╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Ati fost batut de vreun profesor?

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Mar 17 Iul 2012 - 11:24

Ei bine, nu am fost batuta cine stie ce. Aveam in clasa a III-a o profesoara de franceza care era mai batrana. Colegii nostri tot se jucau pe hol si ea cand a venit i-a prins si a spus ca ne loveste pe toti cu un bat la palma.
    Faza e ca a dat atat de tare incat ni s-au unflat palmele si aveam urme unde ne-a atins batul.
    O alta colega nu si-a facut tema odata si a spus ca si-a uitat caietul. A chemat-o in fata si a luat-o de par, nici nu stiti cum a smucit-o Neutru

In clasa a VI-a tot la fel, aveam o profesoara de franceza mai batrana. Erau doi colegi care radeau intr-una si i-a ascultat. Nu au stiut nimic si i-a trimis pe amandoi sa aduca caietele de franceza. Unul dintre ei fusese plecat in alta tara pana in noiembrie si toti profesorii se chinuiau sa-i puna note. El nu avusese timp sa-si ia toate lectiile si avea caietul cam gol.
    El a venit la catedra si i-a aratat caietul, iar dansa a inceput sa urle ca asta nu poate fi un caiet. Chiar a rupt caietul si-l intreba unde sunt lectiile si-l lovea.. Neutru Ala plangea si ea tot dadea..
    In fine.

Mai au fost cazuri, insa zic ca elevii si-au meritat pedeapsa.

La voi?

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Data de înscriere : 06/09/2011

Re: Ati fost batut de vreun profesor?

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Joi 19 Iul 2012 - 18:19

Niciodata la mine la scoala nu s-a facut asa ceva :O
    Nu stiu cum unii profesori pot si asa de scurti la minte... Parca ei ar trebui sa fie exemplu.... Insa nu mai comentez. Smile
    Ei bine, nu le doresc nimanui sa nimereasca astfel de profesori. Big smile
    V-am pupat! Kiss Zbye Hi!

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Joi 19 Iul 2012 - 18:24

Eu? Niciodata! Doar am fost trasa de par in joaca de profu' de chimie. " I-a sa vedem. Este peruca?" si m-a tras incet de par iar ceilalti mureau de ras.
    Profesorul de istorie ne mai da cu catalogul in cap (baieti) Nu in fete Big smile Ce norocoase.
    Nu am auzit ca la noi in liceu sa fie batut vrun copil de catre profesori. Sunt foarte de treaba Smile

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 20 Iul 2012 - 19:36

Mda, am patito, desi a fost doar in gluma.
    Dar, mai intai sa va zic cum a patito un coleg in generala. Nebunul, tot comenta la ora de sanitara si se prostea, si prfu a fost atat de nervos si ia dat una este cap, de colegu asta a dat cu capul de banca si dupa ce sia ridicat bolul gol, a inceput sa rad iarasi. Ei bine, in situatia asta, el il indreptatesc pe profesor, fiindca acel coleg s-a comportat foarte urat.
    am patito odata in a noua, un profesor de istori, cica, care a fost si la nebuni, dupa un accident de masina, m-a lovit cu catalogul in cap, si pe mine si pe o alta colega, dar in alta zi. Acum, in a zecea, am facut cu el istorie, de cate ori apuca, ne lovea cu catalogul, lui i se parea in gluma, da ctalogul doare, mai ales daca esti lovit un cap, cu el. Odata, nu stiu cea a avut si ne-a luat pe toti la rand si nea lovit, unii nu au apucat sa se apere, dar eu am reusit si a renuntat sa ma loveasca, in schimb, pe colega de banca e lovito de doua ori in mana si saraca a duruto rau. Odata, am intarziat la ora, cativa colegi, ca trebuia sa ajutam la nu stiu ce in scoala, intervenise ceva, si apare el si cum inteam tot cate unul in clasa, ne lovea.
    Si a mai lovit si in alte dati. Gluma gluma, dar pana cand gluma? Noroc ca nu o face chiar des.

RR
    Administrator
    Administrator

Data de înscriere : 09/01/2011

Mesaj Scris de RR la data de Vin 20 Iul 2012 - 23:37

Vai, eu am avut norocul sa nu fiu batuta, dar o colega de a mea, pe a 5a, a fost lovita cu manalual gros de catre profesoara de mate, chiar dupa ceafa/cap! Colega mea statea si radea ca proasta si nu stia nici raspunsul si normal ca profesoara s-a enrvat... sa vezi ca un elev iti ranjeste ca prostul Laugh Toata clasa are frica de profa aceea si acuma. Desi ii rea, m-am imprietenit cu ea *hehe* Si asa s-a ajuns sa salvez mereu clasa la mate. ->Alta "minunata poveste" Laugh
    De lovit, nu am fost lovita de vreun prifesor, poate doar din joaca Smile

Yuzu.
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 14/06/2012

Mesaj Scris de Yuzu. la data de Vin 27 Iul 2012 - 21:55

Pai mi-sa intamplat si mie intr-a doua, cu profa de inot. La mine la scoala se practica inotul, si eu in a 2-a nu stiam sa inot. Si nu am fost atenta la ce a zis profa. Eu eram in picioare langa bazin faceam incalzirea. Si cum noi suntem 27 de elevi in clasa eu am picat la apa mare. Deci cum spuneam, a luat batul si mi-a dat de vre-o doua ori pe spate, apoi m-a luat de mana si m-a aruncat in bazin. Fara pluta, colac etc. Si normal ca am inghitit apa si m-am innecat aproape ramanand fara aer.
    Dar nu mi-se pare normal frate sa faci asa ceva doar fiindca nu ai fost atent . [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Mar 14 Aug 2012 - 20:07

Nu ştiu dacă a fost chiar bătaie, dar în clasa a II-a, parcă mi-a trântit profa un băt peste mâini de m-au usturat mult şi bine Laugh Sincer, nici nu ştiu ce făcusem. Cred că nu am ştiu răspunsul la ceva.
    În rest nu am mai fost bătută şi niic un coleg de al meu. Oricum din câte ştiu eu nu prea este permis să fim loviţi. Şi prin bătaie nu rezolvi nimic. Oricum sunt cazuri în care copii chiar sunt bătuţi bine, pentru că are probleme mintale cel ce e la catedră.

dee-san
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 22/08/2012

Mesaj Scris de dee-san la data de Mar 28 Aug 2012 - 15:49

Băi, deci, profii care dau în elevi, pentru mine îs ori nebuni ori idioţi ori nu ştiu că nu o să rezolve în veci ceva cu bătaia... Profu] de mate opţional îi aşa... Nebun rău! Zice că dacă nu mănânci şi nu bei apă 21 de zile, te poţi întoarce în timp Laugh Şi zicea că el a fost odată prinţesă şi altă dată căutător de comori sau ce naiba Laugh)) Zău, clasa a opta zicea că l-au văzut cum îmbrăţişa copaci Laugh Şi cică lua energie de la ei Laugh E nebun rău profu'.
    Şi profu' de fizică îi tare. Abea dacă zâmbeşte, dar a fost o fază tare, nu ştia să facă cheia sol de la muzică Laugh))) Băăi şi râdeam ca sparţii Laugh) Da ăla când îţi dă o bobârnacă, eşti mort, aşa de tare loveşte Laugh) Cu "încheieturile" degetelor - ca şi la usă - aşa dă în tine.
    Da profu' de istorie... ăla un minut predă, un minut doarme... Şi vai, deci câte face i-am făcut... M-a pus să scriu pe o foaie 3 colegi, la care să le dea 3 şi i-am scris, da apoi, am schimbat foaia - când nu se uita, pt. că eu eram în prima bancă - cu alta pe care erau alte 3 nume, de la elevii din alte clase Laugh)) Şi i-am scăpat pe ăia. Laugh Da şi ăla, dă nişte palmee... Fhaaai de tine Laugh

^^Halloween^^
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 04/10/2012

Mesaj Scris de ^^Halloween^^ la data de Lun 15 Oct 2012 - 21:36

Profesorii din scoala noastra nu bat... majoritatea. Profa de fizica, cel de franceza si proful de geografiesi mai da si cel de muzica in noi... cateodata.

1. Profa de fizica ~ Babusca aia da in noi ca in fasole Neutru . Odata ne-a pus sa rezolvam o problema si tot nu reuseam, ne-a controlat pe toti si pe cativa le-a dat in cap si pe unele fete le-a paruit. Neutru Cand suntem pe hol in pauza ne bate cu batul pe care il tine mereu dupa ea, ok! Majoritatea profesoarelor au bat cu ele,d ar nu bat in stanga si in dreapta dupa toane! O urasc, am urat-o si o voi uri mereu! Very Angry

2. Proful de franceza ~ El este printre cei mai de treaba profesori, ne spune povesti la sfarsitul orelor, ne face animale si in toate felurile posibile. Pe noi nu ne deranjeaza, stim ca glumeste. Ne da castane, palme si uneori ne paruieste in gluma si chiar daca doare foarte tare nu ne suparam. Preda foarte bine si nu l-as schimba pentru nimic in lume.

3. Proful de geografie ~ El in rare cazuri foloseste violenta. Este un profesor amabil, amuzant si stie cum sa isi impuna punctul de vedere. Uneori da la unii copii cu catalogul in cap cand pandesc afara sa vada cand vine profesorul, sau mai da cu pixul in cap. Are un stil extrem de dureros, dar nu a mai folosit aceasta tehnica de anul trecut.

4. Proful de muzica ~ Proful de muzica este foarte sever dar are si el momente in care incepe sa discute cu noi treburi total parelele cu ora. Mai apuca de perciuni, par sau ureche pe unii elevi. Pe fete le gadila in coaste...

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Mier 1 Mai 2013 - 9:59

Nu, sincer niciodata nu mi s-a intamplat asa ceva nici mie, nici colegilor. Profesorii nostri doar urla la noi, in rest nu fac chestii de genul.
    Ma uimeste putin ce a facut profesoara aia de franceza... Eu credeam ca un profesor trebuie sa fie calm cu elevii, nu asa. Ok, pe vremuri erau astfel de pedepse, dar lumea evolueaza si elevii au si ei drepturi. Urat din partea ei [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

~Kim™~
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 23/01/2013

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Mier 1 Mai 2013 - 18:10

Noi nu am fost batuti de nici un profesor. Toti sunt buni cu noi. Dar cate o data urla la noi pentru ca nu suntem atenti la ore sau alte chesti. A fost o data cand directorul ne-a dat cu o nuia peste mana sau in cap pentru ca nu faceam ceva bine la geometrie in sens la ficurile geometrice -.-'. Dar a fost doar o data, dar in rest nu am fost batuti. Smile

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 10 Aug 2013 - 5:30

Hmm... nu mai stiu Think Sincer. Desi inclin balanta catre nu. Nu cred ca am fost batuta, colegi de-ai mei da, dar eu nu mai tin minte Think Se prea poate totusi.
    Dar parca profii n-au voie sa dea in elevi Think Si nu e ca si cum chiar ar rezolva ceva facand asta. Think Interesant. Mno, nasol de voi daca ati fost batuti. :-S

lNicoleta
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 11/02/2013

Mesaj Scris de lNicoleta la data de Dum 20 Oct 2013 - 16:02

Nici pomeneala. Toti profii ma iubesc - v-am convins macar?
    N-am fost niciodata lovita de un prof, n-am fost niciodata certata de un prof, deci lovita nici atat. Eu sunt genul care tace si asculta lectia, is cuminte B-).

Acum este: Vin 2 Dec 2016 - 20:00