Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
●Emιℓy●
Ex Staff
Ex Staff
Sex : feminin

One Direction <3

la data de Lun 27 Aug 2012 - 16:31
One Direction ~ Infection ~

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

One Direction este o trupă britanică care a luat ființă în 2010, când Harry Styles, Zayn Malik, Louis Tomlinson, Niall Horan şi Liam Payne au participat individual la concursul X Factor Marea Britanie.
Primul lor single, "What makes you beautiful" a fost lansat în August 2011, este foarte apreciat de critici şi face ravagii în întreaga lume. Albumul de debut se numeşte "Up all night" şi a devenit cel mai rapid vândut album de debut al anului 2011 (138.631 de copii în prima săptămână).
După ce au cucerit piaţa britanică, băieţii de la One Direction au cucerit-o şi pe cea americană, urmând ca pe 3 decembrie 2012 să susţină un concert la Madison Square Garden, concert pentru care într-un singur minut s-au vândut nu mai puțin de 20.000 de bilete.
În prezent, cei de la One Direction sunt ocupaţi cu turneul "Up all night", iar când au timp liber intră şi în studio, unde înregistrează piesele de pe cel de-al doilea album.
Membrii:

● Harry Styles ●

Harry Styles s-a născut la 1 februarie 1994 în Bromsgrove, este din Holmes Chapel şi are o soră mai mare pe nume Gemma. Părinţii lui, Anne Cox şi Des Styles, au divorţat când el avea doar 7 ani, iar mai târziu, mama lui s-a recăsătorit cu Robin Twist. De mic copil, Harry iubea muzica, fapt ce l-a îndrumat să meargă la X Factor Marea Britanie.

● Zayn Malik ●

Zayn Malik a văzut pentru prima dată lumina zilei la 12 Ianuarie 1993 în Spitalul Sf.Luke. Tatal pakistanez şi mama englezoaică, Zayn mai are 3 surori: Doniya, Waliyha şi Safaa, cu care se înţelege foarte bine. Pe durata concursului X Factor, Zayn a avut o relaţie de 4 luni cu Rebecca Ferguson, după care s-au despărţit, dar au rămas în cotinuare prieteni. Acum este într-o relatie cu Perrie Edwards, membră a trupei Little Mix (câştigătoarea X Factor Marea Britanie 2011).

● Louis Tomlinson ●

Louis Tomlinson s-a născut la 24 Decembie 1991 şi are 5 surori mai mici: Georgia, Charlotte, Félicité, Daisy şi Phoebe. Membrul trupei One Direction a spus că Robbie Williams a avut mereu o mare influenţă asupra lui şi că îl idolatrizează. În 2011, mama şi tatăl lui vitreg au hotărât să divorţeze, iar în prezent, Louis trăieşte cu Harry Styles în Londra. Este într-o relaţie cu fotomodelul Eleanor Calder.

● Niall Horan ●

Niall Horan s-a născut în Irlanda la 12 Septembrie 1993. Părinţii lui, Maura Gallagher şi Bobby Horan, au divorţat în 1998, iar după ceva timp mama lui s-a recăsătorit. Pentru câţiva ani, el împreună cu fratele lui mai mare au locuit cu mama, după care s-au mutat cu tatăl lor. Băiatul cântă de când era mic la chitară, iar într-un interviu a spus ca ea este cel mai frumos cadou pe care l-a primit vreodată de Crăciun.

● Liam Payne ●

Liam Payne s-a născut la 29 August 1993 şi are două surori mai mari pe nume Ruth, respectiv Nicola. El a participat la 14 ani la audiţiile X Factor, dar Simon Cowell i-a spus să revină peste 2 ani. Şi aşa a făcut: în 2010 a participat din nou la X Factor si a ajuns în celebra trupă One Direction.
În prezent, Liam este într-o relație cu dansatoarea Danielle Peazer.

- Aşa ^^ Sper că mai există şi alţi membri cărora le place One Direction aici *goo* Să vedem ce cred eu *hmm* Prima dată când am auzit o melodie de la ei căutam ceva pe tumblr ~ poze ~ şi cum la profilul fiecărui membru se pot ataşa melodii, a început frumos una. Pe la mijloc, fiind curioasă să văd cine o cântă am dat pe aplicaţia minune de pe telefonul meu numită "Shazam" şi am văzut: "One Direction - More Than This". Apoi am butonat pe youtube după restul albumului şi voila - One Direction Infection. Preferatul meu e Harry :x Are vocea superbă, nişte ochi superbi, un zâmbet demenţial :x E cel are flirtează cel mai mult din formaţie :> Şi declar război lui Louis :-l Cum să locuiască împreună !? :-l Mai ales că lui Harry îi place să stea dezbrăcat în cea mai mare parte a timpului .___."

● Harry ●

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] -> Nu m-am putut abţine :">

● Zayn ●

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] -> Nu ştiu ce e cu mine astăzi :">

● Louis ●

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] -> Lol Laugh

● Niall ●

● Liam ●

Uitaţi aici toate ~ cred şi sper ~ melodiile lor ->
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Irene.
Moderator
Moderator

Re: One Direction <3

la data de Lun 27 Aug 2012 - 17:54
Ok, stiam ca vei face acest topic [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Esti nebuna dupa ei si imi este teama sa nu ramai asa :-s si cred ca ma molipsesc si eu ><
De curiozitate am citit ce ai scris despre *hmm* Nu ma interesa inainte dar acum da ><
Imi plac pozele [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
A inceput sa imi placa si mie Harry de la ultima poza :>
Melodiile nu le-am ascultat pe toate >< Doar
~What Makes You Beautiful~ si o ascult de 3 zile incontinuu ><

Mrs Anderson
Membru
Membru

One Direction

la data de Sam 16 Feb 2013 - 16:42
[b]
[i]Ii iubesc pe One Direction!!! Love it Ah,da! Si draga,si mie imi place acea poza,nu iti fa griji:))
Ma bucur ca gasesc si un topic cu One Direction,sincer sunt o trupa de britanici foarte dragutza;))
A da si daca mai ai informatii sa mai pui!Astept cu mare placere Big smile Stiu si eu mai multe lucruri despre ei,le vei vedea acusica Laugh

Pa! Big Hug
Mrs Anderson
Membru
Membru

Cateva lucruridespre One Direction:D:D....

la data de Sam 16 Feb 2013 - 17:06
ONE DIRECTION

LOUIS TOMLINSON

S-a nascut la 24 decembrie 1991 la Doncaster, South Yorkshire.Parintii sai s-au despartit pe cand era mai tanar.Are patru surori vitrege:Charlotte, Félicité si gemenele Daisy si Phoebe ,pe care le iubeste foarte mult. A spus ca o influenta mare asupra sa si a muzicii sale o are Robbie Williams,idolatrizandu-l.
Este cel mai mare din trupa ONE DIRECTION,cele mai importante decizii luandu-le el,indiferent de atitudinea sa amuzanta .
Este in zodia Capricorn si adora culoarea rosie.
Este un mare fan al morcovilor.
Inaltime:1,75 m.

Limbajul corpului:
In fotografii foloseste pozitii nebune si sa se strambe,aceasta insemnand ca este un baiat caruia ii place sa isi impuna mereu propria opinie.El foloseste pozitii in care soldurile sale nu sunt chiar drepte,putin indoite,ceea ce inseamna ca iubeste sa atraga atentia.

HARRY STYLES

S-a nascut la 1 februarie 1994,la Holmes Chapel, Cheshire,avand o sora mai mare,Gemma.Parintii sai au divortat pe cand el avea doar 7 ani,mama recasatorindu-se.Este cel mai mic si cel mai sensibil din trupa.Ii place culoarea roz si pisicile.Este un mare idol al laptop-ului si al telefonului sau.
Toti cei din trupa il tachineaza,deoarece e mai mic,dar pe el nu il deranjeaza.El locuieste cu cel mai bun prieten al sau,Louis Tomlinson,la Londra.
Odata a plans cand s-a certat cu Louis,pe care il alinta ca un bun prieten”Lou”.Dupa spusele sale mereu saruta la prima intalnire si ii plac fetele zambarete,care stiu de gluma.Este Varsator,Inaltime:1,78.

Limbajul corpului:
Mereu are spatele drept,deci este un baiat onest,nu suporta minciuna.Deoarece in fotografii mereu tine mainile in buzunare,inseamna ca este un baiat rezervat.De multe ori tine picioarele drepte si indreptate spre exterior,deci isi cauta o partenera extravetita,ca el.

Si am mai gasit ceva despre el [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] :

1. numele lui real/intreg este Harol Edward Styles; liam ii spune Hazza
2. ii plac fetele cu forme
3. a avut un hamster care se numea Hamster
4. ii place tacos, porumbul dulce si sucul de mere mult
5. majoritatea iubitelor lui au fost blonde, dar ii plac si celelalte tipuri de par
6. ii place sa-l musti de buza de jos cand va sarutati (mda, daca ajungeti vreodata)
7. cand a cunoscut o fana a avut o mare tentatie sa o sarute (cre'ca era vreo bunaciune)
8. are 1, 78
9. la pantof are 45
10. nu vrea iubite mai invarsta decat mama lui, care are 43 de ani
11. se bucura sa are surori ca asa stie cum sa se poarte su fetele
12. se faleste ca a facut sex cu peste 6 fete
13. mama lui a zis ca e romantic
14. ii plac ochii si zambetul la o fata; a zis ca gaseste o fata de 110 ori mai frumoasa daca zambeste
15. a mers la xfactor numai ca sa auda o parere profesionala despre vocea lui
16. a zis ca era inca virgin daca nu era xfactor
17. parintii lui au divortat cand el avea 7 ani
18. e cel mai mic din 1d
19. el a avut idea numelui One Direction
20. ii e frica de serpi si de rollercosters-uri (scuze, nu stiu prea bine cuvantul dar ma rog intelegi tu)
21. nu ii plac fetele care fumeaza, injura, se drogheaza, urla, se plang de greutatea lor
22. ii plac fetele care zambesc mult, sunt amuzante, sunt sarcastice, pot face face carierei lui si carora le place sa se imbratiseze
23. asteapta o fata care sa-l faca "slab la genunchi'' `ce mai expresie, n-o prea inteleg`
24. ii plac pisicile
25. vrea ca prima lui fata sa se numeasca Darcy
26. mereu saruta la prima intalnire
27. melodia lui preferata este john mater - free fallin'
28. aici sunt cam bulversata, dar se pare ca ii plac mult si melodiile coldplay - paradise si chris de bouraght-lady in red
29. ii place sa gateasca
30. daca chiar iubeste o fata va gasi o scuza ca s-o sarute la fiecare 5min
31. cand vb cu cineva se uita adanc in ochii lui/ei.
32. nu a avut par carlionat pana la 12ani
33. doarme gol
34. ii place sa fie gol, nu numai in pat, ci si ziua
35. se supara daca vorbeste la telefon cu louis si louis nu spune "te iubesc" la final
36. odata a plans ca s-a certat cu louis
37. locuieste cu louis intr-un apartament
38. este morocanos dimineata
39. este cam lenes, dar ordonat
40. a mers pe o motocicleta gol
41. a dormit cu louis gol in pat (lool)
42. iubeste sa mearga la plaja
43. inca asteapta sarutul sub vasc sau sarutul pasionant in ploaie
44. filmele lui preferate sunt the notebook, titanis si love actually
45. ii place cand o fata adoarme in poala lui
46. se priceme de minune sa dea imbratisari
47. nu vrea sa moara fara sa sarute o fata care vorbeste spaniola
(asa daca va intereseaza [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] )

ZAYN MALIK

S-a nascut la12 ianuarie 1993 în Spitalul Sf.Luke
Zodie:Capricorn
Are 3 surori.
Ii place culoarea albastru si talentul sau secret este desenatul.
Este fooooooooooooarte protector,mai ales cand vine vorba de Niall.
Are 1,75 m.

Limbajul corpului:
Zambetul lui Zayn,dupa cum cred expertii,e genul de zambet al unui baiat ce adora sa flirteze.Uhm,cred ca pentru a afla asta nu era nevoie de un expert.
-Cand sta in picioare,se sprijina pe piciorul stang:acest lucru inseamna ca este un baiat sigur pe el si pe farmecul sau.

NIALL HORAN

S-a nascut pe data de 13 Septembrie 1993.
Zodie: Fecioara
Este singurul membru din trupa de origine Irlandeza.
S-a nascut in Mullingar, County Westmeath.
Parintii sai Maura Gallagher si Bobby Horan au divortat cand avea 5 ani.
Are un frate mai mare, Greg.
Are o pasiune pentru Nando's.
Inaltime: 1,70
Danseaza step.
Cei din trupa cred ca a fost crescut de elfi si nu va creste niciodata [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Limbajul corpului:
In fotografii are mereu capul putin intors:asta inseamna ca nu-i place sa stea singur si ca este foarte emotiv.
-Mereu Niall tine picioarele drepte si departate:asta inseamna ca in secret iubeste aventura si ii plac experientele cu multa adrenalina.

LIAM PAYN

S-a nascut pe data de 29 August 1993.
Zodie: Fecioara
S-a nascut in Wolverhampton, West Midlands.
Parintii sai sunt Karen si Geoff Payne.
Are doua surori, Ruth si Nicola.
Are un singur rinichi.
Are o fobie pentru linguri de aproximativ 10 ani.
Adora sa cante la dus.
Are 1,78 m.
Din cate stiu ii place culoarea mov... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Limbajul corpului:
-Spatele relaxat a lui Liam arata ca in viata de cuplu nu-i plac dramele:vrea doar sa iubeasca!
-Dupa experti,mainile lui Liam,mari si mereu deschise,spun ca este un baiat dulce.(stiam asta [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] )

Sper ca v-au placut si scuzati-ma daca v-am plictisit [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Astept pareri [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

~Kira: Am fuzionat topicul " Cateva lucruri despre One Direction cu topicul postat de Emily - One Direction <3 - deoarece ambele sunt legate de aceasta trupa. Puteai de la bun inceput sa postezi aici. ^^ Mai multa atentie pe viitor!
Pasila
Scriitor
Scriitor

la data de Vin 26 Apr 2013 - 23:19
Cum as fi putut sa lipsesc eu de aici? Ar fi imposibil. One direction fiind trupa mea favorita Laugh Harry mi se pare putin cam ciudat. Cum sa ai un hamster pe care sa-l cheme Hamster? Laughing Genius, si cum sa dormi gol? Gol gol. Nici macar cu budigai pe tine. Perversul! Laugh Si imi place ca in general, la fazele amuzante pe care le vad pe youtube...am vazut cel putin 5 in care el se furiseaza si fura ultima bucata de pizza. Si era si pe facebook odata, a intrebat cineva : " Voi cum va compuneti cantecele?", Niall a spus ca lui ii place sa cante la chitara, Zain ca lui ii place sa cante si asa pana la Harry care spune " Mie imi place pizza" Laughing Laughing Laughing Mda, fiecare cu ce-l doare! Laugh Am ras cred ca o jumatate de ora. Si Niall care mananca de toate si nu se ingrasa si a spus ca-si doreste o iubita care sa manance la fel de mult ca el. Pe Zain nu-l suportam inainte pentru ca freza lui era ca de puscarias si nu suportam genul ala. Dar apoi am inceput sa-l ador si pe el. Nu stiu asa multe despre el ca despre Hazza si Niall, dar...na. Nu mai stiu nici eu ce sa mai completez...voi fetelor ati spus totul. Unele lucruri nici macar nu le stiam si ma mai dau directionera... Laugh. Dar acum stiu Smile
sakura chan
Membru
Membru

la data de Sam 29 Iun 2013 - 15:56
Si mie imi plac anumite melodi dar nu sunt moarta dupa ei. Hihihi Liam este mai mare decat mine cu exact 4 ani ficsi. Sunt foarte frumosi, draguti si simpatici chiar mi-ar place sa ii am ca prieteni nu ca altceva.
Si bineinteles fiecare are modurile lor ciudate de a dormi sau a sta in casa ca si Harry oricum nu am dreptul sa judec.
Rose
Moderator
Moderator

la data de Lun 26 Aug 2013 - 21:59
*ţopăind până aici* Am ajuns în paradis. Aceasta infecţie se datorează minunatei şi scumpei mele logodnice, Emily. Datorită ei, eu, îmi bag unghiile în gât pentru băieţii din One direction. 

Sunt prea divini :x ca să nu mai zic de faptul că cei 5 formează o trupă incredibilă şi cântă demenţial. Îmi place de ei. Se bucură de viaţă şi nu se dau în spectacol ca alte vedete, din punctul meu de vedere.
Ok, faza de la Harry cu "Nu vrea să moară fără să sărute o fată ce vorbeşte spaniola" m-a dat pe spate Laugh  Fetelor să ţineţi minte, luaţi şi învăţaţi această limbă ca cine ştie... poate o să îl întâlniţi în realitate şi nu trebuie să pierdeţi ocazia. Dacă vreţi vă dau lecţii sau aş putea să profit eu de această ocazie - mă omoară Ale Laugh
Hmmm, doarme gol. Ok, nimic neobişnuit! Fiecare cu stilul lui şi dacă omul se simte liber să doarmă aşa atunci foarte bine. Se supără dacă Louis nu îi spune "te iubesc" ? o.o Dar e vreo femeie? Asta e puţin ciudat pentru mine. Oricum toate chestiile spuse despre Harry sunt mişto şi mai e şi vărsător Laugh- zodie cu care mă împac.

Însă eu rămân la Zayn :x Deci no, ce bunăciune e acest tip. Ok, ok. Este cu Perrie Edwards. Dar am voie să visez, nu? E sigur pe farmecul său? Pffff, are prea mult. E prea bun băiatul acesta. Voi continua să visez în continuare.

Mi se pare cea mai tare trupă, dar şi cea mai sinceră. Sper să rămână aşa pentru totdeauna :x Să mai zic ceva de melodiile lor? Imposibil! Sunt superbe :x

One direction - infection :x Love
Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum