╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Eu o vreau. Ea ma mai vrea?

Distribuiti

Temari
    Banat

Sex : feminin

Data de înscriere : 23/08/2012

Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?

Mesaj Scris de Temari la data de Mar 25 Sept 2012 - 20:14

Capitolul 7

No.... scumpii mei... iata si next-ul.Nu cred ca va asteptati ca "ei " sa iasa din tufis.. Va iubesc pe tpti si multumesc pentru comentariile anterioare.

Sasuke P.O.V.

ram pe drum spre ascunzatoarea lui Orochimaru. Se aud niste zgomote din tufis. Ii spun celui din tufis sa se arate. Din tufis ies Itachi si partenerul sau, Hoshigaki Kisame.. Itachi, este cel care a omorat tot clanul la comanda sefului companiei ANBU Root, Danzo Shimura pe care eu l-am omorat. Fratele meu are parul negru prins intr-o coada la spate, ochi la fel ca ai mei si are doua riduri pe fata. Nu din cauza batranetii. Asa s-a nascut. Partenerul sau, Kisame seamana cu un peste si este cunoscut sun numele de “Bestia cu Coada fara Coada”. Acesta are o sabie foarte mare, Samehada.

Sunt foarte surprins cand imi vad fratele. Il intreb ce vrea, iar acesta imi spune ca a venit sa il vada pe fratiorul sau. Da vezi sa nu. Crede ca sunt frai*r? Il intreb ce vrea cu adevarat si imi spune ca a venit sa il prinda pe Sase Cozi, al carui Jinchuuriki e Utakata.

Imi continui drumul spre ascunzatoarea lui Orochimaru. Pe moment aceasta se afla in ascunzatoarea sa nu in a celot din Aktski In momentul acesta Orochimaru e slab. Inca nu i-au fost vindecate mainile si ii atarna ca unui maimutoi. A incercat sa o faca oe Tsunade sa i le vindece, dar aceasta a refuzat. Pe atunci, Tsunade era cel mai bun ninja-medic. Acum cea mai buna este Sakura. Problema este ca ea e mai usor de manipulat. Imi e frica sa nu pateasca ceva.

Am intrat in ascunzatoare. Am uitat sa va spun ca nu m-am nascut cu aceasta perversitate. Asta am luat- de la Orochimaru si putin si de la Itachi.
    Orochimaru era un batran de 55 de ani. Acesta avea parul negru si lung, ochii galbeni care seamana bine cu ochii de pisica, poarta un kimono cu Yng-Yang pe el, legat cu acelasi fel snur pe care il port si eu, la ochi acesta avea doua semne mov. Orochimaru nu putea sa moara de batranete fiindca foloseste o tehnica care iti mentine sufletul nemuritor, dar trupul ii putrezeste, deci trebuie sa isi transfere trupul in unul nou. Asta vrea sa faca si cu mine, dar slabe sanse. Orochimaru are un asitent foarte enervant pe nume Yakusji Kabuto, acesta are parul argintiu si poarta niste ochelari de tocilar.
    In timpul examenului Chuunin, s-a prefacut ca ne ajuta, dar defapt, strangea indormatii despre noi. Orochimaru ma intreaba cum a fost in Konoha si i-am spus un “Bine.”plictisit.

Kabuto se bagase in discutie:
    -Ca veni vorba de Konoha, am aflat ca exista un ninja-medic mult mai bun decat Tsunade. Am afalat ca a fost antrenata chair de aceasta. Este mult mai usor de manipulat decat baba. Aceasta nu e nimeni altcineva decat, fosta colega de echipa a lui Sasuke, Haruno Sakura.
    -O stiu pe acea fata! Este sau a fost indragostita de Sasuke...Sincer sa fiu e si destul de draguta. Sasuke, cat ai fost in Konoha nu te-ai intalnit cu ea?Am inganat in “ba da”. Ma mir ca nu a murit de la primul antrenament cu Tsunade. In Padurea Mortii la examneul Chuunin, era foarte fragila.
    Cum arata?
    Se vede ca lui Orochimaru ii sta gandul numai la prostii. Totusi vroaim sa o am pe Sakura aici. Cel mai bine era sa zic adevarul. “Orochimaru, daca o vezi....”. Nu am putut termina ca Orochimaru a zis ca peste o saptamana voi ataca Konoha impreuna cu Suigetsu,un baiat cu parul alb , si Juugo un baiat cu par portocaliu si ochii de aceeasi culoare.

Mda...Orochimaru parca imi citeste gandurile. Spuse ca in zarva care va fi nu va observa nimeni ca Sakura lipseste.
    Nu pot spune ca imi displacea planul, chiar dinpotriva! Eram de-acord cu el.

In saptamana ce a urmat au fost multe antrenamente grele. Cu “mentorul” meu Itachi. Mi-a transplatat niste ochi noi, tot ai clanului Uchiha. Mi-a spsu ca acestia au deja dezvoltat Mangekyou Sharingan.
    -Daca iti foloseai Mangekyou Sharingan cu vechii tai ochi ajungeai sa fi orb. Crede-ma. Am trecut prin asta. Mi-am transplantat ochii celui mai bun prieten al meu. El acum este mort. Acesta a fost cunoscut sub numele de Shisui Uchiha.
    Stiam chestiile astea deja. Nu imi faceam griji. Am vazut ca in Akatsuki este o fata Konan. Este foarte draguta. Vede ca ma tot holbez la ea si ma intreaba daca are de-a face cu fartul ca are ochiiportocalii, parul albastru si un pierceing sub buza. I-am raspuns cu un “Poate”. Konan era gata, gata sa ma atace. Simte pe spate o mana. Se intoarce si da nas in nad cu un timp cu par portocaliu, multe piercining-uri si avea Rinneganul. Acesta era cel mai puternic Dojutsu. il poseda insusi The Sage of The Sixth Paths( Inteleptul celor Sase Cai).

Asta a fost next-ul cred ca va veni maine. Multe comm-uri. Sper ca v-a placut.

CAPITOL NECORECTAT!

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Mier 26 Sept 2012 - 7:56

Buna:)
    Sunt intarziata -.- Scuze :o3
    Deci IUBESC FICUL TAU!
    Devine interesant *hmm* Ma intreb, cum se vor comporta cand o vor aduce pe Sakura? *hmm* Perversitati? :o3 Ceva? Ceva? :>
    Vreau next-ul repedeeee!!! :-w
    spor la scris si multa imaginatie! *hug*

Freya
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 11/07/2012

Mesaj Scris de Freya la data de Joi 27 Sept 2012 - 15:21

Buna! Scuze ca nu ti-am lasat comm pana acuma.Deci E FOARTE FRUMOS!!!!!! Hihihhihi...ce-mi place cand Sasuke e gelos.....dar daca ii face ceva lui Saku il jupoi!!! Deci cum zic de obicei,baga N E X T U ,rapid,ca-s nerabdatoare.Te pup. Kiss Papa

Ayu
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 13/05/2012

Mesaj Scris de Ayu la data de Joi 27 Sept 2012 - 19:16

Hey, scuze ca ajung atat de tarziu. Sad
    Sa-mi fie rusine. Crying
    Frumos capitol. Angel
    Deci Sasuke vrea sa distruga Konoha so s-o rapeasca pe Saku. Think
    Da' ce este el, sinucigas? Evil Laugh
    Pfff, Orochimaru asta trebuie sa moara mai repede. Down
    Te astept repede cu nextul si sper sa ma anunti. Smile
    Te Big Hug si te Kiss

A Y U M I

pein
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 20/09/2012

Mesaj Scris de pein la data de Dum 30 Sept 2012 - 23:43

Buna, buna Temari mam gandit sa ma uit si eu pe la ficuri si am dat de al tau. Ce pot sa spun decat ca este genial ami place mult, spor la idei si adu repede nextul. P.S. Sper sa ma anunti si pe mine cand pui nextul. Angel

Temari
    Banat

Mesaj Scris de Temari la data de Dum 7 Oct 2012 - 10:02

Capitolul 8

Sasuke P.O.V.

Simte pe spate o mana. Se intoarce si da nas in nas cu un tip cu par portocaliu, multe piercing-uri si avea Rinneganul. Acesta era cel mai puternic Dojutsu. il poseda insusi The Sage of The Sixth Paths( Inteleptul celor Sase Cai).

-Konan? De ce te iei de musafirul lui Itachi? In 5 minute ne adunam is sala de sedinta. Vreau sa recrutam un nou membru. Sasuke, Juugo si Suigetsu puteti veni si voi.

Lumea se aduna in sala de sedinta. Era o camera cu peretii crem si o masa rotunda si mare. Fiecare ia un loc. Pain spune despre noul recrut. Se pare ca au nevoie de un ninja-medic. Nu stiau pe cine sa recruteze.

Itachi, spuse despre cel mai puternic medic-ninja din toata lumea Shinobi. Aceasta nu era altcineva decat Sakura.
    La auzul acelor vorbe inima mea incepuse sa bata foarte tare. Daca rozalia va pati ceva? Nu mi-as ierta-o nici odata.
    Orochimaru este cam guraliv. Asa ca isi spuse planul. Care o avea in plan pe “Regina florilor de cires”. Vroia sa o foloseasca pentru a-si trata bratele care ii atarnau asemeni unui maimutoi batran.
    Restul Akatsuki au fost de-acord cu el. Pain si Konan s-au decis sa meraga cu mine in Konoha. Restul organizatiei a fost de-acord.

In fiecare zi Sasuke avu parte de antrenamente grele impreuna cu fratele sau Itachi. In una din zile a fost pus sa isi canalizeze chakra intr-o mana si sa sparga un munte. Deobicei era pus sa se lupte cu Itachi. Asta nu era usor.

Venise si ultima zi.
    Ma tot gandesc la Sakura. Stiu ca nu e bine ce am facut. Am un sentiment ciudat. Nu am mai simtit asa ceva de cand l-am vazut pe Itachi omorandu-i pe mama si tata.
    Se aude usa de la camera. Pe ea intra Pain si mi spune ca azi ma voi antrena cu el. Acele cuvinte au fost scoase pe gura cu o raceala mult mai mare decat a mea. L-am intrebat de ce nu ma poate antrena fratele meu. Nu mi-a dat un raspuns si a continuat sa mearga.
    In scurt timp ajungem pe un camp deschis. Pe o arie de treizeci de kilometri nu se afla nimeni.
    Pain isi scoase la iveala toate cele sase corpuri. Trebuie sa recunoasc. Antrenamentele sunt mult mai dure decat cu Itachi.
    I-am distrus unul dintre corpuri. Dupa parerea mea acela era cel mai important fiindca putea folosi o tehnica si sa le “repare” pe celelalte.
    Urmatorul corp a fost un corp de fata. Pe acela am folosit Amatereasu..
    La sfarsitul zilei am invins toate cele 5 corpuri innafara de cel original.
    Mersera impreuna in pestera unde Pain spuse ca Sasuke s-a descurcat de minune la antrenament.

Itachi era cu un oarecare zambet pe fata. Ma mira acest lucru deoarece nu l-am mai vazut asa de cand eram copii mici.
    -Bravo, fratioare! L-ai invins pe Pain. Felicitari dute spala-te. La ora 8:00 servim cina. Maine dimineata vei pleca catre Konoha cu Pain si Konan.
    O vei aduce pe Sakura si pe inca o fata din calnul Hyuuga. Hinata din ramura principala. Mai multe intrebari nu vreau sa aud. Oamenii nu ii vei omora. Doar pe cei care este necesar. Vreau familia Sakurei moarta. A Hinatei la fel

Ma duc in camera si incep sa ma sa ma imbrac pentru masa. Cand sa ies pe usa dau nas in nas cu Pain care imi spune:
    -Bine ca te-am gasit! Acum nu mai trebuie sa urc eu pana sus. Cheam-o pe Konan la masa.

Am urcat sus. Pun mana pe clanta si o deschid brusc. Konan era doar in sutien si chiloti. Era foarte nervoasa si a urlat la mine:
    -Ce faci? Esti b*u? Cum iti permiti sa dai buzna asa peste mine?
    Am inganat un”scuze” si i-am spus ce am avut de zis.

Am ajuns la masa. Toata lumea era acolo. Aveam un sentiment de nelinsite. Ma intrebam ce se petrece. Itachi si Orochimaru pareau foarte satisfacuti. I-am intrebat de ce sunt asa de fericiti.,iar acestia mi-au raspuns ca voi vedea eu.

Capitol necorectat

Ultima editare efectuata de catre ღTemariღ in Vin 12 Oct 2012 - 12:30, editata de 1 ori

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 7 Oct 2012 - 16:03

Buna Big Hug
    Ma bucur foarte mult ca ti-ai redeschis ficul. :x
    Nu pot sa cred ca Sasuke va fi nevoit sa omoare familiile fetelor Neutru Adica e mult prea crud. Stie si el cat de dureros a fost sa-si piarda familia, iar daca tine la Sakura, nu i-ar face una ca asta.
    Ce mai vreau sa-ti spun este ca ar fi mult mai bine sa citesti capitolele dupa ce le scri, iti scapa unele greseli de tastare care te cam incurca.
    Astept urmatorul capitol, spor la scris Big Hug

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 18/11/2011

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Mar 9 Oct 2012 - 22:17

Bună Temi ^^ Uite şi critica pe care mi-ai cerut-o *hehe* Să vedem cum mai sunt lucrurile pe aici *hmm*
    În primul rând: Ce caută paranteza de la începutul fic-ului acolo? :-w Eu parcă ţi-am mai spus că strică estetica - dacă doreai să ne explici ce înseamnă "The Sage of The Sixth Paths" scriai la sfărşitul capitolului, altfel arată inestetic.
    Eu tot nu înţeleg de ce grăbeşti acţiunea. Acum ne explici de "The Sage of The Sixth Paths", după zoom, în camera unde Pain explică despre noii recruţi. Mai încet că mă pierzi pe drum Laugh Ce ar fi ca data viitoare să descri puţin şi coridoarele - de exemplu -, camera - nu doar să spui că are pereţii crem -? Nu crezi că ar fi mai drăguţ să fie mai multă descriere? Cred că te-am tâmpit cu a descriere, dar e importantă şi cum ţi-am mai zis şi pe chat, la celălalt fic începi să progresezi. Uite cum să faci: Nu te grăbi să scri capitolele: mai bine mai lent şi bine decât rapid şi prost. Cititorii nu îţi fug nicăieri şi sunt convinsă că pot aştepta câteva săptămâni să pui un next. Deci Sasuke trebuie să meargă după Sakura şi Hinata. Boon, dar dacă descriai mai încet aş fi înţeles mai multe, să ştii. Să descri mai mult pe viitor, dă-ne nouă, cititorilor mai multe informaţii despre personaje ca să le putem pune şi noi cap la cap şi să ajungem la propriile noastre concluzii.
    Şi înainte să închei: Dă un edit şi corectează-ţi capitolul că te mănânc cu fulgi cu tot (D) Ai greşeli cu nemiluita (D) Înainte să pui capitolul următor corectează-l pe acesta, ok?

Cam atât deocamdată *hmm* În principiu trebuie să mai pui descriere. Încetul cu încetul progresezi şi am încredere în tine, nu uita ^^
    Spor la scris şi la idei !
    Te-am pupăcit, Ja Ne ! Heart

AiShiteruu
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 07/10/2012

Mesaj Scris de AiShiteruu la data de Joi 11 Oct 2012 - 22:24

Wow.. Imi place mult ficul tau:D
    Dar dupa mine trebuie scris cu putin mai multa atentie.

Dar in fine Ideea e dragutsa,.. dar cine sunt eu sa critic?Laugh Barem Nici nu stiu calumea romana:))

Doamne sa vezi cei fac lu Sasuke daca ii omoara familia Sakurei.. ADk daca ar omorao pe a mea no problem...
    Dar a lu Saku NO WAY sh**!
    Ia baga nextu ca s curioasa:D

Marsh:*

^^~Yo~An&el~G!rl~^^
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 16/05/2012

Mesaj Scris de ^^~Yo~An&el~G!rl~^^ la data de Sam 20 Oct 2012 - 14:58

In sfarsit NEXT-ul Big smile Ultima parte a fost foarte amuzanta ; stau cu inima in dinti de emotii , abia astept Next-ul si oare ce se va in tampla cu Sakura si cu Hinata , dar oare ce se va intampla si cu SASUSAKU ???????? Heart Love it

Orochimaru e cam ........ pentru un batran prost si Konan ar fi in stare sa-l omoare pe Sasuke din cauza micutului incident petrecut in ultima faza .
    Presupun ca nu ar mai fi asa nervoasa daca ar fi fost Pain in locul sui Sas'ke

BAFTA la : -scris
    -gandit
    si cum a inceput scoala , Bafta si la ea

Unchained
    Nou venit
    Nou venit

Sex : masculin

Data de înscriere : 16/10/2012

Mesaj Scris de Unchained la data de Sam 27 Oct 2012 - 12:13

Hey Temy Smile Scuze ca am trecut asa tarziu dar chatu asta. Laughing Imi place ficu tau, iar acum astept sa vad ce au Itachi si Orochimaru de sunt atat de veseli Tongue Deci... Scuze din nou ca nu am dat comm pana acum. Am o fiica talentata. 8-) Astept sa aduci nextu, bye. Wink

Temari
    Banat

Mesaj Scris de Temari la data de Dum 16 Dec 2012 - 19:28

Capitolul 9

Sakura P.O.V.

E asa de frumos afara. Copiii se joaca. Briza imi sufla prin parul meu asemeni florilor de cires. Am iesit afara sa cumpar cateva medicamente pentru Tsunade. Era aproape noapte. Grabesc un pic pasul. Dau nas in nas cu un blond cu ochii de un albastru asemeni ocenaului care ma invita la o prtie de Ramen. Cine credeti ca era? Exact! Naruto. I-am spus ca nu pot veni sa mananc. A urmat un oftat lung din partea lui.

Ajung in biroul doamnei Tsunade. Ii las lucrurile ce i le-am cumparat. Ii urez noapte si plec spre casa foarte ingandurata. Pe drum ma intalnesc cu cea mai buna prietena de-a mea Hinata. Era asa de draguta. A spus ca vrea sa vina pana la mine acasa ca sa povestim un pic. Am mai povestit de-ale noastre, am barfit, si dintr-o data ne trezim in fata casei mele.

Dupa ce ne-am dezbrcat de hainele de casa,vad ca Hin scoate din geanta ceva. Erau pijamalele. Eram mirata deoarece nu imi spusese nimic. Ma bucura foarte tare faptul ca erau pijamalele care I le dadusem eu saptamana trecuta.

Ne uitam un pic la televizor. Dam pe “Music Channel” si ascultam niste muzica.. Dupa vreo cateva melodii cadem moarte pe pat. O invit pe Hinata in dormitorul meu mare pentru a ne culca. Bruneta spunea ca nu ii e somn dar in timp ce rostea cuvantul “somn” a inceput sa caste. I-am spus sa treaca imediat la culcare. A inganat un “aham” si a urcat pe scari.

Ajungem sus in camera. Ne bagan in pat. Credeti ca am putut dormi? Nu! Domnisoara Hyuuga incepe sa povesteasca despre Naruto. A spus cat de cool e. Naruto nu e cool de loc. Nu ii spun pentru ca sunt foarte multe sanse sa se supere pe mine. Totusi, stiu ca Hin si cu Naruto sunt impreuna. Ma bucur pentru ea, dar oare de ce simt un gol in mine? Sincera sa fiu nu trebuia sa ma comport asa cu el, dar nici nu vreau sa ii dau de inteles ca sunt aceeasi fetita prostura de acum 3 ani.

Ma cam deranjeaza. Nici nu pot sa-mi dau seama la ce se gandeste Hinata. Nu stiu ce fel de drog mi-a dat Sasuke, dar mi-am pierdut abilitatea de a citi gandurile. Sper sa nu fie definitiv.
    Ma tot gandesc la el. Imi e dor de el. Ma voi mai antrena o saptamana si voi merge sa il caut. Maine dupa ce se trezeste si Hinata, vom merge sa ne antrenam impreuna.
    Acum trebuie sa dorm.

Dimineata

Ma trezesc si vad ca Hin lipseste. Ma dau jos din pat si cobor jos in bucatarie. Acolo, Hinata imi pregatea micul dejun. Eram bucuroasa. Hinata gatea ca la carte. Facea clatite. Ne-am asezat la masa si am inceput sa mancam ca si nesatulele.
    Dpa terminarea mesei o intreb pe Hinata daca vrea sa vina sa ne antrenam. Aceasta imi da din cap afirmativ. Mergem sus sa ne imbracam.

Suntem la terenul de antrenament numarul trei. Acest loc imi trezeste multe amintiri. Eram destul de trista. Ma gandeam la fosta echipa sapte.
    Eu si Hi incepem sa ne antrenam. Ne bayem unA cu alta. Fara sa imi dau seama am ranit-o pe Hinata destul de tare. A zis ca se duce la Tsunade-sama. Stiu la ce va ganditi. De ce nu am vindecat-o eu.. Sincer.... nici eu nu stiu raspunsul la aceasta intrebare. M-am dus la copac si ma-m razamat de el. Incetul cu incetul corpul meu face contact cu pamantul.

Stai un pic... acela e...Imi frec ochii. Nu il mai vedeam.Mi se parea ca il vad pe Sasuke. Cred ca deja am multe halucinatii. Mai bine ma duc acasa sa ma intind. Gandul imi e doar la Sasuke.
    Dau sa ma ridic si in fata mea apare Kabuto cu o seringa.
    Capitol necorectat

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Mar 25 Dec 2012 - 7:42

Bună! Cât de mult am aşteptat capitolul acesta... Ohh, Doamne! Deci, ei chiar îşi vor aplica planul şi le vor omorî părinţii fetelor? Sunt sigură că Sakura n-a avut vedenii, ci l-a văzut chiar pe Sasuke. Şi de ce Sakura numai poate asculta gândurile celor din jurul ei? Sasuke i-a afectat această putere pentru a le fi lor mai uşor să le captureze? Însă mai poate vindeca rănile celorlalţi, nu? Uhh, câte întrebări... Acum, sincer, eşti constientă că ne-ai lăsat în suspans, nu?
    Aştept următorul capitol, spor la scris! Crăciun fericit!

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 18/11/2011

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Mar 25 Dec 2012 - 14:08

Bună Temi ^^
    Am zis să văd cum mai stau lucrurile pe la fic-ul tău şi sper că o mică (,) critică nu te va deranja. (:
    Primul lucru pe care vreau să ţi-l spun e ca data viitoare când postezi un capitol să centrezi numărul capitolului şi "X P.O.V.". Restul capitolului frumos şi de la capăt, dar aceste două lucruri centrare, ok?
    Uite un lucru despre care am discutat, dar văd că nu prea l-ai înţeles...
    E asa de frumos afara. Copiii se joaca. Briza imi sufla prin parul meu asemeni florilor de cires. Am iesit afara sa cumpar cateva medicamente pentru Tsunade. Era aproape noapte. Grabesc un pic pasul.
    Am mai discutat despre propoziţiile scurte şi inestetice, corect? Citeşte te rog cu voce tare tot fragmentul acesta şi spune-mi că sună bine, iar eu nu îţi mai dau nici o critică. Primele două propoziţii puteau fi legate între ele printr-o virgulă şi continuată cu câteva amănunte. Cu ce se joacă? Dea ce se joacă? Foloseşte orice amânunt de care te poţi lega ca să nu îţi iese o propoziţie scurtă şi seacă! De ultimele două nu mai spun - puteau fi legate astfel: "Era aproape noapte, aşa că mă hotărăsc să grăbesc puţin pasul". Cuvintele precum: "aşa că", "fiindcă", "deoarece", "apoi" etc. sunt cuvinte de legătură şi leagă două propoziţii formând o frază. Foloseşte-le pe viitor.
    Cred că acum ar fi bine să îţi spun greşelile *hmm*
    -
    Briza imi sufla prin parul meu asemeni florilor de cires.
    Dacă ai spus "Briza îmi suflă părul" atunci acel "meu" nu îşi mai avea rostul din moment ce ştim deja că suflă părul ei.
    - Nu se scrie "un pic", ci "umpic". (: Edit: Îmi cer scuze, era corectă varianta ta. Dicţionarul meu nu e tocmai bun >.>
    - prţie - "porţie" cred că voiai să spui...
    -
    Pe drum ma intalnesc cu cea mai buna prietena de-a mea Hinata.
    Dacă este cea mai bună prietenă a ei atunci nu trebuia să pui "de-a mea". Doar dacă spuneai: "Cu una dintre cele mai bune prietene de-ale mele".
    -
    Dupa ce ne-am dezbrcat de hainele de casa
    Cum vine asta?Poate după ce ne-am schimbat în hainele de casă...
    -
    Dupa vreo cateva melodii cadem moarte pe pat.
    Trebuia să precizezi că moarte de oboseală, pentru că pe mine deja mă speriasei o.O
    - Nu trebuia să mai scri acolo "Dimineaţa", puteai să laşi două rânduri libere şi să începi cu acţiunea de dimineaţă.
    -
    Ma dau jos din pat si cobor jos in bucatarie.
    Pleonasm. Dacă coboară, e şi logic că jos. Că doar nu are cum să coboare sus.
    - Dpă - "După", nu?
    -
    Aceasta imi da din cap afirmativ.
    Poate dă din cap afirmativ, nu îmi da din cap afirmativ o.O
    -
    Ne bayem unA cu alta.
    "Ne batem una cu alta". Fii mai atentă când scri, ok?
    -
    M-am dus la copac si ma-m razamat de el.
    "M-am" şi "rezemat".
    -
    Stai un pic... acela e...Imi frec ochii.
    Acela e îmi frec ochii? o.O Puteai să spui că i se pare că vede pe cineva şi de aceea îşi freacă ochii.

Okaayyy, m-ai lăsat fairplay. Ce voiam să îţi spun e că apreciez că încerci să adaugi cât mai multă descriere. Bravo, încetul cu încetul vei reuşi să ai un capitol plin de descriere *hug* Ţi-am zis problemuţa cu propoziţiile, nu cred că aş mai avea alt ceva să îţi spun. *hmm*
    Succes în continuare şi Sărbători Fericite ^^

Ultima editare efectuata de catre ●Emιℓy● in Mar 25 Dec 2012 - 15:06, editata de 1 ori

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Mar 25 Dec 2012 - 15:02

[quote=Emily]
    - Nu se scrie "un pic", ci "umpic". (:[/quote]

Eu stiam ca "un pic" este varianta corecta, am cautat in dictionar ca sa ma asigur si n-am gasit cuvantul. Esti sigura ca asa se scrie? Mai cere parerea unui critic in privat si da un edit postului meu ca sa fiu lamurita. Cumva in vreun DOOM este corect? In rest, astept nextul in continuare, Temy! Craciun fericit!

Edit Emily: În DOOM-ul pe care îl am eu e varianta "umpic", dar e varianta mai veche >.> Îmi cer scuze pentru asta ^^" Şi mulţumesc că mi-ai spus Deea, ar fi cazul să îmi cumpăr un Dicţionar mai nou -.- Deşi puteai să îmi spui şi printr-un pm, apreciez ^^

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 16/04/2012

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Lun 1 Iul 2013 - 10:40

Fic inchis din cauza inactivitatii. Daca doresti sa il redeschizi, imi dai un pm si se rezolva. ^-^

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 20 Iul 2013 - 13:05

Fic redeschis la cererea autoarei.
    Sper sa aduci repede nextul si sa te gandesti la continuare. :o3 Sunt fooooarte fericita. Entuziasmata. :x
    Imi pare rau ca te-am presat ca sa-l redeschizi, dar chiar imi place si vreau nextul. Love it
    Spor la scris! *kiss*

Temari
    Banat

Mesaj Scris de Temari la data de Sam 20 Iul 2013 - 13:29

Capitolul 10

Narator P.O.V.

In unele cazuri imi mai fac si eu aparitia pentru a va explica ce se petrece.
    Ei... bine. Stiu ca planul initial era ca doar Sasuke, Konan si Pain vor veni sa atace Konoha. M-am gandit ca vor avea nevoie de mica interventie a unui ninja-medic. Ei si iata-l.
    In caz ca va intrebati sau sunteti cunfuzi, da! Sasuke era cel pe care l-a vazut Sakura
    Ce se va intampla in continuare? Veti afla acum.
    In legatura cu Kabuto si seringa? Era un drog de la Orochimaru. Ii oprea fulxul chakrei. De asemenea o si obosea.

Sasuke P.O.V.

Am ajuns in Konoha. Deja am vazut-o pe micuta mea floare de cires. Parca e mai frumoasa pe zi ce trece. Din cate vad, Kabuto si-a facut bine treaba. Acum trebuie sa mi-o fac si eu pe a mea. O sa iau infatisarea unui negustor'. La inceput ar trebui sa ascult “barfele din sat”

In sat toata lumea povestea diverse chestii. Am vazut-o pe Hinata. Asta e bine. Oricum trebuie sa o duc si pe ea.Povestea cu...blonda aia. Cum o chema?A! Da! Ino!
    A spus ca Naruto e plecat din sat. Asta nu imi va face treaba mai usoara. Naruto e un fleac pentru mine.
    In aceasta misune nu am un rol foarte important. Distrugerea satului e treaba lui Pain. Eu trebuie sa ma ocup de cele doua fetite. De Sakura m-am ocupat deja. Acum trebuie sa astept ca Hinata sa fie singura.
    Sincer sa fiu... Hinata nu e urata, dar mai frumoasa ca Sakura, nu e nici o femeie!
    Vai Doamne... Cat pot sta femeile la povesti...
    Totusi a inceput un subiect care ma interesa. Era despre Sakura..

Insfarsit e gata...Hinata pleaca spre casa. O ia pe un drum latularnic. Asta e bine. Am timp sa merg sa ii omor familia. Voi omora doar ramura principala.

Ajung la casa Hyuuga si bat la usa ca un biet negustor ce cauta adapost.. Imi deschide usa Hyuuga Elder, bunicul Hinatei. Imi ofera adapost. In bucatarie se afla si Hanabi. Nu stiu cum sa scap de ea. Nu are nici o vina. Pe ea nu o voi omora. Stiu ca voi credeti ca nu am sentimente. Ei bine.. o mica dezvaluire socanta. Am sentimente. Le tin ascunse impreuna cu discutia dintre Hinata si Ino... De ceva timp doar la aia imi sta gandul.

Flash Back

-Ai auzit ca Sakura e foarte suparta? Sufera foarte mult din cauza lui Sasuke. Imi pare foarte rau pentru ea. Sincer, stiu cum este. In academie si Naruto se comporta indiferent cu mine. El nici nu stia ca il plac, dar chiar asa ca si Sasuke? Acest baiat e inuman. Apropae toti baietii din Konoha o plac pe Sakura. Am auzit din niste zvonuri ca chiar si Gaara o place.
    Ino spune ca Hinata are dreptate. Intradevar a devenit o femeie frumoasa si o kunoichi puternica.
    Hinata si Ino si-au luat la revedere. Fiecare a plecat pe alt drum.

End Flash Back

Brusc, mi-a venit o idee despre cum as putea scapa de Hanabi. Aveam cativa bani la mine. Ma gandeam sa o rasplatesc, dar nu aveam pentru ce. M-am decis sa o rog sa imi aduca un pahar cu apa. Dupa ce am baut paharul cu apa. I-am dat 100 de ryou. I-am spus sa se duca sa isi cumpere ceva.
     Bunicul ei se impotrivi spunand ca nu e nevoie sa faca asta. Hanabi se ruga de bunicul ei, apoi pleca. Am intrebat unde este toaleta. Bunicul sau mi-a raspuns ca este in spate. Bine-ntles ca nu vroiam sa ma duc la baie. Stiam casa Hinatei foarte bine. In copilarie Neji si Narutoe erau prietenii mei cei mai buni. Era culmea sa nu stiu casa.
    Odata ajuns in spatele bunicutului imi scot katana si il injunghii. Din corpul lui iese afara acel lichid sangeriu fara de care ii las pe oameni fara vreo remuscare.
    Mai trebuia sa ma ocup de mama Hinatei si de tatal ei, Hiashi.
    Mama Hinatei va fi un fleac, doar ea nu e ninja. Am auzit ca e foarte desteapta, deci trebuie sa am grija. Mintea mea poate nascoci foarte usor tot felul de povesti asa ca incep a striga:
    -Ajutoor! Ajutoor!
    In bucatarie isi face aparitia mama Hinatei foarte speriata. Il vazu pe socrul sau si incremeni pe loc. Nu mai stia ce sa mai faca. Cred ca lesinase. O ocazie perfecta pentru mine. Acelasi procedeu. Imi scot Katana si i-o bag in inima. Pe fata mea nu se putea citi nici un fel de sentiment. Lucrul acesta nu ma mira deloc.
    Am fost elevul lui Orochiamru. Pot distruge Konoha de unul singur, dar din nu stiu ce motiv trebuie sa ii las pe Pain si pe Konan sa se ocupe de atsa. Eu trebuie sa ma duc impreuna cu Kabuto la ascunzataore mai devreme.
    Acum cea mai grea parte Hiashi...hmm.... oare cum o pot face? Genjutsu? Nu am timp de asa ceva. Hinata imediat va ajunge acasa. A!A! Gata! Chidori!
    Spre fericirea mea Capul clanului Hyuuga tocmai intra pe usa. Ma ascund dupa usa si formez un Chidori. Cand vroia sa se intoarca deja era pe jos. Il priveam batjocoritor. I-am spus niste cuvinte:
    -Te poti numi capul familiei? Puterea pe care o ai tu e egala cu a unui genin. Cred ca si in Academie eram mai puternic.
    Aud usa deschinzandu-se. Decid sa ma ascund in dulap.Era Hinata. Oare ce reactie va avea?
    Hinata intra pe usa. Era foarte speriata cand vazu cadavrele mamei, tatalui si bunicului ei pe jos. Era gata, gata sa urle. Nu stiu cum dar s-a stapanit. A spus:
    -De unde stia de zilele astea? Cele cinci zile in care barbatii clanului Hyuuga nu isi pot folosi puterile?
    De unde stiam?De la Orochiamru. A stat foarte mult timp in Konoha. Era culmea sa nu stie. A cercetat chiar si cele mai adanci secrete ale Satului meu natal.
    O aud pe Hinata cum spune pe un ton foarte jos si plin de ura sa ies din dulap. Ma intrebam de unde a aflat acest lucru?
    In sfasrit ma trezisem. Sasuke ce dobi**c mai esti. Are Byakugan. Normal ca te poate vedea. Drogul dat de Orochimaru este langa kunaiurile si shurinkenurile mele, adica in borsetuta de la spate.
    Aud vocea bunetei cum spune:
    -Tu! Esti un montsru nenorocit. Intai ce i-ai facut Sakurei, iar apoi asta? Te asteptai sa plang, dar nu o voi face. Tu ai devenit un pervers, iar eu am devenit a doua cea mai puternica kunoichi din sat, dupa Sakura bine-nteles. Sentimentele mele? Inca le am. Lacrimilor le dau drumul foarte rar. Acesta nu este un moment in care imi permit sa fac asta.
    Aceasta nu e Hinata pe care o stiu eu. E imposibil. Sakura e cea mai puternica kunoichi din sat. Asta ma incanta. Incepe lupta intre mine si Hinata. Nivelul ei de lupta este unul foarte avansat, dar nu mai avansat decat al meu. Nu o pot rani. Ordinele de la Itachi inca imi rasunau in cap”Sa nu le faceti rani majore celor doua fete!”. Asta va fi greu de facut. Dintr-o data, Hinata se daduse un pas in spate. Nu stiu din ce cauza se sperie foarte tare, apoi mi s-a aprins beculetul cand usa se deschide si pe ea intra.....

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 20 Iul 2013 - 14:12

Primaa Angel
    Ei bine, pui nextul ca sa scapi de mine? (D) Biine. Ma simt mandra! :win:Bataia de cap pe care ti-am dat-o cu redeschiderea ficului a mers. Love it

Vreau sa-ti spun ca mi-a placut capitolul. A fost interesant.
    Imi pare rau pentru ce a patit Hinata. Xd Sas`ke a fost rau. M-ai facut curioasa si vreau sa stiu ce se intampla in continuare. :o3
    Te rog sa aduci nextul repede! *hug*
    Spor la scris1 *kiss*

Raluca :D
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 01/02/2013

Mesaj Scris de Raluca :D la data de Lun 22 Iul 2013 - 17:46

Hei. Am aterizat si eu pe aici Big smile 
    Ma bucur sa vad ca te-ai gandit sa iti redeschizi fic-ul.
    Imi place mult cum decurge totul,dar ce vrea sa faca mai exact Sasuke si cei din Akatsuki cu Sakura si Hinata?What?  Sasuke ii foarte rau.Very Angry 
    Sper sa aduci next-ul repede si daca poti anunta-ma si pe mine Smile 
    Pana data viitoare te-am Kiss 
    ~Sayonara~  

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Mar 23 Iul 2013 - 11:52

Văd că măreaţa Kira s-a pus pe fapte măreţe dacă şi pe tine te-a convins să-ţi continui ficul. Şi bine a făcut, pentru că ai un fic bun, cu idei originale şi merită dus până la capăt. Deci au de gând să distrugă Konoha. De ce oare n-au voie să le rănească pe Sakura şi Hinata? Şi, cum i-au îndepărtat pe cei din familia Hinatei, mă face să mă gângesc că nu le vor mai da drumul. Cine a intrat pe uşă? Nu-i prea bine pentru Hinata, nu? Aştept next-ul, spor la scris şi multă inspiraţie!

*Alexia*
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 12/10/2012

Mesaj Scris de *Alexia* la data de Mar 24 Dec 2013 - 20:56

Buna! Ti-am citit ficul si imi place foarte mult! Ma captiveaza totul si imi place foarte mult modul tau de a scrie. Ma bucur ca ti-ai redeschis ficul, nu merita inchis. Sunt curioasa sa vad ce se va intampla in capitolul viitor. Te rog sa ma anunti cand pui nextul. Spor la scris si la idei! Te pup! Kiss

Bubu Uchiha
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 26/06/2013

Mesaj Scris de Bubu Uchiha la data de Vin 3 Ian 2014 - 23:14

Capitolul 11

SasukeP.O.V.

Nu stiu din ce cauza se sperie foarte tare, apoi mi s-a aprins beculetul cand usa se deschide si pe ea intra Kabuto. Hinata era cu spatele la el. Nu se mai putea misca fiidca a fost neatenta si am prins-o intr-un genjutsu in care eu il omoram pe Naruto.
    Atunci am revazut acele lacrimi de copil speriat, care le vedeam foarte des si in ochii Sakurei. 
    L-am intrebat de unde are doua seringi cu acel drog la care el mi-a raspuns ca el si-a luat doua seringi in caz de orice. Am zis un OK nepasator.

Se pare ca atacul lui Pain si Konan deja pornise. Puteam pleca. In larma de acolo nimeni nu ne va vedea.
    Eu am luat-o in spate pe Sakura care era foarte usoara cel putin pentru mine, iar Kabuto a luat-o pe Hinata. Ajungem la iesirea din sat.
    Adevarul e ca nimeni nu stia ca ascunzatoarea Akatsuki era doar la treicezi de kilometri de Konoha. Eu, impreuna cu partenerul meu sarim din copac in copac. In scurt timp ajungem in fata ascunzatorii unde formam niste sigilii pentru ca stanca ce oprea intrarea in ascunzatoare sa se dea la o parte.
    -Fratioare, te-ai intors! Ii aud gura lui Itachi. Du-le pe cele doua fete in camera libera de la ateajul patru si apoi, leaga-le cu niste fire de chakra. Sau stii ce? Mai bine nu le-ai pune in aceeasi camera. Pe Sakura...du-o in camera mea, iar pe Hinata in camera lui Orochimaru.
    Stop cadru! Rozalia mea in patul lui?Nu! Nu! Nu! Sa fie clar! Ii spun acest lucru, iar acesta o priveste foarte insistent pe Hinata. 
    Orochimaru, care isi facuse aparitia, era un mare pervers, era gata, gata sa sara pe Hinata si desteptul de fratimiu, ii spune ca o vor imparti pe Hinata fiindca Sakura e a mea. Oro ceda si spuse:
    -De data asta ti-o las tie. Esti mai pervers decat mine oricum. Spuse acesta pe un ton batjocoritor. 
    Eu mi-am spus punctul de vedere. Ma refeream la faptul ca cel mai bine ar fi sa doarma fiecare in camere de oaspeti separate. Daca Sakura ar afla ca am lasat-o pe Hinata sa pateasca ceva..nici macar nu stiu ce ar face. Si inca un motiv...
    Nu ma intelegeti gresit. Aici mai era o fata roscata cu ochelari. Era un pic enervanta, dar cand nu aveam ce face...Era buna si ea. La urma urmei sunt baiat nu ma judecati.

Camerele fetelor vor fi una langa alta. Poate. Doar poate vor mai avea voie sa se vada.
    Kabuto o duce pe Hinata in camera ei, iar eu pe rozalie.
    Hainele ei erau patate de la antrenamant. Deoarece ne pregatim de mult timp pentru venirea celor doua fete avem si haine de schimb. Hainele fetelor au fost alese de Konan.
    Imi facea placere sa o schimb pe aceea micuta rozalie. Pe cand sa ii trag jos fermoarul de la tricoul roz. Ma trezesc cu un picior in „bucurie” si o palma de toata frumusetea pe fata.
    -Ce faci? Unde suntem? Ma intreba rozalia foarte speriata
    I-am spus pe un ton foarte rece sa se calmeze. Am avut si eu o intrebare pentru ea. Unde ii erau parintii? Am cutereierat tot satul si erau de negasit. Sakura imi raspunde printre plansete:
    -Pe cand tu te gandeai doar la razbunare, eu treceam prin acelasi lucru prin care treceai si tu. Parintii mei nu mai erau. I-a omorat Orochimaru. De aceea m-am impotrivit asa de mult sa te duci la el! Daca il voi prinde vreodata il voi...
    Nu a avut timp sa termina ce avea de spus fiindca pe usa isi facu aparitia Orochimaru. Sakura era gata, gata sa explodeze de nervi. Isi canaliza chakra intr-omana si merse spre el. Orochimaru se feri, dar Sakura zambea satisfacuta. In urmatoarele zece secunde lui Orochimaru ii aparu o taietura groaznica pe piept. Nu intelegeam ce se petrece. Orochimaru spuse:
    -Mai, mai! Se pare ca pitica a invatat sa foloseasca tehnici secrete. De cand stii aceasta tehnica? E Blood of Moon, nu?

Eu eram foarte confuz nu intelegeam ce se petrece. Sakura spuse printre dinti „ Dupa ce mi-ai omorat familia cand eu aveam doar sase ani... Iti mai faci aparitia in fata mea? Vierme ce esti!”
    Pe Orochimaru il pufni rasul. Si incepuse sa povesteasca despre cum i-a ucis familia. Eu ramasesem mut. Nu mai intelegeam nimic.

Totul incepea sa se lege. Tehnica Sakurei, Blood of Moon o puteau folosi doar fetele din clanul Haruno. Era o Tehnica Secreta Interzisa fiindca consuma enorm de multa chakra. Sa va axplic un pic. Chakra celei ce foloseste tehnica nu mai e albastra, ci devine un roz foarte deschis. Exact ca si parul Sakurei. L-am intrebat pe Orochimaru de ce a venit aici. Acesta mi-a raspuns ca a venit sa o vada pe „pitica ingamfata”. Sakura se enervase foarte tare. Din pacate nu mai avea suficienta forta pentru un atac. Orochimaru decide sa se intoarca spre usa. Inainte de a pasii pe prag spre holul intunecos ii spse Sakurei 
    -Ai mostenit-o pe Tsunade atat la fizic cat si la comportament.”. Sakura mai incerca sa isi stranga chakra inca o data, dar era prea epuizata si lesina.

Am urlat la Orochimaru sa o cheme pe Hinata. Din cate am inteles si ea era ninja-medic.
    Ajunsese si Hinata in camera. A fugit direct la Sakura. A crezut ca din cauza mea a lesinat asa ca m-am ales cu opalma de mi s-a intors capul 90 de grade. Urla mai rau ca o descreier**a „Sakura! Sakura!”. Nu le voi intelege niciodata pe fetele astea. Recunosc ma ingrijoreaza si pe mine starea ei. Totusi pot sa recunosc si faptul ca ma deranjeaza comportamnetul ei. Hai sa lasam pe moment perversitatile si sa incercam sa fim reci si inchisi. Poate asa isi mai aduce aminte si Miss Haruno ce insemnam eu pentru ea. In interiourul meu era un mic sentiment de neliniste. Ma simteam prost din cauza Sakurei. Adica... tot ce aflasem despre ea. In copilarie se pare ca a fost mai puternica decat mine. A reusit sa tina ascuns faptul ca si familia ei era moarta. Pe atunci eram doar un ingamfat popular... Toate fetele ma placeau fiindca eram cel mai cool din academie. Rozalia ma iubea. Nu era doar atractie fizica. Acum imi pare rau ca am plecat din sat... . Tot nu vroiam sa ma intorc inapoi, mai les dupa ce am aflat ca din aceea cauza a fost ucis clanul Uchiha. O sa fac Konoha sa sufere pentru ceea ce a facut clanului meu.

An fost trezit din gandire de vocea Hinatei care mi-a spus ca Sakura va fi bine si ca va trebui lasata sa se odihneasca. O vad pe bruneta facandu-se comoda langa Sakura si am intrebat-o pe un ton sarcastic „Stai bine?”. Raspunsul a fost exact cum a fost pusa intrebarea. Unul sarcastic. Remarcasem si in lupta cu Hinata ca are mult mai mult tupeu. Toata lumea din sau se schimbase. Oare ce era asta? Parca absolut toti vor sa ma impresioneze pe mine.

Cum iar am avur marele talent de a ma afunda in ganduri... Nu am observat ca rozalia se trezise si o imbratisase pe Hnata. Dupa ce imbratisarea a fost terminata s-a intors spre mine. Ma asteptam la un zambet ceva, dar nu! Mi-a aruncat o privire ucigatoare. Nu dupa mult timp isi deschise gura si intrebase:

De ce ne-ai adus aici? Poti sa faci ce vrei cu mine, dar pe Hinata las-o. Te rog, Sasuke. Nu puteam face asta fiindca Itachi s-ar fi distrat cu rozalia deci i-am intors spatele, am luat-o pe Hinata si am dos-o la ea in camera. Dupa ce am trantit usa de la ea din dormitor se auzeau niste plansete si gemete. Era speriata. Zici ca era iadul pe Pamant. Am intrat in camera Hinatei si am trantit-o pe pat.
    Nu am facut ceea ce credeti voi.I-am dat un mic instructak. I-am spus ca e aici face ce spunem noi. Nu aude nu vede ce se intampla aici. Nu vorbestecu oamenii necunoscuti decat cu permisiunea mea. Cu Sakura va avea voie sa vorbeasca. I-am spus ca doar ei ii dau instructajul pentru ca Sakura nu va avea voie sa se plimbe libera prin cladire fiindca ea este mai impulsiva si ar putea sa fuga. Ceasta da din cap afirmativ.apoi se bagal a somn. Acelasi lucruil voi face si eu.

Mirunikuuu
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 01/01/2014

Mesaj Scris de Mirunikuuu la data de Dum 5 Ian 2014 - 19:22

Imi place ca ai adus next !! 
    Imi place la nebunie faptull ca Sasuke o lua pe Sakura , nu partenerul-sau     : ) : P 
    Imi mai place si faptul ca .... Ai Adus Nextt - ul Smile: ) : P 
    Hai cu nextul !!! Te rogg Smile    Angel 

Acum este: Mar 6 Dec 2016 - 14:11