╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Inger in prezenta...dar demon in esenta(+16)

Distribuiti

Freya
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Data de înscriere : 11/07/2012

Inger in prezenta...dar demon in esenta(+16)

Mesaj Scris de Freya la data de Joi 13 Sept 2012 - 2:58

CAPITOLUL I:Noii colegi...Asta va fi interesant...
    Sakura:
    Libertate si distractie.....cuvintele astea le iubeam,ce sa mai le adoram!OH MAN as vrea sa dau timpul inapoi la ziua aceea minunata...in care copii sareau in sus de fericire pentru ca parintii nui mai bateau la cap cu chestii de genu':"fati temele","nu te las sa iesi din casa pana nu iti inveti!"....stiti voi prostii de-astea.Stiu ce va intrebati....despre ce vorbesc,vorbesc despre faptul ca maine incepe liceul!!!Frate ce naspa suna!Mai bine l-as asculta pe bunicul meu care vorbeste intruna despre politica decat s-o ascult pe psiholoaga scolii cum vorbeste despre fostele relatii,si se plange ca e singura,pai normal ca e singura la ce dusa cu pluta e!Daca tot vam zis de psihologa sa va spun cate ceva si despre mine.Ma numesc Haruno Sakura,am 16 ani,parul roz ca si o bomboana asa cum spune mama si ochii verzi ca si smaraldele.Sunt o persoana rebela,amuzanta,intelegatoare(cand vreau),si zici ca-m scapat de la nebuni(asta imi ziceau profii).
    Acum stau in camera mea care sincer e pe gustul meu,peretii sunt roz,iar patul este fata-n fata cu dulapul care este facut din lemn de cires,in celalalt colt al camerei se afla un birou facut tot din lemn de cires,patul este acoperit de o lenjerie roz din satin care se potriveste perfect cu pernele de aceiasi culoare,iar langa pat se afla balconul care acum este larg deschis.Cam atat cu descrisu' camerei.Ma intorc spre ceas si vad....00:00!!!!!!!!Frate tre' sa ma pun la somn sau maine adorm in banca,nu ca deja n-as fi facut asta.Inchid ochii apoi dusa-m fost pe taramul viselor.....
    Autor:
    Tic...Tac....Tic....Tac.......DRINGGG!!!!!
    -AAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!CE?UNDE ARDE?!CAPU LA CUTIE TOATA LUMEA!!!!!E UN ICEBERG IN FATA!!!!!vocea rozaliei rasuna prin toata casa trezind pe toata lumea inclusiv pe fratele ei.Dintr-o data usa fu' izbita de perete si pe ea isi facu aparitia fratele Sakurei,Shin care avea 18 ani.El era roscat cu ochii verzi.Semana cu Sakura chiar si la comportament.
    -SAKURAAAAAA VIN SA TE APAR!!!spuse roscatul dupa care luase o chitara in mana si o indrepta spre Sakura.
    -Heyyy,BATMAN,tiai uitat masca....Sakura ii facu semn lui Shin sa se uite in jos,iar acesta observa ca era numai in boxeri.Rozalia se prapadea de ras iar acest lucru il enerva pe Shin foarte tare.Acesta nemaiputand sa-si abtina nervii incepe sa dea cu perne in sakura si sa o gadile.
    -GATAAAA!!!!Ma predau.....spuse rozalia printre rasete.
    -Asa de usor te dai batuta,credeam ca te-am invatat mai bine de atat.....spunea roscatul batjocoritor si cu un zambet triumfator.
    -Nu de alta dar o sa intarzii la scoala...iar aceasta ii facu semn sa se uite la ceas.Cand acesta se uita observa.....ORA 07:30!!!!!!!
    Cei doi frati se luara la intrecere pana in bucatarie si ca de obicei erau singuri acasa pentru ca parintii lor se erau la munca tot timpul.Acestia dezamgiti de faptul ca parintii lor nu sunt acasa,incep sa-si faca de mancare.Dupa ce terminasera de mancat rozalia merge spre camera ei pentru asi face siesta si pentru a se imbraca.Aceasta deschide dulapul si se holba la hainele din el ca vitelu la poarta noua"E mai greu decat un test la mate!!!Cu ce se presupune ca o sa ma imbrac?!?!?!".Dupa vreo 20 de minute de holbat pana la urma isi alese un tricou albastru simplu si o pereche de blugi scurti.Se duse in baie si se baga sub dus.Picaturile de apa reci faceau contact cu pielea rozaliei creand fiori placuti"Oare cum va fii anul acesta?Ttotusi de ce sunt asa ingrijorata este un simplu an de liceu exact ca si ceilalti ani....sau ma insel?".Rozalia iese de sub dus dar nu inainte de a opri apa,si se imbraca cu ce si-a ales.Parul si-l lasa liber cazandu-i pe spate.Rozalia se indrepta spre oglinda pentru a se admira"FRATE!!!!Nici nu ma recunosc....ARAT TRAZNET!!!".Rozalia cobori jos de unde isi luase ghiozdanul si se incalta.Tot drumul spre scoala ea era ingrijorata insa nici ea nu stia de ce....Pierduta in sirul gandurilor nu-si daduse seama ca deja era in fata portii liceului.Rozalia trase aer in piept ca si cum ar fi fost ultima oara cand face asta,"Hai s-o facem!...." a fost ultimul lucru gandit inainte de a intra in liceu.Se duse la etajul 1 unde se afla clasa ei.Nu apuca nici sa deschida usa ca deja toti navaleau pe rozalie mai ales prietenele ei.
    -Hei,daca stiam ca o sa fiu asaltata de comitetu' de primire imi luam bodygarzi,acu' hai jos toti ca ma sufocati!spuse rozalia razand
    -Saku,ai aflat?o intreba hinata o fata timida,cu un chip de inger,bruneta si cu ochii lilla foarte frumosi,deasemenea putea fi o mica diavolita cand dorea...
    -Ce sa aflu?intreba rozalia nedumerita,uitandu-se la bruneta parca rugand-o din priviri sa-i spuna.
    -O sa avem colegi noi!spuse Hinata cu un zambet larg pe fata.
    -WTF?!Se pare ca o sa trebuiasca SA-I "INITIEM".......si zicand asta rozaliei ii apru un zambet malefic care si pe prietenele ei il speriau.
    Sakura:
    Deci o sa avem colegi noi......am planuri mari cu ei.Ce malefica sunt....OH F**K s-a sunat, hai sa facem cunostinta cu colegutii astia noi......MUAHAHAHAHAHA!!!!Il vad pe dirig cum intra in clasa citind prostia aia de carte care o citeste mereu si incep sa ma intreb daca daca macar cartea aia are sfarsit.Se pare ca e neatent ca de obicei deci nu cred ca o sa strice o mica glumita......hihihihi.Si acestea fiind spuse ii pun piedica iar acesa cade pe catedra.Bineinteles ca incepem sa radem cu totii......saracu' Naruto mai are umpic si se sufoca acolo de la ras.
    -Domnisoara Haruno,la fel de jucausa si neastamparata ca de obicei.....spune dirigu' .Dirigu asta e cam ciudat adica are vreo 35 de ani si e carunt mai poarta si masca aia de doctor zici ca-i de la nebuni...
    -Don' profesor ma flatati....spun eu ironica iar acesta imi zice ca am noroc ca-i inceputul anului si bla bla bla.....
    -Bun deci deja banuiesc ca stiti ca aveti colegi noi,intrati va rog......si acestea fiind spuse intra satra in clas.Dupa intra in clasa 2 fete si 2 baieti.Una dintre fete era bruneta cu ochii albastrii ca marea era imbracata cu un maieu negru si cu o pereche de blugi mulati albastrii si sandale.Cealalta fata avea parul....ALB?!Si credeam ca sunt singura cu parul ciudat,revenim,avea parul alb pana sub fund(scuzati expresia)cu suvite mov si ochii albastrii iar pe ochiul stan avea o semiluna....ciudat,era imbracata cu o pereche de colanti negrii si un tricou mov lung si era incaltata cu niste tenisi negri.Baietii erau normali unul era saten cu suvite blonde si ochii negrii era imbracat cu un tricou rosu si o pereche de blugi rupti,iar celalalt mi-a captat atentia....era brunet cu parul facut tepi si cu ochii de un negru in care te puteai pierde.....OFFF MANNNN deja m-am pierdut.
    -Va rog sa va prezentati....continua dirigu',ce vorbaret mai e si omu asta......
    Bruneta iese in fata si incepe sa se prezinte.
    -Buna!Eu sunt Bella Uchiha am 16 ani,ador sa dansez,si urasc oamenii profitori.Hmmmmm....draguta fata si ii place dansul si mie imi place mult,mai bine zis il ador.URMATORUL!
    -Buna!Sunt Luna am 16 ani,adorsa desenez,si urasc ca cineva sa fure ceva ce e al meu.Si fata asta e de treaba e genul hotarata si puternica.
    -Eu sunt Deetwuo(se zice Detu)am 16 ani imi plac multe,urasc putine...spune Deetwuo plictisit.Acu' e randul brunetului....hihihi.
    -Ma numesc Sasuke Uchiha am 16 ani numi plac prea multe chestii si urasc mai tot .spunce brunetul pe un ton indiferent.FRATEEEEEEE!!!!!Tipu' asta-i bleg rau....Eh lasa ca in mai putin de o luna o sa fie un nebun ca noi toti....MUAHAHAHAHAH.
    A trecut o ora de cand dirigu' asta bolboroseste de cum va fii anu asta si prostii de-astea...PFOAAAA.....ce plictiseala,aici mor!!!!
    -Copiii nu prea imi place cum sunteti asezati.....reorganizarea!!!!!!dupa cam o jumatate de ora ne-a pus in banci.Temari cu Shikamaru,Hinata cu Naruto,TenTen cu Neji,Kiba cu Chioji,Usui cu Bella,Luna cu Deetwuo si eu cu Sasuke.
    Se sunase de pauza si toata lumea iesise afara in curte.Cand vroiam sa ies din cladire imi dau seama ca mi-am uitat telefonul.Ma duc spre clasa iar acolo vad........

Cam atat pentru azi ca-s obosita Sleppy ,sper ca va placut primul capitol,si vreau multe commmuri.Spuneti-mi ce pot corecta,doar ca fiti blanzi asta e primul meu fic.Va pupacesc Kiss .Noapte buna! Hi!

Ayu
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 13/05/2012

Re: Inger in prezenta...dar demon in esenta(+16)

Mesaj Scris de Ayu la data de Joi 13 Sept 2012 - 9:42

Fic nou!! Si sunt prima! Winner
    In primul rand iti urez bun venit pe forum!
    Ideea nu e chiar originala, dar sper ca o s-o dezvolti cum n-am mai vazut.
    Atitudinea Sakurei e grozava, ii ador pe ea si fratele ei. Am crezut ca mor de ras la faza de dimineata. Laugh
    Sasuke e mereu cel serios fara chef de viata. Uneori imi vine sa-l bat. Laugh
    E dragut capitolul, insa era bine daca era mai lung. Whistling
    Acum ce ar trebui sa adaugi. Think
    Descrierea sentimentala lipseste, insa sper ca va aparea si ea in capitolul urmator. Wink
    Dialogul e cam sec in unele replici, puteai sa-l transformi in vorbire indirecta.
    Cam atat. Think Pentru o critica mai amanuntita poti face cerere la Cereri de critici. Totodata, te poti perfectiona citind Primi pasi pentru un fic de calitate. De asemenea, sa citesti Regulamentul. Smile
    Inca o data bun venit! Te Big Hug si te Kiss

A Y U M I

^^~Yo~An&el~G!rl~^^
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 16/05/2012

Mesaj Scris de ^^~Yo~An&el~G!rl~^^ la data de Joi 13 Sept 2012 - 10:36

Mishtoooooooooo ... Love it Il iubesc Heart , sau mai bine zis il ADOR Love it Sakura e diabolica , imi seamana ; sunt mandra Imi place cum te-ai exprimat . E foarte detaliat si aproape ca as fi fost printre colegii Sakurei .

Abia astept NEXT-ul ... Am senzatia ca in capitolul urmator o sa fie nebunie totala
    Hai , Hai Sakuraaaaaa !!!!!!!!! Te-ai putea indragostii daca nu esti atent . Ai grija ca Sasuke nu are mila .
    Cred ... poate .... nu stiu !!

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Joi 13 Sept 2012 - 11:41

Buna *hug*
    In primul rand, Bine ai venit pe forum! :x
    Un nou fic? o.O Perfect! Am ce citii
    Imi place ca este luuung :x
    Cum a zis si Ayumi
    Primi pasi pentru un fic de calitate! te ajuta sa evoluezi. Ar trebui sa tii cont de sfaturile lor ^^ Apoi, daca doresti poti face o cerere Cereri de critici unde un critic iti spune unde ai gresit Regulamentul sper ca l-ai citit si`l vei respecta :d Regulament General

Ce vreau sa spun dar nu mai apuc este ca imi place si vreau next-ul repede ^^
    Spor la scris si multa imaginatie!

Freya
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Freya la data de Joi 13 Sept 2012 - 16:31

CAPITOLUL II:
    " ......Cand vroiam sa ies din cladire imi dau seama ca mi-am uitat telefonul.Ma duc spre clasa iar acolo vad........"
    Mai ca mi-a cazut ceru' in cap....il vad pe prostu' ala de Jack peste Bella sarutand-o peste tot si chinuidu-se sa-i dea hainele jos.Sarmana Bella plangea in hohote si-l ruga sa se opreasca,dar daca el nu vrea sa se opreasca o sa-l opresc eu.Acestea fiind gandite i-am tras un picior intre picioare apoi dus a fost....Cand sa o ajut pe Bella sa se ridice de pe jos sunt trantita in perete de nimeni altineva decat pompei marinarul adica Jack.
    -Haruno.....stii....nu esti genul de fata care as vrea sa o am pentru o noapte.....esti genul pe care o vreau pentru toate noptiile.si incepe sa rada isteric.Tipu asta e nebun cu N mare.Sa va explic mai bine cine e Jack.El este un brunet cu ochii albastrii si e un pampalau,afemeiat,violator ,nesimtit,etc.....in fine.Am vrut sa-i zic vreo doua insa n-am mai apucat pentru ca....ma saruta?Hoppa picatura ce a umplut paharul acum nu vroiam sa-i zic vreo doua vroiam sa-i trag vreo doua insa cineva se pare ca mi-a luato inainte.Il vad pe Jack cum se prabuseste ca porcu la taiere,iar in fata mea este bineinteles ca Sasuke Uchiha,dar stai unde e Bella?!Ma uit prin toatta clasa si o zaresc in bratele lui Usui,un baiat blond cu ochii verzi putin pervers,dar si foarte intelegator,rebel ca mine...hihihiihi ce "modesta" sunt.
    -Mersi,da' ma descurcam si singura spun eu imbufnata.Nu vreau sa ma comport asa,dar trebuie pentru ca nu mai vreau sa isi bata lumea joc de mine....
    -Flashback-
    -Uite-o pe ochelarista.Ia si-a pus si aparat dentar zici ca e robot!HAHAHAHAHA.Asta spunea toata lumea in fiecare zi,in fiecare minut,in fiecare secunda pe care o traiam in scoala aia.Cu ce ma deosebesc fata de altii,cu ce sunt mai buni altii colegi?Aceste intrebari mi le puneam zilnic.De fiecare data ajungeam acasa cu ochelarii sparti,plina de vanatai si cu lacrimi in ochi.De fiecare data cand Shin ma vedea in starea asta eu trebuia sa-l mint spunand ca m-am impiedicat sau ca am cazut pe scari si scuze de astea penibile.Nu mai suportam deloc trstetea care mi-o provocau niste oamenii fara suflet,carora eu nu le-am facut nimic decat sa trec pe langa ei.Pur si simplu nu mai suportam.
    -O s-o cunoasteti pe adevarata Sakura Haruno mai dura si mai serioasa ca oricand.N-o sa-i mai las ca cineva sa-si bata joc de mine niciodata si cine o va face va plati scump,jur pe ce am eu mai scump pe lume!Jur!spun eu cu lacrimi in ochi si cu o privire ucigatoare.
    -Endflashback-
    -Cum zici tu.spune brunetul indiferent.Offf indiferenta asta ma omora pe dinauntru.Dar de ce ma omora indiferenta lui?Nici eu nu stiu...ce se intampla cu mine?Nu pot sa ma indragostesc,nu am cum pe tipu' asta nu-l cunosc decat de o ora n-am cum sa ma indragostesc de el,refuz asta!Exact in acel moment intrase dirigu' care ne spune ca avem liber azi.Ma rog eu una tot chiuleam deci ma lipsesc de absenta pe ziua de azi.Ma duc spre Bella sa vad cum se simte iar aceasta imi spune cu un zambet dulce ca acum se simte mai bine si ca imi multumeste pentru c-am salvato.Ohh ce fata dulce.
    -Bella,Sasuke e fratele tau?o intreb eu nedumerita.
    -Nu,e verisorul meu.De ce intrebi?
    -Pai sincer mi-am cam dat seama ca nu esti sora lui,tu esti de treaba,iar el e un b....
    -Cum sunt eu,Haruno?se aude o voce masculina in spatele meu,bineinteles ca era Sasuke deci am reusit sa ma scot...cred....
    -B.....batman asta esti!Ce mod ciudat de a ma scoate mai am si eu.
    -Daca eu sunt batman,tu esti Miney.WTF?cum ma facut?!E vai de capul lui!!!Si asa cum sunt eu mai nebuna mi-am luat sticla cu apa din geanta si am aruncato pe brunet.Bineinteles ca dupa au urmat vreo 10 ture in jurul scolii pana cand m-am ascuns eu in baia fetelor.Pfiu se pare ca am scapat.Frate tipu' asta e destul de rapid,cred ca plamanii m-i iam scapat undeva prin curtea scolii.Cand sa ma asez pe gresia rece pentru a ma calma,usa este izbita cu putere.Ma ridic in picioare si vad ca este defapt.....Luna.WOW ce nervoasa este.O intreb ce s-a intamplat,iar ea imi spune........SUSPANSU'Laugh)

Bun gata si cu capitolul asta.Sper ca va placut.Scuze daca nu e foarte originala insa o sa-mi vina mie inspiratia.Bye Bye.Va pupacesc Kiss Hi!

^^~Yo~An&el~G!rl~^^
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de ^^~Yo~An&el~G!rl~^^ la data de Joi 13 Sept 2012 - 17:00

Foarte tare Laughing Este foarte amuzant si foarte , moooolt prea mishto . Imi plllllace mult si stii ce vreau ... NEXT .
    Saraca Sakura .... stiu cum e sa se rada de tine si nu prea placut . Ma mir cum de nu am ajuns eu ca ea pana acum ..... Think

Se intrerupe ... de un idiot ... paaa !!!!!!!!!

Bya
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 15/07/2012

Mesaj Scris de Bya la data de Joi 13 Sept 2012 - 21:07

iii soooper mistooooo............. chiar cai o idee buna ........trebe sa scriiiiii NEXTU!!! abia astept sa vad ce mai face Luna

sper sa fie un fic luuuuuung si palpitant ador ficu tau.........si cel mai important............e FOARTE AMUZANT!!!!!

Ultima editare efectuata de catre bya.smyle in Joi 13 Sept 2012 - 22:22, editata de 2 ori

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Joi 13 Sept 2012 - 22:02

Buna *hug*
    Ma bucur ca ai aus next-ul. Foarte interesant *hmm* Saracuta Bella
    No, Jack e ca si mort! Ca dorea sa o viloeze pe Bella e una, dar sa o sarute pe Sakura? o.O E razboi! *D*
    Bravo Sas'ke! *hug* Indiferent, rece, huh? :-w sa vezi ce te incing eu acum :>
    Ce ii zice Luna? *goo*
    Vreau next-ul repede! :o3 Spor la scris si multa imaginatie!

Cu ocazia acestui com, tin sa te anunti si eu
    Bya.Smyle de greseala pe care ai facut-o Big smile Te rog sa iti editezi com-ul! ^^ 2 Randuri Complete cum cere Regulamentul

Freya
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Freya la data de Vin 14 Sept 2012 - 1:11

CAPITOLUL III:
    "....iar ea imi spune...."
    Imi spune ca la vazut pe iubitul ei,Deetwuo sarutandu-se cu alta fata.Hmmm.....asta imi miroase a.....Karin...Este o fata roscata cu ochii rosii si o moaca desfigurata din nastere.Doamne fata asta este o c***a!Scot fum pe nari doar cand ma gandesc la ea si deja simt cum fierbe sangele in mine.Cred ca toti baietii din scoala au trecut prin patul ei.O sa ma razbun pentru ce ia facut lui Luna dar si pentru...
    -Flashback-
    "Merg cat pot eu de repede spre casa pentru a nu mai fi batuta din nou de colegi sau copii din scoala.Oare de ce ma urau asa de mult?Cand sa intru in curtea casei cineva ma trage de mana si imi da o palma care ma face sa ma dezechilibrez si sa cad pe asfaltul rece.Imi asez ochelarii pe ochi si imi indrept privirea spre persoana care ma lovit.Bineinteles ca nu era nimeni altcineva decat Karin.Normal era prea frumos ca sa fie adevarat ca sa existe o zi in care sa nu ma loveasca domnisoara pitipoanca.
    -Hei,tocilaro,ti-am zis sa nu ma mai enervezi,ti-am zis sau nu?!Imi spune mai bine zis tipa la mine.Se pare ca cineva s-a trezit cu fata la cearceaf.
    -Acum ce am mai facut de te-am enervat?o intreb eu vrand sa ma ridic insa Karin imi da un picior in burta facandu-ma sa cad din nou.Tot corpul imi este acaparat de o durere insuportabila.Simt ceva ce-mi sta in gat,instinctiv imi pun mana la gura si incep sa tusesc.Cand imi iau mana de la gura raman socata....mana imi era acoperita de sange.Vazand asta,pe fata roscatei apare un zambet satisfacut apoi imi spune cu multa ura:
    -Haruno tu ma enervezi prin propria ta prezenta,prin faptul ca existi si prin simplul fapt ca te vad respirand.O sa-ti fac viata un iad,n-o sa te las un minut in pace si o sa te fac sa-ti doresti sa nu te fi nascut.Dupa ce roscata terminase discursul despre cat de mult ma uraste o aud cum incepe sa rada isteric.O vad cum pleaca lasandu-ma pe jos apoi.....negru..."
    -Endflashback-
    -Luna,unde i-ai vazut?
    -In spatele scolii.....imi raspunde Luna cu o oarecare ingrijorare in voce.O sa o fac pe roscata aia sa-si doreasca moartea.Cine se joaca cu focul se arde si in cazul lui Karin ea o sa ajunga sa fie pui la rotisor.Ies din baie urmata de Luna in cautarea lui "Stan si Bran".Pe drum ii spun lui Luna sa nu isi strice relatia cu Deetwuo din cauza unei tarfe.Fara sa-mi dau seama eram deja in spatele scolii,la cativa metri de "Tom si Jerry".
    Saracu' Deetwuo,el incerca sa o indeparteze pe Karin,insa se pare ca nu prea ii reusea.N-ai ce sa faci lipitorile tot lipitori raman.Merg cu pasi repezi spre roscata o intorc cu fata la mine si ii "daruiesc" o palma care o face sa se dezechilibreze si sa cada pe jos.Toti cei din curtea scolii care au vazut scena se apropiau de noi.Karin incerca din rasputeri sa se ridice insa nu putea.Hai fato ca nu ti-am dat cu paru-n cap ca sa nu te poti ridica!Ador sa o vad cum sufera.Vreau sa o fac sa-si doreasca propria moarte!As continua doar ca o aud pe roscata cum isi deschide pliscu'....
    -Haruno....tu esti...doar geloasa....pe mine..pentru ca eu am...noroc la baieti...si tu nu!Spune roscata deabea legand doua cuvinte si inercand sa se ridice.Cand o vad ca-si recapata echilibrul ii dau un picior in burta facand-o sa tuseasca sange.
    -As prefera sa raman singura toata viata decat sa fiu o tarfa ca tine!Spun pe un ton dur.
    -.......
    -Asculta aici Karin... ma enervezi prin propria ta prezenta,prin faptul ca existi si prin simplul fapt ca te vad respirand.O sa-ti fac viata un iad,n-o sa te las un minut in pace si o sa te fac sa-ti doresti sa nu te fi nascut.Si daca te mai prind ca-mi faci prieteneii sa sufere te voi da de toti peretii!Ai inteles?!Acum toti se uitau stupefiati la mine chiar si Sasuke.Hihihihi ce pot spune asa ma facut mama...rea...MUAHAHAH.O vad pe Karin cum este ajutata de clonele ei,Cloe si Zoe.
    Sasuke:
    Fata asta are ceva special...ceva ce nu am mai vazut la altele.Dinafara pare un inger......dar inauntru este un demon..imi place.Oh nu Sasuke nu te poti indragostii de o fata care nu este nimic altceva decat o pustoaica rasfatata...desi ceva imi spune ca ea este diferita,dar eu nu vreau sa sufar din nou.....
    Luna:
    Nu-mi vine sa cred ca cineva face atatea pentru mine,doar pentru a nu fi ranita....e un sentiment placut,ma simt....protejata.
    Dar de ce Sakura se risca atat pentru mine...in fine o s-o intreb...
    -Saku....de ce mai aparat?Aceasta se uita la mine cu o privire blanda apoi imi spune...
    -Nu-mi place ca cineva sa-si bata joc de prietenii mei....adica suntem prietene,nu-i asa?Imi spune rozalia cu un zambet dulce pe fata.Ii multumesc si ma indrept spre Deetwuo laundu-l de mana zicandu-i ca trebuie sa mergem acasa.
    Pe drum nici unul nu scoase nici o vorba pana cand Deetwuo rupse tacerea...
    -Luna...esti suparata pe mine din cauza intamplarii cu Karin?Vreau sa spun ca....nu mai apucase sa zica nimic deoarece il sarutasem.Este asa de dulce cand se invinovateste singur.Rupem sarutul iar el imi spune....
    -Deci sa inteleg ca nu?Ma intreaba el amuzat de situatie.
    -Stii.....Te iubesc!Ii spun eu cu o oarecare ezitare.
    -Si eu....mai mult decat iti imaginezi....Dupa ce spune asta ma cuprinde intr-o inbratisare plina de dragoste.Ii puteam simti bataile accelerate ale inimii,era asa de bine in bratele lui.Doream ca acel moment sa nu se termine niciodata.Insa fix atunci imi suna telefonul.Ma desprind din inbrtisarea calda si imi scot telefonul din buzunar si raspund.Se pare ca era mama imi spunea sa vin acasa si sa scot pe Maya afara.Maya este catelusa mea,este un caniche de 2 ani,este asa de dragalasa.Uneori nu stiu ce m-as face fara ea.Revenim..Deetwuo ma conduce pana acasa de unde o iau pe Maya si ne continuam plimbarea.Azi a fost o zi destul de ciudata....Oare ce ma asteapta ziua de maine?

Ultima editare efectuata de catre darky.angel in Sam 6 Oct 2012 - 21:38, editata de 3 ori

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 14 Sept 2012 - 8:42

Buna *hug*
    Prima la com deci *hmm*
    Ce a facut Karin? o.O Jur ca o omor! :@ Lipitoarea :-w
    Bine i-ai facut Sakura! Wink
    Ma bucur ca Luna si DeeTwuo s-au impacata :x
    Sas`ke *goo* Dar repede de impresioneaza Sakura *hehe*
    5 Comuri? o.O Depinde cati cititori ai Wink Unora le este lene sa dea un com -.- Exemplu ~ eu Big smile Te sfatuiesc sa nu scrii pentru comuri, ci pentru tine, ca iti place Smile - Vizualizarile sunt mult mai importante decat comurile Wink Cred ca te-ai prins de ce -.- Deja m-am lunghit, sorry! *goo*
    Vreau urmatorul capitol repede :d
    Spor la scris si multa imaginatie! *hug*

Bya
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Bya la data de Vin 14 Sept 2012 - 10:39

e asa de super .........nu stiu de unde iti vin atatea idei bine ca nu so certat luna cu dheetwo ca o omaoram pe lipitorea aia de Karin haideti COMENTATI vreu NEXTUUUUUUUUUUUUUUUUU neaparat!!!!!!! hai commmmmmmmmmmmmmmmmuuuuuuri!!!!!!!!!

Ayu
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 13/05/2012

Mesaj Scris de Ayu la data de Vin 14 Sept 2012 - 11:13

Hehe, iata si al treilea comm. Smile
    Imi vine so transez pe Karin. Very Angry
    Ce bine ca l-a salvat Sakura pe bietul baiat. Big smile
    Iar Sasuke asta... Sa inteleg ca deja l-a impresionat Saku? Yeeey!!! Winner
    Dar ce s-a inamplat? Cum a suferit Sasu? Think
    Astept nextul urgent. Wink Sper sa ma anunti si pe mine. Big smile
    Te Big Hug si te Kiss

A Y U M I

Freya
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Freya la data de Vin 14 Sept 2012 - 16:27

CAPITOLUL IV:
    Sakura:
    Ma indrept spre casa alaturi de Hinata,Naruto,Usui,Bella si Sasuke.Se pare ca toti discutau de cate ceva:Hinata cu Naruto poveseteau de testul de maine de la geografie....STAI,CE?!Maine avem test la geografie?!Ce papucu' lu' Eminescu ne dau astia teste la inceput de an!!!Marog imi invat cand ajung acasa....Deci unde ramasesem?AH da si Usui cu Bella vorbeau despre un serial de la TV.Hmmmm....Usui si Bella....HIHIIHIHI.Ce-mi debiteaza mie rotitele.Il trag pe Sasuke langa mine si ii zic sa se opreasca din mers.O sa-i explic planul meu...adica complotul meu malefic iar,surprinzator el accepta.
    -Bun deci ai inteles planul,nu-i asa?il intreb eu ca sa ma asigur ca la inteles.
    -Mda.....imi spune el plictisit...pfff blegule revino-ti!Nu stiu daca este cea mai potrivita persoana pentru ai cupla pe Usui si Bella doar ca e verisorul Bellei si totusi trebuie sa o cunoasca bine.Ne apropiem de grupuletul nostru care se pare ca ne astepta.Naruto si Hinata ajunsera destul de repede acasa.Acum mai eram doar eu cu Sasuke,Usui si Bella.Bun deci astia sunt asa de draguti impreuna,se vede de la o posta ca se plac.
    Vad ca deja si eu am ajuns acasa,dar nu-i pot lasa pe porumbei cu Sasuke,trebuie sa fie singuri asa ca il iau pe Sasuke de mana si le spun "porumbeilor" ca l-am invitat pe brunet la mine sa invatam pentru testul de maine.De ce ma simt asa ciudat cand il tin pe brunet de mana.Ma simt de parca as pluti,de parca sta pe nori.....Ma simt in siguranta....Ce tot zic eu aici?!Mi se pare mie sau....simt ceva pentru Sasuke.Simt cum fata imi fierbe de emotii,sunt sigura ca arat mai ceva ca o rosie.Intram in casa si il intreb pe brunet daca doreste ceva de baut iar el imi spune ca nu.Cand ma "benoclez" mai bine vad ca si el este unpic rosu in obraji,oare de ce?Ma asez pe canapea si pornesc televizorul.Il vad pe Sasuke destul de nelinistit asa ca il intreb daca se simte bine iar el imi spune ca se simte bine,nu-l inteleg pe baiatul asta.Din vorba-n vorba ajungem la subiectul...iubire.Acum,acea privire blanda si pllina de caldura se schimba intr-o privire dezamagitoare.Il intreb daca vrea sa schimbam subiectul iar imi spune ca nu vrea.Se pare ca are nevoie sa se descarce.
    -O sa-ti spun....acum 2 ani am avut o iubita,Ashley.O iubeam mai mult decat ochii din cap,mi-as fi dat si viata pentru ea insa mi-am dat seama prea tarziu ca ea nu simtea nimic pentru mine.A fost obligata de tatal ei sa fie cu mine doar ca sa poata aduna informatii despre familia mea si sa-mi omoare parintii.Din fericire nu le-a reusit planul.Eu raman de-a dreptul socata.Acum inteleg de ce este mereu indiferent sirece.El vroia doar un umar pe care sa planga.Nu mai spun nimic si-l imbratisez strans si surprinzator el imi raspunde la imbratisare.Cine ar fi crezut ca o persoana ca Sasuke sufera in tacere.Acum simt ca vreau sa-l fac fericit,sa uite de trecut si sa traiasca in prezent.
    -Sasuke,nu merita sa suferi din cauza unei fete ca Ashley.Inteleg e prima ta dragoste insa eu zic ca trebuie sa o uiti.Ii spun eu in timp ce pe chipul meu aluneca o lacrima care mi-o sterg rapid.Ne desprindem din imbratisarea calda iar Sasuke imi spune ca e tarziu si trebuie sa mearga acasa.Il conduc pana la usa apoi ma uit la el cum se indeparteaza.Urc in camera unde ma trantesc in pat apoi....negru.
    -Dimineata-
    Ma trezesc obligata de razele soarelui si incep sa ma intind pentru a ma dezmetici.Ma dau jos din pat inca buimaca si ma duc in baie pentru a-mi face siesta.Dupa ce termin deschid dulapul si ma holb la el timp de 20 de minute pana imi aleg ceva de imbracat.Imi aleg un maieu negru cu un craniu pe el si niste blugi albastri mulati.dupa care imi ma duc jos sa-mi fac de mancare.Acum eram singura deoarece Shin era plecat la prietena lui,Haruka o fata cu parul roz tuns in stil bob,si cu ochii portocalii.Dupa ce termin de mancat ma incalt cu niste tenisi negri,imi iau ghiozdanul si ma indrept spre scoala.Pe drum imi aduc aminte de ce mi-a spus brunetul legat de fosta lui iubita si de imbratisare.Fara sa-mi dau seama eram deja in curtea scolii,asa ca ma duc langa prietenele mele care vorbeau de nu stiu ce,sincer nu ma interesa.Hinata vine spre mine si ma intreaba daca am invatat pentru testul de azi...OH F**K!!!Am uiat complet de testul ala tampit.Ii spun Hinatei ca am uitat de test iar ea imi zice ca pot invata in pauza pentru ca geografie avem a doua ora.
    -Dupa o ora-
    Se sunase de pauza asa ca imi iau caietul de geografie cu mine la fel facand si toti ceilalti colegi si iesim cu totii in curte.Offf nu inteleg nimic din tampeniile astea.Si asa nervoasa cum sunt am inceput sa arunc cu caietul in sus si sa-l calc in picioare.Toti se uitau la mine socati dar dupa ii vad ca incep sa rada.Le vad pe fete cum mi se alatura la "masacrul" caietelor de geografie.Incepeam acolo sa urlam ca nebunele,ne simteam forte bine asa ca le'am zis baietiilor sa participe si ei, acestia acceptnad bucurosi.Acum toti aruncam cu caietele in sus nu ne pasa ca ne vad profesorii sau directoarea,ne durea fix in 14.Desi din neatentie ii arunc la profa de geogra cu caietul in cap.Upsss am dat de belea.O vad pe profa cum se apropie de noi cu o privire ucigatoare apoi ne spune ca......NU MAI FACEM GEOGRA AZI!!!!Yeyyyy!!!Doamne am crezut c-am merlito....pfiuu.Saracu' meu caiet l-am bulit...Da nu-mi pasa!!!HEHEHEHE.
    Ii vad pe baieti cum rad de mama focului.pentru ca atunci cand venea profa spre noi aveam o fata gen"APOCALIPSA FUGITI PENTRU VIETILE VOSTRE DE IEPURI!!!"asa ca am inceput sa radem si noi.Chiar si Sasuke radea de se rupea.OHH ce zambet mirific are.Se sunase semn ca trebuie sa mergem in clasa dar cand sa intru ii vad pe Bella si pe Usui ca se saruta.Oh yeah baby!Ce buna sunt.
    -Punct ochit,punct lovit..am dreptate?Spuse o voce masculina.Ma intorc si in spatele meu era Sasuke.Intre noi distanta era de 1 cm asa ca am rosit amandoi ca racii.Intram in clasa si ne asezam in banci.Acum aveam romana dar profesorul nu aparea.Peste 15 minute usa este izbita cu putere de perete mai sa fac infarct.Pe usa isi facu aparitia.......Suspans:))

Sper ca va placut Big smile.Spuneti-mi va rog ce pot corecta pentru a ma perfectiona;).Va pupacesc Kiss

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 14 Sept 2012 - 18:13

Buna *hug*
    Ma bucur ca ai adus next-ul ^^
    Este interesant *hmm* Sas'ke e atat de ... dragut si ... sensibil ^^ Place :x
    Daca vrei sa stii ce ai gresit cere o critica Wink
    Vreau next-ul repede *goo*
    Spor la scris si multa imaginatie! ^^

Bella.Haruno
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 13/09/2012

Mesaj Scris de Bella.Haruno la data de Vin 14 Sept 2012 - 21:56

Buna Este bestial,il iubesc.Auzi fato vreau continuarea sunt nebuna dupa fic-ul tau,il iubesc parca mas uita la niste seriale populare,The Best. esti cea mai tare! Spor la scris si multa imaginatie!

Ultima editare efectuata de catre Dulcika99 in Sam 15 Sept 2012 - 0:21, editata de 1 ori

Freya
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Freya la data de Sam 15 Sept 2012 - 0:06

CAPITOLUL V:
    ".....Pe usa isi facu aparitia......."
    Profu' de romana beat manga si cu o sticla de vin in mana.OMFG!!Deja am halucinatii...Cum sunt eu mai glumeata de felu' meu am inceput sa fac misto de prof.
    -Domnule profesor,imi dati si mie putn din vinu' ala?Apoi a inceput sa radem cu totii si ca de obicei Naruto intrecea masura.
    -Sigur hac ia toata hac sticla hac.Si imi inmaneaza sticla cu vin.Doamne profu' asta e belea,nu mai puteam de ras si bietu' Sasuke se pare ca de cand mi-a povestit despre trecutul lui se simte mai bine,il vad mai in largul lui,doar ca acum se prapadea de ras.
    -Domnule profesor,va-ti indragostit?Il intreb eu printe rasete iar el imi raspunde surprinzator ca da.Atunci de ce bea ca nesatulu'.Adica sa te indragostesti nu este un lucru rau.Dupa cateva inghitituri profu' continua...
    -Si hac am fost hac refuzat hac.In momentul acela toti ne-am oprit din ras si-l priveam pe profesor cu mila...
    -Hai ce hac naiba hac sunt cu hac fetele hac astea?Un zambet aparu pe fetele noastre.Bietu' om nu merita sa sufere.Il cunosteam foarte bine pe profesorul asta si era un om foarte bun cu o inima mare.Acesta rade de noi si imi spune sa pun o manea de pe telefonul meu,eu ascultandu-l.Dupa ce se termina melodia profu ne spune o replica care ne da pe spate.
    -Hei,hac de ce sunteti asa multi parca mai-nainte erati mai putini?La replica asta incepem sa radem necontrolat.Exact in momentul acela se sunase de pauza.Offf frate vroiam ca ora asta sa nu se termine.Ma duc pana la baie pentru a ma spala pe maini deoarece profesorul ne-a spus ca daca pictam peretii ne trece cu media maxima.Dupa ce ma spal pe maini pornesc spre clasa.Vad ceva,mai sa-mi pice fata.O vad pe Karin care se da la Sasuke .Bineinteles ca brunetul incerca sa o indeparteze,dar nu ca ea Batman,Batman...Brusc mi-a venit un plan in minte ce o va face pe roscata sa turbeze.Il vad pe Sasuke care se uita ciudat la mine,inteleg de ce..Aveam un zambet malefic pe fata, deci nu prea e de bine..pentru roscata.Ii fac cu ochiul brunetului care se uita nedumerit la mine.In fine,ma apropii de ei apoi in gandul meu imi spun"Sa inceapa sceneta!"
    -Buna!!Ce faci,iubi?Ii spun eu lui Sasuke in timp ce o inping pe Karin si ma pun in bratele brunetuluicare insfarsit s-a prins de plan.
    -Bine,frumoaso,imi era dor de tine!Imi spune brunetul,dupa care ma pupa pe obraz.O vad pe Karin care fierbe de furie.Hahahaha...razbunarea e dulce,la propriu.Roscata asta mai are putin si crapa de ciuda insa ca sa nu o vedem cum isi iese din fire ea ne spune ca trebuie sa plece undeva cu "clonele" ei.Sigur cum sa nu.
    -Mersi pentru ajutor...Doamne ce ochi frumosi are si sunt asa de blanzi in momentul asta.Fara sa-mi dau seama inca stateam in bratele lui Sasuke insa nu-mi pasa.Era asa de bine in bratele lui.Acum mi-am dat seama...Il iubeam.Chiar daca il cunosteam doar de doua zile IL IUBEAM!!!Il vad ca se apropie de buzele mele.3cm.....2cm....1cm...pana cand buzele noastre se unira formand un sarut dulce de mult dorit.Simteam ca iubesc si ca sunt iubita,pe scurt....In al 9-lea cer.
    Sasuke:
    Ma simt de parca as pluti.Pentru prima data,viata imi zambeste.Insfarsit simt ca iubesc pe cineva si ca este reciproc.....O IUBESC.O iubesc pe Sakura,chiar daca o cunosc de foarte putin timp,nu-mi pasa!O iubesc!Stai....de ce nu-i zic si ei asta?
    -Te iubesc!Dar ea nu-mi raspunde doar se uita socata la mine insa isi revine,apoi ii apare un zambet pe fata si cu zambetul isi face aparitia si o lacrima pe care o sterg.
    -Sasuke...si eu te iubesc!Sa nu uiti asta!!!Imi spune rozalia mea mai bine spus tipa in gura mare.Ce bine suna "rozalia mea"!Nu o sa las pe nimeni sa o raneasca,promit,nu,jur!Le vad pe Luna si Bella care se uita la noi,socate dar dupa vad cum incep sa chicoteasca.
    -Saku,vrei sa ne ajuti sa facem curat in biblioteca ,te rog?Spune Luna cu un zambet destul de infricosator daca ma intrebati pe mine.Dupa,rozalia se ridica din bratele mele si se indreapta spre biblioteca alaturi de Luna si Bella.Cum nu mai era prea mult din pauza ma hotarasc sa iau o gura de aer asa ca ma indrept spre iesirea din scoala.Cand sa ma indrept spre terenul de fotball ma ciocnesc de cineva.Nu-mi vine sa cred!Persoana de care ma ciocnisem era......Suspansu' Laughing

As mai continua doar ca mi-e somnic Sleppy .Va pupacesc Kiss

Bya
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Bya la data de Sam 15 Sept 2012 - 0:17

Este super vrau neaparat NEXT E un fic grozav. Trebuie neaparat sa mai scriii sa aiba 10000000000000 de capitole...oooo abia astept sa vad ce se mai intampla in liceul lor si ce ganduri malefice ii mai trec prin cap la Sakura

Ultima editare efectuata de catre bya.smyle in Sam 15 Sept 2012 - 11:40, editata de 1 ori

Bella.Haruno
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Bella.Haruno la data de Sam 15 Sept 2012 - 0:25

Imi place la nebunie,mai ales Bella&Usui,toate cuplurile sunt dragutze,le iubesc,de abia astept sa bagi nextuuuu te pwp si sa ai inspiratie cat mai multa,daca nu bagi nextuu te sparg Banat Te rog!

^^~Yo~An&el~G!rl~^^
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de ^^~Yo~An&el~G!rl~^^ la data de Sam 15 Sept 2012 - 13:01

Iubesc ficul asta .... asa de misto .... Karin asta a intrecut limitele c******r , este pur si simplu insuportabila

Sasuke .... cum de iei cele mai bune decizii ? Cate odata da si cate o data nu , dar de data asta a nimerito Este pur si simplu ..... mortal Abia astept NEXT -ul TU esti geniala Esti plina de idei bune si nu veau sa fie un sfarsit la acest fic .... chiar deloc
    BAFTA IN CONTINUARE .......

Freya
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Freya la data de Sam 15 Sept 2012 - 19:49

CAPITOLUL VI:
    "...Persoana de care ma ciocnisem era......"
    Era....directoarea cu ditai decolteu',care imi spune sa-i anunt pe restul colegilor ca peste 2 saptamani se va face un festival pentru a sarbatori a 25-a aniversare a scolii noastre.Marog...Aud clopotelul ca suna semn ca trebuie sa ma intorc in clasa.Abia astept!!!Stiu o sa credeti ca am inebunit dar eu nu astept ora de fizica,astept sa o vad pe rozalie.Ma indrept spre clasa de unde se auzea o zarva de nedescris.Aceasta galagie se opri cand profa de fizica intra pe usa.Acum toti eram "ingerasi".Profa ne spune despre festivalul care va fi organizat peste doua saptamani.
    -Peste o ora-
    Ora de fizica a fost geniala.Nu ca am fost atent sau ceva doar ca toata ora am povestit cu rozalia,am ras,ne sarutam sub banca,etc.,....Aud clopotelul ca suna deci trebuia sa mergem acasa.O intreb pe Saku daca vrea sa o conduc pana acasa iar ea ma aproba.Pe drum radeam de profesori si de boacane care le faceam in trecut.O vad pe rozalie ca se opreste din mers si imi spune ca a ajuns acasa asa ca-mi da un pupic pe obraz si ma saluta.CE?!Doar atat?!Cand Sakura baga cheia in broasca usii ma reped la ea,o intorc spre mine si o sarut pasional.O las pe rozalie sa exploreze fiecare coltisor din gura mea,lasandu-ma si pe mine la urma sa o explorez pe a ei.Doream ca acel moment sa nu se termine niciodata,dar cum e Sakura pusa pe glume si-a dat seama de asta si rupe sarutul zicandu-mi,cu un zambet viclean pe fata,ca trebuie sa plece in casa.Eu fac o fata bosumflata dupa care o mai sarut o data pe rozalie,apoi o iau la fuga pana acasa unde ma descalt si ma indrept spre camera mea.Ma pun in pat si fara sa vreau adorm.
    -Peste 2 saptamani(la festival)-
    Ultimele saptamani au fost cele mai frumoase din viata mea.De ce?Pentru ca le-am impartasit cu Saku.Acum eram intr-o clasa,singur si priveam multimea din curtea scolii.Cineva imi pune mana la ochii,crezand ca este Saku ma intorc insa inloc sa ma intalnesc cu privirea blanda a acelor smaralde verzi dau de niste ochi caprui.Nu-mi vine sa cred!
    Era...Ashley!Ce cauta ea aici?!Simt cum pamantul imi fuge de sub picioare.Arata foarte diferit fata de ultima oara cand am vazuto.Acum are parul roscat si ras pe o parte.Yackkk.Arata ca un mutant.Dar ce are de gand?Vrea sa ma distruga de tot,nu-i e de ajuns ca mi-a rupt inima in bucatele acum vrea sa o distruga de tot!?Ma ridic rapid si dau sa plec insa vocea roscatei ma opreste.
    -Iubire,ai face bine sa nu fugi de mine pentru ca o sa ajungi sa regreti si nu cred ca vrei ca rozalia ta sa pateasca ceva,am dreptate?Cand am auzit "rozalia ta" am incremenit.Putea sa faca ce vrea cu mine insa daca se atinge de Sakura jur ca o omor cu mana mea!Nu mai zic nimic si ma indrept spre roscata iar ea ma intreaba daca mi-a fost dor de ea."Sigur" ca de bube dulci.Din nou tac si nu-i zic nimic.
    -Sasuke stiu ca ma vrei inapoi,nu-mi poti rezista asa ca nu mai ascunde faptul ca MA IUBESTI!Imi spune roscata,accentuand ultimele cuvinte.Sunt neputincios,ma are la degetul mic.Daca Saku pateste ceva ,n-am sa mi-o iert niciodata.
    -Spune-mi ce vrei sa fac ca sa o lasi in pace pe Sakura?O intreb eu pe Ashley cu o voce plina de ura si de dispret.
    -Ai fi dispus sa faci orice pentru rozalia aia?Ma intreaba ea cu un sambet sadic pe fata care ascundea multe ganduri negre.Ii spun ca da iar ea incepe sa rada isteric.
    -Bun....atunci despartete de Sakura si fugi departe unde nimeni sa nu te cunoasca apoi,cand o sa poti apara ce-ti apartine,te poti intoarce!Raman de-a dreptul socat!Cum adica "Sa ma despart de Sakura"??!!Daca o sa fac asta o sa ma urasca,insa e mai bine decat sa moara din cauza mea.Nu mai am alta alternativa asa ca....
    -Accept!O vad pe roscata cum iese din clasa cu zambetul pe buze.O lacrima se prelinge pe chipul meu trist.Acum chiar ca fata asta ma distrus de tot.Merg agale pe holul pustiu al scolii si o zaresc pe Sakura.Avea un zambet asa de dulce,pacat ca eu o sa fiu cel care o sa-l stearga de pe chipul angelic al rozaliei mele.De ce nu pot fi fericit si eu odata-n viata?!Am dreptul de a fi fericit!!!O trag pe Sakura intr-un colt mai retras si o sarut apasat pe buze ca si cum ar fi ultima oara,defapt chiar este ultima oara.Dupa ce rupem aces ultim sarut trag aer in piept si ii zic...
    -Sakura.....nu vreau sa fac asta dar trebuie,pentru binele tau...as vrea sa ne despartim....Vad cum acel zambet dulce dispare si in locul lui isi fac aparitia niste lacrimi de cristal care imi sfasie sufletul.Sunt lacrimi provocate de mine,din cauza mea.Lacrimi care am jurat ca n-o sa fie provocate de nimeni si nimic.Sunt lacrimile unei promisiuni nerespectate.
    -Te urasc!!!!Tu doar ai profitat de mine,nu ti-a pasat ca o sa mor de durere!Esti un prefacut!!!Cuvintele ei ma omorau pe dinauntru.O vad cum fuge spre iesirea scolii.Nu mai suportam,ma uram pe mine insumi pentru ca am facuto pe fata care o iubeam,sa ma urasca!Nu mai zic nimic doar ma indrept si eu spre iesire cu intentia sa ma duc acasa.Mergeam cu 1 la ora pe strazile pline de belti.Dintr-o data incepe ploaia dar nu-mi pasa ca o sa racesc pentru ca meritam.Mergeam agale si ma bateam in toata lumea care trecea pe langa mine.Banuiesc ca ma credeau ceva zombi la cum se uitau la mine dar aveau dreptate pentru ca sufletul meu era mort.
    Insfarsit ajung acasa unde imi fac bagajul si ies pe usa cu dorinta de a ma indrepta spre aeroport.De acolo imi iau un bilet spre Los Angeles pentru ca acolo sta unchiul meu,Madara.Ajuns la aeroport ma urac in avion iar peste 10 minute acesta decoleaza.Tot zborul nu m-am putut gandi decat la floarea mea de cires care acum ma uraste de moarte.In circa 4 ore am ajuns la aeroportul din Los Angeles unde ma astepta unchiul meu cu zambetul pe buze.Este un om cu un suflet foarte bun si era foarte de treaba.Sa vi-l descriu,este brunet cu parul facut tepi,ca si mine doar ca-l are mai lung,si cu ochii negri.
    -Sasuke,ce bine te-ai hotarat si tu sa treci pe-aici!Imi spune el razand cu pofta.Apropo am o surpriza pentru tine.Iar in spatele lui o vad pe.........Doamna suspans! Laughing

Pfiuuuuu. Am terminat. Sper ca va placut si capitolu' asta si sper ca e destul de lung pentru ca pana o sa-mi debiteze mie rotitele cred ca o sa dureze ceva. Va pup Kiss

Ultima editare efectuata de catre darky.angel in Sam 6 Oct 2012 - 23:46, editata de 2 ori

Bella.Haruno
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Bella.Haruno la data de Dum 16 Sept 2012 - 0:27

De abia astept sa bagi nextuu,nu mai am rabdare,te si sa bagi nextu ala ca vreau sa vad cine isi face apariti pe usa.
    Hai odata baga nextuu nu mai am rabdare,sper sa iti vina niste idei pentru fic ca sa il faci o data,te
    ------**♥▒♥**####___####**♥▒♥**
    .____**♥▒♥**##____#.#____##**♥▒♥**
    .___**♥▒♥**#_______________#**♥▒♥**
    .___**♥▒♥**#_______________#**♥▒♥**
    .____**♥▒♥ **#____________#**♥▒♥**
    ._____**♥▒♥**#__________#**♥▒♥**
    ._______**♥▒♥ **#______#**♥▒♥**
    ._________**♥▒♥ **#__#**♥▒♥**
    .___________**♥▒♥**#**♥▒♥**
    ._____________**♥▒♥♥▒♥**
    _______________**♥▒♥**
    _________________*♥

~Kira: Buna *hug* Te rog sa citesti Regulamentul! Regulament General
    Se specifica clar ca un com nu trebuie sa aiba mai putin de 2 RANDURI COMPLETE! Dupa ce ca nu ai respectat aceasta regula, ai si facut DUBLE-POST! S mai spun de inca o regula care cere membrilor sa scrie corect, fara prescurtari de mess, chat ...Ti-am editat eu com-ul ^^ Ami multa atentie pe viitor!
    In caz ca nu stii -

• Postarea de mesaje consecutive -> cunoscut şi ca "double-posting" <- Puteţi posta totul într-un singur mesaj, iar dacă uitaţi ceva există butonul ''edit''.

• Mesajele foarte scurte, sub două rânduri.
    • Vă rog frumos să scrieţi normal. NU utilizaţi limbaj de chat, messenger pe forum-în comentarii, în ficuri. Suntem români. Ce naiba? Scrieţi normal ca să priceapă toţi.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 16 Sept 2012 - 9:02

Buna*hug*
    Ma bucur ca ai adus next-ul ^^ Imi pare rau ca nu am mai trecut pana acum cu ncom ><
    Deci nu pot sa cred! o.O Presimteam eu ca o vei baga pe Ashley, sa ii despartadar nici chiar asa -.-
    Cine e in spatele lui? :o3 Acum te-ai oprit si tu? :-w
    Next repede! :o3
    Spor la scris si multa imaginatie!

Freya
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Freya la data de Dum 16 Sept 2012 - 13:46

CAPITOLUL VII:
    "...Iar in spatele lui o vad pe....."
    O vad pe...Bella?!Ce cauta ea aici?Stai de ce vorbesc doar pentru mine?
    -Ce cauti tu aici?!Parca trebuia sa ramai in Konoha!Nu pentru mine,pentru Usui care te iubeste iar tu stai aici si nu faci nimic in timp ce el sufera!Toata lumea se uita la noi ca la masini straine.Vad ca pe chipul Bellei se prelinge o lacrima dar in acelasi timp ii apare si un zambet plin de durere.
    -Si tu faci acelasi lucru....Stai aici fara sa lupti pentru Sakura si fara sa-ti pese cat sufera ea in acest moment.Avea dreptate dar ce puteam face?Chiar daca luptam si ma zbateam pentru a ramane impreuna cu Sakura nu avea rost,Ashley era prea puternica ma avea la degetul mic.
    -Discutam acasa.Acum chiar nu am chef sa ma cert cu tine pentru ca nu este nici timpul si nici locul potrivit.Ii spun brunetei cu o urma de,dezamagire in voce.Ne urcam in masina unchiului meu si pornim spre casa.In circa 10 minute eram in fata casei mai bine zis a vilei.Intru in casa nepasator urmat de Bella si Madara.Bella imi arata unde este camera mea apoi pleaca soptind un singur cuvant "Gandeste-te".Sa ma gandesc la ce?Ma arunc in pat si incep sa ma gandesc de ce m-a urmarit Bella pana in L.A.?Fara discutii ma indrept spre camera ei care era langa a mea.Bat la usa insa nu-mi raspunde nimeni asa ca intru.O vad pe Bella cum doarme,cred ca-l visa pe Usui pentru ca avea zambetul acela dulce care era molipsitor.
    Offff Bella!!!!Esti culmea!Cum sa vii aici,in L.A. unde stii bine ca nu tie locul!Locul tau e in Konoha,langa Usui care te iubeste enorm.
    -Flashback-
    Eu:Usui,trebuie sa ma asigur de ceva....
    Usui:......
    Eu:Trebuie sa ma asigur ca o iubesti pe Bella pentru ca nu vreau sa o vad pe verisoara mea ranita...
    Usui:Sas'ke,iti voi zice sincer...
    Eu:....
    Usui:Si pot spune cu mana pe inima....o iubesc pe Bella cum nu am mai iubit pe nimeni!
    -Endflashback-
    Dupa ce-mi aduc aminte de aceea zi,ies din camera lasand-o pe bruneta sa doarma.
    Bella:
    Aud ca cineva bate la usa,sigur este Sasuke asa ca ma prefac ca dorm.Acesta intra in camera si se uita la mine cu o privire gen:"Eu sunt fratele protector!"in cazul asta verisor.Mai aveam putin si ma pufnea rasul dar ma abtineam.Dupa ce brunetul iese din camera imi deschid ochii si ma intorc cu fata spre geam,gandindu-ma la Usui.
    -Flashback-
    Eu:Ursulet,trebuie sa-ti spun ceva...
    Usui:Despre ce e vorba?
    Eu:Ti-am spus despre Ashley,ei bine s-a intors si sigur il cauta pe Sasuke.
    Usui:...
    Eu:Si mai e sigur ca a aflat si de Sakura deci 100% o sa-i ceara lui Sasuke sa o paraseasca pe Saku si sa plece din Konoha.Si la cum il cunosc eu pe Sasuke o sa se intoarca in L.A....Nu vreau sa-l las singur asa ca o sa plec inainte ca Ashley sa actioneze.
    Usui:Inteleg...
    Eu:Te rog iarta-ma dar Sasuke mi-e ca un frate,nu-l pot lasa sa-si distruga viata...
    Usui:Si cand o sa te intorci?
    Eu:Nu stiu dar tine minte ca orice s-ar intampla,eu te iubesc mult.
    Usui:Si eu te iubesc!Dar promite-mi ca nu o sa-ti gasesti vreun american.
    Eu:Promit doar daca promiti ca o sa ma astepti.
    Usui:Promit!
    -Endflashback-
    Sakura:
    Nu pot sa cred ce mi-a facut idiotul asta de Uchiha.M-a omorat pe dinauntru.Il urasc din toata inima!Il urasc pentru ca-l iubesc!Prostul ala a plecat inapoi,in L.A.De unde stiu?Pentru ca mi-a spus Usui.Si el este afectat pentru ca si Bella a plecat in L.A.
    Nu mai suport atata durere,pur si simplu vreau sa mor odata ca sa nu mai pot fi torturata de suferinta.Ma duc in baie unde ma bag sub dus si dau drumul la apa rece.Eram inca inbracata in hainele de oras insa nu-mi pasa.Macar pentru un moment vroiam sa uit de tot si de toate.N-o sa mai las pe nimeni sa-mi calce sentimentele in picioare!Daca trebuie sa ma transform intr-un monstru pentru a fi respectata,asa voi face!Jur ca n-o sa iubesc pe nimeni,jur!Ies de sub dus si opresc apa dupa care ies din baie si ma arunc in pat si adorm instantaneu.Dimineata sunt trezita de telefonul meu care suna incontinu.Il iau in mana si raspund.Se pare ca era Luna care imi zice ca a aflat de ce sa intamplat si ca vine la mine.Nu apuc sa zic nimic ca ea inchide.Ma ridic lenesa din pat si deschid dulapul pentru a-mi alege hainele cu care o sa ma imbrac azi.De acolo imi aleg o bluza alba lasta pe un umar si niste blugi scurti,negri.Parul meu lung pana la talie mi-l inpletesc intr-o parte.Peste 5 minute sosi si Luna insotita de cateusa ei Maya care era asa de dulce.Nu apuc nici sa o salut ca ea deja incepe sa-l injure pe Sasuke:
    -Daca-l prind ii iau mortii si ranitii la rand!!!E vai de capu' lui!!!Imi spune Luna neagra de furie,sincer si pe mine ma speria expresia fetei ei....
    -Calm down,girl!Oricum ce-a fost a fost insa ma simt asa de plictisita in casa asta.Shin a plecat intr-o excursie cu clasa lui iar mama cu tata sunt plecati la Paris.N-am ce face....
    -Stii ce-ti trebuie.....un caine care sa-ti tina companie.Raspunsul ei ma lasat paf.Intr-un fel avea dreptate,chiar aveam nevoie de cineva care sa-mi tina companie insa nu ma gandeam la un caine.Hmmm...e o idee destul de buna.Ii zic lui Luna sa mergem sa-mi iau un catel.Ea se uita destul de uimita la mine,o cred adica asta este o idee destul de spontana dar aveam nevoie de un catel neaparat.Iesim din casa inchizand usa dupa mine.Ajungem la un adapost de animale de unde aveam sa-mi iau un catel,sincer eram emotionata cand eram mica imi doream mult un catel.Acest gand fuse intrerupt de catre Luna care imi zice sa intram.Timp d juma' de ora ne uitam la diferiti catei de diferite rase.Ma opresc in fata unei custi in care se afla un pui de golden care mi-a captat atentia.Era asa de jucaus si scumpik.Era o pufosenie.Il intreb pe vanzator cand a fost adus cainele iar acesta imi zice ca a fost gasit azi.Deci l-au abandonat,cine ar putea face asta unui catel nevinovat.Nu-l mai intreb nimic pe vanzator si ii spun ca vreau sa iau acest caine.Bineinteles ca,cainele era fetita si inca una dulce.Cum deschid usaita custii imi sare in brate si incepe sa ma linga pe mana.Acum observ ca are niste ochi frumosi negri abisali dar totodata si stralucitori.
    -Te va chema.....Darky!Iti place,micuto?Aceasta incepe sa latre de fericire.In aproximativ 30 de minute totte formalitatile pentru a putea sa o adopt pe Darky.Ies din adapost cu noul meu catel urmata de Luna si Maya.Dupa o ora de plimbat prin parc am plecat acasa.Azi a fost o zi oarecum ciudata pentru ca a fost si buna si rea.Buna pentru ca Darky mi-a luminat viata si rea pentru ca am aflat ca eu si Sasuke nu eram predestinati.Macar am invatat ca viata iti mai trage cate-o palma care iti intoarce capul la 90 de grade,insa e frumoasa....

Sper ca va placut. Smile Sa nu va suparati pe mine insa avand in vedere ca incepe scoala nu stiu cand o sa mai pun nextu dar o sa incerc sa-l scriu cat de repede pot. Doamne scoala asta ne incurca planurile,asai? Multumesc de commuri si va pupacesc Kiss

^^~Yo~An&el~G!rl~^^
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de ^^~Yo~An&el~G!rl~^^ la data de Dum 16 Sept 2012 - 17:01

Foarte frumos ...... Nu iti poti imagina cat am injurat-o pe acea Ashley ..... C***a naibi
    Sasukeeeee ... Nu o face ! ..... Nu o face ! .... Nu o face idiotu' dracului
    De cand a aparut partea aia cu Ashley , asa am citit in continuare ... , pe bune .
    Adica , yo stiu ca nu prea imi plac dulcegariile , dar aici e vorba de SASUSAKU ... caror incuiati nu le place SASUSAKU
    O sterg de pe fata pamantului pe aia .... urasc chestiile astea , dar nu pot rezista la SASUSAKU Am innebunit , nu ?
    Abia astept next-ul .... deja am inceput sa mananc rabdari prajite

Bya
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Bya la data de Lun 17 Sept 2012 - 11:04

OMG trebuie neaparat sa pui nextu Te rog! ...........uff scoala asta incurca intotdeauna planurile noastre
    sa revenim .... imi plce foarte mult si sper ca Sasuke Sa se impace cu Saku si Darky sa lumineze in continuare

Acum este: Lun 5 Dec 2016 - 0:24