Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

BoA

Distribuiti
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

BoA

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Mar 28 Aug 2012 - 22:02

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Kwon Boa cunoscută după numele de scenă BoA, care vine de la "Beat of Angel", este o cântăreață sud-coreeană, activă în Coreea de Sud, Japonia și S.U.A. Boa a fost descoperită de SM Entertainment când l-a acompaniat pe fratele ei mai mare la o căutare de talente. În 2000, după 2 ani de antrenament, ea a realizat "ID; Peace B", albumul ei coreean de debut, sub SM Entertainment. Doi ani mai târziu ea și-a lansat albumul japonez de debut "Listen to My Heart". În 14 octombrie 2008, sub SM Entertainment USA, o subdiviziune a SM Entertainment, Boa a debutat în S.U.A cu single-ul "Eat You Up" și a lansat albumul de debut în limba engleză, "BoA" în 17 martie 2009.

Imi place asa de muuuult de ea Heart O admir asa de mult, mai ales ca a juns sa aiba si un album in limba engleza lansat in S.U.A. Melodiile preferate: Eat you up, Energetic, Copy and Paste, Game, Girls on top, Scream, si mai erau dar nu mai tin minte. Acum, parerea voastra? Ce melodii va plac?
    Rose
    Moderator
    Moderator

Re: BoA

Mesaj Scris de Rose la data de Joi 30 Aug 2012 - 13:45

Îmi place la nebunie de ea :x Şi cum cântă, dar şi cum se mişcă- citisem undeva că e una dintre cele mai bune dansatoare de sex feminin.
    Prima melodie care am asculatat-o a fost Energetic. Această melodie mi-a fost dedicată de o prietenă, nu mă mai săturam de ea. Videoclipu e foare frumos şi cântă foarte frumos fata.
    După această melodie am dat peste Eat You Up. Bineînţeles că pe lângă aceste două melodii se află şi:
    I did it for love
    Hurricane Venus
    Obsessed
    Scream
    Hypnotic Dancefloor
    Every Heart
    Valenti

Cam astea ar fi. Trebuie să recunosc că o admir foarte mult.
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Mier 21 Aug 2013 - 21:39

Bun, inteleg, aceasta este o trupa k-pop si aceasta este subcategoria k-pop. Dar este la muzica. Consider ca topicurile create aici cu trupe k-pop trebuiau postate la Vedete -deoarece ei sunt vedete coreene-.
    Topic mutat la Vedete!

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Lun 24 Apr 2017 - 14:22