╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Kon icchi wa! :)

Distribuiti

dee-san
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Data de înscriere : 22/08/2012

Kon icchi wa! :)

Mesaj Scris de dee-san la data de Mier 22 Aug 2012 - 15:58

Mă bucur să fac parte din acest forum! Smile
    Îmi place mult şi în plus sunt multe persoane talentate ale căror ficuri au fost citite de mine.

Mă numesc Claudia - numele de familie nu e important - şi am 13 ani.
    Alte date personale [locaţie, scoala la care merg, ID.uri, parole, etc.] nu dau, deci vă rog nu puneţi întrebări - la care oricum nu voi răspunde- pentru că eu chiar ţin la viaţa mea şi nu vreau să mă trezesc cu diferite persoane care ar putea vedea ce scriu eu pe aici. În altă ordine de idei, o să vă mai spun căte ceva despre mine.

Îmi place să desenez, să cânt, să fac poze şi să scriu, tot felul de tâmpenii. Până în prezent am 4 ficuri pe alte forumuri, unul pe Facebook şi încă 4 la care lucrez. Cu dansul nu mă prea împac, de când prietena mea cea mai bună s.a transformat în duşmanca mea, pe care am lăsat.o să danseze până îşi rupe picioarele. La desen - grafic - mă descurc destul de bine, la categoria anime/manga, dar şi la portrete, mă rog, trebuie să fiu într.o stare de spirit potrivită, normal. Cu muzica mă împac foarte bine - vocal - dar oricum voi începe să iau lecţii de chitară şi vioară.

Îmi plac conversaţiile în aer liber şi urăsc relaţiile online. E total enervant să te întrebe un băiat pe internet dacă vrei să fii cu el. Aaarghh.. Ce porcărie! Dacă vrei să vorbim, o facem faţă.n faţă, nu pe messenger! Îmi plac animalele mult, iar după ce mă mut, o să.mi fac o grădină zoologică în curte. Îmi place să am mulţi prieteni, chiar dacă de obicei singurătatea este singura mea prietenă. Îmi place să fac lumea să zâmbească, este singura mea calitate morală. Cel puţin aşa cred... Hmm.. ce altceva...

Păi cred că mai bine mă întrebaţi voi câte ceva dacă vreţi să mai ştiţi ceva, dar normal, am scris mai sus la ce întrebări nu răspund.
    Aştept întrebări Smile >>dacă aveţi ceva de întrebat Think<<

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Re: Kon icchi wa! :)

Mesaj Scris de Rose la data de Mier 22 Aug 2012 - 16:12

Bună, Claudia [Mai este încă o Claudia sau două -nici nu ştiu cum să îţi spun Laugh]
    Eu sunt Dana-Cornelia[deşi prefer Rose]. Încântată de cunoştinţă. Mă bucur că ţi-ai făcut cont pe forum şi sper să îţi placă aici, să te distrezi şi să îţi faci câţi mai mulţi prieteni.
    Nu uita să citeşti Regulamentul[sper că ai facut-o deja] şi să îl respecţi.
    Îţi place să desenezi, foarte frumos-sperăm să vedem şi noi câteva din desenele tale.
    Întrebări nu am pentru tine. Las pe alţii în locul meu.
    Pentru orice nelămurire nu ezita să mă contactezi şi promit că am să îţi răspund cât pot de repede.

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 16/04/2012

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Mier 22 Aug 2012 - 20:13

Buna, buna Claudia
    Ce coincidenta si pe mine tot Claudia ma cheama si ce bine imi pare ca am mai gasit pe cineva cu acest nume. Asa-i ca urasti cand lumea te striga Claudita sau Claudica? [vai eu una nu suport ] Ne bucuram ca ai venit in mica noastra familie, sper sa iti placa cat mai mult aici, sa iti faci multi prieteni si cel mai important sa te distrezi. Am si eu trei intrebari pentru tine ^^

1. Ce muzica asculti? [Nu cred ca am vazut sa spui]
    2. Vei posta si aici ficurile tale?
    3. Cum ai dat de forum?

Atat am avut de spus. Welcome again and have fun!

dee-san
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de dee-san la data de Mier 22 Aug 2012 - 20:59

Sincer, toate persoanele care m.au strigat până acum Claudiţa, au păţit.o rău de tot, dar Claudica nu m.a strigat nimeni. Eventual Clauu Smile Dar mie îmi place mai mult pronunţia în engleză Big smile Adoooor engleza şi japoneza Smile

1. Păi, cam tot ce prind, clar, înafară de manele, muzică uşoară sau populară X( bleaaah! Laugh
    2. Voi posta, desigur, dar mă gândesc să încep un nou fic, special pentru acest forum Smile
    3. Căutam nişte ficuri SasuSaku şi am dat de ficul lui Rose <3, iar după ce am citit o parte din el, am început să explorez forumul şi am mai găsit alte ficuri, la care sunt în proces de citire Big smile

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 16/04/2012

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Joi 23 Aug 2012 - 10:35

Sincer si mie imi place engleza, dar dupa japoneza ma dau in vant Nu-i asa ca asculti muzica japoneza? Adica j-pop? Or maybe you like k-pop [ Zii ca da ] Glumesc, acum pe bune, asculti?

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Joi 23 Aug 2012 - 15:48

Buna ^^
    Imi pare bine sa te cunosc! Bun venit in familie! Sper sa te distrezi si sa iti faci muulti, multi prieteni! Sa fii cat mai activa si iti doresc ~Sedere placuta!~ Sper sa fim prietene ^^ Distractie placuta! Sper sa iti placa forumul

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

dee-san
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de dee-san la data de Sam 25 Aug 2012 - 9:06

Mulţumesc mult de primire! Mă simt ca un star!
    În legătură cu întrebarea lui Dee Dee, da, ADOR muzica japoneză - j.pop - şi presupun că k.pop e muzica koreeană? Oricum, da ascult şi koreeană, îmi place trupa Generation Girls, S501 - cred - şi 2ne1 Big smile
    Dar muzica japoneză este chemarea mea!
    Ascult Vocaloid Big smile Hatsune Miku, Megurine Luka, Rin-Len Kagamine şi Kaito Shion Big smile Sunt preferaţii mei ! Dar, mai ascult şi AZU, Ikimono Gakari, - îmi plac coverele care le face Letra pe piesele ei - Îmi place şi de la Yui, o piesă şi în rest ce mai găsesc.

Am dat un edit ca să nu fac double-post Big smile
    Am pus primul fic pe Forum:
    Fan Fiction/Originale/Ficuri în desfăşurare/Începutul unei noi ere

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Sam 25 Aug 2012 - 20:04

Bun venit pe forum Big Hug
    Eu sunt Deea si sper sa ne intelegem Smile
    Am trecut pe la ficul tau, chiar eram curioasa sa vad cum scri. Whistling
    Ei bine, sper sa-ti placa aici si sa-ti faci multi prieteni, daca vrei chiar si eu. Laugh)
    Iar cel mai importat lucru este sa te distrezi, nu uita.
    Daca ai nevoie de ceva poti apela la mine, sau la alt membru din staff Smile
    O zi buna Kiss

Acum este: Sam 3 Dec 2016 - 15:40