Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Reeah
Ex Staff
Ex Staff
Sex : feminin

Spioanele.

la data de Mier 25 Iul 2012 - 22:35
Spiaonele.

Spioanele este un serial de animație produs de compania franceză Marathon. Producția a început în anul 2001. De asemenea s-a făcut un film animat de 90 de minute, Totally Spies! care a avut premiera pe data de 22 iulie 2009, în Franța. În decembrie 2011, Marathon a anunțat că seria va continua cu sezonul al șaselea, care va fi difuzat în 2013.

În rolurile principale se află trei spioane adolescente din Beverly Hills: Sam, Clover și Alex. Ele luptă în secret împotriva răufăcătorilor pe plan internațional cu ajutorul dispozitivelor suplimentate de șeful lor, Jerry, care este fondatorul și șeful agenției secrete Organizația Internațională a Protecției Umane (WOOHP). Fetele trebuie să se descurce cu misiunile și viețile de zi cu zi: liceul (sez 1-4), facultatea (sez 5), băieții și rivala lor, Mandy.

Totally Spies este de multe ori descris ca un show american (în ciuda faptului că este produs în Europa). Are și o ciudată influență shōjo. Serialul are de asemenea o trăsătură a stilului de animație japonez. Personajele sunt desenate cu niște ochi mari, dramatici și același corp fundamental. Și caracteristicile din animeuri sunt folosite în serial, cum ar fi picătura de transpirație, vena încrucișată și expresia facială extremă. Din această cauză, mulți oameni consideră că acest stil de animație este anime american, deși a fost făcut în Franța.

Parerea mea: Nici n-aveti habar cat de mult am adorat desenul asta Laugh Chiar ma credeam o spioana.. Neutru Sper ca o sa gasesc persoane carora le place Smile

Surs:Wikipedia.
•°•Andy Quinn•°•
Scriitor
Scriitor

Re: Spioanele.

la data de Joi 26 Iul 2012 - 13:22
Doamne, Deea, daca ai stii cat iubeam desenul asta
Bine macar ca aveam cu cine sa ma joc de-a spioanele, ca de nu Eu eram Alex, iar verisoarele mele erau Sam si Clover
Nu puteam rata nici macar un episod, pe toate le stiam pe din cap
Mi-e asa dor de Jetix. Nici macar nu ma uit la desenele de pe Disney Ce vremuri...
●Crystαℓ●
Inactiv
Inactiv

la data de Sam 20 Oct 2012 - 13:03
Ah, Spioanele, ce vremuri frumoase. Un desen cu adevărat excepţional. Preferata mea era Sam; era deşteaptă, frumoasă, modestă... mereu am vrut să fiu ca ea. Laugh Şi eu când eram mică mă prefăceam a fi o spioană, pentru că aveam un set din acela de jucărie cu farduri, iar eu mă prefăceam că sunt "ustensile" speciale, ca la Spioanele.
Temari
Banat

la data de Dum 16 Dec 2012 - 20:29
Spioanele un desen intr-adevar minunat.Il adoram.
Preferatamea era Clover:
Era nesimtit*, obsedata de moda, comenta, mda...doar defecte pana aici, dar mie-mi placea.
Si Jerry, batranelul antipatic.
sakura chan
Membru
Membru

la data de Lun 11 Feb 2013 - 22:46
Doamne, ce m-ai iubeam desenul asta animat, pana si eu ma consideram o spioanca si luam toate revistele legate de ele, cu postere cu detoate. Mi-au placut foarte mult, chiar le adoram. Au dacut parte din copilaria mea si cateodata cand nu prea am ce face, deoarece am 2 dvd-uri cu ele, mai ma uit ca sa imi mai aduc aminte de ele, de cum a fost frumos sa imi imaginez ca eram o spioanca. Si ziceam mereu ca vroiam sa devin una cand eram mai mare.[/b">
Teru
Membru
Membru

la data de Lun 18 Feb 2013 - 14:57
Eu cu nişte prietene eram obsedate de asta. Ne credeam şi spioane pe afară când ieşeam şi mai băgam câteva idei de la noi acolo'şa. Îl iubeam într-adevăr. Asta nu o neg. Era frumos cu cele trei fete + Jerry. Mă amuza omul ăla. De fapt, încă mă amuză. E reuşit!
Pasila
Scriitor
Scriitor

la data de Sam 4 Mai 2013 - 22:30
Le adoram! Mai ales pe Alex. Ea era preferata mea si n-o suportam pe Clover Laugh Mi se parea prea fitoasa si doamne, adoram desenele astea! Erau asa frumoase si chiar ma gandeam sa ma mai uit pe calculator Smile Erau mereu asa curajoase si armele lor erau asa tari si misiunile....wow! Si mereu le enerva Jerry cand le lua prin tubul ala si erau trantite pe o canapea (sau nu) Laughing
Bubu Uchiha
Membru
Membru

la data de Sam 6 Iul 2013 - 9:55
Ah, spioanele cat le-am iubit nu ca acum nu ar fi la fel. Imi place foarte mult de ele. Se mai difuzau pe Disney Channel dimineata pe la 7 fara 10.Ma uitam in timp ce ma pregateam de scoala. Cel mai multimi place de Clover, cand eram mai mica mi-a placut de Sam fiindca avea parul lung si erma innebunita dupa parul lung,dar dupa a inceput sa-mi placa temperamentul lui Clover, imi placea cand se certa cu enervevanta aia de Mandy.
Ella ♣
Moderator
Moderator

la data de Mier 10 Iul 2013 - 23:56
Da, Spioanele, atl desen animat care mi-a marcat copilaria. Pot sa spun ca eram innebunita dupa Sam, cel mai probabil pentru ca avea parul lung. Eram obsedata de mica cu parul lung fiindca cat timp am fost mica, am purtat tunsori foarte scurte si asa am fost atrasa de personajele cu parul lung [indiferent de culoarea lor Laugh]. Inca imi amintesc cum ma certam cu o fata care dintre noi sa fie Sam, cum ne jucam si cum urmam actiunea unor episoade. Imi palcea maxim desenu`, pacat ca nu mai dau pe Disney... l-am prins odata la 13:30, dar nu a tinut mult, dupa cateva zile schimbasera. Tare mult as vrea sa ma mai uit la el la televizor. ^-^
Lory :3
Nou venit
Nou venit

la data de Joi 11 Iul 2013 - 0:25
Oh da, ăsta da desen <3
O adoram pe Clover și într-un timp mă îmbrăcam doar în roșu o puneam pe mama să-mi cumpere truse de jucărie de spionaj și făceam pe spionu' prin casă. Îi topeam rujurile zicând că sunt instrumente speciale de desenat pereții Laughing)
Irene.
Moderator
Moderator

la data de Sam 20 Iul 2013 - 16:23
Acest desen a mai fost difuzat dar acum nu :/ Mi-a placut foarte mult. Preferata mea era Sam. Era draguta, desteapta si avea un par luuung :XVerisoara mea era innebunita dupa acest desen, si-a pus parintii sa-i cumpere echipament ca a lui Sam iar ei i-au cumparat o papusa Sam, si un ghiozdan cu cosmetice, si ma punea cand o vizitam sa ma joc cu ea de-a spioanele. Un adevarat chin! :|De atunci nu prea imi mai placeau dar tto au ramas in sufletelul meu micut. :3
Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum