Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

We'll be a dream

Distribuiti
    ▣ кєиич-cнαи♥™
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Re: We'll be a dream

Mesaj Scris de ▣ кєиич-cнαи♥™ la data de Mier 21 Sept 2011 - 17:00

Hey , hey .
    Am venit cu nextul .
    In acest fanfic cei din Akatsuki sunt toti in viata cu exceptia lui Itachi , Orochimaru este mort !
    Sper sa va placa .
    Lextura placuta .
    Enjoy !

Capitolul 10

Sakura POV:

Razele soarelui intra in camera mea , obligandu-ma sa imi deschid incet ochii mei de smarald . Astazi va fii ziua cea mare , ziua din care voi incepe sa imi mint satul si cel mai important ... pe cel mai bun prieten . Ma ridic lenesa din pat si ma indrept spre baie cu pasi marunti . Deschid usa iar in fata mea se inalta o baie destul de maricica cu gresia de un albastru deschis combinat cu diferite nuante de albastru , cand pielea fina a piciorului meu face contact cu gresia rece ma face sa tresar dar nu bag de seama . Dupa ce imi termin siesta de dimineata , ma indrept spre sifonier de unde imi aleg vesnicul meu kimono de lupta . Ma aranjez cat de cat si parasesc camera indreptandu-ma spre bucataria organizatiei .
    "Ma gandesc , oare o sa pot duce misiunea asta pana la capat ?" Intrebari fara raspuns nu imi dau pace . Oh , se pare ca am ajuns . Intru timida in bucatarie si aflu cu stupoare ca toti membri organizatiei , plus tata , erau asezati la masa si ma asteptau . Ii salut politicos si ma asez la masa , locul meu fiind langa Deidara -un tip cu parul lung pana la omoplati , blond , cu ochii albastri - .

-Bun , acum ca suntem toti aici . Sakura ... tu trebuie sa spionez Konoha , asa cum ti-am zis si ieri , trebuie sa ne dai si ce-a mai mica informatie posibila . Deidara va veni in fiecare duminica sa culeaga informatiile , a si inca ceva , vei face echipa cu Deidara , ai inteles ?
    -Da , tata .
    -Da , lider-sama .

Dupa ce terminam de mancat micul dejun , eu imi iau rucsacul , pregatit de aseara , imi iau ramas bun de la membri organizatiei si ma indrept spre iesire , insotita bineinteles de catre Deidara , noul meu coiechiper de echipa . Iesim din organizatie , in sfarit , si ne indrept spre Konoha . A da , am uitat sa va spun ca Deidara trebuie sa vina cu mine pana in apropierea Konohei , ca sa nu cumva "sa patesc ceva" , spusele lui tata .
    "Acest Deidara , seamana cu Naruto destul de mult , imi e atat de dor de el ... dar totusi ma bucur ca il voi revedea"
    Uh , si cand ma gandesc ca pana in Konoha mai sunt ore bune de strabatut deja ma "dor" picioarele .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ۩۞۩ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Intre timp in Konoha , lucrurile s-au mai linistit umpic , Insa Tsunade nu mai stia ce sa faca , era devastata . Avem si vesti bune pe deasupra , Naruto si Hinata , formeaza deja un cuplu . Se pare ca portia de Ramen , le-a pierit amandurora , ce frumos . In biroul lui Tsunade , se afla si Kakashi , fostul sensei a lui Sakura si Naruto , care era de asemenea foarte ingrijorat pentru fosta lui eleva . Atmonsfera era foarte tensionata iar o liniste de gheata dobandea . La un moment dat pe usa intra Jirayia , care spune ca are noi vesti printre gafaieli .

-Ce e Jirayia ?
    -Am aflat ceva care ma lasat masca chiar si pe mine , huh , huh .
    -Ce ?! Zii odata Jirayia !
    -Bine ... liderul Akatsuki este chiar Yahiko si cred ca de asta a luat-o pe Sakura ...
    -Ce ?! ... Nu se poate ... nu poate sa o ia de langa mine , e ca si o fiica pentru mine ...

Pe chipul Hokage-iului se putea citi cu usurinta tristete si nervozitate in acelasi timp . Ce era de mirare , pe chipul aceteia au alunecat doua lacrimi cristaline in timp ce a inganat numele fetei pe care o considera o fica .

In acest timp Sakura si Deidara se apropiau din ce in ce mai mult de Konoha . Sakura se bucura ca in acest timp nu au avut de a face cu nimei , pe langa Deidara care se tot plangea ca nu are pe cine sa isi testeze noua lui tehnica . "Deja incepe sa ma enerveze mai mult decat o facea Naruto cu "arta" lui , dar totusi e simpatic cand nu vorbeste de porcariile alea" .

Deidara POV:

Uff , mai avem mult pana acolo si n-am avut ocazia sa-mi folosesc noua mea frumusete de tehnica , ce ghinion frate ! Sakura se pare ca se opreste , asa facand si eu . Ma apropii de ea si o intreb de ce ne-am oprit , ea neraspunzandu-mi . O mai intreb odata si imi spune ca o doare foarte tare capul , dar nu apuca sa mai zica ceva pentru ca lenisa , dar eu fiind rapind reusesc sa o prind ."Ma intreb ce are , de ce a lesinat asa ? .. Oh , stai daca reusesc sa ajung pot sa o folosesc ca sa para ca a scapat defapt de la organizatie .. hihi , scuze Sakura , dar e pentru binele tau." .
    O pun pe rozalie in spate si incep sa alerg cu toata viteza mea , trebuie sa ajung cat mai repede ...
    "Uff , am ajuns . Bun acum ce sa fac ... a stiu."Imi scot un kunai si o tai usor pe Sakura in diferite parti ale corpului , dar intentionat am sa o tai mai rau la umarul drept , ca sa para ca a luptat din greu . Am lasat-o pe rozalie acolo , am facut o pasare din clei , m-am urcat pe ea si am plecat de acolo , ca sa nu fiu prins ."Sper sa te gaseasca cineva , Sakura.".

Dimineata urmatoare , Sakura se afla deja la spitalul din Konoha , intr-o camera de un alb imaculat , intr-un pat cu asternuturi albe dar nu prea confortabil , tinuta in perfusii . Naruto , Hinata , Ino , TenTen , Neji , Kiba si inca multi alti erau in acea camera asteptand cu sufletul la gura sa se trezeasca fata cu parul roz , care in toti acesti ani a fost ca o sora pentru ei .
    La un moment dat in incapere intra Tsunade care le spune sa iasa din incapre . Acestia cu ezitari ies din incapere . Tsunade ii mai face cateva analize si iese din incapere , lasand-o pe rozalie sa se odihneasca .

Sakura POV:

"Huh ?! Am murit ?" Incet , incet imi deschid ochii si constat ca sunt la un ... spital ?!"Ce caut aici ? Si de ce ma doare caput atat de tare ?!" . Imi smulg perfuziile si ma indrept cu pasi marunti spre oglinda . Cand ajung in fata oglinzii ..."Nu se poate ! Asta-i Rinnegan ?! Ce ma fac , nu pot sa las sa ma vada cineva , plec de aici !" Ma imbrac repede cu kimonoul de ieri care era pe noptiere si ies pe fereastra , fara sa fiu observata ."Urmatoarea destinatie , ascunzatoarea Akatsuki , alias acasa !".

Dupa cateva ore pline ... rozalia ajunge intr-un final la organizatie , aflandu-se chiar la intrare tragandu-se sufletul . Intre timp in organizatie toti membri organizatiei , plus inca patru noi membri se afla in sala de conferinte a organizatiei . Pain era singurul care lipseste , dar acesta isi face aparitia dupa cateva minute . Intra in incapere cu o privire destul de iritata.

-Bun , de astazi inainte avem noi membri , acestia sunt ..-

Dar nu apuca sa spuna nimic deoarece pe usa intra Sakura cu Rinneganul activat si striga :

-Tata ! Am Rinne ...

Sakura cu Rinnegan :

SUSPAND Big smile: Big smile: Big smile: Spun suspans pentru ca in loc de Rinnegan Sakura o sa zica ceva :Wink:
    Sper ca va placut nextul si scuze de greseli :]

Va Kiss:
    Va Love
    Va Big Hug

Ja Ne ! Hi!:

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Mier 21 Sept 2011 - 18:47

la mine place place place Laugh oare ce va zice? Think firar ei sa fie de suspans Laugh foarte frumos, nu am nimic de comentat deocamdata Kiss hai cu nextul Te rog!
    ▣ кєиич-cнαи♥™
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ▣ кєиич-cнαи♥™ la data de Mier 21 Sept 2011 - 20:46

Uite am venit cu nextul pentru ca acum sincer nu am ce face si vreau sa-mi ocup timpul Big smile
    Sper sa va placa Big smile
    Lextura placuta .
    Enjoy !

Capitolul 11

-Tata ! Am Rinne ... Sasuke ?!
    -Sakura?!

Cei doi se uita in ochii celorlati , foarte confuzi de ce se intampla , mai ales Sasuke care a avzut in ochii Sakurei Rinnegan-ul . Insa Pain era in culmea fericirii desi nu o arata . Karin - o fata cu parul rosu si ochii la fel de rosi , si cu ochlerai - se uita cu o oarecare gelozie la cei doi . Pain o ia pe Sakura de mana si o trage langa el sarutand-o pe fica sa pe frunte dupa care se intoarce la ceilalti si spune :

-Aceasta este fica mea Sakura si se pare ca a mostenit Rinneganul .
    -Multumesc tata , te iubesc .
    -Si eu .

Spunand aceasta Sakura il imbraciseaza pe tatal ei el raspunzandu-i la imbracisare . Pentru ca asta era mult prea frumos ca sa fie adevarat actiunea este stricata de Tobi :

-Moment tata-fica , ce frumos !
    -Tobi-baka taci odata !
    -Scuze Deidara-sempai .

Toti au inceput sa chicoteasca , cu exceptia lui Sasuke care a prefecar doar sa zambesca in mod pervers , lucru foarte ciudat din partea lui . Pain ii da drumul lui Sakura care se duce langa Deidara sub privirile geloase ale brunetului .
    Pain ii indeamna sa se prezente , asta si facand . Dupa ce Pain le spune ca sunt liberi toti ies din camera de conferinte a organizatiei . Sakura se indrepta cu Deidara spre bucatarie , in timp ce Sasuke ii urmarea fara ca acestia sa isi dea seama .
    Cand acestia ajung in bucatarie se aseaza la masa si incep sa povesteasca diferite lucruri , avantajul fiind ca in bucatarie nu era nimeni .
    Blondul a inceut sa deschida deferite subiecte , rozalia raspunzand la fiecare intrebare cu zambetul pe buze , pana cand Deidara o intreaba ceva ce cu siguranta s-a blocat :

-Deci Sakura-chan , de cine iti place ?

Auzind aceasta intrebare Sasuke s-a apropiat mai mult de usa pentru a auzi ce spune Sakura .

-Pai ... umm ... Deidara , pentru ca imi esti drag o sa-ti spun ... acum 4 ani eram indragostita nebuneste de Sasuke Uchiha , dar dupa ce a parasit satul sentimentele mele pentru el au disparut , iar cand am venit aici toti va-ti purtat atat de frumos cu mine mai ales tu , care esti aproape ca si Naruto , iar daca ar fi ca aleg dintre cineva care sa imi placa asta ai fi tu .
    -Serios ... ?
    -Da , dar asta nu o pot numi iubire , ci doar o atractie fizica mai degraba .

Deidara a inceput sa se apropie de Sakura din ce in ce mai mult , asta facand si ea , dar cand erau numai la 2 mm distanta au fost intrerupti de catre brunet care a intrat in bucatarie prafacandu-se ca nu a auzit nimic . Deidara nervos a facut o fata de "O sa mori Uchiha!" , iar Sakura se uita la Sasuke cu un mare dispret .
    "Te urasc Uchiha , pentru ca mi-ai stricat momentul cu Sakura-chan !" gandeste blondul in timp ce ii sopteste lui Sakura ca el se duce pana la el in camera .
    Dupa ce Deidara iese din bucatarie , rozalia se ridica de la masa dand sa plece , dar o mana calda si puternica o prinde de brat fortand-o sa se intoarca cu fata spre el . Rozalia nestiind cum sa controleze Rinneganul inca il activat . Sakura isi smulge mana din stransoarea lui Sasuke si pleaca fara sa mai zica nimic .
    Sakura intra in camera ei si a incuiat usa , ca sa nu se trezeasca cu surprize . Se tranteste in pat si incepe sa citeasca cu voce tare o carte care a gasit-o in bibloteca organizatiei "...... Jupiter intelese atunci ca, prigonind pe ahei, va rascoli maina sotiei sale Junona, zeita inaltimilor albastre. Stia el ca Junona nu va privi cu ochi buni biruinta troienilor, ba ar fi ulnetit chiar impotriva sa, facandu-i multe necazuri. Dar, atunci, marele zeu isi aminti ca impotriva lui se unisera pe vremuri Junona, Minerva si Neptun, fratele sau, puternicul zeu al marilor....( Acest citat este din Iliada-scrisa de Homer, legenda Troiei, actiune petrecuta in Grecia Antica)" dar este oprita de un ciocanit in usa . Sakura pune cartea deoparte si se indrepta spre usa . Cand o deschide usa in fata sa statea Deidara care o anunta pe Sakura ca Pain vrea sa o vada . Rozalia ii multumii dupa care se indrepta spre camera tatalui sau .
    Cand ajunge in fata usii , nu mai bate , ci doar intra .

-Doreai sa ma vezi , tata ?

Aceste aproba din cap si ii face semn lui Sakura sa se aseze pe pat langa el . Rozalia facu ce i se spune .

-Sakura , trebuie sa incepem antrenamentul tau , ca sa inveti sa stapanesti Rinneganul la perfectie .
    -Da , tata .

Pain a inceput sa-i povesteasca despre cand , cum si unde vor avea loc antrenamentele si in ce consta acestea . Rozalia asculta cu atentie fiecare cuvant fara sa scape nimic . Era pur si simplu uimita de ceea ce trebuia sa faca si ceea ce contine Rinneganul ."Wow , sunt atat de multe lucruri de facut , dar ma bucur ca voi devenii puternica si pentru prima oara lumea o sa tremure in fata mea ."
    Dupa ce acesta termina ce are de spus ii spune ca antrenamentul incepe de maine de la ora 7 am . Sakura aproba din cap , isi saruta tatal pe obraz dupa care da sa plece dar o opreste vocea tatalui care ii spune ca Rinneganul necesita multa chakra si ca maine inainte de antrenamente ii va pune piercingurile cu chakra . Rozalia paraseste incapere fara sa mai spuna nimic .
    "Hmmm ... se pare ca voi avea si piercinguri , mama ce schimbare . " isi spuse rozalia in gand in timp ce se indrepta spre camera sa . Cand intra in camera pe patul ei se afla cineva , acel cineva este nimeni altul decat ....
    SUSPANS Big smile Big smile Smile Smile

Sper ca va placut .
    Scuze de greseli si pentru ca asa plictisitor dar n-am avut inspiratie Blush
    Spuneti-mi parerea voastra Smile

Va Kiss
    Va Heart
    Va Big Hug

Ja Ne ! Hi!
    RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Mier 21 Sept 2011 - 21:26

ma intrebam cand mai apare si Sasuke asta...mi-a placut extrem de mult capitolul, atat suspans... Love it si sa sti ca nu a fost deloc plictisitor Kiss hai cu nextul ca inebunesc aici de la atat suspans Big Hug
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 22 Sept 2011 - 21:02

uf! ai patito rau din cauza mea.Mai bine stateam in loc.cred ca si eu o sa am probleme.Rallu,te rog laso in pace,e doar vina mea,mai bine dami mie banut sau ce o fi!!! Crying Sad
    RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Joi 22 Sept 2011 - 21:12

off topic: vrei sa-ti dau si tie ban...ce? e vina ta? ea a facut reclama, nu tu...e vina ei, nu ne respecta munca de pe forum , deci am incheiat subiectul, sa nu va mai aud...am incercat sa fiu buna(si acum cu siguranta o sa fiu oaia neagra, nu e vina mea ca nu respectati regulamentul) dar vad ca nu merge
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 24 Sept 2011 - 13:42

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!Naruto si Hinata sunt preferatiii meiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.Desigur,cand nu e vorba de Sasusaku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ce pot comenta?Si la mine,cand oi fi sa postez tot ficul,mai pe la mijloc vor fi un cuplu si la mine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!La fel si Ino si Sai,dar vor aprea si personaje care se baga peste ei.I like the move,move!I like the move,move!!!!!! Bautura
    Sakura si Rinneganul.Ei,ea cand va apuca sa spuna cuiva ca are Rinneganul?
    E destul e lung comentariul?

Sunt trista...Zilele trec pe langa mine
    Iar eu nu mai stiu nimic de tine
    Sunt gata sa iti uit privirea si
    sa alung dorul ce nu-mi da pace
    Dar ce folos acum ca tu te vei intoarce?
    Poate ne vedem si o sa-mi zambesti din nou
    Si atunci o sa tresara sufletul meu
    De bucurie ca o sa te vada
    Sau de tristete ca nu vrea sa te mai creada
    A trecut mult timp de atunci
    Iar gandul meu a fost mereu la tine
    Vreau sa fii tu cel mai fericit,sa nu plangi
    Daca asa e mai bine
    Te rog sa fii departe de mine....
    Un ultim gand iti trimit acum si-ti spun..
    "Te rog nu ma uita...adio iubirea mea..."
    RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Sam 24 Sept 2011 - 13:50

ioanasaku ... vrei ban sau ce? nu sti sa citesti, iti trebuie ochelari? in primul rand nu mai face atata spam(zici ca faci tot de-al suparari sa ma enervezi) si in al doilea rand nu mai face dublu post si off topic Very Angry , daca nu intelegi ceva, trimite-mi PM ca sunt sigura ca sti cum /Smile
    ▣ кєиич-cнαи♥™
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ▣ кєиич-cнαи♥™ la data de Mar 4 Oct 2011 - 18:58

Mersi de comentarii Big smile:
    Aicili-sea e nextul :^^:

Capitolul 12

Sasuke POV:

Stau intins pe patul rozaliei asteptand sa vina ... "stau si ma gandesc cum de am fost asa un idiot incat sa nu imi dau seama ca am sa o pierd !?Chiar daca am ascuns asta mereu am simtit ceva pentru ea , inainte nu stiam ce inseamna asta dar in timp ce eram departe mi-am dat seama ca este iubire .... iar acum cu siguranta ma uraste , a zis-o si o va mai zice cu siguranta ca ma uraste ... sunt atat de prost sau cum imi spunea Naruto teme ." Sirul gandurilor imi sunt intrerupte de catre scartaitul enervant al usi . Imi indrept privirea spre usa si ghiciti cine era ? Sakura , floarea mea de cires pe care am s-o fac din nou sa ma iubeasca . Se pare ca nu ma observase pentru ca sincer era intuneric in camera . Ma ridic in sezut - ea inca nu ma observase - si astept sa aprinda lumina ca sa pot sa-i vad chipul ala angelic de care mi-a fost dor in toti acesti 4 ani .
    Aceasta aprinde lumina in sfarsit , iar cand ma zareste face o fata atat de amuzanta ca mai aveam putin si izbucneam in ras dar am preferat sa ma abtin .

-Ce cauti aici ?
    -Vroiam doar sa vorbesc cu tine , te rog , macar 5 minute .
    -Okay , dar doar 5 minute , nu mai putin nu mai mult .
    -S-a facut .

Aceasta se aseaza langa mine iar eu incep sa-i povestesc tot de la cap la coada .

-Deci Sakura , de cand te-am cunoscut prima data am simtit ceva pentru tine , dar nu mi-am dat seama ce este pana acum , dupa incidentul cu clanul meu m-am izolat pentru ca Itachi mi-a zis ca va trebui sa imi omor cel mai bun prieten , deci am decis sa nu ma apropii de nimeni . Cand am picat cu tine si Naruto in echipa totul s-a schimbat . M-am atasat mult de voi doi asa ca incercam pe cat posibil sa stau cat mai retras de voi . Cand am aflat ca Rasengan-ul lui Naruto este mai puternic decat Chidor-ul , m-am gandit sa ma duc la Orichimaru pentru putere , cum stii , dar si pentru a te proteja si a te tine departe de mostrul din mine . Dupa ce am devenit mai puternic l-am omorat pe Orochimaru si pe Itachi si m-am alaturat organizatiei . Am aflat adevaratul motiv pentru care Itachi mi-a omorat clanul si chiar imi pare rau dar eu crezand ca esti acolo m-am gandit sa renunt la gandul sa distrug Konoha , dar se pare ca erai aici si esti fica liderului ceea ce m-a impresionat sincer . Sincer nu am crezut ca o sa te pierd atat de repede , dar se pare ca m-am inselat ...
    -Sasuke ... eu -
    -Nu-i nimic inteleg , te-am parasit , m-ai uitat , asta e ...

Sakura nu mai zice nimic ci doar ma ia in brate si incepand sa planga ... "Wow , nu ma asteptam la asta" . Ii raspund la imbracisare , ma simt atat de bine in bratele ei , ce dor mi-a fost de ea , mi-e dor chiar si de Naruto dar ea este pe primul loc . Nu credeam ca iubirea este atat de grea si ca iubind suferi cel mai mult . Adica cand am vazut-o cu blondul ala , Deidara parca , mi-a venit sa explodez noroc ca stiu sa ma controlez . . Am stat imbracisati cred ca vreo 20 de minute , dar incet , incet ne desprindem din imbracisare . Chipul ei alb ca spuma laptelui era plin de lacrimi iar ochii care inainte erau verde acum erau rosi de la atata plans . Isi sterg lacrimile dupa care o sarut delicat pe obraz , ii zic un " Noapte buna" si dau sa splec din camera dar vocea ei delicata ma opreste :

-Sasuke ... si eu vreau sa-ti spun ceva ...
    -Ce este ? ...
    -Vino incoace si am sa-ti spun .

Ma intorc spre ea si ma asez din nou in pat langa ea . Se uita la mine la mine pret de cateva secunde dupa care isi lasa capul si murmura doua cuvinte , care mi-au colorat viata "Te ... Iubesc" . Ii ridic barbia cu doua degete si apoi o sarut pasional si dulce in alcelasi timp . Ea imi raspunde sarutului ceea ce ma bucura . Cand am avut oportinutatea mi-am strecurat limba in lacasul ei umed provacandu-i limba la un duel , ea acceptand bucuroasa invitatia mea . Momentul asta este cel mai frumos din viata mea , pentru ca am aflat ca fata pe care o iubesc inca ma mai iubeste si in al doilea rand pentru ca Sakura mi-a furat primul sarut , da stiu pare ciudat , dar este adevarat .
    Deodata usa dormitorului se deschide brutal izbindu-se de perete .

-Frunte-Lata sa stai departe de ...- Sasuke-kun ?! Ce faci aici ?!

Imi intorc privirea spre usa si o vad pe Karin - o fata roscata cu ochii rosi si ochelari , are abilitatea de a detecta chakra de aceea este in echipa mea - care se uita la mine uimita , era si normal , ea este obsedata de mine si este foarte geloasa si inca ceva crede ca o iubesc , ce stupid . Ma uit la ea cu o fata ucigatoare , daca privirile ar ucide ea ar fi deja in sicriu , pentru ca mi-a stricat momentul cu Sakura . Ma ridic de langa Sakura si ma indrept spre Karin . Cand ajung in dreptul ei , ea se roseste , vai ce sa zic , dar nu am sa-i dau ce-si doreste ea , am sa-i dau ce-mi doresc eu de mult timp sa fac . Ea isi inchide ochii si isi inainteaza buzele , un zambet smecher isi face aparitia pe chipul meu , imi ridic palma si cu o viteza uimitoare mana mea face contact cu fata ei reusind sa o daram . Parca o simt pe Sakura cum zambeste in spatele meu .

-De ... ce ?

O aud pe Karin cum abia rosteste aceste cuvinte , ce penibil , este mai slaba decat era Sakura la academie .

-De ce ?! Iti spun eu de ce , pentru ca te bagi unde nu iti firbe oala , asa ca iesi de aici c***a ce esti , pana nu te omor !

Karin se uita uimita la mine , normal asa si trebuie , isi duce mana in locul unde al plesnit-o , care era mai rosu ca o rosie apropo , dupa care se ridca de pe jos si pleaca in fuga cine stie unde , dar cui ii pasa . Inchid usa si ma indrept spre rozalie care zambea de zor . Incepem din nou sa ne sarutam , pana cand eu ma las peste ea incepand sa-i sarut pasional partea dreapta a gatului , in timp ce ii deschideam fermoarul de la kimono , sa nu mai zic ca Sakura era in extaz . Cobor cu saruturile pana in zona sanilor dar ma impiedica sutienul ei de culoare neagra care ii pune sanii mari si valuminosi in evidenta , se vede ce am pierdut toti acesti ani . Cand dau sa ii deschid sutienul , Sakura ma opreste .

-Sasuke , este pentru prima oara si sincer nu sunt pregatita inca ...

Deci eu o sa fiu primul , se vede ca ma iubeste . Ma multumesc doar sa-i zambesc si sa o sarut scurt si dulce pe buze . Ma asez langa ea , ii spun din nou un "Noapte bune " doar ca de data asta plin de dragoste , si ea facand la fel . O iau pe Sakura in brate si adormim imbracisati .

Cam asta este tot pentru azi Kiss:
    Sper ca va placut, imi cer scuze de greseli , daca am :]
    Astept pareri cat mai sincere ! Tongue:

Va Kiss:
    Va Love
    Va Big Hug

Ja Ne ! Hi!:

Ultima editare efectuata de catre AngelOfDarkness`♥ in Joi 20 Oct 2011 - 11:54, editata de 1 ori
    Ellz . Muah
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Ellz . Muah la data de Mier 5 Oct 2011 - 10:01

Este foarte reusit . Nu prea ai greseli in afara de cele de ortografie , fii mai atenta inainte sa postezi .. Imi place cum ai descris sarutul Heart Si momentul in care a venit Karin e foarte funny Laughing Imi si imaginez ce fata a facut Laughing
    dydy
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de dydy la data de Mier 5 Oct 2011 - 15:58

Te hatarasti inca anul asta sa bagi nextul? Confuz Sper ca da...ca de nu Bici am mai citit capitolul.poate nu aici ca nu prea am io memorie buna dar deja io vreau nextul ala Whistling Si te rog fa-o pe Karin sa moara ca mi tare antipatica si cred ca nu doar mie Very Angry
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 7 Oct 2011 - 20:02

Eu nu am cuvinte

Imi place,place,place foarte mult

Nici nu stiu ce sa zik

Dar un cuvant este sigur _next_
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 7 Oct 2011 - 22:14

da de ce sa moara karin?e eroina mea Laugh Kacing.Nici eu nu prea o agreez.Da la fire seamana cu Sakura cand avea 12 si umbla cu limba scoasa dupa sasuke.Dar sa revin la fic.cel mai tare din parcare. Akm faac ca inner SAkura: Chanaro!!!!Dai sa mearga. trimitemi pm cand pui nextul aici!!!!Si fi putin mai atenta la oretografie. puipi,pupici,pupici
    ▣ кєиич-cнαи♥™
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ▣ кєиич-cнαи♥™ la data de Vin 14 Oct 2011 - 22:09

Capitolul 13

Madara POV:

Stau la fereastra din camera Sakurei ... se pare ca cei doi sunt impreuna , asta nu e bine deloc . Asta imi va da planul peste cap . Trebuie sa fac ceva .... dar ce ? Trebuie sa-i despart cumva , dar cum ? Stiu , asta sigur o sa mearga de minune , iar eu voi putea sa imi duc planul pana la capat . Ma teleportez in camera mea pentru a pune planul in aplicare , dar mai intai trebuie sa astept momentul potrivit , iar cand acesta va veni , lumea se va inchiha la picioarele mele si imi vor implora mila ! Hahaha !

Sakura POV:

Razale soarelui intra indraznete printre perdelele ferestrei mele , obligandu-ma sa ma trezesc . Imi deschid incet ochii lasand la vedere doua smaralde. Privirea imi este incetosata , asa ca clipesc de cateva ori pana cand imaginea devine clara . Doi ochi abisali in care te poti pierde oricand ma priveau cu iubire si blandete . Acesti ochi abisali apartineau celui mai frumos si dulce baiat pe care l-am vazut vrodata in viata mea , acel cineva era nimeni altul decat Sasuke , iubirea mea sincera din totdeauna . Il sarut scurt si dulce de "buna dimineata" dupa care ma ridic lenes din pat si ma intreb cu pasi marunti spre baie pentru a-mi face siesta de dimineata . Dupa 15 minute ies din baie indreptandu-ma spre sifonierul meu mic din lemn de ciresi . Da stiu , e ciudat , dar camera asta a fost special facuta pentru mine de catre tatal meu . Imi iau pe mine obisnuita uniforma a organizatiei , pentru ca m-am obisnuit sa o port mai des , mai ales ca este obligatorie . M-am aranjat , ca de obicei , dupa care paresesc incaperea , in ciuda faptului ca Sasuke , nu mai era aici cand am iesit din baie .
    Merg agale pe holurile acestea lungi si parca fara sfarsit ale organizatiei , bine macar ca m-am obisnuit cu ele ca altfel nu cred ca a-si fi rezistat .
    In drumul meu spre bucatarie m-am intalnit cu amicul meu Deidara , este chiar dragut atata timp cat nu vorbeste despre arta lui , dar totusi mi se pare simpatic , dar nu simt nimic pentru el , faza de aseara a fost doar teatru pentru a-l face gelos pe Sasuke , dar asta nu inseamna ca il voi rani , nici gand . O sa-l iau mai usor .

-Neata` Saku-chan !
    -Neata` Dei-kun .

Si incepem sa ne indreptam spre bucatarie in timp ce vorbeam despre anumite subiecte inutile , stiti voi , chestii intre prieteni . La un moment dat Deidara face o gluma care ii include pe Sasori si Itachi , Dumnezeu sa-l odihneasca , care m-a facut sa izbucnesc intr-un ras isteric . Cred ca am trezit toata organizatia , adica numai pe cei care inca mai dorm . Ajungem intr-un sfarsit in bucatarie , unde eram asteptati de toti membri organizatiei ... oops cred ca am incurcat-o .

-Deidara ai intarziat ! Sakura , buna dimineata draga .
    -Neata` tata .

Chestia asta m-a facut sa rad in sinea mea . Niciodata nu a tipat la mine , insa la ceilalti cred ca le-a facut viata un chin , eh , se vede ca am mostenit genele lui . Imi intorc privirea spre Deidara care avea o fata de parca acum l-a vazut pe d***u` in persoana . Chicotesc usor , dupa care m-a asez langa Sasuke , care se uita la mine cu semne de intrebare . Mda , se pare ca e gelos , ce adorabil . Fufa de Karin , fierbea de nervi , dar dupa faza de aseara mai bine sta departe daca nu vrea ca zile ei sa fie numarate , stiti incepe sa-mi placa latura asta a lui Sasuke .

Madara POV :

Hmm , planul merge de minune , mai trebuie doar momentul potrivit si voila , lumea va fii sub stapanirea mea . Insa daca nu va merge va trebui sa decurg la planul b care nu va fii favorabil pentru nici unul dintre ei . Nici nu stiu ce ii asteapta , sunt atat de naivi incat sa nu-si dea seama ca sub aceasta masca portocalie si atitudinea asta de dobitoc speriat se ascunde cel mai puternic ninja care a existat vreodata , se ascunde Madara Uchiha ! Da ati auzit bine , Madara Uchiha . Singurul care stia despre identitatea mea era Itachi care din pacate a murit , dar si mai favorabil pentru ca acum nimeni altcineva nu imi stie identitatea , si va fii mult mai usor pentru efectuarea planului meu . Daca credeti ca am innebunit , nu este asa . Daca planul meu va merge , nimeni nu va da vina pe bietul Tobi , care abia poate sa omoare o musca , intelegeti acum ?

Sasuke POV :

Este ceva ciudat cu Tobi asta ... dar ce ?..

Asta este nextul fetelor Big smile
    Sper sa va placa si scuze de greseli Blush
    Va Kiss Va Heart Va Big Hug
    Ja Ne ! Hi!

Ultima editare efectuata de catre AngelOfDarkness`♥ in Joi 20 Oct 2011 - 11:54, editata de 1 ori
    RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Vin 14 Oct 2011 - 22:40

love it Love it ce vrea Madara asta sa faca? ofofof suspansul asta Sad desi il iubesc cateodata ma enerveaza, mai ales la un astfel de fic minunat Tongue
    hai fata cu nextul ca de nu te stresez, si cand Raluca vrea sa streseze pe cineva, saracul om ramane "traumatizat prsihic" Laugh glm dar hai cu nextul Big Hug
    Ellz . Muah
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Ellz . Muah la data de Vin 14 Oct 2011 - 22:45

Genial , n-am cuvinte.. Sunt totusi putin ingrijorata in privinta lui Madara ... Think Daca are de gand sa le faca ceva la Sasu sau la Saku il Bici Bici Bici de nu se vede Big smile In rest .. Hai cu nextul Bere Te pup Kiss Ja ne ! Smile
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 15 Oct 2011 - 14:11

Hey, Stefy este pe fir si nu a putut rezista tentatiei de a trece pe aici
    Sa o luam cu inceputul
    1.I love your fic
    2.Vreau next-ul ca de nu ...
    3.Ce vrea sa faca bunicutul ala sclifosit si zbarcit?
    4.Of,sper ca ciumafaia roscata sa nu se amestece ca dau cu ea de pereti.
    5.So...spor la scis si multa imaginatie.Sa aduci next-ul mai repede deoarece vreau sa il citesc.
    Te
    Te
    Te
    Hai pana de
    By Stefy
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 15 Oct 2011 - 17:19

Waw, api pus in sfarsit fupa atata timp continuarea. Stiu ca nu am lasat comentarii pana acum la acest fanfic. Ce nesimtita sunt!! Mi-a placut faza dintre Karin si Sasuke, asa-i trebuie roscatei daca se baga unde nu trebuie. Esti geniala. Iar Madara, ce plan are? Vai de mine, oare o sa fie ceva chiar grav?
    ▣ кєиич-cнαи♥™
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ▣ кєиич-cнαи♥™ la data de Joi 20 Oct 2011 - 11:53

Capitolul 14

Si asa au trecut zile , saptamani , luni si ani . Sasuke si Sakura s-au casatorit si s-au intors in Konoha . Acestia chiar daca au fost sub supraveghere maxima trei ani la rand , au fost intampinati cu bucurie si speranta de catre sat . Kurasuke , fiiul lor de doar cinci anisori , seamana leit cu tatal sau . Aceeasi ochi abisali , acelasi par facut in tepi si aceasi privire , insa micutul este mult mai vesel si foarte hiperactiv pe langa tatal sau .
    Sasuke si Sakura au devenit ANBU de incredere ai satului , iar Naruto a ajuns , dupa cum si-a dorit mereu Hokage . Toata lumea il iubeste si il respecta .
    Akatsuki , s-a destramat , fiecare membru intorcandu-se in satul natal , reluandu-si viata de dinainte . Deidara si-a gasit pe altcineva si deasemenea asteapta o fetita , Konan si Pein s-au mutat in Konoha pentru a fii apeoape de Sakura , si aceastia asteapta o fetita si un baiat , gemeni . Sasori a fost omorat de catre sat , din cauza ca cauzat foarte multe probleme , dupa ce satul l-a iertat , insa un singur membru a mai ramas ... Madara . Toata lumea aflase cine este el cu adevarat , din nefericire pentru el . Echipa Hebi s-a destramat , Karin a murit intr-o misine de rang S , iar restul isi traiesc viata in Konoha , chiar daca nu apartin aceastui sat .

Era o zi frumoasa in Konoha . Soarele stralucea , porumbei cantau de zor , copii alergau spre academie , oamenii se plimbau si vantul batea usor . Intr-un loc la marginea satului , la resedinta Uchiha , o fata cu parul roz si ochii verzi isi pregatea copilul pentru academie . Ii puse pachetul cu mancare si toate uneltele ninja in rucsac , ii pune rucsacul in spate , il aranseaza dupa care il pupa dulce pe frunte .

-Sa fii cuminte Kurasuke , si nu uita sa dai ce e mai bun din tine .
    -Hai mama !

Kurasuke isi pupa mama pe obraz dupa care pleaca intr-un pas grabit spe academie , salutandu-si tatal , care tocmai intra in resedinta , peste umar . Sasuke zambeste dupa care isi continua drumul spre rozalia lui . Sakura nefiind atenta si fiind cu spatele nu il observa-se pe brunet . Acesta o prinde de talie si o apropie de el . Raspiratie lui se simtea pe ceafa rozaliei care rosii instantaneu . Ciresica se intoarse si de-se de doi ochii negri abisali in care cu usurinta te poti pierde . Brunetul isi apropie fata de cea a rozaliei pana cand buzele lor se unira intr0un sarut dulce si pasional in acelasi timp . Rozalia isi incolaciste mainile in jurul gatului brunetului , adancind sarutul . Sasuke o musca usor de buza inferioara , rozalia intre-deschizand gura . Brunetul profita de asta si isi introduce limba in lacasul ei umed . Limbile lor se duelau mai ceva ca la un concurs , limba brunetului castigand la un moment dat . Cei doi indragistiti rup sarutul incet uitandu-se unul in ochii celuilalt .

-Te iubesc , Sakura .
    -Si eu , Sasuke .

Doamna si domnul Uchiha se i-au de mana si pornesc amandoi la o plimbare prin resedinta . In timp ce (,) cei doi se plimbau , Sasuke ii povestea lui Sakura fiecare amanunt pe care le facea cand era mic in acele locuri , intrstandu-se amintindu-si de clipele frumoase pe care le-a petrecut aici , cand tot clanul era in viata . Se simtea foarte prost , mai ales dupa ce aflase ca Itachi , defapt a fost fortat sa isi omoare clanul . Ii era foarte dor de el si clipele petrecute impreuna . Chiar daca dupa ce Itachi a ucis clanul , Sasuke il ura mai mult decat orice , asta era si intentia lui Itachi , de a il face mult mai puternic de el . Sakura observand acest lucru , ii recomanda lui Sasuke sa mearga pana la magazinul de ramen a lui Ichigaru pentru a se inveseli cat de cat . Brunetul accepta bucuros invitatia sotiei sale , insa ce nu stiau ei era ca erau urmariti de o persoana misterioasa .

Madara :

Hmm , ce risipa de timp . Ii urmaresc de cinci ani si inca nu s-au despartit nici macar pentru un minut , ca eu sa imi pun planul in aplicare . Trebuie sa-l fac pe Sasuke sa plece de langa rozalia aia ambulanta . Habar nu am ce a vazut un Uchiha la ea ? Chiar daca este puternica , nu are nimic special , mai e si parul ala , bleah ! Dar nu asta conteaza acum . Off , hai odata "Frunte-Lata " , pleaca !
    Ii vad pe cei doi ca si-au terminat portia de reman si o i-au in directii diferite . Multumesc Doamne . I-au urma lui Sasuke si il urmaresc pana ce acesta iese din sat . Perfect , acum trebuie sa astepta pana cand brunetul isi va lasa garda jos . Astept , astept , astept , pana cand ....
    SUSPANS .

Asta este nextul fetelor Smile
    Sper sa va placa , scuze de greseli si ca este scurt Blush
    Astept pareri cat mai sincere .
    Ja Ne ! Hi!
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 20 Oct 2011 - 14:26

Waw, cand am vazut ca cei doi s-au casatorit, cand ai scris ca totul a redevenit la normal, am crezut ca e ultimul capitol, dar nici mult nu mai tine nu-i asa? Judecand, cam de cat timp urmereste Madara ca sa-si puna planurile in aplicare, cred ca deja e timpul sa faca ce urmareste. Si parca vad, Sasuke rezolva situati, mai cu ajutorul lui Naruto sau Sakura, mai moare cate unul si totul se termine frumos. Nu cred ca o fie mai mul de 20 de capitole. Sau poate ma cam insel. In rest, mi-a placut enorm capitolul.
    RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Joi 20 Oct 2011 - 20:42

Of of of Sad Madara asta! De ce nu l-au omorat pana acuma!?
    I like your fic Love it si sa sti ca si eu am crezut ca este sfarsitul povestii ca si Siel Laugh
    Oare ce vrea bosorogul ala de la Sasuke? Inghititeal pamantul sa-l inghjita de nemernic ce e
    Te imbratiseaza Rallu dulceee Big Hug
    Lucifer
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Lucifer la data de Vin 21 Oct 2011 - 18:40

Mama miaaa.Daca as auzi si eu cuv alea siropoase pe care le-a spusu sasuke sakurei(cap 12) cred ca nici nu mai statea pe gaduri si eram clare pe el ca pisica pe un prun.ORICUM cred ca a intrat din nou un fic in inimioara meaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    NEEEEEEEEXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXT TE ROG ANUNTAMA CAND IL CONTINUI
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 21 Oct 2011 - 21:16

Superb
    I like, like, like, like ... like it baby
    Sunt placut surprinsa.Nu am crezut ca s-au casatorit si ca au o fetita.
    Foarte dragut.
    Nemernicul ala de Madara.Chiar vrea sa ii desparta.Daca ii reuseste il srang de gat pana la refuz(pana o muri si vom trai fericiti forever)
    Vreau next-ul repede.
    Stefy
    ▣ кєиич-cнαи♥™
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ▣ кєиич-cнαи♥™ la data de Dum 23 Oct 2011 - 13:52

Am adus nextul Smile
    Lectura placuta . Big smile

Capitolul 15

Madara POV:

Astept , astept , pana cand in fata brunetului apare Killer Bee , detinatorul bijuu-lui cu opt cozi , interesant , poate asta ma va scutii de alte batalii , chiar nu am nici un chef sa-mi implu pelerina cu sange , asa ca mai bine stau si astept sa vad ce se va intampla . Vad ca cei doi sunt in pozitie de lupa , deci se vor lupta , perfect ! Pacat ca nu mi-am luat o portie de ramen , mergea foarte bine in situatia de fata .
    Stau aici de doua ore si astia inca nu au terminat de luptat , se pare ca brunetul este mai puternic decat am crezut . Vad ca brunetul se indreapta cu katana catre opt cozi , dar opt cozi reuseste sa se fereasca si sa-i invinga lui Sasuke o katana direct in zona stomacului . Perfect , hahaha . Sar din capac , il iau pe Sasuke si dispar intr-un nor de fun , lasandu-l pe Killer Bee cu ochii in soare si mirat , era si normal . Urmatoarea destinatie , ascunzatoarea .

La ascunzatoare , Kabuto il vindecase pe Sasuke sub ordinul lui Madara dupa care isi pierdu-se viata . Madara il legase pe brunet dupa care il pusese intr-o camera luminata doar de o lumanare , din fosta ascunzatoare Akatsuki . Madara se asezate pe un scaun langa Sasuke asteptand ca brunetul sa se trezeasca .
    Dupa aproape o ora si jumatate brunetul se trezeste si ramane socat sa vada unde se afla si cu cine . Madara nu spune nimic doar sta si il priveste pe Sasuke , purtand masca nu se putea vedea ca ranjeste pervers pentru ca mai are doar cateva cuvinte de spus si planul lui se va termina . Brunetul inceraca sa spuna ceva dar parca buzele lui erau lipite . Parca ii era frica sa spuna ceva gresit si sa o piarda pe Sakura sau pe Kurasuke . Isi drege sufletul si reuseste cu greu sa lege o fraza :

-Ce vrei si de ce m-ai adus aici ?
    -Simplu , vreau sa te salvez .
    -De la ce ?
    -Pai iubirea Sakurei e prea mare si te va distruge .
    -Cum poate iubirea sa distruga pe cineva ?
    -Poate si daca nu o distrugi nu vei mai exista !

Madara mintea cu nici o problema , facandu-l pe Sasuke sa creada fiecare cuvand pe care il scotea pe gura . Brunetul isi lasa privirea in pamant gandindu-se la fiecare moment petrecut cu Sakura , de cand erau mici pana in prezent . *Sakura ...* , isi spuse brunetul in gand , in timp ce o lacrimi cristalina si sarata se scurgea linistita pe chipul baiatului . Madara isi daduse seama Sasuke il crezuse , ranjind multumit de rezultatul obtinut . Madara il sfatuieste sa nu se mai gandesca la ea , ci la cum o va distruge dupa care paraseste incaperea ladansu-l pe brunet sa se gandesca la urmatorul pas pe care va trebui sa il faca . Nu vroia sa o piarda , dar nici sa moara , desi ce ii spusese Madara era doar o minciuna , Sasuke o crezuse .
    In Konoha , era cu totul diferit . Toata lumea credea ca Sasuke a murit , dar se inselau amarnic . Sakura nu se mai putea oprii din plans , fiind consolata de Kurasuke care semanand foarte mult cu tatal sau , era tare si nu dadea frau lacrimilor oricat de mult il durea sa stie ca tatal sau nu mai este , vroia sa-l faca mandru de el , sa fie puternic si sa ajunga cel mai puternic ninja din lume . Toata lumea plangea si spuneau cu stupoare fiecare moment pe care l-au petrecut cu brunetul , si bine si rele . Toata lumea ii ducea lipsa , chiar si dusmanii lui , cel mai devastat era Naruto . Parca o luase razna , nu mai era acelasi . Era dur , rece , abia daca isi mai baga sotia si copil in seama . Daca incercai sa-l calmezi sau sa-i vorbesti se rastea la tine si numai cuvinte urate ieseau din gura lui , fara sa isi dea seama . Se vedea cu ochiul liber ca furia vulpii a pus stapanire pe el .
    In ascunzatoare Sasuke isi golise mintea , chiar daca inca se gandea la Sakura si Kurasuke , trebuia sa o distruga cumva . Pe usa intra Madara si ....
    SUSPANS Big smile .

Asta este nextul fetelor Smile
    Sper sa va placa Big smile
    Scuze de greseli si ca e scurt Blush
    Ja Ne ! Hi!
    Lucifer
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Lucifer la data de Dum 23 Oct 2011 - 16:28

deci sasuke o sa fie prostul prostilor daca crede ce zice mosulica ala...de ii face ceva lui sakura intru eu in fic si sa vezi acolo bataie ca il tau cu capul te tot ce prin=))oricum nexxxt plzz

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 30 Apr 2017 - 21:35