╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Kuroshitsuji

Distribuiti

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 16/04/2012

Kuroshitsuji

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 7 Sept 2012 - 12:17

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    În era victoriană, în Europa, un băiat pierde tot ce îi este drag în urma unui complot mișelesc. Chiar înainte de a muri, încheie un contract cu un demon și oferă acestuia sufletul său în schimbul obținerii răzbunării pe cei responsabili de uciderea familiei sale. Tânărul, Ciel Phantomhive, devine moștenitorul corporației Phantomhive și totodată, îndeplinește ordinele secrete ale Reginei, alături de majordomul său demon, Sebastian Michelis.

Eu am dat peste acest anime din greseala pe youtube. Gasisesm un video totodata mi-a oferit si o melodia tare ciudata. Cu toate dintr-un motiv necunoscut nu m-am putut desprinde de ea si am ascultat-o incontinuu. In fine eu abia am vazut un episod si deja mi-a placut. Mai ales de Sebastian. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Andi
    Critic
    Critic

Data de înscriere : 27/04/2012

Re: Kuroshitsuji

Mesaj Scris de Andi la data de Vin 7 Sept 2012 - 23:47

E cel mai genial anime ever! Clau, te sfatuiesc sa nu te mai uiti, nu o sa iti placa finalul. Eu l-am terminat azi de vazut si... si... a fost perfect, nu stiu cum de nu am plans. Povestea in sine este foarte bine gandita si toate personajele sunt alese cu atentie. Favoritul meu, in caz ca nu v-ati dat seama, este Sebastian. Este cel mai frumos, inteligent, manierat personaj, dar mai ales frumooos . Tot ce face el este perfect. Alt personaj pe care il indragesc este Grell Sutcliff. Este atat de plin de viata, amuzant, macabru, interesant. Trebuie sa citesc si manga, sfarsitul a fost cam ambiguu, deci trebuie sa aflu daca se mai intampla ceva. Recomand tuturor sa vada acest anime.

Teru
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 17/02/2013

Mesaj Scris de Teru la data de Dum 17 Feb 2013 - 1:55

Anime-ul e genial! Pur şi simplu! Prima oară mi-a atras atenţia faptul că toată acţiunea se petrece în epoca victoriană, ador îmbrăcămintea din secolele alea apoi toată povestea m-a captivat. Şi personajele de asemenea. Majordomul e hot dar cine nu e în anime? Până şi Ciel este ahaha. Ambele sezoane mi-au plăcut, dar sfârşitul m-a cam surprins dar aş minţi dacă aş spune că nu m-am aşteptat la aşa ceva.
    Anyway povestea, grafica, tot...sunt excepţionale şi sunt la zi la manga deşi sunt nerăbdătoare să văd ce se va întâmpla în continuare

VandaQ
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 29/01/2012

Mesaj Scris de VandaQ la data de Mar 12 Mar 2013 - 21:24

Chiar e nevoie de umila mea parere? Genialitatea anime-ului oricum intrece orice fel de prelegere as putea tine eu. C'mon; avem un demon majordom * sexos, pe de alta parte *, un Ciel mic, ranit si rece * care e si el o dulceata *, un alt copil psihopat, bitch si nebun * Aloiiis~ * si alte lucruri care fac anime-ul asta ceva ce nici macar Zeus insusi nu ar fi putut crea.
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] * Nici nu mai ai nevoie de alte motive pentru a iubi anime-ul asta, nu? *
    Dar, serios, acum. Tot e superb la acest anime. Grafica, OST-ul, plot-ul, personajele, cadrele, felul in care stie sa se puna in valoare tot ce este valoros in anime~ Plictiseala nu e ceva care sa apara daca il urmaresti, ceea ce e foarte bine, fiindca eu ma plictisesc repede de chestii. So, just so PERFECT~ Asta e cuvantul ce defineste cel mai bine anime-ul.

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 1 Iun 2013 - 9:49

Da, da, da! Asa e! Sfarsitul a fost perfect Love it Dar ia ghiciti cine mai e perfect? Normal- Sebastian Love it Salivam in timp ce ma uitam Laugh Facea totul perfect, vorbea cu urme de ironie si era demon si era sexos Love it Mi-a placut si de Ciel, pot spune ca si el era superb. M-a intristat putin povestea lui, cam sadica, dar am adorat-o.

elena9000
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 19/12/2014

kuroshitsuji

Mesaj Scris de elena9000 la data de Sam 20 Dec 2014 - 11:53

Kuroshitsuji e un anime super. Il ador, mai ales pe Sebastian  Love it (P.S:Stie cineva unde as gasi un majordom ca el?).Nu-l suport pe Grell  Very Angry.Nu inteleg de ce se tine dupa Sebastia, daca acesta nu-l suporta. Ador acest anime , Love

Acum este: Lun 5 Dec 2016 - 0:23