Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Kilari'Chan
Inactiv
Inactiv
Sex : feminin

あなたは私の心に残ります...(Vei Ramane In Gandul Meu)

la data de Mier 22 Aug 2012 - 11:02
Cap.1 Intalnire Neasteptata
In Tokyo in satul Konoha statea Sakura langa pomul cu flori de ciresi de pe campul Hytary.Era locul lor favorit,din copilarie se jucau aici,aici au avut primul sarut,este un loc plin de amintiri. Sakura se uita in sus la pom si vede cum o adiere mai zburdalnica scutura florile de cires,ii flutura rochita alba combinata cu pantofi albi,si o fundita in par. O floare cade langa ea,era asa de micuta si fragila,,,avea o culoare de roz spre alb,abea inflorise dupa iarna acea groaznica.Sta ce asteapta si observa dupa copac un buchet de ghiocei lasat langa pom jos:
-Hmm...Oare sasuke la lasat aici?Ce frumos miroase..si sunt asa de micuti ghioceii.Trebuie sa ai mare grija de ei ca sa creasca mari..
-Asa am de gand sa te cresc si pe tine Sakura!Era Sasuke in spatele ei.Avea hanoracul lui gri,pantaloni lungi cu turul lasat negri,adidasii supra de la pumasi castile in urechi cu muzica dubstep data la maxim. Nu stia cum sa reactioneze ,se uita in ochii lui negrii si mari care uneori ii dau fiori.Ar fi stat toata ziua acolo..dar intr-un moment iisuna telefonul:
-Alo?
-Kilari ajuta'ma a intrat in casa,,,si vrea sa ma omoare~
-Sakura!Sakura cine vrea sa te omoare?
-,,,AAAAA..Lasa'ma in pace...~~~~~~
Repede fug acasa si cand deschid usa....
Ii vad pe mama si tata pe Sakura,Naruto,Hinata si Kakasi Sensei.Din pacate cand am intrat in casa repede nu i'am vazut si l'am luat pe Naruto de mana si l'am aruncat in perete:
-CE FACI KILARI?VREI SA MA OMORI?spuse Naruto abea mai respirand.
-Naruto imi pare rau credeam ca esti un asasin.
Ei au organizat o petrecere de ziua mea..implinisem 18 la fel si sora mea Sakura.Sasuke stia de petrecerea asta dar tacuse..(Aaaa.Sasuke ce jmecher esti)spun in gandul meu...Dupa petrecere merg cu Sakura afara si trecem pe langa casa lui Sasuke,si il vedem pe un baiat in timp ce se antrena:
-Hey Itachi!Hai pana afara!striga Sakura ca o bestie.
-Cine e Itachi?Aici nu statea Sasuke? Apare "Baiatul" si cand il vad imi pica fata,era el cel care a fost un membru Akatsuki partenerul lui Kisame Hoshigaki.Sakura nu stia asta,nu trebuie sa afle:
-Da Sakura!Cine este fata asta?Itachi deja ma stia,,,doar juca teatru.
-Este sora mea Kilari,cum de nu o sti?Sakura nu stia ce se aflain spatele lui Itachi.
-Aha,,Buna eu sunt Itachi..Imi strangea mana asa de tare incat mi'a rupt un deget ,dar nu am vrut sa vada Sakura.
-Kilari, incantata.In timp ce ma strangea ia'm scris cu acul ascuns in maneca mea, initialele de la campia Hytary,sa ne intalnim. Plecam de la Itachi,Sakura pleaca si eu raman in spate,fug rapid catre Itachi sa il lovesc,insa ma prinde de gat si ma impinge de un gard,cand sa foloseasca Saringanul,,se opreste si pleaca in casa.Abea mai puteam respira.
La ora 17:00 ajung la campia Hytary.pregatita pentru batalie...cand raman socata vazand langa pomul de cires pe......

Este primul meu fic..nu stiu daca este bun dar o sa invat din greseli ^_^

Ultima editare efectuata de catre Kilari'Chan in Mier 22 Aug 2012 - 23:06, editata de 1 ori (Motiv : Trebuie sa il refac)
Irene.
Moderator
Moderator

Re: あなたは私の心に残ります...(Vei Ramane In Gandul Meu)

la data de Mier 22 Aug 2012 - 11:14
Buna

In primul rand Bun venit pe forum! In al doilea rand te rog sa
citesti Regulamentul^^. Ai facut Spam ~ Mesaj care nu are doua randuri complete~ si Duble-Post ~ Mesaj care a fost dat intr-un interval de timp scurt. Daca nu primesti alt com intr-un intergal de 24 h se considera Duble-Post. Este interzis
Daca vrei sa mai adaugi ceva edista un buton "Edit" in dreapata la post.
Ti-am sters eu comul Mai multa atentie pe viitor

Este interesant Ma atrage Ce cupluri vor fi?
Cand raman socata vazand langa pomul de cires pe...... Cine? :-w Acum te opresti?

Daca vrei sa te perfiectionezi, te sfatuiesc sa citesti topicul "Primii pasi pentru un fic de calitate" unde criticii iti dau cateva sfaturi Apoi, cand crezi ca te-ai perfectionat, poti cere o critica de la ei in topicul "Cereri de critica"

Vreau next-ul. Spor la scri ssi multa imaginatie!
Ayu
Membru
Membru

la data de Mier 22 Aug 2012 - 11:43
Salut.
Ma bucur ca ti-ai postat si tu ficul aici, draga mea nee-san. Big Hug
E interesant. Love it Eu deja stiu ce cupluri vor fi. Tongue
Sper sa aduci nextul cat mai curand si sa ma anunti si pe mine. Big smile
Te :hug si te Kiss

A Y U M I

PS: Bun venit pe forum!!!
Kilari'Chan
Inactiv
Inactiv

la data de Mier 22 Aug 2012 - 23:41
~Kira: Iar ai facut DUBE POST. Ti-am bagat eu primul mesaj in cel cu urmatorul capitol Wink Daca ai uitat ceva poti edita com-ul Wink Sa respecti REGULAMENTUL! ^^Daca ai nelamuriri te rog sa ma contactezi prin pm sau pe ceilalti membrii din Staff^^
mi se pare mai greu sa faci un fic.... pff o sa incerc sa fac mai multe
si bune...imi pare rau ca vam dat de munca....dar am citit
regulamentele....dar nu le'am aplicat
gomenasai

Cap.2 Batalia finala.
La ora 17:00 ajung la campia Hytary.pregatita pentru batalie...cand raman socata vazand langa pomul de cires pe..Itachi si pe Orochimaru asteptand batalia cea mare.Fug repede spre ei cu kunai'ul in mana..furia mi'se citeste in ochii,Cand vreau sa il lovesc pe Itachi fac cea mai mare greseala il lovesc frontal,si imi da un pumn in fata de imi da sangele pe nas,Dar ma ridic repede cand intr'un moment de neaptentie las garda jos Orochimaru ma prinde in prate si ma trange foarte tare de abea mai respiram:
-Hmm Pramatie mica..te crezi mai buna ca mine?Esti foarte usor de prins!Deci ea este fata acea Kilary Haruno?Spune Orochimatu cu un zambet sadic.
-Da am urmarit'o de mult..si acum e momentul sa ii spun adevarul pana nu o ucid..
-Uh?scot singurul sunet pe care pot sa il scot...Ce secret?Despre ce vorbesc ei?
-Copilo ai sa afli cel mai mare secret....Tu esti adoptata..Esti din clanul Uchiha..Dar nu esti pura..esti o corcitura...Familia Haruno te'a adoptat ca sa te salveze...esti cea mai puternica finta din clanul nostu...pe tine te cheama Imeko Uchiha..Dar ca sa intri inapoi in clan ai nevoe de ceva..Orochimaru fao!
-Ce?Nu...Sunt socata nu imi venea sa cred..apoi simt cum o durere extrema ma coplesescte..era ca si cum 50 de kunai'uri ma lovea in acelasi timp....Ma uit incet...si il vad pe Orochimaru ca ma musca de gat.Cad in genunchi si nu mai pot sa ma misc,urlu de durere si amandoi incep sa rada sadic.Lesin si vad doi ochii rosii ce se uita la mine cu ura... erau asa de mari si asa de inspaimantatori.
Apoi vad pe mama si tata in genunchi ,legati la ochi,si Itachi in spatele lor.Fara mila Itachi ii decapiteaza pe amandoi,vazand asta cad in genunchi ,lacrimile imi curgeau violent,pun mana pe un kunai si ma indrept foarte rapid tipand,spre Itachi.Cand sa lovesc,Itachi imi strapunge abdomenul cu un kunai.Imi curge sange din gura ,si Itachi ma arunca de pamant,cu ultimele forte ma uit la mama si tata si spun:
-Mama,Tata~~imi pare rau~~ Ca nu v'am putut apara,Regret~ Si mi se inchid ochii.Cand ma trezesc vad ca sunt pe campia Hytary langa pomul cu flori de cires.
-Au...ce vis urat am avut.Ah trebuie sa merg acasa.Cand ma ridic incepe o durere puternica in umarul stang...Ma uit la el.Si ma albesc toata la fata inghet toata nu ma mai pot misca Nu puteam sa imi cred ochilor.Pe umarul meu era cel mai teribil lucur din totdeauna...Era....

Urmatorul Fic va fi maine seara la 10..Sper ca va placut si ca va'm tinut in suspans.. Va pup!
•°•Andy Quinn•°•
Scriitor
Scriitor

la data de Joi 23 Aug 2012 - 9:05
Uhu! Un fic nou
Imi place mult fic'ul draga mea Dupa cum a spus si Kira, daca vrei sa te perfectionezi treci pe la "Primii pasi pentru un fic de calitate" Big smile
Acum fic'ul.... Fenomenala ideea Smile Eu una n-am mai intalnit ceva de genul asta, deci imi place mult ^^ Si eu sunt curioasa... Oare ce cuplu va fii?
Astept next'ul Spor la scris si la idei, si daca poti te rog anunta'ma si pe mine cand pui next'ul
Miyuki
Nou venit
Nou venit

la data de Joi 23 Aug 2012 - 10:23
Hey nessa capitolul asta mi-a placut la nebunie, esti cea mai tare sper sa vi mai repede cu nextul altfel mor aici de curiozitate. Si pe umarul ei avea... muscatura lui Orochimaru muahaha, nu? spor la scris incepe sa=mi placa ficul asta din ce in ce mai mult si stiu ca ne vei lasa cu gurile cascate pentru ca ai o imaginatie fenomenala Love it mult noroc bye Hi!
Ayu
Membru
Membru

la data de Joi 23 Aug 2012 - 12:20
Si iata-ma din nou. Tongue
Miha, n-o da de gol. Eu deja stiu ce are pe umar, si sunt convinsa ca stii si tu. Wink
Revenind, a fost un capitol incendiar, draga mea neesa. Love it
Nu prea mai sunt ficuri ninja, toate sunt inspirate din viata reala, la fel si al meu. Tongue
Biata Kilari. Deci, este o Uchiha? Think Dar n-am inteles cum de nu e una pura. Think
Eh, mai astept. Tongue
Sper sa aduci repede nextul si sa ma anunti si pe mine. Big smile Smile
Te Big Hug si te Kiss

A Y U M I
Kilari'Chan
Inactiv
Inactiv

la data de Joi 23 Aug 2012 - 21:36
Cap.3Adevaru iese la iveala

Pe umarul meu era cel mai teribil lucur din totdeauna...Era acelasi semn pe care il avea Sasuke,Semnul Blestemat.Ramasesem socata,fug acasa dar cand sa intru ma opresc la usa si observ ca mama si tata vorbesc:
-Oare sa ii spunem?Deja are 18 ani trebuie sa stie adevarul.Spune mama neincrezatoare.
-NU!Kilari nu trebuie sa stie asta.Nu este pregatita.
Itru in casa plangand si fug repede in camera mea.Plangand,observ ca in pantof am un biletel si pe el scrie:"Cand esti pregatita sti unde ma gasesti,in padurea umbrelor!
Dupa ce citesc biletul,ea foc si ma ard la 2 degete.Dupa ce ma uit la ele observ ca se vindeca imediat !
Stau si ma uit la degete si aud tipete de jos,fug repede jos,si inghet toata ,visul cu Itachi devenise realitate dar de data asta Itachi era cu Orochimaru.Dupa ce ii omoara pe mama si tata,vine Sakura acasa si Orochimaru sare la ea,fin speriata nu putea misca,Orochimaru alergand spre ea pun repede mana pe un kunai si il arunc catre el facandul mult mai nervos.In acel moment cad in genunchi si semnul preia controlul.Ma ridic cu fata in jos ,fiind plina de pete negre de la semnul blestemat.Ma intorc spre Orochimaru si il privesc cu ochii rosii si cu un zambet de demon insetat de sange.Sakura nu misca si statea jos privindu'ma speriata.Alerg spre Orochimaru si ii dau un pumn de trece prin petete,cand atige pamantul il ridic si ii prind mainile la spate:
-Daca mai pui o data mana pe ea ...JUR ca te omor!ii spun lui Orochimaru uitandu'ma la el ca un criminal
-Itachi acum!Striga spre el Orochimaru.Itachi fuge spre mine ma prinde de un perete !Orochimaru o ia pe Sakura vrand sa o ia cu el.Atunci ma infuriu din ce in ce mai tare si creez un camp asa de puternic de energie incat sparg tehnica lui Itachi ,ii dau un picior in fata de il izbesc de perete!Dar era prea tarziu...Orochimaru fugise deja cu Sakura:
-SAKURAAA!NU SI TU!Orocimaru vino si lupta cu cineva de masura ta!!!Tip dar prea tarziu...Vreau sa il prind dar eram prea epuizata de la semn ,cad la pamant,si nu ma mai pot misca.Se ridica Itachi si ma ia cu el...cand ma scoate din casa,da foc la casa si plang tare si apoi inchid ochii si nu ii mai pot deschide...si cand mai trezesc ma speriasem si mai tare pentru ca acolo eram in......

Sper ca va placut Urmatorul capitol va fi si mai si
Si suspansul va fi mult mai mare

K I L A R I
Ayu
Membru
Membru

la data de Joi 23 Aug 2012 - 22:07
Prima! Winner
Wow! O.o
Deci am avut dreptate cand am zis ca e semnul blestemat.
Biata Kilari! Crying
Si bou' de fratimiu ce face?! Very Angry
Parca erau rude. Confuz
Si celalalt bou, adica Sasuke, pe unde umbla? Very Angry
Astia doi ne fac clanul de rusine. -.-"
Abea astept sa aduci nextul. Big smile
Te Big Hug si te Kiss

A Y U M I
Miyuki
Nou venit
Nou venit

la data de Joi 23 Aug 2012 - 22:41
Bine.... unde era, ce o sa faca cu ea? mama chiar este suspansul foarte mare, si de data asta ma fascinat capitolul, tu chiar te pricepi, ar trebui sa-ti mai cer sfaturi pentru ficuri vad ca ai imaginatie nu gluma, bafta Hi!
Temari
Banat

la data de Joi 23 Aug 2012 - 23:00
Ce se intampla? Orochimaru si Itachi? Interesant. Fara suparare in unele locuri nu am inteles perfect dar banuiesc ca nici in ficurile mele nu se intelege perfect ceea ce vreau sa spun. E interesant! Bafta si spor la scris.
Kilari'Chan
Inactiv
Inactiv

la data de Vin 24 Aug 2012 - 0:39
Capitolul 4.Captura zilei
Si cand mai trezesc ma speriasem si mai tare pentru ca acolo eram intr'un loc tare failiar era un fel de loc sub pamant foarte intunecat .Eram inchisa intr'un camp de ceakra puternic facut de Itachi,eram intinsa pe un fel de pat, nu puteam sa ma misc de loc,fiind secata de puteri,nu puteam sa imi folosesc ceakra ce o mai aveam:
-Huh?A te'ai trezit bine,credeam ca ai murit,deci cum te simti?
-Criminanule,Demonule!
-Hai sa nu jignim pe nimeni!Se uita la mine cu ochii lui mari si rosii,si mima un zambet cat de cat prietenos.Se aseaza jos isi incruciseaza meinile si imi da din ceakra lui.Puteam sa ma ridic si cand incerc sa ating campul de ceakra ma ard mainile:
-Uite sa nu ramai proasta iti spun cine esti.
Pe tine te cheama Imeko Uchiha.Esti fica lui Momoko Uchiha si a lui Kenko Uchiha.Parintii tai au fost omorati de cei din satul sunetului dupa ce te'ai nascut.Toate satele te vor pe tine pt.ca esti cea mai puternica finta.Ai o putere inegalabila.Nu mai ai frati sau surori.Ai fost adoptata de familia Haruno ca sa fi salvata.
-De unde stiu ca nu ma minti?Ma uitam in ochii lui neincrezatoare,aveam un sentiment de fior cand ma uitam in ochii lui.
-Nu am dece,te'am luat ca sa te antrenez ,este un razboi mare avem nevoie de tine,deci daca te scot din camp promiti ca nu fugi?
-Bine dar nu promit ca o sa dau incet.
Am inceput antrenamintele,Itachi isi da roba neagra cu nori rosii jos,si incepem.
Imi arata cateva miscari,insa eu le incec pe toate pe el.Ne'am atrenat toata ziua,eram epuizati.Se aseaza jos si incepe sa se uite la mine si imi zambeste.Vine seara si trebuia sa ma odihnesc,eu raman in tricoul meu alb cu pantalonii scurti cei negri,cu parul prins sus in coc.Itachi isi da jos tricoul si ramane in pantaloni scurti.Si imi spune ca daca ii fac loc in pat,il refuz categoric si el adoarme pe un alt pat.Si zi de zi ne antrenam si deveneam mai apropiati,si aflasem niste chesti chiar foarte bune,mama si tata nu sunt morti dar sunt in cealalta parte a tarii,dar Sakura e pe mana lui Orochimaru.Si asta ma ambitiona mai tare sa o salvez.
Totul mesese bine pana intr'o zi...
Devenisem buni prieteni,si ne aliasem sa il oprim pe Orochimaru.Eram la antrenamente ca de obicei,pana cand la o lovitura il lovesc pe Itachi tare de sangereaza:
-Itachi iarta'ma nu am vrut.Spun eu cu parere de rau,chiar incepusem sa tin la Itachi.
-Ah,,nu'i nimik am fost lovit si mai rau.Ridica mana si si'o pune in par,incep sa ii zambesc si sa rad.Dupa am mers la rau sa ma spal,ii spusesem lui Itachi sa nu vina ca de nu il bat.Am ajuns la rau imi dadusem hainele jos si intrasem in apa cristalina si rece.Ma uitam in reflectia apei si imi vedeam fata doar pe jumatate,cealalta parte era in ceata.In fine iesisem din rau si ma duceam sa ma usuc,vine Itachi se uita la mine se inrosise in obraji si imi zambea larg.Ma imbracasem si il vad pe itachi cu prosopul pe el il urmaream cand isi usca parul Dar intr'un moment de neatentie calc pe o crenguta si ma aude,din reflex arunca cu un kunai fara sa vada in cine si imi taie parul de la jumatate:
-A...Ime...Kilari,nu stiam ca esti tu scuze...Stai...ce faceai dupa tufis?Intreaba zambind si chicotind Itachi.Nu spun nimik si ma indrept catre el ca sa ma uit in rau,aveam parul mai scut cam pana la umeri.Itachi vine langa mine si cand se uita in apa jumatatile din fetele noastre de unesc in reflectia apei de parca am fi fost doar 1.Zambesc si el se apropie de mine si ma saruta.Era asa de dulce.
Bine mergem la culcare si de data asta il primesc in pat si adorm cu capul pe umarul lui..dar inainte sa adorm imi mai da un sarut de noapte buna...
Dimineata cand ma'm trezit am avut un soc mare! Si acel lucru era ....

Sper ca va placut Ayumi.Si Sasuke va aparea in poveste dar in capitolul 6.Sper ca te va incanta povestea

Din Cei mai mari dujmani ....iubiti ..un nou cuplu NARUTO

K I L A R I
PS:In fiecare zi la 21-22 va aparea un nou fic...sau chiar doua...PUPICI

Ultima editare efectuata de catre Kilari'Chan in Vin 24 Aug 2012 - 23:07, editata de 1 ori
•°•Andy Quinn•°•
Scriitor
Scriitor

la data de Vin 24 Aug 2012 - 8:24
Acum sunt prima
Ce mai capitole! Mi-a placut la nebunie!
Sper ca Sakura este bine si ca Orochimaru nu-i va face nimic... Dar pe cine pacalesc eu aici? Doar e Orochimaru, evident ca ii va face ceva
Astept next Spor la scris si la idei!
Temari
Banat

la data de Vin 24 Aug 2012 - 9:05
Itachi si Kilari? Asta e interesant. Imi place ideea. Dar Orochimaru ce ii face Sakurei? Si Sasuke pe unde e? De ce nu o ajuta nimeni pe Sakura? Il bat pe Orochimaru daca se atinge de ea.
De data asta anunta-ma cand pui next. Pupici si spor la scris.
Ayu
Membru
Membru

la data de Vin 24 Aug 2012 - 22:18
Acel lucru era?... CE?!
Chiar trebuia sa te opresti tocmai aici? Sad
Sper sa aduci urmatorul capitol cat mai repede ca mor de curiozitate. Love it
Deci, pana la urma se infiripa ceva intre cei doi. Smile
Ma bucur, sunt asa dulci. Love
Eu ma gandesc la ceva, avand in vedere ce mi-ai zis azi afara, insa sper sa ma insel. Oare ce-o fi? Think
Te rog vino repede cu nextul! Te rog!
Te Big Hug si te Kiss

A Y U M I
Miyuki
Nou venit
Nou venit

la data de Vin 24 Aug 2012 - 23:19
Iei!!!!!!!! nextul insfarsit, Doamne cred ca daca as citi capitolul asta de 100 de ori nu m-as plictisi adica si tot ficul de la capat nu m-as plictisi este foarte tare si deabi astept sa vad ce vede Kilari, chiar devine interesant spor la scris pwpici Kiss
Rose
Moderator
Moderator

la data de Sam 29 Dec 2012 - 17:57
Din cauza inactivităţii acest fic se închide.
Dacă doreşti să îl continui atunci îmi poţi da un p.m. şi se rezolvă.
Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum