╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Absentati mult?

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

Absentati mult?

Mesaj Scris de Reeah la data de Mar 28 Aug 2012 - 22:07

Ei bine, acum pe timp de vacanta mi-a venit o idee de topic. Ei bine, e vorba de perioada anului scolar, iar cum sunt sigura ca pana incepe scoala o sa uit, mai bine fac asta acum. Eu nu absentez, decat rar.. daca faceam 10 absente pe semestru ni se scadea un punct la purtare. "Neutru Era ingrozitor, pentru ca nu te invoiau cand aveai probleme si trebuia sa pleci acasa, asa iti primeai o absenta, iar cum parintii mei nu se duc la medic sa-mi ia scutirile alea, nah.. eram pe punctul de a mi se scade un punct la purtare Laugh) Erau si altii care au facut peste 120 de absente -.- Si la aia nu le-a scazut decat doua sau un punct. Va vine sa credeti? Neutru

La voi cum e? Laugh)

Yuzu.
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 14/06/2012

Re: Absentati mult?

Mesaj Scris de Yuzu. la data de Sam 1 Sept 2012 - 13:29

Pai, la mine in scoala e diferit, daca avem 5 absente la fiecare ora avem 4 in catalog. Neutru. Mi-sa intamplat o data sa merg pana la librarie ca m-a trimis diriga, si in timpul in care am fost la librarie a venit aia de franceza. Si nu m-a vazut in banca. I-a intrebat pe colegi unde sunt, si s-a trezit o idioata sa ii spuna ca am chiulit. M-am ales cu o absenta si cu un 4 la ora ei. Cand am venit, s-a rastit la mine, ca m-am decis sa nu mai chiulesc. Eram gen " wtf? ". I-am spus ca am fost defapt la librarie ca ma trimisese diriga, da nu m-a crezut. Ma, am inteles ca mi-a pus absenta, dar 4 ala pentru ce? Ca nu am absentat niciodata la franceza. o>o

^^Halloween^^
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 04/10/2012

Mesaj Scris de ^^Halloween^^ la data de Lun 15 Oct 2012 - 21:25

Net... nu am absentat niciodata si nici nu o sa o fac. Marea majoritate a profesorilor sunt prieteni cu bunica, persoana cea mai stricta din familia mea. Daca ar afla ca am absente la ore m-ar ucide. Nici nu imi permit, imi este cu adevarat frica de profesori si de diriginta. M-as simti foarte prost daca as dezamagi-o pe diriga, persoana cu care ma inteleg cel mai bine.

Nu absentez pentru ca nu vreau sa-mi dezamagesc familia, colegii -astia mai putin si pe profesori, care au asteptari mari de la mine. nervos

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 18/11/2011

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Lun 15 Oct 2012 - 21:48

Cu fiecare ocazie Laugh Recunosc, absentez destul de mult, dar câteodată am şi scuze. De exemplu profesorii din liceul meu înţeleg când te simţi rău, chiar ei te trimit acasă. Ei, cum eu am cădere de calciu şi probleme cu rinichii, iar profesorii ştiu asta îmi spun că pot pleca acasă dacă nu mă simt bine, dar neh, normal că m-am prefăcut şi eu de câteva ori că îmi e rău numai ca să scap de două-trei ore :-" În rest mai absentez în unele dimineţi când îmi e prea somn şi lene să merg la şcoală, dar nu rămân acasă, merg la o limonadă sau ceva. Adică nu pe bune, mergi la şcoală să înveţi, dar dacă nu ai starea necesară atunci frate, să mă mai scutească -.- Asta se întâmpla în clasa a 9-a, acum nu ştiu ce voi face pentru că ne-au pus camere de luat vederi în curtea liceului şi ne văd când plecăm >.< Trebuie să îmi fac un plan cum să sar pe geam *hmm*

†LookInTheDark†
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 09/12/2012

Mesaj Scris de †LookInTheDark† la data de Mier 12 Dec 2012 - 21:07

Nu imi place sa absentez. Nu am absentat decat de cateva ori in clasa I. De atunci nu mi-a mai trebuit, mai ales cand ma gandesc la ce morale as putea primi. Am si niste profesori dusi cu sorcova, daca ai o problema sau iti este rau se uita la tine cu un dezgust de iti vine sa-i strangi de gat.

Nu imi place sa absentez dar imi este si frica sa o fac. Nu m-ar deranja sa-mi mai i-au cate o zi libera uneori, odata la jumatate de an. Cateodata te saturi de scoala.

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 16/04/2012

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Mier 23 Ian 2013 - 18:34

Absentele... hmm trebuie sa recunos ca intr-a noua imi facusem un obicei. Joia aveam ore pana la 1 si ultima ora era informatica. Eu si colega mea si asa nu pricepeam nimic din ce preda profa, asa ca ne facusem un obicei ca joia sa avem program scurt si sa plecam la 12. A tinut asa o vreme pana cand am aflat ca dam teza si incepusem sa ramanem. Intr-a zecea nu prea am chiulit, doar pe la final cateva ore, iar in a unsprea am avut o singura absenta... nu gresesc... am avut maxim cinci absente in semestrul unu. Nu stiu cum de m-am cumintit asa. Laugh

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Mier 23 Ian 2013 - 21:38

Eu să absentez de la şcoală? Eu? Nooo, niciodată.
    Singura dată când nu am avut nici o absenţă a fost în clasa a 8-a, dar în rest mă cam căram de pe la ore dacă nu aveam chef să stau. Ba găseam scuze tâmpite, eh, nu era o problemă. Dacă aveam chef să stau o zi întreagă acasă atunci jucam puţin teatru şi fetiţa rămânea acasă. Ehe, de câte ori nu am făcut-o, chiar şi la liceu Laugh

Prin clasa a 10-a mi-am făcut obiceiul să mă car de la ore împreună cu coleg mea, dar mă duceam la ea. În clasa a 11a am lipsit şi eu şi ea, ne era prea lene să ne deplasăm la şcoală aşa că am scris o scutire cu o durere acută în cot, mi-am mutat cortul la ea şi acolo am stat Laugh
    Anu acesta, în primul semestru nu ţin minte să fi lipsit o întreagă zi, dar s-a întâmplat să nu vin de două ori la prima oră. Ce vină am eu dacă somnul mă învingea? Şi recunosc că odată am făcut-o intenţionat, pentru că mă enervasem pe profa de info şi de al naibii nu m-am dus la prima oră.

Am lipstit la viaţa mea şi ce am să lipsesc şi pe la facultate. Ehe, că doar nu sunt tâmpită să mă duc pe la toate cursurile Laugh

E mişto când pleacă toată clasa de la ore. Noi am făcut-o odată, dar cum profa noastră de bio e mai bătută în cap a ieşit cu scandal din partea ei şi a dirigii. Pfoai, cel puţin diriga a scos fum pe nări -.- Laugh

Nywa
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 18/02/2013

Mesaj Scris de Nywa la data de Mier 6 Mar 2013 - 22:43

Eu acum nu prea asemtez, mai ales ca am terminat cu liceul, dar voi dapana amintiri pentru voi si spun asa. Eram 28 de elevi in clasa, iar la chiul era jumatate +1, deci eram multi si chiar cei mai silitori aveam minim 10 absente, ce sa spun de restul. Daca in clasa a doispea dupa o luna de scoala aveam pe clasa 500 de absente, la terminarea clasei, record in Top 3 absente eram locul intai cu 4500 si ceva, mai mult sau mai putin de 500 de absente. Deci, va rog, clasa mea de narozi nu a fost intrecuta de anu de a urmat dupa noi. Nu stiu acum, dar eu ma mandresc Evil

Teru
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 17/02/2013

Mesaj Scris de Teru la data de Sam 9 Mar 2013 - 15:38

În liceu nu prea absentam. Adică ori o făceau 2-3 copii la vreo oră fiindcă nu voiau să o vadă pe profă ori plecam toţi şi fără absenţe. Adică ne învoiam mai ales când aveam o oră unde nu era profa şi apoi ne luam tot restul zilei liber. Colegii din celelalte clase spuneau că jucam dirty. Bine, existau şi ironii când stăteam până la ultima oră, adică până la 3 şi toţi erau acasă dar astfel de momente erau rare, slavă Domnului.

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Dum 10 Mar 2013 - 17:58

Sincer, nu prea absentez. Adica, la sport mai absentam din cand in cand, atunci cand nu aveam chef de sport si spuneam ca mi-am uitat tenisii acasa Evil , dar profu e rau mereu si daca spun asta imi pune absent, sau nu ma simteam bine si plecam, defapt ma trimitea dirigul Big smile . In rest, daca nu veneau profii la ora, ma refer DELOC, totii nebunii fugeam acasa,doar la ultimele ore, care sunt cele mai importante, cum ar fi muzica sau desen.
    In rest, nu prea am avut probleme cu absentele.
    Daca profesorii nu vin la ore, nu avem de ce sta degeaba si singuri in scoala. Nici ei nu au venit, deci si eu au nevoie de absent, de asta nu prea ne pun, cred Think
    In fine, daca totul e bine cu notele, parintii nu prea au ce zice. Si ei au fost tineri Laugh

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Mier 27 Mar 2013 - 10:02

Buna ^^
    Interesant topic ...
    Nu, eu nu absentez deloc >< Nu am nici o absenta ... La sport ar trebui sa am catev absente, dar cum ma inteleg bine cu proful nu am >[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] La celelalte materii nu avem tupeu, Mate, Romana sau Chimie si Fizica ... Ne omoara profele >< La celelalte materii nu avem de ce sa plecam ... Ba chiar ne dau voie sa mergem acasa pentru a invata si a ne pregatii ...

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 27 Apr 2013 - 20:56

In primul semestru fac in general sub 10 absente...nici alea. Atunci plec numai pentru ca am treaba in alta parte si se intampla rar. Dar in al doilea semestru fac 30-40 de absente. Plec si eu cu colegii prin centru, la mall, la film sau in parc inainte de vacante, in general. Apoi mai sunt si la sfarsitul anului campionatele de fotbal la noi in scoala, echipele fiind formate din toate clasele V-VIII. Atunci plecam de la ore si primim din nou absente. In rest nu plec niciodata, chiar daca n-am mereu chef de scoala, tot raman. Xo.XO. Kiss

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Joi 6 Iun 2013 - 17:11

Eh, eu am mai redus din absente. Cu toate ca nu am multe, nu mai plec nici la sport, nici la celelalte materii. Aveam in jur de 20, dintre care doar cateva motivate. Nu mai am deloc:D Si nici nu vreau sa mai absentez mult, chiar daca am chef sa plec de la ore, caci dirigul s-a facut mai rau>_<

Katoka-chan
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 12/10/2013

Mesaj Scris de Katoka-chan la data de Dum 13 Oct 2013 - 20:02

In clasa a 10 a, toata clasa am avut peste 3200 de absente, erau primii la absente de pe judet. Profesorii se cruceau ca nu ne duceam la liceu, putini vroiau sa ne treaca dar pana la urma nu puteau lasa toata clasa repetenta Smile)S-a rugat diriginta sa ne treaca ... Ehhh, vremuri Sad

lNicoleta
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 11/02/2013

Mesaj Scris de lNicoleta la data de Dum 20 Oct 2013 - 15:54

Paii.. am ajuns si eu la acest topic, mi se cam potriveste Laugh. Anul trecut cred am ajuns la 52 zile absentate, bineinteles motivate, insa mi-au distrus toata media. Anul asta mi-am promis ca nu mai absentez, ce mai promisiune ca deja am absentat 5 zile Laugh.

Acum este: Lun 5 Dec 2016 - 0:25