╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Concursul lunii septembrie-2012

Distribuiti

Rose
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 08/04/2011

Topic Închis Concursul lunii septembrie-2012

Mesaj Scris de Rose la data de Mier 5 Sept 2012 - 10:21

Şi uite că ajungem la o nouă ediţie. Sper să vă placă şi să vă înscrieţi, dar să trimiteţi şi lucrările.   Nu ca la concursul verii  

Înscrierile se fac de azi, 5 septembrie 2012 până pe 25 septembrie 2012. De pe 26 septembrie 2012 până pe 28 septembrie 2012 veţi posta lucrările. Odată ce a trecut data de 28 septembrie nu va mai posta decât juriul cu notele.
    Caştigătorul va fi anunţat pe 30 septembrie 2012.
    Premiul: Rangul de membru premiat şi în funcţie de câte concursuri a câştigat va primi o medalie.

Lucrările pot avea maxim 4 pagini de word.

Tema lunii septembrie 2012: "Cele trei dorinţe". off: Black Flame te poti înscrie, dacă doreşti ^^

Juriu:
    Dee Dee
    Nekko
    Rose

Barem:
    Titlul: 1 p

Ideea / Originalitatea: 0,5
    Modurile de expunere: 5, 5 p [ Mai exact Naraţiunea: 2 p, Descrierea: 2 p, Dialogul: 1,5]
    Greşeli de tastare / exprimare / ortografie: 1, 5 p
    Acţiunea: 1 p
    Estetica: 0,5 p
    Nu se acorda punct din oficiu !

Dacă aveţi nelămuriri, nu ezitaţi să mă întrebaţi şi promit să vă răspund cât de repede pot.
    Succes tuturor.
    Start!  
    O zi bună!

EDIT Dee Dee: Aolo Rose mama ce ai? Te-a dereglat asa de tare dragostea? Peste tot ai pus august in loc de septembrie. Esti cu capu` in nooooooori? Smile)Am modificat eu ca sa nu se uita toti ca la masini straine cand vad august. Laugh

Edit Rose: Nici macar nu mi-am dat seama Laughing) Vai de capu meu. Mersi mult, Clau *hug*

Ultima editare efectuata de catre Rose <3 in Lun 9 Sept 2013 - 13:41, editata de 4 ori

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 10/11/2011

Topic Închis Re: Concursul lunii septembrie-2012

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Mier 5 Sept 2012 - 14:56

Presupun ca ma inscriu si eu Big smile Sper sa aduc compunerea la timp si sa nu mi se mai stearga din PC in mod misterios (fratele meu Neutru)
    Sper sa se inscrie cat mai multi ^^

dee-san
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 22/08/2012

Mesaj Scris de dee-san la data de Mier 5 Sept 2012 - 15:06

Aham Think
    Păi, dacă tot începe ediţia pe septembrie, cred că am să mă înscriu şi eu.
    Mnda, atunci, şi eu vreau să particip!

VandaQ
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 29/01/2012

Mesaj Scris de VandaQ la data de Mier 5 Sept 2012 - 21:33

Asa, si cum sunt mare fana a concursurilor de pe aici, nu pot sa nu ma inscriu si eu. ^_^
    Mult spor la scris tuturor si sper sa se inscrie mai multi. Si, bineinteles, sa se aduca lucrarile.

Andi
    Critic
    Critic

Data de înscriere : 27/04/2012

Mesaj Scris de Andi la data de Mier 5 Sept 2012 - 21:39

Si eu, si eu! Mi-a venit o idee acum cateva ore, deci particip. Si de data asta o sa descriu in detaliu8-| si o sa pun un titlu mai bun. Bafta tuturor, sper sa fie mai multi concurenti de data asta.

Kanya
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 16/01/2012

Mesaj Scris de Kanya la data de Sam 15 Sept 2012 - 19:07

Am facut o mica pauza cu forumul, dar acum am revenit si sunt hotarata sa ma inscriu...
    Bafta tuturor si spor la scris...

Andi
    Critic
    Critic

Data de înscriere : 27/04/2012

Mesaj Scris de Andi la data de Mier 19 Sept 2012 - 22:12

Hei, imi pare rau dar eu ma retrag. Cand m-am inscris credeam ca voi avea mai mult timp, insa m-am cam inselat. Deja am teste de dat si o gramada de teme si anu asta chiar vreau sa pun scoala pe primu' loc. Imi pare rau ca sunt neserioasa, dar chiar nu mai am timp. Oricum nu se supara nimeni ca nu o sa mai fie lucrarea mea in concurs. Bafta multa celorlalti.

Aneta Blanche
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 21/08/2012

Mesaj Scris de Aneta Blanche la data de Mar 25 Sept 2012 - 16:22

Hellow tuturor,

mă înscriu şi eu, cu al meu fic, numit
    Shadow's game (+16) !

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Mar 25 Sept 2012 - 16:30

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:
    Hellow tuturor,

mă înscriu şi eu, cu al meu fic, numit
    Shadow's game (+16) !

@Aneta, scumpo, îmi pare rău să îţi zic, dar nu te poţi înscrie cu un fic deja existent pe forum. Nu ai înţeles procesul. Ideea este că tu trebuie să creezi o poveste de maxim 4 pagini de word cu o temă specifică fiecărui concurs, în această lună: "Cele trei dorinţe"
    Eu am mai explicat odată că am scos sistemul cu înscrierea ficului la un concurs. Nu ai idee cât de obositor este pentru juriu şi cât de greu este. Poate pe parcurs a mai evoluat şi apoi nu ştii ce notă să îi oferi la descriere, spre exemplu. Poate unii nu au citit ficul respectiv. Este foarte greu şi obositor, de aceea am ales ca, voi, concurenţii să creaţi poveşti pe baza unei teme şi să fie de o anumită mărime.
    Îmi pare rău. Ori faci povestea până pe 28.septembrie.2012 şi o trimiţi ori eşti descalificată şi te înscrii la următorul concurs.

Voi profita de ocazie şi voi spune că *Black Flame* s-a retras din concurs; din lipsă de timp nu poate produce lucrarea. Mi-a trimis un pm acum ceva timp.
    O zi bună!

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Mier 26 Sept 2012 - 15:27

Îmi cer scuze de postul dublu şi de faptul că aseară nu am anuţat că s-au încheiat înscrieril-> oboseala şi-a spus cuvântul.
    Oficial, începând de acum şi până pe 28. septembrie. 2012 veţi putea posta lucrările în acest topic. Pe data de 30. septembrie. 2012 [seara] se va anunţa câştigătorul. Ţin să anunţ că notele oferite de juriu vor fi postate de pe 29. septembrie. 2012 [dimineaţa] până pe 30. septembrie. 2012 [seara, dacă se poate până în ora 21 ca să anunţăm şi câştigătorul].
    Fie ca cea mai bună poveste să câştige! Succes tuturor.

Juriu:
    Dee Dee
    Nekko
    Rose

Barem:
    Titlul: 1 p
    Ideea / Originalitatea: 0,5
    Modurile de expunere: 5, 5 p [ Mai exact Naraţiunea: 2 p, Descrierea: 2 p, Dialogul: 1,5]
    Greşeli de tastare / exprimare / ortografie: 1, 5 p
    Acţiunea: 1 p
    Estetica: 0,5 p
    Nu se acorda punct din oficiu !

VandaQ
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 29/01/2012

Mesaj Scris de VandaQ la data de Joi 27 Sept 2012 - 18:07

Wishes

❀FIRST WISH❀

"I wish that you can be with me forever"

Baiatul se intinse dupa o ultima piesa din puzzle si o aseza la locul ei, apoi puse capacul cutiei si se ridica agil de pe podea. Lua cu grija cutia si se inalta pe varfuri pentru a ajunge la raftul inalt. Aseza puzzle-ul langa cartile lui de colorat vechi apoi arunca o privire in intreaga camera, un zambet inocent luminandu-i chipul de copil cu o alura casta, ingenua. Rasufla usurat apoi se intoarse spre mica lui biblioteca pentru a-si alege o carte. Dintotdeauna fusese la fel ordonat si grijuliu, iar pentru faptul ca nu avea nici un frate sau o sora care sa-i deranjeze ordinea, curatenia devenise pentru el o relaxare si o placere. Ochii lui, a caror culoare ciudata - un albastru pestrit ce dadea usor inspre un mov inchis - scotea in evidenta paloarea chipului si parul blond auriu, urmareau atent si minutios fiecare titlu. Trecuse de autorii francezi, asezati in ordine alfabetica, cand auzi vocea calda a tatalui sau strigandu-i numele. Alerga din camera pana pe scari, depasind holul si sari in bratele tatalui sau chicotind.
    - Fiule, am ceva sa-ti arat, spuse barbatul calm si se dadu usor in dreapta, de dupa corpul masiv al tatalui sau aparand o silueta mica si tematoare. Contrastul dintre cei doi baieti era aproape imposibil de neremarcat; micutul ce statea inca stingherit avea un par negru, stralucitor si niste ochi la fel de intunecati si misteriosi.
    - El este Josh? Fiul Martei, nu? spuse blondinul zambind entuziasmat. In sfarsit avea un fratior; Josh era mai mic decat el cu cinci ani, avand abia opt ani, si era fiul femeii cu care tatal lui se recasatorise. Il intalnise in urma cu doua saptamani, la nunta celor doi adulti si de atunci fusese incontinuu nerabdator ca fratele lui sa se se mute in acea casa.
    - Da, el este. Dar ti-am explicat ca nu intelege decat engleza.
    - Stiu destul de bine engleza, spuse copilul, tatal sau dand din cap afirmativ.
    - Hi, I'm Angel, spuse blondinul zambind larg. Se apleca usor in fata, intinzand mana. Nice to meet you. Chipul celuilalt baiat fu brazdat de un sentiment de fericire si un zambet larg ii facu trasaturile fetei inca si mai frumoase.
    - Nice to meet you too, Angel. Such a beautiful name..., isi sopti in gand brunetul, obrajii lui inrosindu-se. Si intradevar asa era; numele i se potrivea intru totul. Cu ochii lui sinceri si mari, cu parul stralucitor si anormal de blond si cu zambetul acela dulce gravat in permanenta pe chipu-i frumos chiar ai fi putut crede ca in el salasluieste o forta divina, un inger de-al Edenului.
    Cu o ora mai tarziu, cei doi copii se alergau in jurul ciresului inflorit din gradina casei, glasuri celeste lasand rasete sa se auda in seninul firmamentului de primavara. Deodata picioarele lui Josh se impleticira si il trasera spre iarba moale, coliziunea fiind iminenta. Mama sa, care ii privea pe cei doi din foisorul din spatele casei, sari grabita vrand sa-l ajute, insa se opri cand vazu ca Angel deja il ridica pe micul ei baiat.
    - Are you alright? intreba baiatul mai mare, ridicandu-l pe mezin. Brunetul, cu ochii in lacrimi ce erau gata sa se reverse peste obrajii lui imbujorati, dadu usor afirmativ din cap si il privi pe fratele sau mai mare ce ii spuse:
    - It's OK. Don't cry.
    Vantul desprinse cu adierea sa usoara cateva petale de flori purtandu-le in mangaieri fine prin fata celor doi copii, apoi lacrimile de fericire ale lui Josh ii patara chipul cu o dulceata nespusa.
    - I... I wish that you can be with me forever... spuse acesta, cuvintele fiindu-i intretaiate de sughituri de plans.
    - I'll be. I promise, spuse zambind Angel si il stranse in brate pe fratiorul sau, incheind un pact cast si nespus cu Josh si indeplinindu-i dorinta.

☆SECOND WISH☆

"I wish that you can see through my soul"

Gabriel iesi pe poarta liceului, facand cu mana catorva colegi. Se uita la ceas apoi o lua in pas alergator spre strada. Lui Max nu-i placea sa astepte si deja era in intarziere. Traversa in graba strada pe trecerea de pietoni, apoi merse pe langa acelasi bloc darapanat citind fugitiv placuta suspendata de unul din ziduri: "Atentie! Cade tencuiala." Urca la fel de grabit poteca si ajunse in sfarsit in varful dealului, rasufland greu. Roscatul se intoarse spre el, chicotind, si spuse:
    - Iar ai intarziat.
    - Scuze. M-au tinut cativa colegi de vorba, se scuza satenul, asezandu-se langa Max pe gramada de frunze ruginii. Rasufla usurat apoi isi indrepta ochii de culoarea chihlimbarului spre orizont. Desi vazuse acel apus de zeci de ori nu se putea abtine sa nu zambeasca. Era toamna, anotimpul lui preferat; nuantele calde, rosiatice si galben aprins ii desfatau privirea visatoare atat in plan cosmic - jocul de lumini si spectre create de soare dezvoltand o adevarata euforie de tonuri dulci - cat si in panorama orasului - copacii erau pictati cu indemanare, tabietliu intr-o manta uniforma de arome tomnatice, uscate si vii. Dealul acela oferea un tablou paradiziac a orasului Saint Louis (ce nu era chiar asa grozav in realitate). Locuia acolo inca de la nastere, asta intamplandu-se in urma cu saptesprezece ani, iar pe roscatul de langa el il stia inca din scoala generala cand se lovi de invatatoarea lui si Max il ajuta sa se ridice.
    Il privi pe baiatul de langa el cu dragoste si o usoara apartenenta, ochii lui pierdandu-se in nuanta caramel a ochilor aceea fermecatori si charmanti ce ii poseda Max. Zambira amandoi, ca un inteles tainic stiut numai de ei, apoi se intinsera pe spate, incepand sa vorbeasca la fel de deschis si galagios cum o facusera in fiecare dupa-amiaza in ultimii sase ani. In scurt timp, noaptea ineca lumina cu raceala ei si prinse o plasa de stele neuniforme pe bolta infinita a cerului.
    - Gabriel, uite! Gabriel privi curios si intrigat in directia ce o indica degetul aratator al roscatului si zambi cand observa ca o stea cazatoare tocmai isi facea loc pe cer pe drumul ei spre pieire.
    - Pune-ti o dorinta, spuse Max zambind ca un copil alintat si se intoarse pe burta, cu bratele sub barbie incepand sa dea din picioare.
    Mi-as dori sa poti vedea ce simt pentru tine... rasuna gol in mintea satenului acea dorinta nespusa cu ardoarea cu care stelele inca scanteiau pe cerul senin. De cand il vazuse prima data pe Max se indragostise de el si il iubise in tot acel timp, suferind si indurand toate meschinariile acelui sentiment. Insa nu voia sa-si dea bataile inimii pentru altcineva. Nici nu putea: Max devenise pentru el o dependenta, un lucru vital existentei si pacii sale interioare.
    - Gabriel?
    - Huh? Gabriel isi intoarse capul spre prietenul sau apoi asculta atent si emotionat atunci cand il intrebase ce dorinta isi pusese.
    - Spune tu primul, fu raspunsul lui scurt, vocea tremurandu-i dintr-un motiv nici de el stiut. Era ca si cum corpul lui ar fi presimtit ceva, dar ce? Max chicoti. Se ridica apoi in sezut, sprijinindu-se in maini si spuse usor, privind cerul:
    - Mhm... Mi-am dorit ca cineva sa stie ce gandesc.
    Nu cred... rasuna din nou in mintea satenului, acompaniat de zgomotul facut de bataile nebunesti ale inimii.
    - Mi-am dorit ca tu sa stii cat de mult te iubesc, continua roscatul zambind dulce si iubitor catre Gabriel, apoi se apleca usor asupra lui, depunand un sarut molatic pe buzele sale tremurande. Ochii ciocolatii si plini de dorinta ai satenului se umplura de lacrimi fierbinti de fericire, genele lungi oprindu-le din calea lor spre obrajii calzi si rosii ai acestuia. Limbile lor se intalnira intr-un joc pasional, plin de cuvinte nespuse si oftate uitate prin colturi de suflet neatinse, impartindu-si unul altuia o ingenuitate usor lasciva, in timp ce mainile lor isi inclestara degetele, legandu-le sufletele pentru o vesnicie dulce si implinindu-le in tainicie dorintele.

♫THIRD WISH♫

"I wish the etenity behind you"

Batranul se deplasa greu prin zapada, lemnele ce le cara si artrita impiedicandu-i lejeritatea in mers. Lumina era slaba, in mijlocul lunii ianurie ziua fiind scurta, iar vantul parca intetea gerul de afara. Isi batu picioarele in fata usii cu putere, scuturandu-se de zapada, si deschise usa din lemn, caldura lovindu-i obrajii rosii de frig. Isi lasa paltonul in cuier, adulmecand cu pofta aroma de scortisoara din casa si il vazu pe iubitul sau cum ii iese in cale, zambind.
    - Arnold, iubitule, lasa-ma sa te ajut. Henry lua lemnele, auzind multumirile sotului sau si zambi, gandindu-se ca el chiar nu se schimbase deloc. Era la fel de tandru si atent ca in urma cu cincizeci de ani, cand il cunoscuse si se indragostise de el.
    - Mhm, dar ce frumos arata masa, spuse Arnold zambind dulce.
    - Chiar? Obrajii barbatului se colorara cu un roz accentuat reusind sa atraga un chicot dulce din partea partenerului sau ce se aseza la masa.
    - Inca mai rosesti, ca prima data cand te-am cunoscut, iubire, se auzi glasul plin de afectiune a batranului.
    - Nici tu nu te-ai schimbat prea mult, batran afurisit, spuse acesta amuzat, stiind clar ca o spusese din aceeasi incapatanare specifica. Henry arata la fel de bine ca in tinerete; nu isi pierduse acel par ca de abanos, iar ochii lui caprui luceau la fel de jucaus. Nici cu el, insa, timpul nu fusese prea dur, ci imbatranise frumos. Avea acelasi corp atletic si aceeasi roseata in obraji ce contrasta cu parul lui cafeniu inchis. Ochii lui albastri emanau la fel de multa pace si dragoste ca in trecut, iar vocea ii era la fel de melodioasa si lina.
    Dupa masa, si-au baut, ca de obicei, ciocolata calda in fata semineului, privind focul si vorbind despre vremurile trecute. O jumatate de ora peste zece ei erau deja in pat, in camera lor de la etaj, dupa ce facusera baia de seara. Capul lui Arnold se odihnea pe bratul puternic al lui Henry in timp ce vantul sculpta flori de cristal pe geamuri si suiera melancolic pe la colturile vechii lor casute.
    - Henry... Vreau sa-mi canti cantecul acela ce il fredonai inainte de a face promisiunea. Cum se numea...
    - "Little butterfly", spuse Henry zambind. Arny, simti ca e aproape? Barbatul confirma cu o miscare scurta, tinandu-si inca ochii inchisi.
    - Bine... Ti-l voi mai canta o ultima data.
    Henry isi inchise si el ochii si isi drese usor vocea, apoi incepu sa cante.

♪♪♪♫♪♪♪
    Little, little butterfly,
    Like you, I want to fly...
    ♪♪♪♫♪♪♪
    Take me away with you
    And I promise you;
    ♪♪♪♫♪♪♪
    That you'll become My Lord
    And I'll be your shield and your sword.
    ♪♪♪♫♪♪♪

Vantul isi canta in continuare cantecele singuratatii, insa vocea barbatului se stinse, la fel ca si pulsul lui. Bataile inimilor celor doi se oprira aproape simultan, incatusandu-i pe amandoi pentru o eternitate ideala, la fel cum le-a fost dorinta.

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Data de înscriere : 06/09/2011

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Vin 28 Sept 2012 - 21:29

Îmi pare rău, dar din moment ce numai Klau a postat lucrarea, prin eliminarea celorlalți, ea este câștigătoare. Nici nu vă închipuiți cât de dezamăgită sunt că nu ați postat. Klau, sunt sigură că ai fi dorit concurență, dar nu am ce face. Apreciez mult că ai fost singura care a muncit. De aceea rangul de membru apreciat îți aparține. Big smile
    Rose, nu știu cum vei reacționa când vei vedea asta, dar să știi că vreau să facem concurs și luna care vine. C-am atât aici. Topic închis! Smile

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 16/04/2012

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Sam 29 Sept 2012 - 22:01

Nekko nu vreau sa te superi pe mine, dar de ce sa deschidem luna viitoare alt concurs? Ca sa vedem iar cum se inscriu multi membri si cand vine vorba sa posteze vin cu scuza cea de toate zilele "nu am avut timp, sunt ocupat cu scoala". Si ce ma intriga cel mai tare e faptu ca noi ne strofacam ca sa ii atragem cu medalii, cu ranguri sa facem concursurile cat mai atractive, si tot nu. Si mai e o chestie... inainte sa te inscrii intr-un concurs, te gandesti frate sa vezi daca ai timp sa scrii, sa te gandesti, sa ai inspiratie, nu te inscrii si te trezesti ca nu mai ai timp si te regragi, sau nu anunti deloc. Blacky a anuntat-o pe Rose, Ayumi a revenit cu un post si a anuntat ca nu poate concura. Si ceilalti puteati face la fel ca doar eu si Rose ne ocupam de concursuri nu era nicio problema. Ficul lunii nu il mai deschidem, nici Concursul de toamna, il voi deschide pe cel de iarna in decembrie.
    Felicitari Klau! Iti meriti rangul. ^^
    Nimeni sa nu inchida topicul, si Rose vrea sa spuna ceva maine si abia dupa il inchide.

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Dum 30 Sept 2012 - 21:19

În primul rând vreau să o felicit pe Klau pentru minunata ei poveste şi pentru faptul că a mers până în final. Ea a demonstrat că se poate, că poţi şi cu şcoala şi cu micul concurs. Te felicit, scumpo, ai avut o poveste incredibilă şi ca deobicei descrierea şi modul tău de a nara mă lasă fără cuvinte. Îţi meriţi premiul.

Celorlalţi concurenţi ce aş putea să le mai zic? Bine, să le exlud pe Ayumi şi Blacky care au oferit un exemplu de bun simţ. Adică orice aş zice pe voi tot în cot vă doare-defapt nici acolo că e cam dureros.
    Să excludem veşnica scuză că e şcoală şi nu avem timp. Sunt şi eu la şcoală şi încă clasa a 12a, iar în primele săptămâni nu primeşti teste cu duiumul sau începe să îţi pună note, etc.
    Concursul lunii octombrie nu se va organiza şi concursul de toamnă nu ştiu. Voi, membri, mă determinaţi să nu îl deschid pentru că nu aveţi cuvânt; nu toţi-doar cei care se fâţie prin concursuri fără a termina ce au început. Din cauza unora, trebuie să sufere un întreg forum.
    Oricum, concursul de toamna ar trebui deschis undeva prin octombrie şi să îl inchid undeva prin noiembrie, iar fix atunci eu am teze şi simulări şi o să mi se scoată ochii. Deci e clar că nu o să îmi ardă de jurizat, la fel şi celolalţi critici. Plus de asta, atunci clar membri nu o să aibă timp. Însă să fim serioşi, nu staţi voi 24 din 24 cu capul în caiete, fără să respiraţi, luaţi o pauză sau să ieşiţi pe afară şi sunt absolut sigură că în acest interval în care nu învăţaţi vă puteţi rupe câteva minute pentru a mai scrie câteva rânduri. Plus că în week-end e la fel şi din clipa în care vă înscrieţi şi până în clipa în care trebuie predate lucrările este timp pentru a creea povestea.

Mă mai gândesc la concursul de toamnă, deşi nu vă promit nimic. Depinde de starea şi timpul meu, dar şi de timpul lui Claudia [trebuie căutate medalii, etc-nu e uşor], pentru că şi ea se ocupă-alături de mine-de concursurile la fan fiction.

Se pare că Ayumi şi Blacky au fost singurele cu bun simţ şi au anunţat că se retrag, iar Klau singura care a avut timp să meargă până în final. Klau, dacă ai deja tema pentru un fic al lunii te rog frumos să o păstrezi pentru că am să ţi-o cer, cândva.

Atât am avut de spus şi dacă nimeni nu mai are de zis nimic acest topic se închide.
    O seară plăcută!

Acum este: Vin 9 Dec 2016 - 21:19