╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Aveti nevoie de meditatii?

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 2 Aug 2012 - 13:16

Ei bine, sunt unele persoane ce nu se descurca la anumite materii si ajung sa aibe nevoie de meditatii. Voi a-ti facut? Eu da, am inceput in vacanta asta sa fac meditatii la limba engleza, as vrea sa incep si la franceza, dar n-am timp, si la matematica. Chiar am ramas in urma, cu limbile straine sunt la pamant si trebuie sa remediez situatia. Smile

Intrebari:

1. Ati facut meditatii?
    2. La ce materie?
    3. Au avut un rezultat?
    4. Ati fi reusit si fara ele?

Raspunsuri:
    1. Da, fac.
    2. La limba engleza -.-"
    3. Da, este unul mic.. insa sunt de abia la inceput.
    4. Categoric, nu.

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 18/11/2011

Re: Aveti nevoie de meditatii?

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Joi 2 Aug 2012 - 13:28

Interesant topic, Deea. Si eu ma regasesc printre acele persoane :-"

Intrebari:

1. Ati facut meditatii?
    Da. Am facut atat in clasele V-VIII, cat si de cand sunt la liceu.
    2. La ce materie?
    In clasa a 5-a am facut meditatii la matematica. In clasa a 7-a parca, pentru ca nemaimergand in clasa a 6-a la meditatii am pierdut multe, le-am reluat la matematica. In clasa a 8-a am fost la matematica, romana si istorie, pentru ca se apropia examenul ^^ Acum in clasa a 9-a am fost la desen ~ stiu, vi se va parea aiurea, dar la liceu meu desenul conteaza 70%. ~
    3. Au avut un rezultat?
    Da, in gimnaziu au avut, din moment ce media tuturor anilor a fost de 9,93 *hmm* Acum la liceu m-am delasat, si din clasa a 10-a voi merge din nou la meditatii la matematica >.<
    Nu, sincer nu. Nu cred ca as fi reusit sa trec de ciclul gimnazial fara ele Laugh

Ultima editare efectuata de catre •Emιℓy• in Mier 8 Aug 2012 - 16:35, editata de 1 ori

Lucifer
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 18/08/2011

Mesaj Scris de Lucifer la data de Joi 2 Aug 2012 - 15:35

Intrebari:

1. Ati facut meditatii?Da am facut in clasa a 6-a la romana si la matematic deoarece in clasa a5a sem 2 mi-am rupt piciorul si am avut nevoie de operatie si in clasa a6a nu prea am inteles asa ca am facut meditatii dar acum nu mai fac.
    2. La ce materie
    Romana si Mate
    3. Au avut un rezultat?
    Da..un rezultat destul de bun.
    Sincere sa fiu nu as fi eusit avand in vedere ca pierdusem multe lectii am pierdut tot sem 2 din clasa a5a...

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Mier 8 Aug 2012 - 16:32

O singură dată am făcut meditaţii şi anume în clasa a 9a, la informatică. Aveam nevoie de ele, pentru că nu reuşeam să învăţ şi nici în clasă nu pricepusem. Plus de asta nu reuşeam să îmi scot media ._.' Au avut rezultat, normal că da. Şi mi-am luat maxim la final, i-a zis profa mamei că eu nu aveam nevoie de meditaţii, trebuia doar să fiu mai atentă în clasă Dar eram atentă, doar că nu ştiu de ce nu pricepeam
    Tata, vrea să îmi pună meditaţii la mate, acum în clasa a 12a. Şi sunt pe punctul de a accepta acest lucru, cu toate că nu ştiu cum o să fie să fiu singură cu profa mea de mate. Sper să nu ajung terorizată

●Crystαℓ●
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 20/10/2012

Mesaj Scris de ●Crystαℓ● la data de Sam 20 Oct 2012 - 12:46

Întrebări:
    1. Aţi făcut meditaţii?
    Da, încă fac meditaţii.
    2. La ce materie?
    La matematică.
    3. Aţi avut rezultate?
    Sincer, da; am avut rezultate şi încă am.
    4. Aţi fi reuşit fără ele?
    Bineînţeles că nu. Matematica mereu, a fost, pentru fiecare elev, o materie-problemă.

Asta e. Fac meditaţii din clasa a 5-a la matematică, profesoara pe care o am este super-detreabă. Ne vorbim reciproc la pertu, ne înţelegem de parcă am fi prietene de-o viaţă. Oricum, de când fac meditaţii, matematica a devenit mult, dar mult mai uşoară decât înainte. Sper să fie la fel în continuare. Succes tuturor la şcoală! Big smile

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Mar 11 Dec 2012 - 19:47

Buna *hug*
    1. Ati facut meditatii?
    Da fac ^^
    2. La ce materie?
    La matematica, am inceput de anul trecut pentru ca sunt lenesa si nu muncesc, si profa - este la pensie- imi zice ca pot face cariera cu matematica Laughing Daaa, de unde Laugh Sau poate ... *hmm*
    La romana, am inceput in acest an. Da, chiar am nevoie. Eu sunt slaba la romana, gramatica, literatura ... ce ma mai ajuta net-ul inainte. Si cum sunt eu lenesa ... se prinde greu. in special la literatura, ca trebuie sa te gandesti cand comentezi ceva, sa ai o exprimare potrivita ... eh, stiti voi Wink
    3. Au avut un rezultat?
    La matematica, da. Imi place datorita profesoarei, care este vecina mea, sta chiar sub noi - apartament- si este fosta diriginta a fratelui meu - clasele 5-8-
    La romana, da, oarecum. ^^" Fac cu profesoara de la liceu. O alta profesoara pentru ca eu in clasele 9-10 am fost in alta clasa, si i-am recunoscut mamei ca nu stiu absolut nimic la romana si nu pot lua nici macar un 5 la Bac ;-s Acum, cu profa - cu care a facut si fratele meu meditatie - e foarte bine. Incerc sa recuperez anii pierduri. La meditatie e sora noastra, la scoala e ... dura, nu umfla notele ciar daca esti la meditatie la ea. Ai invatat de 4, ai 4. Fara discutii ^^
    La romana, nu. ^^

†LookInTheDark†
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 09/12/2012

Mesaj Scris de †LookInTheDark† la data de Mier 12 Dec 2012 - 20:26

1. Ati facut meditatii? ~ Da in clasa a VI - a.
    2. La ce materie? ~ Engleza. Aveam o profesoara care la care nu intelegeam nimic, doar cei de la meditatii mai stiau ceva. Apoi am inceput sa merg si la meditatii si in timpul asta s-a schimbat profesoara - cu cea noua inteleg absolut tot.
    3. Au avut un rezultat? ~ Da unul foarte mare. Acea fata terminase facultatea si a fost foarte draguta cu mine.
    4. Ati fi reusit si fara ele? ~ Nu... nu! In niciun caz!
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Mier 1 Mai 2013 - 9:53

Niciodata nu am facut meditatii, dar voi face de la anul, la matematica. Da, am avut pana acum rezultate destul de bune, doar ca mi-e cam frica, deoarece observ ca matematica se departeaza din ce in ce mai mult de mine si am nevoie si de ea. Nu sunt o fana a cifrelor, dar macar sa ies cu brio si de aici:)
    Eu sper ca voi avea rezultate si ca va fi destul de binisor...

Raven
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 06/03/2013

Mesaj Scris de Raven la data de Vin 3 Mai 2013 - 8:51

1. Ati facut meditatii?
    Da.
    2. La ce materie?
    La matematică şi franceză. La matematică am luat meditaţii de pe clasa a V-a, dar după ce am terminat clasa a VIII-a şi am dat examenele nu am mai luat, deşi acum cred că mă apuc din nou să iau >.>' La franceză... aici trebuie să specific că am luat meditaţii mai mult din dorinţa mamei să ştiu mai multe limbii străine, deşi ştia bine că eu detest franceza din toată inima.
    3. Au avut un rezultat?
    La mate mi-au fost de ajutor, nu pot să spun că au făcut 'geniu' din mine, dar m-au ajutat să-mi consolidez cunoştinţele şi să le exersez. Meditaţiile la franceză nu au avut nici un rezultat, nu că nu ar fi fost bună profa la care mergeam eu, dar interesul meu era scăzut (ca să nu zic zero :-" ).
    Da şi nu.

Black Monster
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 12/04/2013

Mesaj Scris de Black Monster la data de Vin 3 Mai 2013 - 11:54

1. Ati facut meditatii?
    Da si inca fac
    2. La ce materie?
    La matematica
    3. Au avut un rezultat?
    Da, cred...
    Nu.....cred

Teru
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 17/02/2013

Mesaj Scris de Teru la data de Vin 3 Mai 2013 - 21:45

1. Ati facut meditatii?
    Yup.
    2. La ce materie?
    Română & Engleză (gramatică)
    3. Au avut un rezultat?
    Mhm... se poate spune şi aşa. Dar dacă aveam mai multă voinţă se putea şi mai bine. mehh.
    La română în niciun caz. Nici acum nu înţeleg unele chestii so yeah. Dar la engleză, dacă mă puneam calumea pe treabă, probabil că reuşeam. xDD

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 4 Mai 2013 - 21:16

1. Ati facut meditatii?
    Da

2. La ce materie?Franceza

3. Au avut un rezultat?Da Smile

Da, dar eu m-am dus la Delf si de asta am facut meditatie Laugh

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 16/04/2012

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Sam 9 Noi 2013 - 13:32

Ei bine, orele la care ma duceam la engleza cand eram mai mica, prin scoala generala nu se pot numi chiar meditatii. Cea cu care faceam era fiica nasilor de cununie al parintilor mei, deci o cunoasteam de cand eram mica.
    Anul asta fac pregatire la mate pentru ca imi e frica rau. In cei trei ani de liceu nu stiu daca s-a lipit ceva de mine si imi e frica de bacu la mate, deci aveam nevoie de pregatire. Sunt constienta ca singura n-o sa pot sa trag macar un 5 la mate, asa ca mi-am gasit un profesor foarte de treaba. Imi explica ce nu inteleg si incet-incet incep sa ma mai prind cum se fac unele exercitii, spre deosebire de asta-vara cand ma uitam la ele si ma intrebam ce vrea exerciul ala de la mine. ^^

BerryHD
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 01/11/2013

Mesaj Scris de BerryHD la data de Sam 9 Noi 2013 - 21:26

1. Ati facut meditatii?
    Nu. Smile
    2. La ce materie?
    La niciuna.
    3. Au avut vreun rezultat?
    Desiguuuur.
    Am reusit si inca reusesc.

Invader Lamu
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 30/11/2013

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Dum 1 Dec 2013 - 2:17

Cand am fost la scoala am facut meditatii la Romana, Matematica si Engleza.

Acum este: Mar 6 Dec 2016 - 14:10