╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Replici favorite - Death Note

Distribuiti

Andi
    Critic
    Critic

Sex : feminin

Data de înscriere : 27/04/2012

Replici favorite - Death Note

Mesaj Scris de Andi la data de Dum 19 Aug 2012 - 0:13

Nu cred ca e greu sa va dati seama despre ce e vorba. Eu chiar sunt un fan infocat al acestui anime si as vrea sa stiu care sunt replicile voastre preferate. Ale mele sunt:

"I'll solve equations with my right hand and write names with my left. I'll take a potato chip... and eat it!" - Light

"I'll make you trust me. And when you've told me everything I need to know, I'll kill you." - Light

“Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.” - L

"I can understand them, because they can exchange that money for tons of apples." - Ryuk

"In the end there is no greater motivation than revenge." - Mello

Cam atat imi amintesc. Deci, voi ce replici preferati?

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Data de înscriere : 18/04/2013

Re: Replici favorite - Death Note

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 16 Iun 2013 - 20:44

" Merele din lumea oamenilor sunt asa de bune" -> Ryuuk.
    E singura pe care mi-o amintesc si e preferata mea pentru ca se refera la mancare Laughing Dar la faza aia am ras pana m-a durut burta.
    Si ar mai fi una, scrisa de tine, care imi place Love it :

“Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.” - L
    Prea taaare Laughing Iarasi, am ras ceva dupa ce L a spus asta. 

Acum este: Sam 3 Dec 2016 - 15:41