, un prieten..  Mai era un lucru, negru lângă sticla de șampanie, erau niște chei. Una era de mașină, restul obișnuite, toate băgate pe un inel. Karin nu avea mașină, niciuna dintre ele nu avea. Se ridică speriată în capul oaselor, își dădu robotic picioarele jos din pat și se îndreptă spre camera surorii ei fără să mai aștepte, fără să se mai gândească la durerile care dispăruseră cu desăvârșire, ci doar la o nenorocire. Ușa care mai mereu era închisă, acum era larg deschisă. Ea nu fusese acasă, așa că de ce să o închidă ? Totul era cufundat în întuneric, nimic nu lumina vreun colț al casei. Nu stătea să deslușească nimic, nu era sigură că vrea să știe ce e în camera surorii ei, dar se apropia robotic, fără să se oprească. Aprinse lumina din hol, ochii ei reacționară cu o durere minimă; îi frecă în grabă, obosită. Înaintă mai mult, din ce în ce mai repede. Era casa ei, așa că de ce să fie timidă să se uite în camera surorii ei ? Ar fi putut foarte bine să  o dea afară pe Karin și pe nemernicul ei fără să se gândească, dar nu avea de gând să o facă. Trase aer în piept și se opri în pragul ușii privind nervoasă înăuntru. Lumina din hol intra în interiorul camerei luminând o mică parte, patul lui Karin se afla în acel punct. Atunci, privirea nervoasă pe care tânăra o afișase se fusese ca luată de valurile mării. Părul perfect negru; blugii dezordonați, descheiați; bustul gol, mușchii brațelor erau perfecți, puternici, dar nu exagerați, abdomenul cu pătrățele vizibile, iar pe pieptul lui dormea ea cu părul roșcat ce îi mângâia un braț, cu buzele ei pline , perfecte care probabil fuseseră sărutate cu plăcere acum puțin timp. Dar fața lui ? Cum arăta? Chipul lui era întors spre parteneră. Deodată, brațul lui se mișcă ușor și, încă dormind își întoarse capul spre ușă. Respirația i se opri în gât.

- Tu ? rosti în șoaptă.

Ultima editare efectuata de catre LOL? in Dum 28 Iul 2013 - 0:07, editata de 2 ori

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Mar 9 Iul 2013 - 20:00

Asibfghjkl!
    Tu! Panda constipat, genial, lenes! :-L Chiar trebuia sa trag de tine atata timp pentru un capitol? :/ Ma si facusi sa astept pana acum :-w
    Deci misterul a cam fost rezolvat, barbatul laa care fusese :">
    Si, Karin cu ... ? o.O Nu cred! Adica cred dar ... NU cred!! :-L De ce mi-a fost frica nu am scapat. [-(
    "Tu?" Da, stiu, si eu sunt uimita. "Tu"  m-ai dezamagit ca te-ai culcat cu Karin! [-(
    Ei bine , Sakura, nu ai de ce sa te superi. Baiatul a spus un adevar cand a facut-o pe Karin cu*va. Adica nu el a facut-o, mama natura. Stai, nici aia. Ea s-a facut. [-(
    Ti-am zis ca esti geniala? :o3 Ca te ador, iubesc dar si urasc, ca-mi vine sa te bat! :-w
    Si nu uita ca de saptamana trecuta, si inca cateva zile mi-ai promis 4 nexturi care nu au aparut. Cu acest capitol nu te-ai revansat. [-( poate cu urmatorul te vei scoate. [-( Deci, fa-mi pe plac si adu` repede nextul ca atunci cand ies din spital sa-l citesc. ^^
    Spor la scris, vacuto! *hug*

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Mar 9 Iul 2013 - 21:29

O doamne! O doamne! O doamne! Pana la urma, a meritat asteptarea - exagerat de lunga- pentru ca ai facut un capitol superb Love it  Cat peste mie de cuvinte? Laugh Am uitat. Dar ma bucur ca ai facut mai mult de doua pagini. Si  O M G! S-au  intalnit, in in sfarsit! Am asteptat momentul asta Love it . Si la naiba, ce mai intalnire! Prea, deci prea tare! Si cu cofetaria, fir-ai tu sa fii, ca acum as manca si eu ceva. Si toata descrierea aia a fost geniala. Geniala iti zic! 
    Deci dupa ce ca e oribila, grasa, nasoala, urata si iarasi oribila,  Karin a facut CE cu Sasuke? Down  Deci mor. Ma sinucid inainte sa mai vad asa ceva. Inca sunt :O:wtf:  Poker Face. Dar si mai surprinzator a fost ca Sasuke a facut asa ceva. Deci nu cred! Eu... mor. Pacatos, pacatos, pacatos! nervos nervos nervos 
    Cica la ea, geloasa pe mine, cand scrie de 5845534543 mai bine (WT). De acum - ca ai idei- trebuie sa aduci next-uri mai des si mai lungi, tu n-ai vacanta! Nu! Nu pana nu sunt eu satisfacuta.

~Kim™~
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 23/01/2013

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Mier 10 Iul 2013 - 10:29

Deci...ce avem noi aici!^^
    Tu chiar vrei sa ma chinui? 
    Cum iti permiti sa faci un astfel de capitol grozav. Love it
    Nu-mi vine sa cred ca s-a culcat cu Sasuke. Karin a dat-o-n bara cu mine. Very Angry 
    Esti geniala, uluitoare Debb. Stii ca te iubesc? Love it 
    Nici nu-mi vine sa cred ca acel Uchiha care mereu il idolatrizam a indraznit sa faca una ca asta.
    Mai facut sa simt acele emotii si acel interes pentru ce va urma.
    Si pentru asta te urasc dar nu la propriu. Smile
    Esti chiar foarte uimitoare. Dar pana cand nu aduci next-ul, adio primul capitol din fic-ul meu. *hehe*
    Deci...apuca-te de scris ca nu o sa mai vezi capitolul. Tongue 
    Iti spus doar ca este genial si sa nu te dai batuta. ^^

Intrebari!
        Karin: Cum ai indraznit ca sa te culci cu el? Very Angry Daca vin la tine, te bat de-ti intra-n cap ca n-ai ce cauta langa el! 
        Sasuke: De ce ai facut asta? Very Angry   Sakura v-a suferi din nou din cauza ta, iar eu ori te omor pe tine ori pe netrebnica aia de Karin. Erai preferatul meu, te idolatrizam, pana cand ai facut un asemenea lucru. (D) Grrr...Chiar m-ai suparat. Sa stii ca avem de discutat "domnule" Uchiha!Bici 
        Debb: Cand aduci next-ul? (D)
    Cam atat momentan. Te Kiss Debb! Spor la scris incontinuare. Vei avea nevoie.

dydy
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 19/07/2011

Mesaj Scris de dydy la data de Lun 15 Iul 2013 - 1:29

Ok o so iau de la inceput Smile
    E noapte,ora 1 si eu citesc ficul tau care mi-a intrat la inimioara   Ador ficul femeie! E pervers, exact pe placul meu   . Desi imi e rusine ca nu am dat nici macar un amarat de com la acest fic  
    Saraca Sakura, imi e mila de ea, iar pe Sasuke l-as baga in pamant ca sa faca cunostinta cu dracu  Desi ma tot intreb: o sa fie un final fericit vreodata sau nu   

Intrebare pt Sasuke:

1Uchiha tu nu te-ai saturat sa tot dai ,,activitati" la atatea fete    Esti cel mai afemeiat om din toata lumea , poate merg eu la tine si iti tau mantria si fitele din cap inteles?
    2. Tulai Doamne  nu iti e rusine bai sa o bati in halu asta pe biata fata?  Poate da ala de sus sa mai faci ceva cu ea ca eu te iau la suturi oricat de frumos esti capisi? 

3. Tu iei ceva pilule de barbatie sau asa activ te-a facut dracu:)) ?
    Soo cam atat spor la scris si vreau continuarea aia cat mai repede

Acum este: Sam 3 Dec 2016 - 15:40