╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Va este dor de scoala?

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

Va este dor de scoala?

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 27 Iul 2012 - 21:25

Va este dor de scoala?

Ei bine, multora le este dor de scoala. Mie nu-mi e.. am impresia ca vacanta trece prea repede Laugh)) In fine.. ma tot intreb, de ce unora le este dor de ea? Laugh
    O.o Sa-ti fie dor de scoala? Neutru Eu vreau sa avem o vacanta mai lunga.. nu mi-e dor de ea.. vreau sa am timp... daca ar incepe si scoala, n-as mai avea timp de nimic Laugh) nici sa respir.. Deci? Care sunt motivele pentru care va doriti sa reanceapa scoala? Laugh)

Yuzu.
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 14/06/2012

Re: Va este dor de scoala?

Mesaj Scris de Yuzu. la data de Vin 27 Iul 2012 - 21:43

Pai, mie una imi e dor. Adica cui nu i-ar fi dor de prieteni si de micutele farse facute de colegi? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Adica, nu stiu cum e la voi in clase, dar la mine mereu sunt facute niste glume. Cum ar fi, mie mi-sa intamplat sa-mi lipeasca un coleg guma de scaun. Si eu cand m-am asezat, m-am ales cu guma pe pantaloni.
    Sau imi aduc aminte iarna trecuta cum un coleg Alex a rupt din greseala scaunul de la catedra. Iar cand a venit profa de romana, si s-a asezat pe scaun, a facut buf. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Iar mereu inainte sa vina diriga, baietii ne alearga pe hol. Iar cum scoala noastra e mai " moderna " de felul ei, s-au pus camere de supraveghiere. Si directoarea mereu vine la noi si ne tine predici[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] .
    Dar cand ea pleaca, Alex si Didi, mereu fac misto de ea. Murim de ras la cum o imita ei.[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Bine, ca atunci cand nu e in toane bune, ne face scandal de aude toata scoala..
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine].

Mie de asta imi e dor de scoala. Hehe, voua? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Lucifer
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 18/08/2011

Mesaj Scris de Lucifer la data de Vin 27 Iul 2012 - 22:20

Nici sa stai in cap si sa imi canti lambada...ador vacanta mai mult ca orice imi permite sa fac anumite lucruri precum sa ma intalnesc cu tipu de care imi place si sa ma rad cu el ..nu ca la scoala unde ma multumesc doar cu privitul..e frumos si la scoala...doar in pauza..oricum o sa imi fie dor de vacanta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Mar 14 Aug 2012 - 20:01

Mamă, am un dor aşa de nebun de şcoală. Nici nu vă închipuiţi, atât de tare încât îmi vine să mă duc să îi dau foc cu tot cu profi înăuntru. Vă bateţi joc de mine? Laugh Vai, deci clar nu îmi e dor, cu atât mai puţin că sunt în ultimul an de liceu X.x Nici nu vreau să dau de el.
    Şi ca să fiu sinceră, nici de colegi mei nu îmi e dor. Dacă vreau să îi mai văd pot organiza o ieşire şi gata.
    Cu toate că ştiu că peste câţiva ani, când am să fiu la facultate am să spun că îmi e dor de generală şi liceu. Dar în clipa de faţă îmi doresc să opresc timpul în loc şi să fie vacanţă :x

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Mier 27 Mar 2013 - 10:10

Buna *hug*
    Niciodata nu mi-a fost dor de scoala ci numi va fi! >< Ma uimeste faptul ca unor copii le este do de ea .. ca s-au plictisit in vacanta. -_- Cand aud asta imi vine sa pic jos ^^" mie vacanta de vara nu-mi ajunge ... Imi doresc sa vina cat mai repede vacantaaaa <3

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Mier 1 Mai 2013 - 9:56

Deoarece a venit mini-vacanta, trebuie sa spun ceva... Da, Doamne sa nu mai inceapa scoala pana la vara! Si la vara sa fim tot in vacanta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Ce as vrea acum sa se darame, ce bine ar fi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Niciodata nu mi-a fost dor de scoala, doar de pauze.

~Kim™~
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 23/01/2013

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Mier 1 Mai 2013 - 18:02

Mie nu mie dor de scoala ci de colegi. Nu-mi place sa stau acasa si sa ma plictisesc, dar nici la scoala cand incepeau profisori sa urle la noi din cauza ca nu invatam. Serios, cine mai invata in zilele astea?
    Chiar nu vreau sa incpem scoala! Sad Mai bine aveam vacanta 7 luni si 3 luni scoala. Big smile Laugh Big smile
    Cel mai bine asa era! Nu credeti?

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 4 Mai 2013 - 21:25

In niciun caz! Neutru Niciodata nu mi-a fost dor de scoala. Dar as avea nevoie de numai doua vacante pe an.....de vreo 6 luni fiecare... Laugh Dar serios acum, inteleg ca unora va place sa stati cu prietenii, si mie, dar nu la scoala. Iesim afara, mergem la un film, la o pizza, in parc dar sa supot o ora pentru 10 zece minute cu colegii? E prea mult pentru mine. La scoala in majoritatea timpului e plictisitor si chiar nu-mi place. Vacantele trec prea repede si eu vreau sa avem mai multa vacanta.

Ale-chan
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 26/06/2013

Va este dor de scoala ?

Mesaj Scris de Ale-chan la data de Vin 23 Aug 2013 - 16:02

Cu totii stim ca mai este putin timp si incepe scoala. Cam 17 zile. Va este dor de colegii vostrii ? Vreti sa ii intalniti ?  Mie una imi este dor de fiecare in parte. Mai ales de suri meu Sad  Si imi mai este dor si de diriginta. Imi este dor sa tipe la noi , sa ne certe ca de ce nu am luat note mari , cum face ea mereu si noi sa facem o fata gen Neutru  Laugh . Imi este dor si de galagia din clasa si de injuraturile ce se auzeau mereu cand profesorul pleca cateva minute din clasa.  Cate amintiri frumoase ! Anul asta o sa fie si mai frumoase , cred eu.

Voua ?

Andrada :*
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 22/08/2013

Mesaj Scris de Andrada :* la data de Sam 24 Aug 2013 - 19:26

Si mie imi este dor de scoala,Big Hug  in special de colegii aceia mai nebun, care fac glume pe seama celui mai mic incident intamplat.Laughing 
    Imi e dor de dirigintele meu, care e profesor de chimie si de glumele lui amuzante Laughing si  de asemenea imi e dor de profesoara de informatica. Ea este preferata mea. Vinerea aveam de la ora 12 la 14 doua or de informatica, iar uneori venea la noi in clasa si ne spune : "haide-ti sa bem un suc fiecare la casa lui!"  toti ne bucuram foarte tare. Mergeam in grup pana in centru, apoi pleca fiecare acasa la el. 

Daca ar fi ceva ce sa urasc la scoala, acestea ar fi testele neanuntate, care ne strica mediile.  Uite as imi vine sa dau in profesor. Laughing

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 25 Aug 2013 - 11:30

Da Think Chiar mi-e dor. NU stiu de ce, ca sigur nu de colegi, dar imi doresc sa inceapa. Ciudat, nu? Laughing Da, stiu. Dar parca mai vreau si vacanta, nici de ea nu m-as desparti. Oricum, cred ca o sa profit de zilele astea cat pot, o sa fac tampenii - nu ca n-as face oricum - ca sa fie totul okai 100 % si sa incep impacata si nu chiar asa de mult dorita scoala, dar poate putin asteptata cu drag.

lNicoleta
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 11/02/2013

Mesaj Scris de lNicoleta la data de Joi 5 Sept 2013 - 18:18

Ma rog.. mie nu imi e dor de scoala chiar daca la mine a inceput deja. Nu suport sa ma trezesc devreme si sa ma culc devreme, nu-m place ca o mare parte din timpul liber mi-l rapesc temele si deja nu mai e liber. Nu-mi plac uniii profesori pentru ca nu explica deloc bine si au asteptari mari de la elevi. Nu mi-a fost si nu-mi va fi dor de scoala. Mi-ar daca macar as avea colegi mai buni, insa colegii mei sunt salbatici, nesimtiti, egoisti etc, etc. Asta e doar parerea mea.

Acum este: Mar 6 Dec 2016 - 14:06