Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Irene.
Moderator
Moderator
Sex : feminin

->Primul sarut<-

la data de Lun 16 Iul 2012 - 12:43
Buna [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Un nou subiect ala Deea. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cum stiti cu totii primul sarut este foarte important. Poate unii l-au primit, poate altii nu. Am deschis acest topic ca sa vorbim despre el. Cum a fost, cand s-a intaplat. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

|->Primul sarut<-|

Intrebari: -> Daca l-ati avut<-
1. Va mai amintiti primul sarut?
2. Cu cine a fost?
3. Cand a fost? La ce varsta?
4. A fost cu persoana pe care o iubeati?
5. V-a placut? Ce ati simtit?
6. Cum s-a intamplat?
7. Il regretati?
8. A fost asa cum v-ati dorit?
9. Unde s-a intamplat?

Intrebari: -> Daca nu l-ati avut<-
1. Cum ati vrea sa fie primul sarut?
2. La ce varsta?
3. Cu cine?
4. Unde?
5. Cum sa fie?

Raspunsuri:
1. Nu chiar asa de bine
2. Cu un baiat, ca doar nu cu o fata. Cu o fata mi-am atins putin buzele, din gresela. Sa nu radeti!
3. Chiar nu stiu cand a fost. Aveam doar 13 ani [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
4. Da, nu pot spune ca il iubeam pe baiat. Imi placea si am fost impreuna dar nu a durat mult.
5. Fiind primul meu sarut a fost cam ciudat. Nu stiam ce sa fac si imi era rusine ca ma fac de ras. Totul a venit de la sine. M-am simtit rusinata si fericita.
6. Totul a fost spontan.
7. Nu stiu, nu cred ca regret.
8. Nici eu nu stiam cum mi-l doresc.
9. In parc, pe o banca. Laughing

Daca va mai vin intrebari sa spuneti. Daca vreti puteti povesti. Chiar vreau sa aflu.
Yuzu.
Membru
Membru

Re: ->Primul sarut<-

la data de Lun 16 Iul 2012 - 13:39
Raspund si eu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Raspunsuri :

1 ] Da, mi-l mai amintesc.

2 ] Cu un bun prieten.

3 ] Pai acum 2 ani cred. Aveam 13 ani.

4 ] Nu pot spune ca il iubeam. Tineam la el ca la un frate :]

5 ] Ma simteam rusinata. M-am simtit ciudat.

6 ] Pai a fost o provocare.

7 ] Nu. Chiar deloc. :]

8 ] Negativ. Imi doream sa fie un sarut plin de dragoste, cu persoana iubita, dar asa a fost sa fie c:

9 ] In parc, pe iarba .

Mai am si eu o intrebare.

- Daca te`ar saruta asa instantaneu, un prieten / o prietena, ai fi socat/a? Si ai raspunde sarutului? :]

Irene.
Moderator
Moderator

la data de Lun 16 Iul 2012 - 15:24
Buna. Sa iti raspund la intrebare.
Daca m-ar saruta asa din senin un prieten as fi socata. Adica suntem prieteni, daca nu il consider mai mult nu imi doresc sa il ranesc. Nu as raspunde. Dupa m-as simti jenata si sigur asi fugi de acolo x.x
♥ Nekko ♥
Critic
Critic

la data de Mar 17 Iul 2012 - 21:42
Ok sa vedem Think

Chiar foarte bine.

2. Cu cine a fost?
Cu un prieten nu foarte vechi.

La 14 ani. Adica anul asta Think

Nu tocmai. N-am iubit pe nimeni.

Sincer, extaz. Imi place french-ul. Tongue

6. Cum s-a intamplat?
L-am provocat oarecum pe tip sa ma sarute pentru a vedea daca are curaj. Am facut un pariu, am castigat, si m-a sarutat. Adevarul e ca a facut-o pentru ca ma placea. In caz contrar, nu cred ca era de acord.

7. Il regretati?
Chiar deloc. A fost tipul ala de sarut pe care-l astepti de mult si vine cand te asptepti mai putin.

Sincer da. Am avut parte de intimitate, a fost oarecum romantic si foarte ex... asta incitant Laugh

9. Unde s-a intamplat?
In spatele primariei, pe o banca noaptea aproape de niste felinare, insa era intuneric. Tin sa mentiionez ca iesisem initial la un concert in oras, dar ne c-am plictisea. Singurul care facuse atmosfera era CRBL Smile

C-am atat. Alte detalii nu dau. V-am pupat Kiss:
Lucifer
Membru
Membru

la data de Mier 18 Iul 2012 - 17:44
Eu sunt mai timida in cazuri din astea si cred ca daca m-ar saruta tipu de care imi place mie frica sa nu pățească el ceva [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Din pacate nu am avut primul sarut pt ca nu am prieten [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pai sa fie perfect.
2. La ce varsta?
de la 14 in sus
3. Cu cine?
cu baiatul pe care il plac doara nu cu mama
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
4. Unde?
Intr-un loc mai retaras unde sa nu ne vada nimeni. Nu am chef sa se holbeze lumea la noi=))
5. Cum sa fie?
Pai sa fie romantic dar si putin pervers
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
●Emιℓy●
Ex Staff
Ex Staff

la data de Sam 21 Iul 2012 - 18:27
Ah, sa raspund si eu interogatoriului o.O

|->Primul sarut<-|

- Nu foarte bine.
2. Cu cine a fost?
- Cu primul meu prieten Blush
- A fost putin cam ciudat, pentru ca eu cel putin nu aveam habar ce fac, el fiind mai mare ma gandesc ca da. S-a intamplat pe la 12-13 ani.
- Nu pot spune ca am iubit pe cineva pana acum, de placut da, si intr-adevar, il placeam de ceva timp.
- Ce am simtit :? Ca imi explodeaza capul Laugh Nu ma gandeam ce fac, m-a luat prin surprindere. Nici eu nu stiu sigur daca mi-a placut, a fost ceva neasteptat >.<
6. Cum s-a intamplat?
- Pur si simplu. S-a uitat in ochii mei, s-a apropiat de buzele mele si ta daa :-"
7. Il regretati?
- Sincer nu.
- Niciodata nu mi-am imaginat cum ar fi primul sarut si nu mi-am dorit nimic special, doar ceva ce se intampla spontan intre doua persoane ce se plac. Si da, a fost ce ma asteptam ca va fi.
9. Unde s-a intamplat?
- In curtea scolii >.<
10. Daca te`ar saruta asa instantaneu, un prieten / o prietena, ai fi socat/a? Si ai raspunde sarutului? :]
- Da, as fi socata. Si nu, in nici un caz nu i-as raspunde.
Ayu
Membru
Membru

la data de Dum 22 Iul 2012 - 12:21
Nici eu nu am avut inca primul sarut. Nu ma grabesc la chestii de genul asta. Cand se intampla, se intampla. Smile

Intrebari -> Daca nu l-ati avut <-
1. As vrea sa fie spontan, cu baiatul pe care il plac. In niciun caz nu vreau sa fie provocare.
2. Pe mine nu m-ar deranja sa fie chiar acum, la 14 ani. Smile
3. Cu baiatul pe care il plac in acest moment. Si presimt ca o sa-l plac muuuuulta vreme. Neutru
4. Nu conteaza unde, atata timp cat e sincer.
5. Sa fie un sarut dulce, nu vreau nimic pervers la primul meu sarut. Sau poate putin. Blush
Mrs Anderson
Membru
Membru

la data de Dum 24 Feb 2013 - 19:26
Nici eu nu am avut primul sarut Smile Va rog sa nu radeti, chiar daca am 15 ani Big smile oricum presimt ca il voi avea acus, fiind faptul ca prietenul meu cand m-a pupat a fost asa de aproape de buza,asa pe coltisor Laughing Si mi-a placut Agrement Laugh

In fine:
Intrebari -> Daca nu l-ati avut <-

1.Magic!!!!!
2.Nu m-ar deranja daca ar fi acum sau peste un an,dar sa fie...
3.Cu baiatul pe care il iubesc Heart
4.La cabanele de la munte ale lui tata, la marginea padurii unde sa nu ne deranjeze nimeni.Eh,oricum la tata e prea multa lume si prea mare ocupatie,deci nu as vedea probleme Laugh Sau sus pe muntele Ceahlau.Il iubesc Heart
5.Dragut/romantic.
Nywa
Nou venit
Nou venit

la data de Dum 24 Feb 2013 - 19:40
1. Va mai amintiti primul sarut? <= Da. Mi-l amintesc
2. Cu cine a fost? <= Cu un baiat, Lau
3. Cand a fost? La ce varsta? <= Cand aveam 12 ani
4. A fost cu persoana pe care o iubeati? <= Nu
5. V-a placut? Ce ati simtit? <= Dulce, a pancat nesimtitul ciocolata fara mine.
6. Cum s-a intamplat? <= Adevar sau provocare, spune tot
7. Il regretati? <= Nee, o data si o data urma sa se intample
8. A fost asa cum v-ati dorit? <= Nu
9. Unde s-a intamplat? <= In scara blocului
10. Daca te`ar saruta asa instantaneu, un prieten / o prietena, ai fi socat/a? Si ai raspunde sarutului? <= Nu, dar sa fie o persoana pe care o cunosc.
Skh
Nou venit
Nou venit
Sex : masculin

la data de Joi 14 Mar 2013 - 10:46
Rece, umed intro zi insorita de vara ...

2. Cu cine a fost?
Cu prietena

Clasa a 6 a [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Era prima prietena ... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mam ridicat pe varfuri cand mia pus mainile dupa gat ...

6. Cum s-a intamplat?
Iubita ... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

7. Il regretati?
Chiar deloc. Eram curios cum e doar ma pupasem pe buze inainte ...

Daaa [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

9. Unde s-a intamplat?
La un colt de strada . [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Reeah
Ex Staff
Ex Staff

la data de Dum 24 Mar 2013 - 11:54

Da, a fost în decembrie anul trecut, deci e imposibil să nu-mi aduc aminte de el.

2. Cu cine a fost?
A fost cu un băiat pe nume Cătălin de care sunt încă îndrăgostită şi care doar şi-a bătut joc de mine.

Când a fost ziua mea de naştere şi am împlinit 14 ani, eram împreună. Şi l-am avut cred, nu sunt sigură, pe 7 decembrie 2012.

Ţin la el foarte mult, însă după ce s-a despărţit de mine dintr-un motiv stupid, mi-am dat seama că el n-o făcea.

Da, mi-a plăcut, mai ales că ţineam enorm de mult la el şi aveam atâtea emoţii. Am simţit doar funicături pe şira spinării. Şi acum dacă închid ochii îmi pot aduce aminte de acea senzaţie.

6. Cum s-a intamplat?
Mă vizitase la şcoală, eram în a doua săptămână a relaţiei şi cum eram noi acolo ne-am pupat pe buze prima dată. I-am simţit... limba cum încearcă să-mi întredeschidă buzele şi m-am ferit, m-am dat mai în spate din instinc. Şi zâmbea, mi-era frică să nu se fi supărat, mi-am cerut scuze... M-am lipit de el după câteva minute şi mi-am lipit buzele de ale lui, iar apoi am rămas acolo, puţin împietrită, dar mi-a spus că m-am descurcat.

7. Il regretati?
Nu, nu-l regret absolut deloc... Însă nu ştiu, am momente când aş fi vrut să nu fie cu el, pentru că doar şi-a bătut joc cu mine şi doream să-mi ofer primul sărut unui băiat cu care am o relaţie mai de lungă durată, gen noi acum să fi fost încă împreună. În fine, n-o să mai spun niciodată că n-am avut primul meu sărut! Sad Nu ştiu, şi da şi nu.

A fost aşa cum mi-am dorit, nu putea fi mai bun. Plus că toate colegele mele care s-au grăbit cu el spuneau că a fost greţos, ei bine mie mi-a plăcut şi nu mi-a fost scârbă de nimic, chiar dacă am probleme cu saliva altor persoane, cu a lui n-am avut probleme.

9. Unde s-a intamplat?
După şcoală, după terminarea orelor, într-o vineri. Ţin minte că vinerea aia ieşisem la unu şi trebuia să aşteptăm până la trei ca să intrăm la pregătirea suplimentară pentru matematică. Am stat de la unu până la patru - adică am şi chiulit - şi după au reuşit ăştia să-l mascheze astfel încât să nu-şi dea seama şoferul că nu era elev. Laugh) Awww, ce amintiri... Cât n-aş da să mă pot întoarce la zilele alea. Sad
Temari
Banat

la data de Mier 3 Apr 2013 - 12:37
ntrebari: -> Daca l-ati avut<-
2. Cu cine a fost?
Cu fostul meu iubit, sau poate... mi-am atins putin buzele cu o fata ca ne-au impins doi colegi, da sa nu radeti
Acum vreo luna, doua la 11 ani
Pe care o iubeam.
Mi-a placut, nu pot descrie ce am simtit ca aveam fluturais in stomac.
6. Cum s-a intamplat?
Pia a venit catre mine si prima data m-am ferit si dupa ne-am sarutat
7. Il regretati?
Nu, sincer, nu.
Da.
9. Unde s-a intamplat?
Ij parcul de langa scoala.

Ira despre intrebarea aderesata despre reactia daca un prietne m-ar saruta,probabil i-as trage o palma, asa sunt eu mai impulsiva.
Black Monster
Nou venit
Nou venit

la data de Mier 17 Apr 2013 - 3:19
Da
2. Cu cine a fost?
Cu prima mea iubire
12-13 ani...ceva de genu
Da
Da...siii multe Blush
6. Cum s-a intamplat?
Am fost provocati
7. Il regretati?
Nu
Da...cred
9. Unde s-a intamplat?
Acasa...
Mrs Anderson
Membru
Membru

la data de Dum 21 Apr 2013 - 17:31
Buna! Nu ma pot abtine sa nu postez [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Da, normal, a fost cel mai frumos moment din viata mea... pe de o parte

2. Cu cine a fost?
Cu prima si marea mea iubire... Un baiat pe nume Dumitru:x

Nu a fost de mult timp... de ieri. La 15 ani, deoarece am dorit sa il am cu cine trebuie

Da

La inceput m-am emotionat, dar apoi m-am lasat purtata de val, mi-a placut la nebunie. Pur si simplu, am simtit ca ma iubeste...

6. Cum s-a intamplat?
Pai...
El:- Vrei sa stii ce am vrut sa fac din prima clipa in care te-am vazut?
Eu:- Nu...( stiam ce ma asteapta, dar nu am vrut sa stric suspansul) Ce?
Apoi s-a apropiat de mine, eu am facut la fel,am inchis ochii si s-a intamplat. Dupa aceea l-am imbratisat si i-am spus ca mi-a fost dor de el.

7. Il regretati?
Doamne fereste!

Ei bine da, poate dar ziua era cea gresita, caci exact cand am avut primul sarut, cea mai buna prietena a mea a fost dezamagita de iubitul ei. Imi pare asa de rau pentru ea:(

9. Unde s-a intamplat?
Undeva la intersectia localitatilor noastre, deoarece acolo l-am asteptat pana ce a venit cu bicicleta tocmai de la 3 km distanta.
Ella ♣
Moderator
Moderator

la data de Dum 21 Apr 2013 - 19:10
Mda, ei bine nu stiu cati o sa stea sa imi citeasca mie postul asa eu... la o varsta destul de... hmm... inaintata suna prea ca si cand as avea 80 de ani... in fine, eu la 18 ani [impliniti peste 4 luni] nu am avut parte de primul sarut.
Primul sarut mi-ar placea sa fie... ei bine, nu stiu exact, vreau ca totul sa vina de la sine. Nu imi trebuie ceva anume sau sa il pregatesc in cel mai mic detaliu. Sa fie pur si simplu si atat. Oricum trebuie sa fie cu persoana pe care intradevar o plac si tin la ea, iar sentimentul sa fie reciproc. Locul nu conteaza asa de mult, cum am mai spus trebuie sa vina de la sine. ^^
2. La ce varsta? --> Cineva isi bate rau joc de mine -.-"
dydy
Membru
Membru

la data de Lun 15 Iul 2013 - 3:27
Daca nu l-ai avut

1. Nu prea stiu, as vrea sa fie dulce si pasional
2.Poi avand in vedere ca deja am aproape 16 ani...nu ma grabesc daca am asteptat atat Laugh
3. Cu cine? cu tipul pe care il iubesc doar nu o sa fie cu un boschetar Laughing 
4. Undeva mai retras unde sa nu se holbeze lumea la noi 
5. Sa fie unico:-)
Pasila
Scriitor
Scriitor

la data de Sam 10 Aug 2013 - 5:26
1-As vrea sa fie... asa cum se intampla, nu veau sa planuiesc nimic dinainte, ar fi prea ciudat.
2-La ce varsta? ... cand s-o nimeri.. zic. Prefer totusi dupa 14 ani.
3-Cu cine? Cu iubitul meu, clar Laugh 
4-Unde? ... draci, nu in vazul lumii, in rest, poate fi oriunde.
5-Cum sa fie? DE la sine. Clar, asa vreau sa fie. Sa ma bucur de el si sa fie ceva ce sa-mi doresc, nu sa fiu fortata.
▼Drugs
Inactiv
Inactiv

la data de Dum 11 Aug 2013 - 17:07
1. Da, mi-l amintesc.
2. Cu un baiat blond numit Ionut.
3. A fost intr-o vara si aveam 8 ani. ^^
4. Pe acea vreme il iubeam mult, deci da.
5. Mi-a placut si am simtit frica, dar si iubire si incredere.
6. Da.
7. Pe acea vreme, nu doream sa ma sarut, dar da, a fost cum mi-am dorit.
8. Da, a fost cum mi-am dorit.
9. La munte.
Equinox †
Inactiv
Inactiv

la data de Mar 13 Aug 2013 - 18:23
1. Primul sarut...mmm...primul sarut adevarat mi-l amintesc. Smile 
2. A fost cu fostul meu prieten. Love Heart Heart Heart 
3. Anul trecut, eu aveam 14, iar el 12.
4. Da. A fost cu persoana pe care o iubeam enorm de mult si pentru care mi-as fi dat si viata. Din pacate el nu mai simte ce simt si eu pentru el. Sad 
5. Da, mi-a placut foarte mult. M-am simtit extraordinar. Aveam fluturasi in stomac, era un sentiment extraordinar.
6. Tocmai se sunase de ultima ora. Era pauza. Eu aveam optional, iar el tocmai terminase toate orele. Cand am coborat jos impreuna, eu am ramas la etajul unu (un aveam ora de optional) si atunci ne-am oprit si m-a sarutat. 
7. Nu il regret. A fost primul sarut cu adevarat. Chiar daca acum nu mai e "al meu", n-o sa regret niciodata nimic din cele intamplate alaturi de el, mai ales primul sarut. Love Blush 
8. Nu aveam vreo preferinta sau ceva de genul. Totul s-a intamplat de la sine si a fost frumos, deci cred ca pot spune ca a fost asa cum mi-am dorit. 
9. S-a intamplat la scoala.
Sunako
Nou venit
Nou venit

la data de Dum 22 Dec 2013 - 22:03
Am gasit si eu topincul si na, de ce sa nu comentez si eu? Ei bine din pacate eu nu am avut primul sarut  . Adica  na, nu am gasit printul pe cal alb! 
 Trist!   

Sa raspund si la intrebati.

Intrebari: ->Daca nu l-ati avut<-
  Ei bine sa fie senzual, cred ca o alegere ar fi : Frantuzesc
2. La ce varsta?
  Nu conteaza, doar sper sa il am curand, adica poate peste o ora, peste o zi, peste o luna, peste un an, peste doi, peste 3, dar nici la 35 de ani. Este totusi prea detot.
3. Cu cine?
  Poi nu as vrea sa fie o provocare, sau ceva de genul. As vrea sa fie cu persoana pentru care am sentimente. 
4. Unde?
  Sincer mereu mi-am imaginat primul sarut deci am cateva variante:

a) La apusul soarelui, pe malul mari.:
   Sa fie apusul, iar el sa ma stranga in brate, apoi sa ne privim, sa imi spuna cuvintele magice, apoi sa ne apropiem si    as
 fi asa : :bakk44:sau   :bakk 21:sau     sau:bakk2:  

b) Sa fie de exemplu :

Era o seara obisnuita, afara ploua, tunetele erau pe cer, eu dormeam sau ma rog incecam sa dorm. Deodata am auzit o bataie in geam, cineva daduse cu o pietricica. Of idiotul putea sa sparga geamul. Dar stai putin, afara ploua, cred ca va raci. Cand ma uit era chiar el. Statea in ploaie si imi facea semn sa cobor. Am fugit in graba jos si am iesit in ploaie si l-am intrebat de ce sta in ploaie.
  El: - Stiu ca sunt nesabuit, dar nu pot sa iti mai ascund. Te iubesc!
  Eu zambesc sincer si il prind in brate, apoi il sarut rapid si apasat, el raspunzandu-mi.

c) Sunt prea multe nu am timp! Daca ati sti voi cate scenari am in minte. Trist nu se vor intampla.

5. Magic. 

Continuam cu scenari, multe, multe scenari, care nu se vor intampla.
<Unicorn>
Banat

la data de Mar 13 Mai 2014 - 14:19
.   1Va mai amintiti primul sarut?da inca mi-l amintesc hihihi Tongue 
2. Cu cine a fost?  cu un coleg de clasa..
3. Cand a fost? La ce varsta? anul trecut,cand eram in clasa a 8-a..pai aveam 13 ani jumate
4. A fost cu persoana pe care o iubeati? neeh...
5. V-a placut? Ce ati simtit? mici fioruri...
6. Cum s-a intamplat? la adevar sau provocare
7. Il regretati?nu chiar
8. A fost asa cum v-ati dorit? preferam ca primul meu sarut sa fie mai magic
9. Unde s-a intamplat?

2. La ce varsta?
3. Cu cine?
4. Unde?
5. Cum sa fie?
Continut sponsorizat