Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Rose
Moderator
Moderator
Sex : feminin

W.I.T.C.H

la data de Mar 17 Iul 2012 - 21:40
Mai ţineţi minte? Aş prefera să cred că da. Acestea da desene ale copilăriei. Nu pierdeam nici un episod, mereu lipită de televizor eram Laugh.

W.I.T.C.H. este un serial de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], produs de Disney, după o serie de benzi desenate cu acelaș nume. Serialul este transmis de programul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] și de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
Will, Irma, Taranee, Cornelia și Hay Lin sunt cinci prietene care
într-o bună zi descopera că au puteri magice uluitoare cu ajutorul
cărora pot controla tot ce se află in jurul lor.

W.I.T.C.H sunt doar inițialele celor cinci fete care află până la
urma ca sunt gardienele voalului. Cele cinci fete, Will, Irma, Taranee,
Cornelia și Hay Lin luptă cu toate puterile lor pentru a păzi Pământul
și alte lumi de forțele întunecate din Meridian.

Will Vandom, deținătoarea inimii Kandrakarului, are 14 ani și
s-a mutat la Sheterfield împreună cu mama sa deoarece tatăl ei a
divorțat. Poate face fulgere și poate da viață oricărui lucru. Iubitul
ei este Matt Olsen.

Irma Lair are puterea apei, este glumeața grupului și leneșă,
tot ce își pune în minte face, iubitul ei este Joel, bateristul
formației Colbalt blue, are un frățior mai mic pe nume Christopper și
locuiește împreuna cu mama, tata și frățiorul ei cel mic.

Taranee Cook deține puterea focului, este bună la matematică
și în strategii, poate să vorbească prin telepatie cu celelalte din
grup, iubitul ei este Nigel cu care nu are o releație prea bună........,
are un frate mai mare pe nume Peter, fostul prieten al Corneliei, mama
lui Taranee este judecătoare și o data a vrut să își acuze propria fiică
din cauza unui jaf unde Nigel și Taranee au vrut să ajute.

Cornelia Hale are puterea pământului, poate mișca obiectele de
la distanță fară să le atingă, iubitul ei este Caleb și a fost Peter
(fratele lui Taranee), are 14 ani și e în aceeași clasă cu Will,
locuiește împreună cu surioara ei mai mică Lillian, cu mama, cu tatăl ei
și cu un motan (Napoleon) care poate vorbi din dorința lui Lillian care
este inima pamantului

Hay Lin conduce aerul dupa propriai voință, poate să se facă
invizibilă, să zboare și dacă atinge vrun obiect poate să simtă cine și
când a atins acel obiect, iubitul ei este Erik de care v-a trebui să se
despartă deoarece se muta împreuna cu parinții lui în alt oraș,
locuiește împreună cu bunica, mama și tatăl ei.

Ce personaj vă plăcea? Eu muream după Cornelia-de unde îmi ador şi cel de al doilea nume Laugh. Ţin minte că mereu când mă jucam cu prietenele mele eu eram blonda. Ce scandal făceam când cineva îmi lua personajul. Şi Caleb ce bine arăta :x Păcat că nu era real băiatul. Îmi venea să intru prin televizor când nu îmi placea ceva.

Frumoase desene. Stăteam cu sufletul la gură mereu şi odată am şi plâns-pe la ultimul episod. Chiar am să reiau desenul. Păcat că nu se mai difuzează. Citisem odată şi puţin din reviste-dar parcă mai mişto era la TV.
●Emιℓy●
Ex Staff
Ex Staff

Re: W.I.T.C.H

la data de Mar 17 Iul 2012 - 22:53
Cat adoram acest desen <3 Ca si tine, stateam lipita de televizor cand se difuzau episoadele, si daca cineva dorea sa stea la Tv in acel moment putea sa isi ia gandul Laugh Cat o adoram si eu pe Cornelia <3 Mi-am denumit toate papusile blonde asa, si cand ma jucam cu prietenele pe afara eu mereu doream sa fiu ea :x Imi amintesc ca ne confectionam si aripi, doar ca sa semanam mai mult cu ele si muream de ciuda cand mi se indoia vreun colt Laugh Sau adunam toate revistele lu ele, le intindeam pe covor si comparam in care poza a iesit X mai bine. Si dupa ce le alegeam le luam si le lipeam pe pereti, intr-un timp aveam scris mare pe perete W.I.T.C.H <3
Si eu as dori sa se difuze din nou. <3
Temari
Banat

la data de Dum 23 Sept 2012 - 18:30
Le tin minte. Urmaream foarte mult desenele astea.Nu ma desparteam de televizor. Le iubeam pur si ismplu. Ei bine... si miei mi placea de Caleb.Persoanjul meu favorit a fost Hay Lin si dupaia Will. Inainte sa incep clasa a III-a m-am tuns ca si papusa mea Tarrani. Parul mai scurt si aveam o suvita mai lunga.Asa de mult imi plceau.
Teru
Membru
Membru

la data de Dum 17 Feb 2013 - 11:28
Cred că a fost unul din cele mai reuşite desene ! Serios. Nu mă săturam să mă uit la el. Şi acum aş face-o. Dar îmi pare rău că nu mai sunt difuzate la TV. Chiar aveam cu ce să-mi omor timpul atunci. Dar oricum, a fost genial. Şi era ceva mai diferit decât desenele din ziua de azi. Personajul preferat cred că era Will, sau Cornelia, dar la un moment dat îmi plăcea şi de Irma. ah, cred că îmi plăceau de toţi, chiar şi de Phobos. Îi adoram numele. ;; Cred că am luat şi nezile desenate la un moment dat. Wow eram obsedată de asta.
Pasila
Scriitor
Scriitor

la data de Sam 4 Mai 2013 - 22:01
Hay Lin conduce aerul dupa propriai voință, poate să se facă
invizibilă, să zboare și dacă atinge vrun obiect poate să simtă cine și
când a atins acel obiect, iubitul ei este Erik de care v-a trebui să se
despartă deoarece se muta împreuna cu parinții lui în alt oraș,
locuiește împreună cu bunica, mama și tatăl ei.

Da, mie de Hay Lin imi place cel mai mult. Si eu voiam sa reiau cateva desene sa ma uit. Erau asa frumoase! Nu mai stiu bine ce se intampla dar stiu ca imi placeau atat de mult! In fiecare seara ma uitam si stiu si acum ca erau difuzate pe la zece sau zece jumate si stateam pana atunci numai sa le vad Laugh . Si mie mi-a placut prima data de Cornelia dar nu stiu de ce mi-am schimbat parerea Laugh Cred ca o sa ramana unele dintre cele mai frumoase desene! Smile
Bubu Uchiha
Membru
Membru

la data de Sam 6 Iul 2013 - 10:01
Super tare! W.I.T.C.H, va iubesc! Am 10 papusi cu ele, deci am asa Will una mare si una mica, Irma,una mare si una mica, Taranee,una mare si una mica, Cornelia,una mare si una mica si Hay Lin,una mare si una mica, da stiu sunt obsedata, dar eu fac o obsesie foarte rar asa ca... Cel mai mult imi Place de Will, mai ales ca foloseste "Chimtesenta" sua cum i s-o zice. Imi place cand se lupta cu Baba care redevine tanara si le rueneste pe fostele Gardiane sa lupte contra lor.
Ella ♣
Moderator
Moderator

la data de Lun 8 Iul 2013 - 22:53
Eu am inceput sa le indragesc pe fetele Witch de pe vremea cand eram in clasa a patra. O colega adusese o revista Witch, mi-o imprumutase acasa si pur si simplu dupa ce o citisem toata, ma indragostisem. Asa ca urmatorii ani, mi-o cumparam in fiecare luna fara sa ratez vreuna, apoi peste 3 ani aparuse si desenul animat. Eram asa de incantata, eram mereu la televizor cand se difuza un episod nou, nu ma desprindeam pana nu se termina. Cei care au facut desenul, au preluat de la revista doar pe fete, puterile lor, si alte cateva personaje si locuri. Povestea in sine a desenului este mult diferita si inflorita, fata de revista. Cu toate astea faceau episoadele captivante. De mica aveam o fobie cu parul lung si blond [chiar daca acum a disparut], asa ca personajul meu preferat era inevitabil Cornelia. Laugh Ce am iubit la desen este ca in final ea si Caleb au ramas impreuna, ceea ce in revista nu e asa, iar asta mi-a placut cel mai mult.
Irene.
Moderator
Moderator

la data de Sam 20 Iul 2013 - 16:32
God! Acest desen a fost minunat, uimitor, superb! Muream sa ma uit la el. Ca si voi, preferata mea a fost Cornelia. Era atat de draguta. :XOh, si Caleb :3 Da, eram innebunita dupa el. :3 Tot desenul mi-a marcat copilaria, il adoram. Si acum il ador si inca mai am acea pasiune pentru el. Daca as gasi episoadele, m-asi uita din nou la el (pe ascuns, ca daca ma vede fratele meu imi da cu pc-ul in cap. L-am traumatizat cu acest desen. L-am fortat sa se uite cu mine si nu-l lasam in pace pana nu imi satisfacea dorinta. Laugh)
Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum