╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Jigoku Shoujo

Distribuiti

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 16/04/2012

Jigoku Shoujo

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 7 Sept 2012 - 12:08

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Jigoku Shoujo tradus în română ca Fata Iadului este un serial anime produs de Aniplex și Studio Deen. Acțiunea anime-ului este bazată pe existența unui sistem supranatural care le permite oamenilor să se răzbune prin trimiterea altor oameni în Iad, datorită serviciilor unui personaj misterios și al asistenților acestuia.

Majoritatea episoadelor conțin scurte povestiri unde indivizi diferiți sunt prezentați când suferă datorită unor antagoniști. În general, în timpul fiecărui episod, drama protagonistului este explicată în mod detaliat de la începutul chinului, până în punctul când chinul devine de nesuportat și acesta accesează un site special, numit Corespondența Iadului. Deși în general, clientul îi oferă antagonistului o șansă de scăpare, acesta va sfârși prin a fi trimis în Iad în momentul când o sfoară de la gâtul unei păpuși va fi trasă. Când sfoara este trasă, Ai Enma pedepsește persoana respectivă pentru păcatele ei cu ajutorul companionilor acesteia.

Are 3 sezoane: Hell Girl, Hell Girl: Two Mirrors si Hell Girl Three Vessels. Eu una am devorat toate sezonele, e unul din animeurile mele preferate si asa va ramane. Nu stiu de ce marea majoritate nu vor sa se uite doar pentru ca din titlu ei cred ca e vorba de ceva de groaza. Nu e nimic de groaza [nu foarte mult]. Eu care urasc filmele de groaza si daca ma uit la unu nu mai dorm doua nopti asa ca daca am putut sa ma uit la anime-ul asta fara sa ma sperii cred ca il poate urmari si altcineva. As ca il recomand tuturor!

Ultima editare efectuata de catre •Ðєє Ðєє• in Lun 10 Sept 2012 - 13:04, editata de 1 ori

Ayu
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 13/05/2012

Re: Jigoku Shoujo

Mesaj Scris de Ayu la data de Lun 10 Sept 2012 - 11:16

Am vazut si eu cateva episoade, dar apoi am uitat complet de el. Laugh E chiar interesant. Imi place foarte replica lui Ai. Vrei sa-i dai o sansa mortii? (Mune ippai shindemiru?) Voi reincepe sa ma uit la el de indata ce imi repar boxele. Smile
    Are si unele parti amuzante, chiar daca nu sunt atat de des. De asemenea, si eu il recomand tuturor. Clau, mie imi plac filmele de groaza, dar anime-ul asta nu este exagerat de infricosator. Te pwp si astept sa vad celelalte pareri. Kiss

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Data de înscriere : 06/09/2011

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Joi 7 Feb 2013 - 21:58

M-am uitat la episoade, sunt destul de palpitante și puțin de speriat, pot spune. Am tendința să îl asemăn puțin cu Death Note... poate pentru că aici e vorba tot de omorârea oamenilor prin intermediul obiectelor supranaturale. Big smile
    M-am uitat și la serialul făcut de japinezi cu persoane reale, dar parcă nu e același farmec. Chiar și așa, merită văzut. Smile

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Vin 19 Apr 2013 - 22:48

Eu una il ador. Mi-a placut mult de cand eram mica si il vedeam pe Animax Laugh M-a atras cel mai mult povestea lui Ai. Cum a tradat-o Sentaro, cum a murit si a devenit Fata Iadului...Subordonatii ei sunt destul de amuzanti, cateodata. Si imi plac momentele de razbunare de la sfarsitul episoadelor. Dar fetita aia mica cu ochii mov, am uitat cum o cheama, ma amuza cel mai tare! Ii spunea pustiul ala " Printeso" Laugh Eram asa trista cand era un moment mai emotionant cu Ai... Si cand te gandesti ca ea are 13 ani din 1600 si ceva...

Acum este: Mier 7 Dec 2016 - 18:20