Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Ella ♣
Moderator
Moderator
Sex : feminin

2NE1

la data de Mar 28 Aug 2012 - 21:09
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

2NE1 (pronunțat "Two ne one" sau "To Anyone" sau "twenty-one") este o trupă de fete din Coreea de Sud creată de YG Entertainment. Apărând pentru prima dată într-o reclamă Cyon alături de Big Bang pentru LG Telecom, melodia lor de debut, Fire, a fost lansată pe 6 mai 2009, iar pe 17 mai melodia a avut premiera la SBS Inkigayo.

Denumirea trupei vine de la "New Evolution of the 21st Century"/"21c New Evolution"

Membri

CL

Numele real: Lee Chaerin
Poziție: Rapper Principal , Vocalistă , Dansatoare , Lider
Data nașterii: 26 februarie 1991 (21 ani)
Limbi: Coreeană, Japoneză, Franceză, Engleză.
Talente și pasiuni : muzica , dans , compunere , rap .

Bom

Numele real: Park Bom
Poziție: Vocalistă principală
Data nașterii: 24 martie 1984 (28 de ani)
Limbi: Coreeană, Engleză,Japoneză
Talente și pasiuni : Pian, Flaut, Violoncel , muzica și dansul .

Dara

Nume real: Park Sandara
Poziție: Vocalistă, Rapper
Data nașterii: 12 noiembrie 1984 (27 de ani)
Limbi: Coreeană, Engleză, Filipineză, Chineză.
Talente și pasiuni : Actorie

Minzy

Nume real: Gong Minji
Poziție: Vocalistă, Rapper, Dansatoare principală
Data nașterii: 18 ianuarie 1994 (18 ani)
Limbi: Coreeană, Japoneză, Engleză.
Talente și pasiuni : muzica , dans , rap , compunere .

Pai eu pur si simplu le ador Mai ales pe CL si Park Boom [Boomye ] au niste voci superbe. Melodiile care imi plac de la ele sunt: Fire, I am the best, I love you, Ugly, Hate you, Try to Follow Me, Clap Your Hands, Lollipop [ft Big bang]. Acum vreau parerile voastre. Care dintre tipe va place cel mai mult ? Ce parerea aveti despre muzica lor ? Care sunt melodiile voastre preferate ?
Andi
Critic
Critic

Re: 2NE1

la data de Mar 28 Aug 2012 - 23:03
Da' n-ai stat degeaba:)). Favorita mea e Bom. Are o fata adorabila :o3, e cea mai simpatica si in acelasi timp cea mai "batrana" din grup:)). Imi place foarte mult si parul ei, desi dupa parerea mea ii statea foarte bine si roscata.
Melodii favortie: Lonely, Go Away, Ugly, Fire, Hate you, Can't nobody.
2NE1 e trupa mea favorita, dupa BIGBANG bineinteles:)).
Felly-Chan
Donator
Donator

la data de Mier 7 Aug 2013 - 14:15
Mie imi place de CL si Bom de cand le-am vazut prima data am spus: " Astea sunt cele mai tari!" Si acum am cautat si eu cateva date despre ele si am ramas masca. Chiar nu ma asteptat ca Bom sa aibe 30 de ani.  La cat de draguta este si ce voce frumoasa are o credeam cea mai tanara din trupa. Smile In general eu le dadeam maxim 21-22 de ani la fete. Totusi am o nelamurire Think Bom e sora cu Dara? Adica nu prea seamana si nu ai de unde sa-ti dai seama de asta pana nu le vezi numele de familie. 
Melodiile mele preferate sunt: Falling in love, I am the best, Fire si Hate you.
Cred ca au muncit foarte mult sa ajunga la stadiul acesta si le respect foarte mult.
Traiasca 2NE1! Love it
Irene.
Moderator
Moderator

la data de Mier 21 Aug 2013 - 21:42
Bun, inteleg, aceasta este o trupa k-pop si aceasta este subcategoria k-pop. Dar este la muzica. Consider ca topicurile create aici cu trupe k-pop trebuiau postate la Vedete -deoarece ei sunt vedete coreene-.
Topic mutat la Vedete!
Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum