Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Mermaid mystery +16

Distribuiti
    ~Piersicuta~Rubin~
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Mermaid mystery +16

Mesaj Scris de ~Piersicuta~Rubin~ la data de Joi 9 Aug 2012 - 0:13

MERMAID MYSTERY

Capitolul 1

Furtuna se dezlantuise. Norii plumburii, grei si intunecati erau luminati de fulgerele luminoase, linistea fiind intrerupta de tunete puternice. Marea Merimmya era involburata, de un verde inchis si neplacut la privire, murdar si spalacit; totusi plin de mister. Marea in care de fiecare data se zvoanea ca traiesc sirene, fiind numita chiar dupa numele Reginei.
    Sasuke nu credea in astfel de povesti, nu puteau sa fie explicate stiintific, deci nu il pasionau. Nu se implica in lucruri pe care nu le intelegea, dar de data asta era dispus sa o faca; marea parca il vrajise, vrand sa il traga in adancurile sale.
    Isi inchise ochii negrii si intunecati precum perlele, sorbind cafeaua amara. Dorea sa afle daca sirenele chiar exista, oamenii de stiinta fiind din ce in ce mai confuzi; peste tot in lume declarandu-se intalniri cu asa-zisele "sirene". Scapa intentionat cana pe asfalt, transformandu-se in mii de cioburi inecate in lichidul maroniu. Evident, el nu putea fi "dus de nas" cu astfel de povesti, in viziunea lui acest mit transformandu-se in mii de cioburi, precum acea cana.
    Zambi satisfacut si victorios la vederea cioburilor, fiind increzator in fortele sale. Meseria lui nu-i permitea sa creada in mituri prostesti fara o baza reala, fiind arheolog marin; dar si personalitatea lui este vinovata. De cand isi pierdu-se parintii la varsta de 5 ani, a inceput sa locuiasca cu fratele sau; maturizandu-se extrem de repede. Acum, dupa 19 ani... nu mai putea crede in astfel de lucruri nici daca incerca.
    Isi trecu-se mana prin parul des de culoare neagra, tuns scurt si aranjat rebel apoi se ridica de pe sezlong intrand in casa de plaja ce facea oamenii sa-si intoarca privirile spre ea.
    Sasuke era un barbat special. Stia sa satisfaca femeile, avand multe relatii de o noapte, conducea o mare afacere; popular in lumea stiintei si totodata, era original, misterios si rebel in felul sau de a fi. Uneori petrecea ore intregi in oglinda, imbracandu-se la patru ace dar si in haine lejere; fiind un mare colectionar de ceasuri de mana. Barbatul ideal pentru femei: frumos, sofisticat, un mare domn cu majoritatea fetelor, prietenos si bogat.
    Se aseza la birou, punandu-si picioarele pe el. Privi pe geam marea nelinistita parca de prezenta lui; acest gand satisfacandu-l, zambind.
    Telefonul negru, sofisticat suna pe o melodie lenta si sumbra; fiind ridicat cu o eleganta masculina desavarsita de mana brunetului. Raspunsera plictisit cu un " Alo " raspicat, dar se calma cand auzi vocea colegului sau de echipa, Naruto.
    Naruto era un blond cu ochii albastri, hiperactiv si poate nepotrivit pentru a fi arheolog marin din cauza entuziasmului sau pentru fiecare zi; dar inteligenta lui intrecea multe genii. Putea rezolva cea mai grea problema in cateva secunde, aceasta misiune fiind o provocare pentru el. Desi era om de stiinta credea in Dumnezeu si creaturi fantastice, mituri paranoice si vise. Pentru el orice era posibil.
    - Am inteles. Usa se va deschide automat la amprentele tale, eu voi fi plecat la ea ora!
    Vocea indiferenta, sumbra si rece; dar totusi calda si placuta auzului rasuna in incaperea goala si plina de hartii aranjate frumos. Nu ca ar fi facut el curatenie desi nu suporta dezordinea dar nu suporta sa isi aseze hartiile; asa ca angaja-se o servitoare.
    Avea nevoie de o sotie, de cineva care sa se ocupe de el dar nu iubea pe nimeni si nici nu ii era vreo femeie indeajuns de simpatica incat sa o ia de sotie. Majoritatea fetelor profitau de slabiciunea lui pentru femei;indragostindu-se mai repede decat ar fi nevoie.
    Ciudat pentru un om de stiinta, punea pasiune in orice facea, nepasandu-i de vorbele oamenilor. Ca deh... el era cel mai smecher dintre toti!

Sper sa va placa primul capitol... voi pune maine nextul!

Nu voi pune nextul la niciun fic timp de o saptamana de vineri dimineata! Stati calmi, voi reveni cu noi forte proaspete! Dar pana vineri sper sa mai pun cateva capitole la ficuri!^^

PS: Gfx-ul este facut de mine, dar l-am mai postat si pe alt forum! Nu l-am furat sau lucruri de genul!

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Re: Mermaid mystery +16

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 9 Aug 2012 - 6:34

Buna Big Hug
    Ai folosit la sfarsit culoarea rosu. Culoarea asta e folosita doar de catre membri din staff atunci cand fac anunturi, dau avertizari etc. ~Cred ca n-a fost intentionat si ai nimenit chiar nuanta asta Laugh))
    Doamne, nu-mi vine sa cred O.o
    Genial!
    Mi-a placut foarte mult capitolul asta.. si-mi place si gfx-ul :x
    Defapt.. imi place totul la ficul asta. (D)
    Breee, sa vezi ce-ti fac daca nu pui next-urile repede =]]]]]]]
    Spor la scris Kiss
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Joi 9 Aug 2012 - 9:39

Buna >Big smile<
    Un nou fic? o.O Perect Love it
    Este superb! <3 Imi place foarte mult ideea Big smile Descrierea este super Love it
    Sas'ke pasionat de stinta ham? Sakura sirena :o3
    Aventuri de o noapte? o.O Nuuu :@ Perversul. Cu mine nu a avut Crying ~ Laugh~
    Vreau next-ul cat mai repede! :-w
    Spor la scris si multa imaginatie!
    Ayu
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Ayu la data de Joi 9 Aug 2012 - 12:42

Buna, draga mea. Kiss Imi place la nebunie ficul tau. Love it E atat de misterios. Wink Hmm... Arheolog marin... Interesant. Smile Deci Sakura e sirena. Abea astept sa vad ce fata face Sasuke cand afla ca sirenele exista. Laugh Mai ales cand se indragosteste de ea. Laughing Imi place mult ideea, mi se pare originala. Astept cu nerabdare nextul si te rog sa ma anunti. Big smile Te Big Hug si te Kiss

A Y U M I

PS: Imi place gfx-ul. E genial. Love it
    Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Joi 9 Aug 2012 - 12:52

Wow, imi place ! E foarte interesant, nu am mai vazut ficuri
    care sa fie despre sirene Laugh, sunt curioasa unde o sa se ajunga Wink).
    Sasuke- om serios ~ place la mine Smile
    So, vreau next-ul repede ca sa vad ce se mai intampla, si daca poti sa ma anunti si pe mine cand il pui Smile. Oricum, imi place mult si te rooog nu ne mai lasa sa asteptam si sa fierbem aici asa ca pune capitolul urmator Smile.
    Si ador si gfx-ul sa stii Wink

Ne vedem la next, bye bye Kiss

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Sam 29 Dec 2012 - 17:43

Din cauza inactivităţii acest fic se închide.
    Dacă doreşti să îl continui atunci îmi poţi da un p.m. şi se rezolvă.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Vin 28 Apr 2017 - 16:55