Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Theiana.
Inactiv
Inactiv
Sex : feminin

Life does not end here (eventual +16)

la data de Mar 21 Aug 2012 - 19:35

Heyy.....M-am gandit sa postez ficul si pe acest forum!
Sper sa va placa!

Life is not over yet!

Chapter 1

Autor POV(eu):

Printre toate feluritele edificii ale unui oras ,pe care din mai multe motive consider mai nimerit sa nu-l dau in vileag si caruia nici nu vreau sa-I pun un nume inchipuit , este o cladire care se afla de mult, mai in toate orasele si anume:

“Orfelinatul”. In aceasta cladire, intr-o zi si la o data pe care nu merita sa le repet , deoarece hotarata nu pot fi de nici un folos cititorului in punctual in care am ajuns cu povestirea, s-a nascut vremelnica fapturaa a carei nume este asezat in mijlocul actiunii.

Multa vreme dupa ce chirulgul parohiei a trecut-o pragul acestei lumi plina de durere si necazuri, a fost o mare indoiala daca pruncul va ajunge sa poarte un nume.

In sala de operatii o asistenta era foarte agitate. O femeie statea pe patul de spital, aceasta fiind insarcinata.Dupa ce copilul dadu doavada cea dintai ,de buna functionare a plamanilor , patura peticita aruncata cu nengrijire pe patul de fier care se misca usurel , fata palida a femeii se ridica anevoie de pe perna si un glas slab slab rostii greu: “Dati-mi sa-mi vad fetita si apoi sa mor “.La aceste vorbe doctorul ce statea cu spatele la femeie , se ridica de pe scaun si vnind la capataiul patului, rosti cu mai multa blandete dacat te-ai fi asteptat de la dansul :

-Nu trebuie sa vorbesti inca de moarte,

-Nu,nu Dumnezeu s-o tina, draga de ea! Spune asistenta .

Dupa ce aceasta isi vede fetita o da inapoi asistentei si se pune la loc in pat.Dupa cateva secunde aceasta ii da ultima rasuflare.

-S-a sfarsit ,Doamna Yucko, rosti intr-un sfarsit doctoral.

-Vai ,saracuta de ea ! Era asa tanara! Dupa care doctoral pergatindu-se sa plece spuse:

-Nu-I nevoie sa mai trimiti dupa mine daca fetita plange! O s-o trimitem maine la orfelinat.Acum dai putin lapte praf.Docturul isi pune palaria in cap pregatindu-se sa iese pe uasa dar intreaba ceva. De unde venea?

-Au adus-o ieri noapte din porunca domnului supraveghetor,raspunse asistenta.Au gasit-o zacand I drum.Se vede ca batuse cale lunga.

In dimineata urmatoare fata a fost trimia la orefelinat acolo si-a petrecut 7 ani din viata panca cand intr-o zi un domn inalat bine facut si brunet cu o doamna eleganta si ea tot bruneta asunsera acolo.

Ei se duc in biroul directorului orferinatului.Si au dat cerere pentru adoptarea unei fetite in varsta de 7 ani.

Directorul se gandise chiar la mica faptura care acum 7 ani ajunsese aici.Le-a propus de fatita iar acestia au dorit sa o cunoasca si sa ii stie numele.

-Fetita se numeste Sakura!

Acesta ii da ordin secretarei lui sa o cheme pe micuta Sakura.Pe usa intra o fetita de 7 ani , care avea parul prins in 2 codite si roz si imbracata intr-o salopeta .Acesta face cunostinta cu cei doi si afla ca se numesc Fugaku si Mikoto Uchiha.Acestia erau incantati de mica faptura sis au decis sa o adopte.Dupa toate formalitatile care au durat o luna de zile cei doi au venit dupa Sakura.Dupa ce au plecat de la orfelinat in masina Mikoto se uita cu blandete la fetita.Acesta ii explica Sakurei ca ea si Fugaku mai au 2 baieti.Si ii mai spune ca isi doreau mult o fetita.Mikoto stia ca nu mai poate avea copii dupa un accident nefericit. Cand ajung acasa dau de......
Este cat se poate de reusit!
Eu sper sa va placa!
Irene.
Moderator
Moderator

Re: Life does not end here (eventual +16)

la data de Mar 21 Aug 2012 - 20:20
Buna Smile
Am trecut pe aici si ce sa vad? :-w
Serios? Stii cat imi place?
Este interesant Like
Cand ajung acasa dau de ... :o3 Acum te-ai oprit? :-w Sas'ke and Itacgi, no?
Imi place de la primul capitol, desii mi-ar fi placut sa fie mai multa descriere ><
Vreau next-ul repede
Lucifer
Membru
Membru

la data de Mar 21 Aug 2012 - 21:39
Foarte interesant ficul tau...chiar m-ai facut curioasa...sichiar as dorii sa pui mai repede next:D...Presupun ca Sasuke nu o sa o suporte pe biata sakura...???Sau nu..ei bine draga mea as dorii sa aduci next ca sa vad:D:D:D
Ayu
Membru
Membru

la data de Mier 22 Aug 2012 - 12:06
Mai mai cate ficuri noi zilele astea. Love it
E chiar interesant. Smile
Am mai citit ficuri cu Sakura sora lui Sasuke, insa in toate Sasuke n-o suporta.
Poate aici ii faci sa se inteleaga mai bine. Big smile
Iar capitolul e putin scurt, insa mie nu-mi ajunge niciodata. Laugh
Sper sa aduci nextul cat mai repede si sa ma anunti si pe mine. Big smile
Te Big Hug si te Kiss

A Y U M I
Reeah
Ex Staff
Ex Staff

la data de Joi 30 Aug 2012 - 12:36
Buna Big Hug
Mai intai, scri destul de bine, insa greselile de tastare strica tot farmecul Neutru Nu cred ca-ti ia mult sa-ti citesti macar o singura data capitolele.. E pacat pentru ca ficul are potential, insa in ochii multora greselile de tastare nu dau a bine si renunta la gandul de a mai citi ceva.
Ar fi mult mai frumos daca de acum ai comenta la mesajele unora numai in posturile in care postezi capitolele, in plus arata si urat si ii si dezamagesti pe cititori cand vad ca doar ai spus ceva despre comentariile lor si capitol, ciuciu.
Si inca ceva, de ce dai afara din casa? O.o Nu trebuia sa stim noi deja ca Sasuke n-o s-o placa pe Sakura, strici suspansul, deja ma astept la ce reactie o sa aibe Sasuke si numai am atatea emotii. Neutru
In fine, astept urmatorul capitol, spor la scris. :x

Edit: Am uitat ceva, acel "eventual" din titlu strica tot farmecul, nu are nicio importanta, puteai spune doar +16 ani si era mai bine. Inca ceva, nu este bine sa centrezi capitolele Laugh) ~Asta n-o stiu prea multi, poate ca tie iti place, insa nu este bine :-s Intr-o carte nu vezi scrisul centrat Laugh)
Asa, iar daca vrei uita-te pe la Primi pasi pentru un fic de calitate!. Sfaturile de aici or sa te ajute enorm de mult, iar daca doresti poti cere si o critica ~Cereri de critici.

Micile sfaturi pe care ti le-am dat aici nu au fost spuse cu rautate ci ca sa te ajute sa avansezi. Sper sa-ti foloseasca Smile Vreau sa vad progrese din partea ta Laugh) Si inca ceva, anuta-ma de next.
Rose
Moderator
Moderator

la data de Sam 29 Dec 2012 - 18:01
Din cauza inactivităţii acest fic se închide.
Dacă doreşti să îl continui atunci îmi poţi da un p.m. şi se rezolvă.
Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum