╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Galactik Football

Distribuiti

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Data de înscriere : 10/11/2011

Galactik Football

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Mier 18 Iul 2012 - 15:49

Galactik Football este un serial animat de televiziune francez, co-produs de Alphanim, France 2, Jetix Europe și Welkin-Animation. A început difuzarea sezonului trei în teritoriile europene în iunie 2010.
    În universul Galactik Football, locuitorii lumilor Galaxiei Zaelion se află într-o competiție a unui sport asemănător cu fotbalul, numit Fotbal Galactic; sportul este complicat prin adiția Fluxului, care îmbunătățește atributele unui jucător, precum viteza, agilitatea și puterea sau îi conferă abilități speciale, precum teleportarea. Povestea urmează soarta unei echipe neexperimentate, "Snow Kids", pe măsură ce aceștia își propun să câștige Cupa Galactică de Fotbal.

Snow Kids (Copiii Zăpezii)

Micro Ice - Este cel mai haios jucător poartă numărul 3 pe tricou Micro-Ice a fost și primul jucător descoperit de Aarch când s-a întors pe Akilian și este primul care descoperă că Aarch s-a ascuns într-un turn abandonat. A fost deasemenea și primul jucător care este ales voluntar de Clamp în holotrainer pe vremea aceea era mijlocaș.A fost ales primul jucător din cei 8 originali ai Copiii Zăpezii și inițial a fost lăsat rezervă. A fost mutat pe postul de atacant după ce Sinedd a fost dat afară.Cu toate acestea el doar cu mama lui a supraviețuit după ce a fost lovit de Meta-Flux la naștere și din această cauză a suferit și o boală cauzată de Meta-Flux el însă nu și-a cunoscut niciodată tatăl.Aarch l-a întrebat dacă a fost prima dată în echipa Piraților a lui Sonny Blackbones tatăl lui D'Jok dar se pare că pentru Micro-Ice fusese considerat o glumă.
    D'Jok - este căpitanul echipei poartă numărul 9 pe tricou cu toate că Rocket avea să devină căpitanul echipei dar a fost o vreme căpitan și avea niște calități bune.Și D'Jok are o tragedie fiindcă mama sa naturală a murit după ce l-a salvat pe D'Jok de la incendiu.Însă tatăl său natural este întradevăr Sonny Blackbones,are o relație cu Mei în primele două sezoane după ce Mei în sezonul 3 ajunge să joace la Umbre și se iubește cu Sinedd,mama sa adoptivă este Maya.
    Rocket - este căpitanul adevărat al echipei Copiii Zăpezii poartă numărul 5 pe tricou tatăl său Norata a fost un mare jucător al echipei Copiii Zăpezii dar după ce a fost acoperit de gheață stadionul Akilian acesta a avut și un accident la picior și în prezent se ocupă de flori împreună cu mama sa Kira.Tatăl său nu i-a dat voie niciodată să joace fotbal tocmai din acest motiv să nu pățească și el ceva,este cel care avea în sezonul 2 să fie suspendat temporar de ligă după ce a dus-o pe Tia în Pădurea Genesis fără acordul lui Aarch acesta s-a dus să joace Netherball.Însă după multe meciuri în arenă a fost învins de Tia el întorcându-se la echipă și redevenind căpitan.Din sezonul 3 devine antrenorul echipei Copiii Zăpezii pentru că Aarch era foarte bătrân.
    Tia - poartă numărul 4 pe tricou este unul din cei mai bune aruncătoare la poartă ca și Mei deasemenea.

Mei - poartă numărul 7 pe tricou este foarte bună prietenă cu Tia făcând cumpărături împreună,Mei în sezonul 3 joacă pentru Umbre și din această cauză numai este împreună cu D'Jok.
    Mark - poartă numărul 6 pe tricou este cel care avea să fie chemat de urgență de Aarch după ce a fost suspendat Rocket temporar.
    Thran - poartă numărul 2 pe tricou și este cel mai inimos jucător,el ajutându-și fratele foarte mult când pățește ceva.
    Ahito - poartă numărul 1 pe tricou este unul din cei mai buni portari însă i se face rău în sezonul 2 și este înlocuit de Yuki.
    Yuki - poartă numărul 8 pe tricou îl înlocuiește pe Ahito în sezonul 2 după ce i s-a făcut rău însă din sezonul 3 este în echipa Elektras.
    Aarch - este fostul antrenor al echipei Copiii Zăpezii după ce a îmbătrânit și numai putea antrena.
    Profesorul Clamp - este cel care trimite jucătorii să se antreneze în holotrainer să le verifice fizicul,forța și nu numai.Odată când era împreună cu Sonny Blackbones lucrau la Meta Flux pe vremea aceea se numea Yarrit Labnor iar Sonny I'Son.Datorită obsesiei lui Bleylock pentru Meta Flux cei doi însă nu au mai lucrat Bleylock găsindu-și alți lucrători.
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

---> Presupun, ca si voi ati vazut macar odata acest "desen" pe Jetix Big smile Eu il urmaream mereu, nu pierdusem niciun episod Love it Preferata mea era Tia, iar dupa ea urma Rocket Love it
    Cat iubeam acest desen Love it Daca asa ar fi fotbalul si in realitate, probabil ca nu m-as mai satura de el niciodata Laugh

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Re: Galactik Football

Mesaj Scris de Rose la data de Lun 23 Iul 2012 - 17:17

Mamă, desenele mele preferate. Cred că era singura dată când mă uitam la fotbal şi stăteam cu sufletul la gură. Ţin minte că se difuzau seara, ei bine, pentru jumătate de oră televizorul era al meu-nimeni nu îndrăznea să mă deranjeze Laugh
    Mei a jucat la umbre? Hmmm, uite că asta nu o mai ţin mine-dar trebuie să fi fost aşa. Oricum până D'Jok şi-a dat seama de ce simte pentru Mei a fost cale lungă, dar mi-a plăcut. A sărutato fix în mijlocul terenului când au căştigat cupa. Ce drăguţ :x
    Micro Ice, vai, tipul era belea. Muream de râs, un clovn era, nu altceva. Nu prea a fost frumos să se certe cu D'Jok pentru Mei. Dar şi tipa a jucat dur, s-a dat pe lângă Micro Ice, dar aici nu mai ştiu cu ce scop.
    Rocket, mamă ce îmi venea să îl bat când a renunţat la echipa lui. Şi totul dintr-o prostie. Pfoai, se schimbase foarte mult. Tia l-a ajutat să îşi revină, să îşi aducă aminte ce iubeşte el şi cum este el. Ce moment drăguţ :x

Au fost nişte desene divine şi le-aş urmări cu mare drag încă odată. Păcat să nu se mai difuzează.

sakura chan
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 21/02/2012

Mesaj Scris de sakura chan la data de Dum 17 Feb 2013 - 22:02

Cred ca era singurul desen care ma pasiona de fotbal. Si eu l-am urmarit cu inima la gura. A fost foarte frumos. Nu stiam ca Mei a jucat la Umbre, am aflat multe lucruri despre care nu stiam. Mersi de info. Ce sa mai zic, imi pare rau ca nu l-am mai urmarit nu am mai avut ocazia, dar o sa incep sa ma uit iar chiar vreau sa ma uit pana la sfarsit de data asta.

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 4 Mai 2013 - 22:09

Ador desenul asta. Cel mai mult imi placea de Micro Ice. Era asa plin de viata, copilaros, amuzant si fooooooarte dragut! Love it Love it Love it Si Tia mi se parea extraordinara. Nu o fitoasa ca Mei. Tia e si mai draguta ca ea si mai inteligenta, talentata... . Am vazut acum cateva saptamani toate episoadele, revazut defapt. Laugh O sa fie mereu desenul meu preferat.

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Sam 1 Iun 2013 - 9:08

Cred ca aici sunt primele meciuri de fotbal la care ma uitam pe atunci. Erau asa de haiosi si potriviti in echipe. Preferatul meu e Micro Ice, este foarte amuzant si pe atunci mi se parea chipes. ce vise aveam si eu:))

Acum stau cu tata si ma uit la meciuri de fotbal la greu, dupa ma cert cu baietii ca echipa cutare trebuia sa castige:)))Laughing Sunt ciudata:|

Bubu Uchiha
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 26/06/2013

Mesaj Scris de Bubu Uchiha la data de Sam 6 Iul 2013 - 1:20

Aici stiu egeniculpe de rost:
    "Pe fiecare planeta a galaxiei o sa gasesti un flux,o energie puternica, magica.Aici pe Akilian o numim suflul. Fluxul este atat de puternic incat trebuie tinut in frau,cu exceptia fotbalului galactic,cel mai spectaculos sport din intregul univers.Dupa 15 ani o tanara echipade pe Akillian a castigat cupa de fotbal intergalactic. Vor reusi din nou?( sau ceva de genu_GALACTICK FOOTBALL!"
    Da stiu e ciudta c-am memorat-o, dar imi placea mult..Stiu ca eram prin a doua... Si ma tot gandeam la Galactick Football, iar invatatorulma striga si icnep sa zic genericul.Toata clasa a ras de mine. Asa de penibil m-am simtit.Imiplace multde Micro Ice fiindca este foarte amuzant.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 20 Iul 2013 - 16:51

Oh, da! Cand eram mai mica ma jucam cu fratele meu si prietenii acestuia fotbal. Ma simteam ca in  Galactik Football. Yeah. ^^ De aici a a aprut si pasiunea mea pentru sporturi care din pacate s-a stins. xD Stiu ca iubeam acest desen. Era preferatul meu, dupa Witch. chiar asi vrea sa ma mai uit la el, dar nu gasesc episoadele. Este si va ramane in inima mea mereu, ca fiind un desen frumos, interesant, genial! Love it

Acum este: Lun 23 Ian 2017 - 18:49