╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Perle [varianta colegilor]

Distribuiti

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 16/04/2012

Perle [varianta colegilor]

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 20 Iul 2012 - 19:51

Am vazut ca exista un topic cu perle de-ale profesorilor asa ca de ce sa nu avem unul in care spune si perlele colegilor nostri sau chiar ale noastre?

Ora de mate.
    Profa: Scrieti, operatii cu numerele complexe. Adunarea este a... a... ?
    Noi: A... a...
    Profa: Asociativa mai!
    Alex: De ce tocmai asociativa?
    Danut: Pentru ca incepe cu "A" inteligentule.

Colegii din faaa mea susoteau de zor.
    Profa: Razvan ce tot ai de ii susotesti atata la ureche colegului tau? Inteleg sa ii soptesti la o fata la ureche dar la un baiat?
    Bobi[colegu de banca]: E o relatie mai speciala doamna profesoara.
    Noi: Laugh
    *dupa cateva minute*
    Vasilica: Doamna Razvan iar susoteste!
    Noi: Laughing

La randul de la geam ultimele 2 banci erau libere si erau fix in fundul clasei. Colegii din fata mea nu aveau nicio treaba cu ora de mate. Vorbeau incontinuu.
    Profa: Mai baiete nu mai vorbi atata. I-ati tu caietu frumusel si dute in ultima banca.
    Robert *catre coleg*: Sinistratule!

Ora de romana
    Profa: Povesteate-mi despre "Negustor lipscan"
    Cosmin: [Bla, bla, bla]... conflictul nu exista, dar prezinta confruntarea dintre doua mentalitati diferite, cea nemteasca si cea germana.

Acum e randul vostru ^^

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 18/11/2011

Re: Perle [varianta colegilor]

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Vin 20 Iul 2012 - 20:39

Interesant topic Clau ^^ Asa, sa vedem *hmm*

Ora de franceza:
    Doamna profesoara ne-a pus o melodie la casetofon si ne-a spus sa notam versurile ei in caiet. Melodia era "Savez vous planter les choux", iar primele doua versuri sunau cam asa: "Savez vous planter les choux, al a mode, al a mode, savez vous planter les choux, al a mode de chez nous"
    Doamna ii observa pe doi colegi ce vorbesc si il pune pe unul dintre ei sa citeasca cu voce tare versurile pe care le-a notat pana acum. ~ Voi scrie cum a citit el ^^ ~
    David: Salvez vus planeter les suz, al a mod, al a mod, salvez vus planeter les suz, al a mode de sezi nus.
    Raul ~ colegul sau de banca ~: WTF, ce Chineza Africana mai e si asta :?

Ora de tehnologie:
    Doamna ne vorbea despre transportul prin diferite cai.
    Doamna: De asemenea, in Italia intalnim si transportul aerian ...
    Alex: Viuuuuuuuuu, Vasile, zbori mai jos sa iti arunc incarcatura!
    Noi: Laughing))
    Doamna *ignorandu-l*: Si de asemenea multi locatari apeleaza la trenuri....
    Alex: Ciuu, ciuu, ciuuu, Mitica, vezi ca iti arunc plasele in compartimentu saispe!

Ora de Desen ~ poate ora cea mai stricta, tinand cont ca eu sunt la un Liceu de Arte ~:
    Domnul profesor ne explica cum sa imbinam doua culori astfel incat sa fie placut de privit tabloul si ne mai explica si cum sa combinam culorile, tot ca sa fie placut de privit.
    Domnul: Niciodata! Dar niciodata sa nu combinati portocaliul cu verdele, altfel va va iesi culoarea ... culoarea ... haideti, cine stie :?
    Marius: Cacaniu in dungi !! A, ba nu, stati, roz purpuriu cu nuante de visiniu!

Ora de Istorie:
    Doamna il asculta pe un coleg din lectia de zi.
    Doamna: Si ce avea clerul fata de nobilime :?
    Cristi ~ Ciocan ~ : Aa ... Aaa ... mitraliere!
    Gogan: Da Ciocane, daca la tine clerul are mitraliere inseamna ca il vom vedea pe popa cu mitraliera.

--> Clau, ai niste colegi foarte amuzanti ^^ M-a bufnit rasul in timp ce citeam ce spun Laugh Mai ales prima "perla", aceea m-a dat gata Laugh

off: Ce ar fi sa ne exprimam pararea despre perlele colegilor fiecarui user, ca sa nu povestim doar de dragul de a scrie :? *hmm* Cum vreti voi, mie mi se pare o idee buna. Scuze ca m-am bagat peste tine, Clau :o3

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 20 Iul 2012 - 21:10

Off: Nu ma supar Ale ^^ sincer chiar ma bucur ca a postat cineva pe aici. Intentia mea a fost sa deschid acest topic cu scopul de vedea de ce sunt in stare colegii celorlalti ~ dar in principal a fost creat sa mai radem putin, sa ne mai destindem, dupa parerea mea.

❥ Άℓєχαηđяα ❥ a scris:Alex: Viuuuuuuuuu, Vasile, zbori mai jos sa iti arunc incarcatura!

Sincer Ale m-a bufnit rasu intr-un stil cand am citit replica de mai sus. De idee nu stiu ce sa zic, adica e buna, dar depinde cat de mult simt al umorului are si membrul respectiv. Insa daca tot ai zis-o de ce nu? Ramane cum ai zis tu. ^^

Scuze pentru off topic ^^"

dee-san
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 22/08/2012

Mesaj Scris de dee-san la data de Dum 9 Sept 2012 - 20:47

Bun, am trecut şi eu pe aici şi m-am gândit să postez şi eu câte ceva despre colegii mei Big smile

Ora de română:

Profa îl asculta pe corigentul clasei, oral. Era aproape linişte, deoarece - ca de obicei - se auzeau în clasă şuşoteli, foşnete de hârtii, râsete, palme, pumni şi alte zgomote enervante. Respectivul - David sau Dumbo - se ridică în picioare. Zâmbeşte ca prostu' până când vine profa cu cerinţele.
    Profa: Spune-mi un verb.
    David: Ăăă... Cafea.
    Clasa: Laughing
    Profa: Laugh Atunci... Spune-mi conjugarea. Conjugă verbul "cafea".
    David: ... *cri-cri-cri*
    Profa: Spun eu? Bine. Eu cafea; Tu cafea; El/Ea cafele; Noi cafem; Voi cafeţi; Ei/Ele cafesc? Laugh
    Clasa: Laughing
    David: Blush
    A fost penală faza. Râdeam de ne spărgeam Laugh

Ora de biologie:

Scriam în caiet, după dictare. Eu stăteam în bancă cu alt idiot, Sebi. Profa se plimba prin clasă şi se uita prin caietele colegilor, în timp ce dicta în continuare. Se opreşte în dreptul băncii lui Sebi, deschide gura şi..
    Profa: Vai, Doamne, copile! Da ce-ai aici în caiet? Ghiveci? [e mâncare]
    Râde puţin, acompaniată de colegi mei şi se îndepărtează continuând să dicteze.

Sincer, acum nu îmi vin în minte multe chestii, eventual vă spun pe mâine :-j
    O seară plăcută! Smile
    Clauu ♦ ♥ ♣ ♠

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 20 Sept 2012 - 21:31

Credema ca m-am prapadit de ras la faza cu cafeaua, I se potriveste porecla Dumbo.

Acum, eu ma ocup de balul bobocilor. Si face prfu de engleza, nu mai stiu de ce era vorba si spune: S-a rupt microfonul firului.
    Si a mai facut o gafa ca asta. Face catre noi ca: Bobocii vor alege din intrebarile cu boluri serioase si din intrebarile cu boluri haioase. Faza e ca nimeni nu si-a dat seama, decat eu si o fata, altfel am fi ras pe nesaturate. Daca imi mai amintesc ceva, va zic.

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 14 Dec 2012 - 17:34

Ahh, si eu am asa ceva..

" - Toader, conjuga verbul "a veni".
    - Eu vin, tu pleci etc. Laugh"

Nu stiu daca e facuta de colegul meu, nu stiu, insa se prefacea ca-i beat, avea o cana de la desen plina cu apa - care a ajuns pe bancile, pe caiete si pe tot felul de lucruri de ale noastre.- si se lovea, cadea..
    " - De la beat carciuma viu!
    Merg pe gard de drum ma tiu.
    Niciun latra nu ma caine.
    Dau cu cainii in bolovani".

Lucifer
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 18/08/2011

Mesaj Scris de Lucifer la data de Vin 14 Dec 2012 - 20:43

Laughing
    Pai ora de fizica, profa il certa pe un coleg pe nume Vali, spaima spaimelor=))Il cearta pleaca profa de langa el.
    Vali: P**a mea!
    Noi: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]..toata clasa o inceput sa rada, si profa se uita la el
    Vali: Ce? M-ati auzit? Laughing

Tot la fizica
    Profa: Giani, spune lectia care ai avuto de pregatit pentru azi.
    Giani: Nu am invatat.
    Profa: Am predat noi lectia asa?
    Bun dupa ce yo tinut teorie cam 10 minute lo trecut la loc si apoi o zis ca pe cine seamana asa lenes.
    Giani: Pe cine ma lauda=))

Ora de geografie il trece profa pe un coleg asa linistit mai pampalau , asa cuminte nu pervers la tabla, si trebuia sa stearga tabla ca era plina, si de servici erau doua colege de ale mele. Cand l-am vazut ca sta ca un bou si asteapta m-am ridicat de pe scaun si am mers eu sa sterg tabla si in timp ce stergeam tabla zicea.
    Eu: Ba, cand te insori nevastata o sa bata cuiele si tu cu copilu in brate zicandu-i " Dormi puiul tati, dormi ca vine mata si ne omoara"
    Toti or inceput sa rada inclusiv profa.

Ora de romana cum sunt in a8a...vin la noi cu oferta pt albume de sf de an si vine un domn ne prezinte , ne arata si dupa ce pleaca ma trece profa la tabla si in timp ce scriam porfa intraba:
    Profa: Voi vreti albume?
    Eu: Normal!! Peste 10 ani vreau sa il deschid si sa le zic copiilor vezi asta e maicata, uite asta e Sorana(CrazyLove) e un fotograf.
    Profa: Deja te gandesti la copii?
    Eu: Da.

La bio profa ne vorbea despre nu stiu ce soparla si un cOLEG ZICE:
    Rade: Ah am omorat vara asta cu furculita nu stiu cate.
    Profa: Asta sa ii spui la taicatu. era nervoasa ea iubeste orice animal
    Radu: Dapu ca o fost cu mine=))
    Profa:..........
    Sau tot la bio il asculta pe un coleg.
    Radu: Da vorbeste mai tare doar nu esti de-a fata=))
    Profa: Radule!!! Las ca ma intalnesc eu cu taicatu.

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 14 Dec 2012 - 21:41

Vai ¢ℓa☋ 。◕‿◕。 prea tare a fost aia cu cafeaua si Deea aiai cu "eu vin, tu pleci" a fost prea penala Laughing
    Am venit si eu cu una proaspata. ^^

Ora de geografie.
    Profa: Lanurile de porumb sunt activitati economice pentru fermierii din mediul padurilor ecutoriale.
    Danut: *incepand sa cante* Dragostea se face in popusoi. Laughing

Lucifer
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 18/08/2011

Mesaj Scris de Lucifer la data de Sam 15 Dec 2012 - 11:46

Uite ca mi-am adus aminte de ceva

La ora de relige vorbeam despre nu stiu ce, si un coleg o inceput sa povesteasca si dupa ce termina auzim:
    Radu: Da p**a
    Noi am inceput sa radem si porfa s-a uitat la el ca si cand ar fi fost prima data cand ar fi auzit cuvantul ala.
    Radu: M-am scapat.

Tot la relige
    Profa: Edi nu ai nici o nota invata ca te ascult azi de doua ori iti alegi doua lectii pe care le vrei si te ascult.
    Edi: AAA fu**ma stalin.
    Iarasi profa se uita el ca la masini straine.

Ieri o colega si-a luat rollo si o inceput sa manace, o colega lua un rollo il linge ca pe o inghetata si il punea la un coleg pe banca, acesta nu vedea ce face ea cu rollo si le manca, noah o facut asta de vreo 11 ori si ultima data cand o lins rollo-ul o vazuto.
    Dorin: Yak, eu nu mananc aia ca ai bagato in gura.
    Rebe: Eh, si pe celelate cum le-ai mancat.
    Va dati seama ca s-a sters pe limba cu, cartea de fizica=))....normal ca eu nu am fost la scoala dar mi-a povestit o colega aseara si am ras pana nu am mai avut aer.

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Lun 20 Mai 2013 - 21:06

Ora de matematica:

Dirigul plimbandus-se prin clasa, asteptand ca cineva sa raspunda la o intrebare. Desi nimeni nu scotea un sunet, dirigul zice:
    Dirigul: Hai, nu va ingramaditi asa, sunt prea multe maini ridicate pe sus!
    Vali: Da, wa, taranilor, calmati-va!

Ora de dirigintie:

Ne intreaba dirigul daca avem asteptari pentru facultate/studii superioare.
    Vali: Da, domn' diriginte, eu cred ca merg la WC Academic! Ma duc chiar acum, daca imi dati voie [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Noi: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Sau, asta e de mai de mult:
    Dirigul: Bogda, ce te faci cand cresti?
    Bogdan: Barbat! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Tot la o ora, dar cea de fizica, a inceput un subiect legat de educatia sexuala. Habar nu mai am cum!
    Dirigul: Daca vreti, puteti sa va apucati de acum, dar nu se stie daca baietii au combustibilul pregatit! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Adrian: Dar pompa e gata!!!! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Dupa 5 minute tot de discutii de astea, dirigul zice:

Dirigul: Eu va pot spune teoretic si la dirigintie, asa ca hai sa ne apucam de fizica acum!
    Vali: Teoretic, teoretic, dar practic de ce nu???? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Adrian: Ma da esti gay??
    Vali* in soapta*: Imi bag picioarele in tot neamul tau de cuiere penale!
    Si strigand tare, Vali: Huuuuuooo, flamandul! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Atunci a vrut sa zica cu**e , dar se uita dirigul la el si a schimbat [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Ne intreaba la o ora cine e presedintele Romaniei, ca functie, adica, normal, conducatorul statului, dar Adrian zice de acolo:
    - Basescu! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Lun 20 Mai 2013 - 21:41

Laughing Normal ca am venit si eu aici. Fetelor, deci colegii vostri sunt geniali Laughing Ma doare burta de la atata ras. Deci sa va spun si eu Laughing)

Ora de romana: Repetam verbul, ne-a dat profa cateva si dupa pune o fata (analfabeta) sa conjuge verbul " A fi"
    Alexandra: Doamna, da' nu sunt sigura! Eu fiu, tu fii, el fie, noi fim, voi fiti.....
    Si n-a mai terminat ca noi : Laughing Laughing Laughing Ii hi hi hi, ha ha ha

Ora de geografie: Vine proful... se duce la banca unul coleg mai umflatel si ii spune, dar nu inante sa-si aranjeze ochelarii si sa puna mainile in sold:
    -Ene, te-al lasat mă de pufuleti?
    Noi : Laughing

Ora de muzica, anul trecut: Ne pune proful sa solfegiem, ne trece in fata clasei si na. Voia sa treaca un baiat, dar vede o colega (tot analfabeta cu verbul " A fi"), se duce linistit la ea, apuca banca si incepe sa o zgaltaie urland " Trezeste-te fetito! "
    Noi: Laughing Laughing Lasati-o domnu', puteti sa-i puneti patru.
    Profu nu ne ia in seama, se duce, deschide catalogul, cand o vede ca se ridica. Da' cand se ridica aia cu toate cele 10 straturi de sunci ale ei, adormita si ciufulita cum era face profu
    -S-a ingrasat purceaua Laugh
    Noi: Laughing Laughing Iii hi hi hi ha ha ha Laughing

La ora de romana, faceam exercitii pe culegere. Asta a fost gafa mea Laugh
    Profa: Cum se numesc cei care traiesc in Baia Mare?
    Eu: WC-uri
    Colegii: Laughing Laughing Laughing
    Andrei: Upps, am scris closet Laughing

Erau mai multe Laugh Nu le mai stiu acum pe toate, dar daca o sa-mi mai aduc aminte va spun.

lilyose
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 16/07/2013

Mesaj Scris de lilyose la data de Mier 17 Iul 2013 - 23:30

Ora de fizica. 
    Domnul de fizica: Dinte toate lasele mele de uman, voi sunteti cea mai buna, (am doar una)
    Mihaela: Dintre toti profesorii nostrii de fizica, dumneavoastra sunteti cel mai bun

Dan: E saptamana patimilor, mai avem 3 teze. Noi si cu Iisus ce mai patimin atat

Ora de fizica. Profu, discuta despre camerele care se vor pune la internatul liceului.
    Proful: Si Ceausescu ar fi fost bucuros ca sunt camere. Ar pune si in WC-uri.
    Dana: Pai si daca am trac?

Catalin( in compunerea de la teza): Soarele imprastie norii ca oile cand vine lupul, sau ca atunci cand aprinzi becul intr-o camera plina de gandaci

BerryHD
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 01/11/2013

Mesaj Scris de BerryHD la data de Sam 2 Noi 2013 - 20:49

No apăi cum sa lipsesc.

Engleză.

Textul „The interpretators bla bla”. 
    Traducerea: Actorii/Interpretii.
    Cum traduce Antonio: Interpretatorii.

Logica (anul trecut, ce vremuri)

Profesoara dicta termeni, printre care si „albăstreala”. Ce scriu eu? -Abstrălea. Oh da, am scris Abstrălea.

Română
    Diriga: Cade din copac si isi rupe glezna.
    Ce scrie var-mea Raluca?- „Cade din copac si isi rupe engleza”

Geografie
    Profesoara dicta linistita.
    X elev: Doamna, am ramas in urma.
    Profa, foarte senina ridica privirea si spune: Bine ca n-ai ramas inainte.

Franceza 
    Discutie despre proiectul Comenius.
    Profesoara: ... Si apoi vin si ei la noi.
    Andrei T: Dna profesoara si daca vin ei la noi si stau, si vrem sa mergem pana in capatul celalalt al orasului le platim noi Maxi-taxilii? (exact asa a zis, nu maxi-taxiul si maxitaxilii)

Raven
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 06/03/2013

Mesaj Scris de Raven la data de Lun 26 Mai 2014 - 17:08

Ora de română după vacanța de Paște.
       Chinuiam poezia Pe lângă plopii fără soț al lui Eminescu.
       Profa: Ce a vrut să scoată în evidență Eminescu prin versul: C-un rece ochi de mort?
       Un coleg: Faptul că era mort.
    *aceeași oră*
       Profa: Cui se aprind candele? (făcea referire strict la versurile finale ale poeziei, adică la icoane)
       Clasa: Morților!
       Profa: *facepalm*

Tot o oră de română, de data asta chinuiam subiectul romanului Maitreyi.
       Un coleg încerca să citească eseul pe care îi copiase de pe net. Însă uitase să scrie lizibil. Și a schimbat puțin orientările sexuale ale personajelor *chestii minore*
       El: ”... Allan era îndrăgostit de (uitase să citească cuvântul esențial al frazei: fata) inginerului Narendra Sen.”    *GAAAAAAY*
       Tot el: ”Relația dintre cei doi fiind dezvăluită de Șuba (Chabu).
    Toți am râs pe sub bănci.

Ora de mate.
       O colegă făcea o scădere dubioasă, rezultatul fiind mai mare decât descăzutul.
       Profa de mate: Tu calculezi mai prost decât bocancii mei!

Ora de română, subiect O scrisoare pierdută:
       Profa: Ce moravuri sociale sunt evidențiate în operă:
       O colegă: Adulterul.
       Profa: Bine că și-a tras-o cu toată societate!

Ora de goegrafie.
    Trebuia sa completam un chestionar despre cât de bine ne cunoaștem orașul.
       Un coleg: La întrebarea: Propune o noua emblemă dacă nu-ți place actuala, putem să punem sigla de la sexshop?

RR
    Administrator
    Administrator

Data de înscriere : 09/01/2011

Mesaj Scris de RR la data de Lun 26 Mai 2014 - 21:04

Vai ce amuzante sunt. Am râs cu lacrimi. Clasele voastre sunt asa de mișto. A mea mai mult chiulește și unii fac gălăgie. 
    Raven, am râs de numa. Mai ales la matematică și la început, la ora de română Laugh Am observat că la română cam toți au ceva amuzant. Acolo se fac cele mai multe pozne.
    Eu nu prea am sau mai bine zis: Am o memorie de scurtă durată. Singurul lucru care mi-l amintesc e dialogul de la ora de italiană.

Tema era: Două persoane se întâlnesc undeva și nu știu că se cunosc. Adică nu știau că sunt colegi. Blind date. Și era intre o fată și un băiat.

Iulia: Oo, Edoardo.
    Jonas: Ce faci aici_
    Iulia: A, ahm..
    Jonas: Dar ce faci tu aici? *privind disperat*
    Iulia: Am venit să te văd.
    Jonas: Ce? Dar ce faci aici? Laugh 
    Iulia: Te iubesc. 
    Jonas: o.o
    Iulia: Mergi cu mine la o înghețată.
    Jonas: *serios* Nu!
    Iulia: Cee, de ce?
    Mnda, nu e chiar așa amuzant. Dar mutrele lor erau foarte amuzante. Mai ales la faza cu înghețata/

Acum este: Lun 5 Dec 2016 - 0:25